Racjonalista - Strona głównaDo treści
250 tysięcy za 1 uchodźcę?!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-05-2016 00:07Brzostowski (7067 punktów)250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
Ocena -1 na 7
Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Lilly Amina
>>Na pewno jednak mam poczucie humoru
>Swoiste. Ach, te Twoje dowcipy... To już wolę klasykę ze starych amerykańskich filmów - skórka od banana, facet z długą deską, wiesz, te klimaty... Na pewno śmieszniejsze od Twoich.
Możliwe, i śmiej się z czego chcesz.

Dla mnie przerażające i jednocześnie śmieszne (BEKA) jest to, że komuś trzeba wyjaśniać, że taki post jak mój inicjujący jest żartem.

BEKA z LEMINGÓW!

#17
08-05-2016 17:43
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
>Dla mnie przerażające i jednocześnie śmieszne (BEKA) jest to, że komuś trzeba wyjaśniać, że taki post jak mój inicjujący jest żartem.

Poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy, a taki wstrząs zapewne po ostatniej manifestacji KODu przeżyłeś.

Dla mnie też takie rządzenie krajem jest wstrząsem...

#18
08-05-2016 17:50
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski

>Może mam, może nie, zgadnij. Na pewno jednak mam poczucie humoru, którego jak widać Tobie brakuje.
>
BEKA z LEMINGÓW!


Ach te twoje dowcipasy no boki zrywać. Biedaku ty sam nie widzisz kiedy to z ciebie się śmieją.

#19
08-05-2016 17:51
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
>.
>>Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
>[Załącznik]Czy Pan naprawdę nie czuje, jak bardzo się tu kompromituje, a może Pan to lubi i właśnie z tego się chichra z sołtysem?

Z pliku:
"Światopoglądowy obraz współczesnej Polski należy uzupełnić o powstały wokół
internetowej platformy "Racjonalista.pl" spontaniczny ruch społeczny, który
zdobywa coraz większe znaczenie, a powstała na jego stronach lista ateistów
i agnostyków liczy już parę tysięcy osób i nadal rośnie. "

Boguś, nie rozbawiaj mnie. Zobacz co się dzieje tu na forum? Ile lemingów, antyklerykalnych nuworyszy? Jaki ruch społeczny? Z kim? Ani ilości, ani jakości.

Wy (środowisko antyklerykalne), m.in. przez takich typów jak Ty straciliście w Polsce szansę na udział w społecznej debacie: o religii, relacjach państwo - Kościół, itd... Straciliście, bo zamiast skupić się na debacie merytorycznej, ale spokojnej, bez ataków i ideologii antyklerykalnej poszliście na wojnę i wmieszaliście się w politykę. Waszymi lokomotywami w debacie mogli być poważni ludzie, a Waszymi symbolami zostali: Urban, Palikot, Grodzka, kilku gejów, Nergal który rwie Biblię i skoki na pochodach KODu.

Popełniliście strategiczny błąd, nierozumiejąc, że nie da się wprost przełożyć lewackiej i antyklerykalnej mentalności na polski grunt. Bo w Polsce ludzie są mocno konserwatywni, ale też tolerancyjni. Słyszą Waszą gadkę o kombinacjach kleru i większej tolerancji dla gejów, LBGT i latajacego makaronu i nawet to przyjmują. Nie zrezygnują jednak ze swojej, konserwatywno-katolickiej i narodowej tożsamości.

Daliście du...y na całej linii i teraz zostaje Wam zabawa z nuworyszami i lemingami.

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,597152
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,552946
>Niech Pan sprawdzi ilu w Polsce mamy muzułmanów: wyborcza.p(*)e-jak-iranczyk-z-polakiem.html
>Czy z tej Pańskiej wsi niczego nie widać?
Raz w tygodniu przywożą Gość Niedzielny, to czytamy całom wsiom, ale wieczorami, bo w dzień pracuję, a tylko ja umiem czytać we wsi. Cóż, taka siemiatycka wieś...


BEKA z LEMINGÓW!

#20
08-05-2016 18:01
 Ocena 3 na 5
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski

>Solidarność i humanizm przejawia się w wielu aspektach, nie tylko w jednym, wykreowanym na potrzeby walki politycznej przez opozycję w kontrze do środowiska prawicowego. Choć podział w sprawie uchodźców realnie tak nie przebiega, to jednak tak jest kreowany przez PO i .N, aby dokopać rządowi gdzie się da.

