 |
250 tysięcy za 1 uchodźcę?! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-05-2016 00:07 | Brzostowski (7067 punktów) | 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
-1 na 7 | Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#46 6 na 8 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Bez ekscytacji Panie Brzostowski | > Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać> kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...Panie Brzostowski, Panie Poniecki, drodzy forumowicze. Aby uniknąć naiwnej ekscytacji tanim skandalem medialnym dotyczącym UE i uchodźców, proponuję przyjrzeć się faktom: 1) Prawo do azylu jest prawem człowieka, i kraje respektujące prawa człowieka mają obowiązek udzielić azylu. Polska to zaakceptowała i podpisała (podobnie jak pozostałe kraje UE, zanim jeszcze UE istniała) - prawa człowieka nie są pomysłem UE 2) W UE istnieje mechanizm (Dublin III) defniujący odpowiedzialność za udzielenie azylu w ramach krajów członkowskich (w praktyce 1szy kraj do którego dotarł ). Mechanizm ten również został przez Polskę zaakceptowany: Wyniki głosowania i na przykład nie obowiązuje on Danii! 3) w 2015 kraje UE w wyniku destabilizacji bliskiego wschodu zauważyły, że mechanizm Dublin III ma wady - niektóre kraje nie są w stanie sobie poradzić. Poprosiły więc Komisję o rozwiązanie, w międzyczasie Niemcy dobrowolnie zaczęły wszystkich azylantów Syryjskich przyjmować. 4) Propozycja Komisji z 4go maja, którą wyśmiewa Pan Brzostowski i Pan Poniecki (domyślam się, że nawet bez przeczytania) definiuje szczegóły techniczne - transfer, redystrybuję etc ...w tym mechanizm zawieszenia udziału kraju w redystrybucji w zamian za co dany kraj płaci innemu krajowi 250tys EUR za przyjęcie azylanta od niego. 5) Powyższa propozycja to nie jest to żadne prawo tylko tekst wstępny, który będzie zmieniany przez kraje członkowskie (w tym oczywiście Polskę) i 250tys może zniknać lub się zmniejszyć. 6) Kraje UE deklarują chęc respektowania praw człowieka. Co wpisały do traktatów unijnuych. 7) Komisja musi repspektować wolę krajów i znaleźć rozwiązanie w ramach narzuconych założeń i traktatów. Rozwiązanie problemu przy założeniu, że trzeba jednak respektować prawa człowieka i przyjać wszystkich azylantów unikając problemu wyjątkowego obciążenia pewnych krajów - NIE MA NIESTETY ALTERNATYWY innej niż redystrybucja. Panie Brzostowski, Poniecki - zamiast się wymądrzać wskażcie alternatywę -dajcie konstruktywną propozycję!!!Można sobie psioczyć i się wyśmiewać jednak cała ta dyskusja o uchodźcach, którą chce się przełożyć na religię, terroryzm itp ... jest w zasadzie dyskusją o tym czy respektujemy prawa człowieka czy nieNie chcę się wysilać na ocenę czy prawa człowieka są 'DOBRE' czy 'ZŁE' ale Panie Brzostowski i podobni amatorzy polityki międzynarodowej - przestańcie przeżywać ekstazę za każdym razem gdy jakiś polityk Wam coś powie złego o UE czy uchodźcach, czy jakaś gazeta coś napisze. Zapoznajcie się z faktami zanim obślinicie się w ekstazie jaka to UE zła czy, że Polskę zalewa Islam. Jeśli łudzicie się, że konwencja praw człowieka zmieni deficjicję uchodźcy dodając warunek, że uchodźca może być jedynie katolikiem i to najlepiej z Polski to siedzicie mentalnie w średniowieczu. I jeśli jest Was większość w tym kraju to nie ma dla tego narodu miejsca w UEPozdrawiam Paolo Monstro |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >"PiS przesadza, robi awanturę, bo i Jarek zaciekły, ale nikt poza PiSem nie zrobi z tymi ch...mi porządku i dlatego głosujemy na PiS".> I bardzo dobrze. Nie porzadkuje dalej. Euro juz po 4,43 zl.> 13-tego wioze mojego cabrioleta do mechanika a w lecie robie w nim nowa tapicerke skorzana. Bede mial w porzadnym kraju zrobiona robote za smieszne pieniadze.trzeba było w styczniu, wtedy było prawie po 4,5. Przegapiłęś. > Jak uporzadkuja do 5-6 zl to zastanowie sie nad budowa domu  > Mysle, ze robotnicy z uporzadkowanego kraju uciesza sie, jesli beda mogli zarobic u mnie troche nieuporzadkowanej, gejowskiej, lemingowskiej, proaborcjonistycznej, nazistowskiej kasy  Niestety guzik z tego będzie. Przez najbliższe lata polska gospodarka będzie rosła w przyzwoitym tempie, a rzady PiS wzmocnią ten trend. Takze kolego nic takiego się nie zdarzy, aby nagle euro wzrosło, a wszyscy rzuculi się na Twoją kasę.
