Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy stosunek człowieka do złota jest instynktowny?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-09-2021 22:11Hamerlik Konopka (19903 punktów)Czy stosunek człowieka do złota jest instynktowny?
Praktycznie każdy homo sapiens czuje pociąg do złota, nawet ten:

>Prezes NBP chce wywieźć z Londynu kolejne tony złota. Zapowiada także zakupy kruszcu
businessin(*)e-tony-zlota-do-polski/7n7k7w8

Zamieszanie wokół tego, żeby złoto z jednej dziury w Ziemi zostało przeniesione do innej dziury w Ziemi.

Chciałbym wyjaśnić taką kwestię czy stosunek homo sapiens do złota jest instynktowny, czy to popęd zwierzęcy.

Stawiam taką hipotezę, że homo sapiens w oparciu o zaprogramowany, emocjonalny stosunek do złota reguluje swoje stosunku społeczne, kreując na bazie złota hierarchę w stadzie.
Współcześnie inne środki również przejęły funkcje regulacji hierarchii w ludzkim sadzie ale złoto wciąż odgrywa tu rolę silnego regulatora.

Co powiecie o takiej hipotezie, że pod emocjonalnym stosunkiem homo sapiens do złota, w rzeczywistości kryją się emocjonalne stosunki do siebie nawzajem.

Zróbmy takie eksperyment myślowy.
Wyobraźcie sobie, że chcecie wydać córkę za mąż. Jeden z kandydatów ma skrzynię pełną złota w piwnicy a drugi z kandydatów nie ma nic nawet piwnicy. Napiszcie jakie odczuwacie stosunek emocjonalny do tak przedstawionych kandatów na męża.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Jeden z kandydatów ma skrzynię pełną złota w piwnicy a drugi z kandydatów nie ma nic nawet piwnicy. Napiszcie jakie odczuwacie stosunek emocjonalny do tak przedstawionych kandatów na męża.
A czy to pod Warszawą może?
A jeszcze jakbyś zamieścił zdjęcie córki.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Czy masz z tym jakiś problem, że ludzkie myślenie o złocie ukształtowane jest przez naturalny, zwierzęcy instynkt, który wykorzystuje dostępność złota i jego naturalne właściwości do ukształtowania hierarchii społecznej w stadzie homo sapiens?

Uważasz, że masz jakiś wpływ na to albo jakiś inny człowiek, że będziecie ślinić się na widok sztabki złota?

Zaprogramowane zwierzę musi zachować się w określony przez instynkt sposób i nie żadnego wyboru. To jest psychiczny imperatyw.

Na bliskim Wschodzie powstała kultura okrywania kobiet workiem, żeby hamować huc mężczyzn budzącą się na widok kobiecych organów, na Zachodzie wymyślono tajemnicę kapitału, żeby hamować żądzę pieniądza, zwłaszcza u biedoty.

Nic na to nie poradzisz, że sztabka złota objawi Ci się jako rzecz najdroższa. Ten mechanizm psychiczny wykracza poza zdolności twojej logiki.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nic na to nie poradzisz, że sztabka złota objawi Ci się jako rzecz najdroższa. Ten mechanizm >psychiczny wykracza poza zdolności twojej logiki.

Zachowaniem człowieka można sterować propagandą a także chemią.

www.rodzic(*)sytocyna-jakiej-nie-znamy.html

"Oksytocyna wpływa na psychikę i interakcje społeczne
W ostatnich latach wiele badań dostarczyło nam dowodów, że jest to również hormon mający ogromny wpływ na psychikę i zachowania ludzkie, a dzięki licznym pracom zespołu Kristin Uvnäs-Moberg możemy przypisać mu również rolę w ważnych dla organizmu człowieka reakcjach spokoju i relacji, będących przeciwieństwem reakcji walki i ucieczki. Obecnie badania nad cudownym działaniem oksytocyny prowadzone są w wielu dziedzinach nauki, począwszy od położnictwa, a kończąc na badaniach nad biznesem."
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Chłopaki tu wierzą, że się umawiali na jakąś szczególną wartość złota. Z kim i kiedy nie wiedzą ale wiedzą, że za sztabkę złota warto oddać własną nerkę.

