 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-12-2020 07:43 | szarley (54913 punktów) | Słownik
2 na 2 | 19 XII o 19.57 Hamerlik - Konopka napisał Cytat:Nie rozumiesz mojej definicji świata, czy jej nie akceptujesz? To nie są wywrotki słowne, tylko wywrotka waszej kultury, którą postrzegam jako prymitywną i niską. Nikt nie rozumie definicji Hamerlika Dlatego jest ten słownik Ochrona własności = egzekucja mienia złodziej = jednostka niezgodna wymaganie prawa = agresja i przemoc głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności pastwisko = klatka Organizacja pracy = niewolnictwo pracodawca = właściciel niewolników pracownik = niewolnik najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia umowa o pracę = podporządkowanie dyscyplina pracy = dominacja policja = urzędnicy szarleya właściciel domu = złodziej gruntowy podatek = nieopodatkowana własność spółdzielcza własność = coś co nie istnieje miejska kanalizacja = dominacja jednostki koncentracja majątku = rozproszenie zdrowie = zawiść praca = leżenie w sadzie wczasy w Maroku = bieda wczasy w Rumunii = nędza 3 = 4 8 godzin = 16 godzin rolnik = traktorzysta na cudzym publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność zmiana pracy = zmiana właściciela działkowa altana = posiadłość praca = katorga do odwodnienia ugór = efektywna uprawa patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca chlebuś z szynką = głód kradzież = nieuznawanie własności naukowa polemika = agresja znalezienie błędu = zakrakanie własność domu = władza nad światem zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia zyskać ją z państwowych dotacji dla właścicieli = kupić za zarobione pieniądze kredyt = lichwa luksusowe mieszkanie = niedogrzana piwnica skarbowy urzędnik = złodziej pedofil = kochający rodzic prawo = dominacja 1050 Euro = ponad połowa z 5000 Euro Osoba naturalna = Ch. wi co to Hamerlik jako główny życiowy cel deklaruje rozproszenie własności Co znaczy rozproszenie własności w hamerlikańskim języku wynika z poniższej rozmowy: J.J.: Dom może kupić (w krystkonizmie) jedynie właściciel domu K. H-K. Właściciel domu dzięki ujemnemu pieniądzu może wymienić się własnością z innym właścicielem domu. Robol, który nic nie posiada i nie starcza mu na komorne nie ma czym wymienić się J.J.: Właściciel domu może mieć drugi dom i trzeci i czwarty, bo ma "ujemny pieniądz" "robol" zostaje w najmowanym Rozproszenie własności osiągnięte taką metodą, że tylko ktoś kto ma może cokolwiek kupić J.J: Kto ma grządkę może kupić grządkę, kto ma 10 ha może kupić 10 ha, kto ma pół planety może kupić całą , a "robole" wycenią jego majątek na 100 złotych i od tego zapłaci podatek Nadal nie rozumiesz swojej idei? K. H-K. : Doskonale rozumiem wasze idee. Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Słownik |
> Nikt nie rozumie definicji Hamerlika> Dlatego jest ten słownik> [...]> Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówkaA pamiętasz jak moje propozycje ustalania definicji pojęć odrzucałeś tym swoim aroganckim "zabawa słówkami mnie nie interesuje", np. tutaj?Ale spoko, fajnie, że doceniłeś ten element ustalania prawdy.
