 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2016 19:49 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Hity Racjonalisty w 2015
3 na 5 | W 2015 Racjonalista opublikował 169 artykułów i 151 wiadomości naukowych. Dodatkowo bardzo wiele materiałów opublikowano na fejsbukowym profilu Racjonalisty, który obecnie śledzi już 144 tys. ludzi (na fb Racjonalista przewyższa więc już poniektóre media głównego nurtu). Oto najpopularniejsze materiały minionego roku: 1. Wychowani bez klosza www.racjonalista.pl/kk.php/s,9813Absolutny rekordzista, który zgromadził 51 tys. polubień na fb oraz 200 tys. odsłon 2. Testament Kaddafiego www.racjonalista.pl/kk.php/s,99163. O tym jak europejska oaza tolerancji została czarnym ludem fanatyzmu www.racjonalista.pl/kk.php/s,98074. Diora - jak wygaszono polską Dolinę Krzemową www.racjonalista.pl/kk.php/s,99355. Jak przegraliśmy z maszynami www.racjonalista.pl/kk.php/s,98876. Fiński cud edukacyjny i inne mity bezstresowego kształcenia www.racjonalista.pl/kk.php/s,99037. Między młotem neokolonializmu a kowadłem multikulti www.racjonalista.pl/kk.php/s,97848. Kukiz i formuła nowej Solidarności www.racjonalista.pl/kk.php/s,98499. Biedronka jako polski problem www.racjonalista.pl/kk.php/s,987610. Dziedzictwo celtyckie i starożytne dzieje naszego kraju www.racjonalista.pl/kk.php/s,9858Nowiny naukowe: 1. Unia Europejska: W Polsce najmniejsza skala przemocy wobec kobiet www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,400752. Polacy rozszyfrowali "wspólnika" nowotworów www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,401873. Shkreli podniósł cenę leku na AIDS o 5500% www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,401744. Naukowcy tłumaczą, dlaczego medytacja korzystnie wpływa na psychikę www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,400625. 30% republikanów i 19% demokratów popiera bombardowanie fikcyjnego państwa z bajki Disneya www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,402116. Ekspert: mniej nowotworów w Polsce dzięki zmianie diety www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,26/t,400797. Młodzi metalurdzy z AGH nagrodzeni za stal damasceńską www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,400978. Muskuły naszej woli, czyli o ćwiczeniu samokontroli www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,400919. Prof. Nowiński: wracam, aby budować Polskę innowacyjną www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,4019010. Li-Fi to sto razy szybsze świetlne Wi-Fi www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40199Wszystkiego najlepszego w 2016 dla wszystkich czytelników naszego serwisu! Jak najwięcej racjonalnych dyskusji i polemik, nie poddawania się przesadnym emocjom w dobie emocjonujących czasów  Internet to medium interaktywne, w którym czytelnicy są nie tylko konsumentami podawanych im treści, ale i jej aktywnymi współtwórcami. Komentarze częstokroć przekraczają sam publikowany materiał, nierzadko go istotnie uzupełniając lub zmieniając, a zdarza się, że i obalając*. Racjonalista zapewnia swobodną dyskusję, choć nie jest hyde parkiem, więc eliminujemy tych dyskutantów, którzy posługują się atakami ad personam, dzięki czemu merytoryka dyskusji i polemik zarówno tutaj, jak i na stronie fb Racjonalisty systematycznie będzie rosła. Z drugiej strony nie posuwaliśmy się do wyłączania dyskusji pod materiałami, jak np. w tym roku zrobiła gazeta.pl wobec swoich materiałów o imigrantach. Zależy mi na tym, by w okresie eskalacji nienawiści politycznej, która sukcesywnie zamienia debatę polityczną w emocjonalną nawalankę, Racjonalista pozostał miejscem wymiany argumentów. Konfrontacja rozwija światopogląd, ale