Racjonalista - Strona głównaDo treści
Do Elaspa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-06-2020 18:31szarley (54913 punktów)Do Elaspa
Ocena 3 na 3
12 IV 2020
www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771

Szarley:
Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI
Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich
PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy

Elasp:
Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.

Szarley:
Prezesowi wolno. To nie jest pogarda?
To jak to nazwiesz?
Arogancja?
Przywileje władzy w stylu Urbana?

Elasp
Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś.

Minęły 2 miesiące
Sprawa została wyjaśniona?
Poseł PiS dostał mandat?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#16
17-06-2020 22:19
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
> A pamiętasz Ciamajdan, a jeżeli tak, to jak go oceniasz?

A pamiętasz Gabriela Janowskiego?
A pamiętasz wszystkie reprywatyzacje strajki?

Elasp (6859 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi farmer
>> A pamiętasz Ciamajdan, a jeżeli tak, to jak go oceniasz?
>A pamiętasz Gabriela Janowskiego?
>A pamiętasz wszystkie reprywatyzacje strajki?

Pamiętam, ale odpowiedz na pytanie.

#18
17-06-2020 22:26
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>> A pamiętasz Ciamajdan, a jeżeli tak, to jak go oceniasz?
>>A pamiętasz Gabriela Janowskiego?
>>A pamiętasz wszystkie reprywatyzacje strajki?
> Pamiętam, ale odpowiedz na pytanie.

I co? Co pamiętasz?

#19
18-06-2020 00:06
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi farmer

>I co? Co pamiętasz?

Na pewno nie pamiętam próby zamachu stanu. Próba zamachu stanu dyskwalifikuje moim zdaniem totalną opozycję całkowicie. Świadczy ona też o tym, że totalna opozycja ma mocodawców z zewnątrz. Niczego takiego nie pamiętam przy okazji Janowskiego i strajków, ale być może nie wiem wszystkiego.

Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z "Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.

Totalna opozycja to nie tylko hołota, to także (i przede wszystkim) zdrajcy Polski, ludzie, którzy dla profitów wyrzekli się własnej ojczyzny. W polityce to grzech śmiertelny i całkowicie dyskwalifikujący. Popierać ich może albo zdrajca Polski, albo kompletny idiota.

#20
18-06-2020 00:38
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>I co? Co pamiętasz?
>Na pewno nie pamiętam próby zamachu stanu. Próba zamachu stanu dyskwalifikuje moim zdaniem totalną opozycję całkowicie. Świadczy ona też o tym, że totalna opozycja ma mocodawców z zewnątrz. Niczego takiego nie pamiętam przy okazji Janowskiego i strajków, ale być może nie wiem wszystkiego.
>Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z "Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.
>Totalna opozycja to nie tylko hołota, to także (i przede wszystkim) zdrajcy Polski, ludzie, którzy dla profitów wyrzekli się własnej ojczyzny. W polityce to grzech śmiertelny i całkowicie dyskwalifikujący. Popierać ich może albo zdrajca Polski, albo kompletny idiota.

Masz prawo do swojej prywatnej i subiektywnej opinii na temat różnych partii.

Nie mniej przypomnę Ci tylko:

Gazeta w tym okresie ściśle realizowała linię polityczną Porozumienia Centrum, tj. wspierała Lecha Wałęsę, promowała braci Kaczyńskich i agitowała za samą partią,
Niezadowalający wynik wyborczy (8,8% głosów, piąte miejsce w wyborach) oraz lawinowy spadek liczby czytelników spowodowały, że zaraz po wyborach z dnia na dzień zrezygnowano z treści politycznych - później incydentalnie informowano jeszcze o polityce, m.in. pod koniec grudnia 1991 r. poinformowano o konflikcie partii z prezydentem Wałęsą, a na przełomie maja i czerwca 1992 r. ostro krytykowano rząd Jana Olszewskiego i wzywano do jego odejścia[5].

W lipcu 1993 r. "Express Wieczorny" został sprzedany za 25,9 mld starych zł (2,59 mln nowych zł) szwajcarskiej spółce Marquard Media, która wydawała tytuł do 1999 roku[5].


WSK PZL MIELEC sprzedana za rządów PIS.

Ja w nawiązaniu do:
> Przypomnę, że opozycja dążyła (środkami siłowymi, a więc pozaparlamentarnymi) do tego, by nie był uchwalony budżet państwa, krzyczała nawet przez pewien czas potem, że w końcu uchwalony budżet jest "nielegalny".