cr |
#2 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Słownik |
>Nikt nie rozumie definicji Hamerlika nie studiuje jego nauk (czym innym sie interesuje) ale z wieloma hasłami się zgadzam >Ochrona własności = egzekucja mienia coś w tym jest. Własność jest sztucznym tworem dlatego wymaga aparatu przymusu (nienaturalnego) >złodziej = jednostka niezgodna czyż nie? >wymaganie prawa = agresja i przemoc w raju nie było prawa z powodu że było naturalnie. Czy w stadzie wilków jest prawo? a wilki choć mają ostre zęby się niezagryzaja >Organizacja pracy = niewolnictwo prawda >pracodawca = właściciel niewolników prawda (wiadomo, mamy 21 wiek ale występuja i formy archaiczne wyjęte z starożytnej Grecji) >pracownik = niewolnik prawda >umowa o pracę = podporządkowanie a jak? >dyscyplina pracy = dominacja a nie? >policja = urzędnicy szarleya policja służy właścicielom kapitału (żeby ich chronić) a płacimy my z biedy VAT >właściciel domu = złodziej jakby prześledzić prywatyzacje to by sie zgadzalo (uwłaszczenie patoelit) >gruntowy podatek = nieopodatkowana własność należy uwolnić ziemie tak jak i wode, powietrze >spółdzielcza własność = coś co nie istnieje prawda, >miejska kanalizacja = dominacja jednostki tu nie rozumiem, co autor mial na myśli >koncentracja majątku = rozproszenie tu nie rozumiem, co autor mial na myśli >3 = 4 prawda >8 godzin = 16 godzin jeśli ktos pracuje 8 godz, + dojazdy+ zrobienie i spożywanie pokarmów, kąpiel, sen, to są wszystko czynności przygotowawcze do pracy i praca >publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność tu nie rozumiem, co autor mial na myśli >zmiana pracy = zmiana właściciela prawda >działkowa altana = posiadłość >patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca to jest war konieczny współpracy, tak bylo w raju >chlebuś z szynką = głód szynka dziś to śmieciowe jedzenie >kradzież = nieuznawanie własności ciekawe >własność domu = władza nad światem >zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia prawda szczególnie jak liberałowie wprowadzili 20% bezrobocie >kredyt = lichwa w biblii piszą >prawo = dominacja prawo piszą patoelity pod siebie >Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka wiele pracy, widac teorie Hamerlika wzbudza w Tobie wiele emocji
|
#3 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Słownik | Zlecanie elektrykowi roboty = dominacja zapłacenie elektrykowi za pracę = głodzenie go elektryk mający dom = robol bez mienia
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#4 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Słownik | > >złodziej = jednostka niezgodna> czyż nie?Więc proponuję nazywać złodzieja złodziejem > >Organizacja pracy = niewolnictwo> prawdaPracujesz? Masz prawo się zwolnić. Niewolnik nie ma tego prawa > >pracodawca = właściciel niewolników> prawda (wiadomo, mamy 21 wiek ale występuja i formy archaiczne wyjęte z starożytnej Grecji)Występują i są godne potępienia i ścigania Ale to wyjątki > >pracownik = niewolnik> prawdaPracujesz? Masz prawo się zwolnić. Niewolnik nie ma tego prawa > >policja = urzędnicy szarleya> policja służy właścicielom kapitałuPolicja chroni Twoje dzieci przed pijanymi kierocami > >właściciel domu = złodziej> jakby prześledzić prywatyzacje to by sie zgadzalo (uwłaszczenie patoelit)Ile domów sprywatyzowano? > >gruntowy podatek = nieopodatkowana własność> należy uwolnić ziemie tak jak i wode, powietrzeMoże i tak, ale gruntowy podatek nie jest nieopodatkowaniem > >spółdzielcza własność = coś co nie istnieje> prawda,Nie istnieje spółdzielcza własność???? > >miejska kanalizacja = dominacja jednostki> tu