 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-12-2018 21:47 | okragly (21676 punktów) | budowniczy gniazd
1 na 1 | Człowiek bez gniazda ginie, w raju gniazdował, czy mamy gen budowania tak jak do kopulowania? To sprawa życia lub śmierci, musi być instynktowna. Widziałem chłopczyka w piaskownicy który chciał wybudować dom na autko, nie zastanawiał się, usypał górkę z wilgotnego piasku i w niej wydłubał norkę (jaskinię), w niej parkował autko. ptaki pięknie budują, choć nie kończyły architektury,  Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie, czy instynkt można zatracić w trakcie życia Wydaje się że dzieci potrafią dzieci chcą domki na drzewach, jak szympansy. Czy to atawizm? , | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#46 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > ciekawe czy chcieliby się przenieść do naszego bloku?> Wielka płyta to był raczej prehistoryczny etap rozwoju człowieka.> Teraz mamy np. to:> www.mintyi(*)rzytulny-dom-nad-jeziorem.html> www.domowy(*)-domow/mgp-dom-z-widokiem.htmlFajna w tym jest tylko cena za sprzedaż  Nic więcej. Bańka styknie ? Chata jak dla mnie porażka - to muzeum czy coś do mieszkania ? Poza tym to na klimat umiarkowany, Bajkał odpada. > > Byli mongołowie co woleli w jurtach niż w blokuTeż bym wolał. Ja mieszkam w domku,może nie jurta ale pałac to nie jest. Na pałac się nie zamienię, na jurtę / baraki na odludziu w określonych warunkach tak  > Nie zawsze wiela płyt lepsza, a na Ukrainie (w sumie niedaleko) do dzisiaj ustawiają się kolejki do znachorów.Ale znachor to nie jurta, jaja sobie robisz. Do jurty na emeryturce (gdzieś na odludziu powiedzmy w EU) idę od razu a znachor to kiedy ? Jak masz nowotwór i się wygłupiasz zamiast pisać testament ? |
#47 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Do jurty na emeryturce (gdzieś na odludziu powiedzmy w EU) idę od razuHehe chciałbym to zobaczyć: bez netu, ciepłej wody, centralnego ogrzewania, ale za to z wychodkiem w kształcie sławojki przy strumieniu  > znachor to kiedy ? Jak masz nowotwór i się wygłupiasz zamiast pisać testament ?Wygłupisz się? Jak nie masz dostępu do normalnych lekarzy i technologii medycznej
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > >Ale czy czasem nie jest tak, że organizm się dostosowuje?> Owszem, ale przy pewnych wysokościach to wymaga czasu, 4100, to może być nawet zmarnowany miesiąc dla nienawykłej osobyNie wiem czy z marszu nienawykły może od razu na 4100. W szybowcach na tej wysokości powinno się być na tlenie. W komorze niskociśnieniowej jesteś na monitoringu, wcześniej badania i też nie szarżują. Po adoptacji w okolicach 4000 można w nieskończoność (zdrowy, dowolny wiek) ale sam proces jest stopniowy i moim zdaniem trzeba powoli. Widziałem hodowle Bernardynów na chyba 1200, kafary takie że nasze to jak mopsy wyglądały. > >srał pies odległy wychodek;> Raczej nie pies, wychodek to dla ludzi  Ale jak dostaną sraczki w tym termit blokowisku od wody (a jest z tym problem jak czytam) to będzie kataklizm. Ogólnie te domki to parodia jakaś, to nie Bajkał. Czym innym samoróbka nad jeziorem, parter, do drugiego gości akilometry a czym innym coś takiego (tam trzęsień czasem nie ma?). To mi się podoba (zwłaszcza meteostacja nie ten cienias alkoholik od książek rozrywkowych). www.youtube.com/watch?v=uGMUwTpCVbQ |
