 |
24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-04-2015 23:31 | Ignorancja (4718 punktów) | 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce.
10 na 12 | Witam. Długo mnie tu nie było, a dziś zakładam ten wątek niejako we własnej sprawie, choć na szczęście dla mnie nie "własnej".
Postanowiłam o tym napisać, bo irytacja to zbyt delikatne określenie na to, co odczuwam czytając komentarze na różnych portalach dotyczące śmierci polskiej studentki w Izraelu (brutalnie zgwałcona i zamordowana), która uczestniczyła w pielgrzymce.
Zapewne nigdy nie doszłoby do takiego zbulwersowania, gdyby nie fakt, że dziewczyna, której życie zostało przedwcześnie i to w tak drastyczny sposób zakończone nie była koleżanką mojego syna z liceum.
Zastanawiam się, czy ja w podobnie drastycznych sytuacjach, ale niedotyczących znanych mi osób byłam równie bezwzględna i ideologicznie zacięta, tzn. próbująca ugrać nawet na cudzym dramacie swoją rację. Mam nadzieję, że nigdy tak perfidnie nie wychynęłam, by jakoś zaznaczyć moją ideologię. A jeśli tak kiedykolwiek było to nawet jeśli nie pamiętam to bardzo się za taką postawę wstydzę.
Piszę o tym, co wyżej, bo jestem zbulwersowana komentarzami, w tym ateistów, albo choćby antagonistów Krk na różnych portalach, którzy wykorzystują śmierć tej dziewczyny, by "dokopać" ideologicznym przeciwnikom.
Tak. Można się pytać o to, gdzie jest w tym momencie bóg i czemu pozwolił na to, co się stało, można z tego szydzić, a raczej z takiego boga, ale ...czy to jest naprawdę czas i miejsce po temu? Nikomu, a przede wszystkim sobie nie życzę, by znalazł się na miejscu rodziców Darii.
I mam nadzieję, że większość ateistów jest ludźmi, dla których empatia i współczucie nie jest pustym frazesem i nie przyłączą się w tej sprawie na różnych portalach do idiotycznego chórku, byle coś ugrać ideologicznie.
Składam moje najgłębsze kondolencje dla najbliższych Darii.
Tamara Wadas | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 11 na 11 | -jad- (18783 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | Najgorsze w tragediach, które stały się "publiczne" jest właśnie to, że wypowiedzieć się na ich temat może każdy choć nikt nie musi i mało kto powinien. A jednak każda głośna tragedia doczeka się durnych komentarzy i żartów. Czy ktoś wymyślając kawał o kaczce po smoleńsku zastanawiał się nad tym, że ten facet który tam zginął był nie tylko politykiem ale również czyimś bliskim a do jego bliskich w końcu to dotrze? Wątpię. Mam wręcz nadzieję, że się nie zastanawiał.
Niestety, rady na to żadnej nie ma. Pozostaje współczuć rodzinie i mieć nadzieję, że nigdy nie będziemy na ich miejscu.
Jaskinia Trolli team |
#2 8 na 8 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | > Najgorsze w tragediach, które stały się "publiczne" jest właśnie to, że wypowiedzieć się na ich temat może każdy choć nikt nie musi i mało kto powinien.Chcesz wprowadzać cenzurę?  > A jednak każda głośna tragedia doczeka się durnych komentarzy i żartów.Nie tylko tragedia, każdy jeden artykuł ma tego typu komentarze i to bez względu na to czy chodzi o śmierć ludzi, wynik meczu, czy roli aktora w filmie. > Czy ktoś wymyślając kawał o kaczce po smoleńsku zastanawiał się nad tym, że ten facet który tam zginął był nie tylko politykiem ale również czyimś bliskim a do jego bliskich w końcu to dotrze? Wątpię. Mam wręcz nadzieję, że się nie zastanawiał.Jeśli chodzi o polityków to takie żarty powstają jeszcze z większą premedytacją. "Internet" ich nie kocha, sami sobie na to zapracowali. A samopoczucie ich bliskich? Tych, którzy dostali ogromne odszkodowania, wtedy gdy zwykły Kowalski za śmierć żony w wypadku dostaje tyle co mokrą i brudną szmatą w twarz? Ludzie widzą, że są obywatelami gorszej kategorii i dlatego chociażby żartami dogryzą "elycie". Do tego jeszcze trzeba dodać przeciwników politycznych, którzy sami walczą trollami internetowymi 
Jaskinia Trolli team |
#3 2 na 2 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | >Postanowiłam o tym napisać, bo irytacja to zbyt delikatne określenie na to, co odczuwam czytając >komentarze na różnych portalach dotyczące śmierci polskiej studentki w Izraelu (brutalnie zgwałcona
Najlepsza rada to nie czytać tego co nas irytuje, szans zmienić tego nie masz, bo na jeden zgłoszony przez Ciebie post na takim onecie powstanie 10 innych tego typu.
