 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-12-2018 21:47 | okragly (21676 punktów) | budowniczy gniazd
1 na 1 | Człowiek bez gniazda ginie, w raju gniazdował, czy mamy gen budowania tak jak do kopulowania? To sprawa życia lub śmierci, musi być instynktowna. Widziałem chłopczyka w piaskownicy który chciał wybudować dom na autko, nie zastanawiał się, usypał górkę z wilgotnego piasku i w niej wydłubał norkę (jaskinię), w niej parkował autko. ptaki pięknie budują, choć nie kończyły architektury,  Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie, czy instynkt można zatracić w trakcie życia Wydaje się że dzieci potrafią dzieci chcą domki na drzewach, jak szympansy. Czy to atawizm? , | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#61 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> można wybudować dom tzw pasywny,Co Ty masz z tymi domami, barak nie może być? Mnie się przestawne rzeczy podobają. I zawsze wybierasz jakieś takie stłoczone miejsca  > nie wymaga zimą ogrzewania a latem klimatyzacji. Dom pasywny ogrzewa człowiek swoim ciałem , zamiast kozy prawdziwej która dawniejByły też psy. w Austalii jest termin aborygenów "noc 3 psa" co oznacza noc zimną - potrzebne są 3 Dingo żeby się nie przeziębić. Niestety nie dotarłem do danych jak się je lokuje (kładziesz się na boku, jeden na brzuch, jeden na nery i do podkulonych nóg ?). Ciekawe co skłaniało Dingo do tego, są jednak dość niezależne (ogólnie przytulanie się do psa małych gabarytów jest stosunkowo trudne w sensie skutecznego grzania). Dwa Newfundlandy na pewno załatwią sprawę pozytywnie, do przytulania są ogarnięte tylko pozostaje problem jak takie potężne ciamajdy w AU wykarmić. Gdzie indziej też. Przetestuj sobie przytulanie z jakimś porządnym workingiem tej rasy to sam się przekonasz, futro jest niesamowite (NF może pływać w wodzie z lodem) jest też duża szansa na skuteczne wylizanie zastępujące mycie twarzy  Dom pasywny dotyczy odpowiednich albo przedziałów temperatur (w NZ to popularne) albo jest hardcore na poważnie. W szerokim zakresie Amazonii wieszasz siatkę (komary, malaria!) i ewentualnie prosty daszek coby się na graty nie lało. I już. Podobnie pas okołorównikowy. Co do zimniejszych terenów mam obawy. Nadal pranie i suszenie gaci w iglo mnie przeraża - to apropo tej babki -eskimoski co mieszka cały rok w czymś takim (nie mogę odszukać tego miasta). Ogólnie to kiepskie, co to za chata co się może roztopić bo mikroprocesor się zaciął i za bardzo dał powietrza w piecyku  |
#62 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Co Ty masz z tymi domami, barak nie może być?bez jedzenia wytrzymasz 30 dni, bez domu, dzisiaj, jedna noc i umierasz. Poza ty myślę że wpływają, na nasze stany emocjonalne, tylko nikt nie badał tej zależności (a może jej niema?) > Mnie się przestawne podobają.przynajmniej nie wymagają pozwolenia na budowę > > Dom pasywny ogrzewa człowiek swoim ciałem , zamiast kozy prawdziwej> Były też psy. w Austalii jest termin "noc 3 psa" co oznacza noc zimną - potrzebne są 3 Dingo [...] co skłaniało Dingo do tego, są jednak dość niezależne w wielu domach psy śpią z ludźmi (szczególnie kobietami?), pies sam wskakuje, czuje się bezpieczniej, dziewczyna takoż. Dlatego smutne że rodzice własne niemowlęta kładą do drugiego pokoju, niemowle jest bezbronne i ogromnie boi się samo spać > Dom pasywny dotyczy odpowiednich przedziałów temperatur albo jest hardcore na poważnie.buduje się u nas w kraju, ogrzewa słońce (przez okna) lodówka, telewizor, komp, żarówki ciała ludzi, pies i wystarczy, jest ciepło