#49 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > A były jakoś wybredne te kobiety, czy raczej tak wszystkich dopuszczały jak leci?Stado ludzkie w raju to ok. 8 kobiet i 8 mężczyzn, ok. 30 osób z dziećmi, 425 relacji. (Współczesna rodzina 2+1 jest maksymalnie zredukowanym stadem). Seks jednoczył w raju stado tak jak dzisiaj rodzinie To była trudna sztuka, nie było grzechu cudzołóstwa ale były emocje, uczucia, zazdrość, złość. Kobieta miała każde dziecko z innym (mocno wzrasta różnorodność genetyczna) ale w danym momencie z jednym była w stanie namiętności co nie wykluczało że jak nie widzi, bzykać się z innym (chciała mieć dobre relacje z wszystkimi mężczyznami, zawsze się mogą do czegoś przydać, kobiety są bardziej społeczne, potrafią uprawiać seks z litości, zaspokajając tym jakieś swoje potrzeby, ich empatia jest z raju) Czasami, jak była płodna co zdarzało się raz na 6 lat, organizowała gangbang, rywalizacja o zapłodnienie odbywała się nie między mężczyznami (oni byli w braterskich relacjach) a pomiędzy plemnikami. Każdy poczuwał się do ojcostwa. Baby w raju były mądrzejsze, miały lepiej rozwinięty "dziki" instynkt. Naturalna swoboda seksualna służyła ludziom (spaja stado) ale przede wszystkim zdrowiu przyszłych pokoleń, poprzez zróżnicowanie genetyczne, lepsze bo swobodne, naturalne dopasowanie dawców materiału genetycznego
szukanie raju, moim celem |
#50 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > Do jurty na emeryturce (gdzieś na odludziu powiedzmy w EU) idę od razu> Hehe chciałbym to zobaczyć: bez netu,W necie mnie interesuja głównie maile i pozyskiwanie danych Open Source (to zrobisz na offline nawet na Bajkale bo tam są jakieś miasta dalej, przeciez systemu co miesiąc nie wymieniasz, kompilatorów też nie), maila poślesz na byle czym (od biedy nawet radiem na KF, nawet w RP jest jakaś amatorska bramka teraz jakby już GPS nie dochodził gdzieś naprawdę na zadupiu, posłuchaj sobie też 27-30 MHz przy dobrej propagacji to się zdziwisz do czego mi. CB jest używane w jakiś Słoweniach czy okolicy, same rozmowy też pouczające). Nie ogarniam gości ze smartfonami, tabletami, piszącymi jakieś SMS co chwilę, włączona komórka i ciągle gadają itp mimo że to naturalnie potrafię tak jak serwisować programowo ten szajs. > ciepłej wody,Wodę nagrzejesz na byle czym. Wieszasz kanister pod sufitem i masz prysznic. Mysło i hejka. Wode z wodociągu bierze się nie dlatego że się chce tylko jest tańsza i lepsza niż z własnej studni a i tak trzeba odprowadzić ścieki i za to płacić. Na typowej wiosce. > centralnego ogrzewania,Nie lubię, poza tym piec na węgiel rozpalić w centralnym w kotłowni a na drewno w pokoju samoróbka (mam w warsztacie taką) to co za różnica? Drewna nie ścinasz w lesie bo nie ma, to nie Bajkał czy Komorowo  > ale za to z wychodkiem w kształcie sławojki przy strumieniu  Daj spokój, to nie problem, krzaki starczą (jak Bajkał /okolice bezludne). I odpowiednia trawa plus 2 razy dziennie mycię  Albo nocnik. Kto by tam sławojkę budował  Nie chodzisz na spacery nigdy ? Jako dziecko mieszkałem w Rzeszowskim na wakacjach (lato, zima) była chata z podłogą glinianą w kuchni plus jeden pokój z drewnianą, piec na drewno zbierane ze spadów z lasu, później trociniak, prąd dociągneli dopiero dużo później, tak lampa naftowa i wiatrak i baterie itp. Czasami samemu byłem ze 2 dni. Pisałem już o problemach. Lodówka jak potrzebna, ogólnie żarcie i utylizacja ścieków agresywnych po praniu. Pranie gaci jest istotne (to mnie przerażan p. w Iglo  No i woda (na Bajkale wiercisz w lodzie ale się da  > > znachor to kiedy ? Jak masz nowotwór i się wygłupiasz zamiast pisać testament ?> Wygłupisz się? Jak nie masz dostępu do normalnych lekarzy i technologii medycznejTo co innego. |