Pytam czy pamiętasz Gabriela Janowskiego.....cóż takiego robił i dlaczego.

Elasp (6859 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi farmer
>>>I co? Co pamiętasz?
>>Na pewno nie pamiętam próby zamachu stanu. Próba zamachu stanu dyskwalifikuje moim zdaniem totalną opozycję całkowicie. Świadczy ona też o tym, że totalna opozycja ma mocodawców z zewnątrz. Niczego takiego nie pamiętam przy okazji Janowskiego i strajków, ale być może nie wiem wszystkiego.
>>Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z "Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.
>>Totalna opozycja to nie tylko hołota, to także (i przede wszystkim) zdrajcy Polski, ludzie, którzy dla profitów wyrzekli się własnej ojczyzny. W polityce to grzech śmiertelny i całkowicie dyskwalifikujący. Popierać ich może albo zdrajca Polski, albo kompletny idiota.
>Masz prawo do swojej prywatnej i subiektywnej opinii na temat różnych partii.

Taka uwaga niczego nie wnosi.

>Pytam czy pamiętasz Gabriela Janowskiego.....cóż takiego robił i dlaczego.

Pamiętam, że uważał się za obrońcę polskiego rolnictwa (cukrowni?), wystąpił, zdaje się z PSLu i założył własną partię. Albo wcześniej, albo później (ale chyba jeszcze przed wystąpieniem) miał miejsce incydent z podskakiwaniem (może pod wpływem narkotyku?). Pamiętam też, że raz czy drugi blokował mównicę i został z niej wyniesiony przez Straż Marszałkowską.

#22
18-06-2020 06:51
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>1 Którakolwiek polska gazeta napisałaby o tym
>>2 jeśli twierdzisz, że dr Kaczyński został ukarany TY udowodnij twierdzenie
> Nie twierdzę, że został ukarany, tylko nie twierdzę, że nie został. To raczej Ty
> musisz udowodnić, że nie został. Powołanie się na brak wzmianki gazetowej to słaby
> dowód - papierowy, można by rzec.
Przykro mi, nie udowadnia się czegoś czego nie ma

> Proponuję Ci napisać mail z pytaniem do biura poselskiego J. Kaczyńskiego i poczekać na odpowiedź.
Przyjmuję propozycję, za kilka tygodni spodziewaj się nowego wątku "Do Elaspa"

> Chyba tu jest część odpowiedzi: www.polsat(*)dnie-z-prawem-i-z-procedurami/

> >>Podaj przykład narracji PiSu pokazującej czy sugerującej, że tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku.
>>Nikt prócz PiSu nie mógł uczcić pamięci bliskich ani kolegów.
> Czy starali się o zgodę na wejście u zarządcy cmentarza?

Jaja sobie robisz?

>>>>Cesarz jest ponad prawem.
>>>>To się nazywa arogancja władzy i pogarda wobec innych ludzi
> Myslę, że nie znasz tej sprawy do końca i walczysz z własnym jej wyobrażeniem.
Więc naświetl mi ją

> Nie, nie broni, i będę głosować na tego, kogo nazywasz "właścicielem Powązek". Radziłbym Ci zainteresować się innymi właścicielami, np. P. Adamowiczem, który umarł jako właściciel kilkunastu mieszkań i 32 kont bankowych. Wyjaśnij skąd u prezydenta miasta taki olbrzymi majątek.
1 A skąd mam to wiedzieć?
2 i co to ma wspólnego z tematem?
3 "my łamiemy prawo, ale inni też" - to nie jest argument

>>Tylko "jego ból był lepszy niż jej"
> Nie, nie był lepszy, ale zasługi dra Kaczyńskiego dla Polski są wielkie.
Beatyfikujcie go

>>>a jesteś tak bardzo wyczulony na to, że Kaczyński pojawił się na cmentarzu wbrew zakazowi.
>>Jak widzę Tobie to nie przeszkadza. Ja nie mogłem w tym czasie pojechać na groby bliskich. "Spieprzaj dziadu" Cysorz nawet samochodem wjechał.
> To są źdźbła, które wypatrujesz, a nie zauważasz belek.
Arogancja władcy to nie jest źdźbło, tylko belka

>Nic takiego się nie dzieje. Znowu walczysz ze swoimi wyobrażeniami o Polsce. Nie wiem, jak często bywasz w Polsce, ale chyba zdecydowanie za rzadko.
Mieszkam w Polsce na stałe

