Racjonalista - Strona głównaDo treści
budowniczy gniazd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-12-2018 21:47okragly (21676 punktów)budowniczy gniazd
Ocena 1 na 1
Człowiek bez gniazda ginie, w raju gniazdował, czy mamy gen budowania tak jak do kopulowania? To sprawa życia lub śmierci, musi być instynktowna. Widziałem chłopczyka w piaskownicy który chciał wybudować dom na autko, nie zastanawiał się, usypał górkę z wilgotnego piasku i w niej wydłubał norkę (jaskinię), w niej parkował autko.

ptaki pięknie budują, choć nie kończyły architektury,



Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie, czy instynkt można zatracić w trakcie życia Wydaje się że dzieci potrafią

dzieci chcą domki na drzewach, jak szympansy. Czy to atawizm?
,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
#16
04-01-2019 10:35
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

>>>Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie
>>"Potraficie, potraficie", niestety prawo budowlane nie pozwala.
>Domy są sztuczne tak jak sztuczne zapłodnienie.
Nie tak samo, bo zapłodnienie i sztuczne i naturalne istnieje, a domy nie dzielą się wg kryterium naturalności na dwie kategorie.

>Podczas budowy takiego domu 70% par rozwodzi się, tak to nienaturalne
Przede wszystkim ślub nie jest naturalny.

>intuicyjne budowanie jest przyjemne, jednoczy tak jak naturalne poczęcie
>Tylko jakie te budowanie jest, opowiedz nam chętna r.
Zupełnie nie wiem co mogłabym z tą Twoją propozycją począć.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#17
04-01-2019 12:05
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd

>>Domy są sztuczne tak jak sztuczne zapłodnienie.
>Nie tak samo, bo zapłodnienie i sztuczne i naturalne istnieje, a domy nie dzielą się wg kryterium naturalności na dwie kategorie.
za 20 000 może być tylko sztuczne zapłodnienie i żeby go dokonać para będzie musiała prosić w urzędzie o pozwolenie

> ...] ślub nie jest naturalny.
to wynalazek patriarchatu, celem zapewnienia sobie dożywotnio i na żądanie obiektu. W raju mężczyźni musieli stale zabiegać o kobiety, co było dla nich przyjemnym zajęciem, nie mieli nic innego do roboty

>>intuicyjne budowanie jest przyjemne, jednoczy tak jak naturalne poczęcie
>>Tylko jakie te budowanie jest, opowiedz nam chętna r.
>Zupełnie nie wiem co mogłabym z tą Twoją propozycją począć.
Nie bój Cofamy sie 20 000 lat, do raju, jest matriarchat. Twoja pra ...aaa babka w ciąży. Potrzebuje bezpieczeństwa. Mówi do partnerów, budujemy dom, a oni -ale jak? Będąc w ciąży ma uaktywnione geny budowania naturalnego i im mówi. Ona jest projektantem, kierownikiem (matriarchat), osobiście dogląda i wiele robi, żeby było tak jak ona chce. To jest budownictwo naturalne. Nie ważne materiały (buduje się co dostępne) a projektant (kobieta w ciąży). Ty jako jej prapra ... córka, masz jej gen budowania schronienia, opowiedz nam, chętna r. jak wyglądał jej dom

szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

> geny budowania
Widzę, że wg Twojej teorii "udomowione" domów nie budują, a "nieudomowione" budują.

> Ona jest projektantem, kierownikiem (matriarchat), osobiście dogląda i wiele robi, żeby było tak jak ona chce. To jest budownictwo naturalne. Nie ważne materiały (buduje się co dostępne) a projektant (kobieta w ciąży). Ty jako jej prapra ... córka, masz jej gen budowania schronienia, opowiedz nam, chętna r. jak wyglądał jej dom
A po cholerę budować, skoro istnieją takie gotowce, jak np. chałupina szarleya.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#19
05-01-2019 12:58
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd
>> geny budowania
> "udomowione" domów nie budują, a "nieudomowione" budują.
jedno krótkie, celne zdanie o temacie. Podobnie z innymi, kiedyś instynktownymi właściwościami Nie jesteśmy już ssakami, stadnymi, terytorialnymi, co jest dowodem udomowienia nas.

>> Ona jest projektantem, kierownikiem (matriarchat), osobiście dogląda i wiele robi, żeby było tak jak ona chce. To jest budownictwo naturalne. Nie ważne materiały (buduje się co dostępne) a projektant (kobieta w ciąży). Ty jako jej prapra ... córka, masz jej gen budowania schronienia, opowiedz nam, chętna r. jak wyglądał jej dom
>A po cholerę budować, skoro istnieją takie gotowce, jak np. chałupina szarleya.
W źle zaprojektowanych, ludzie cierpią np na depresję. Do płodzenia, rodzenia, wychowywania dzieci powinny projektować kobiety. Byłyby to inne domy. Panowie z kolei powinni projektować więzienia, koszary, budynki produkcyjne itp


szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

>>> geny budowania
>> "udomowione" domów nie budują, a "nieudomowione" budują.
>jedno krótkie, celne zdanie o temacie.
Chyba mnie w to zdanie wrabiasz.