#51 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > >> Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie> >Czyżby?  > ciekawe czy chcieliby się przenieść do naszego bloku?>  Moje najszczersze kondolencje  |
#52 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Wielka płyta to był raczej prehistoryczny etap rozwoju człowieka.każdy kto kupuje mieszkanie to w bloku (inna wielka płyta). Żadna bajka dla dzieci nie dzieje sie w blokach mieszkalnych, dlaczego? dzieci lubią tę, dlaczego?  my, dorośli, jesteśmy tępym przyzwyczajeniem, dzieci są pozbawione śmieci, którymi my nasiąkneliśmy, dlatego to one powinny projektować dom, w którym będą czuć się dobrze, będzie na ich skalę. > Teraz mamy np. to:> www.mintyi(*)rzytulny-dom-nad-jeziorem.htmlzwierzęta ukrywaja swoje gniazda, my przeciwnie, zaśmiecając tymi pięknymi domami krajobraz, brzegu jeziora. Domek z dziecięcej bajki jest wtopiony w krajobraz (obrośnięty trawą). Dzisiejsza Architektura jest produktem patriarchatu, wywyższa, indywidualistyczna (ptaki budują dospołecznie zdj z 1 posta) > > Byli mongołowie co woleli w jurtach niż w bloku> na Ukrainie ustawiają się kolejki do znachorów.słyszałem, że w Anglii są refundowane u tamtejszych
szukanie raju, moim celem |
#53 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Osobiście wole zupełne odludzie ale na razie (do emeryturki) sie nie da.do samotności są zdolni tylko ponadprzeciętne (genialne?) osobowości, nie nudzą się z sobą, mają wiele do przemyślenia. powodzenia
szukanie raju, moim celem |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Wodę nagrzejesz na byle czymCzuwać trzeba żeby się nie zagotowała. No i czas tracisz na dokładanie do pieca. > piec na węgiel rozpalić w centralnym w kotłowni a na> drewno w pokoju samoróbka (mam w warsztacie taką) to> co za różnica?To zależy co kto i kiedy lubi. Jeden lubi w kółko zakładać gumioki, chodzić do kotłowni, ładować szuflą do pieca węgiel/koks / groszek itd. Drugi lubi ustawić sobie na regulatorze tygodniowy cykl temperatur i płacić za komfort gazowni (jeśli ma możliwość podciagnięcia rurki) Inna rzecz, że w opalanym paliwem stałym domu musisz z reguły być, żeby było ciepło. Rozwiązaniem są wprawdzie kotły z podawczaczami, ale to też na kilka dni i zaciąć się może. Wyjedziesz na tydzień w zimie na narty i wracasz do zimnego domu. Lubię klimaty jakie opisujesz na wakacjach (nieraz wtedy dymam po drewno, sam rąbię itd) ale mieszkać tak na stałe raczej by mi się nie chciało. Rozleniwiony technologią jestem 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Domek z dziecięcej bajki jest wtopiony w krajobraz (obrośnięty trawą)Z tego obrośniętego trawą domku to widoku specjalnego nie ma, poza tym takego domku nie mogłoby ogrzać słońce, które w normalnym domu wpada przez szyby. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. No i na domku obrośniętym trawą nie postawisz baterii fotowoltaicznych. Jak nie podoba ci się dom nad jeziorem bo na widoku to kupujesz 10 ha ziemi, sadzisz drzewa w koło i nikt z zewnątrz nie zobaczy w czym mieszkasz. Jak ewent. się upierasz nad ziemianką, jest jeszcze jedno rozwiązanie: zamiast baterii fotowoltaicznych odwiert taki, jak Ojciec Dyrektor teraz robi. Woda 65 oC z odwiertu ogrzewa tą łapaną ze strumyka. Trochę prądu musisz mieć, żeby wtłoczyć tą z odwiertu spowortem. Fotka którą załączyłeś z dziećmi nie jest oryginalna. Od wielu lat przejeżdżam czasami* autostradą A4 obok takiego czegoś: pl.wikiped(*)ia/File:Alvernia_Studios_1.jpg