Nie to pis kreuje ten spór taka prawda ale wiadomo pan będzie tu walić na Po i nowocząsną. A że rząd dobrej zmiany podkłada się gdzie się da to nie wina opozycji.

>Polska przyjęła 1 mln Ukraińców, to mało? Przyjęła ich, ot tak, normalnie, bez ględzenia, bez PRu, chcieli to przyjechali, bo tu chcą żyć.

Powielamy kłamstwa o milionie ukrainców który przyśnił się pani premier

www.polity(*)6,1,nasz-milion-ukraincow.read

>Polacy też wyjezdzając do Francji lub Anglii chcą tam zarabiać, żyć, to jadą i jechali wtedy gdy i u nas była wojna. Uchodźcy średnio chcą do nas, w dodatku są do tego przymuszani, tak jak i my.

Tym bardziej nie widzę obaw o przyjęcie uchodźców przyjmiemy a oni i tak zwieją do Niemiec my swoje odbębnimy a kary oraz stania się pariasem europy uchylającym się przed odpowiedzialnością unikniemy. Biorąc pod uwagę jak wielu naszych rodaków to uchodźcy ekonomiczni naprawdę prowadzenia tak krótkowzrocznej polityki jest szczytem głupoty. No ale dobra zmiana tak ma.

>Czy Niemcy pytali inne kraje o zgodę na zaproszenie do Europy? No nie. Angela się sama zarządziła. To wyraz solidarności? No, OK, wyszło, jak wyszło, teraz coś trzeba z tym zrobić.
>Weźmy zatem chrześcijan z Syrii - krzyk: NIE, to dyskryminacja, tak nie można! To mamy brać tych co nam każą brać? Z losowania?

Tak mamy brać z losowania każdy kraj chciałby sobie wybierać tych bierzemy tych nie istotą jest, że każdy musi przyjąć bo tego wymaga sytuacja.

>Czy Niemcy są solidarni gdy budują rurę pod Bałtykiem? Czy są solidarni, gdy niby są za sankcjami na Rosję, ale puszzcają do nich oko?
>Czy Francuzi są solidarni, gdy nie chcą zgodzić się na równe dopłaty dla polskich rolników?
>Solidarność musi być wzajemna. Tymczasem w UE ostatnio się tak porobiło, że mamy do czynienia z dominacją Niemiec i Francji, przechodzącą w lekceważenie innych krajów. Prowadzi to wprost do rozpadu UE. Kiedyś nie sądziłem że to jest realne, teraz widzę iż jest to zupełnie realne. Co więcej tylko kraje Europy Środ. są w stanie uratować UE. Ale tu też brak propozycji rozwiązań.

A czemuż to mają być względem nas solidarni jak tylko przychodzi co do czego to wrzeszczymy coś o odszkodowaniach za drógą wojnę światową, nie chcemy brać za nic odpowiedzialności i co krok wołamy od unii kasę na rozwój. Faktycznie no pędzą być solidarne z nami.

>Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem uchodźców. Weźmy tych, którzy są jakoś zbliżeni kulturowo (chociażby religijnie), weźmy chrześcijan np z Syrii. Założę się jednak, że lemingi zaczną zaraz drzeć mordę o dyskryminacji...

Odpowiedziałem już raz nie możemy wybierać tymi się zająć tych olać bierzemy co dają, bo na tym polega istota solidarności. Chociaż oczywiście zgadzam się iż powinny być jakieś standardy sprawdzania i kontroli tych ludzi. Nie wiem może wyślijmy do nich pana taki talib jak pan zaraz kolegów wyczuje i już będziemy wiedzieć kogo nie wpuszczać. Moglibyście razem z sołtysem pojechać i robić sobie tam bekę.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
>.
>>Może mam, może nie, zgadnij. Na pewno jednak mam poczucie humoru, którego jak widać Tobie brakuje.
>Cholera, tyle już lat tu Pańskie wypowiedzi czytam i Pańskiego poczucia humoru nie zauważyłem.
To cóż ja poradzę. Pan nie widzi nie tylko tego, także wielu innych rzeczy, dlatego, że antyklerykalna ideologia Panu nie pozwala, zaślepia ślepia.
>>Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
>To ma być ta humorzasta propozycja, której racjonalisty nie łapią, gdyż brak im poczucia humoru? Niczego zabawnego też nie widzę w lekceważeniu wypowiedzi papieża przez katolika. Choć wiem, iż nagminnie się tak czyni.
>Ale taki właśnie jest polski katolicyzm: "Polacy wierzą dziś w sposób selektywny, wybierają z wiary to, co im pasuje, tak jak wybiera się towar z półek w supermarketach" - co dostrzega Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Faktycznie, odkrycie wiekopomne, z resztą pozbawione logiki. Jak można "wierzyć selektywnie"? To nie z wiary katolicy wybierają, tylko po prostu myślą! Religia pozostawia, nam katolikom szerokie pole do interpretacji, i w swoim sumieniu decydujemy. Pan jak widać, w swoim hipokrytycznym stylu:

