Racjonalista - Strona głównaDo treści
250 tysięcy za 1 uchodźcę?!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-05-2016 00:07Brzostowski (7067 punktów)250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
Ocena -1 na 7
Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Lilly Amina
>>>Zresztą katolicy chcący całkowitego zakazu aborcji nie są bliżsi kulturowo.
>>W stosunku do kogo?
>Na przykład do mnie.

No OK, ale my tu rozmawiamy o ogóle społeczeństwa. Jeśli mówimy o przyjmowaniu bliższych kulturowo, to mamy na myśli większość, a nie mniejszość. I mimo, że większość Polaków jest przeciw całkowitemu zakazowi aborcji, to są Ci którzy są za, i tak są im bliżsi kulturowo, bo kultura to wieloczynnikowe zjawisko.

Jeśli dla Ciebie, tylko ten jeden czynnik decyduje o "odległości" kulturowej, to gratuluję samopoczucia.

BEKA z LEMINGÓW!

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
>>Raz w tygodniu przywożą Gość Niedzielny, to czytamy całom wsiom, ale wieczorami, bo w dzień pracuję, a tylko ja umiem czytać we wsi. Cóż, taka siemiatycka wieś...
>Patrz Pan co się porobiło, w tamtej okolicy, choć bardziej na południe, bliżej Siedlec, moi pradziadowie cztery wsie mieli. Ruscy za udział w powstaniu im zabrali, a II Rzeczypospolita nie oddała. Dziadek też miał jakiś tam majątek bliżej Warszawy, ale go chłopom po II wojnie rozparcelowali. Czyli ja też jestem stamtąd, a jakoś wspólnoty intelektualnej i kulturowej z Panem nie czuję. Czasem jednak, gdy polską rzeczywistość obserwuję, to trochę żałuję, iż ci "wyklęci" zwycięstwa nie odnieśli, gdyż wielu powinno pozostać w tym samym miejscu skąd ich ród się wywodzi.

No i jeszcze się okaże że rodzina!

Mój ród Boguś stary i zacny, wielonarodowy, u mnie byli i książęta, i posły, sędziowie, rycerze spod Grunwaldu, kasztelany i biskupy; we mnie krew: rosyjska, litewska, ukraińska, białoruska i niemiecka, ale przede wszystkim polska! A Ty co? Drobny szlachetka?

BEKA z LEMINGÓW!

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
Boguś, trolujesz forum.

BEKA z LEMINGÓW!

#79
09-05-2016 16:48
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
.
Patrz Pan co się porobiło, w tamtej okolicy, choć bardziej na południe, bliżej Siedlec, moi pradziadowie cztery wsie mieli. Ruscy za udział w powstaniu im zabrali, a II Rzeczypospolita nie oddała. Dziadek też miał jakiś tam majątek bliżej Warszawy, ale go chłopom po II wojnie rozparcelowali. Czyli ja też jestem stamtąd, a jakoś wspólnoty intelektualnej i kulturowej z Panem nie czuję. Czasem jednak, gdy polską rzeczywistość obserwuję, to trochę żałuję, iż ci "wyklęci" zwycięstwa nie odnieśli, gdyż wielu powinno pozostać w tym samym miejscu skąd ich ród się wywodzi.
>No i jeszcze się okaże że rodzina!
Możliwe. Za całą rodzinę nie odpowiadam, ale trochę wstyd by mi było.

>Mój ród Boguś stary i zacny, wielonarodowy, u mnie byli i książęta, i posły, sędziowie, rycerze spod Grunwaldu, kasztelany i biskupy; we mnie krew: rosyjska, litewska, ukraińska, białoruska i niemiecka, ale przede wszystkim polska!
Przecież nasza kultura i rodzinne tradycje i oczytanie to prawie w każdym poście się uwidacznia, a po kilku kilkunastu, to już dobrze wiadomo co sobą reprezentujemy. Wszystko jest możliwe, ale trudno uwierzyć aby tyle dobrej krwi aż tak schamiało. Panie hrabio z PiS-u.

