 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-09-2015 10:49 | Marek Glazer (755 punktów) | Eksperymenty z duszą? 0 na 2 |  Osobiście jestem wielkim zwolennikiem eksperymentalnego podejścia do niewiadomych. Tutaj wymaga to finezyjnego podejścia: ustalenia definicji, odrzucenia swoich poglądów, odnalezienia skutecznej metody, analizy bez emocji. Jak wy zabralibyście się za to? Z góry zaznaczę, że poglądy iż czegoś nie da się (nawet hipotetycznie) zbadać, są bezproduktywne i pochopne: gdybyśmy tak do wszystkiego podchodzili, to nauka by nie istniała! Zagadka pochodzi ze strony Ciekawostki o poranku: goo.gl/TZPI0v (zapraszam tam wszelkich pasjonatów nauki) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#61 3 na 3 | samje (74 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - rejestracja | Tak, to wielki problem, choć - jak sądzę - nie do uniknięcia w praktyce: rozmywanie istoty tego, co cenne. No bo z jednej strony, metodologia która działała SKUTECZNIE i INSPIRUJĄCO (czytaj: SKUTECZNIE wprowadzała na właściwą ścieżkę rozwoju) na umysłowość dawnego człowieka w określonym środowisku kulturowym, dziś może być już anachroniczna w tym sensie, że NIE DZIAŁA inspirująco na wyrafinowany intelektualnie umysł zachodni (który postrzega ją, jako zabobon itp. itd.). Więc trzeba tę konkretną metodologię odesłać do lamusa a opracować nową - adekwatną do nowego typu umysłowości, by PODTRZYMAĆ skuteczność inspiracji. Ale tu pojawiają się Ci, którzy - bez zrozumienia ISTOTY metodologii - "lepiej wiedzą" i po swojemu ją wykładają, no i się zaczyna... Jeszcze raz tak dla Twoich słów. "Jeśli spotkasz na swej drodze Buddę, zabij go." z Zen "Jeśli mówisz o TAO, to nie mówisz o TAO." z Taoizmu "Czymże jest czas? Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli pytającemu usiłuję wytłumaczyć, nie wiem." [Aureliusz Augustyn z Hippony] Miło pozdrawiam. |
#62 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - rejestracja | > ...metodologia która działała, ...NIE DZIAŁA inspirująco na wyrafinowany intelektualnie umysł zachodni (który postrzega ją, jako zabobon itp. itd.).Bo 'umysł zachodni' percepuje słowa, ich znaczenia, pojęcia. 'Buddyzmy' nie aspirują do oddziaływania na 'intelekt' - celują gdzie indziej. Dlatego też nie są zrozumiane. Inna sprawa, że nie mogą być 'zrozumiane': "Jaka prawda może być zawarta w słowach" - cytat z jakiejś 'genialnej' dziewczynki ze Wschodu po satori. Kto zacz - nie pamiętam.) "(Buddyzm) zen jest poniżej 'intelektu', więc jest powyżej niego"! (taki mój koan, wymyślony ad hoc). > "Jeśli spotkasz na swej drodze Buddę, zabij go." z ZenOstrożnie!!! "Budda to Ty" z Zen; "Każdy jest Buddą" z Zen. Pozdrawiam! Budd..., (tfu!), Drobner |
| samje (74 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - rejestracja | |
#64 3 na 3 | samje (74 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - czym ona jest ? | > Świat niewidzialny istnieje równolegle z naszym widzialnym, one przenikają się tak jak przenikają nasz świat fale elektromagnetyczne i grawitacja.Za duży poziom ogólności dla mnie. Pozdrawiam |
#65 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - czym ona jest ? | > >Świat niewidzialny istnieje równolegle z naszym widzialnym, one przenikają się tak jak przenikają nasz świat fale elektromagnetyczne i grawitacja.> Za duży poziom ogólności dla mnie.Dyplomatycznie i przepięknie!  Drobner, bardziej bezpośredni. |
#66 1 na 1 | Belfer00 (720 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | |
| Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | |
#68 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | A z drugiej strony:  Drobner, jednopoziomowy |
#69 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | Podbieram i wychowam jak swoje. |
#70 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > Podbieram i wychowam jak swoje.Drapieżne 'toto' już jest samo z siebie. Jak pomalujesz w zielone prążki, będzie jak Twoje... Drobner, (zastępczy ojciec?) |
#71 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | > Tutaj >wymaga to finezyjnego podejścia: ustalenia definicji, odrzucenia swoich poglądów, odnalezienia >skutecznej metody, analizy bez emocji.
