Racjonalista - Strona głównaDo treści
Norma czyli brak wartości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
03-08-2016 11:46olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Norma czyli brak wartości
Ocena -2 na 8
Od małego jesteśmy karmieni różnymi pierdołami, które wpajają dorośli wczuci w swoją rolę - niedojrzali, ale udający dojrzałe autorytety. Taka moralizacja to wpajanie sztucznych wartości, które są oderwane od prawdziwego życia. Z tego powodu dzieci tracą poczucie bycia dobrym i niewinnym #grzech pierworodny Żeby wmówić coś takiego trzeba przyjąć postawę autorytarną, rzucać apriorycznymi tezami, z którymi nie ma dyskusji. Dzisiaj z każdej strony jesteśmy atakowani taką sieczką. Ludzie mówią innym jak mają żyć, telewizja i internet daje wzorce, ale mimo to wszystkie te ludzkie odpady bredzą coś o wolnej woli. Żeby coś komuś wmówić trzeba uciec się do kłamstwa.

Ludzie często boją się negacji takich pseudo wartości, bo to grozi wykluczeniem ze stada, więc trzeba się dostosować, a niektórzy wymyślają swoje wartości pod przyjęty a priori pattern, że trzeba być dobrym i mieć rację. W efekcie większości wydaje się, że są ekspertami i powstają z tego śmieszne konfabulacje. Ludzie myślą, że trzeba być fajnym więc dodają sobie osiągnięć i przygód. Żyją w tym zakłamaniu i przy rodzinnym stole paplają o niczym. Nie są szczerzy nawet sami ze sobą i nie są zdolni do autorefleksji, bo przecież "wszystko im się należy" z góry i "trzeba być fajnym jak reszta". Te kłamstwa są usprawiedliwiane stwierdzeniami, że każdy ma prawo wierzyć w co chce, a do tego jest przecież demokracja i wolność słowa. Plebsowi wmawia się, że wszyscy są równi, ale mimo to większość czuje się gorsza i powtarza te kłamstwa żeby się lepiej poczuć, albo po prostu nie są w stanie ich zanegować i przyjmują a priori różne społeczne memy.

Dziś mało kto jest naprawdę sobą, bo za zbiorową indywidualność odpowiadają spece od wpływu na ludzką psychikę. To jest norma - ludzkie odpady bez własnego zdania lub z niby własnym zdaniem, które jest od początku do końca kłamstwem i opiera się na fałszywych meta założeniach.

Skoro takie coś jest normą to z dedukcji wynika, że pogarda do plebsu jest dobrą postawą. Skoro ludzie kłamią, to obrażanie ich jest prawidłowe. Kłamca powinien ponieść konsekwencje za swoje konfabulacje, a nieznajomość prawa nie usprawiedliwia jego nieprzestrzegania.

Po przeczytaniu moich słów pewnie niektórym personalistom zagotowało się w głowie, bo poczuli się obrażeni. Typowy kretyn może pomyśleć, że piszę to żeby poczuć się lepszym od reszty. Taka myśl to kolejna konfabulacja wynikająca z niezrozumienia czym jest prawdziwy racjonalizm i poprawnie logicznie stosowany sceptycyzm. Prawdziwy sceptyk, który wie, że "nic" nie wie jest postrzegany przez plebs przez ich własny pryzmat. Plebejusz projektuje na kogoś takiego swoje kategorie umysłu i emocje, więc można dzięki temu czytać z niego jak z otwartej księgi.

Nie liczę na zrozumienie. Chcę żeby ktoś to zhejtował, bo to najlepsze potwierdzenie moich tez. Byle cymbał nie zrozumie jak bardzo kompromituje się wchodząc ze mną w zaciekłą dyskusję, której celem jest pokazanie mu, że jest wczutym durniem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
Nie chcę z tobą wymieniać myśli, bo ty jesteś jak umysłowa trucizna, jak Jacek Głodzik.
Nic dobrego z takiej wymiany nie może wyniknąć, natomiast złego wiele. Kij ci w oko Szarleyu, kij ci w oko.

