 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2015 14:23 | Lilly Amina (4723 punktów) | Mamy nowy rząd...
7 na 7 | Pani nowa premier Beata Szydło (jak zwykle w cieniu PREZESA) ogłosiła skład nowego rządu. W kilku przypadkach opadły mi ręce, a w dwóch nawet ugięły się nogi. Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> Ech wspomnień czar ... zielone łąki młodości, pasące się dinozaury.  Nie takie dinozaury. Jak pierwszy raz na to trafiłem, to myślałem, że Lady Gaga się zgrywa z Amy Winehouse. Serio.  > Ale ludzie lubią być oszukiwani, nawet jeśli wiedzą, że padają ofiarą mistyfikacji. Wiara ludu w mądrość króla, nie musi oznaczać, że król faktycznie jest mądry. A tu co mamy? Król zachowuje się jak byle kmieć.W przeciwieństwie do Ciebie, nie jestem uprzedzony do kmieci. legendy-polskie.cba.pl/?p=53
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#32 3 na 3 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > >Komedie bywają sympatyczniejsze aniżeli tragi-komedie czy po prosu dramaty.<< |
#33 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > > Mamy nowy rząd...> To jest nierząd. |
#34 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> W przeciwieństwie do Ciebie, nie jestem uprzedzony do kmieci.Nie jestem uprzedzony do kmieci z kmieciów. Jestem natomiast zdecydowanie niechętny, a nawet wrogi ćwierćinteligentom z kmieciów, którym brakuje sznytu klasy, na którą się silą.
No gods, no masters...I am who I am. |
#35 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | >>Pani nowa premier Beata Szydło (jak zwykle w cieniu PREZESA) ogłosiła skład nowego rządu. W kilku przypadkach opadły mi ręce, a w dwóch nawet ugięły się nogi. >Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. >Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. >Będzie ciekawie, bo wesoło, to chyba jednak nie...<< Ktoś jest czymś zaskoczony? To było w pełni do przewidzenia. Poczynając od "pełowskich" afer, poprzez dezercję kopacza piłki, przyjście Kopaczowej, co to z rządu zrobiła firmę przewozową mebli. Ludzie nie tylko nie mieli najmniejszej ochoty na kolejne 4 lata "platfusów", ale też nie mieli innego wyboru jak Kaczyński. Można Kaczyńskiego nie lubić, można sobie z niego jaja robić, ale trzeba przyznać, że do tych wyborów przygotował się jak nigdy. Antka z Zerem zamknął do szafy, w czasie kampani prezydenckiej nosa nie wyściubił ze swojej nory na Żoliborzu, pojawił sie dopiero wtedy, gdy już był pewien zwycięstwa. Wielu może dostawać drgawek na widok Macierewicza i Ziobry, ale dla Jarka to byli właściwi ludzie na właściwych miejscach. W poprzednich, tych przedwczesnych wyborach poszli z przyczyn oczywistych w odstawkę, ale teraz z nową energią wezmą się do roboty. A my na co możemy liczyc? Że jakoś to przeżyjemy. Bo niby dlaczego nie? No i miejmy nadzieję, że Petru wykorzysta te cztery lata na zbudowanie naprawdę dobrej partii. Jeśli nie, to bedzie powtórka z rozrywki. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... |
Ja z kolei jestem zdecydowanym przeciwnikiem silenia się na jakąkolwiek klasę. Szkoda zachodu!
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#37 5 na 5 | kika (1657 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... |
> W tym kontekście nowy polski rząd nie prezentuje się najgorzej, biorąc pod uwagę, że tworzą go ludzie z krwi i kości.>Czy byłbyś tak pobłażliwy dla rządu z lewej strony politycznej? Jak dotąd Polacy wszystko wybaczają, ale tylko prawicy. Niemcy przed II wojną też na wszystko przymykali oczy, ale potem drogo za to zapłacili. Dlaczego nie uczymy się na błędach innych? |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Czy byłbyś tak pobłażliwy dla rządu z lewej strony politycznej? Jak dotąd Polacy wszystko wybaczają, ale tylko prawicy.Chętnie wypowiedziałbym się na temat - cytuję - "rządu z lewej strony politycznej", gdyby nie to, że nie lubię sobie zawracać głowy kwestiami zupełnie bezprzedmiotowymi, obracającymi się w sferze czystej abstrakcji i spekulacji umysłowej. > Dlaczego nie uczymy się na błędach innych?To doskonałe pytanie dla kandydatów do - cytuję - "rządu z lewej strony politycznej".