>A Ty co? Drobny szlachetka?
Żeby to drobny szlachetka, ot dziadowie, po których tylko wspomnienia i trochę rodzinnych tradycji pozostało, wiedzieli, iż urodzenie to dar od Boga, a noblesse oblige i dlatego swoich potomków uczyli aby zgodnie z tym zobowiązaniem zawsze postępować. Tak, jak mnie dziadkowie i rodzice wychowali, tak staram się w życiu postępować. Stąd miedzy innymi duży szacunek dla ludzi prostych i pogardzanie wszelkim prostactwem.

> BEKA z LEMINGÓW! Mi brak wiary nie przeszkadza mieć szacunek dla człowieka.
>Gdy jednak jakąś głupotę lub sprzeczność, nawet nieznaczącą napisze jego przeciwnik świtopoglądowy to wyje o głupocie jak ranny pies. itd...
No cóż, Pańskie wyzwiska jednoznacznie świadczą o Pańskim poziomie oraz braku argumentów merytorycznych. Mam zwyczaj bardzo dokładnie, z linkami i w kolorkach, wykazywać ewidentne błędy, sprzeczności, kłamstwa i manipulacje, a
głupota to sama się przy tym ujawnia.

Panie hrabio deklaracje to dobre dla mocno naiwnych podzielających z Panem wiarę. Inteligentni ludzie to czytają, osądzają i sami potrafią wyciągnąć wnioski.

@@@
.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
>>No i jeszcze się okaże że rodzina!
>Możliwe. Za całą rodzinę nie odpowiadam, ale trochę wstyd by mi było.
Nie wnikaj i tak w piachu skończym, dziad czy hrabia.
>>Mój ród Boguś stary i zacny, wielonarodowy, u mnie byli i książęta, i posły, sędziowie, rycerze spod Grunwaldu, kasztelany i biskupy; we mnie krew: rosyjska, litewska, ukraińska, białoruska i niemiecka, ale przede wszystkim polska!
>Przecież nasza kultura i rodzinne tradycje i oczytanie to prawie w każdym poście się uwidacznia, a po kilku kilkunastu, to już dobrze wiadomo co sobą reprezentujemy. Wszystko jest możliwe, ale trudno uwierzyć aby tyle dobrej krwi aż tak schamiało. Panie hrabio z PiS-u.
No patrz Pan! Trafił! Ja faktycznie hrabia! Tyle że z PiSem mam tyle wspólnego, że mi się program w miarę podoba Boguś.

>>A Ty co? Drobny szlachetka?
>Żeby to drobny szlachetka, ot dziadowie...
to i chwalić się czym nie ma.

>> BEKA z LEMINGÓW! Mi brak wiary nie przeszkadza mieć szacunek dla człowieka.
>>Gdy jednak jakąś głupotę lub sprzeczność, nawet nieznaczącą napisze jego przeciwnik świtopoglądowy to wyje o głupocie jak ranny pies. itd...
> No cóż, Pańskie wyzwiska jednoznacznie świadczą o Pańskim poziomie oraz braku argumentów merytorycznych. Mam zwyczaj bardzo dokładnie, z linkami i w kolorkach, wykazywać ewidentne błędy, sprzeczności, kłamstwa i manipulacje, a


Wyzwiska? Boguś! Jakie wyzwiska? Metafora taka!

Kolorkami to Ty Boguś nieźle wywijasz, ale fR to nie kolorowanka. Napisz coś czasem od siebie.


BEKA z LEMINGÓW!

#81
09-05-2016 18:43
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Nie wnikaj i tak w piachu skończym, dziad czy hrabia.
Tyle, iż dla mnie życie jest tym jedynym, które posiadam i chcę je przeżyć według tego co dla mnie ważne, a więc godnie i dla ludzi. Ważnym dla mnie jest, gdy ludzie, na których życie miałem wpływ czterdzieści parę lat temu, jak i ci na których życie miałem wpływ kilka/kilkanaście lat temu, gdy mnie widzą to się uśmiechają i się kłaniają. Jest to potwierdzeniem, iż w miarę przyzwoicie - zgodnie z oczekiwaniami moich przodków - przeżyłem własne życie. Miałem też szczęście, iż niczego nie muszę się wstydzić ani niczego wypierać.