szukanie raju, moim celem |
#63 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > >Co Ty masz z tymi domami, barak nie może być?> bez jedzenia wytrzymasz 30 dni, bez domu, dzisiaj, jedna noc i umierasz.Raczej przeziębienie jak się spiwór podtopi, na pdwórku powódź i to w końcu stycznia ! > Poza ty myślę że wpływają, na nasze stany emocjonalne, tylko nikt nie badał tej zależności (a może jej niema?)> >Mnie się przestawne podobają.> przynajmniej nie wymagają pozwolenia na budowęNie tylko. Teren dzierżawisz za grosze (nieużytki), parkujesz., jak się coś nie spodoba to zmieniasz i już. Problemem są ścieki głównie po praniu/etc detergentach / okolicach (bynajmniej nie pójście w krzaki) i ich skuteczna utylizacja przy dłuższym życiu nawet samemu. Oczyszczalnia przydomowa to jakiś hardcor i nie jest przenośna a na kanister powiedzmy 200 l ze ściekami nie mam pomysłu w zimie (jedynie wkopać pond 2 m, jakaś winda by była potrzebna na trójnogu czy jakoś tak). Edentualnie moduły po 25l jak worki do węgla ale to też by trzeba windować. I wtedy niejawnie dojazd jakiś. Jak odludzie to może byc problem i jeszcze może zawartość ściekowa zamarznąć (nie przyjmą na oczyszczalni). Unas sie bez prania nie da, to nie Amazonia. > buduje się u nas w kraju, ogrzewa słońce (przez okna) lodówka, telewizor, komp, żarówki ciała ludzi, pies i wystarczy, jest ciepłoW samodzielnym życiu na odludziu zakładam że nie masz prądu z sieci więc problem z zasilaniem jest. Generator jest okresowo a fotobaterie do czegoś konkretnego co si e nie ma grzac (bo to strata). Bo masz niejawnie w tej chacie pasywnej grzanie z tych gratów. Poza tym chciałbym zobaczyć coś takiego realnie, chyba trzeba będzie poszukać jakiś wystaw. |
#64 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: budowniczy gniazd | Ale jaja  Taki świat zbudowaliśmy, że każdy marzy, żeby od niego uciec. Zaprawdę wielka to cywilizacyja. |
#65 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Widziałem chłopczyka w piaskownicy który chciał wybudować domSrebrna Tower................ i.wpimg.pl(*)f/jpeg/28806/phenian_ap_3.jpeg...człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#66 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > jedno krótkie, celne zdanie o temacie. Podobnie z innymi, kiedyś instynktownymi właściwościami Nie jesteśmy już ssakami, stadnymi, terytorialnymi, co jest dowodem udomowienia nas.Ja się czuję nadal istotą stadną i terytorialną, i anatomicznym ssakiem. |
#67 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > W raju mężczyźni musieli stale zabiegać o kobiety, co> > było dla nich przyjemnym zajęciemTeraz także adorujemy kobietki. To chyba nie grzech. |
#68 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > >> piec na węgiel rozpalić w centralnym w kotłowni a na drewno w pokoju> >To zależy co kto i kiedy lubi. Jeden lubi w kółko zakładać gumioki, chodzić do kotłowni,> >Drugi lubi ustawić sobie na regulatorze tygodniowy cykl temperatur i płacić za gazowni> >Rozleniwiony technologią jestem  > można wybudować dom tzw pasywny, nie wymaga zimą ogrzewania a latem klimatyzacji. Dom pasywny ogrzewa człowiek swoim ciałem , zamiast kozy prawdziwej która dawniej oprócz ciała i mleko dawała.Dobrym grzejnikiem jest także komputer słabiej wentylowany.  |
