Racjonalista - Strona głównaDo treści
Słownik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-12-2020 07:43szarley (54913 punktów)Słownik
Ocena 2 na 2
19 XII o 19.57 Hamerlik - Konopka napisał
Cytat:
Nie rozumiesz mojej definicji świata, czy jej nie akceptujesz?
To nie są wywrotki słowne, tylko wywrotka waszej kultury, którą postrzegam jako prymitywną i niską.


Nikt nie rozumie definicji Hamerlika
Dlatego jest ten słownik

Ochrona własności = egzekucja mienia
złodziej = jednostka niezgodna
wymaganie prawa = agresja i przemoc
głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności
pastwisko = klatka
Organizacja pracy = niewolnictwo
pracodawca = właściciel niewolników
pracownik = niewolnik
najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie
dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia
umowa o pracę = podporządkowanie
dyscyplina pracy = dominacja
policja = urzędnicy szarleya
właściciel domu = złodziej
gruntowy podatek = nieopodatkowana własność
spółdzielcza własność = coś co nie istnieje
miejska kanalizacja = dominacja jednostki
koncentracja majątku = rozproszenie
zdrowie = zawiść
praca = leżenie w sadzie
wczasy w Maroku = bieda
wczasy w Rumunii = nędza
3 = 4
8 godzin = 16 godzin
rolnik = traktorzysta na cudzym
publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność
zmiana pracy = zmiana właściciela
działkowa altana = posiadłość
praca = katorga do odwodnienia
ugór = efektywna uprawa
patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca
chlebuś z szynką = głód
kradzież = nieuznawanie własności
naukowa polemika = agresja
znalezienie błędu = zakrakanie
własność domu = władza nad światem
zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia
zyskać ją z państwowych dotacji dla właścicieli = kupić za zarobione pieniądze
kredyt = lichwa
luksusowe mieszkanie = niedogrzana piwnica
skarbowy urzędnik = złodziej
pedofil = kochający rodzic
prawo = dominacja
1050 Euro = ponad połowa z 5000 Euro
Osoba naturalna = Ch. wi co to

Hamerlik jako główny życiowy cel deklaruje rozproszenie własności
Co znaczy rozproszenie własności w hamerlikańskim języku wynika z poniższej rozmowy:

J.J.: Dom może kupić (w krystkonizmie) jedynie właściciel domu
K. H-K. Właściciel domu dzięki ujemnemu pieniądzu może wymienić się własnością z innym właścicielem domu.
Robol, który nic nie posiada i nie starcza mu na komorne nie ma czym wymienić się

J.J.: Właściciel domu może mieć drugi dom i trzeci i czwarty, bo ma "ujemny pieniądz" "robol" zostaje w najmowanym

Rozproszenie własności osiągnięte taką metodą, że tylko ktoś kto ma może cokolwiek kupić

J.J: Kto ma grządkę może kupić grządkę, kto ma 10 ha może kupić 10 ha, kto ma pół planety może kupić całą , a "robole" wycenią jego majątek na 100 złotych i od tego zapłaci podatek
Nadal nie rozumiesz swojej idei?
K. H-K. : Doskonale rozumiem wasze idee.

Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#16
26-12-2020 01:35Nie na temat
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
>Gra o sumie dodatniej.

Czy to coś znaczy?

Może podasz mi przykład jakiejś gry, w której wszyscy wygrywają to na przykładzie zbuduję sobie pojęcie, bo tak to mi nic nie mówi.

>A w Twojej strefie to już nie byłoby przymusu uznania cudzej własności wpisanej do księgi ?

Gdyby właściciel wpłacił ci na konto kasę w podatku od własności, jaki mu określiłeś w demokracji bezpośredniej, czy miałbyś poczucie przymusu uznania jego własności?
Czy zapalilbys sie do tego, że ja zakwestionowac, przejąć i samemu opłacać podatek od własności robotnikom najemnym?