>No patrz Pan! Trafił! Ja faktycznie hrabia! Tyle że z PiSem mam tyle wspólnego, że mi się program w miarę podoba Boguś.
Papier jest cierpliwy i wypisywać można tak mądrości jak i bzdury wszelakie. Deklarować może Pan wszystko,ale ważnym jest jak dużo Panu ludzi - szczególnie tych mądrych - uwierzy. Czytam tu Pana i mam wielkie wątpliwości co do Pańskiej szlacheckości i nie wątpię, iż Pan najściślejszymi więzami z PiS-m powiązanym, nawet wtedy, gdy do innej partii Pan należy.

>A Ty co? Drobny szlachetka?
Żeby to drobny szlachetka, ot dziadowie, po których tylko wspomnienia i trochę rodzinnych tradycji pozostało, wiedzieli, iż urodzenie to dar od Boga, a noblesse oblige i dlatego swoich potomków uczyli aby zgodnie z tym zobowiązaniem zawsze postępować. Tak, jak mnie dziadkowie i rodzice wychowali, tak staram się w życiu postępować. Stąd miedzy innymi duży szacunek dla ludzi prostych i pogardzanie wszelkim prostactwem.
>to i chwalić się czym nie ma.
Bo i się nie chwalę. Uważam to za zobowiązanie aby nie głosić takich jak Pan poglądów i postępować podobnie do Pana (jak Pan to tu opisuje), a co najważniejsze ludzi szanować i polskiej kultury pilnować. Mnie moja szlachecka rodzina przekazała taką wrażliwość: www.racjon(*)m.php/s,551020/z,0/d,9#w552218 www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,551020#w551891 i dlatego zawsze byłem i pozostanę człowiekiem lewicy. Zawsze uczono mnie, iż ważnym jest to jak jak postępuję i mało się przejmować, gdy podle wobec nas postępują inni, czy np. jakiś mentalny fornal nas wyzywa lub chce się fraternizować. Szanowny Panie Hrabio.

> BEKA z LEMINGÓW! Mi brak wiary nie przeszkadza mieć szacunek dla człowieka.
>Gdy jednak jakąś głupotę lub sprzeczność, nawet nieznaczącą napisze jego przeciwnik świtopoglądowy to wyje o głupocie jak ranny pies. itd...
No cóż, Pańskie wyzwiska jednoznacznie świadczą o Pańskim poziomie oraz braku argumentów merytorycznych. Mam zwyczaj bardzo dokładnie, z linkami i w kolorkach, wykazywać ewidentne błędy, sprzeczności, kłamstwa i manipulacje, a

>Wyzwiska? Boguś! Jakie wyzwiska? Metafora taka!
Zupełnie hrabska metafora, podobna do metafor inteligenckich pana prezesa.

>Kolorkami to Ty Boguś nieźle wywijasz, ale fR to nie kolorowanka.
Gdy Pan się tu mieści, to się już wszystko zmieści.

> Napisz coś czasem od siebie.
Sporo już napisałem. Szkoda, iż tak mało potrafi Pan przeczytać ze zrozumieniem, ale każda wiara nas ogranicza, a Pańska zacietrzewiona, głęboka i bezrefleksyjna całkowicie Pana zaślepia. Nie jest Pan w stanie niczego, poza sprzeciwem na Pańskie wypisywanie tu bzdur, z moich wypowiedzi zrozumieć. Są dla Szanownego Pana tak samo niepojęte jak Pański Bóg. Jedyny poziom na jakim jest Pan w stanie podjąć rozmowy ze mną to bezsensowne pyskówki, którym i tak jak potrafię trochę złośliwego sensu - odczytywanego przez inteligentnych - nadaję.

>BEKA z LEMINGÓW!
Tak, to zupełnie od Pana, tak od serca, na własnym hrabiowskim poziomie intelektualnym. Naprawdę nie zauważa Pan własnej śmieszności? Czy zupełnie nie zależy Panu na kompromitacji tego nicka, pod którym, oprócz Pana, nikt nie wie kto się kryje.

@@@
.