Jaskinia Trolli team |
#4 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
>Składam moje najgłębsze kondolencje dla najbliższych Darii. Dołączam się, pytanie jednak o co poza tym w wątku chodzi?
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#5 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | > Chcesz wprowadzać cenzurę?  Nie. Przecież mówię, że rady na to nie ma. Chciałbym, żeby ludzie mieli w sobie więcej empatii i wyobraźni ale to tylko marzenia. > Jeśli chodzi o polityków to takie żarty powstają jeszcze z większą premedytacją. "Internet" ich nie kocha, sami sobie na to zapracowali. A samopoczucie ich bliskich? Tych, którzy dostali ogromne odszkodowania, wtedy gdy zwykły Kowalski za śmierć żony w wypadku dostaje tyle co mokrą i brudną szmatą w twarz?To prawda ale uważam, że należałoby odnosić się w pretensjach do istoty problemu zamiast "szczać na zwłoki".
Jaskinia Trolli team |
#6 13 na 13 | makoshika (1454 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
>Tak. Można się pytać o to, gdzie jest w tym momencie bóg i czemu pozwolił na to, co się stało, można >z tego szydzić, a raczej z takiego boga, ale ...czy to jest naprawdę czas i miejsce po temu?
A jaki jest dobry czas po temu, żeby zadać to pytanie? Ja nie godzę się na taki szantaż moralny, który bez żadnych zahamowań jest stosowany wobec mnie, przy każdej okazji, a czego najbardziej paskudnym przejawem jest fraza: "Zobaczysz, staniesz nad grobem, to przypomnisz sobie o Bogu". Mam okazywać kulturę, dobre wychowanie, bon ton, a w zamian dostanę głupawy uśmieszek w nagrodę, że milczę?
Póki co pozwolę sobie wyrazić opinie, że pielgrzymowanie do miejsc, w którym przebywał człowiek, na istnienie którego nie ma nawet żadnych dowodów, jest infantylne. A porzucanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w takim miejscu - zaprzeczające zdrowemu rozsądkowi.
|
#7 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | . > Witam.> Długo mnie tu nie było,Szkoda. Moim zdaniem Forum sporo na tym traciło. > a dziś zakładam ten wątek niejako we własnej sprawie, choć na szczęście dla mnie nie "własnej".> Postanowiłam o tym napisać, bo irytacja to zbyt delikatne określenie na to, co odczuwam czytając komentarze na różnych portalach dotyczące śmierci polskiej studentki w Izraelu (brutalnie zgwałcona i zamordowana), która uczestniczyła w pielgrzymce.wiadomosci(*)ow,wid,17471464,wiadomosc.html> Zapewne nigdy nie doszłoby do takiego zbulwersowania, gdyby nie fakt, że dziewczyna, której życie zostało przedwcześnie i to w tak drastyczny sposób zakończone nie była koleżanką mojego syna z liceum.No właśnie. Potworne zbrodnie dzieją się na co dzień w całym świecie: www.google(*)&bvm=bv.91665533,d.d24&cad=rjaAle zbrodnie na nieznajomych jakoś nas znacznie mniej bolą. > Zastanawiam się, czy ja w podobnie drastycznych sytuacjach, ale niedotyczących znanych mi osób byłam równie bezwzględna i ideologicznie zacięta, tzn. próbująca ugrać nawet na cudzym dramacie swoją rację.Ja o sobie wiem, że nie. Że naturalnym jest jakbyśmy nie starali się o obiektywizm nasz subiektywizm, że "bliższą koszula ciału niż marynarka". > Mam nadzieję, że nigdy tak perfidnie nie wychynęłam, by jakoś zaznaczyć moją ideologię.A jaką? > A jeśli tak kiedykolwiek było to nawet jeśli nie pamiętam to bardzo się za taką postawę wstydzę.A czego? > Piszę o tym, co wyżej, bo jestem zbulwersowana komentarzami, w tym ateistów, albo choćby antagonistów Krk na różnych portalach, którzy wykorzystują śmierć tej dziewczyny, by "dokopać", ideologicznym przeciwnikom.A gdzie i jak? > Tak. Można się pytać o to, gdzie jest w tym momencie bóg i czemu pozwolił na to, co się stało,Tak, bardzo często zadaję takie