#47
13-08-2016 21:39
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ty nie rozmawiasz ty prowokujesz do złości. Celowo pozujesz jakobyś był zainteresowany nowymi wnioskami, żeby po chwili ponownie wyskoczyć z debilami, s*******nami, sukami, itd.

No niestety
ale to TY napisałeś
Cytat:
najlepszym przykładem jest moja potrzeba podporządkowana innych sobie i frustracja z powodu jej niezaspokojenia.


Chcesz podporządkowywać sobie innych, udowodnij swoje kompetencje
jak dotąd wymyśliłeś system w którym człowiek może stracić dorobek życia wskutek drogowego wypadku
wymyśliłeś "strefę" w której nie można się myć
wymyśliłeś swoje konfabulacje :
Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da

a byłeś na urlopie we Wiedniu

Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.

a byłeś na urlopie we Wiedniu

Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.

Sam nie rozumiesz jak debilne są twoje konfabulacje

Cytat:
Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.


a do tego piszesz, że płacisz 2/3 dochodu jako komorne choć to też jest kłamstwo
Nie poradzisz wybrnąć z gówna własnych kłamstw

>Mało przyjemny z ciebie gość.
wisi mi twoja o mnie opinia KŁAMCO i HIPOKRYTO

>Co to znaczy znać się na spółdzielniach? Będziesz mi nakazywał jak mam umówić się z innymi czy może zakażesz umówić mi się jak chcę? Co będziesz groził karą?
Nie, wisi mi to, nigdy nie założysz spółdzielni, bo NIKT za tobą nie pójdzie . Nie masz KOMPETENCJI

>Wiem, że nie należy z tobą rozmawiać, bo to nie prowadzi do niczego innego jak tylko kolejnych inwektyw.
Człowieka bez honoru nie da się obrazić
taki kłamca jak ty honoru nie ma

>Chyba rzeczywiście jestem debilem,
jesteś debilem skoro sądzisz, że ktoś uwierzy w twoje niewolnictwo na wycieczce w Wiedniu

>że ci odpowiadam, bo przecież chamstwo i nieprzyjazne postawy należy ignorować a nie spierać się z tym.
Nie szarżuj przyjacielu ludzkości chcący zabrać robotnikowi prawo do umycia się po pracy mam być ci przyjacielem skoro w swojej gigantycznej pogardzie odmawiasz odpowiedzi na sprowokowane przez ciebie pytania?

sensem krystkonizmu jest to, że nie można popaść w długi
aspirujesz do przewodnictwa
więc odpowiedz
Cytat:
Klient na dom wyceniany przez potencjalnych kupców na pół miliona i bierze kredyt na pół miliona, ale obok domu ktoś inny buduje ubojnię (przecież nie ma "urzędasów" wydających pozwolenia na budowę) i potencjalni kupcy wycofują swoje oferty, dom jest wart 10 tysięcy. Co z długiem? natychmiastowa wymagalność, kiedy już wydany na fundamenta warsztatu samochodowego?


podobno skończyłeś ekonomiczne studia we Wrocławiu
w szkole w której uczyłem wypisałem twoje wypowiedzi jako reklamę tego "uniwersyteciku" specjalnej troski. Na szczęście nikt z moich uczniów tam nie poszedł

#48
13-08-2016 21:45
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>Nie chcę z tobą wymieniać myśli,

Humor abstrakcyjny
"Krystkon myśli"

>Kij ci w oko Szarleyu, kij ci w oko.