#82
09-05-2016 19:43
 Ocena 1 na 1
qazad (130 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi W.R.
>>Nie widzę powodu, dla którego państwo, które ma własne problemy miało przyjmować uchodźców i za to ponosić koszty - do tego uchodźców o zupełnie innej kulturze, którzy zaczynają być postrzegani jako zagrożenie.
>W imię solidarności i humanizmu.
>Gdy wybuchła II wojna światowa Polacy uciekali stając się właśnie takimi uchodźcami. Podobnie gdy był komunizm i masowe ucieczki z kraju. Zachód ich w tedy przyjmował. No ale taka to już natura ludzka szybko zapominamy kiedy sami byliśmy w potrzebie, oby tylko to się na nas kiedyś nie zemściło gdy będziemy pukać do bram Niemiec i Francji prosząc o azyl a tam usłyszymy odmowę.
>

Naprawde,Zachod przyjmowal imigrantow podczas wojny? Chyba do Dachau, Buchenwaldu, Neuengamme,czy Mauthausen, a tych "imigrantow" z dalszej Europy, przy uzyciu swego wlasnego aparatu urzedniczego, spisywal i relokowal panstwowymi kolejami prosto do Auschwitz.

Co do polskich emigrantow tych jeszcze na dalszym Zachodzie,to pozyczono im bron i bronili wysp przed Goringiem, a potem juz ruszyli z innymi wyzwalac Europe, co zakonczylo sie wystawieniem solidnego rachunku rzadowi na emigracji,ktory pokryty zostal w szczerym zlocie.

#83
09-05-2016 19:48
 Ocena 2 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi KORUND
>>Na razie Szwedzi nigdzie nie wieją za to co roku tysiące Polaków wyjeżdża na ten cholerny zachód przesiąknięty tym strasznym lewactwem i okupowany przez złych muzułmanów.
>-Do pracy, zarabiać. Okupacji islamskiej jeszcze nie ma, ale są regiony gdzie boi się zapuszczać policja i zdecydowana większość przestępstw, w tym gwałtów, jest popełniana przez imigrantów, muzułmanów. I to nie lewica zbudowała potęgę gospodarczą zachodu. Ta ją teraz trwoni.

No popatrz jadą zarabiać do tych strasznych krajów gdzie podobno już muzułmanie pełnią nie podzielną władzę co krok gwałcą zabijają. No patrz a Szwedzi i Niemcy jakoś nie chcą do nas uciekać od tej strasznej tyranii. Musi ich to lewactwo strasznie zaślepiło.


>>>-Feministki europejskie mają gdzieś prawa innych kobiet, walczą o kolejne przywileje dla siebie. Nie zabierają głosu w sprawach kobiet naprawdę prześladowanych, upokarzanych przez islam. Wolą wymyślać bzdury, że to taka tradycja, że np. lubią nosić hadżib i burkę, a nawet że to ich wolny wybór.
>>I do cholery mają do tego prawo, czy feministki powinny wtrącać się do ubioru zakonnic.
>-Zakonnica wybrała sobie taki stan.

Podobnie jak nad czym bardzo ubolewam muzułmanka. Ale skoro nie można się wtrącać w życie zakonnic to i nie można muzułmankom narzucać jak mają się ubierać.

>>W tedy kiedy kobiety są bite poniżane i prześladowane w tedy ich rekacja powinna następować. Nic nie mogą jednak poradzić na to, że kobiety przesiąknięte pewną ideologią tak a nie inaczej postępują.
>-Postępują tak jak im każą męscy opiekunowie, nikt ich nie pyta do czego są przyzwyczajone. Mają wyznaczone gdzie pójść, z kim rozmawiać, jak się ubrać. Europejki z kolei są przez nich postrzegane jako dziwki, które same się proszą...", bo dekolt, sukienka itp.

Tak normalnie dzicz gwałci te europejki na potęgę.

Są takie przypadki, podejrzewam że może nawet statystycznie będą mieć przewagę nad europejczykami. Ale czy europejczycy nie gwałcą nie poniżają i nie biją żon. Patologia zdarza się wszędzie. Naturalną koleją jest walka z nią i jestem jak najbardziej za tym, by gwałciciela nie zależnie czy to katolicki ksiądz czy muzułmański imigrant aresztować i karać z całą surowością prawa.

>>>-I już potrafią sparaliżować ulice Paryża podczas masowego kiwania się w stronę Mekki. Już istnieją muzułmańskie getta, strefy z prawem szariatu, według europejskich standardów totalnego bezprawia, zalegalizowanej przemocy domowej, pedofilii wielożeństwa, wylęgarnie i ochronki dla terrorystów.
>>Tak tak istnieją normalnie sodomia i go moria.
>-I religijna ciemnota unikająca "zachodniej" edukacji. Wolą posiedzieć w meczecie posłuchać cennych kazań mułłów, zapewne o tym jak pokojowo współżyć z niewiernymi psami.

