 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 6 na 6 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa |
>Poseł PiS dostał mandat?
Jaki mandat? 😂
Po pierwsze zawsze byli równi i równiejsi. Politycy na całym świecie są równiejsi. Sam fakt, że polityk posiada coś takiego jak immunitet jest farsą i pokazaniem gdzie w szeregau stoi wyborca.
A po drugie zachowanie polityków na całym świecie pokazuje, że corona to zwykła grypa a nie śmiertelna pandemia. Inaczej pierwszą ewakuowaną grupą byliby politycy.
|
| romaro (25211 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Po pierwsze zawsze byli równi i równiejsi. Politycy na całym świecie są równiejsi.Jak czytam takie wypowiedzi, to wcale się nie dziwię, że czują się równiejsi. Symetrystom raczej to nie pezeszkadza, prawda? |
#3 4 na 4 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Po pierwsze zawsze byli równi i równiejsi. Politycy na całym świecie są równiejsi.> Jak czytam takie wypowiedzi, to wcale się nie dziwię, że czują się równiejsi. Symetrystom raczej to nie pezeszkadza, prawda?Dopóki będziemy mieli demokrację reprezentatywną dopóty nic tego nie zmieni. Hasełko, że ty wybierasz a więc i decydujesz można sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi. Pokaż mi wybór partii w PL (wybiera się partię a nie osobę, program czy inne hasełko), w którym później się nie okazało, że politycy stali ponad prawem? A jak podniesiesz palca, żeby zapytać się dlaczego polityk stoi ponad prawem to jesteś zwyzywany od idiotów, komunistów itd. A na deser erystyka, że inni byli gorsi i kradli więcej. Kwintesencją polityki (i wszystkich innych ugrupowań, klubów) jest empiryczny fakt, że są równi i równiejsi. Oczywiście można twierdzić, że empiria to idiotka i że teoria jest ważniejsza ale życie pokazuje co innego. Kaczyński pokazał to dobitnie na Wawelu. |
| romaro (25211 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Kaczyński pokazał to dobitnie na Wawelu.Tak, pokazuje nie od dziś, że jest najrówniejszy wśród "równiejszych". Do reszty wypowiedzi odniósłbym się gdybym miał pewność, że żyję w państwie demokratycznym. |
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Do Elaspa | Po co zajmować się głupotami? A swoją drogą widać, że istnieje różnica pomiędzy wiarą w Boga, a wiarą w wirusa. W tym drugim przypadku sprzeczność goni sprzeczność, a groteska groteskę. |
#6 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Po co zajmować się głupotami?> A swoją drogą widać, że istnieje różnica pomiędzy wiarą w Boga, a wiarą w wirusa. W tym drugim przypadku sprzeczność goni sprzeczność, a groteska groteskę.Tu bym się nie zgodził. Wirus istnieje  Jeśli nie o numerze 19, to o dowolnie innym. I on istniał, zanim narodził się pierwszy człowiek... i najprawdopodobniej będzie istniał też po pogrzebie ostatniego człowieka (jakkolwiek śmiesznie to zabrzmiało  ). Natomiast dyskusyjne jest istnienie z tej przyczyny epidemii i pandemii (mimo istnienia wirusa). Ja to określam mianem pandemii medialnej, a nie medycznej. |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Do Elaspa | A wracając do meritum wątku, to po co ludzie pchaliby się do polityki, gdyby nie mieli z tego korzyści i różnych przywilejów? Po to właśnie te wszystkie apanaże, immunitety i inne przywileje. |
#8 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > A wracając do meritum wątku, to po co ludzie pchaliby się do polityki, gdyby nie mieli z tego korzyści i różnych przywilejów? Po to właśnie te wszystkie apanaże, immunitety i inne przywileje.Niemal każdą pracę wykonuje się dla korzyści, wielu ludziom przysługują jakieś przywileje. Niemniej nie powinna być przywilejem bezkarność po łamaniu prawa (zwłaszcza przez siebie samego stanowionego)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
Przepraszam, dopiero teraz zobaczyłem ten wątek. Nie znam dalszych losów sprawy, co nie znaczy, że ich nie ma.