BEKA z LEMINGÓW! |
#48 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! |
> U mnie na wsi mówią, na takich jak Pan: gdybyś mu i dupę masłem wysmarował, i tak będzie źle. Znam wielu wspaniałych ludzi pochodzących ze wsi, ale jakoś tam z tej wsi wyrośli i znam też mieszkańców wielkich miast wieśniactwo uprawiających. Najgorsi z nich to takie ni to ni tamto. Niby to już inteligent, a słoma ciągle z butów wychodzi.> Każdy ma swoje rozumienie hipokryzji i wieśniactwa.Tak, ma Pan swoje własne rozumienie i rzeczywistości i używanych przez siebie pojęć. Moim zdaniem wynika to z niewielkiego zasobu przyswojonych sobie słów. Co Pan tu przeczyta, to bez większego zastanowienia zaraz używa. > Dla mnie hipokrytą i wieśniakiem ze słomą w butach jest ten kto:Każdy kto nie podziela z Panem wiary jest obrzydliwcem, którego Pan swoim jadem opluć potrafi. Wyzwisk parę Pan tu nazbierał i szczodrze, acz głupio, teraz obdziela nimi swoich oponentów. Przykro mi, iż Pan choć tu uparcie ewangelizuje i klepie od lat w kółko to samo, niczego z tego co inni tu piszą zrozumieć nie potrafi. Jak widać to ja tu piszę jest tak samo jak Pański Bóg całkowicie dla Pana niepojęte. Nie święci garnki lepią, ale ja za Pana się nie oczytam, nie nabiorę sprawności intelektualnej ani kultury. To każdy musi zrobić sam, niezależnie skąd się wywodzi. Uprawiać wieśniactwo można nawet mieszkając w samym śródmieściu stolicy, czy na Żoliborzu. > BEKA z LEMINGÓW![Załącznik]@@@ . |
#49 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! |
> Niestety guzik z tego będzie. Przez najbliższe lata polska gospodarka będzie rosła w przyzwoitym tempie, a rzady PiS wzmocnią ten trend. Takze kolego nic takiego się nie zdarzy, aby nagle euro wzrosło, a wszyscy rzuculi się na Twoją kasę.Guzik czy nie - ja tam zakupy w tamtym roku robilem za 3,9 a dzis jest 4,43. A wiec jestem jak najbardziej za tym aby PIS wraz z Toba porzadkowal Polske. W 2005-2007 pedaly, komuchy, ruskie i niemcy przeszkodzily PISowi w porzadkowaniu i mam nadzieje, ze Narod Polski z calych sil pomoze PISowi i Tobie w porzadkowaniu  |
#50 2 na 2 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | I to miałoby być powodem do tego, aby sobie samemu zrobić krzywdę? Przecież masowe rozdawnictwo pieniędzy doprowadzi do nadmiernego podwyższenia podatków i zdusi rozwój gospodarczy. Podobnie jak autorytaryzm. Profesor Witold Orłowski przytoczył niedawno następujące porównanie: Tuż po transformacji Polak zarabiał miesięcznie średnio tyle, co Niemiec w Niemczech Zachodnich przez niecałe dwie godziny. Obecnie jest dużo lepiej. Polska ma niewątpliwie niezłe wyniki i duży potencjał rozwojowy. A jeśli chodzi o rozwarstwienie społeczne, to problem dotyczy też Niemiec. W niedawnym numerze der Spiegel była o tym mowa. Było też wspomniane o tym, że rozwarstwienie społeczne nikomu się nie opłaca. Nawet tym najlepiej zarabiającym. Problemy ciągle jakieś się pojawiają, ale to nie powód, by rujnować fundamenty rozwoju. > Wiesz gdzie Ci ludzie mają Trybunał Konstytucyjny? Tam