Zwierzęta innych gatunków mają podobnie. Nie wiedzą skąd i dlaczego ale czują, że pewne rzeczy muszą zrobić a innych im nie wolno.

Reakcje homo sapiens na złoto są zaprogramowane. Osobnik sądzi, że podąża za sztabką metalu o ogromnej wartości ale w rzeczywistości na tej bazie realizuje bardziej złożone zadania społeczne, których jest zupełnie nieświadomy.

Zwierzęcy instynkt steruje zachowaniami stadnymi u homo sapiens.
14-09-2021 18:27 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Chłopaki tu wierzą, że się umawiali na jakąś szczególną wartość złota. Z kim i kiedy nie wiedzą ale wiedzą, że za sztabkę złota warto oddać własną nerkę.

Znów się świnka najarała i bredzi.....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-09-2021 10:39 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Znów się świnka najarała i bredzi.....

Pazernemu na prestiż i bogactwo złoto na myśli.
Niestety szacunku nie można kupić..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2021 20:17 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Znów się świnka najarała i bredzi.....
>Pazernemu na prestiż i bogactwo złoto na myśli.
>Niestety szacunku nie można kupić..

Czyli nie należy opisywać waszych emocji na złoto? Ani tego co się za nimi kryje?

Czy Ty również, jak inne homo sapiens, dostajesz gorączki na widok sztabki złota?
Chciałbyś mieć taką zakopana w ogrodzie, w miejscu o którym nikt prócz Ciebie nie wie?
16-09-2021 20:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Czyli nie należy opisywać waszych emocji na złoto? Ani tego co się za nimi kryje?

Czyli należy zachowywać się jak człowiek z elementarnym honorem a nie jak Hamerlik o honorze ujemnym

Czyje emocje opisujesz? Własne chciwy dziadu?
Chciałbyś mieć w piwnicy złoto?
Gdybyś tyle nie chlał miałbyś i piwnicę i złoto

>>Jakąż to nieograniczoną odpowiedzialność ponosi najemny robotnik??
>Normalna - rzymską.
JAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI NAJEMNY PRACOWNIK!!!!!
Co to jest "rzymska" odpowiedzialność??
Ile lat trzeba będzie pytać co wymyśliłeś po ziołach?

Pisz po polsku, bo twoja hamerciulszczyna jest zwykłym bełkotem

>Nie wiesz co wasz bog wykuł wam w kamieniu?
Wiem, i nie ma tam słowa o odpowiedzialności pracowników, znów zachlałeś jak wieprz

>a i dotacji państwowych do koszenia łąki
Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
Ile lat mam o to pytać?
Ucieczka
Ile lat mam o to pytać????

Chcesz szacunku, zachowuj się jak człowiek a nie jak syn psiego chuja
Chcesz odebrać własnej matce prawo do emerytury i kazać jej płacić na twoje utrzymanie, choć jest polską emerytką a ty berlińskim japiszonem 4500 euro dochodu

Gotów jesteś własną matkę pod most wystawić, ale jak widać zasłużyła na taki los wychowując takie moralne ścierwo o ujemnej godności


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcesz odebrać własnej matce prawo do emerytury i kazać jej płacić na twoje utrzymanie, choć jest polską emerytką a ty berlińskim japiszonem 4500 euro dochodu

Wydaje Ci się, że już tylko Ty i twoi kolesie będziecie właścicielami i sądzisz, że podatek od własności będzie tylko Was dotyczył a jesteście przyzwyczajeni posiadać bez żadnych zobowiązań wobec uznających waszą nadrzędność w przestrzeni własności i oczekujecie pańszczyzny od biedoty bez mienia ale to błędne przekonanie.

