Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa komisja smoleńska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-02-2016 12:08Brzostowski (7067 punktów)Nowa komisja smoleńska
Ocena 1 na 1
Wysłuchałem na onecie:

wiadomosci(*)skiej-kto-wchodzi-w-jej/yqsryl

Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają.

Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#76
08-02-2016 00:18
 0 na 2
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
No i jeszcze jedno. Te tematy kompletnie nie zmieniają tego, że wciąż ten popierany przez Pana PIS nie popiera popieranych przez pana kwestii aborcji czy praw gejów. No a w tych kwestiach w których pan by mi chciał sprzedać PIS jakoś go nie kupuje. No niestety jest pan kiepski ideolog. Oj premii nie będzie w tym miesiącu, nie będzie. No chyba, że od postów ma pan rozliczenie to może się panu uda.

#77
08-02-2016 00:46
 Ocena 2 na 2
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi W.R.
>A stąd ta ocena, że w żadnym z tych krajów nie przyczyniło się to do wzrostu urodzin dzieci jak był niski tak jest niski.
Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy. I sukcesem jest już przyzwoity wynik, a taki wynik uzyskuje np Francja.

>I w Polsce też to niczego nie zmieni. By ktokolwiek poważny zaczął myśleć o dziecku najpierw musi mieć jakąkolwiek stabilizacje gwarancje stałego zatrudnienia.
Myli się Pan, to są tylko opowieści liberalnych teoretyków. W Polsce, aktualnie nie mamy szans na gwarancje zatrudnienia i przyzwoite zarobki. Dominanta zarobków wynosi 2500 zł. Oznacza to, że te 500 zł, to bardzo dużo. A dla niektórych 1000 zł to prawie jak pensja (w małych miastach) i przy pewności tych pieniędzy jest to znaczący impuls.

>Pięćset złotych to dla nikogo poważnego nie będzie zachęta do robienia dziecka. No a jak ktoś już ma stałe zatrudnienie to prawdopodobnie nie będzie się łapał w widełki. Za to te pieniądze będą na pewno zachętą dla rozmaitych dzieciorobów którym wystarczy wegetacja na zasiłku a dzieciak nie będzie ich kompletnie interesował. Krótko mówiąc wesprzemy patologię a porządni i pracowicie będą to musieli utrzymywać.
No, ładnie, rodziny wielodzietne to patologia? Muszę powrócić do języka o lemingach, bo tego nie da się czytać. Pan nie rozumie, że wlaśnie w tych dzieciorobach jest nadzieja? Ci, którzy dobrze zarabiają i radzą sobie na rynku pracy, wychowaliby 2 lub 3 bez pomocy państwa. Tylko nie chcą. I żadne 500 zł, ani darmowe przedzkola tutaj nie pomogą. Program 500+ da impuls biedniejszym i chcącym mieć dzieci, nie bogatym, bo oni gdyby chcieli to już by mogli mieć więcej dzieci.

>Tu mówimy o 500 złotych za nic tylko za to, że ma się dziecko.
Zaraz zaraz, pisze Pan, że za 500 zł nie da się wychować dziecka, wypomina Pan, że studenci muszą kserowac książki, a wie Pan ile kosztuje wychowanie dziecka? Jednego ok. 200 tys. zł, to znaczy że 500+ da tylko ok. połowy tej kwoty. To jednak rodzice muszą trochę wydać, nie? A nieprzspane noce?
>>Dalczego sądzi Pan, że darmowe przedszkola to lepsze rozwiązanie niz gotówka?
>Podałem przykład, mogą być stypendia dofinansowanie do stołówek wsparcie w zakupie podręczników rozumie pan kasa na konkretne działania a nie 500 złotych za nic.
>>Przecież rodzic wie lepiej co jest potrzebne jego dziecku: jeden wyda na przedszkole, drugi na kurs angielskego.
>A trzeci na wódkę i tych trzecich będzie w sytuacji kiedy dajemy tą kasę za nic najwięcej.

Nie mogę czytać tego lemingostwa, no quwa nie mogę! Jaki trzeba mieć poziom rozumienia świata, aby twierdzić że z ok. 3 mln rodzin (ok. 14-18 mln Polaków), którym będzie przysługiwać 500 zł na dziecko większość wyda to na wódkę!

Wy, racjonaliści, jesteście tutaj? Czy tu już same qwa lemingi zostały?

Idę spać, bo nie mogę czytać tych głupot.

A tym normalnych racjonalistów zachęcam do popatrzenia dookoła siebie: na sąsiadów, przyjaciół, rodzinę, kolegów z pracy. Ilu z nich mając co najmniej 2 dzieci, poleci zaraz wódę kupić? Ludzie myślcie trochę!