>Doskonale rozumiem, że możesz zgłaszać roszczenia do udziału w zasobach naturalnych, ale nie rozumiem co cię interesuje cudzy prywatny kapitał (samodzielnie wytworzony lub uczciwie kupiony) i czyjeś prywatne transakcje. Jeśli chcesz mieć maszynę lub łopatę to sobie zrób lub nabądź w drodze dobrowolnej wymiany !

Sądzisz, że ruda żelaza przetopiona i przekuta w łopatę przez najemnych roboli jest dziełem kapitalisty, który ją posiada?

Ja sądzę, że mam prawo do wiedzy o i opodatkowania wszelkiej własności jaką zobowiazny jestem uznać.

Utajniona i nieopodatkowana własność NIE ISTNIEJE!

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Gra o sumie dodatniej.
>Czy to coś znaczy?
>Może podasz mi przykład jakiejś gry, w której wszyscy wygrywają to na przykładzie zbuduję sobie pojęcie, bo tak to mi nic nie mówi.

en.wikipedia.org/wiki/Win-win_game

en.wikiped(*)double_thank-you_of_capitalism

>>A w Twojej strefie to już nie byłoby przymusu uznania cudzej własności wpisanej do księgi ?
>Gdyby właściciel wpłacił ci na konto kasę w podatku od własności, jaki mu określiłeś w demokracji bezpośredniej, czy miałbyś poczucie przymusu uznania jego własności?
>Czy zapalilbys sie do tego, że ja zakwestionowac, przejąć i samemu opłacać podatek od własności robotnikom najemnym?

A jakie ma znaczenie wbudowany w mój mózg instynkt moralny ?

Zawsze w Twoim systemie może pojawić się bezwzględny bandzior z bronią w ręku (może przyjść z zewnątrz lub może nawet wyewoluować wewnątrz systemu w wyniku spontanicznych mutacji), który zawłaszczy wszystko i będzie miał za nic zapisy w księdze. Jak sobie z tym wtedy poradzicie bez użycia przemocy ?

>>Doskonale rozumiem, że możesz zgłaszać roszczenia do udziału w zasobach naturalnych, ale nie rozumiem co cię interesuje cudzy prywatny kapitał (samodzielnie wytworzony lub uczciwie kupiony) i czyjeś prywatne transakcje. Jeśli chcesz mieć maszynę lub łopatę to sobie zrób lub nabądź w drodze dobrowolnej wymiany !
>Sądzisz, że ruda żelaza przetopiona i przekuta w łopatę przez najemnych roboli jest dziełem kapitalisty, który ją posiada?

Oczywiście, że tak. Nawet w obecnym systemie prawnym, prawa majątkowe do dzieła powstałego w wyniku stosunku pracy nabywa pracodawca lub zleceniodawca, a nie pracownik. Inaczej jaki interes miałby pracodawca w zatrudnianiu pracownika, skoro by mu płacił i w zamian nie miał nic ? Wymiana na rynku powinna być w interesie obydwu stron, a nie tylko jednej.

Jeżeli robol bardzo chce mieć własną łopatę, to niech sobie kupi lub zrobi (gołymi rękami lub przy użyciu swoich lub wynajętych maszyn i narzędzi). Proste.

.

#18
26-12-2020 02:55
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>DO JASNEJ CHOLERY! O JAKIEJ AGRESJI TY MÓWISZ? PODAJ PRZYKŁADY! CO TY P*****lISZ
>Za zakwestionowanie cudzej, utajnionej i nieopodatkowanej własności grozi wielotnie więzienie a nawet śmierć.

Podaj przykłady takich zdarzeń. Gdzie i kiedy tak się już darzyło?

>Państwowi kaci nie uśmiercą cie za podważenie prawa własności, jak bywało w pierwotnych państwach, ale może to zrobić właściciel strzelając do ciebie gdy wejdziesz na jego teren.

Takie cosik się zdarzało nagminnie w USA, gdzie każdy kto chce ma broni więcej jak swoich dzieci. Za dużo oglądasz westernów klasy "B".

>szarley obiecywał mi, że gdy pojawię się na jego terenie, to wbije mi widły w grdyke. Wcześniej żadnej obietnicy nie dotrzymał ale te akurat może.