Ten podatek będzie mnie dotyczył.
Ja będę go płacił.
Wasze posiadłości staną się moimi.
Ja będę właścicielem i będę mógł Ciebie zatrudnić do pracy u siebie na moim.
16-09-2021 21:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)

>>Jakąż to nieograniczoną odpowiedzialność ponosi najemny robotnik??
>Normalna - rzymską.
JAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI NAJEMNY PRACOWNIK!!!!!
Co to jest "rzymska" odpowiedzialność??
Ile lat trzeba będzie pytać co wymyśliłeś po ziołach?

Pisz po polsku, bo twoja hamerciulszczyna jest zwykłym bełkotem

>Nie wiesz co wasz bog wykuł wam w kamieniu?
Wiem, i nie ma tam słowa o odpowiedzialności pracowników, znów zachlałeś jak wieprz
Jest za to "Czcij Ojca swego i Matkę swoją
A ty napisałeś , że twoja matka jest darmozjadem a ojciec bydlęciem

>a i dotacji państwowych do koszenia łąki
Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
Ile lat mam o to pytać?
Ucieczka
Ile lat mam o to pytać????

Chcesz szacunku, zachowuj się jak człowiek a nie jak syn psiego chuja
Chcesz odebrać własnej matce prawo do emerytury i kazać jej płacić na twoje utrzymanie, choć jest polską emerytką a ty berlińskim japiszonem 4500 euro dochodu

Gotów jesteś własną matkę pod most wystawić, ale jak widać zasłużyła na taki los wychowując takie moralne ścierwo o ujemnej godności

>Wasze posiadłości staną się moimi.
Jak je ukradniesz synu złodzieja


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Jakąż to nieograniczoną odpowiedzialność ponosi najemny robotnik??
>>Normalna - rzymską.
>JAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI NAJEMNY PRACOWNIK!!!!!

Nieograniczona, czego nie rozumiesz?

Będzie wynikać z kwitu spisanego na kolanie, że jest winny milion i że każdego dnia do miliona przyrasta 10 tysięcy to tyle będzie od niego przemocą egzekwowane aż do jego śmierci.

W odróżnieniu od cwaniaków, którzy za kwity spisane na kolanie odpowiadają do 5 tys. o ile te 5 tys. ktoś w ogóle znajdzie.

Proszę Cię nie udawaj, że nie rozumiesz waszych "praw". Doskonale rozumiesz o czym jest mowa i tylko udajesz Greka.

Ale o co chodzi?

-------
Pisałem już, że nie przepadam za waszymi normami społecznymi? Nie lubię ich. Za bardzo mi się kojarzą ze stosunkami społecznymi u innych gatunkow zwierząt. To takie prymitywne.
17-09-2021 07:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Jakąż to nieograniczoną odpowiedzialność ponosi najemny robotnik??
>>>Normalna - rzymską.
>>JAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI NAJEMNY PRACOWNIK!!!!!
>Nieograniczona, czego nie rozumiesz?
1 Nie rozumiem twojego bełkotu o "rzymskiej" odpowiedzialności
2 Pracownik może zostać ukarany finansowo do wysokości jednodniowego wynagrodzenia. takie jest prawo. Ta "nieograniczona" odpowiedzialność to kolejny dowód na to, że Hamerlik żyje w świecie urojeń po dopalaczach

>Będzie wynikać z kwitu spisanego na kolanie, że jest winny milion i że każdego dnia do miliona przyrasta 10 tysięcy to tyle będzie od niego przemocą egzekwowane aż do jego śmierci.
Kolejny dowód twojego odrealnienia
Nikt nie każe podpisywać takiego kwitu, a lichwa jest zabroniona
Brałeś kredyt. Na ile procent? Cóż, znów tajemnica...