Tutaj? Łaska jakaś czy co? A gdzie indziej to można emocjonalnie mniej finezyjnie? Ja pierd.le. Parametry do roboty podałeś jak ksiądz.
Dobrze że ludzie zajęli się łatwiejszymi sprawami jak silniki rakietowe czy transmisja danych bo by ich emocje zjadły.
Następny kaznodzieja. |
#72 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | > ...poglądy iż czegoś nie da się (nawet hipotetycznie) zbadać, są bezproduktywne i pochopne...Doprawdy? #1 A zbadajże 'średni wzrost krasnoludków'. Dla ułatwienia możesz ograniczyć się do populacji 'krasnoludków konopnickich' i pominąć resztę 'skrzatów', 'smerfów' i 'elfów' etc. Zaproponuj metodologię pomiarów z dokładnością do 1 mm. #2 Podobnie z 'duszami'. Wybierz sobie dowolny parametr np.: 'średnią objętość', 'średni ciężar' vs 'średnią nieważkość', co chcesz. === Rozumiem: reklama to reklama. Ale stargetowana. Na forum Racjonalisty 'duszy' nie sprzedasz. Mefistofelesa tu nie ma. Drobner, Światło Niosący.
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#73 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | > >...poglądy iż czegoś nie da się (nawet hipotetycznie) zbadać, są bezproduktywne i pochopne...> Doprawdy?> #1> A zbadajże 'średni wzrost krasnoludków'.Można też badać jak smoki zieją ogniem. Ile złota w garncu jest na końcu tęczy i czy siedmiomilowe buty nie obcierają pięty. Polecam też testy czy pierścień z Władcy Pierścieni można było unicestwić tylko w Mordorze czy "kwas" z OBCEGO był by też skuteczny. Warto też sprawdzić czy miecze JEDI poradziłyby sobie z tarczą Kapitana Ameryki. I oczywiście ile siły trzeba do podniesienia młota THORa. |
#74 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą? | > Można też badać jak smoki zieją ogniem. Ile złota w garncu jest na końcu tęczy i czy siedmiomilowe buty nie obcierają pięty. Polecam też testy czy pierścień z Władcy Pierścieni można było unicestwić tylko w Mordorze czy "kwas" z OBCEGO był by też skuteczny. Warto też sprawdzić czy miecze JEDI poradziłyby sobie z tarczą Kapitana Ameryki. I oczywiście ile siły trzeba do podniesienia młota THORa.Kurczę, olbrzymi obszar rzeczywistości mi umknął! Napiszę skargę do wszystkich szkół za luki w wykształceniu - zażądam zwrotu kasy. Nie odpuszczę, że jestem taki.... .......Drobner niedouczony...
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#75 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - materialna dusza ? |
> >Różną postacią materii jest dusza i ciało.Przecież na tym forum powinno to być zrozumiałe , jest to materialistyczny pogląd na duszę. Powyższe stwierdzenie znaczy tyle, że dusza też jest z materii tyle że z ciemnej materii, dla nas niewidzialnej. > Jak już będzie wiadomo o czym, wtedy porozmawiamy. ...Powiedz o tym Belferowi oraz A.Bogusławskiemu, zapytaj ich czy oni wiedzą o czym rozmawiają. Który z nich ma rację, Robert Poczobut czy Stanisław Judycki ? Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Roberta Poczobuta, że " ... nie skonstruowano takiego pojęcia materii, które udatnie pokryłoby całokształt zjawisk, jakie są nam poznawczo dostępne." ? www.diamet(*)serwis/?l=1&p=deb5&m=17&ii=137> Czy jeśli zacznę podawać cechy brążkulca, opisywać jego budowę i funkcjonowanie, podejmiesz ze mną merytoryczną dyskusję? Dlaczego?Jeśli uważasz, że temat brążkulca jest ważny... Zacznij od zdjęcia tak jak ja przedstawiłem zdjęcie duszy ... > Chyba żartujesz? Zdjęcie brążkulca? Niepoważny jesteś! Kpiny sobie ze mnie urządzasz... Drobner, z umęczoną duszą...Chciałem potraktować ciebie poważnie, a ty wciąż żartujesz sobie z tematu. Pozdrawiam (28wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|