musi to być konfrontacja w której formułuje się argumenty i słucha argumentów przeciwników. Z satysfakcją obserwuję, że liczba merytorycznych dyskusji i komentarzy rośnie - dziękuję! Zapraszam oczywiście do współpracy i nadsyłania do publikacji swoich tekstów - Racjonalista zapewnia lepszy oddźwięk czytelniczy niż większość innych serwisów w naszym necie  --- * Dotyczy to generalnie fb, gdzie pod wpływem sensownej krytyki usuwałem czasami niektóre materiały, w serwisie nie pamiętam, bym w 2015 usunął jakiś tekst pod wpływem krytyki, choć w ubiegłych latach zdarzały się i takie wypadki. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | |
#17 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | . > Nie ma żadnej pewności, że oni rozumieją idee racjonalizmu podobnie jak Pan.Racjonalizm światopoglądowy jest mocno związany ze sceptycyzmem naukowym i nie daje "żadnej pewności". Pewność daje nam tylko wiara, a zestaw bzdur, w które można wierzyć jest nieograniczonym. > Nie ma takiego co miałby patent na rację niezależnie od tematu,Zgadzam się tu z Panem całkowicie i dlatego na racjonalistycznym forum najbardziej liczą się merytoryczne argumenty, najlepiej gdy są oparte na nauce. > a wielu tematów unika Pan jak ognia ponieważ Pan ich nie rozumie i dlatego klasyfikuje je jako głupoty, które należy zwalczać.Najpierw unikam rozmów z ludźmi zaślepionymi jakąś idée fixe, w którą święcie wierzą, gdyż z wiarą nie ma dyskusji. Następnie rzeczywiście nie zabieram głosu w sprawach, na temat których mam niewielkie pojęcie i dopiero później z wielkim upodobaniem ewidentnie wykazuję głupotę niektórych wypowiedzi, a oceny i tak dokonują nasi czytelnicy. Raczy Szanowny Pan wybaczyć, ale większymi od Pana autorytetami są dla mnie red. Miś, prof. Kotarbiński, prof. Witwicki prof. Stanosz, prof. Russell oraz wielu, wielu innych.> Każdy "żołnierz" nosi w swoim plecaku generalską buławę.Ale tylko bardzo nieliczni zostają oficerami, nie mówiąc już o generałach. Do tego trzeba dużo pracy i sporo szczęścia. > Jakich rzeczy można dokonać za jej pomocą wciąż ma Pan okazję przekonać się na sobie.Za pomocą buławy? www.racjon(*).php/z,0/d,23/s,660262#w669026www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,660262#w671084www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,660262#w671092W tym także to co przez lata napisał red. Agnosiewicz wraz z autorami przez niego na nasz portal zaproszonymi.> Redaktor Agnosiewicz wraz z zaproszonymi autorami, w miarę upływu czasu będzie miał jaśniejszy obraz co do obszaru wiedzy lekceważonej przez fanatycznych racjonalistów i sceptyków polskich oraz ortodoksyjną naukę.> Następnym razem, zanim ośmieszy racjonalistów występując z odezwą do władz uczelni o odwołanie wykładu jasnowidza K.Jackowskiego - zasięgnie opinii lepiej zorientowanych w temacie, taką propozycję moderatorom składałem i wciąż o tym przypominam : z dowodami rzeczowymi można zapoznać się.Z ośmieszaniem się jest podobnie jak z kompromitowaniem, nikt nie uczyni tego lepiej niż uczynimy to sami, a ogólną ocenę merytorycznej wartości naszego intelektualnego udziału w forum wydaje ogół czytelników. (Pomimo iż tego nie uzgadnialiśmy, to red. Agnosiewicz wystąpił tu także w moim imieniu i nie czuję się tym jego wystąpieniem nawet w najmniejszym stopniu ośmieszonym. Natomiast Pańskim udziałem w naszym forum już trochę tak i zupełnie nie o Pańskie poglądy mi tu chodzi. Zaś czuję się ośmieszony wypowiedziami niektórych forumowiczów tylko trochę, gdyż za to nie odpowiadam.)