>Proszę Cię nie udawaj, że nie rozumiesz waszych "praw". Doskonale rozumiesz o czym jest mowa i tylko udajesz Greka.
Tak, rozumiem. Tym się różnimy

>Ale o co chodzi?
Sam nie wiesz o co ci chodzi
Twierdzisz, że rolnik nie pracuje a potem że miałeś na myśli akcjonariuszy.
Postaraj się czytać własne słowa
Wg ciebie świat dzieli się na posiadaczy i "roboli" Nie przyjmujesz do wiadomości, że zajedno klasa próżniacza jak i bezdomni to bardzo wąskie marginesy społeczeństw.

>Pisałem już, że nie przepadam za waszymi normami społecznymi? Nie lubię ich.

Najpierw proponuję, żebyś te normy poznał zamiast je wymyślać

Napisałeś że z podatków od biedy są dopłaty dla właścieli ugorów
Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
Ile lat mam o to pytać?
Ucieczka
I ta twoja ucieczka jest kolejnym dowodem na to, że nie rozumiesz społecznych norm, nie znasz ich.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Nie rozumiem twojego bełkotu o "rzymskiej" odpowiedzialności

Czego nie rozumiesz?
Że wasze normy społeczne i wasza religia wywodzą się z imperium rzymskiego, którego misjonarze szczepili je w umysłach innych narodów, żeby podporządkować wszystkich jednej głowie w Rzymie?

>2 Pracownik może zostać ukarany finansowo do wysokości jednodniowego wynagrodzenia.

Pisałem o jakiś karach?
Ponadto już wierzę w twój opis kar
W nic, na co nie przedstawisz dowodu, nie uwierzę.

>Ta "nieograniczona" odpowiedzialność to kolejny dowód na to, że Hamerlik żyje w świecie urojeń po dopalaczach

Nie, to jest dowód, że dla waszych manipulacji przekonaniami innych nie ma granic. Odpowiedzialność osoby fizycznej jest nieograniczona, nie mylić z waszymi osobami prawnymi znajdującymi się w skrzynkach na listy na oceanicznych wyspach, w państwach, w których zdrada tajemnicy mienia jest bardzo surowo karana.

>Kolejny dowód twojego odrealnienia
>Nikt nie każe podpisywać takiego kwitu

Ja o nieograniczonej odpowiedzialności a Ty o kazaniu. Widzisz różnicę?

Honoru Ci nie wystarczy, żeby przyznać iż odpowiedzialność osoby fizycznej jest nieograniczona lecz większe cwaniaki stworzyły sobie osoby prawne i tym sposobem ich odpowiedzialność jest ograniczona?

>a lichwa jest zabroniona

Życie z odsetek od depozytu państwowego pieniądza w państwowym banku jest zabronione?

Co robisz dla drugiego człowieka zarabiając na odsetkach od oszczędności albo wzroście wartości twoich posiadłości w tym także jednostek uczestnictwa w funduszu sekuratyzacyjnym Getback?

Niech zgadnę.
Upijasz zdominowanym ludziom krwii i pierdzisz w kanapę.
17-09-2021 09:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Napisałeś że z podatków od biedy są dopłaty dla właścieli ugorów
Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
Ile lat mam o to pytać?
Ucieczka

>>1 Nie rozumiem twojego bełkotu o "rzymskiej" odpowiedzialności
>Czego nie rozumiesz?
Nie rozumiem twojego bełkotu o "rzymskiej" odpowiedzialności
Czego nie rozumiesz?

>Że wasze normy społeczne i wasza religia wywodzą się z imperium rzymskiego,
Te normy chronią ciebie i twoje dzieci

>>2 Pracownik może zostać ukarany finansowo do wysokości jednodniowego wynagrodzenia.
>Pisałem o jakiś karach?
>Ponadto już wierzę w twój opis kar
To zajrzyj do Dziennika praw
isap.sejm.(*)U19740240141/U/D19740141Lj.pdf
art 108 paragraf 3

>W nic, na co nie przedstawisz dowodu, nie uwierzę.
Przedstawiłem dowód
Teraz będzie ucieczka Hamerlika od rzeczywistości, bo oczywiście ty żadnego dowodu na karanie pracownika milionowymi karami nie przedstawisz. Przyćpasz i ćpuńskim zwidzie wymyślisz, że pracownika wolno ukrzyżować

Pisałeś o karach za ujawnienie majątku. Ile lat w klatce na szczury posiedzi dziennikarz, który ujawnił. że Orlen jest własnością Kulczyka?

