Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zmiana - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-06-2016 20:20Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Dobra zmiana - cd
Ocena 2 na 2
"500+" - sztandarowy program PiS rozdawania pieniędzy podatników biednym i bogatym, aby dzieciatym przyniósł już wymierne efekty:
Cytat:
Drastycznie wzrosła u nas liczba interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu. Część rodziców po prostu się upija. Kiedy porównaliśmy daty tych interwencji z harmonogramem wypłat 500 plus, to niestety okazało się, że do tych zdarzeń dochodzi zaraz po wypłacie pieniędzy - wyjaśnia Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku. - Chodzi przede wszystkim o rodziny, które już korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Najczęściej oprócz pracownika socjalnego mają już przydzielonego asystenta rodziny, co oznacza, że jakieś problemy już w tych rodzinach występują. Nie chcę używać terminu "rodziny patologiczne", ale często to rodziny z jakimiś dysfunkcjami. (źródło)

Na zwracający wcześniej uwagę, że w rodzinach, gdzie rodzice mają problem alkoholowy, 500+ będzie wydawane na alkohol, rzucano gromy i odsądzano ich od czci i wiary, również na tym forum. A przecież rzecz była pewna.

Może się mylę, ale podobno jest opcja, aby zamiast wypłacać pieniądze zaopatrywać dzieci z takich rodzin w potrzebne im rzeczy np. ubrania, podręczniki, kupować posiłki w szkołach itd itp. Jeśli to prawda, to we Włocławku źle działają MOPR-y, MOPS-y czy co oni tam mają.

W każdym razie PKB rośnie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#91
15-06-2016 14:35
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>No jak nie.potrafię a co niniejszym czynię?

Podpowiem: uderzasz bardzo 'mądrze' głową w trwardy mur zamiast zrobić np. jakieś technikum wieczorowe. Zmienić pracę itd.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#92
15-06-2016 14:45
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Chciwi i chytrzy za nic mnie nie docenią

Ty będąc do 2008r. takim doceniałeś sobie podobnych, czy jednak z nich kpiłeś?
Dziś doceniasz?

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>No jak nie.potrafię a co niniejszym czynię?
>Podpowiem: uderzasz bardzo 'mądrze' głową w trwardy mur zamiast zrobić np. jakieś technikum wieczorowe. Zmienić pracę itd.
>
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?


Ale dlaczego technikum a nie zwyczajnie szkole zawodową?
Może to powinien być kurs zawodowy dla opóźnionych gdzie mówi się wolno i prostymi pojęciami?

To, ze ktoś jest super cwany i bezwzględny nie znaczy jeszcze, ze jest murem.

#94
15-06-2016 14:58
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ale dlaczego technikum a nie zwyczajnie szkole zawodową?

Moze byc i zawodowa. Wybór zależy od Ciebie.

>Może to powinien być (..)

Nic nie powinno być. To tylko propozycja.

> To, ze ktoś jest super cwany i bezwzględny nie
> znaczy jeszcze, ze jest murem.

Jasne, nie z takimi murami przecież miałeś do czynienia jako windykator. Są sposoby i ty je znasz Tyle, że nosił wilk razy kilka..

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#95
15-06-2016 15:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Chciwi i chytrzy za nic mnie nie docenią

Szarley jest chciwy i chytry? A kiedy? Może pracujac ciężko na Syberii, stercząc przy komputerze u siebie w domu po nocach i projektując? Budujac własnymi rękami dom? Egzekwując w Sądzie uczciwe zobowiazanie od wykonawców tarasu, którzy spieprzyli mu robotę?

Może chodując przez lata grusze?
Kiedy? Gdzie?

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#96
15-06-2016 15:32
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ale dlaczego technikum a nie zwyczajnie szkole zawodową?

Narzekasz na swoją pracę, nazywasz ją niewolnictwem, a ja PONAWIAM pytanie: jaką pracę chciałbyś wykonywać, żeby nie była niewolnictwem

windykowanie kopalń to nie jest twoje marzenie...

#97
15-06-2016 15:40
 Ocena-3 na 3
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Porozmawiajmy w innym wątku a tu pozwólmy toczyć się dyskusji o 500+.
Na pewno nie jeden właściciel czynszówki chciałby wiedzieć na co idzie lwia część należącego mu się komornego bo chciałby kupic lexusa a wszystko przepada na alkohol dla patologicznych wielodzietnych rodzin.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
>>Ale dlaczego technikum a nie zwyczajnie szkole zawodową?
>Narzekasz na swoją pracę, nazywasz ją niewolnictwem, a ja PONAWIAM pytanie: jaką pracę chciałbyś wykonywać, żeby nie była niewolnictwem
>windykowanie kopalń to nie jest twoje marzenie...
>

Najhardziej to organizacją specjalnej strefy ekonomicznej ale nie rozmawiajmy tu bo to brak szacunku.