pytanie. Szczególnie, gdy muszą umierać osoby niewinne, dzieci, gdy mordów dokonuje się w imieniu Boga i masowo. > można z tego szydzić, a raczej z takiego boga,Z Boga, który nie istnieje, nie warto, ale szyderstwo z osób temu Bogu zawierzających samo się nasuwa. Choćby już z empatii wobec ofiar, gdy boli to człowiek często rani nawet osoby, które są zupełnie w tym przypadku niewinne. Nie tylko ateiści pytają, gdzie był Bóg w kontekście zła dziejącego się na świecie. www.racjonalista.pl/forum.php/s,562660> ale ...czy to jest naprawdę czas i miejsce po temu?Przepraszam, ale internet spowodował upowszechnienie prymitywnego chamstwa, które dotyka przeróżne osoby. Wcale nie lepiej jest w innych mediach, ludziom wywlekane są najintymniejsze (choć często tylko wymyślone) sprawy i są bezkarnie obrzucani błotem wszelakim. Panią zabolała Daria i jej rodzina, gdyż to jakoś tam Pani znajomi - innych bolą inne osoby. > Nikomu, a przede wszystkim sobie nie życzę, by znalazł się na miejscu rodziców Darii.Całkowicie się z Panią zgadzam. Mam też ukochaną córeczkę i nawet nie mogę sobie wyobrazić dramatu jej bliskich. > I mam nadzieję, że większość ateistów jest ludźmi, dla których empatia i współczucie nie jest pustym frazesem i nie przyłączą się w tej sprawie na różnych portalach do idiotycznego chórku, byle coś ugrać ideologicznie.Zupełnie nie rozumiem tego Pani apelu? Przecież sam ateizm jest często tylko pustym frazesem. Co i z kim można ugrać ideologicznie? Czuję jakieś tam powinowactwo z ludźmi mądrymi i wrażliwymi, zaś podzielanie przez nich, mojego bardzo krytycznego stosunku do wiar wszelakich, jest dopiero na dalszym planie. > Składam moje najgłębsze kondolencje dla najbliższych Darii.> Tamara WadasJa kondolencji nie składam, gdyż są to ludzie mi obcy, ale jest mi przykro, gdy myślę o wydarzeniu. Została brutalnie zamordowana młoda dziewczyna, która miała życie przed sobą. Gdzie do cholery był ten Bóg, któremu wraz z rodziną zawierzała? Przecież była na religijnej pielgrzymce? To wcale nie są szydercze pytania, to przejaw współczucia dla naszej ludzkiej bezbronności wobec zdarzeń, do których się nie przyczyniliśmy. Pozdrawiam. @@@ . |
#8 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | Współczuję rodzinie i bliskim. Jednocześnie ubolewam nad tym, że społeczeństwo w takich sytuacjach głównie skupia się na wylewaniu żali zamiast na wszelakim działaniu mającym w przyszłości zapobiegać takim rzeczom, a przede wszystkim ujęciu i skazaniu sprawców. |
| Bogucki (102 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | Niech zgade mocno śniady osobnik tego dokonał Miałbym wspaniałą koncepcję natemat własnie tych "sniadych" emigrantów co na deskach i oponch walą przez morze śródziemne ( a mianowicie albo przyjmują nasz europejski system wartości i całym dziedzictwem albo zostają wysterylizowani , to ich wybór w ten sposób unikniemy podobnych sytuacji ,oczywiście gwałtów nie da się całkowicie wykluczyć ale można tą metodą zminimalizować ich częstość , a oto jeden z przykładów themuslimi(*)early-77-6-of-all-rape-crimes/ , niektórzy nazwą to eugeniką ale czy aby nie dojrzeliśmy do tego ? |
| Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
>Tak. Można się pytać o to, gdzie jest w tym momencie bóg i czemu pozwolił na to, co się stało, można >z tego szydzić, a raczej z takiego boga, ale ...czy to jest naprawdę czas i miejsce po temu? >Nikomu, a przede wszystkim sobie nie życzę, by znalazł się na miejscu rodziców Darii. >I mam nadzieję, że większość ateistów jest ludźmi, dla których empatia i współczucie nie jest pustym >frazesem i nie przyłączą się w tej sprawie na różnych portalach do idiotycznego chórku, byle coś >ugrać ideologicznie.
