 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2016 22:06 | romaro (25211 punktów) | Bedziem mieć króla.
3 na 3 | Biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ma on być odczytany w Krakowie-Łagiewnikach, w sobotę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Cytat:W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. Dalej następuje Cytat:Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa.
Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem. Ostatni akapit jest szczególny, a słowa "Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego" (w domyśle wszystkich spoza kościoła) to już kleszy majstersztyk obłudy, o tupecie nie wspominając, zwłaszcza, że jest w tym akcie taki punkt Cytat: - Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
Prawa kościoła są oczywiste, a jakżeby inaczej - ateistów podejrzane, a przynajmniej niepewne, no bo czego ja ateista mam strzec? Na razie w warunkach obowiązującej wolności sumienia i wyznania nie do pomyślenia jest sytuacja, w której władze publiczne miałyby uznawać za wiernego związku wyznaniowego człowieka, który sam temu zaprzecza, ale cholera wie co to to przyniesie. CIEMNOŚĆ WIDZĘ.www.fronda(*)usa-za-krola-i-pana,70487.htmlPS Skasowałem wypowiedź Curtissa Helldivera vel Pisiurewicza. Odniósł się tylko do błędów, które zauważył w cytatach. Pisownia w cytatach jest oryginalna. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 #61 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > > My przynajmniej spójni jesteśmy, a Wy niby to ateisty, niby nie, ch...j go wie.> "My"? Wy, Brzostowski? Pluralis maiestatis?> No i niech Cię nick nie myli, Fiedia nie jest "towarzyszem" i nie trzeba do niego mówić "Wy".Wiem, wiem... Tylko że ze względu na nasilenie antyklerykalizmu na tym forum prowadząc dyskusję, często rozmawiam z dziesiątkami antyklerykałów jednocześnie, coraz trudniej zapamietywać i rozgryzać niuanse każdej osobowości, gdy widać wyraźnie, że można pewne poglądy uznać za odpowiadajace wszystkim. Przykładowo, gdy ktoś pisze bzdury antyklerykalne i nikt nie reaguje, a plusy dostaje, to można wszystkich w szufladę wsadzić. Jak widać odzywacie się wtedy, gdy Was się do szuflady włoży, wtedy się oburzacie, ale na bzdury klerykalne reagujecie alergią, a na antyklerykalne ciszą. Także towarzystwo samo się tworzy.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#62 4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Przykładowo, gdy ktoś pisze bzdury antyklerykalne i nikt nie reaguje, a plusy dostaje, to można wszystkich w szufladę wsadzić.Podejrzewam, że to co Ty za antyklerykalne bzdury uznajesz inni mogą widzieć zupełnie inaczej. > Jak widać odzywacie się wtedy, gdy Was się do szuflady włoży, wtedy się oburzacie, ale na bzdury klerykalne reagujecie alergią, a na antyklerykalne ciszą.Antyklerykalnych bzdur tu nie zauważyłem a bzdury klerykalne na nic innego tylko na wyśmianie zasługują. Podobnie jak ich głosiciele. > Także towarzystwo samo się tworzy.I prześladuje bogu ducha winne zindoktrynowane owieczki okrutnym wyśmiewaniem ich średniowiecznych poglądów.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#63 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Przykładowo, gdy ktoś pisze bzdury antyklerykalne i nikt nie reaguje, a plusy dostaje, to można wszystkich w szufladę wsadzić.> Podejrzewam, że to co Ty za antyklerykalne bzdury uznajesz inni mogą widzieć zupełnie inaczej.Są takie rzeczy, że nikt nie zaprzeczy... > >Jak widać odzywacie się wtedy, gdy Was się do szuflady włoży, wtedy się oburzacie, ale na bzdury klerykalne reagujecie alergią, a na antyklerykalne ciszą.> Antyklerykalnych bzdur tu nie zauważyłem...Aaaaa... beka! Człowieku, ilość tych bzdur jest tak duża, że prawie w każdym wątku który dotyka religii lub PiSu (bo ci mędrcy to łączą) znajdziesz litry pomyjowatych głupot powodowanych antyklerykalną nienawiścią. > >Także towarzystwo samo się tworzy.> I prześladuje bogu ducha winne zindoktrynowane owieczki okrutnym wyśmiewaniem ich średniowiecznych poglądów.A czy ja pisałem, że prześladuje? Po prostu jest towarzycho, są i "Wy".