Oczywiście nie odpowiedziałeś na to pytanie. Dopalacz był za słaby.

>Odpowiedzialność osoby fizycznej jest nieograniczona,
A nosorożce są różowe.
Przypomnę mowa jest o PRACOWNIKACH

>nie mylić z waszymi osobami prawnymi znajdującymi się w skrzynkach na listy na oceanicznych wyspach,
Znam to twoje pipcenie, wg ciebie każdy właściciel firmy ma ją w skrzynce na listy

>w państwach, w których zdrada tajemnicy mienia jest bardzo surowo karana.
Tak, wiem dziennikarz napisze o majątku Bezosa i jest rozstrzeliwany

>>Kolejny dowód twojego odrealnienia
>>Nikt nie każe podpisywać takiego kwitu
>Ja o nieograniczonej odpowiedzialności
.... pracownika.
I po dopalaczach widzisz milionowe kary

>a Ty o kazaniu. Widzisz różnicę?
Nie, bo sam nie wiesz o czym piszesz, ale udowodniłem ci że się mylisz

>Honoru Ci nie wystarczy, żeby przyznać iż odpowiedzialność osoby fizycznej jest nieograniczona
PISZESZ O PRACOWNIKACH
Nie trzeba honoru, żeby zacytować prawo i to zrobiłem

>lecz większe cwaniaki stworzyły sobie osoby prawne i tym sposobem ich odpowiedzialność jest ograniczona?
To załóż swoją GmBH. Wolno ci

>>a lichwa jest zabroniona
>Życie z odsetek od depozytu państwowego pieniądza w państwowym banku jest zabronione?
LICHWA JEST ZABRONIONA
Życie z odsetek nie jest lichwą
Warto też żebyś wiedział, ile wynoszą odsetki w bankach
x*0=0
Twierdzisz, że kończyłeś ekonomiczne studia

>Co robisz dla drugiego człowieka zarabiając na odsetkach od oszczędności
1 Nie zarabiam na odsetkach
2 Deponując pieniądze w banku umożliwiam drugiemu człowiekowi kredyt, za który może sobie kupić taksówkę i zarabiać

>albo wzroście wartości twoich posiadłości
Nie zarabiam na wzroście wartości "posiadłości", ty próbowałeś na tym przycwanić kupując ziemię i ci się nie udało

>w tym także jednostek uczestnictwa w funduszu sekuratyzacyjnym Getback?
Nawet nie wiem co to jest, ale ty pewnie na tym zarabiasz

>Niech zgadnę.
>Upijasz zdominowanym ludziom krwii i pierdzisz w kanapę.
Nie zgadłeś, znów uciekasz w stawianie chochoła
Ja żyję z pracy. Podobnie jak rolnik, który uprawia pole i hoduje bydło, choć ty twierdzisz, że rolnik nie pracuje, a mleko to się bierze z kartonika

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-09-2021 09:30 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Że wasze normy społeczne i wasza religia wywodzą się z imperium rzymskiego,
>Te normy chronią ciebie i twoje dzieci

Te normy miały mnie i moje dzieci zniszczyć, żeby jakiś wielkomiejski japiszon mógł napić się naszej krwi.

Zachowaj swoje katolickie kazania dla siebie.

>To załóż swoją GmBH. Wolno ci

A Tobie ani nikomu innemu nie wolno taic własności, czego nie pojmujecie, bo jesteście satanistami.

>2 Deponując pieniądze w banku umożliwiam drugiemu człowiekowi kredyt, za który może sobie kupić taksówkę i zarabiać

Wszystkie taksówki już dawno należą do korpo, tzn. nikomu nieznanych akcjonariuszy. Taksówkarze to już dawno najemnicy pracujący na cudzym za najniższa stawkę pod pełną kontrolą elektronicznych urządzeń. Wasz system pieniężny zapewnia prywatne dochody kapitałowe z kreacji ujemnego pieniądza, mój model wyklucza takie dochody.