>>>>Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny
>>> Ja staram się ważyć racje za i przeciw,
>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
> Co jest gorsze, wjazd na cmentarz (czy Wawel), czy próba zamachu stanu? Chyba jednak zamach stanu.
To się nazywa moralny relatywizm

"Nasz" człowiek dopuszcza się łajdactwa - dobrze
"Ich" człowiek dopuszcza się łajdactwa - źle

Zamach stanu jest zbrodnią i próba zamachu stanu powinna być karana
Złamanie rygorów sanitarnych jest wykroczeniem i powinno być karane
Władza nie powinna mieć przywilejów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Elasp (6859 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi szarley
>
>Mieszkam w Polsce na stałe

Sprawiasz wrażenia człowieka, który nigdy nie był w Polsce i wie o niej tyle, co napisze OKO.Press, a więc bardzo mało, jeżeli w ogóle cokolwiek.

>>>>>Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny
>>>> Ja staram się ważyć racje za i przeciw,
>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
>> Co jest gorsze, wjazd na cmentarz (czy Wawel), czy próba zamachu stanu? Chyba jednak zamach stanu.
>To się nazywa moralny relatywizm

Jaki "moralny relatywizm"? Należałoby jednak znać znaczenia słów, którymi się posługujemy.

>"Nasz" człowiek dopuszcza się łajdactwa - dobrze
>"Ich" człowiek dopuszcza się łajdactwa - źle
>Zamach stanu jest zbrodnią i próba zamachu stanu powinna być karana
>Złamanie rygorów sanitarnych jest wykroczeniem i powinno być karane

Tak, ale trzeba też znać proporcję. Również ona jest ci najwyraźniej nieznana.

#24
18-06-2020 15:51
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?

>>> Co jest gorsze, wjazd na cmentarz (czy Wawel), czy próba zamachu stanu? Chyba jednak zamach stanu.
>>To się nazywa moralny relatywizm
> Jaki "moralny relatywizm"? Należałoby jednak znać znaczenia słów, którymi się posługujemy.
>>"Nasz" człowiek dopuszcza się łajdactwa - dobrze
>>"Ich" człowiek dopuszcza się łajdactwa - źle
>>Zamach stanu jest zbrodnią i próba zamachu stanu powinna być karana
>>Złamanie rygorów sanitarnych jest wykroczeniem i powinno być karane
> Tak, ale trzeba też znać proporcję. Również ona jest ci najwyraźniej nieznana.

Tylko, że jakoś nie dostrzegłem próby zamachu stanu
Za to widziałem to co działo się 10 kwietnia. Totalne, pełne pogardy dla zwykłych ludzi lekceważenie prawa.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#25
18-06-2020 16:22
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi szarley
>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?

W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?



>>>> Co jest gorsze, wjazd na cmentarz (czy Wawel), czy próba zamachu stanu? Chyba jednak zamach stanu.
>>>To się nazywa moralny relatywizm
>> Jaki "moralny relatywizm"? Należałoby jednak znać znaczenia słów, którymi się posługujemy.
>>>"Nasz" człowiek dopuszcza się łajdactwa - dobrze
>>>"Ich" człowiek dopuszcza się łajdactwa - źle
>>>Zamach stanu jest zbrodnią i próba zamachu stanu powinna być karana
>>>Złamanie rygorów sanitarnych jest wykroczeniem i powinno być karane
>> Tak, ale trzeba też znać proporcję. Również ona jest ci najwyraźniej nieznana.
>Tylko, że jakoś nie dostrzegłem próby zamachu stanu

Bo nie masz rozeznania w sprawach Polski.

#26
18-06-2020 17:19
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
Relatywizm level: God 😂😂😂😂😂

#27
18-06-2020 17:26
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
>>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?
> W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?

To zarządca jest ponad prawem i może sobie oznajmić, że Ty możesz wbrew zakazu spotkać się z kolegami i wejść na cmentarz?

A zarządca dyskoteki też mógłby tak zrobić?

Poza tym: tę zgodę to zakładasz tak o, z dupy czy jaja sobie robisz?