Śmieszą mnie lemingi.

#78
08-02-2016 01:03
 Ocena 2 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
>>A stąd ta ocena, że w żadnym z tych krajów nie przyczyniło się to do wzrostu urodzin dzieci jak był niski tak jest niski.
>Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy. I sukcesem jest już przyzwoity wynik, a taki wynik uzyskuje np Francja.

Tak tak ci przeklęci lewacy. Gdyby nie oni to ho ho i jeszcze ho.

>>I w Polsce też to niczego nie zmieni. By ktokolwiek poważny zaczął myśleć o dziecku najpierw musi mieć jakąkolwiek stabilizacje gwarancje stałego zatrudnienia.
>Myli się Pan, to są tylko opowieści liberalnych teoretyków. W Polsce, aktualnie nie mamy szans na gwarancje zatrudnienia i przyzwoite zarobki. Dominanta zarobków wynosi 2500 zł. Oznacza to, że te 500 zł, to bardzo dużo. A dla niektórych 1000 zł to prawie jak pensja (w małych miastach) i przy pewności tych pieniędzy jest to znaczący impuls.

Nie nie jest to żaden impuls dla normalnego człowieka bo nikt normalny dla 500 złotych nie zmajstruje sobie dzieciaka po to by ciągnąć za te 500 złotych. Za to pan Mieciu spod monopolowego może rozważyć taką opcję.

>No, ładnie, rodziny wielodzietne to patologia? Muszę powrócić do języka o lemingach, bo tego nie da się czytać. Pan nie rozumie, że wlaśnie w tych dzieciorobach jest nadzieja? Ci, którzy dobrze zarabiają i radzą sobie na rynku pracy, wychowaliby 2 lub 3 bez pomocy państwa. Tylko nie chcą. I żadne 500 zł, ani darmowe przedzkola tutaj nie pomogą. Program 500+ da impuls biedniejszym i chcącym mieć dzieci, nie bogatym, bo oni gdyby chcieli to już by mogli mieć więcej dzieci.

Czyli krótko mówiąc ci bogatsi mają dać kasę biednym jako karę za to, że nie chcą się rozmnażać a ci biedni mają nic dla tej kasy nie robić. Jednym słowem ukarajmy tych przedsiębiorczych, i dajmy kasę leniom którzy wolą majstrować dzieciaki. No super pomysł. Idź pan z takimi pomysłami. W ten sposób na produkujemy więcej leni wolących majstrować dzieciaki i faktycznie takim ten progam bardzo pomoże.

>>Tu mówimy o 500 złotych za nic tylko za to, że ma się dziecko.
>Zaraz zaraz, pisze Pan, że za 500 zł nie da się wychować dziecka, wypomina Pan, że studenci muszą kserowac książki, a wie Pan ile kosztuje wychowanie dziecka? Jednego ok. 200 tys. zł, to znaczy że 500+ da tylko ok. połowy tej kwoty. To jednak rodzice muszą trochę wydać, nie? A nieprzspane noce?

No faktycznie pod warunkiem, że wydadzą i faktycznie będą te nie przespane noce ja jednak widzę tu raczej problem wiecznych studentów jadących na socjalu i kończących każdy kierunek po pierwszym roku. Tu będziemy mieć rodziców którzy będą mieć gdzieś te dzieciaki i ich stan życia. No super pomysł.

>>A trzeci na wódkę i tych trzecich będzie w sytuacji kiedy dajemy tą kasę za nic najwięcej.
>Nie mogę czytać tego lemingostwa, no quwa nie mogę! Jaki trzeba mieć poziom rozumienia świata, aby twierdzić że z ok. 3 mln rodzin (ok. 14-18 mln Polaków), którym będzie przysługiwać 500 zł na dziecko większość wyda to na wódkę!
>Wy, racjonaliści, jesteście tutaj? Czy tu już same qwa lemingi zostały?
>Idę spać, bo nie mogę czytać tych głupot.
>A tym normalnych racjonalistów zachęcam do popatrzenia dookoła siebie: na sąsiadów, przyjaciół, rodzinę, kolegów z pracy. Ilu z nich mając co najmniej 2 dzieci, poleci zaraz wódę kupić? Ludzie myślcie trochę!

No i oto poziom znowu lemingi. A prawda jest taka, że większości tych którym będzie przysługiwać ta kasa właśnie na to pójdzie. Bo pójdzie na tych najbiedniejszych, którzy często żyją tylko z zasiłku i mają generalnie wszystko gdzieś. Wole by ta kasa była jednak mądrzej spożytkowana i była dawana za coś a nie za fakt zmajstrowania dzieciaka.

