 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#91 4 na 4 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa | . > Uprzedzam powoływanie się na to, że Trzaskowski wykazuje to samo nie jest żadnym argumentemWręcz przeciwnie. Jeśli jestem kanalią bo inna kanalia jest kanalią i na usprawiedliwienie mówię, że ta inna kanalia jest nie lepszą kanalią ode mnie to jestem jeszcze gorszą kanalią. Ale dla fanboyów to cnota. Argument o roli gwaranta czy zwykla przyzwoitość nie dociera. Guru może zrobić dosłownie wszystko bo i tak dosłownie wszystko będzie usprawiedliwione. Usprawiedliwieniem ostatecznym (Endunsprswiedliwienie) jest: inni nie są lepsi. |
#92 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >> Nie, nie bawię się. Polityk to ktoś mający polityczne zaplecze. Hołownia nie ma zaplecza politycznego.> >I to ma udowadniać empatię Kaczyńskiego?> >Bo wijesz się jak piskorz, żeby odejść od oceny jego nieempatycznego postępowania> Nie ma udowadniać empatii Kaczyńskiego - nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi. Powiedziałem, że Hołownia w ogóle nie jest politykiem. Zdanie powyżej wyjaśnia, kogo uważam za polityka.Chciałeś, żebym wskazał empatycznego polityka. Podałem przykład. Najpierw kwestionujesz bo "mógł sobie robić opinię" teraz kwestionujesz bo nie należy do partii. Jest to jednak cały czas poboczny temat wobec dwóch wydarzeń z 10 IV, których głównym bohaterem był Kaczyński > >>>Iżycki, Ochojska, Owsiak, Chmielewska dawają własne pieniądze??> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?Ręce opadają > >> Dr Kaczyński jest empatyczny - 500+ wystarczy za dowód.> >Polityczna zagrywka dla wygrania wyborów. Nic więcej. Niemniej skuteczna i, co przyznaję (w 80%) korzystna> To jest sposób myślenia polityków PO,Oczywiście! Kto nie popiera PiS ten jest z PO (albo zakamuflowana opcja....) > dla których władza jest celem. Dla Kaczyńskiego jest tylko środkiem.Odwrócę pytanie: skąd wiesz, że dla Kaczyńskiego władza jest środkiem a dla Budki celem? A może jest odwrotnie? Wątpisz w bezinteresowność Hołowni, ale nie wątpisz w bezinteresowność Kaczyńskiego? A może jest odwrotnie? > >>Jest też empatyczny w stosunku do zwierząt, jak o tym powszechnie wiadomo.> >Popłynąłeś  > Co "popłynąłem"? Twoim zdaniem podejście do zwierząt nie świadczy o człowieku i jego charakterze?Świadczy. Dlatego prawa dotyczące ochrony zwierząt w Polsce ostatnio są jakby mniej dla zwierzyny korzystne. > >1 Sam napisałeś, że przewidział i bał się że jeśli nie pójdzie, nazwą go tchórzem> >2 Ma dobre wyczucie co napiszą media. Mogę go nie uważać, ale nie napiszę że jest głupcem> "Nieempatyczna kanalia" to chyba za duże słowa.podobnie jak beatyfikacyjna chwalba > >>>10 IV Kaczyński zorganizował "wiec" pod pomnikiem, rzekomo w ramach państwowych obowiązków. Nie poradzisz udowodnić, że w czasach zarazy była to NIEZBĘDNA dla funkcjonowania państwa praca, nie poradzisz udowodnić, że jego kuzyn pełnił tam państwowe obowiązki.> >Powtórzę:> >1 było NIEZBĘDNE dal funkcjonowania państwa w czasie zarazy?> >2 Kuzyn też ma immunitet> Powtarzam, niech kuzyn tłumaczy się sam za siebie.Przed kim? przed PiSowską policją? Nie rozbawiaj > >.. i mam prawo do swoich politycznych poglądów jak i do krytyki rządzących w kraju w którym mieszkam> No i jakoś możesz do znudzenia nadawać na PiS i Kaczyńskiego,1 Nie krystkoń 2 Umykasz w poboczne wątki , a na początku pytałem o Twoją moralną ocenę jego zachowania. odpowiedziałeś o - nielegalnym zamknięciu cmentarzy - zamachu stanu PO - nieempatyczności innych polityków - .... > nikt Cię nie zaaresztował i nie wsadził do więzienia.... ale na cmentarz pójść nie mogłem.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> > Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> Ręce opadają No więc skąd wiesz? |