- jak się Bogusiowi nie podoba zachowanie katolika bo wynika z wiary - to ów katolik głąb jest i z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda,

- jak się Bogusiowi nie podoba zachowanie katolików bo wynika nie z wiary a swoich przemyśleń, sprzecznych z wiarą, to Boguś płacze, że tacy to z nas katolicy.

Takiemu jak Boguś nie dogodzisz, bo nie idzie o prawdę i uczciwość, tylko o to aby kopnąć katolika lub religię w dupę. Antyklerykalna ideologia w pełnej krasie.

U mnie na wsi mówią, na takich jak Pan:

gdybyś mu i dupę masłem wysmarował, i tak będzie źle.

BEKA z LEMINGÓW!

#22
08-05-2016 18:07
 Ocena 2 na 2
Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi romaro
Ustawki marszowe i trochę lemingów. A PiSowi rośnie... Możecie i milion ludzi na ulice wyprowadzić i gówno to da, bo ludzie popierają PiS. PiS ma przed sobą minimum 2 kadencje.

BEKA z LEMINGÓW!

#23
08-05-2016 18:07
 Ocena 3 na 5
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Rova

Nie mogę odmówić pewnego rozsądku taki samolubny sposób bycia ma pewne podstawy i rację bytu.

Nie chciał bym tylko by w pewnym momencie ktoś na zachodzie stwierdził, że skoro Polacy mają gdzieś imigrantów z afryki to my swoich polaków z powrotem w końcu to też imigranci. Krótko mówiąc moja chęć przyjęcia imigrantów to taki samolubny gest licząc tu na wzajemność zachodu i to, że nie zamknie w pewnym momencie granic przed imigrantami z polski.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi W.R.
>>
BEKA z LEMINGÓW!

>Ach te twoje dowcipasy no boki zrywać. Biedaku ty sam nie widzisz kiedy to z ciebie się śmieją.

Niech się śmieją, śmeich to zdrowie.


BEKA z LEMINGÓW!

#25
08-05-2016 18:09
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
>taki post jak mój inicjujący jest żartem.
Mhm. Skórka od banana jest zdecydowanie śmieszniejsza.

#26
08-05-2016 18:10
 Ocena 4 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
>Ustawki marszowe i trochę lemingów. A PiSowi rośnie... Możecie i milion ludzi na ulice wyprowadzić i gówno to da, bo ludzie popierają PiS. PiS ma przed sobą minimum 2 kadencje.
>
BEKA z LEMINGÓW!


Dwie panie bez kozery powiedz że i 10 kadencji ma przed sobą a co pan się będzie rozwodził 100, a co tam 500.

Nawiasem nie widziałem pana dowcipasów na temat Jarkowych miesięcznic. No ale to taka pana obiektywność, uzależniona od nadesłanych materiałów z politbiura.

#27
08-05-2016 18:37
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Solidarność i humanizm przejawia się w wielu aspektach, nie tylko w jednym, wykreowanym na potrzeby walki politycznej przez opozycję w kontrze do środowiska prawicowego. Choć podział w sprawie uchodźców realnie tak nie przebiega, to jednak tak jest kreowany przez PO i .N, aby dokopać rządowi gdzie się da.
Oczywiście zgodnie z Pańskim poczuciem sprawiedliwości, jak Kali ukradnie krowę, to jest dobrze, ale jak Kalemu ukradną krowę to źle.

>Polska przyjęła 1 mln Ukraińców, to mało?
Gdzie, kiedy, jak? Poproszę o dowody, a nie PiS-owską propagandę?

> Przyjęła ich, ot tak, normalnie, bez ględzenia, bez PRu, chcieli to przyjechali, bo tu chcą żyć.
I co Polska z tego miała mały zysk, iż przyjęła do pracy fachowców, za których kształcenie ich ojczyzna zapłaciła?