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#64 4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Aaaaa... beka! Człowieku, ilość tych bzdur jest tak duża, że prawie w każdym wątku który dotyka religii lub PiSu (bo ci mędrcy to łączą) znajdziesz litry pomyjowatych głupot powodowanych antyklerykalną nienawiścią.Coś mi się zdaje, że cokolwiek co się z twoją wizją świata nie zgadza to pomyjowate głupoty skażone antyklerykalną nienawiścią. Niektórzy już tak mają.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Coś mi się zdaje, że cokolwiek co się z twoją wizją świata nie zgadza to pomyjowate głupoty skażone antyklerykalną nienawiścią. Niektórzy już tak mają.Głupoty są wtedy gdy są głupotami. Ja nie mam mojej wizji świata, bo ta wizja cały czas się tworzy, jest taka in situ. Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji. A o te rzeczy u większości antyklerykałów (piszących tutaj) trudno.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#66 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji.Oprocz argumentu fizyki, biologii i zdrowego rozsadku, ze slon nigdy nie fruwal i fruwac nie bedzie |
#67 1 na 1 | Mano (1060 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Coś mi się zdaje, że cokolwiek co się z twoją wizją świata nie zgadza to pomyjowate głupoty skażone antyklerykalną nienawiścią. Niektórzy już tak mają.> Głupoty są wtedy gdy są głupotami.Są.  > Ja nie mam mojej wizji świata,A szkoda, bo tu tkwi chyba cały problem. > bo ta wizja cały czas się tworzy, jest taka in situ.Może i jest, ale raczej jej brak. > Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji. A o te rzeczy u większości antyklerykałów (piszących tutaj) trudno.Proszę czytać ze zrozumieniem, może pomoże. > Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.Cieszy mnie, że czasem znajdujesz powód do śmiechu i pociechy.  |
#68 5 na 5 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Coś mi się zdaje, że cokolwiek co się z twoją wizją świata nie zgadza to pomyjowate głupoty skażone antyklerykalną nienawiścią. Niektórzy już tak mają.> Głupoty są wtedy gdy są głupotami. Ja nie mam mojej wizji świata, bo ta wizja cały czas się tworzy, jest taka in situ. Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji. A o te rzeczy u większości antyklerykałów (piszących tutaj) trudno.Ty przyjmujesz argumenty? Tyś, Brzostowski na argumenty całkowicie nieprzemakalny czemu się ciężko dziwić skoroś już znalazł swoją Prawdę.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji.> Oprocz argumentu fizyki, biologii i zdrowego rozsadku, ze slon nigdy nie fruwal i fruwac nie bedzieSłoń którego znamy fruwać faktycznie nie fruwał i ten jakiego znamy fruwać nie będzie. Istnieje jednak prawie pewność, że coś podobnego do słonia, ale ze skrzydłami lub czymś podobnym istniało lub będzie istnieć. To dość podstawowy wniosek płynący z dorobku nauk przyrodniczych i matematyki. Trzeba rozumieć o czym się pisze i trzeba mieć otwartą głowę, poluzować hełm, odwinąć makaron, wpuścić trochę świeżego powietrza pod chomąto.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Głupoty są wtedy gdy są głupotami.> Są.  brawo! > >Ja nie mam mojej wizji świata,> A szkoda, bo tu tkwi chyba cały problem.> >bo ta wizja cały czas się tworzy, jest taka in situ.> Może i jest, ale raczej jej brak.Właśnie o to chodzi, że u mnie hełm regulowany. > >Z chęcią przyjmuję każdy argument, uzasadniony, bez fałszu i hipokryzji. A o te rzeczy u większości antyklerykałów (piszących tutaj) trudno.> Proszę czytać ze zrozumieniem, może pomoże.Rozumić, to trzeba mieć co! > > Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.> Cieszy mnie, że czasem znajdujesz powód do śmiechu i pociechy.To nie jest czasem, beka jest na okrągło!
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Ty przyjmujesz argumenty? Tyś, Brzostowski na argumenty całkowicie nieprzemakalny czemu się ciężko dziwić skoroś już znalazł swoją Prawdę.Jaką Prawdę?
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
#72 2 na 2 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Ty przyjmujesz argumenty? Tyś, Brzostowski na argumenty całkowicie nieprzemakalny czemu się ciężko dziwić skoroś już znalazł swoją Prawdę.> Jaką Prawdę?Katolicką zapewne. Względnie jakąś wariację na jej temat.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#73 3 na 3 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. |
> Słoń którego znamy fruwać faktycznie nie fruwał i ten jakiego znamy fruwać nie będzie. Istnieje jednak prawie pewność, że coś podobnego do słonia, ale ze skrzydłami lub czymś podobnym istniało lub będzie istnieć. To dość podstawowy wniosek płynący z dorobku nauk przyrodniczych i matematyki.Bocian jest podobny do słonia, ma kończyny, kręgosłup, płuca, oczy i tysiące innych podobieństw. Niemniej, jeśli coś podobnego do słonia ma być zdolne do lotu, to mimo wszystkich podobieństw muszą istnieć także różnice na tyle duże, że już tego nie nazwiemy sloniem.
Wzruszają mnie nutrie. |
#74 6 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >>Ty przyjmujesz argumenty? Tyś, Brzostowski na argumenty całkowicie nieprzemakalny czemu się ciężko dziwić skoroś już znalazł swoją Prawdę.> >Jaką Prawdę?> Katolicką zapewne. Względnie jakąś wariację na jej temat.Cóż są trzy prawdy Prawda, tyż prawda i gówno prawda. Osobiście uważam, że tą trzecią prawdę odnalazł nasz kolega naczelny ideolog i naganiacz jedynej słusznej partii i religii. Wyznawca latających krów, człowiek nie wierzący w cuda które sam ogłasza no i wreszcie w swoim mniemaniu naczelny antyklerykał IV RP. Ostatnio widzę, także że mu ze sztabu dosłali nowe wytyczne ma walić po religii makaronowej i wyśmiewać lemingowe przestrzeganie prawa. A no i oczywiście bronić abonamentu na narodowe media które z każdym dniem ogląda coraz mniej ludzi od taki to niewdzięczny naród. |
1 2 3 4 5 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|