#94 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > W tymże artykule:> "Warto przypomnieć, że przed dekadą Polska chciała udowodnić Rosjanom dumping cenowy, argumentując, że nasi sąsiedzi dopłacają do transportu surowca, a przecież wydobycie mają tańsze ze względu na to, że odbywa się w dużej mierze tańszą metodą odkrywkową. Warszawa nie znalazła wówczas wsparcia w UE i temat upadł. PiS z kolei w 2016 r. zapowiadał wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel, ale i to się nie udało. Tu bowiem potrzeba byłoby nie tylko wsparcia Brukseli i państw członkowskich Unii, ale również ustaleń na poziomie Światowej Organizacji Handlu."> Aha....czyli jeszcze raz, za PIS sprowadzono najwięcej węgla z ROSJI Czyli sprowadzają węgiel z Rosji na siłę....biedactwa....jak respiratory i maseczki.uuuu Zachód zły musimy sprowadzać węgiel z Rosji. Jaja sobie robisz? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Aha....czyli jeszcze raz, za PIS sprowadzono najwięcej węgla z ROSJI Co z tego, że z Rosji? Utrzymujemy z Rosją stosunki dyplomatyczne, a handlują z nią tez inne kraje, np. Francja i Niemcy. > Czyli sprowadzają węgiel z Rosji na siłę....biedactwa....jak respiratory i maseczki. Możesz zacząć sprowadzać maseczki w dowolnych ilościach, jeżeli to tak ważna rzecz. Maseczek jest pełno. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na ich cenę. > Zachód zły musimy sprowadzać węgiel z Rosji. Jaja sobie robisz? Sprowadzamy dnie dlatego, że jest w Rosji, ale dlatego, że jest tańszy. Jak będzie droższy, nie będzie sprowadzany. Sam byś go sprowadzał Rosji, gdybyś handlował węglem. Teraz natomiast wypowiadasz się, jakbyś nie miał elementarnego pojęcia o ekonomii. Ekonomia to nie to samo, co polityka. Nasi włodarze to pojęcie mają - na szczęście. |
#96 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Aha....czyli jeszcze raz, za PIS sprowadzono najwięcej węgla z ROSJI> Co z tego, że z Rosji? Utrzymujemy z Rosją stosunki dyplomatyczne, a handlują z nią tez inne kraje, np. Francja i Niemcy.> >Czyli sprowadzają węgiel z Rosji na siłę....biedactwa....jak respiratory i maseczki.> Możesz zacząć sprowadzać maseczki w dowolnych ilościach, jeżeli to tak ważna rzecz. Maseczek jest pełno. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na ich cenę.> >Zachód zły musimy sprowadzać węgiel z Rosji. Jaja sobie robisz?> Sprowadzamy dnie dlatego, że jest w Rosji, ale dlatego, że jest tańszy. Jak będzie droższy, nie będzie sprowadzany. Sam byś go sprowadzał Rosji, gdybyś handlował węglem. . Nasi włodarze to pojęcie mają - na szczęście.> To co to znaczy co napisałeś? > Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem >jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z >"Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, >ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez >globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.Sprowadzanie węgla z Rosji więcej niż kiedykolwiek to ekonomia choć NASZ POLSKI węgiel leży na hałdach. Czym jest ta agentura PO dla Niemiec? Wiesz już, masz dowody? Mam nadzieje że też odróżnisz ekonomię od polityki. I uzasadnisz czemu NASZE POLSKIE kopalnie nie mogą sprzedać węgla bo za PIS lepiej opłaca się kupić węgiel od PUTINA? > Teraz natomiast wypowiadasz się, jakbyś nie miał elementarnego pojęcia o ekonomii. >Ekonomia to nie to samo, co polityka Sądząc po tym co piszesz i co ja Ci piszę to nie masz bladego pojęcia w temacie nawet na poziomie wyszukiwania w Google. Śmiem twierdzić że pierwsze czytasz co CI piszę. Czekam więc aż uzasadnisz że Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Jestem ciekaw jak rozdzielisz ekonomię od polityki. Na razie to za PIS sprowadzono rekordowe ilości węgla od ROSJI a wg. Ciebie to ekonomia. Coż masz zatem do ekonomii PO która tego węgla sprowadziła mniej? Masz jej za złe że kupowała węgiel w POLSCE a nie od PUTINA?