> Najmniej rozumiane przez racjonalistów tematy "obcych cywilizacji" i jasnowidzenia są i pozostaną kulą u nogi do czasu aż oni zmierzą się tym tematem, tematy te mogą wyciągnąć polski racjonalizm z zaścianka na światową czołówkę. Aby tak się stało trzeba jedynie chcieć dojrzeć szansę.Tak, dostrzegam tu ogromne usiłowanie niektórych, aby "wyciągnąć polski racjonalizm z zaścianka na światową czołówkę" i ogromnie się cieszę, iż tutejsi racjonaliści na takie wyciąganie złapać się nie dają. Miłego dnia. @@@ . |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | ...>>Następnym razem, zanim ośmieszy racjonalistów występując z odezwą do władz uczelni o odwołanie wykładu jasnowidza K.Jackowskiego - zasięgnie opinii lepiej zorientowanych w temacie ... > Zasięgnąłem opinii u najlepiej zorientowanego w temacie. Z dowodami rzeczowymi zapoznałem się. U 'samego' guru: ... Błazen. Drobner, ośmieszony racjonalistaZ dowodami rzeczowymi nie zapoznałeś się, bo nikt ich jeszcze nie przedstawiał. Nie jesteś fanatykiem dlatego wiem że rozumiesz : jasnowidzenie - to nic innego jak intuicja którą i ty posiadasz, jest to nasz dodatkowy narząd zmysłu i można go zobaczyć. Odmienną kwestią jest, kto i w jaki sposób intuicją potrafi posługiwać się oraz do czego będzie ją wykorzystywał. (13styczeń2015-ZbyszekzWarszawy) |
#19 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 |
> Z dowodami rzeczowymi nie zapoznałeś się, bo nikt ich jeszcze nie przedstawiał. Nie jesteś fanatykiem dlatego wiem że rozumiesz : jasnowidzenie - to nic innego jak intuicja którą i ty posiadasz, jest to nasz dodatkowy narząd zmysłu i można go zobaczyć. Odmienną kwestią jest, kto i w jaki sposób intuicją potrafi posługiwać się oraz do czego będzie ją wykorzystywał.> (13styczeń2015-ZbyszekzWarszawy)Zbyszek my już znamy te twoje dowody rzeczowe zdjęcia dymu i kurzu. Oraz opacznie rozumiana mitologia w połączeniu z renesansowym malarstwem. Już w tym temacie dawałem odnośniki do pana metodyki badawczej i niektórych problemów przez pana "rozwiązanych" www.racjonalista.pl/forum.php/s,691129#w692891No i jak zawsze odpowiadaj na zadane ci wielokrotnie pytania albo idź sobie. Niestety Zbyszek dalej będą minusy. |
#20 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | > Z dowodami rzeczowymi nie zapoznałeś się, bo nikt ich jeszcze nie przedstawiał.#1 Nazywasz Jackowskiego jasnowidzem. #2 Jasnowidzenie oznacza (zdaje się) postrzeganie, przewidywanie przyszłości. #3 Dla 'jasnowidzenia' jedynymi faktami są więc 'przepowiednie'. #4 Jedynym 'dowodem rzeczowym' na jasnowidzenie jest realizacja 'przepowiedni' w stopniu wykluczającym przypadkowość trafień. #5 Przytaczając 'przepowiednie' Jackowskiego na 2012 r. podałem jedyne możliwe fakty w tej kwestii. ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,689213#w689729) #6 Żadna, ŻADNA WAŻNA z podanych 'przepowiedni' się nie sprawdziła, takie zdarzenia nie zaistniały ( Kalendaruim 2012). Żadna również nie zrealizowała się nawet do dziś! (żeby dopuścić możliwość 'nieokreśloności' czasu 'jasnowidza'. #7 'Przepowiednie' 'jasnowidza' nie sprawdziły się w całości. ============= > Z dowodami rzeczowymi nie zapoznałeś się, bo nikt ich jeszcze nie przedstawiał.A to ja nie wiedziałem, że mówię po klingońsku... Drobner, " napqu' " |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 |
> #1 Nazywasz Jackowskiego jasnowidzem. #2 Jasnowidzenie oznacza (zdaje się) postrzeganie, przewidywanie przyszłości. ... #7 'Przepowiednie' 'jasnowidza' nie sprawdziły się w całości.Jasnowidzenie nie oznacza przewidywania przyszłości. Przyszłość przewidują wróżbici, prorocy, wyrocznie i astrologowie. O ile Jackowskiemu nie wychodzi przepowiadanie , to nie powinien tym zajmować się zawodowo. Jasnowidz to ten co "widzi" to czego nie postrzegamy w naturalny sposób, znanymi nam zmysłami. Jasnowidz aby coś "zobaczyć" posługuje się intuicją , silne przeczucie tworzy u niego obrazy. > =============...>> Z dowodami rzeczowymi nie zapoznałeś się, bo nikt ich jeszcze nie przedstawiał. > A to ja nie wiedziałem, że mówię po klingońsku... Drobner, " napqu' "To co przedstawiłeś, potwierdza jedynie że Jackowski nie powinien zajmować się przewidywaniem przyszłości bo nie jest wróżbitą. Nie są to jednak dowody potwierdzające lub przeczące jasnowidzeniu, z dowodami rzeczowymi na jasnowidzenie jeszcze nie zapoznałeś się. (14styczeń2016-ZbyszekzWarszawy) |