#79
08-02-2016 01:15
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi W.R.
>No i oto poziom znowu lemingi. A prawda jest taka, że większości tych którym będzie przysługiwać ta kasa właśnie na to pójdzie. Bo pójdzie na tych najbiedniejszych, którzy często żyją tylko z zasiłku i mają generalnie wszystko gdzieś. Wole by ta kasa była jednak mądrzej spożytkowana i była dawana za coś a nie za fakt zmajstrowania dzieciaka.

Szanowny Panie, Pan napisał, że większość ludzi, którzy otrzymają 500 zł na dziecko, wydadzą te pieniądze na wódkę. Pan zasugerował, że takie rodziny to w dużej mierze dziecioroby, lenie i generalnie patologia.

To są po prostu kompletne głupoty, i to takie że nie chce mi się nawet dalej pisać.

Są tutaj ludzie racjonalni, którzy zareagują na takie głupoty? Przy okazji, ilu z Was ma rodzeństwo? Jeśli macie, to znaczy, że program 500+ by Was objął (a może są tu i tacy co jeszcze teraz ich obejmie). Oj, lała by się wóda w domu, co?

Panie WR, Pan wypisuje tutaj kompletne idiotyzmy oderwane od rzeczywistości.

Śmieszą mnie lemingi.

#80
08-02-2016 01:42
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi W.R.
>>Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy.

>Tak tak ci przeklęci lewacy.

Ano tak!!! Przeklęci!
Przecież to właśnie oni zawsze mówili, żeby się wszyscy bzykali ze wszystkimi!

Za darmo! Zgroza!!!

Drobner, wynik zmasowanej propagandy plemników

#81
08-02-2016 17:40
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
>Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci.

Eh... zacznij choćby od Nowaczyka i tego jak posłużył się autorytetem swojego szefa (bez jego wiedzy i zgody) do podpierania swoich tez. Jak dla mnie wystarczy, bo o ile trudno mi oceniać czyjąś wiedzę merytoryczną w dziedzinie która nie jest moją specjalnością (no chyba że ktoś gada oczywiste bzdury), to coś takiego jest sprawą elementarnej uczciwości (która, zgodzimy się chyba, powinna również cechować członków wszelakich komisji).

#82
08-02-2016 18:03
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi W.R.
>A prawda jest taka, że większości tych którym będzie przysługiwać ta kasa właśnie na to pójdzie. Bo pójdzie na tych najbiedniejszych, którzy często żyją tylko z zasiłku i mają generalnie wszystko gdzieś.

Głupoty waść gadasz. Poznaj paru biedaków to sam się przekonasz.

>Wole by ta kasa była jednak mądrzej spożytkowana i była dawana za coś a nie za fakt zmajstrowania dzieciaka.

Oczywiście. Kasa jako nagroda za zrobienie dziecka to absurd. Ale np darmowe przedszkola, wyprawka szkolna, dopłaty do wycieczek, kolonii itp to byłby dobry pomysł.


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy.
www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041
pl.wikipedia.org/wiki/Lewica
www.tygodn(*)ziwa-lewica-co-to-dzis-znaczy/
Wiem, czym są intelektualne postawy lewicowe i rzeczywiście przeciwstawiają się one pieprzeniem głupot,
ale zdecydowanie są za dziećmi i młodzieżą będąca nasza przyszłością.

@@@
.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Drobner
>>>Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy.
>>Tak tak ci przeklęci lewacy.
>Ano tak!!! Przeklęci!
>Przecież to właśnie oni zawsze mówili, żeby się wszyscy bzykali ze wszystkimi!

Ale w gumkach Drobner, w gumkach... lub po pigułkach...
Dodatkowo feminizm, emancypacja, aborcja...


Śmieszą mnie lemingi.

#85
09-02-2016 00:54
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
>ale zdecydowanie są za dziećmi i młodzieżą będąca nasza przyszłością.

tak, tak: antykoncepcja, planowanie rodziny, aborcja, feminizm, to wszystko jest charakterystyzne dla poglądów lewicowych i wszystko to jest przyczynkiem do ogranicxania dzietności.

>Wiem, czym są intelektualne postawy lewicowe

Aha, chodzi Panu dzietność w związkach homoseksualnych (prof. Płatek)

www.youtube.com/watch?v=rVXZpX1EY8w


Śmieszą mnie lemingi.