|
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> To co to znaczy co napisałeś?> >Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem >jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z >"Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, >ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez >globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.To są twierdzenia prawdziwe, mówią o zaleznościach politycznych, a nie o (tylko) związkach ekonomicznych. > Sprowadzanie węgla z Rosji więcej niż kiedykolwiek to ekonomia choć NASZ POLSKI węgiel leży na hałdach. Zakaz sprowadzania węgla z Rosji, jeżeli byłby prawnie możliwy, doprowadziłby do tego, że odbiorcy byliby zmuszeni do kupowania drogiego węgla polskiego. Oznaczałoby to m.in. podwyżkę cen energii elektrycznej, która uderzyłaby we wszystkich. Jeżeli położy się na szali interes tysięcy górników i milionów konsumentów, interes tych drugich musi przeważyć - jednak. > Czym jest ta agentura PO dla Niemiec? Wiesz już, masz dowody? Są to ludzie działający w interesie Niemiec. Agenturą Niemiec był już Kongres-Liberalno-Demokratyczny, z którego wywodzi się D. Tusk. Niemcy mają sentyment do Gdańska, nie dziwi więc, że po 1989 zaczęli tam polityczne inwestycje. Inwestycje te bardzo im się opłaciły - jak wiemy. > Mam nadzieje że też odróżnisz ekonomię od polityki. I uzasadnisz czemu NASZE POLSKIE kopalnie nie mogą sprzedać węgla bo za PIS lepiej opłaca się kupić węgiel od PUTINA? Gaz też kupujesz od Putina i używasz go chyba bez wstrętu i obrzydzenia. Cały świat handluje z Rosją, tak jak handluje z Chinami. > >Teraz natomiast wypowiadasz się, jakbyś nie miał elementarnego pojęcia o ekonomii. >Ekonomia to nie to samo, co polityka> Sądząc po tym co piszesz i co ja Ci piszę to nie masz bladego pojęcia w temacie nawet na poziomie wyszukiwania w Google. Myślę, że orientuję się nie najgorzej. > Śmiem twierdzić że pierwsze czytasz co CI piszę.> Czekam więc aż uzasadnisz że Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Jestem ciekaw jak rozdzielisz ekonomię od polityki. PO jest polityczną agenturą Niemiec, która wykonywała plan ekonomicznej stagnacji Polski i jej wiązania z gospodarką niemiecką, oczywiście nie na partnerskich zasadach. Polska handluje z Rosją, ale nie jesteśmy ekonomicznie uzależniani od Rosji, wręcz przeciwnie. Handel ma charakter doraźny, tzn. wynika z aktualnie niskich cen rosyjskiego węgla. > Na razie to za PIS sprowadzono rekordowe ilości węgla od ROSJI a wg. Ciebie to ekonomia. Coż masz zatem do ekonomii PO która tego węgla sprowadziła mniej?> >Masz jej za złe że kupowała węgiel w POLSCE a nie od PUTINA? > Gdyby rządziła PO, kopalnie polskie byłyby teraz zamykane pod hasłem walki o "ekologię", "czyste powietrze", itd. W rękach niemieckich znalazłby się też "LOT", który za rządów Tuska przynosił straty. |
#98 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> >Na razie to za PIS sprowadzono rekordowe ilości węgla od ROSJI a wg. Ciebie to ekonomia. Coż masz zatem do ekonomii PO która tego węgla sprowadziła mniej?> > >>Masz jej za złe że kupowała węgiel w POLSCE a nie od PUTINA? >>> Gdyby rządziła PO, kopalnie polskie byłyby teraz zamykane pod hasłem walki o "ekologię", "czyste powietrze", itd. W rękach niemieckich znalazłby się też "LOT", który za rządów Tuska przynosił straty.Zlituj się proszę bo nie mam ochoty na wertowanie netu żeby wklejać Ci cały czas linki. Twoje prywatne subiektywne opinie do których masz prawo mógłbyś podbudować choć minimalnie jakimiś artykułami linkami. Tylko za za rządów PIS po 89r(popraw mnie) sprowadzono rekordowe ilości węgla. FAKT.