Edukacja jest przynajmniej u nas w kraju przymusowa więc są prawa i można spokojnie je egzekwować wystarczy tylko chcieć. Ale tak jak już pisałem nie siejmy paniki muzułmanie stanowią drobny procent społeczności Niemiec czy Francji.

#84
09-05-2016 19:52
 Ocena-1 na 3
Menel de Lux (3111 punktów)Odp: Bez ekscytacji Panie Brzostowski
W odpowiedzi Paolo Monstro

>1) Prawo do azylu jest prawem człowieka, i kraje respektujące prawa człowieka mają obowiązek udzielić

zaden kraj muzulmanski nie podpisal konwencji o prawach czlowieka a zwykli muzulmanie sie z tych praw smieja wiec prosze przestan bredzic.

#85
09-05-2016 19:55
 Ocena 1 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi qazad

>Naprawde,Zachod przyjmowal imigrantow podczas wojny? Chyba do Dachau, Buchenwaldu, Neuengamme,czy Mauthausen, a tych "imigrantow" z dalszej Europy, przy uzyciu swego wlasnego aparatu urzedniczego, spisywal i relokowal panstwowymi kolejami prosto do Auschwitz.

Nawet nie widzisz, że prezentujesz myślenie tamtego zachodu który rozwiązałby problem imigrantów obozami w Dachau, Buchenwaldu, Neuengamme,czy Mauthausen, zyskując pewnie poklask takich jak ty. Na szczęście Niemcy otrząsnęli się z szaleństwa w jakie wpadli w czasie II wojny światowej i mam nadzieje że już nigdy żaden europejski kraj nie wróci do podobnych praktyk. Chociaż jak patrzę na Jarka i jego popleczników nie jestem wcale tego taki pewny.

#86
09-05-2016 21:47
 Ocena 4 na 4
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski

>Jeśli dla Ciebie, tylko ten jeden czynnik decyduje o "odległości" kulturowej, to gratuluję samopoczucia.
Nie tylko ten jeden. Poza tym katolicyzm niejedno ma oblicze, a i islam również. Generalnie obie te religie, bez względu na stopień ortodoksji, nie są mi bliskie. Zresztą żadna nie jest, więc nie będę licytować, która lepsza, a która gorsza. Od wszystkich trzymam się z daleka i liczę na wzajemność, bo brak wzajemności bardzo mi samopoczucie psuje i nie masz czego mi gratulować.

#87
09-05-2016 21:53
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Brzostowski

>No patrz Pan! Trafił! Ja faktycznie hrabia!
To obcy tytuł. W Polsce hrabiów nie było. To jaki z Waści Polak?
A czeskiej i francuskiej krwi Waszmość w sobie nie znalazłeś? No to jestem lepsza.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi Lilly Amina
>>No patrz Pan! Trafił! Ja faktycznie hrabia!
>To obcy tytuł. W Polsce hrabiów nie było. To jaki z Waści Polak?
Oj koleżanko, jak to w Polsce hrabiów nie było, proszę to sprawdzić, byli. Co prawda ów tytuł pochodzi z zagranicy, ale ma w Polsce już kilkuseteltnią historię.
Kiedyś nie było też w Polsce królów. To też obcy tytuł?
>A czeskiej i francuskiej krwi Waszmość w sobie nie znalazłeś? No to jestem lepsza.

Nie sądzę, aby krew czeska lub francuska była lepsza od ukraińskiej, polskiej lub białoruskiej.


BEKA z LEMINGÓW!

#89
09-05-2016 22:20
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Bez ekscytacji Panie Brzostowski
W odpowiedzi Menel de Lux
>>1) Prawo do azylu jest prawem człowieka, i kraje respektujące prawa człowieka mają obowiązek udzielić
>zaden kraj muzulmanski nie podpisal konwencji o prawach czlowieka a zwykli muzulmanie sie z tych praw smieja wiec prosze przestan bredzic.