gdzie mogą leminga w dupę kopnąć.Wiem i prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których im się wiedzie tak a nie inaczej. Tacy ludzie sądzą, że Trybunał jest czymś odległym, nie widzą związku pomiędzy jego istnieniem, a tym co Polska do tej pory osiągnęła. Widzą po prostu oddzielnie. W swojej zawziętości nie widzą, że pan Morawiecki mimo całego swojego wyedukowania przedstawił coś, co trudno nawet nazwać planem. Nie pojmują, że jedyny sposób wyjścia z impasu to uruchomić siły rozwojowe Polski. Tyle tylko, że Ci ludzie jak Ty teraz mają przekrwione oczy i powtarzają jak zacięta płyta: abo platforma to, a bo platforma tamto. I co zrobią, jak Polska wyhamuje gospodarczo? Zapewne pojadą do Niemiec. Ale przecież tam jest ten sam problem z rozwarstwieniem. I z mieszkaniami.
dajmonion |
| dajmonion (3663 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > Przez najbliższe lata polska gospodarka będzie rosła w przyzwoitym tempie, a rzady PiS wzmocnią ten trend.A to ciekawe. A co ma wzmocnić ten trend?
dajmonion |
#52 2 na 2 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > Ludzie Ci patrzą całkiem trzeźwo na to co im politycy mogą dać, bo większość zwyczajnie kłamie, >a ludziom tym nikt qwa nic nie dał do tej pory, sami musieli nie tylko zarobić ,ale wprost >wywalczyć na rynku pracy.I bardzo dobrze, że mają ducha walki. Tak trzymać. Politycy nie są od rozdawania a od stworzenia takich warunków, by ludzie walczyli i by ta walka coraz bardziej im się opłacała. Można zrozumieć emeryta, który narzeka, że rząd tu nie dał, tam nie dał. Emeryt jest już w wieku poprodukcyjnym i czymś zrozumiałym jest, że patrzy na to co rząd daje. Ludzie w sile wieku powinni patrzeć na to, na ile rząd im ułatwia przedsiębiorczość. Czy to takie oczywiste, że politycy powinni wspomagać dzietność? Co jest problemem, który chce się rozwiązać? Za mała liczba dzieci? Przede wszystkim problemem jest zbyt mała liczba obywateli w wieku produkcyjnym. A to nie to samo. Jest związek, ale to nie to samo. Skoro się precyzyjnie nazwie problem i jednocześnie wie się, że wszelkie programy wspomagania dzietności są obarczone bardzo dużym ryzykiem, to wynika z tego, że rola polityków polega po prostu na tym, aby stwarzać warunki rozwoju. I to bez znaczenia, czy ludzie, którzy się tu osiedlą będą Polakami czy Eskimosami. Bo ogólnie chodzi o obywateli. Problem socjalistów polega na tym, że zbyt wiele obszarów chcą kontrolować. Urzędnicy i politycy nie są od wspomagania dzietności, ani od wielu innych spraw, które można pozostawić prywatnej inicjatywie. > Tymczasem ludzie widzą afery, kasę na lewo, itd...A gdzie nie ma afer? Oczywiście afery są czymś złym, ale przydałoby się mieć przynajmniej tyle oleju w głowie, by oceniać działania rządu przede wszystkim na podstawie tego, czy realizuje program rozwoju. Co z tego, że prezydent nie jest aferzystą, skoro przyczynia się do demontażu demokracji liberalnej. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a politycy nie byli, nie są i nie będą idealni.