Ty=gdybyHG.f 500.....to granica w jakiej odpowiem tu jednemu userowi....Tobie dam w dół HG.f199 |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> >Ręce opadają> No więc skąd wiesz?Chociażby z opinii Małgorzaty Chmielewskiej wyrażonej w Tygodniku powszechnym Uciekasz w poboczny wątek
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> >>Ręce opadają> > No więc skąd wiesz?> Chociażby z opinii Małgorzaty Chmielewskiej wyrażonej w Tygodniku powszechnym Dziwny argument, jak na "Racjonalistę.pl". |
#101 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> >>>Ręce opadają> >> No więc skąd wiesz?> >Chociażby z opinii Małgorzaty Chmielewskiej wyrażonej w Tygodniku powszechnym> Dziwny argument, jak na "Racjonalistę.pl".> 1 przedstaw kontrargument 2 odnieś się do głównej części wątku Cytat:pytałem o Twoją moralną ocenę jego zachowania. odpowiedziałeś o - nielegalnym zamknięciu cmentarzy - zamachu stanu PO - nieempatyczności innych polityków
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> >>>>Ręce opadają> >>> No więc skąd wiesz?> >>Chociażby z opinii Małgorzaty Chmielewskiej wyrażonej w Tygodniku powszechnym> > Dziwny argument, jak na "Racjonalistę.pl".> >> 1 przedstaw kontrargument> 2 odnieś się do głównej części wątku Nie muszę przedstawiać kontrargumentu. Jeżeli twierdzisz coś (że Hołownia jest bezinteresowny), to Ty powinieneś przedstawić argument, a nie ja kontrargument. Twierdzenie na "Racjonaliście", że sprawy mają się w pewien sposób (że Hołownia jest bezinteresowny), ponieważ tak uważa siostra zakonna Kościoła Katolickiego na łamach katolickiego czasopisma jest czymś co najmniej ekstrawaganckim. > Cytat:pytałem o Twoją moralną ocenę jego zachowania. >odpowiedziałeś o >- nielegalnym zamknięciu cmentarzy >- zamachu stanu PO >- nieempatyczności innych polityków Bo to prawda. Dyskusja nie dotyczyła przecież kwestii moralności czynu Kaczyńskiego, tylko jego zgodności lub niezgodności z prawem. Jeżeli zaś chodzi o moralność, to trzeba by ustalić, co należy brać pod uwagę, czy intencje czynu, czy skutki, czy jedno i drugie. Ze swej strony nie uważam, by Kaczyński miał złe intencje jadąc na cmentarz, nie uważam też, by zaszkodził innym (mógł zaszkodzić, owszem, ale nie zaszkodził). |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> [color=blue]Tylko za za rządów PIS po 89r(popraw mnie) sprowadzono rekordowe ilości węgla. FAKT. Dobrze, ale co z tego? |
#104 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>>> Skąd wiesz, że Hołownia działa bezinteresownie na rzecz innych? Co świadczy Twoim zdaniem o jego bezinteresowności?> >>>>>Ręce opadają> >>>> No więc skąd wiesz?> >>>Chociażby z opinii Małgorzaty Chmielewskiej wyrażonej w Tygodniku powszechnym> >> Dziwny argument, jak na "Racjonalistę.pl".> >>> >1 przedstaw kontrargument> >2 odnieś się do głównej części wątku> Nie muszę przedstawiać kontrargumentu. Jeżeli twierdzisz coś (że Hołownia jest bezinteresowny), to Ty powinieneś przedstawić argument, a nie ja kontrargument.Napisałem, że prowadzi wiele charytatywnych akcji w Polsce i poza granicami > Twierdzenie na "Racjonaliście", że sprawy mają się w pewien sposób (że Hołownia jest bezinteresowny), ponieważ tak uważa siostra zakonna Kościoła Katolickiego na łamach katolickiego czasopisma jest czymś co najmniej ekstrawaganckim.To katolickie pismo chętniej czytują racjonaliści niż katolicy > > Cytat:pytałem o Twoją moralną ocenę jego zachowania. >>odpowiedziałeś o >>- nielegalnym zamknięciu cmentarzy >>- zamachu stanu PO >>- nieempatyczności innych polityków > Bo to prawda. Dyskusja nie dotyczyła przecież kwestii moralności czynu Kaczyńskiego, tylko jego zgodności lub niezgodności z prawem.Więc w świetle cytowanych Ci przepisów było to niezgodne z prawem > Jeżeli zaś chodzi o moralność, to trzeba by ustalić, co należy brać pod uwagę, czy intencje czynu, czy skutki, czy jedno i drugie.I jedno i drugie > Ze swej strony nie uważam, by Kaczyński miał złe intencje jadąc na cmentarz,"Po owocach ich poznacie"