Mogą Ci się fakty nie podobać ale moim celem nie było sprawienie Ci przyjemności tylko uporządkowanie dyskusji. Nie biorę udziału w dyskusji o tym czy Polska ma repspektować prawo do azylu czy nie.

Deklaracja praw człowieka nie jest wiążąca. To decyzja każdego kraju czy je respektuje czy nie. Są kraje na świecie, które nie chcą praw człowieka respektować - np. Chiny czy Państwo Islamskie jawnie nie chcą respektować praw człowieka. Kraje UE akurat deklarują, że chcą je respektować i wpisały to do Traktatu Lizbońskiego -stąd m.in. konswekwencja w postaci pomysłów o dystrybucji uchodźców.

Polska może (właściwie już nie jest z tym dobrze) zacząc traktować ludzi inaczej ze względu na religię, jak zdajesz się sugerować, i będziemy łamali prawa cżłowieka. To wszystko. Jedyne co nam się może przydarzyć to wyrzucenie z Rady Europy (np. Białoruś jest zawieszona) a potem z UE.

To są fakty. Co uznajesz za bzdurę?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#90
09-05-2016 22:27
 Ocena 2 na 2
KORUND (4922 punktów)Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
W odpowiedzi W.R.
>No popatrz jadą zarabiać do tych strasznych krajów gdzie podobno już muzułmanie pełnią nie podzielną władzę co krok gwałcą zabijają. No patrz a Szwedzi i Niemcy jakoś nie chcą do nas uciekać od tej strasznej tyranii. Musi ich to lewactwo strasznie zaślepiło.
-A skąd się biorą takie ruchy jak PEGIDA, z których lewica robi faszystów, ksenofobów? Bo np. mają dość, że ich dzieci boją się chodzić do szkoły, żeby nie oberwać od muzułmańskich wyrostków, bo rodzice wmawiaja im poczucie wyższości nad innymi nacjami i niewiernymi. Nauczyciele zresztą też musza ciągle uważać, by ich nie urazić.
>>-Zakonnica wybrała sobie taki stan.
>Podobnie jak nad czym bardzo ubolewam muzułmanka.
-I w wieku "nastu" lat wybrała sobie męża? Naprawdę wierzysz w to, że ona może to sobie zrzucić i nic ją za to nie spotka?
>Ale skoro nie można się wtrącać w życie zakonnic to i nie można muzułmankom narzucać jak mają się ubierać.
-Powiedz to ich panom, ci jakoś nie mają skrupółów. A "pozwalając" im na to, wcale nie czynisz im przysługi tylko sankcjonujesz zniewolenie. Choć niektórzy coś w tym kierunku robią:
euroislam.(*)la-doroslych-zakazuje-niqabow/

>Tak normalnie dzicz gwałci te europejki na potęgę.
-W porównaniu ze stanem sprzed islamskiej inwazji można tak powiedzieć.

>Są takie przypadki, podejrzewam że może nawet statystycznie będą mieć przewagę nad europejczykami. Ale czy europejczycy nie gwałcą nie poniżają i nie biją żon.
-Czy jakieś europejskie prawo na to pozwala? Każdy przepis jest przez kogoś łamany. Dlatego istnieje policja i sądy. Sam przepis nie załatwi wszystkiego. Natomiast Tradycja i religia islamu pozwala na to, co u nas jest przestępstwem. Myślisz, że muzułmannka ot tak, może się poskarżyć, że została pobita lub zgwałcona? W ich religii to jeszcze ona będzie winna, a w rodzinnym kraju mogłaby zostać surowo ukarana, gdy nie udowodni swej niewinności co jest cholernie trudne, wręcz niemożliwe. Nie ta skala problemu.
>Patologia zdarza się wszędzie. Naturalną koleją jest walka z nią i jestem jak najbardziej za tym, by gwałciciela nie zależnie czy to katolicki ksiądz czy muzułmański imigrant aresztować i karać z całą surowością prawa.
-Dziwnym trafem muzułmanom jakby pozwal się na więcej, bo taka ich kultura podobno, a w wewnętrzne ich sprawy (do gett) nikt nie chce wnikać, bo jeszcze oskarżą o islamofobię. Tymczasem zwykły Europejczyk może mieć problemy nawet przez wyssane z palca oskarżenia o molestowanie.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365