Nie było Cię tu parę lat ale powróciłeś z maksymalną mocą fanboystwa 😂😂😂😂😂😂😂

#28
18-06-2020 17:30
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>>>I co? Co pamiętasz?
>>>Na pewno nie pamiętam próby zamachu stanu. Próba zamachu stanu dyskwalifikuje moim zdaniem totalną opozycję całkowicie. Świadczy ona też o tym, że totalna opozycja ma mocodawców z zewnątrz. Niczego takiego nie pamiętam przy okazji Janowskiego i strajków, ale być może nie wiem wszystkiego.
>>>Platforma Obywatelska to agentura Niemiec. Niektórzy jej przedstawiciele już całkiem jawnie działają w internesie Niemiec - D. Tusk i R.Thun. Niedobitki "żydokomuny" z "Gazety Wyborczej"to agentura globalistow, "Obywatele RP" i "KOD" to pożyteczni idioci, ludzie zmanipulowani przez "Gazetę Wyborczą". Są także (lub byli) opłacani przez globalistow. Nieistniejąca już chyba "Nowoczesna" to agentura światowej finansjery.
>>>Totalna opozycja to nie tylko hołota, to także (i przede wszystkim) zdrajcy Polski, ludzie, którzy dla profitów wyrzekli się własnej ojczyzny. W polityce to grzech śmiertelny i całkowicie dyskwalifikujący. Popierać ich może albo zdrajca Polski, albo kompletny idiota.
>>Masz prawo do swojej prywatnej i subiektywnej opinii na temat różnych partii.
>Taka uwaga niczego nie wnosi.

Wnosi że operujesz swoimi opiniami.

Dodam więc ze za obecnego rządu PIS sprowadzono najwięcej węgla od Rosjan. W obliczu gdy polskie kopalnie tworzą hałdy węgla sprowadzanie go w rekordowych ilościach od Rosjan....a już nie mówię o węglu z Kolumbii.



>>Pytam czy pamiętasz Gabriela Janowskiego.....cóż takiego robił i dlaczego.
>Pamiętam też, że raz czy drugi blokował mównicę i został z niej wyniesiony przez Straż Marszałkowską.

Czy to był zamach stanu?

#29
18-06-2020 17:54
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
>>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?
> W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?

Ty chyba zapomniałeś jaki był cyrk

Interpretacja zapisów rozporządzenia w interesującym nas obszarze zależy od rozumienia określenia "podstawowych potrzeb życiowych" i jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy są to wyłącznie potrzeby związane z zapewnieniem minimalnych warunków egzystencji i przetrwania (żywność, odzież, mieszkanie), czy też zaspokojenie innych potrzeb takich jak potrzeby duchowe, kulturalne

Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.(*)owodu-koronawirusa,499003.html

Cała Polska została w domu żeby nie zapłacić mandatu za frajer bo nawet zmiana opon to był jakiś cyrk a Policja decydowała o potrzebach życiowych.

Jeden człowiek w tym kraju poszedł na cmentarz. I widział to cały kraj. Czego nie rozumiesz?
Zwykły człowiek do tego cmentarza nawet by nie dojechał bo byłby cały osarny że go zwiną i 15k pójdzie się j***ć (inaczej nie potrafię tego ując).

Nie pamiętasz już? To nie było 2000 lat temu tylko dwa miesiące i każdy dorosły człowiek w tym kraju zadawał sobie pytanie czy wyjść czy nie?

#30
18-06-2020 17:57
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Do Elaspa
W odpowiedzi Elasp
>>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?
>>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?
> W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?

1 Podczas uroczystości pod pomnikiem naruszył (wraz z kuzynem) sanitarne przepisy. Za to się w Polsce płaciło słone mandaty!
2 Odwiedzając cmentarz (choć nie było tam nikogo z jego rodziny, kto zginął w Smoleńsku) naruszy zasadę równości obywateli wobec prawa

3 Okazał pogardę tym, którzy nie mogli pójść na groby bliskich nawet poległych w tej samej katastrofie

O tym śpiewał ocenzurowany Kazik

>>>>"Nasz" człowiek dopuszcza się łajdactwa - dobrze
>>>>"Ich" człowiek dopuszcza się łajdactwa - źle
>>>>Zamach stanu jest zbrodnią i próba zamachu stanu powinna być karana
>>>>Złamanie rygorów sanitarnych jest wykroczeniem i powinno być karane
>>> Tak, ale trzeba też znać proporcję. Również ona jest ci najwyraźniej nieznana.
>>Tylko, że jakoś nie dostrzegłem próby zamachu stanu
>Bo nie masz rozeznania w sprawach Polski.

Świetny argument! kończy każdą dyskusję

Kaczyński jest największym politycznym szkodnikiem w historii Polski . Nie dostrzegasz? "Bo nie masz rozeznania w sprawach Polski."

Doskonały argument. Mogę cytować?

Niemniej nadal nie znalazłeś żadnego usprawiedliwienia dla postępku Kaczyńskiego. Łajdactwa innych nikogo nie wybielają


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365