#86
09-02-2016 11:05
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
.
> Proszę Pana, bo niska dzietność to wynik lewicowej propagandy.
Wiem, czym są intelektualne postawy lewicowe i rzeczywiście przeciwstawiają się one pieprzeniem głupot,
ale zdecydowanie są za dziećmi i młodzieżą będąca nasza przyszłością.
>Aha, chodzi Panu dzietność w związkach homoseksualnych (prof. Płatek)
PS.: Do głupców niezgodne z ich wiarą informacje nie docierają. Oni na rzeczywistość są całkiem teflonowi i wszystko spływa po nich jak woda po kaczce. Uważają iż jak zamkną na prawdę oczęta to prawda zniknie. Nic z tego! Poparcie dla głupców topnieje i topnieć będzie.
Pan Brzostowski, autor wątku "Pomysły na powstanie świata" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,696629 )
usunął moją wypowiedź "Odp: Pomysły na powstanie świata" (696633), a gdy to się za mało okazało to usunął też:
( www.racjonalista.pl/forum.php/s,696629 ) (696766)

Teraz już spokojnie może głupoty w w swoim wątku wypisywać i swój religijny kit próbować wciskać. Taka to jest dyskusja z wierzącymi. www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,680953#w681339

@@@
.

#87
09-02-2016 12:02
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
>>ale zdecydowanie są za dziećmi i młodzieżą będąca nasza przyszłością.
>tak, tak: antykoncepcja, planowanie rodziny, aborcja, feminizm, to wszystko jest charakterystyzne dla poglądów lewicowych i wszystko to jest przyczynkiem do ogranicxania dzietności.

To wszystko jest przyczynkiem do tego, aby rodziły się dzieci chciane, kochane i w warunkach sprzyjających ich rozwojowi.
Chcemy, aby chodziły do przedszkola, miały ładne ubranka, kochających rodziców ze stabilną sytuacją życiową, żeby zwiedzały świat a rodziców było stać na leczenie w razie choroby. I żeby rodzice mieli tyle dzieci, ile są w stanie dobrze wychować, nie więcej.
Dla lewicy ważniejsza jest jakość życia niż bezmyślne płodzenie i wydawanie na świat dzieci w nędzy, w domach gdzie panuje przemoc i gwałt, przez chore matki które nie są stanie zapewnić dziecku wychowania, przez nastolatki...i tak dalej.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#88
09-02-2016 18:35
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>To wszystko jest przyczynkiem do tego, aby rodziły się dzieci chciane, kochane i w warunkach sprzyjających ich rozwojowi...

No i to jest właśnie szkodliwe na dłuższą metę. Bo jesli nawet w społeczeństwie są ogrniczenia finsnsowe lub nawet patologie, to ich ilość z punktu widzenia korzyści z dużej dzietnosći jest niewielka.

Jakość jest ważna, ale przy pewnym minimalnym poziomie zastępowania pokoleń. Gdy nie będzie ilości, nie będzie jakości. A przy dużej ilości, zawsze jakość będzie.

LEwicowe poglądy prowadzą nas do islamizacji Europy. Będzie ilość i "jakość"!

Nie widzisz, że to chora polityka? Przecież się zwijamy.


Śmieszą mnie lemingi.

#89
09-02-2016 19:10
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
> A przy dużej ilości, zawsze jakość będzie.

Zamiast czczego gadania proponuję Ci sprawdzić to empirycznie, a i dla ojczyzny się przysłużysz.
Znajdź sobie jakąś Panią Brzostowską i zmajstruj jej czworo- pięcioro dzieci. Wtedy porozmawiamy o tym, czy ilość przekłada się na jakość. Nawet z tymi 500 na dziecko.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#90
11-02-2016 12:33
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
.
>Wysłuchałem na onecie: wiadomosci(*)skiej-kto-wchodzi-w-jej/yqsryl

>Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają.

>Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.

Redaktor Jerzy Domański. Luty 2016 r.: "Nie było gęstej mgły. Nie było bałaganu w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. Nie było załogi za słabo wyszkolonej, by mogła sprostać bardzo trudnym warunkom atmosferycznym,
ani presji, by lądować za wszelką cenę. Nie było ostrzeżeń strony rosyjskiej przed wyborem lotniska w Smoleńsku. Nie było rywalizujących ze sobą kancelarii prezydenta i premiera - niestety, obydwu nieprofesjonalnych i niepanujących nad organizacją lotu. Nie było kogoś, kto zdecydował, że w jednym samolocie znajdą się wszyscy dowódcy sił zbrojnych i tak wiele osób ważnych dla bezpieczeństwa państwa. Nie było dowódcy samolotu lecącego z dziennikarzami, który choć sam cudem wylądował, to zachęcał do lądowania załogę prezydenckiego tupolewa. Nie oszalałem. Piszę tak, bo Antoni Macierewicz powołał swoją podkomisję, która zajmie się od nowa badaniem przyczyn katastrofy TU-154M pod Smoleńskiem".


@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365