Racjonalista - Strona głównaDo treści
Eksperymenty z duszą?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-09-2015 10:49Marek Glazer (755 punktów)Eksperymenty z duszą?
0 na 2


Osobiście jestem wielkim zwolennikiem eksperymentalnego podejścia do niewiadomych. Tutaj wymaga to finezyjnego podejścia: ustalenia definicji, odrzucenia swoich poglądów, odnalezienia skutecznej metody, analizy bez emocji. Jak wy zabralibyście się za to? Z góry zaznaczę, że poglądy iż czegoś nie da się (nawet hipotetycznie) zbadać, są bezproduktywne i pochopne: gdybyśmy tak do wszystkiego podchodzili, to nauka by nie istniała!

Zagadka pochodzi ze strony Ciekawostki o poranku: goo.gl/TZPI0v (zapraszam tam wszelkich pasjonatów nauki)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#91
28-09-2015 21:57
 Ocena 1 na 1
Sierota (349 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Drobner

>To jest 'brązkulec', sieroto...
>Brążkulec, Sieroto, to zupełnie co innego.



Ale co?

#92
28-09-2015 22:03
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Sierota
>Ale co?
Zupełnie co innego!
Drobner, inny niż inny.

Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop".
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891

#93
28-09-2015 22:25
 Ocena 2 na 2
Sierota (349 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Drobner
>>Ale co?
>Zupełnie co innego!
>Drobner, inny niż inny.

Nie, nie, nie...

To jest właśnie brążkulec, bo tak i już.

Tak napisał Sienkiewicz w "Potopie" i już!



#94
28-09-2015 22:28
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Drobner
Brążkulca nie ma w Googlach zatem nie istnieje.
Dusza jest to znaczy że istnieje.

#95
28-09-2015 22:37
 Ocena 6 na 6
Sierota (349 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
> Brążkulca nie ma w Googlach zatem nie istnieje.

Nie zgadzam się! To świadczy jedynie o tym, że brążkulec nie istnieje w "Googlach".

>Dusza jest to znaczy że istnieje.
>
Racja!

Właśnie jakaś zaplątana dusza biegnie tu przed obiektywem:



#96
28-09-2015 22:42
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Sierota
>Racja!
>Właśnie jakaś zaplątana dusza biegnie tu przed obiektywem:
><
Niezła laska.

#97
29-09-2015 07:39
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Drobner

>To jest 'brązkulec'
Znaczy że kulec z brązu?

#98
29-09-2015 09:16
 Ocena 1 na 1
4poryroku (951 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Sierota
Z duszą jest jak z tytułowym Dziub Dziubem:

www.youtube.com/watch?v=6gUbflJm6qQ

#99
29-09-2015 11:58
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Drobner, paranormal...
>..activity

Moi Kochani i nieKochani!
Mam dla Was dwie wiadomości: 'bardzo dobrą' i złą !!!

'bardzo dobra': Wyjeżdżam na kilka dni. Nie będzie mnie! Odetchnijcie...
(ostrożnie z radością: nie poobijać sobie głowy o sufit)

zła: Ja tu jeszcze wrócę....
(przywracając u wielu dyspepsję i odruchy womitus)
---

Przywiozę Wam zdjęcia z Krakowa.
Kobierzyn jest cudny jesienią...
Ulica Kopernika - urocza...

Drobner, rozmarzony...


===
PS. 1
Moja -

>> paranormal...
>..activity

- zauważalna 'ostatnio' wynikła z faktu, że od trzech miesięcy (z krótką przerwą) nie miałem żadnego dostępu do komputera i internetu.
Takie są efekty długiej (hmmm) 'separacji'.
Ufam, że powrocie będę bardziej (hmmm) 'zrównoważony'.

PS. 2 (uwaga: prywata i lokowanie produktu).
Jacek Głodzik: będę blisko Ciebie.
Co zamierzasz w związku z moją obecnością...

Można byłoby się wybrać w świat Ducha, Prawda?
Mam na Kraków dobry środek transportowy do 'metafizyki':



"No to co?" - że się tak sakramentalnie zapytam....