dajmonion |
#53 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bez ekscytacji Panie Brzostowski | 1. Nikt raczej z normalnych ludzi nie jest z zasady przeciwko pomocy ludziom w potrzebie. Ja też nie jestem przeciwko. 2. Denerwuje mnie to, że faktycznie zmusza się kraje do przyjęcia uchodźców, stosując przy tym nieracjonalne lub wręcz bandyckie metody, przy tym ma się gęby pełne frazesów, ale tylko do czasu... 3. Denerwuje mnie polityka faktów dokonanych, robienie z krajów które mają inne pogląd niż mainstream unijny ksenofobów i rasistów, zwłaszcza iż po czasie okazuje się iż miały one rację. 4. Tak, powinniśmy jako Polska być solidarni z Europą i przyjąć część uchodźców. Nie tylko że tak nakazują traktaty, ale po prostu dlatego, że tak trzeba, bo Europa ma realny problem. 5. 250 tysięcy Euro? Kto tu ściemnia i mówi i ze to zapłata za przyjecie uchodźcy? Coś słychać o 1 mln uchodźców? To daje 250 mld Euro. To więcej niż budzęt UE. Oto pomysły. 1. Pozwolić krajom proponować kogo chcą przyjąć. Nie widzę problemu w tym, abyśmy w Polsce chcieli przyjąć np tylko chrześcijan. Komu to przeszkadza? Jest to przecież uzasadnione: nie jesteśmy multikulti, ludzie są sceptyczni wobec muzułmanów. W czym problem? Czy to takie ważne? Chodzi przecież o uratowanie ludzi, a nie o jakieś teoretyzowanie. I proszę nie pisać o dyskryminacji. Swego czasu Szwedzi dawali status wykształconym i tym którzy byli potrzebni ich gospodarce. 2. Pozwolić krajom na swobodę organizowania pobytu i integracji uchodźców oraz na określanie zasad odesłania do kraju macierzystego, skąd przybyli. Chciałbym, aby taki uchodźca nie był na polskim garnuszku, aby zapracował częściowo na swój pobyt i realnie włączył się w struktury społeczne. Nie chcę aby siedzieli w internatach i robili jakieś slumsy. Nie widzę problemu, aby uchodźcy po pewnym okresie odpoczynku, włączyli się w prace porządkowe, prace społeczne. Nie chodzi tu o jakieś nadmierne roboty. Ale mogliby w tygodniu przepracowac społecznie na rzecz nowego kraju z 10 godzin. Z czasem tym, co chcą się integrować, uczyć języka, można załatwić normalnie płatną pracę i niech żyją z nami. Taki sposób pozwoliłby na usuniecie nierobów, cwaniaczków. Polacy zaakceptowaliby chętniej taki sposób podejścia. A jak ktoś już zacznie jeczeć o segregacji i dysrkyminacji, to przypominam że wolonatariat i praca społeczna to jedna z form zarówno zdobywania zawodu, jak i integracji społecznej. 3.Realnie oszacować ewentualną karę. 250 tysięcy euro? Rodzina 6 osobowa - 1,5 mln Euro czyli ok. 7 mln zł. U mnie w powiecie wynajem dużego mieszkania kosztuje miesiecznie 1000 zł, 6 osobowa rodzina utrzyma się za 6 tys, zł miesięcznie (tak nie żyją nawet wszyscy Polacy), daje to 7 tys./mies. czyli ok. 84 tys. rocznie, niech będzie 100 tys. (bo kursy, inne wsparcie) i aby łatwiej liczyć. To znaczy, że kara ta obejmuje 70-letnie utrzymanie takiej rodziny u mnie w powiecie? 