#22 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | > ... z dowodami rzeczowymi na jasnowidzenie jeszcze nie zapoznałeś się.#1 Zapewne tak. Z tego prostego powodu, że ich nie ma. Cytat:Wystarczą mi te ww. dowody rzeczowe, które dobitnie przeczą 'jasnowidzeniu'. #2 Jasnowidz - wróżbita itp. gierki słowne: Cytat:Parapsycholodzy wyróżniają: jasnowidzenie przyszłości - prekognicjajasnowidzenie przeszłości - retrokognicja psychometrie (obecnie termin psychometria oznacza metodę badań psychologicznych) - dawniej było to jasnowidzenie polegające na opisywaniu przedmiotów, miejsc czy osób, zazwyczaj na podstawie jakiegoś przedmiotu. pl.wikipedia.org/wiki/Jasnowidzenie> To co przedstawiłeś, potwierdza jedynie że Jackowski nie powinien zajmować się przewidywaniem przyszłości bo nie jest wróżbitą.To, co przedstawiłem przeczy temu, że Jackowski jest jasnowidzem. Opinie policji nie potwierdzają, że Jackowski jest jasnowidzem. Co Ty próbujesz nam wcisnąć od dawna. Jak zwykle bez dowodów, od teraz wbrew dowodom. Drobner, falsyfikant |
#23 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | > To co przedstawiłeś, potwierdza jedynie że Jackowski nie powinien zajmować się przewidywaniem przyszłości bo nie jest wróżbitą.#1 To co przedstawiłem www.racjonalista.pl/forum.php/s,689213#w689729 oraz to: Cytat:- Ile wskazań Krzysztofa Jackowskiego było trafnych? - pytam byłego rzecznika policji, który ponad dekadę analizował wyczyny najsłynniejszego polskiego jasnowidza. Odpowiada: - Zero. wyborcza.p(*)Jasno_widac__ze_to_sciema.html potwierdza, że tym bardziej "Jackowski nie powinien zajmować się" wykładami o 'jasnowidzeniu' ani żadnymi innymi spotkaniami w ośrodkach akademickich, szkołach średnich, podstawowych, przedszkolach ani żłobkach.Po kościołach, po kościołach niech próbuje. To właściwe miejsca dla 'magii'. #2 Wobec powyższego: kto i co zostało zatem ośmieszone przez krytykę Agnosiewiczowego poparcia dla "odezwy do władz uczelni o odwołanie wykładu jasnowidza K.Jackowskiego"? Drobner, czarnowidz |
#24 3 na 7 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | A odpowiedzi na pytania dalej nie ma. Zbyszek Jackowskiego wałkowano już z tobą tyle razy, że naprawdę jesteś wręcz śmieszny. Tutaj Pan Jacek Głodzik zaprezentował nawet doświadczenie dla twojego guru www.racjonalista.pl/forum.php/s,689213#w689502Miałeś już nawet prezentować te dowody Randiemu jak zwykle skończyło się na twoim ryczeniu. Jak to mówią krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Zamiast tego powiedz o tych małpoludach żyjących na drzewach, o mniejszej ziemi, jednym kontynencie no i wreszcie o tabliczkach glinianych z przed 10 000 lat nie skacz z tematu na temat tylko odpowiadaj na pytania albo idź sobie. Niestety dalej będą minusy. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 |