>>A po cholerę budować, skoro istnieją takie gotowce, jak np. chałupina szarleya.
>W źle zaprojektowanych, ludzie cierpią np na depresję.
E tam na depresję, prędzej na reumatyzm, albo np na klaustrofobię.

#21
06-01-2019 18:30
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd
>>>> geny budowania
>>> "udomowione" domów nie budują, a "nieudomowione" budują.
>Chyba mnie w to zdanie wrabiasz.
masz talent, piszesz zwięźle, zręcznie, trafnie, dowcipne po prostu genialne

>>W źle zaprojektowanych, ludzie cierpią np na depresję.
>E tam na depresję, prędzej na reumatyzm, albo np na klaustrofobię.
budujemy dom, po wybudowaniu dom "buduje" nas lub dołuje, mają moc która zmienia nastroje. Jeśli osoba z natury melancholijna to dom dołujący jeszcze pogarsza stan. Jeśliby zrobić big badania, wykazałyby w których domach (takie domy mają wspólną cechę) najwięcej ludzi targa się na życie.

szukanie raju, moim celem

#22
06-01-2019 23:52
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

>>>>> geny budowania
>>>> "udomowione" domów nie budują, a "nieudomowione" budują.
>>Chyba mnie w to zdanie wrabiasz.
>masz talent, piszesz zwięźle, zręcznie, trafnie, dowcipne po prostu genialne
Dzięki... Ale to może dzięki temu, że taka właśnie jest rzeczywistość.

>Jeśliby zrobić big badania, wykazałyby w których domach (takie domy mają wspólną cechę) najwięcej ludzi targa się na życie.
Samobójców to pewnie najwięcej jest wśród bezdomnych.

A z parterowego domu nie da się samobójczo wyskoczyć z okna.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#23
08-01-2019 20:29
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd

>> w których domach (takie domy mają wspólną cechę) najwięcej ludzi targa się na życie.
>Samobójców to pewnie najwięcej jest wśród bezdomnych.
w badaniach było, że wolimy zachorować na nowotworzenie niż zostać bezdomnym Dom podstawową potrzebą a nie potrafimy instynktownie go sobie zapewnić.

>A z parterowego domu nie da się samobójczo wyskoczyć z okna.
wielu popełnia, skacząc z wieżowca ale nie pamiętam żeby z własnego mieszkania.


szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

> wolimy zachorować na nowotworzenie niż zostać bezdomnym
Udanym kompromisem byłby może jakiś domotwór?

>>A z parterowego domu nie da się samobójczo wyskoczyć z okna.
>wielu popełnia, skacząc z wieżowca ale nie pamiętam żeby z własnego mieszkania.
Bo wyskoczenie z własnego mieszkania skutkuje właśnie bezdomnością?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#25
08-01-2019 23:29
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd

>Udanym kompromisem byłby może jakiś domotwór?
jak wg Ciebie powinien wyglądać?
nie umiemy budować sobie schronienia, niedługo zatracimy umiejętność naturalnego zdobywania żywności. Potrafisz np oberwać łepek kurakowi, żeby go zjeść ze smakiem na obiad?

szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

>>Udanym kompromisem byłby może jakiś domotwór?
>jak wg Ciebie powinien wyglądać?
Jak przez lufcik.

>Potrafisz np oberwać łepek kurakowi, żeby go zjeść ze smakiem na obiad?
Prawdopodobnie w razie potrzeby każdy da radę.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#27
09-01-2019 03:44
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd

>>Potrafisz np oberwać łepek kurakowi, żeby go zjeść ze smakiem na obiad?
>Prawdopodobnie w razie potrzeby każdy da radę.
i tak byłoby z domami.
Na zdjęciu w 1 poście, ptaszki budują intuicyjnie z tego co maja "pod ręką"



W Brazylii budują fawele, nielegalnie, intuicyjnie, bez architektów, projektantów z znalezionych materiałów.Jak ptaki. Jestem przekonany, że w nich 5x mniej ludzi popełnia samobójstwa, popada w depresje (miernik jakości życia?).

szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

>W Brazylii budują fawele, nielegalnie, intuicyjnie, bez architektów, projektantów z znalezionych materiałów.Jak ptaki. Jestem przekonany, że w nich 5x mniej ludzi popełnia samobójstwa, popada w depresje (miernik jakości życia?).
Niestety nasz NFZ brazylijskich faweli nie refunduje.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#29
09-01-2019 09:29
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: budowniczy gniazd
>>W fawele, w nich 5x mniej ludzi popada w depresje (miernik jakości życia?).
>Niestety nasz NFZ brazylijskich faweli nie refunduje.
mimo to wielu bogatszych korzysta z ich leczniczych właściwości -dzień w fawelach- chłoną atmosferę, po tym, podobno przez rok, znikają przykre nastroje depresyjne.

szukanie raju, moim celem

#30
09-01-2019 10:04
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: budowniczy gniazd
W odpowiedzi okragly

> mimo to wielu bogatszych korzysta z ich leczniczych właściwości -dzień w fawelach- chłoną atmosferę, po tym, podobno przez rok, znikają przykre nastroje depresyjne.
Bo może ich tam z kasy wytrzepali lub/i złapali inną niż depresja przypadłość, więc zajęci przywracaniem stanu sprzed faweloterapii nie mają czasu na depresję.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365