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#39 2 na 2 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Mam nadzieję, że nie tylko Petru, ale jakaś przyzwoita lewica się zbuduje, bo to, co było w tych wyborach, zostawiło lekki niesmak, mówiąc oględnie. Praktycznie w ogóle nic nie było. Nie da się wiecznie wybierać między PO i PiS, bo to jak wybór między Yersinia pestis i Variola virus. |
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > >Mam nadzieję, że nie tylko Petru, ale jakaś przyzwoita lewica się zbuduje,<<Jak na razie, to na lewicy pozostały same lewusy. Pewnie, że przydała by się przyzwoita lewica, ale najpierw musi znaleźć się przyzwoity lider, który za sobą pociągnie ludzi. A takiego nie widać, jak okiem sięgnąć. |
#41 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | . Mam nadzieję, że nie tylko Petru, ale jakaś przyzwoita lewica się zbuduje,> Jak na razie, to na lewicy pozostały same lewusy.Dziękuję za epitet. Przez całe życie uważałem się za człowieka lewicy i ani żadne prawicowe argumenty, ani wypaczenia (nawet te zbrodnicze) do zmiany poglądu nie skłoniły. Pytaniem jest tylko czym była i jest lewica, kto uważa się za lewicowca i kogo my uważamy za lewicę. Moim zdaniem w historii Polski można znaleźć wielu ludzi godnych najwyższego szacunku jakoś tam z lewicą powiązanych. W programach różnych polskich partii politycznych można znaleźć sporo elementów lewicowych i już trochę mniej w ich działalności. Biorąc po uwagę ostatnie lata, to trudno uznać SLD (a jeszcze trudniej Millera) uznać za lewicę, choć znaleźć elementy lewicowości w programie można. Bardzo szanuję panią Nowacką i panią Płatek, (panie Nowicką, Szczukę i parę innych pań też) zgadzam się z ich poglądami, ale czy w ich poglądach ma się zamknąć lewicowość? Dla mojego rozumienia lewicowości najważniejszymi są jednak poglądy społeczno-ekonomiczne. Podmiotowość człowieka sprzedającego własną pracę. > Pewnie, że przydała by się przyzwoita lewica,A co to znaczy "przyzwoita lewica"? > ale najpierw musi znaleźć się przyzwoity lider, który za sobą pociągnie ludzi. A takiego nie widać, jak okiem sięgnąć.Charyzmatyczny lider, który potrafi za sobą pociągnąć ludzi, to każdemu ruchowi i partii się przyda, ale jednak myślę, iż najpierw powinno powstać społeczne zapotrzebowanie na lewicę, która reprezentować będzie interesy grupy społecznej ich popierającej. Sam lider - choćby i najwspanialszy - niczego nie załatwi. W dzisiejszej Polsce albo nie rzeczywiście nie wiemy czym jest i miałaby być lewicowość, albo udajemy, iż tego nie wiemy i twierdzimy, że jest to pojęcie przestarzałe. www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,671956#w672089www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,672499#w672812@@@ . |
#42 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Dla mojego rozumienia lewicowości najważniejszymi są jednak poglądy społeczno-ekonomiczne. Podmiotowość człowieka sprzedającego własną pracę.(znam Pańskie poglądy i wiem, że nie tylko w tym Pańska lewicowość się zamyka) Tym ludziom , sprzedającym własną pracę, wmówiono, że nie mają prawa do miejsca przy stole, bo jeśli się o to miejsce upomną, to pracodawca, "byznesmen" zwieje groch i wyniesie się do Chin, lub po prostu miejsce pracy zlikwiduje. Wmówiono im, że nie można im więcej za robotę płacić, bo firma plajtnie i nie będzie pracy. Wmówiono, że podniesienie podatków, kwoty wolnej od podatku to jedna wielka katastrofa. I wmawiają ci, których pieniądze już dawno są na Kajmanach > W dzisiejszej Polsce albo nie rzeczywiście nie wiemy czym jest i miałaby być lewicowość, albo udajemy, iż tego nie wiemy i twierdzimy, że jest to pojęcie przestarzałe.Nic dodać |
#43 2 na 2 | tarkos (10757 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | > Podmiotowość człowieka sprzedającego własną pracę.Może podmiotowość powinna polegać na stawaniu się współwłaścicielem warsztatu pracy? Dlaczego mielibyśmy się zgadzać na istnienie roli wiecznego wyrobnika u 'płacodawcy' (kogoś, kto płaci)? Czy współczesna lewica nie powinna zajmować się także lub głównie, stosunkami własności, by nie utrwalać klasycznego podziału na posiadaczy i resztę? Jak Pan to widzi? |
#44 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | . > Może podmiotowość powinna polegać na stawaniu się współwłaścicielem warsztatu pracy? Dlaczego mielibyśmy się zgadzać na istnienie roli wiecznego wyrobnika u 'płacodawcy' (kogoś, kto płaci)?> Czy współczesna lewica nie powinna zajmować się także lub głównie, stosunkami własności, by nie utrwalać klasycznego podziału na posiadaczy i resztę? Jak Pan to widzi?Cały czas jestem otwartym na wiedzę i staram się jak najwięcej czytać, aby choć trochę zrozumieć rzeczywistość i antycypować przyszłość. www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,663936#w664588www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,663936#w664667www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,595666#w596780 Nie opowiadam się za żadnym z byłych i obecnych ustrojów, czekam na nowy i chciałbym jeszcze przed śmiercią poznać choćby tylko jego wizje. Mnie interesuje co będzie za sto lat, bardziej od tego co już było.@@@ . |
#45 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Mamy nowy rząd... | Proszę wybaczyć ten epitet. Nie miałem na myśli uważajacych się za lewicowców, ale tych co to próbowali dostać się do sejmu pod tym szyldem. A charyzmatyczny lider nie jest od oczywiście od robienia wszystkiego. Jeśli ma charyzmę, to wokół siebie zgromadzi odpowiednie grono. Ale na razie na lewicy takiego kogoś nie ma. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|