nie rozumiem, co autor mial na myśliPo to jest ten słownik > >koncentracja majątku = rozproszenie> tu nie rozumiem, co autor mial na myśliPo to jest ten słownik > >3 = 4> prawda > >8 godzin = 16 godzin> jeśli ktos pracuje 8 godz, + dojazdy+ zrobienie i spożywanie pokarmów, kąpiel, sen, to są wszystko czynności przygotowawcze do pracy i pracaSeks też? > >publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność> tu nie rozumiem, co autor mial na myśliPo to jest ten słownik > >chlebuś z szynką = głód> szynka dziś to śmieciowe jedzenieAle nie głod > >kradzież = nieuznawanie własności> ciekawePo to jest ten słownik
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#5 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Słownik | > >>złodziej = jednostka niezgodna> >czyż nie?> Więc proponuję nazywać złodzieja złodziejemo tym kto złodziej decydują patoelity, więzieniem ukarali nierozumnego chłopca za kradziez batonu za 1.5zł, Kulczyk kradł miliardy ale należał do patoelit, tak samo kościół, uwłaszczył sie (ukradł) mln ha ziemi, setki budynków > >>Organizacja pracy = niewolnictwo> >prawda> Pracujesz? Masz prawo się zwolnić.patoelity sterują procesem np bezrobociem, też w nowym miejscu zaczynasz od dołu (jeśli cie przyjmą) > Niewolnik nie ma tego prawaniewolnicy uciekali i inny pan ich przyjmował > >>pracodawca = właściciel niewolników> >prawda (wiadomo, mamy 21 wiek ale występują i formy archaiczne wyjęte z starożytnej Grecji)> Występują i są godne potępienia i ścigania> Ale to wyjątkiUkraińcy, prostytutki, My jestesmy niewolnikami traktowanymi w białych rekawiczkach ale to dalej niewolnictwo (dochód podstawowy może coś zmieni, bedzie pracował kto bedzie chciał) > >>pracownik = niewolnik> >prawda> Pracujesz? Masz prawo się zwolnić.jeśli w małej miejscowości, jesteś spalony, żaden pan cie nie przyjmie, musisz emigrować > Niewolnik nie ma tego prawamiewolnik ma prawo do strawy i dachu, a u nas tylu bezdomnych, bezrobotnych > >>policja = urzędnicy szarleya> >policja służy właścicielom kapitału> Policja chroni Twoje dzieci przed pijanymi kierocamigłównie chroni majątek Kulczyka (który podatki płacił za granica i nie zapłacił podatku spadkowego) > >>właściciel domu = złodziej> >jakby prześledzić prywatyzacje to by sie zgadzalo (uwłaszczenie patoelit)> Ile domów sprywatyzowano?patoelity muszą sie paść, wymyślili prywatyzacje kamienic Warszawy, jak zgłodnieja uwłaszczą sie np na lasach > >>spółdzielcza własność = coś co nie istnieje> >prawda,> Nie istnieje spółdzielcza własność????jest ale patoelity dbaja zeby pozostała archaiczna > >>koncentracja majątku = rozproszenie> >tu nie rozumiem, co autor mial na myśli> Po to jest ten słownik> >>3 = 4> >prawda>  każda Twoja szara komórka jest głupia ale 8mld tworzy Twój umysł Niemcy pokonywali 2x liczniejsze zgrupowania Rosjan podczas 2ws dzieki temu że u nich 2+6= 15 a Rosjan było tylko 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=5 (np w czołgach nie mieli radiostacji) > >>8 godzin = 16 godzin> >jeśli ktos pracuje 8 godz, + dojazdy+ zrobienie i spożywanie pokarmów, kąpiel, sen, to są wszystko czynności przygotowawcze do pracy i praca> Seks też?trzeba płodzic nowych niewolników > >>chlebuś z szynką = głód> >szynka dziś to śmieciowe jedzenie> Ale nie głodale cukrzyca |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Słownik | > Zlecanie elektrykowi roboty = dominacja> zapłacenie elektrykowi za pracę = głodzenie go> elektryk mający dom = robol bez mieniaOpowiedz mi coś jeszcze o swoim świecie, którego nie pozwolisz zmienić > Amerykańska firma inwestycyjna Melvin Capital Management zarobiła na załamaniu kursu akcji CD Projektu około 70 mln zł. To równowartość ceny, jaką według katalogu trzeba zapłacić za 133 egzemplarze Porsche 911 Carrera.businessin(*)-akcji-okolo-70-mln-zl/qj5tfgr"Przychodzi robol do domu i informuje swoje dzieci, że dziś obiadu nie będzie - dzieci dziś przegrałem, bo życie to taka gra". Ja też coś ci opowiem o waszym świecie. Nienawidzę go każdą komórka swojego ciała, łącznie i z osobna. Nienawidzę waszej organizacji życia. Mam na nią odruch wymiotny. |