|
#10 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Przepraszam, dopiero teraz zobaczyłem ten wątek. Nie znam dalszych losów sprawy, co nie znaczy, że ich nie ma.> Nie ma dalszych losów sprawy. Cesarz jest ponad prawem. To się nazywa arogancja władzy i pogarda wobec innych ludzi Wbrew PiSowskiej narracji nie tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku. Jedna z posłanek wypomniała Kaczyńskiemu tę wizytę na cmentarzu. Sama nie mogła w tym dniu odwiedzić grobu matki, która zginęła w tym samym samolocie co Lech Kaczyński Jak podsumował to Cesarz? coś było hołocie.... To jest żywa arogancja władcy, któremu wolno wszystko. Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#11 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> >Przepraszam, dopiero teraz zobaczyłem ten wątek. Nie znam dalszych losów sprawy, co nie znaczy, że ich nie ma.> >> Nie ma dalszych losów sprawy. Skąd wiesz, że nie ma? > Cesarz jest ponad prawem.> To się nazywa arogancja władzy i pogarda wobec innych ludzi Idż zatem i zagłosuj na Trzaskowskiego, nikt Ci tego nie broni. W październiku tez miałeś okazję się wypowiedzieć. Zdanie podobne do Twojego nie okazało się dominujące i musisz się z tym pogodzić. > Wbrew PiSowskiej narracji nie tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku. Podaj przykład narracji PiSu pokazującej czy sugerującej, że tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku. > Jedna z posłanek wypomniała Kaczyńskiemu tę wizytę na cmentarzu. Sama nie mogła w tym dniu odwiedzić grobu matki, która zginęła w tym samym samolocie co Lech Kaczyński> Jak podsumował to Cesarz? coś było hołocie.... Słowo "hołota" tyczyło posłów totalnej opozycji. Ktoś może być posłem, a zarazem hołotą (jedno drugiego nie wyklucza). Dr Kaczyński ma rację, totalna opozycja to hołota. Dość wspomnieć awantury, które przeszły do historii jako niesławny "Ciamajdan". Była to w istocie próba zamachu stanu, czego nie chcesz zauważyć, a jesteś tak bardzo wyczulony na to, że Kaczyński pojawił się na cmentarzu wbrew zakazowi. Przypomnę, że opozycja dążyła (środkami siłowymi, a więc pozaparlamentarnymi) do tego, by nie był uchwalony budżet państwa, krzyczała nawet przez pewien czas potem, że w końcu uchwalony budżet jest "nielegalny". Za próbę zamachu stanu powinni oni odpowiedzieć, tak samo jak za koszty operacji policji związanej z oblężeniem sejmu. > To jest żywa arogancja władcy, któremu wolno wszystko.> Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny Ja staram się ważyć racje za i przeciw, czego ty najwyraźniej nie potrafisz. Jeżeli prawo okazało się gdzieś bezsilne, to na pewno w przypadku niechlubnego "Ciamajdanu". Oto przykład, jak działa hołota: youtu.be/S6ZraRRk_wk |
#12 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>Przepraszam, dopiero teraz zobaczyłem ten wątek. Nie znam dalszych losów sprawy, co nie znaczy, że ich nie ma.> >>> >Nie ma dalszych losów sprawy.> Skąd wiesz, że nie ma?1 Którakolwiek polska gazeta napisałaby o tym 2 jeśli twierdzisz, że dr Kaczyński został ukarany TY udowodnij twierdzenie > Podaj przykład narracji PiSu pokazującej czy sugerującej, że tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku.Nikt prócz PiSu nie mógł uczcić pamięci bliskich ani kolegów. > >Cesarz jest ponad prawem.