żebym tak jeszcze kupując w Berlinie bilet do metra, muzeum i kina, obiad i paliwo nie musiał płacić podatku na twój Kindergeld i socjal byłoby super

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
> Cytat:
Klient na dom wyceniany przez potencjalnych kupców na pół miliona i bierze kredyt na pół miliona, ale obok domu ktoś inny buduje ubojnię (przecież nie ma "urzędasów" wydających pozwolenia na budowę) i potencjalni kupcy wycofują swoje oferty, dom jest wart 10 tysięcy. Co z długiem? natychmiastowa wymagalność, kiedy już wydany na fundamenta warsztatu samochodowego?
>


Skoro cały wydany na fundament warsztatu samochodowego, to nie łatwo będzie wybudować ten warsztat do końca a wyposażyć to już w ogóle. Przypuszczam, że choć fundament warsztatu kosztował 500.000 zł to jego wartość pewnie wynosi 0zł??? I to jest właściwie możliwe z tym, że tylko w waszym świecie, w którym ludzkie życie to gra hazardowa.

Zauważ, że w moim modelu każdy właściciel automatycznie uzyskuje kredyt do wartości posiadanego mienia a odsetkami od tego kredytu jest po prostu podatek od własności prywatnej. Zakładając, że podatek ten wyniósłby 12% wartości mienia/kredytu rocznie to nie jest to znowu aż tak wysokie oprocentowanie od kredytu, tym bardziej, że obok tej opłaty nie byłoby żadnych innych opłat państwowych. Czyli bardzo tanie państwo i jeszcze nie potrzeba karmić finansjery i biurokratów, żeby uzyskać kredyt.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
>jesteś debilem skoro sądzisz, że ktoś uwierzy w twoje niewolnictwo na wycieczce w Wiedniu

2,5 roku bez urlopu, wcześniej na bezrobociu, z wieloma przepracowanymi weekendami, nierzadko po 12h nieustannie na nogach, w nieustającej biedzie i w pracy, która do najłatwiejszych i najzdrowszych nie należy



by po pierwszym urlopie, podczas którego 2 dni w tym jeden nocleg na polu namiotowym we Wiedniu za 15 EUR, gdzie pojechałem z jednym dzieckiem, by mogło pojechać na tym




wysłuchiwać od ciebie, że jestem debilem i że w dupie mi się od dobrobytu po przewracało????

I co jeszcze mi powiesz, że gdyby nie wasze kapitalistyczne wartości i własnościowe stosuneczki to nie byłoby takiej karuzeli?

Posłuchaj!
Mam w dupie twój świat, mam w dupie wasze chore stosuneczki społeczne, mam w dupie wasze wartości tak samo jak ty masz w dupie mnie.

Ja twojego świata nie chcę. Odrzucam to. Mam w dupie waszą demokrację pośrednią z jej tajnym wyborem przedstawicieli ludu. Niewiele mogę ale co mogę to zrobię, żeby wasz świat stał się historią. Aby stare, chciwe, zakłamane lecz w przyszłości bezsilne dziady wspominali z rozrzewnieniem "a kiedyś, za króla to był porządek a teraz, każdy robi co chce".

#51
14-08-2016 13:42
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>> Cytat:
Klient na dom wyceniany przez potencjalnych kupców na pół miliona i bierze kredyt na pół miliona, ale obok domu ktoś inny buduje ubojnię (przecież nie ma "urzędasów" wydających pozwolenia na budowę) i potencjalni kupcy wycofują swoje oferty, dom jest wart 10 tysięcy. Co z długiem? natychmiastowa wymagalność, kiedy już wydany na fundamenta warsztatu samochodowego?
>>

>Skoro cały wydany na fundament warsztatu samochodowego, to nie łatwo będzie wybudować ten warsztat do końca a wyposażyć to już w ogóle. Przypuszczam, że choć fundament warsztatu kosztował 500.000 zł to jego wartość pewnie wynosi 0zł???

