 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2015 14:29 | VonM (709 punktów) | Kuriozum światopoglądowe
-1 na 1 | Dzisiaj się nad tym zastanawiałem. Wprawdzie nie jestem 100% ateistą, bardziej agnostykiem, z drugiej strony nie uznaję pojęć dobra i zła. I tu pytanie czy moja postawa jest logiczna i czy jedno z drugim się nie wyklucza. I tu całkiem przypadkowo doszedłem myślą do tego, co się potocznie zwie lewacką logiką.
O czym myślę - standardowy zarzut do środowisk lewicowych, czyli "bojkotujecie Kościół Katolicki za dyskryminację kobiet, a wspieracie Islam, w którym kobieta nie ma żadnych praw". I ten element, jest jakby próbą definitywnego odróżnienia dobra (czyli wszyscy się kochamy) od zła (walczymy przeciw sobie). Z kolei postawa prawicowa będzie widzieć, że
1. W Islamie kobieta nie ma praw 2. W kulturze katolickiej prawa kobiet są w pewnym sensie ograniczone 3. Islam walczy z kulturą katolicką
a zatem nie obowiązuje zasada "wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem", która byłaby niejako pochodną podziału na dobro i zło. Mamy więc do czynienia z sytuacją, kiedy "ateistyczna" lewica podnosi postulaty religijne (jednoznaczny podział na dobro (Bóg) i zło(szatam)), z kolei prawica podnosi stanowisko bardziej chaotyczne.
Czy ktoś kiedyś próbował domknąć to koło sporu światopoglądowego? Czy podział na dobro i zło nie jest przeciwieństwem pojęcia konfliktu interesów? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 #76 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >fanatyzm> nie jest tym samym co realizm.  To odnośnie opisanej "przygody: w Krakowie? Nie spotkałem fanatyka, który przyznałby się do fanatyzmu. |
#77 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | |
#78 1 na 1 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > .> Jakiej wiedzy?  > >Wszech...  > "Wszech" dostępna jest tylko bogom.Zdziwiłbyś się, Szanowny Panie.  -http://m.youtube.com/#/watch?v=nGlWMMd6r0c Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | |
#80 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | . Jakiej wiedzy?  > Wszech... "Wszech" dostępna jest tylko bogom.> Zdziwiłbyś się, Szanowny Panie.  > - m.youtube.com/#/watch?v=nGlWMMd6r0cLubię się dziwić, ale tu nie dostrzegam innych wszechwiedzących? No, chyba iż tylko we własnym mniemaniu, a wówczas istotnie sporo jest takich. @@@ . |
#81 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > ... No, chyba iż tylko we własnym mniemaniu,> a wówczas istotnie sporo jest takich.Właśnie o nich mi chodzi, za dużo ich Panie Andrzeju.  Ps. Na pohybel czarnym i czerwonym.  Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
#82 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Jacku!!! Piszesz o damie!Pomoc czasem jest potrzebna. A czasem wręcz kandydat z braku przyrodzonych atutów o nią głośno woła  > a tobie wciąż trzeba powtarzać - zaproponuj coś w zamian> i Dajże mu flaszkę , ja się dołożę  Flaszkę powiadasz. Gdybyś w ten sposób chciał ze mną dobić targu, z pewnością bym się zgodził i bez zbędnych ceregieli ową flaszkę z Tobą opróżnił wśród Twoich grusz lub moich śliw (mam na działce 3). Hihi, jednak Zbyszek raczej tak nie działa. Gdybyśmy przejawili choć cień zainteresowania, zacząłby nas kokietować co by chciał w zamian, a to trwałoby długo, oj dłuuuugoo...  > > Zbyszku. Dałem Ci szansę przez 5 miesięcy dowieść, co tu> > nam usilnie słownie wciskasz.> Jacku, martwi mnie Twoja, moja, ale i wielu innych nieodporność> na głupości.Niestety faktycznie jesteśmy nieodporni. Ale cóż innego można zrobić? Albo gonić, albo.. akceptować jego śmieci - ilość głupot w jednym poście Zbyszka (a spłodził ich już tu kilkaset) przyprawia o zawrót głowy. > Mea maxima culpa po dyskusjach z DP i Krystianem> Widać na tę zarazę lekarstwa nie maRaczej nie. > A może jest? może... kpina? Tylko czy na agresję jest> skuteczna?Skuteczny byłby ban po przekroczeniu masy krytycznej głupoty, lub braku kultury. Jak na mój gust, Zbyszek i Sławek ową masę krytyczną dawno juz pzrekroczyli. Ale jest jak jest  * A co w ogóle u Ciebie słychać? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#83 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Flaszkę powiadasz. Gdybyś w ten sposób chciał ze mną dobić targu, z pewnością bym się zgodził i bez zbędnych ceregieli ową flaszkę z Tobą opróżnił wśród Twoich grusz lub moich śliw (mam na działce 3).Toś Ty chłop małorolny raczej  Niemniej u Krystiana już byś od ich wartości (opałowej nawet) podatek popłacić musiał (do śliwek potrzebna jest trochę inna wysokość kolumny niż do gruszek  ) > > Jacku, martwi mnie Twoja, moja, ale i wielu innych nieodporność> > na głupości.> Niestety faktycznie jesteśmy nieodporni. Ale cóż innego można zrobić? Albo gonić, albo.. akceptować jego śmieci - ilość głupot w jednym poście Zbyszka (a spłodził ich już tu kilkaset) przyprawia o zawrót głowy.> Skuteczny byłby ban po przekroczeniu masy krytycznej głupoty, lub braku kultury.> Jak na mój gust, Zbyszek i Sławek ową masę krytyczną dawno juz pzrekroczyli. Ale jest jak jest  Chciałoby się z kimś przywitać "szalom"  |
#84 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Toś Ty chłop małorolny raczej  Mój śp. Dziadek-rolnik po którym noszę drugie imię uśmiecha się do Ciebie z zaświatów  > Niemniej u Krystiana już byś od ich wartości (opałowej nawet)> podatek popłacić musiałOd postulatów Krystiana zauważyłem u siebie niebezpieczną rzecz: czasem dobrze, że jest ktoś taki jak Koriwin Mikke  Wórć! Niedobrze  > (do śliwek potrzebna jest trochę> inna wysokość kolumny niż do gruszek )Hehe 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|