#7 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Słownik | > >Zlecanie elektrykowi roboty = dominacja> >zapłacenie elektrykowi za pracę = głodzenie go> >elektryk mający dom = robol bez mienia> Opowiedz mi coś jeszcze o swoim świecie, którego nie pozwolisz zmienićZmieniać świat = nie pozwolić zmieniać > >Amerykańska firma inwestycyjna Melvin Capital Management zarobiła na załamaniu kursu akcji CD Projektu około 70 mln zł. To równowartość ceny, jaką według katalogu trzeba zapłacić za 133 egzemplarze Porsche 911 Carrera.> "Przychodzi robol do domu i informuje swoje dzieci, że dziś obiadu nie będzie - dzieci dziś przegrałem, bo życie to taka gra".robol = giełdowy spekulant > Nienawidzę waszej organizacji życia. = korzystanie z gwarancji niepodnoszenia czynszu > Mam na nią odruch wymiotny. = Karmienie dzieci pieniędzmi z VATU
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Słownik |
> bo życie to taka graNawet jeśli, to co z tego ? Najważniejsze, że gospodarka wolnorynkowa nie jest grą o sumie zerowej. Wszyscy mogą być wygrani. (zauważ: jeżeli dokonujesz dowolnej transakcji na wolnym rynku i bez przymusu to znaczy, że to co sprzedajesz jest dla ciebie subiektywnie mniej warte niż to co w zamian za to kupujesz) . |
#9 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Słownik |
Cytat:A gdybym opór szlauchu z wodą zdefiniował analogicznie do rezystancji jako stosunek ciśnienia w szlauchu do gęstości strumienia to czy wtedy tarcie w szlauchu przestanie być siłą?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#10 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Słownik | > 19 XII o 19.57 Hamerlik - Konopka napisał> Cytat:Nie rozumiesz mojej definicji świata, czy jej nie akceptujesz? >To nie są wywrotki słowne, tylko wywrotka waszej kultury, którą postrzegam jako prymitywną i >niską. > Nikt nie rozumie definicji Hamerlika> Dlatego jest ten słownik> Ochrona własności = egzekucja mienia> złodziej = jednostka niezgodna> wymaganie prawa = agresja i przemoc> głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności> pastwisko = klatka> Organizacja pracy = niewolnictwo> pracodawca = właściciel niewolników> pracownik = niewolnik> najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie> dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia> umowa o pracę = podporządkowanie> dyscyplina pracy = dominacja> policja = urzędnicy szarleya> właściciel domu = złodziej> gruntowy podatek = nieopodatkowana własność> spółdzielcza własność = coś co nie istnieje> miejska kanalizacja = dominacja jednostki> koncentracja majątku = rozproszenie> zdrowie = zawiść> praca = leżenie w sadzie> wczasy w Maroku = bieda> wczasy w Rumunii = nędza> 3 = 4> 8 godzin = 16 godzin> rolnik = traktorzysta na cudzym> publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność> zmiana pracy = zmiana właściciela> działkowa altana = posiadłość> praca = katorga do odwodnienia> ugór = efektywna uprawa> patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca> chlebuś z szynką = głód> kradzież = nieuznawanie własności> naukowa polemika = agresja> znalezienie