> >To się nazywa arogancja władzy i pogarda wobec innych ludzi> Idż zatem i zagłosuj na Trzaskowskiego, nikt Ci tego nie broni.Dobrze wiesz, że nie mam w Polsce wyborczych praw, ale Tobie nikt nie broni głosować na właściciela Powązek. (Gdybym mógł nie głosowałbym na Trzaskowskiego, ale charakterystyczne dla Pisiorów jest czarno- biały obraz. Albo my kradniemy albo oni. Nam wolno) > >Jedna z posłanek wypomniała Kaczyńskiemu tę wizytę na cmentarzu. Sama nie mogła w tym dniu odwiedzić grobu matki, która zginęła w tym samym samolocie co Lech Kaczyński> >Jak podsumował to Cesarz? coś było hołocie....> Słowo "hołota" tyczyło posłów totalnej opozycji.Dotyczyło posłanki, której matka zginęła w Smoleńsku. tak jak brat tego który ją hołotą nazwał (nie odwiedzał grobu kogoś, kto zginął w Smoleńsku!!!! miał prawo do wszystkiego, Cysorz to cysorz. jak E. Gierek) Tylko "jego ból był lepszy niż jej" Przeciw totalnej opozycji jest totalna władza? Jak Jerzy Urban. Nie dostrzegam różnicy. Jeśli ktokolwiek inny niż Duda wygra wybory, zobaczysz co znaczy totalna opozycja wobec prezydenta (choć wtedy PiSsąd unieważni wybory) > a jesteś tak bardzo wyczulony na to, że Kaczyński pojawił się na cmentarzu wbrew zakazowi.Jak widzę Tobie to nie przeszkadza. Ja nie mogłem w tym czasie pojechać na groby bliskich. "Spieprzaj dziadu" Cysorz nawet samochodem wjechał. > >To jest żywa arogancja władcy, któremu wolno wszystko.> >Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny> Ja staram się ważyć racje za i przeciw,I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw? Dr Kaczyński korzystał w przywilejów władcy. Co jest za co przeciw? Prawo powinno obowiązywać także Cysarza. Nie obowiązuje, a twoja moralna ocena jest relatywistyczna. Naszym wolno wszystko?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#13 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Przypomnę, że opozycja dążyła (środkami siłowymi, a więc pozaparlamentarnymi) do tego, by nie był uchwalony budżet państwa, krzyczała nawet przez pewien czas potem, że w końcu uchwalony budżet jest "nielegalny".Ciekawe ile milionów POLAKÓW siedząc przed telewizorami powiedziało...co jest qrwa widząc Kaczyńskiego na cmentarzu. Jeden na 37 milionów Polaków. Jeden. Takiej degrengolady władzy nie pamiętam. Dobrze za to pamiętam tygodniowe debaty nad budżetem TVP w Lutym. Jedyna firma w kraju która została zabezpieczona (popraw mnie) Ale nie zakup maseczek czy respiratorów. |
#14 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> 1 Którakolwiek polska gazeta napisałaby o tym> 2 jeśli twierdzisz, że dr Kaczyński został ukarany TY udowodnij twierdzenie Nie twierdzę, że został ukarany, tylko nie twierdzę, że nie został. To raczej Ty musisz udowodnić, że nie został. Powołanie się na brak wzmianki gazetowej to słaby dowód - papierowy, można by rzec. Proponuję Ci napisać mail z pytaniem do biura poselskiego J. Kaczyńskiego i poczekać na odpowiedź. Chyba tu jest część odpowiedzi: www.polsat(*)dnie-z-prawem-i-z-procedurami/ >>Podaj przykład narracji PiSu pokazującej czy sugerującej, że tylko ludzie PiSu zginęli w Smoleńsku. > Nikt prócz PiSu nie mógł uczcić pamięci bliskich ani kolegów. Czy starali się o zgodę na wejście u zarządcy cmentarza? > >>Cesarz jest ponad prawem.