4. Ewentualnie jako alternatywę dla kary zastosować motywację pozytywną: tym krajom które przyjmą uchodźców dać połowę tego co wyliczono - 125 tys. Euro, zmniejszy to kary tym którzy mocno nie chcą, i wzmocni ochotę tych którzy słabo nie chcą. JEdnocześnie ograniczyć czas wspierania tych rodzin uchodźczych, np do 10 lat (to chyba i tak sporo nie?). Policzmy: 100 tys. zł rocznie, to daje 1 mln zł, a 0,75 mln Euro to ponad 3 mln zł! Dajcie taką kasę za 6 os. rodzinę polskim samorządom, a przyjmiemy i 100 tys. uchodźców, to by było ok. 50 mld zł. Reasumując: 1. Oszacować realne koszty utrzymania 1 uchodźcy, podzielić koszty, tak jak to jest w UE zawsze robione (wg PKB krajów), i zastosować motywację pozytywną - ten kraj co chce to bierze uchodźców i kasę. 2. Dać krajom możliwość (po uzgodnieniu wspólnym) wyboru uchodźców (nie trzeba tego robić przy mediach), to przecież zwiększy sukces integracji, jak chrześcijanie przyjadą do chrześcijan, czyż nie? (w Polsce). 3. Dać krajom możliwość (po uzgodnieniu wspólnym) pewnych zasad przyjmowania i kształtowania wewnętrznej polityki wobec uchodźców, to też umożliwi pewną selekcję uchodźców od emigrantów, o co też chodzi, dodatkowo wzmocni aspekt integracyjny i wprowadzi do Europy tych co chcą tu być i z nami żyć. I będzie po problemie. Ale nie... bo poprawnie polityczne lewackie lemingi będą utyskiwać, że: 1. To handel ludźmi 2. To dyskryminacja 3. Rumuni i Polacy będą ich bić. I tak zamiast rozwiązać w dość łatwy sposób problem, jeszcze wezmą i UE rozpierd....lą lewaki popieprzone. A potem powiedzą, że to wina Polaków i Jarosława. Jednocześnie, nie przeszkadza poprawnym politycznie lewackim lemingom: 1. Że UE już "przehandlowała" uchodźców Turcji 2. Że Turcja "kocha" wszystkich uchodźców równo, zwłaszcza Kurdów. 3. Że połowa kasy na uchodźców w Turcji pójdzie na łapówki i będzie im tam na pewno lepiej się żyło niż w 80m2 mieszkaniu w Siemiatyczach.
BEKA z LEMINGÓW! |
#54 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Bez ekscytacji Panie Brzostowski | > >1) Prawo do azylu jest prawem człowieka, i kraje respektujące prawa człowieka mają obowiązek udzielić azylu. Polska to zaakceptowała i podpisała...<<Nie odmawiam prawa do azylu, ale to nie to samo co przymusowe wysyłanie "azylanta" do kraju, do którego on nie chce jechać. Wtedy to bedzie nie azyl, ale zesłanie. A jeśli idzie o konstruktywną propozycję, to forumemjot(*)elgrzymow-obozy-dla-uchodzcow/w Arabii Saudyjskiej stoją już klimatyzowane namioty, które pomieścić mogą pewnie wszystkich tych uchodźców. Czy jakiś mądrala z Jewrosojuza, z Merkelową na czele, rozważał tę opcję? Zamiast tego pewnie przyjmą ofertę Saudów, którzy są skłonni dać Europie pieniądze na budowę meczetów. Jakim idiotą trzeba być, żeby nie widzieć, że to jest inwazja pod przykrywką uchodźctwa? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > Każdy kto nie podziela z Panem wiary jest obrzydliwcem...Myli się Pan. Ja brzydzę się hipokryzją intelektualną. Mi brak wiary nie przeszkadza mieć szacunek dla człowieka.