Ty też plułeś na Polskę i traktujesz ją jako kraj dziadów. Święty to Ty nie jesteś.
Cytat:
Sam wylecz się z panowania nad twoim umysłem prymitywnej kultury i niskich "wartości"!
Sam zaczynasz prowokować jak nie masz argumentów.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#19
26-12-2020 03:07
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>DLACZEGO SIĘ NIE LECZYSZ MIMO TYLU DOBRYCH RAD?
>Miałbym wyleczyć się z własnych przekonań i z własnej wizji świata, żeby przyjąć wasze za swoje?
>Mam poddać się waszej nadrzednosci?
>Mam podporządkować się?
>NIE!

Więc brednie jakie wypisujesz to są Twoje przekonania? Wiesz dlaczego brednie? Bo żadnej, ale to żadnej nie udowodniłeś. Wiesz doskonale, że bredni nie można udowodnić. Wiesz doskonale więc, że bredzisz. Nagle taki wrażliwy i delikatny jak francuski piesek pokojowy się znalazł.

>Sam wylecz się z panowania nad twoim umysłem prymitywnej kultury i niskich "wartości"!
>Nie mam żadnego problemu z prawidłową definicja własnych pojęć świata, to nie problem.

Bo takich definicji nie ma. Jak czegoś nie ma to przecież nie ma problemu, prawda? Lekce sobie ważysz już istniejące, tworząc własne wymysły, jak pisał "Uxbride" i ja do niego się dołączam, których nie przedstawiasz.
Cały świat nimi żyje tylko nie Ty. Jedyny na świecie człowiek widzący inaczej rzeczywistość. To są te Twoje przekonania? Ta nędzna intelektualna proteza?

>Sam wylecz się z panowania nad twoim umysłem prymitywnej kultury i niskich "wartości"
>Problem zaczyna się wtedy, kiedy znaczenia, jakie przypisuje własnym pojeciom, są niezgodne z wasza kapitalistyczną, panującą nam ideologią.
>W państwowym przymusie egzekucyjnym widzę przemoc i źródło dominacji człowieka nad cLowiekiem.

Znów mantra?

>W waszym prymitywnym prawie utajnionej i nieopodatkowanej własności widzę źródło potężnych różnic społecznych.

Których nie ma w Twoim systemie? Mało Tobie nawytykaliśmy jakie dziury ma Twój duposystem? Pokaż mi kto Ciebie podziwia na ty forum?

>Więc walczę z tym dziadostwem jak tylko mogę. Tu i tam.

Niemcy obszarowo są większe od Polski jaki i ludności mają więcej. Walcz więc tam, bo masz więcej roboty.

>Nie będziesz mi mówił co mi wolno wyrażać i gdzie. Nie posłucham cie.

Nie mówiłem w ten sposób. Nie przekręcaj. Mówiłem, że p*****lisz od rzeczy.

>Jestem wolnym i godnym człekiem.
>Mówię co uważam, robię co sądzę.
>Nie jestem ci podporządkowany.

I wcale bym nie chciał. U mnie zaraz z rana dostawał byś ode mnie po mordzie dla porządku rzeczy w przeciwieństwie do szarley'a, który już ma Ciebie dosyć. Ja zresztą też. Takich zgniłków jak Ty inaczej się nie traktuje.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#20
26-12-2020 06:28
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
Słownik cd

zakwestionowanie cudzej, utajnionej i nieopodatkowanej własności = kradzież

Państwowi kaci = brak definicji

podważenie prawa własności = kradzież

>szarley obiecywał mi, że gdy pojawię się na jego terenie, to wbije mi widły w grdyke.
Manipulacja. Jak zwykle.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#21
26-12-2020 07:07
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Jest jeszcze jeden aspekt wymiany wolnorynkowej, który klasycznie już pomijasz.
>PRZYMUS UZNANIA CUDZEJ WŁASNOŚCI!