błędu = zakrakanie> własność domu = władza nad światem> zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia> zyskać ją z państwowych dotacji dla właścicieli = kupić za zarobione pieniądze> kredyt = lichwa> luksusowe mieszkanie = niedogrzana piwnica> skarbowy urzędnik = złodziej> pedofil = kochający rodzic> prawo = dominacja> 1050 Euro = ponad połowa z 5000 Euro> Osoba naturalna = Ch. wi co to> Hamerlik jako główny życiowy cel deklaruje rozproszenie własności> Co znaczy rozproszenie własności w hamerlikańskim języku wynika z poniższej rozmowy:> J.J.: Dom może kupić (w krystkonizmie) jedynie właściciel domu> K. H-K. Właściciel domu dzięki ujemnemu pieniądzu może wymienić się własnością z innym właścicielem> domu.> Robol, który nic nie posiada i nie starcza mu na komorne nie ma czym wymienić się> J.J.: Właściciel domu może mieć drugi dom i trzeci i czwarty, bo ma "ujemny pieniądz" "robol"> zostaje w najmowanym> Rozproszenie własności osiągnięte taką metodą, że tylko ktoś kto ma może cokolwiek kupić> J.J: Kto ma grządkę może kupić grządkę, kto ma 10 ha może kupić 10 ha, kto ma pół planety może kupić> całą , a "robole" wycenią jego majątek na 100 złotych i od tego zapłaci podatek> Nadal nie rozumiesz swojej idei?> K. H-K. : Doskonale rozumiem wasze idee.> Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka.Słówka jak słówka, ale kojarzenie chorego z gorączką. Zaręczam, że dorzucę z wora ile się da, z tego co ja nagromadziłem.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Słownik | > >bo życie to taka gra> Nawet jeśli, to co z tego ?> Najważniejsze, że gospodarka wolnorynkowa nie jest grą o sumie zerowej.> Wszyscy mogą być wygrani.Tak głosi kapitalistyczna propaganda ale rzeczywistość jest inna. Słyszał ktoś o grze, w której wszyscy wygrywają? Co to za gra? > (zauważ: jeżeli dokonujesz dowolnej transakcji na wolnym rynku i bez przymusu to znaczy, że to co sprzedajesz jest dla ciebie subiektywnie mniej warte niż to co w zamian za to kupujesz)Jest jeszcze jeden aspekt wymiany wolnorynkowej, który klasycznie już pomijasz. PRZYMUS UZNANIA CUDZEJ WŁASNOŚCI! Przy państwowej, przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności nie masz żadnej dowolności uznania cudzej własności, niczego nie szacujesz, nie porównujesz, nie wymieniasz ani niczego nie wybierasz albo przystajesz na narzucone przemocą warunki albo spotyka Cię agresja. |
#12 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Słownik | > Jest jeszcze jeden aspekt wymiany wolnorynkowej, który klasycznie już pomijasz.> PRZYMUS UZNANIA CUDZEJ WŁASNOŚCI!Jak to tłumaczysz, czyli jak widzisz ten PRZYMUS? Czym dyktowany? Strachem przed utratą egzystencjalnej pewności życia swojego i rodziny? GDZIE TO WIDZISZ, A JEŚLI TO PODAJ ŻYWE PRZYKŁADY! No p*****lisz bez sensu czy nie?
>Przy państwowej, przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności nie masz żadnej dowolności uznania cudzej własności, niczego nie szacujesz, nie porównujesz, nie wymieniasz ani niczego nie wybierasz albo przystajesz na narzucone przemocą warunki albo spotyka Cię agresja. DO JASNEJ CHOLERY! O JAKIEJ AGRESJI TY MÓWISZ? PODAJ PRZYKŁADY! CO TY P*****lISZ ECIE PECIE TO CO JEST W KLOZECIE? TO SĄ TWOJE ARGUMENTY? DLACZEGO SIĘ NIE LECZYSZ MIMO TYLU DOBRYCH RAD? NA WARUNKI NARZUCANE GROŹBĄ, MUSIZ PRZYSTAWAĆ W TWOJEJ WIZJI? CZEGO? PAŃSTWA, TO JAKIEGO? SPOŁECZEŃSTWA, TO JAKIEGO? SZALENCU! POD PISTOLETEM PRZYŁOŻONYM DO GŁOWY? TY NIE WIESZ CO PISZESZ! MASZ CHOĆBY JEDNEGO ZWOLENNIKA TWOICH BZDUR? POKAŻ GO! KIM JESTEŚ? WARUNKOWO ZWOLNIONY Z LECZNICTWA ZAMKNIĘTEGO? PRZEDSTAWIŁEŚ SIĘ NA GOOGLACH.PL JAKO HAMERLIK KONOPKA PUBLUKUJĄC SWÓJ MEMORIAŁ/MANIFEST! ZA TEN WYCZYN WINIENEŚ MIEĆ DOŻYWOTNI ZAKAZ WTĘPU NA TEN PORTAL. NIGDY NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA. NA MOJE TO SOBIE ULEPSZAJ TEN NIENAWISTNY KAPITALIZM, W KTÓRYM SOBIE NIEŹLE ŻYJESZ, ALE NIE NA PORTALU "RACJONALISTA.PL", PRZYADKOWY ZLEPKU BIAŁEK, BEZ BRAKU JAKICHŚ WAŻNYCH KOMÓREK MÓZGOWYCH. I ZACZNIJ PISAĆ LOGICZNIE PO POLSKU UŻYWAJĄC SŁÓW ZNACZENIOWO ZROZUMIAŁYCH.