BEKA z LEMINGÓW! |
#56 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >Tym bardziej nie widzę obaw o przyjęcie uchodźców przyjmiemy a oni i tak zwieją do Niemiec...A guzik, chodzi o to, aby nie mogli tak uczynić. Czyli my ich przyjmiemy, oni będą chcieli pojechać dalej, a tu go Niemcy złapią i ... do Polski.<< A że miedzy Polską i Niemcami nie ma zasieków z drutu kolczastego, a Polska ich oczywiście do ciupy nie wsadzi, to on znów myk do Reichu. I tak w kółko, panie Macieju.  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > A gdzie nie ma afer? Oczywiście afery są czymś złym, ale przydałoby się mieć przynajmniej tyle oleju w głowie, by oceniać działania rządu przede wszystkim na podstawie tego, czy realizuje program rozwoju.Poprzedni rząd miał 8 lat na zrobienie ważnych rzeczy dla kraju: zredukować rozwarstwienie społeczne, uszczelnić system podatkowy, podnieść konkurencyjność gospodarki. I mówiąc delikatnie gówno z tego wyszło. Ot po prostu administrowali. Teraz jest nowy rząd, który próbuje zredukować rozwarstwienei (500+), uszczelnia system, zaprezentował program Morawieckiego (uszczegółowienie ma niedługo być opublikowane). Może i ten rząd nie robi tego bez wpadek, bez niedociagnięć, ale przynajmniej próbuje i chce to zrobić. Na to, opozycja, która sama niewiele w tym kierunku robiła, podnosi krzyk i wyciaga armaty o końcu demokracji i wolności. Jest to pieprzenie o szopenie. Przeczytałem ostatnio książkę: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" napisaną przez Michała Krzymowskiego. Zachęcam do lektury, czyta się szybko. Ta książka (napisana przez dziennikarza Newsweeka) w mojej opinii wskazuje bezsprzecznie, że JK to wolnościowiec i demokrata, patriota, ale konserwatywny i tolerancyjny, ze swoimi fobiami, ale jedyny w Polsce na dziś dzień mąż stanu. A to co się dzieje dziś w Polsce? Z książki jasno wynika, że JK traktuje naród jako suwerena, nie zapisy na papierze, nie zasady i biurokratyczne zapisy, ale realne życie suwerena. Z historii Polski wiadomo, że kluczowe zmiany nigdy nie zachodziły u nas bez walk lub na granicy prawa (Konstytucja 3 maja, kwietniowa, okragły stół, itd...). A takie własnie zmiany są Polsce potrzebne. Kaczyński to taki współczesny Piłsudski, który wie co trzeba zrobić i brużdzą mu tu pod nosem. Zrobi swoje i odejdzie, tak jak Piłsudski. JK to jedyny dziś mąż stanu, jeden z nielicznych ludzi tej klasy w Europie, któryz mają wizję kraju. Daj kolego temu rządowi 2 lata. Zobaczysz zmiany.
BEKA z LEMINGÓW! |
#58 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >>Tym bardziej nie widzę obaw o przyjęcie uchodźców przyjmiemy a oni i tak zwieją do Niemiec...> A guzik, chodzi o to, aby nie mogli tak uczynić. Czyli my ich przyjmiemy, oni będą chcieli pojechać dalej, a tu go Niemcy złapią i ... do Polski.<<> A że miedzy Polską i Niemcami nie ma zasieków z drutu kolczastego, a Polska ich oczywiście do ciupy nie wsadzi, to on znów myk do Reichu. I tak w kółko, panie Macieju.Tak własnie wyglądają Unijne propozycje.
BEKA z LEMINGÓW! |
#59 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! |
> >Zresztą katolicy chcący całkowitego zakazu aborcji nie są bliżsi kulturowo.> W stosunku do kogo?Na przykład do mnie. |
#60 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | >Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać >kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
Islam to ideologia polityczna i państwowa stojąca w sprzeczności z prawem państw Europy. Ludzie przybywający do Europy nie byli w stanie w oparciu o idee islamu stworzyć miejsca, w którym mogliby normalnie żyć. Żeby zaakceptować prawo panujące w Europie musieliby wpierw odrzucić prawa islamu a tego nie zrobią bo uznają to za zło. Będą więc udawać podporządkowanych porządkom europejskim próbując odtwarzać porządek społeczny, który ich niszczył.
Ale Merkel potrzebuje ludzi do pracy i wierzy, ze ci w nowych warunkach ulegną przemianie. Nie w pierwszym pokoleniu to w drugim.
|
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|