> I to jest właściwie możliwe z tym, że tylko w waszym świecie, w którym ludzkie życie to gra hazardowa.>

Podałem właśnie przykład z twojego świata Dokładnie z twojego w którym wartość majątku może się zmieniać z dnia na dzień

>Zauważ, że w moim modelu każdy właściciel automatycznie uzyskuje kredyt do wartości posiadanego mienia

Zauważyłem. dlatego pytam co się stanie jeśli mienie straci na wartości
PYTAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale ty w pogardzie swojej znów nie odpowiesz

>Zakładając, że podatek ten wyniósłby 12% wartości mienia/kredytu rocznie to nie jest to znowu aż tak wysokie oprocentowanie od kredytu,
UWAGA MATURZYŚCI OMIJAJCIE STUDIA NA EKONOMICZNYM UNIWERSYTECIE WE WROCŁAWIU
UWAGA RODZICE MATURZYSTÓW

#52
14-08-2016 13:47
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>>jesteś debilem skoro sądzisz, że ktoś uwierzy w twoje niewolnictwo na wycieczce w Wiedniu
>2,5 roku bez urlopu, z wieloma przepracowanymi weekendami, nierzadko po 12h nieustannie na nogach,

NIE ŁŻYJ NIKT W TO NIE WIERZY. prawo w Niemczech zabrania takiego traktowania pracownika, za to się idzie do więzienia. TO TWOJA KONFABULACJA!!!!!!!!!

>w nieustającej biedzie i w pracy, która do najłatwiejszych i najzdrowszych nie należy
NIE ŁŻYJ NIKT W TO NIE WIERZY

>po pierwszym urlopie, podczas którego 2 dni w tym jeden nocleg na polu namiotowym we Wiedniu za 15 EUR, gdzie pojechałem z jednym dzieckiem, by mogło pojechać na tym

NIE ŁŻYJ, NAPISAŁEŚ ŻE NIE MASZ PRAWA DO URLOPU W KTORYMŚ MOMENCIE ŁŻESZ
ZARABIASZ WIĘCEJ NIŻ PREMIER RZĄDU RP I STAĆ CI ENA WYJAZD Z JEDNYM DZIECKIE
M?
NIE ŁŻYJ SZMATO BEZ HONORU

>Mam w dupie twój świat,
wisi mi to

>Ja twojego świata nie chcę.
to przestań z niego korzystać pełnymi garściami

>Odrzucam to.
Odrzuć Kindergeld

>Niewiele mogę ale co mogę to zrobię, żeby wasz świat stał się historią.
Na szczęście nic nie możesz.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
Na czyje szczęście, bo na tym padole łez szczęście jednego jest nieszczęściem drugiego?
Po pierwsze Szarleyu to w twoim ukochanym świecie państwowej, przymusowej egzekucji zobowiązań "umownych" wartość "mojej" (bylem tam przez 15 minut i tak ją posiadłem) nieruchomości zmieniła się w ciągu roku o połowę a odsetkami karnymi niezłe cwaniaki spróbują zrobić ze mnie niewolnika do śmierci a po drugie w moim modelu doskonale elastycznego kapitału nie ma miejsca na nagłe zmiany wartości mienia, bo jakim cudem, potrzeby społeczeństwa nie zmieniają się przecież z chwili na chwilę.

Zauważ w moim świecie człowiek z perspektywami, myślący samodzielnie i mający wpływ na własne życie mógłby zdecydować żeby nie zabijać i nie zjadać aż tylu zwierząt innych gatunków. W twoim świecie braku przyszłości i nadziei gdzie człowiek jest tylko bezmyślnym wykonawcą nakazów i zakazów "wybrańców" człowiek chce juz tylko kolejny kęs bo na nic innego i tak nie ma żadnego wpływu, bo jest jak zombie - rodzi się, nażera, wygrywa i umiera i następny proszę.

#54
14-08-2016 15:01
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
Przestań łgać!!!!
napisałeś że pracujesz 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu i zarabiasz 11,5 euro za godzinę (a do tego Kindergeld!!!)
napisałeś że płacisz 1100 euro za mieszkanie
napisałeś że czynsz pochłania 2/3 twojego dochodu

PODOBNO SKOŃCZYŁEŚ EKONOMICZNĄ AKADEMIĘ !!!
nie poradzisz policzyć prostego ułamka???????