Myślałem,że oprócz wyrazów współczucia nie będzie komentarzy ...
|
#11 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | . > Myślałem, że oprócz wyrazów współczucia nie będzie komentarzy ...A dlaczego Pan myślał, iż do komentarza o ludzkich (ateistycznych) reakcjach na zdarzenie nie będzie innego komentarza? Jest ogrom bulwersujących nas zdarzeń. Opisywane są i pokazywane podłe i okrutne zbrodnie dziejące się teraz w świecie i co mielibyśmy tylko współczuć ofiarom bez żadnych komentarzy? To coś nie tak. Komentarz to też wyrażenie własnego (często emocjonalnego) stosunku do danej sprawy. @@@ . |
#12 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. | > Myślałem,że oprócz wyrazów współczucia nie będzie komentarzy ...To nie onet |
#13 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
> Dołączam się, pytanie jednak o co poza tym w wątku chodzi?O co? Ano myślę, że o coś takiego. Zaczyna się niewinnie - od żartów, później przychodzi pora na szyderstwa i kpiny a następnie przychodzi czas na czyny.Ideologie potrafią poczynić olbrzymie spustoszenie w umysłach ich wyznawców. Nie dla wszystkich ateistów ateizm jest jedynie prywatną sprawą/brakiem wiary w byty nadprzyrodzone. Niektórzy czują potrzebę ateizowania, głoszenia "prawdy" innym. Im bardziej owi "inni" są oporni, tym większe napięcie/niechęć/agresja głoszących.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#14 2 na 2 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
>>Myślałem, że oprócz wyrazów współczucia nie będzie komentarzy ... >A dlaczego Pan myślał, iż do komentarza o ludzkich [color=brown](ateistycznych) reakcjach na zdarzenie nie będzie innego komentarza? Jest ogrom bulwersujących nas zdarzeń. Opisywane są i pokazywane podłe i okrutne zbrodnie dziejące się teraz w świecie> i co mielibyśmy tylko współczuć ofiarom bez żadnych komentarzy? To coś nie tak. Komentarz to też wyrażenie własnego (często emocjonalnego) stosunku do danej sprawy.[/color] Dlatego,że tak odczytałem te słowa: I mam nadzieję, że większość ateistów jest ludźmi, dla których empatia i współczucie nie jest pustym frazesem i nie przyłączą się w tej sprawie na różnych portalach do idiotycznego chórku, byle coś ugrać ideologicznie.I nie chciałbym urazić rodziców Darii ani sporządzającej posta. Bo roztrząsanie w tej chwili kwestii czy Bóg istnieje czy nie,czy sprawcami są wierzący czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Pozdrawiam. |
#15 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 24 letnia Daria - zgwałcona i zamordowana na pielgrzynce. |
> >Dołączam się, pytanie jednak o co poza tym w wątku chodzi?> O co? Ano myślę, że o coś takiego.Wydaje się, że niczego podobnego Autorka wątku nie powołała. > Nie dla wszystkich ateistów ateizm jest jedynie prywatną sprawąZdecydowanie bardziej twierdzenie to dotyczy wierzących.
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|