Wasz model społeczny jest rajem dla lichwiarzy dlatego macie tak rozbudowany sektor finansowy zamieszkujący szklane wieże w stolicach. W moim modelu najemny robol nie poświęca 80% swojej energii życiowej na budowanie palacu dla swoich Panów.
szarley (54913 punktów)
Napisałeś że z podatków od biedy są dopłaty dla właścicieli ugorów
Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
Ile lat mam o to pytać?
Ucieczka

Co to jest "rzymska" odpowiedzialność?
Ile lat mam o to pytać?

>>2 Pracownik może zostać ukarany finansowo do wysokości jednodniowego wynagrodzenia.
>Pisałem o jakiś karach?
>Ponadto już wierzę w twój opis kar
To zajrzyj do Dziennika praw
isap.sejm.(*)U19740240141/U/D19740141Lj.pdf
art 108 paragraf 3

>W nic, na co nie przedstawisz dowodu, nie uwierzę.
Przedstawiłem dowód
Teraz będzie ucieczka Hamerlika od rzeczywistości, bo oczywiście ty żadnego dowodu na karanie pracownika milionowymi karami nie przedstawisz. Przyćpasz i ćpuńskim zwidzie wymyślisz, że pracownika wolno ukrzyżować

Czekam na odniesienie się do tego argumentu

Pisałeś o karach za ujawnienie majątku. Ile lat w klatce na szczury posiedzi dziennikarz, który ujawnił. że Orlen jest własnością Kulczyka?

Czekam na odniesienie się do tego argumentu
Oczywiście nie odpowiedziałeś na to pytanie. Dopalacz był za słaby.

>>>Że wasze normy społeczne i wasza religia wywodzą się z imperium rzymskiego,
>>Te normy chronią ciebie i twoje dzieci
>Te normy miały mnie i moje dzieci zniszczyć, żeby jakiś wielkomiejski japiszon mógł napić się naszej krwi.
Kłamiesz.
Rzekomo kupiłeś działkę a potem jej nie sprzedałeś, kiedy nie stać cię było na spłatę kredytu. Trzeba było skorzystać z "naszych" norm, ziemię sprzedać i odzyskać resztę. Straciłbyś, ale nie poszedłbyś na dno. Jeśli padłeś ofiarą lichwy to:
1 Trzeba było korzystać z "naszych" norm i uczyć się w szkole arytmetyki
2 Trzeba było korzystać z "naszych" norm i lichwiarza podać do sądu

"Nasze" normy chronią ciebie i twoją rodzinę

>Zachowaj swoje katolickie kazania dla siebie.
Nie głoszę katolickich kazań

>>To załóż swoją GmBH. Wolno ci
>A Tobie ani nikomu innemu nie wolno taic własności,
Wolno. Prawo nie zabrania, ale nie taję, wiesz co mam i każdy we wsi wie

>bo jesteście satanistami.


>>2 Deponując pieniądze w banku umożliwiam drugiemu człowiekowi kredyt, za który może sobie kupić taksówkę i zarabiać
>Wszystkie taksówki już dawno należą do korpo,
Znów się świnka najarała i bredzi.

>Taksówkarze to już dawno najemnicy pracujący na cudzym za najniższa stawkę
Znów się świnka najarała i bredzi.

>Wasz system pieniężny ...
Znów się świnka najarała i bredzi.

>Wasz model społeczny
Znów się świnka najarała i bredzi.

>jest rajem dla lichwiarzy
Lichwa jest zakazana, znów się świnka najarała i bredzi.