PS. 3
Jakoś tak się złożyło, że do Krakowa jadę zWarszawy .
Co to się porobiło...
To chyba 'znak'...

Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop".
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891

#100
29-09-2015 21:57
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ?
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
>.. dusza też jest z materii tyle że z ciemnej materii, dla nas niewidzialnej.
Akurat porównanie duszy do ciemnej materii (energii) wydaje się zastanawiające. Faktycznie astronomowie badają coś niewidocznego, co ma znaczący wpływ na widzialne obiekty, pomimo że nie wiadomo co to może być.
O istnieniu ciemnej materii wnioskuje się nie przez bezpośredni, laboratoryjny eksperyment, lecz niejako wtórnie - z zachowania widzialnych obiektów, które 'nie chcą' się stosować do znanych reguł. Nawet prawo powszechnego ciążenia bywa kwestionowane, jako wymagające poprawki dla wielkiej skali (być może na podobieństwo korekt w TW dla prędkości podświetlnych).

Ciekawe jak daleko można rozciągnąć analogię między tzw. ciemną materią a tzw. duszą..
Czy dusza byłaby raczej obok obiektów (ew. na ramieniu)), a nie w ich wnętrzu (jak w żelazku)?

[Że niematerialne 'obiekty' wpływają na materię można wnioskować np. z faktu, że Ziemia z Księżycem obiegają wspólny środek masy, którego to środka masy nie da się zobaczyć. Widocznie jest to (środek masy układu) pojęcie stricte opisowe, ale fizyczne, choć nienamacalne.]

#101
30-09-2015 02:40
 Ocena-2 na 4
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - ciemna materia ?
W odpowiedzi setarkos
>>.. dusza też jest z materii tyle że z ciemnej materii, dla nas niewidzialnej.

>Akurat porównanie duszy do ciemnej materii (energii) wydaje się zastanawiające...

Materia jest uporządkowaną formą energii, ma swoją strukturę. Kiedy mówimy o atomach, to mają one odpowiednią dla siebie strukturę np.falową , kiedy mówimy o cząsteczkach to rozumiemy pod tym odpowiednio dobrane ze sobą atomy, kiedy patrzymy na budowę kryształu to widzimy rozkład atomów w formie przestrzennej.

Energia tym różni się od materii że ona nie ma struktury, może przyjąć każdą formę.

Przechodząc do ciemnej materii to jest ona "niedojrzałą" materią, materią w niedokończonej fazie rozwoju. Rozwoju dlatego, że ona się tworzy dzięki napływającej fali. Taka materia o odmiennej fazie jest dla nas niewidoczna, ona ma już strukturę lecz struktura nie jest trwała. Ponieważ struktura nie jest utrwalona - ona może zmieniać objętość i kształty.

Ciemna materia jest pierwotną względem materii dla nas widzialnej, podobnie jak i dusza jest bytem pierwotnym względem materialnego ciała. Ciemna materia jest obecna wszędzie tam gdzie jest materia widzialna i tam gdzie jej nie ma.

Pozdrawiam
(30wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)

#102
30-09-2015 08:47
 Ocena 2 na 2
piotr653 (108 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - ciemna materia ?
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
>Ciemna materia jest pierwotną względem materii dla nas widzialnej, podobnie jak i dusza jest bytem pierwotnym względem materialnego ciała.

A co na to nauka?

#103
30-09-2015 09:14
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - ciemna materia ?
W odpowiedzi piotr653
>A co na to nauka?
Nauka nie wie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#104
30-09-2015 10:37
 Ocena 1 na 1
piotr653 (108 punktów)Odp: Eksperymenty z duszą - ciemna materia ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>A co na to nauka?
>Nauka nie wie.

Ale Zbyszek z Warszawy wie?

#105
30-09-2015 12:11
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eksperymenty z duszą - ciemna materia ?
W odpowiedzi piotr653
>>>A co na to nauka?
>>Nauka nie wie.
>Ale Zbyszek z Warszawy wie?

ON wie!

Wyobraź sobie...

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365