Zarabiasz więcej niż 99% Polaków a i po 2,5 roku bez urlopu stać cię na dwudniowy wyjazd z jedną czwartą swojego potomstwa na 1 noc do Wiednia na pole namiotowe? Reszta w domu z bezrobotną żoną. która zna biegle trzy języki i nie może znaleźć pracy w mieście gdzie bezrobocie jest 4%?

Nie łżyj człowieku bez honoru !!!!!!

Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da

Nie łżyj

Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.

Nie łżyj

Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.


Nie łżyj

Cytat:
Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.

Nie łżyj

Cytat:
Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu,


Nie łżyj

Cytat:
oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.

Nie łżyj

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
Teraz pracuję już normalnie, około 45h tygodniowo i nie zamierzam pracować więcej bo jest to ciężka fizycznie praca, nieustająco w pozycji stojącej, w oparach chemii, przy sztucznym oświetleniu i w hałasie takim, ze bez ochrony traci się powoli słuch.

I tu już nawet nie chodzi o choroby zawodowe, które w tym miejscu tak czy siak mnie dopadną tylko o to, że po robocie wracam tak spruty, ze nie ma mowy o jakiejkolwiek efektywnej nauce, która pozwoliłaby mi się stamtąd wyrwać. To jest zamknięty krąg, z którego nikomu nie udaje się wydostać. Pracuję krócej, żeby móc poprawić swój niemiecki.

A tu jeszcze takie kurestwo na forum nie dodające raczej motywacji.
No ale tak to jest kiedy nasienie wykiełkuje w piekle. Nie ma lekko w życiu.

#56
14-08-2016 15:36
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>Teraz pracuję już normalnie, około 45h tygodniowo i nie zamierzam pracować więcej bo jest to ciężka fizycznie praca,

więc stać cię na normalny urlop z całą rodziną

>by po pierwszym urlopie, podczas którego 2 dni w tym jeden nocleg na polu namiotowym we Wiedniu za 15 EUR, gdzie pojechałem z jednym dzieckiem, by mogło pojechać na tym

przestań łgać

>Po pierwsze Szarleyu to w twoim ukochanym świecie państwowej, przymusowej egzekucji zobowiązań "umownych" wartość "mojej" (bylem tam przez 15 minut i tak ją posiadłem) nieruchomości zmieniła się w ciągu roku o połowę a odsetkami karnymi niezłe cwaniaki spróbują zrobić ze mnie niewolnika do śmierci

Przestań łgać
kilkanaście tysięcy dochodu jest mniej niż odsetki za działeczkę 700 m 3
?
Przestań łgać

>nieustająco w pozycji stojącej, w oparach chemii, przy sztucznym oświetleniu i w hałasie takim, ze bez ochrony traci się powoli słuch.
BuNaWerke w Auschwitz?
Przestań łgać
Pokazałeś swoje palce, przestań łgać, niemiecki pracodawca płaci słone kary za brak środków osobistej ochrony. Przestań łgać

>I tu już nawet nie chodzi o choroby zawodowe, które w tym miejscu tak czy siak mnie dopadną
Przestań łgać

>tylko o to, że po robocie wracam tak spruty, ze nie ma mowy o jakiejkolwiek efektywnej nauce,
Przestań łgać pracujesz tylko 45 godzin tygodniowo, porównaj to z pracą polskiej sklepowej

>To jest zamknięty krąg, z którego nikomu nie udaje się wydostać. Pracuję krócej, żeby móc poprawić swój niemiecki.
Przestań łgać

Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da

Nie łżyj. masz prawo do urlopu

Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.

Nie łżyj byłeś w Wiedniu

Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.


Nie łżyj, stać cię luksusowe mieszkanie

Cytat:
Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.

Nie łżyj, w Berlinie nie ma 50% bezrobocia DEBILNY EKONOMISTO

Cytat:
Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu,


Nie łżyj. Matematyka się nie zgadza, ekonomisto, który nie poradzi policzyć ułamków

Cytat:
oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.