#99
15-06-2016 17:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Porozmawiajmy w innym wątku

Dobra, tylko powiedz jeszcze (bo to brak szacunku do interlokutora, że jego pytanie zbyłeś milczeniem i ani Be ani Me) ile chciałbyś zarabiać na miesiąc za skupywanie długów kopalni, organizowanie potrąceń, kompensat, przekształcając zobowiązania pieniężne w inne świadczenia lub organizując specjalną strefę ekonomiczną.

Ile dla Ciebie byłoby godziwie tzn. ani dużo, ani zbyt mało?

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Może być tyle ile.dostaję w fabryce, za pracę na stojąco + mniej za wynajem mieszkania o połowę.

#101
15-06-2016 18:43
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi ZaKotem
> Moim zdaniem żadne pieniądze nie sprawią, że ta rodzina będzie zdrowa, ale będzie jednak TROCHĘ MNIEJ patologiczna.
Ale nie będą musieli trzeźwieć, żeby szukać fuchy.

#102
15-06-2016 23:59
 Ocena 5 na 7
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
>>Ale dlaczego technikum a nie zwyczajnie szkole zawodową?
>Narzekasz na swoją pracę, nazywasz ją niewolnictwem, a ja PONAWIAM pytanie: jaką pracę chciałbyś wykonywać, żeby nie była niewolnictwem
>windykowanie kopalń to nie jest twoje marzenie...
>
Szarley'u! Czytam, bo nie można nie czytać, Waszą polemikę i stwierdzam, że Wasza zaciekła dysputa do niczego nie prowadzi. Co prawda jest to i Wasza sprawa, ale jakżeż to uwłaczające (nie będę wskazywał palcem bo to nieładnie). Krystkon jest nieuleczalnym narcyzem oczekującym tylko poklasku dla jego idiotycznych pomysłów na co się łapiecie. Zatraciliście poczucie rzeczywistości razem z Jackiem? Dokonał takiego a nie innego wyboru w swym życiu i zabrnął w "kozi róg" nie wiedząc co ze sobą zrobić. Słaby jako mężczyzna, mąż, płaczliwy i niezaradny. Brak pędu do nauki, bo to co skończył to szczyt jego możliwości intelektualnych. Widzę, że choćby to jest elementem uwłaczającym Wam w dyskusjach. Krystkon jest paskudnie zarozumiałym i źle wychowanym od małego. Pojechał do Niemiec i obiecywał sobie pewnie, że wszyscy Niemcy zemdleją co najmniej na sam jego widok, a co dopiero wiedzę. TAKA UCZELNIA!? W Polsce mało kto o niej słyszał a co dopiero w Niemczech! Głupek nie radzący sobie w sytuacjach ekstremalnych, bo i takie się zdarzają w życiu. Robi jako robotnik, co mu uwłacza! Jakżeż może uwłaczać uczciwa praca, choćby nawet sprzątacza. A co może zrobić jako "mózgowiec?" Pokazał na tym forum. Zwłaszcza w kwestii matematyki najprostszej i fizyki podstawowej. Ja go traktuję jako obłąkańca, a Wy z nim dyskutujecie. I co?! Ile lat tej "dyskusji" minęło? Co mam o Was pomyśleć? Myślę, że nie obchodzi Was to co ja mogę pomyśleć. No i dobrze. Mnie to nie boli. Tyle tylko, że sami się deklasujecie. Choćby nie wiem jakie argumenty przeciw wyciągali, deklasujecie się. A Szarley'owi chcę powiedzieć, że już poważnie szykuję się do emigracji na stałe do Czech. Bo w Polsce trzyma mnie jedynie grawitacja. Może i zły wybór, ale lepszy jak pozostać w Polsce mającej 500 km dostępu do morza i nie mieć żadnej stoczni, kraju coraz bardziej niepolskim w mojej wizji. Nie mówię, że jestem nieomylny. Wybór jest mój i wezmę odpowiedzialność za moją decyzję na własną klatkę (pierśną czy też piersiową).

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?

#103
16-06-2016 07:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
> Napisz co umiesz i ile wymagasz
> (..) przykro mi, znów nie doczekam odpowiedzi,

Odpowiedź jest, co Ty na to?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,712725#w713550


Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#104
16-06-2016 08:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Może być tyle ile.dostaję w fabryce, za pracę na stojąco +
> mniej za wynajem mieszkania o połowę.

Czyli ile? Bo oplatałeś na okrągło, że Twoja podstawowa stawka to 11 Euro (tylko że nie wiadomo czy netto czy brutto, a jak brutto to podaj netto, bo tak się podaje w staraniu o pracę)
Stawki za twoje nadgodziny nikt nie zna.
Dwóch kolejnych liczb też nikomu nie zdradziłeś: średnia ilosć godzin przepracowanych w miesiącu w normalnym zakresie i średnia z nadgodzin/mies.

Jeśli powiesz pracodawcy, że chcesz tyle ile w poprzedniej pracy, to z automatu spyta ile zarabiasz.
Jeśli bedziesz kręcił, po prostu zawoła następnego w kolejce który okaże się prawdopodobnie bardziej konkretny a ty pocałujta w d**ę wójta i żegnaj Gienia.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Chcesz mi zaoferować pracę czy pytasz tak dla jaj?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365