Rozumiesz własny bełkot?
Warunkiem wymiany jest uznanie własności przed wymianą i po niej
W innym przypadku wymiana nie zachodzi, zachodzi kradzież

Idzie Hamerlik przez targowisko. Ma w kieszeni 100 Euro i każdy uznaje że to jego jeśli ktoś tego nie uzna, 100 euro zabierze i Hamerlik nie dokona żadnej wymiany
Idzie Hamerlik przez targowisko i chce kupić pomidory. Jeśli uznaje że pomidory na straganie to własność straganiarza, dokonuje wymiany, jeśli tej własności nie uznaje, zabiera pomidory a to nie jest wymiana

>Przy państwowej, przymusowej egzekucji...
(po polsku) Przy uznaniu prawa własności...

>utajnionej i nieopodatkowanej własności
(po polsku) Własności
Pomidory na straganie mają jawnego właściciela, który zapłacił od nich podatek

>nie masz żadnej dowolności uznania cudzej własności,
(po polsku) nie masz prawa kraść

>niczego nie szacujesz, nie porównujesz, nie wymieniasz ani niczego nie wybierasz albo przystajesz na narzucone przemocą warunki albo spotyka Cię agresja.
(po polsku) Pomidory kupujesz pod przymusem, bez prawa wyboru, bez możliwości targowania się

jak nie kupisz pomidorów to czeka cię agresja

Teraz będzie zmiana tematu lub ucieczka bo przykład kupna pomidorów przerósł Hamerlika
Uprzedzam zmianę tematu skasuję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
>Oczywiście, że tak. Nawet w obecnym systemie prawnym, prawa majątkowe do dzieła powstałego w wyniku stosunku pracy nabywa pracodawca lub zleceniodawca, a nie pracownik. Inaczej jaki interes miałby pracodawca w zatrudnianiu pracownika, skoro by mu płacił i w zamian nie miał nic ?

Wcale nie "nawet" lecz "przede wszystkim".
A ja "wciąż" domagam się uwzględniania interesu roboli w uznaniu dzieła pracy ich rąk za własność Panów właścicieli.

Niedopuszczalna jest konstrukcja społeczeństwa, która zabezpiecza interesy tylko jednej kalsy społecznej, tylko dlatego, że genetycznie i wychowawczo jej członkowie mają zagwarantowany najwyższy rozwój intelektualny.

>Wymiana na rynku powinna być w interesie obydwu stron, a nie tylko jednej.

No mówimy wreszcie o równowadze interesu.
Efekt w postaci potężnej konctracji własności i potężnych różnic społecznych jest zaprzeczniem tej równowagi.

>Jeżeli robol bardzo chce mieć własną łopatę, to niech sobie kupi lub zrobi (gołymi rękami lub przy użyciu swoich lub wynajętych maszyn i narzędzi). Proste.

Jeżeli Pan właściciel chce mieć łopatę wykonana rękami najętych roboli to niech wyjawi jej posiadanie i podda swoją własność opodatkowaniu podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej, wypłacanym w zasadniczej części bezpośrednio do portfeli najętych roboli, obok wynagrodzenia za pracę i niech nie domaga się państwowych dotacji do własności z podatków od pracy i konsumpcji zapłaconych przez najętych roboli.
Proste.

Nie zechce to nie będzie miał prawa własności.

Urajniona, nieopodatkowana, państwowo, przymusowo egzekwowana i państwowo dotowania własność jest tylko chwilowym upadkiem moralnym współczesnych społeczeństw, z którego, jak każdy kto pójdzie na manowce, społeczeństwa powinny się wrócić.

Twierdzenie, że katolicki bog wykuł rzymskie prawo własności w kamieniu, bo tak chciał, jest kłamstwem.

Gdzie są te kamienie?
Wypłukały się w rzece?