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#105 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Nie, nie brakuje mu empatii, o czym świadczy fakt solidaryzmu> społecznego, który otrzymał postać świadczenia 500+. Empatię> Kaczyńskiego można liczyć w dziesiątkach miliardów złotych, które> trafiły do polskich rodzin. Oby wszyscy byli tak empatyczni!Podtrzymuję, że Kaczyńskiemu poza innymi licznymi wadami, od lat brakuje empatii w niektórych dziedzinach. Brak empatii wychodzi podczas decyzji ad hoc, takich jak decyzja wejścia na cmentarz. To zresztą nie jedyna jego wpadka, można wyliczać ich wiele, łącznie z "odkryciami towarzyskimi". Dla mnie jednak jedną z najgorszych rzeczy które zrobił, było powołanie Antoniego Macierewiczna na szefa zespołu analizy przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Pomijając już poziom pyskówek, 'analiz' doświadczeń i mizdrzenia się do kamer, z olbrzymim niesmakiem oglądałem lata mydlenia oczu rodzinom smoleńskim (tym które pokładały w Kaczyńskim i Macierewiczu jakieś zaufanie), że przyczyną był zamach i to kwestia czasu, by udowodnić. Nic takiego się nie stało. Jeśli Kaczyński w ten sposób chciał się dowiedzieć prawdy i ją w końcu poznał, należy uczciwie powiedzieć, że nie oglądał się na kiladziesiąc rodzin, którym Macierewicz mydlił oczy i nie pozwolił naturalnie przeżyć żałoby, wzbudzał lęki.. by ostatecznie zostawić ich samych bez uczciwego podsumowania.Żal mi ludzi, którzy dali się wciągnąć w ten cyrk. Wyszedł kolejny brak poczucia odpowiedzialności Macierowicza za swoje słowa, Kaczyński zna go od dziesiątek lat i nikt nie powie, że zależało mu na kimś innym, niż na sobie. Odnosząc się do pana przykładu z 500+, wg mnie ten kierunek wynika raczej z wychowania i programu realizowanego wg własnych przekonań (dawno zakotwiczonych), niż bieżącej umiejętności wejścia w cudze buty. > "Ciągnie", bo dbają o to jego przeciwnicy, specjaliści> od negatywnego "pijaru".Skąd wniosek, że ludzie którzy widzą Kaczyńskiego jako mało epatycznego człowieka, czerpią swoje przekonania z innych obserwacji, niż jego zachowanie? > > Z czymś takim trudno bedzie utrzymać zaufanie społeczne, ludzie> > zawsze głosowali na bazie emocji, czy uczuć.> Wygrywa wybory za wyborami.Tak jak kiedyś przegrywł jedne za drugimi i jeszcze będzie przegrywał. Czasem to bardziej kwestia politycznej koniunktury. Zarazem przestrzegam pana przed moralnością Kalego: przegrywał wybory bo ludzie byli omamieni czy też zła koniunktura była, wygrywa bo jest dobry. > Wygra wybory też Duda, chociaż w drugiej turze, myślę 56-44 (z Trzaskowskim).Widzę, że specjalizuje się pan w prorokowaniu  Ciekawi mnie, co pan przypuszczał przed wyborem marszałka sentanu. Nie przeczę że Trzaskowski przegra, choć może też i wygrać. Nie sądzę jednak, że różnica będzie aż taka. Przypuszczam, że różnica będzie minimalna, mam nadzieję, że na korzyść Trzaskowskiego. > >Napisał pan "jest człowiekiem pryncypialnym i nie rezygnuje z określonego celu tylko dlatego, że ktoś szykuje w związku z tym prowokację" - nie chodzi o pryncypialność.> >Tylko zagorzali zwolennicy PiS będa widzieć w tym prowokację.> Mało kto chce wnikać w subtelności, wielu ocenia powierzchownie.Zgadzam sie, choć też zależy, co w kimś oceniamy konkretnie. > > Reszta ludzi zobaczy zwykłą gołą rzeczywoistość: cmentarze należało> > zamknąć, a czasy bycia królem ponad prawem, w Polsce dawno się skończyły.> Cokolwiek by powinno było się stać, życie idzie naprzód. Ludzie mają też krótką pamięć.Zgadzam się, dużo zależy od konkretnej sytuacji. Czasem długo pamięta się różne słowa, choć decyja niekoniecznie musi być uzależniona od pamiętania czegoś konkretnego. To bardzej skomplikowane. > Kaczyńskiemu zdarzało się zaliczać gorsze wpadki (słynna sprawa> rzekomego zdjęcia Wachowskiego i im p.).Osobiście nie widzę w tego typu zdjęciach nieczego specjalnego, ale mam świadomość, że wyborcy w swojej masie mogą to różnie oceniać (jeśli w ogóle pamiętają i rozumują w pana sposób). > Być może. Ja na miejscu Kaczyńskiego wystąpiłbym do> Sanepidu o ukaranie mnie i nawet zapłaciłbym karę. Dr Kaczyński ocenia> tę sprawę najwyraźniej inaczej.Widzi pan, wykazanie się większymi zdolnosciami strategicznymi niż sam Prezes niekiedy nie stanowi dużego wyzwania..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|