Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kuriozum światopoglądowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-11-2015 14:29VonM (709 punktów)Kuriozum światopoglądowe
Ocena -1 na 1
Dzisiaj się nad tym zastanawiałem. Wprawdzie nie jestem 100% ateistą, bardziej agnostykiem, z drugiej strony nie uznaję pojęć dobra i zła. I tu pytanie czy moja postawa jest logiczna i czy jedno z drugim się nie wyklucza. I tu całkiem przypadkowo doszedłem myślą do tego, co się potocznie zwie lewacką logiką.

O czym myślę - standardowy zarzut do środowisk lewicowych, czyli "bojkotujecie Kościół Katolicki za dyskryminację kobiet, a wspieracie Islam, w którym kobieta nie ma żadnych praw". I ten element, jest jakby próbą definitywnego odróżnienia dobra (czyli wszyscy się kochamy) od zła (walczymy przeciw sobie). Z kolei postawa prawicowa będzie widzieć, że

1. W Islamie kobieta nie ma praw
2. W kulturze katolickiej prawa kobiet są w pewnym sensie ograniczone
3. Islam walczy z kulturą katolicką

a zatem nie obowiązuje zasada "wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem", która byłaby niejako pochodną podziału na dobro i zło. Mamy więc do czynienia z sytuacją, kiedy "ateistyczna" lewica podnosi postulaty religijne (jednoznaczny podział na dobro (Bóg) i zło(szatam)), z kolei prawica podnosi stanowisko bardziej chaotyczne.

Czy ktoś kiedyś próbował domknąć to koło sporu światopoglądowego? Czy podział na dobro i zło nie jest przeciwieństwem pojęcia konfliktu interesów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6
#76
05-12-2015 19:43
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi piotr35
>>fanatyzm
>nie jest tym samym co realizm.
To odnośnie opisanej "przygody: w Krakowie?

Nie spotkałem fanatyka, który przyznałby się do fanatyzmu.

#77
05-12-2015 20:23
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52272 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi dzentelmen
.
Jakiej wiedzy?
>Wszech...
"Wszech" dostępna jest tylko bogom.
www.racjon(*)hp/s,4873/q,Bog.bogowie.bostwa

@@@
.

#78
05-12-2015 20:45
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
>.
> Jakiej wiedzy?
>>Wszech...
>"Wszech" dostępna jest tylko bogom.

Zdziwiłbyś się, Szanowny Panie.

-http://m.youtube.com/#/watch?v=nGlWMMd6r0c

Pozdrawiam.


"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".

niestadny (2492 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi szarley

>W rozmowie z p. Brzostowskim napisałem czego się obawiam
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,682577#w683069
>w innym,
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,571231#w571758
>że fanatyzm nie jest jedynie przypisany katolikom, i każdy fanatyzm poradzi szkody narobić
videos.rel(*)antoso-ataque-a-unos-catolicos


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#80
05-12-2015 23:13
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52272 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi dzentelmen
.
Jakiej wiedzy?
>Wszech...
"Wszech" dostępna jest tylko bogom.
>Zdziwiłbyś się, Szanowny Panie.
> - m.youtube.com/#/watch?v=nGlWMMd6r0c
Lubię się dziwić, ale tu nie dostrzegam innych wszechwiedzących? No, chyba iż tylko we własnym mniemaniu,
a wówczas istotnie sporo jest takich.

@@@
.

#81
06-12-2015 00:03
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
>... No, chyba iż tylko we własnym mniemaniu,
> a wówczas istotnie sporo jest takich.

Właśnie o nich mi chodzi, za dużo ich Panie Andrzeju.

Ps. Na pohybel czarnym i czerwonym.

Pozdrawiam.

"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".

#82
07-12-2015 08:44
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi szarley
> Jacku!!! Piszesz o damie!

Pomoc czasem jest potrzebna. A czasem wręcz kandydat z braku przyrodzonych atutów o nią głośno woła

> a tobie wciąż trzeba powtarzać - zaproponuj coś w zamian
> i Dajże mu flaszkę , ja się dołożę

Flaszkę powiadasz. Gdybyś w ten sposób chciał ze mną dobić targu, z pewnością bym się zgodził i bez zbędnych ceregieli ową flaszkę z Tobą opróżnił wśród Twoich grusz lub moich śliw (mam na działce 3).
Hihi, jednak Zbyszek raczej tak nie działa. Gdybyśmy przejawili choć cień zainteresowania, zacząłby nas kokietować co by chciał w zamian, a to trwałoby długo, oj dłuuuugoo...

>> Zbyszku. Dałem Ci szansę przez 5 miesięcy dowieść, co tu
>> nam usilnie słownie wciskasz.
> Jacku, martwi mnie Twoja, moja, ale i wielu innych nieodporność
> na głupości.

Niestety faktycznie jesteśmy nieodporni. Ale cóż innego można zrobić? Albo gonić, albo.. akceptować jego śmieci - ilość głupot w jednym poście Zbyszka (a spłodził ich już tu kilkaset) przyprawia o zawrót głowy.

> Mea maxima culpa po dyskusjach z DP i Krystianem
> Widać na tę zarazę lekarstwa nie ma

Raczej nie.

> A może jest? może... kpina? Tylko czy na agresję jest
> skuteczna?

Skuteczny byłby ban po przekroczeniu masy krytycznej głupoty, lub braku kultury.
Jak na mój gust, Zbyszek i Sławek ową masę krytyczną dawno juz pzrekroczyli. Ale jest jak jest
*
A co w ogóle u Ciebie słychać?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#83
07-12-2015 09:08
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Flaszkę powiadasz. Gdybyś w ten sposób chciał ze mną dobić targu, z pewnością bym się zgodził i bez zbędnych ceregieli ową flaszkę z Tobą opróżnił wśród Twoich grusz lub moich śliw (mam na działce 3).
Toś Ty chłop małorolny raczej
Niemniej u Krystiana już byś od ich wartości (opałowej nawet) podatek popłacić musiał
(do śliwek potrzebna jest trochę inna wysokość kolumny niż do gruszek )

>> Jacku, martwi mnie Twoja, moja, ale i wielu innych nieodporność
>> na głupości.
>Niestety faktycznie jesteśmy nieodporni. Ale cóż innego można zrobić? Albo gonić, albo.. akceptować jego śmieci - ilość głupot w jednym poście Zbyszka (a spłodził ich już tu kilkaset) przyprawia o zawrót głowy.
>Skuteczny byłby ban po przekroczeniu masy krytycznej głupoty, lub braku kultury.
>Jak na mój gust, Zbyszek i Sławek ową masę krytyczną dawno juz pzrekroczyli. Ale jest jak jest

Chciałoby się z kimś przywitać "szalom"

#84
07-12-2015 09:44
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Kuriozum światopoglądowe
W odpowiedzi szarley
> Toś Ty chłop małorolny raczej

Mój śp. Dziadek-rolnik po którym noszę drugie imię uśmiecha się do Ciebie z zaświatów

> Niemniej u Krystiana już byś od ich wartości (opałowej nawet)
> podatek popłacić musiał

Od postulatów Krystiana zauważyłem u siebie niebezpieczną rzecz: czasem dobrze, że jest ktoś taki jak Koriwin Mikke Wórć! Niedobrze

> (do śliwek potrzebna jest trochę
> inna wysokość kolumny niż do gruszek )

Hehe

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365