> >>To się nazywa arogancja władzy i pogarda wobec innych ludzi Myslę, że nie znasz tej sprawy do końca i walczysz z własnym jej wyobrażeniem. > > Idż zatem i zagłosuj na Trzaskowskiego, nikt Ci tego nie broni.> Dobrze wiesz, że nie mam w Polsce wyborczych praw, ale Tobie nikt nie broni głosować na właściciela Powązek. (Gdybym mógł nie głosowałbym na Trzaskowskiego, ale charakterystyczne dla Pisiorów jest czarno- biały obraz. Albo my kradniemy albo oni. Nam wolno) Nie, nie broni, i będę głosować na tego, kogo nazywasz "właścicielem Powązek". Radziłbym Ci zainteresować się innymi właścicielami, np. P. Adamowiczem, który umarł jako właściciel kilkunastu mieszkań i 32 kont bankowych. Wyjaśnij skąd u prezydenta miasta taki olbrzymi majątek. > >>Jedna z posłanek wypomniała Kaczyńskiemu tę wizytę na cmentarzu. Sama nie mogła w tym dniu odwiedzić grobu matki, która zginęła w tym samym samolocie co Lech Kaczyński> >>Jak podsumował to Cesarz? coś było hołocie.... Wypowiadałem się już na ten temat, uważam, że określenie jest trafne. > > Słowo "hołota" tyczyło posłów totalnej opozycji.> Dotyczyło posłanki, której matka zginęła w Smoleńsku. tak jak brat tego który ją hołotą nazwał (nie odwiedzał grobu kogoś, kto zginął w Smoleńsku!!!! miał prawo do wszystkiego, Cysorz to cysorz. jak E. Gierek) Nie, nie dotyczyło tylko tej jednej osoby, tej jednej kobiety. > Tylko "jego ból był lepszy niż jej" Nie, nie był lepszy, ale zasługi dra Kaczyńskiego dla Polski są wielkie. Już likwidacja "III RP" Jaruzelskiego, Michnika i Wałęsy daje mu miejsce w historii Polski. > Przeciw totalnej opozycji jest totalna władza? Jak Jerzy Urban. Nie dostrzegam różnicy. Jeśli ktokolwiek inny niż Duda wygra wybory, zobaczysz co znaczy totalna opozycja wobec prezydenta (choć wtedy PiSsąd unieważni wybory) Dziwne, że powołujesz się w znaczeniu in minus na J. Urbana. Przecie jest on tak samo zwolennikiem demokracji i przeciwnikiem PiSu, jak Ty. Biorąc pod uwagę stosunek do PiSu gracie w jednej drużynie. > >a jesteś tak bardzo wyczulony na to, że Kaczyński pojawił się na cmentarzu wbrew zakazowi.> Jak widzę Tobie to nie przeszkadza. Ja nie mogłem w tym czasie pojechać na groby bliskich. "Spieprzaj dziadu" Cysorz nawet samochodem wjechał. To są źdźbła, które wypatrujesz, a nie zauważasz belek. > >>To jest żywa arogancja władcy, któremu wolno wszystko. Gdyby wszystko było wolno, od dawna mielibyśmy wojskową dyktaturę, zlikwidowane opozycyjne partie polityczne, media, itd. Nic takiego się nie dzieje. Znowu walczysz ze swoimi wyobrażeniami o Polsce. Nie wiem, jak często bywasz w Polsce, ale chyba zdecydowanie za rzadko. Niezadowoleni są (owszem) ludzie odstawieni od koryta (nie twierdzę, że tylko oni), ludzie, którym pokończyły się lewe interesy. Miliardy w budżecie państwa oznaczają, że ktoś te miliardy stracił. > >>Skoro prawo okazało się bezsilne, ciekaw jestem choć Twojej moralnej oceny> > Ja staram się ważyć racje za i przeciw,> I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw? Co jest gorsze, wjazd na cmentarz (czy Wawel), czy próba zamachu stanu? Chyba jednak zamach stanu. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
A pamiętasz Ciamajdan, a jeżeli tak, to jak go oceniasz? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|