>Polacy też wyjezdzając do Francji lub Anglii chcą tam zarabiać, żyć, to jadą i jechali wtedy gdy i u nas była wojna.
To fatalnie, iż z Polski muszą teraz wyjeżdżać na stałe młodzi Polacy, za których kształcenie zapłaciliśmy i wyjeżdża ich teraz więcej niż wtedy, gdy przymuszały do tego okoliczności polityczne. Oczywiście jestem za wyjazdami czasowymi, gdyż podnoszą one i wykształcenie i kulturę.

>Uchodźcy średnio chcą do nas, w dodatku są do tego przymuszani, tak jak i my.
Jeżeli są przymuszani, to nie ma się czego bać, gdyż niewielu ich tu przyjedzie, a ci którzy przyjadą to i tak długo nie pozostaną, a my wykażemy się minimalną przyzwoitością.

>Czy Niemcy pytali inne kraje o zgodę na zaproszenie do Europy? No nie. Angela się sama zarządziła. To wyraz solidarności? No, OK, wyszło, jak wyszło, teraz coś trzeba z tym zrobić.
Angela nie musiała, gdy do Niemiec zapraszała, ale tu jest mowa o Unii Europejskiej i tu decyzja należy do wszystkich państw stowarzyszonych.

>Weźmy zatem chrześcijan z Syrii - krzyk: NIE, to dyskryminacja, tak nie można!
Oczywiście, iż to dyskryminacja i to taka podła, całkowicie niemoralna. Nie mająca niczego wspólnego z tym co oficjalnie chrześcijanie głoszą.

> To mamy brać tych co nam każą brać? Z losowania?
A może warto cokolwiek poza PiS-owską propagandą poczytać. Kryteria przyjmowania są dosyć ostro wyznaczone.

>Czy Niemcy są solidarni gdy budują rurę pod Bałtykiem? Czy są solidarni, gdy niby są za sankcjami na Rosję, ale puszzcają do nich oko?
To, iż budowana jest rura pod Bałtykiem, to głównie zasługa PiS-owskich mądrali, którzy by z wszystkimi chętnie wojowali.

>Solidarność musi być wzajemna.
Gówno prawda, gdy nie jestem chrześcijaninem, to najpierw jestem zainteresowany własną przyzwoitością. Humanizm nie uczy nienawiści do ludzi, którzy się od nas różnią. Dla mnie najważniejszym jest to jak ja postępuję, nawet bez oczekiwania na wzajemność.

> Tymczasem w UE ostatnio się tak porobiło, że mamy do czynienia z dominacją Niemiec i Francji, przechodzącą w lekceważenie innych krajów.
Tak, gdyż jak na razie, to ogromne kwoty dopłacają aby można było w dalekiej perspektywie im dorównać. Wychowany zostałem w większej wrogości do Niemiec niż do Rosji, ale teraz muszę stwierdzić, iż ilość przyjaznych gestów i idących za tym środków ekonomicznych, która dzięki Niemcom wpłynęła do Polski jest ogromna.

>Prowadzi to wprost do rozpadu UE.
Do rozpadu Unii dążą tylko głupcy, choć niektórzy tylko straszą starając się ugrać jak najwięcej.

>Kiedyś nie sądziłem że to jest realne, teraz widzę iż jest to zupełnie realne.
Dalej jest to mało realne, ale dzięki PiS-owi staje możliwą coraz bardziej Europa dwóch prędkości i drastyczne zmniejszenie naszych dotacji.

> Co więcej tylko kraje Europy Środ. są w stanie uratować UE. Ale tu też brak propozycji rozwiązań.
Tak, tu muszę przyznać, iż ma Pan poczucie humoru, ale typowe PiS-owskie ego. Tak, bardzo wspomoglibyśmy teraz Unię, gdybyśmy się od niej odczepili. Baba z wozu koniom lżej.

>Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem uchodźców. Weźmy tych, którzy są jakoś zbliżeni kulturowo (chociażby religijnie), weźmy chrześcijan np z Syrii.
Tak, szukajmy uchodźców kulturowo do PiS-u zbliżonych, to z tych którzy pomocy potrzebują może kilkuset się znajdzie i problem będzie załatwiony. Moim zdaniem przyjęcie nawet kilkuset tysięcy uchodźców niezależnie od ich wyznań i koloru skóry tylko by nasz kraj wzbogaciło, ale nie ma obawy, to myślący i wykształceni ludzie. Polska to dla nich ostateczność. Wiedzą, iż u nas takich panów Brzostowskich jest sporo i zarobić w nos to łatwo, ale zarobić jakieś pieniądze to trudno.