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Słownik | > DO JASNEJ CHOLERY! O JAKIEJ AGRESJI TY MÓWISZ? PODAJ PRZYKŁADY! CO TY P*****lISZZa zakwestionowanie cudzej, utajnionej i nieopodatkowanej własności grozi wielotnie więzienie a nawet śmierć. Państwowi kaci nie uśmiercą cie za podważenie prawa własności, jak bywało w pierwotnych państwach, ale może to zrobić właściciel strzelając do ciebie gdy wejdziesz na jego teren. szarley obiecywał mi, że gdy pojawię się na jego terenie, to wbije mi widły w grdyke. Wcześniej żadnej obietnicy nie dotrzymał ale te akurat może. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Słownik | > DLACZEGO SIĘ NIE LECZYSZ MIMO TYLU DOBRYCH RAD?Miałbym wyleczyć się z własnych przekonań i z własnej wizji świata, żeby przyjąć wasze za swoje? Mam poddać się waszej nadrzednosci? Mam podporządkować się? NIE! Sam wylecz się z panowania nad twoim umysłem prymitywnej kultury i niskich "wartości"! Nie mam żadnego problemu z prawidłową definicja własnych pojęć świata, to nie problem. Problem zaczyna się wtedy, kiedy znaczenia, jakie przypisuje własnym pojeciom, są niezgodne z wasza kapitalistyczną, panującą nam ideologią. W państwowym przymusie egzekucyjnym widzę przemoc i źródło dominacji człowieka nad cLowiekiem. W waszym prymitywnym prawie utajnionej i nieopodatkowanej własności widzę źródło potężnych różnic społecznych. Więc walczę z tym dziadostwem jak tylko mogę. Tu i tam. Nie będziesz mi mówił co mi wolno wyrażać i gdzie. Nie posłucham cie. Jestem wolnym i godnym człekiem. Mówię co uważam, robię co sądzę. Nie jestem ci podporządkowany. |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Słownik | > >>bo życie to taka gra> >Nawet jeśli, to co z tego ?> >Najważniejsze, że gospodarka wolnorynkowa nie jest grą o sumie zerowej.> >Wszyscy mogą być wygrani.> Tak głosi kapitalistyczna propaganda ale rzeczywistość jest inna.> Słyszał ktoś o grze, w której wszyscy wygrywają? Co to za gra?Gra o sumie dodatniej. > >(zauważ: jeżeli dokonujesz dowolnej transakcji na wolnym rynku i bez przymusu to znaczy, że to co sprzedajesz jest dla ciebie subiektywnie mniej warte niż to co w zamian za to kupujesz)> Jest jeszcze jeden aspekt wymiany wolnorynkowej, który klasycznie już pomijasz.> PRZYMUS UZNANIA CUDZEJ WŁASNOŚCI!A w Twojej strefie to już nie byłoby przymusu uznania cudzej własności wpisanej do księgi ? > Przy państwowej, przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności nie masz żadnej dowolności uznania cudzej własności, niczego nie szacujesz, nie porównujesz, nie wymieniasz ani niczego nie wybierasz albo przystajesz na narzucone przemocą warunki albo spotyka Cię agresja.Jeżeli sprzedawca nie pozwala dokładnie zbadać przedmiotu transakcji, to nie musisz zawierać transakcji. Doskonale rozumiem, że możesz zgłaszać roszczenia do udziału w zasobach naturalnych, ale nie rozumiem co cię interesuje cudzy prywatny kapitał (samodzielnie wytworzony lub uczciwie kupiony) i czyjeś prywatne transakcje. Jeśli chcesz mieć maszynę lub łopatę to sobie zrób lub nabądź w drodze dobrowolnej wymiany ! . |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|