#23
26-12-2020 12:55
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Przypomnę, tematem wątku jest słownik polsko - hamerlikański hamerlikańsko - polski

>A ja "wciąż" domagam się uwzględniania interesu roboli
Uznanie insteresu roboli = likwidacja prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy zdrowotnych ubezpieczeń i emerytur

robol = pracownik najemny zajedno sprzątaczka za 2200 brutto jak i Hamerlik za 22500 brutto

>Jeżeli Pan właściciel chce mieć łopatę wykonana rękami najętych roboli to niech wyjawi jej posiadanie i podda swoją własność opodatkowaniu podatkiem

łopata = posiadłość którą trzeba opodatkować
podatek od posiadłości = podatek od jawnej łopaty

Urajniona, = urojona

nieopodatkowana, = opodatkowana wg woli suwerena

państwowo, przymusowo egzekwowana = podlegająca ochronie prawa (jak np samochód Hamerlika)

państwowo dotowania = opodatkowana

>Twierdzenie, że katolicki bog wykuł rzymskie prawo własności w kamieniu,
Hamerlik = patentowany debil


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>Uznanie insteresu roboli = likwidacja prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy zdrowotnych ubezpieczeń i emerytur

Dlaczego kapitaliście, który z nikim nie jest w stosunku pracy, nie zabezpieczysz prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy zdrowotnych ubezpieczeń i emerytury???

Dlaczego????

Bo jego posiadłości stanową jego zabezpieczenie?
Posiadłości, których całkowicie pozbawiliscie najemnych roboli czyniąc z nich swoich niewolników?

>robol = pracownik najemny zajedno sprzątaczka za 2200 brutto jak i Hamerlik za 22500 brutto

Czyli kobieta zmywającą u ciebie podłogi 2200 brutto, z czego lwia część na twój fundusz emerytalny, potem podatek od pracy, potem jeszcze podatek od każdej kromki chleba, czyli zostaje jej na miskę ryżu.

A ile tobie za drapanie się po tyłku i propagowanie wrogiej ludzkości ideologii?

Więcej zarobiłeś w tym miesiącu na wzroście wartości twoich posiadłości niż sprzątaczka przez ostatni rok zmywania podłóg?

#25
26-12-2020 13:40
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Uznanie insteresu roboli = likwidacja prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy zdrowotnych ubezpieczeń i emerytur

>Posiadłości, których całkowicie pozbawiliscie najemnych roboli czyniąc z nich swoich niewolników?
Posiadłość = działkowy ogródek, narzędzia na tym ogródku

robol = pracownik najemny zajedno sprzątaczka za 2200 brutto jak i Hamerlik za 22500 brutto

>Czyli kobieta zmywającą u ciebie podłogi 2200 brutto, ...
... jest twoim wymysłem

>A ile tobie za drapanie się po tyłku
Praca = drapanie się po tyłku

>Więcej zarobiłeś w tym miesiącu na wzroście wartości twoich posiadłości niż sprzątaczka przez ostatni rok zmywania podłóg?
Hamerlik = manipulant oszust i głąb


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>robol = pracownik najemny zajedno sprzątaczka za 2200 brutto jak i Hamerlik za 22500 brutto

Już słyszeliśmy o tych obrzydliwie bogatych pracownikach najemnych bez mienia, którzy żyją z wypłaty wynagrodzenia wypłaconego miesiąc po wykonanej pracy na cudzym i którzy powinni swoim bogactwem podzielić w podatkach od pracy i chleba z Muskiem, Bezosem i banda w państwowych dotacjach do ich nowych fabryk, magazynów i innych posiadłości.

Ale czy musimy wysłuchiwać tych obrzydliwych historii ponownie w święto narodzin boga Chrystusa w stajni, bo nie było wolnego nawet jednego "pokoju", w którym mógłby się urodzić?

Znaczy było nawet wiele, ale te akurat służyły przechowniu i rozwojowi wartości kapitału swoich właścicieli, z myślą o ich rentach kapitałowych, wyswiadczonych im przez ich najemnych niewolników.