> "Jackowski nie powinien zajmować się" wykładami o 'jasnowidzeniu' ... Po kościołach, po kościołach niech próbuje. To właściwe miejsca dla 'magii'.Też tak uważam, że każdy powinien zajmować się tym co do niego należy i co potrafi robić. Nauka powinna zająć się wyjaśnieniem jasnowidzenia, K.Jackowski jako uznany autorytet może dopomóc w przeprowadzeniu naukowych badań, a kościół zamiast ludzi wykorzystywać do dojenia kasy niech zajmie się misją do jakiej został powołany. > Wobec powyższego: kto i co zostało zatem ośmieszone przez ... "odezwy do władz uczelni o odwołanie wykładu jasnowidza K.Jackowskiego"? Drobner, czarnowidzRedaktor Racjonalisty powinien zachęcić władze uczelni do naukowego rozpoznania zjawiska jasnowidzenia, potwierdzając zasadność rozpoczęcia takich badań, jako że wspominałem iż posiadam dowody na jasnowidzenie. Zamiast stać na uboczu i przeszkadzać, powinien zainteresować się zagadnieniem a najlepiej objąć je swoim patronatem, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju nauki.(15styczeń2016-ZbyszekzWarszawy) |
#26 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | > ... K.Jackowski jako uznany autorytet ...Do widzenia. Drobner, już bez grochu. |
#27 2 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015 | Dalej ryczysz ale mleka nie dajesz. Po raz kolejny odpowiadaj na pytania a nie skacz z tematu na temat. Niestety dalej będą minusy. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015-2016 roku. |
> ...na racjonalistycznym forum najbardziej liczą się merytoryczne argumenty, najlepiej gdy są oparte na nauce.Merytoryczne argumenty z racjonalistycznego forum powinny inspirować rozwój nauki. > ...unikam rozmów z ludźmi zaślepionymi jakąś idée fixe, w którą święcie wierzą, gdyż z wiarą nie ma dyskusji.Zauważyłem, że 90% dyskusji na tym forum dotyczy wiary a w większości z nich uczestniczy Pan, zwalczając jej rzekomą głupotę . ...>>Każdy "żołnierz" nosi w swoim plecaku generalską buławę. > Ale tylko bardzo nieliczni zostają oficerami, nie mówiąc już o generałach. Do tego trzeba dużo pracy i sporo szczęścia. www.racjon(*).php/z,0/d,23/s,660262#w669026Każdy nosi w swoim plecaku generalską buławę, bo ma możliwości na miarę generała. Dziękuję za odszukanie tej wypowiedzi, ona wyjaśnia przyczyną trwania religii, którą chce Pan zwalczać uznając za głupotę. Proszę popatrzeć uważnie na te fotki a zrozumie Pan - taką jest natura człowieka od kiedy on istnieje ... religię należy jedynie wyprowadzić na właściwe tory. > Pomimo iż tego nie uzgadnialiśmy, to red. Agnosiewicz wystąpił tu także w moim imieniu i nie czuję się tym jego wystąpieniem nawet w najmniejszym stopniu ośmieszonym.Jasnowidzenie nie jest rozpoznane przez naukę i to w pewnym sensie usprawiedliwia powszechny brak wiedzy na ten temat, śmieszność pojawia się dopiero wówczas, kiedy ktoś fanatycznie unika wiedzy pomimo że jest ona dostępna. Od racjonalisty spodziewać się należy bezwarunkowego dążenia do wyjaśnienia niezrozumiałego, w sposób naukowy. ...>>Najmniej rozumiane przez racjonalistów tematy "obcych cywilizacji" i jasnowidzenia są i pozostaną kulą u nogi do czasu aż oni zmierzą się tym tematem, tematy te mogą wyciągnąć polski racjonalizm z zaścianka na światową czołówkę. Aby tak się stało trzeba jedynie chcieć dojrzeć szansę. > Tak, dostrzegam tu ogromne usiłowanie niektórych, aby "wyciągnąć polski racjonalizm z zaścianka na światową czołówkę" i ogromnie się cieszę, iż tutejsi racjonaliści na takie wyciąganie złapać się nie dają. @@@Jest mi z tego powodu przykro, ponieważ kilku fanatyków naraża przez to wszystkich racjonalistów na śmieszność, bo jak inaczej nazwać próżność udawania kogoś kim się nie jest. (16styczeń2016-ZbyszekzWarszawy) |
#29 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015-2016 roku. | |
#30 8 na 8 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Hity Racjonalisty w 2015-2016 roku. | > >religię należy jedynie wyprowadzić na właściwe tory.... i poczekać na nadjeżdżający pociąg. Pociąg do Rozsądku. Drobner, zawiadowca. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|