#69 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Fotka którą załączyłeś z dziećmi nie jest oryginalna. Od wielu lat przejeżdżam czasami* autostradą A4 obok takiego czegoś:> pl.wikiped(*)ia/File:Alvernia_Studios_1.jpgStudio nagrań rzeczywiście potrzebuje prądu i prezencji. |
#70 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Nigdy nie chciałem domku na drzewie, mam lęk wysokości. Poza tym nie pochodzimy od szympansów tylko innej, gwiezdnej rasy.Jakiej? |
#71 1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | |
#72 1 na 1 | miśiek (83 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | Co to jest na zdjeciu? |
#73 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > > Domek z dziecięcej bajki jest wtopiony w krajobraz (obrośnięty trawą)> Z tego obrośniętego trawą domku to widoku specjalnego nie ma, poza tym takego domku nie mogłoby ogrzać słońce, które w normalnym domu wpada przez szyby. w tym będzie ogrom słońca, nawet za dużo, dlatego inna wersja, nie porośnięta trawą, obraca sie automatycznie za słońcem a latem w upały od słońca. Wystarczy zmienić forme domu a otwierają się możliwości niedostępne dla tradycyjnego domu > No i na domku obrośniętym trawą nie postawisz baterii fotowoltaicznych.baterie foto powinny tak jak słonecznik podążać za słońcem > Jak nie podoba ci się dom nad jeziorem bo na widoku to kupujesz 10 ha ziemi, sadzisz drzewa w koło i nikt z zewnątrz nie zobaczy w czym mieszkasz.podobają się każdemu, to co mi sie podoba narzucają elity, żebyś jeszcze więcej pracował dla nich. Mając taki dom musiałbym pracowac dla nich 14 godz dziennie i w soboty i w niedziele i przez 30 lat i jeszcze na auto > jest jeszcze jedno rozwiązanie: zamiast baterii fotowoltaicznych odwiert taki, jak Ojciec >Dyrektor teraz robi. Woda 65 oC z odwiertu ogrzewa tą łapaną ze strumyka.najprostsze jest najlepsze. Puszczasz powietrze do wietrzenia domu przez złoże żwirowe, powietrze w nim sie ogrzewa z -15 do 0 st, nast przez rekuperator i do domu wpada +12. Wystarczy. > Fotka którą załączyłeś z dziećmi nie jest oryginalna. budując dom z dziecięcej bajki staniesz sie sławny
szukanie raju, moim celem |
#74 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Ja się czuję nadal istotą stadną i terytorialną, i anatomicznym ssakiem.szympansice wychowywali ludzie w domu, od urodzenia, jako dorosła stała sie za silna i z tego powodu oddali ją do ZOO. Będąc tam czuła sie człowiekiem, na pozostałe szympanse patrzyła z góry, tylko z ludźmi chciała przebywac i kochać się (w stosunku do szympansów była agresywna) -nie jesteś ssakiem, będąc niemowlakiem dostawałeś sztuczny biały proszek rozbełtany w ciepłej wodzie -stado, terytorium, Troszkę dowiemy się np oglądając filmy o szympansach, mamy z nimi 99% genów ludzkie stado w odróżnieniu od zwierzęcego to jeden organizmem, stadoorganizm, wspólne myślenie - stadomyślenie. Tak jak mrowisko. albo jak nie spełniamy warunków -bo nie spełniamy- na bycie ssakiem, stadnym, terytorialnym to niech zmienią i nazwą a ten kto to zrobi dostanie nagrodę i sławę.
szukanie raju, moim celem |
#75 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Nigdy nie chciałem domku na drzewiepodobno wiele tracimy (z naszego potencjału) nie mając możliwości wspinania się w dzieciństwie na drzewa > Nie pochodzimy od szympansów tylko innej, gwiezdnej rasy.Tak  ale była szympansopodobna, od nich pochodzi umiejetność i chęć zwisania na gałęzi, podnoszenia rąk ku górze.
szukanie raju, moim celem |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|