Kiedyś pomylisz swoje dziecko ze smokiem a siebie ze św. Jerzym.
Skończ jarać, bo dzieciom krzywdę czynisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-09-2021 11:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Trzeba było skorzystać z "naszych" norm, ziemię sprzedać
> i odzyskać resztę. Straciłbyś, ale nie poszedłbyś na dno.
> Jeśli padłeś ofiarą lichwy to:
> 1 Trzeba było korzystać z "naszych" norm i uczyć się w szkole arytmetyki
> 2 Trzeba było korzystać z "naszych" norm i lichwiarza podać do sądu
> "Nasze" normy chronią ciebie i twoją rodzinę

Trzeba jeszcze je znać.
Skoro ojciec nie znał, matka nie znała a Hamerlik uczył się w szkole jedynie "jak bać się innych" to wyszło jak wyszło.
Smutne tylko, że nawet teraz przed 50ką nic nie dociera i nasz forumowy Alimenciarz zapewne wychowa kolejne pokolenie dominujących.. dno.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Trzeba jeszcze je znać.

W świecie bez alternatywy lecz alternatyw jest wiele, są jednak tacy, którzy nie chcą słyszeć o wariantach alternatywnych dla życia społecznego, bo chcą żyć jak ich dziadowie, pradziadowie aż do przodków w cialach małp włącznie.

>Skoro ojciec nie znał, matka nie znała a Hamerlik uczył się w szkole jedynie "jak bać się innych" to wyszło jak wyszło.

Dobrze wyszło ale dobro napotyka zawsze opór zła. Żeby pójść naprzód opór potrzeba przewalczyć.

>Smutne tylko, że nawet teraz przed 50ką nic nie dociera i nasz forumowy Alimenciarz zapewne wychowa kolejne pokolenie dominujących.. dno.

Można być praktycznie pewnym, że nie wychowam pokolenia niewolników.
Jeżeli liczyłeś na nowych pracowników najemnych do pracy na twoim to ponoć Azja i Afryka dają nieskończone ich pokłady. Trzeba tylko zdestabilizowac tam społeczeństwa, żeby nie wykształciła się żadna silna organizacja. Można od tego zatrudnić speców od Amazonu, którzy są już doskonali w działaniach hamujących rozwój związków zawodowych. Oni wiedzą co i jak zrobić, żeby motłoch był nieustannie otumaniony, autoagresywny, przestraszony i zdezorganizowany.
17-09-2021 13:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> otumaniony, autoagresywny, przestraszony i zdezorganizowany

.. bo musi zastanawiać się kiedy umrze i jak właściwie rozłożyć na starość wyprzedaż mienia, musi pracować do śmierci lub żyć na misce od innych zamiast u siebie z uskładanych środków.
Świetna puenta, Konopka.

> pójść naprzód opór potrzeba przewalczyć

To może choć rusz w końcu, pokonując opór własnego umysłu "nie chce mi się / boję się".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>.. bo musi zastanawiać się kiedy umrze i jak właściwie rozłożyć na starość wyprzedaż mienia, musi pracować do śmierci lub żyć na misce od innych zamiast u siebie z uskładanych środków.

Kiedy zestarzeje się i nie ma już siły pracować to powinien spieniezyc wszystkie środku produkcji i zasoby, jakimi posługiwał się w ciągu życia i żyć z oszczędności pieniężnych. Oprócz tego będzie mu przysługiwał dochód podatkowy.
Czyli dokładnie tak jak opisujesz i twój zarzut nie ma sensu.
Limit oszczędności pieniężnych dotyczy jedynie ludzi w pełni sił, ich zadaniem jest właśnie kumulować środki produkcji i zasoby, tzn. przejmować je od ludzi starych.

>Świetna puenta, Konopka.
>> pójść naprzód opór potrzeba przewalczyć
>To może choć rusz w końcu, pokonując opór własnego umysłu "nie chce mi się / boję się".

Ale jak mi się nie chce i jak się boję skoro chce mi się i nie boje się tworzyć nową alternatywę dla życia społecznego.

Co to za absurdalny zarzut?