Nie łżyj. w Berlinie masz prawo do chorobowego
PRZESTAŃ ŁGAĆ

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi szarley
Wspominałem już, że prawda i fałsz są pochodną potrzeb?
Moja prawda jest twoim kłamstwem a twój raj moim piekłem.
Twoje dobro jest moim złem, a moje dobro twoim złem.

Jesteśmy odmienni moralnie, bo inaczej potrzebujemy.
Jesteśmy zbyt różni żeby współdziałać a żeby współistnieć czas pokaże.
O cokolwiek nie poprosiłbym ciebie ty będziesz miał dla mnie zawsze jedną tylko odpowiedź - NIE!

Jesteśmy niezgodni jak osobnicy stanowiący zalążek podziału gatunku na dwa.

Co mam ci powiedzieć? Ty niczego ode mnie nie przyjmiesz, bo chcesz w życiu czegoś innego niż ja.

Posłuchaj, idę na każdą ugodę, do której jestem zdolny ale będę walczył z wyzyskiwaniem i niszczeniem mnie. Każdy kompromis ma swoje granice a ja jestem zdolny do każdej walki, którą mogę wygrać. Niech się tylko cień zwycięstwa pojawi na horyzoncie a zobaczysz do czego jestem zdolny.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
Oczywiście, że komputery będą pracować, bo ci ludzie nie będą nikomu potrzebni. Zawsze tania siła robocza wygra z ludzkim pracownikiem, który ma wymagania. Jakiej pracy komputer nie będzie w stanie zastąpić? Podejrzewam, że problem będzie początkowo głównie z kreatywnymi zawodami, sztuką itd. Wszystko pozostałe jest do zastąpienia, łącznie z prawnikami (komp będzie lepszy), terapeutami (będzie zdecydowanie lepszy), taksówkarzami, chirurgami etc.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>Wspominałem już, że prawda i fałsz są pochodną potrzeb?

Wiele razy wspominałeś i ludzie to obalali. Prawda i fałsz są niezależne od potrzeb.

#60
14-08-2016 16:58
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Norma czyli brak wartości
W odpowiedzi krystkon_1976
>Wspominałem już, że prawda i fałsz są pochodną potrzeb?
Nie, prawda to prawda a fałsz to fałsz

>Moja prawda jest twoim kłamstwem

Achhhhh czyli kiedy twierdzisz, że 4,5 tys. złotych wydawane z kilkunastu tysięcy przychodu to jest 2/3 to jest to twoja prawda a mój fałsz

NIE! to jest kłamstwo! ŁŻESZ! ŁZESZ jak szmata
Absolwent ekonomicznego uniwersytety, który nie poradzi ułamka policzyć

Jeśli się tego nie wstydzisz, to znaczy, że nie masz elementarnej godności

>Co mam ci powiedzieć? Ty niczego ode mnie nie przyjmiesz, bo chcesz w życiu czegoś innego niż ja.
a czego ty chcesz? żeby ktoś uwierzył w twoje kłamstwa?

Nie łżyj:
Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da


Nie łżyj
Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.


Nie łżyj:
Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.


Nie łżyj:
Cytat:
Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.


Nie łżyj:
Cytat:
Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu,


Nie łżyj:
Cytat:
oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.


>Posłuchaj, idę na każdą ugodę, do której jestem zdolny ale będę walczył z wyzyskiwaniem i niszczeniem mnie.
Nie łżyj. nikt cie nie niszczy, nikt cię nie wyzyskuje
Jeśli chcesz pracować tylko na siebie załóż własną firmę, JUŻ O TYM PISAŁEŚ. mając tak potężne możliwości, tak olbrzymi kapitał jak ty PO PROSTU TO ZRÓB!

Nie poradzisz?
Cóż, najpierw trzeba opanować matematykę na poziomie kilku klas podstawówki
Łapówki na ekonomicznym uniwersytecie nie nauczą że wydajesz 2/3 dochodu na komorne jak kłamiesz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365