>Założę się jednak, że lemingi zaczną zaraz drzeć mordę o dyskryminacji...
Nie mnie ciągle bardziej przeraża tak teraz powszechny prymitywizm intelektualny moich rodaków. Mnie naprawdę jest wstyd tego co teraz polscy prominentni politycy wygadują. Wstyd mi i za prezydenta i za premiera wraz z ministrami. Wstyd mi za przewodniczącego sprawującej władzę partii. Nigdy nie byłem zwolennikiem PO, odwrotnie byłem wobec niej bardzo krytycznym, ale jej poczynania jakoś tam poczucia wstydu mało we mnie wywoływały.

>
BEKA z LEMINGÓW!

[Załącznik]

#28
08-05-2016 18:38
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
>PiS ma przed sobą minimum 2 kadencje.
No to przesrane będzie. Raz w tygodniu procesja i codziennie taniec z gwiazdami w TV.


#29
08-05-2016 19:14
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
.
Ustawki marszowe i trochę lemingów. A PiSowi rośnie... Możecie i milion ludzi na ulice wyprowadzić i gówno to da, bo ludzie popierają PiS. PiS ma przed sobą minimum 2 kadencje.
Tak, ma Pan rację - wiara czyni cuda i może nawet we własnych oczach z idioty mędrca zrobić, tyle, iż nie wszyscy są wierzący, a ilość sceptyków ciągle się zwiększa. Przekleństwo - obyś żył w ciekawych czasach, sprawdza się teraz nam w praktyce.

>Faktycznie, odkrycie wiekopomne, z resztą pozbawione logiki. Jak można "wierzyć selektywnie"? To nie z wiary katolicy wybierają, tylko po prostu myślą!
Szanowny Panie, myślą to wszyscy ludzie nawet ci niepełnosprawni intelektualnie w stopniu znacznym. Tu chodzi o jakość myślenia. Choć uważam, iż każda wiara nas ogranicza intelektualnie, to wielu wyznawców różnych religii, w tym katolicy potrafi myśleć mniej lub bardziej samodzielnie. Tu wystarczy porównać tylko Pana i pana Szarley,a.

>Religia pozostawia, nam katolikom szerokie pole do interpretacji, i w swoim sumieniu decydujemy.
Średnio mnie interesują dogmaty, w które Pan święcie wierzy, bardziej interesują mnie odpowiedzi nauki. Proszę sobie trochę poczytać z dorobku socjologii religii. Wynika z tych badań zupełnie coś innego niż Pan tu twierdzi.

>Pan jak widać, w swoim hipokrytycznym stylu:
>- jak się Bogusiowi nie podoba...
>- jak się Bogusiowi nie podoba...
>-Takiemu jak Boguś nie dogodzisz...
Dokładnie Pan ma rację to mój styl i na moim poziomie intelektualnym, to mnie ciągle brakuje merytorycznych argumentów i złośliwie dyskredytuję swoich oponentów robiąc sobie bekę z rzeczy, których nie może Pan zrozumieć. Wystarczy poczytać. Znowu używa Pan epitetów, których znaczenia Pan nie rozumie, a tylko je odbija. Nie ma Pan nawet najmniejszych podstaw aby mnie na podstawie wypowiedzi na tym forum zarzucić mi hipokryzję, nie ma niczego co do obłudy by mnie skłaniało, nie mówiąc już o przymuszeniu. Jestem tu maksymalnie szczery i piszę to co myślę i według czego całe życie postępowałem. Zaplujesz Pan się jadem w ubliżaniu ludziom, którzy z Panem Pańskiej wiary nie podzielają.

>U mnie na wsi mówią, na takich jak Pan: gdybyś mu i dupę masłem wysmarował, i tak będzie źle.
Znam wielu wspaniałych ludzi pochodzących ze wsi, ale jakoś tam z tej wsi wyrośli i znam też mieszkańców wielkich miast wieśniactwo uprawiających. Najgorsi z nich to takie ni to ni tamto. Niby to już inteligent, a słoma ciągle z butów wychodzi.

@@@
.

Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
>> Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... <<
Tu się nie ma czym podniecać. Euro-idioci mogą nam grozić jakimiś karami, ale przecież ciapate wcale nie chcą do nas przyjeżdżać. Jesli nam ich podeślą, to możemy im nawet podstawić autokary i zawieźć tam, dokąd zechcą.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365