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. * przejeżdżałem wczoraj, czyli 23.01.2019. Nadal stoi  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Pranie gaci jest istotne (to mnie przerażan p. w Iglo )Gdybyś miał piatkę dzieci to pranie gatek i gaci stałoby się problemem nie tylko w igloo  Polecam pralko-suszarkę w jednym www.euro.com.pl/pralko-suszarki.bhtml
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#57 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > Wodę nagrzejesz na byle czym> Czuwać trzeba żeby się nie zagotowała. No i czas tracisz na dokładanie do pieca.Można na gaz płynny (jak to na wiosce/EU i naładujesz butle) i sterowanie palnika procesorem. Coś jak ogrzewacz przepływowy. Kwestia chęci. Mam zamiar pobawić się latem. Dozorujesz + czujnik gazu i tlenku węgla więc bezpieczne nawet w zamkniętym pomieszczeniu (oczywiście rura ze spalinami na zewnątrz). > Jeden lubi w kółko zakładać gumioki, chodzić do kotłowni, ładować szuflą do pieca węgiel/koks / groszek itd.Ja lubię palić w piecu, bawić sie palnikami, spawać różnorodnie, chyba zboczenie po "451 Fahrenheit" w dzieciństwie (4 film poza 3 horrorami po którym się naprawdę bałem na serio)  > Drugi lubi ustawić sobie na regulatorze tygodniowy cykl temperatur i płacić za komfort gazowni (jeśli ma możliwość podciagnięcia rurki)Niebezpieczne przy braku dozoru (ja rozumiem że można czujnik itp ale to się robi problem ogólnie) i nie spełnia warunków przenośności (umowa, liczniki). Kosztowne. Startuje sam po awaryjnym braku zasilania ? > Inna rzecz, że w opalanym paliwem stałym domu musisz z reguły być, żeby było ciepło.Mój 12 h wytrzymuje porządnie naładowany, dobry węgiel i właściwie ustawiony. > Rozwiązaniem są wprawdzie kotły z podawczaczami, ale to też na kilka dni i zaciąć się może.Dokładnie. > Wyjedziesz na tydzień w zimie na narty i wracasz do zimnego domu.Albo prosisz kumpla żeby zapalił (tydzień to już ryzykowne przy CO - zamarznie woda obiegowa a wypuszczać szkoda). W baraku masz jeden piec więc to nie problem. > Lubię klimaty jakie opisujesz na wakacjach (nieraz wtedy dymam po drewno, sam rąbię itd) ale mieszkać tak na stałe raczej by mi się nie chciało.> Rozleniwiony technologią jestem  Ja lubię technologię ale odpowiednią i w umiarze. Zaczyna mnie interesować surwiwal ekonomiczny (emerytura 1600- 2400 zł i żyjesz na luzie jak chcesz, oczywiście komputery itp zainteresowania). Kiedyś mnie to spotka  Raczej barak niż chata (na wynajętym gruncie) ale próby z samym barakiem później chce zrobić. O problemach pisałem wcześniej. |
#58 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > Pranie gaci jest istotne (to mnie przerażan p. w Iglo )> Gdybyś miał piatkę dzieci to pranie gatek i gaci stałoby się problemem nie tylko w igloo  Mam tylko doświadczenia ze szczeniakami (1 sztuka). |
#59 1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | Nigdy nie chciałem domku na drzewie, mam lęk wysokości. Poza tym nie pochodzimy od szympansów tylko innej, gwiezdnej rasy. |
#60 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > piec na węgiel rozpalić w centralnym w kotłowni a na drewno w pokoju > To zależy co kto i kiedy lubi. Jeden lubi w kółko zakładać gumioki, chodzić do kotłowni, > Drugi lubi ustawić sobie na regulatorze tygodniowy cykl temperatur i płacić za gazowni > Rozleniwiony technologią jestem  można wybudować dom tzw pasywny, nie wymaga zimą ogrzewania a latem klimatyzacji. Dom pasywny ogrzewa człowiek swoim ciałem  , zamiast kozy prawdziwej która dawniej oprócz ciała i mleko dawała.
szukanie raju, moim celem |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|