#27
26-12-2020 17:53
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
robol = pracownik najemny zajedno sprzątaczka za 2200 brutto jak i Hamerlik za 22500 brutto
>Już słyszeliśmy o tych obrzydliwie bogatych pracownikach najemnych bez mienia, którzy żyją z wypłaty wynagrodzenia wypłaconego miesiąc po wykonanej pracy na cudzym

Ja nie tylko słyszałem ! Niemal osobiście znam
Krystian Hamerlik - Konopka udający biedotę bez mienia, z pensją powyżej średniej w Berlinie

Słownika ciąg dalszy
Robol bez mienia = Hamerlik zarabiający ponad 22 000 złotych na miesiąc (+ Kindergeld)

>Znaczy było nawet wiele, ale te akurat służyły przechowniu i rozwojowi wartości kapitału swoich właścicieli, z myślą o ich rentach kapitałowych, wyswiadczonych im przez ich najemnych niewolników.

renta kapitałowa = dochód każdego oprócz Hamerlika

Rozmawialiśmy kiedyś na temat częstotliwości wypłacania wynagrodzenia
Twierdziłeś, że zleceniodawca może codziennie pod koniec zmiany ocenić efekta pracy konstruktora lotniczych silników
Oczywiście potem była ucieczka

Skoro jesteś takim orędownikiem praw biedoty, to przeczytaj inną propozycję
Załóżmy, że pracownik zarabia średnio 4500 zł/mies
Wypłać mu więc co miesiąc zaliczkę 4500, a po miesiącu rozlicz co do grosza i wypłać następną zaliczkę




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#28
26-12-2020 19:06
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Gra o sumie dodatniej.
>Czy to coś znaczy?
>Może podasz mi przykład jakiejś gry, w której wszyscy wygrywają to na przykładzie zbuduję sobie pojęcie, bo tak to mi nic nie mówi.

Słownika cd

Pomocnicza szkoła w Kłodzku = Ekonomiczny uniwersytet we Wrocławiu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>>>Gra o sumie dodatniej.
>>Czy to coś znaczy?
>>Może podasz mi przykład jakiejś gry, w której wszyscy wygrywają to na przykładzie zbuduję sobie pojęcie, bo tak to mi nic nie mówi.
>Słownika cd
>Pomocnicza szkoła w Kłodzku = Ekonomiczny uniwersytet we Wrocławiu

Potrafisz zaprojektowac czujnik pyłu węglowego i metanu a nie poradzisz pracownikowi zapłacić za wykonaną pracę?

Zresztą, jeżeli portfele zostaną zaszyfrowane i nikt prócz właściciela nie będzie mógł dysponować zgromadzonymi w nich środkami, problem wypłaty wynagrodzenia za pracę będzie problemem pracownika najemnego ale nie twoim.

Więc nie ma problemu i można portfele szyfrować.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Amerykańska firma inwestycyjna Melvin Capital Management zarobiła na załamaniu kursu akcji CD Projektu około 70 mln zł. To równowartość ceny, jaką według katalogu trzeba zapłacić za 133 egzemplarze Porsche 911 Carrera.
>businessin(*)-akcji-okolo-70-mln-zl/qj5tfgr
>"Przychodzi robol do domu i informuje swoje dzieci, że dziś obiadu nie będzie - dzieci dziś przegrałem, bo życie to taka gra".

Ja uważam, że nawet giełda aktywów finansowych (w połączeniu z szerszym kontekstem gospodarczym) jest grą o sumie dodatniej. Zdecydowanie nie wszyscy uczestnicy rynku finansowego wykonują transakcje wyłącznie w celach spekulacyjnych. Część transakcji może mieć cele konsumpcyjne lub związane z niefinansową działalnością operacyjną.

Na rynku instrumentów pochodnych część pozycji służy zabezpieczeniu działalności prowadzonej poza giełdą (np. w ramach zarządzania ryzykiem walutowym). Strata na takiej pozycji nie oznacza straty w ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę podstawową działalność operacyjną, którą ta pozycja zabezpieczała.

Giełda mogłaby być grą o sumie zerowej tylko wtedy, gdyby wszyscy zajmowali się obrotem jakimś aktywem, niemającym żadnej wartości fundamentalnej, wynikającej z funkcji tego aktywa w gospodarce poza giełdą.

.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365