Sądzisz, że boję się być takim jak Ty, że nie sporstam temu?
Ja tego przede wszystkim nie chcę. Nie chcę być podobny do Ciebie. Jesteśmy z różnej gliny nie pamiętasz? W przyszłości wybudujemy pomiędzy sobą mur na wzór muru berlińskiego.
17-09-2021 14:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Kiedy zestarzeje się i nie ma już siły pracować to powinien
> spieniezyc wszystkie środku produkcji i zasoby, jakimi
> posługiwał się w ciągu życia i żyć z oszczędności pieniężnych.
> Oprócz tego będzie mu przysługiwał dochód podatkowy.

Czyli, jak napisałem: musi zastanawiać się kiedy umrze i jak właściwie rozłożyć na starość wyprzedaż mienia, musi pracować do śmierci lub żyć na misce od innych zamiast u siebie z uskładanych środków. Pytałeś jakiegoś emeryta co on na to? Nie pytałeś, bo po co. Lepiej snuć dalej swoje bajędy.

> Ale jak mi się nie chce i jak się boję skoro chce mi się
> i nie boje się tworzyć nową alternatywę dla życia społecznego.

Pisząc To może choć rusz w końcu, pokonując opór własnego umysłu "nie chce mi się / boję się" nie miałem na myśli twojego bajkopisarstwa na forach z wiadomym czytelników odbiorem.

Rysiu, jak ułożysz sobie w głowie co właściwie chcesz napisać oraz co-nieco się "odnudzi" wal śmiało.

Hamerlik Konopka ulotnił się kiedyś z Polski zacierając za sobą ślady.. dostojnie i transparentnie. Tylko czegoś lub kogoś się bał. Czego, skoro nie miał nawet złotówki niespłaconego długu?
Hamerlik Cytat:
Kiedy przeprowadziłem się, nie miałem nawet zety niespłaconego długu

Wot, zagwozdka.
Na szczęście jest pewien ślad:
Hamerlik Cytat:
Przeprowadziłem się, nie informując komornika o nowym adresie zamieszkania i numerze konta bankowego.
Hamerlik o odpowiedzialności Cytat:
(..) jest winny milion i że każdego dnia do miliona przyrasta
Hamerlik o spłacaniu długów 26-27.05.2021 Cytat:
Nie liczyłem (moich alimentów) wg waszych algorytmów. Przecież te "długi" wg waszych kapitalistycznych praw obciążone są lichwa jak wasz systemowy pieniądz. Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,845947#w846241
www.racjonalista.pl/forum.php/s,845947#w846326


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli, jak napisałem: musi zastanawiać się kiedy umrze i jak właściwie rozłożyć na starość wyprzedaż mienia, musi pracować do śmierci lub żyć na misce od innych zamiast u siebie z uskładanych środków.

Może od razu wszystko sprzedać i nie musi czekać.
Ty zdaje się chciałbyś żyć na starość z pracy innych ludzi zachowując jednocześnie całą zgromadzoną własność. W moim modelu to niemożliwe.
W moim modelu gdy przestajesz pracować i zaczynasz konsumować co inni wytworzą to musisz im także oddać władzę.

>Pytałeś jakiegoś emeryta co on na to?

Forum zdaje się służy zadawaniu pytań. Wciaz to robię. Kto chce ten odpowiada.

>Rysiu, jak ułożysz sobie w głowie co właściwie chcesz napisać oraz co-nieco się "odnudzi" wal śmiało.

Już ułożyłem.

>Hamerlik Konopka ulotnił się kiedyś z Polski zacierając za sobą ślady.. dostojnie i transparentnie.

Naprawdę? Niemożliwe!

>Tylko czegoś lub kogoś się bał. Czego, skoro nie miał nawet złotówki niespłaconego długu?

Przeterminowanego długu, może niewłaściwie się wyrazilem i tylko w pojęciu waszych norm społecznych, nie moich.

Niczego się nie bałem, chciałem poznać świat. Teraz wiem, że wtedy nie rozumiałem go zbyt dobrze i przymusowa szkola państwowa w tym zrozumieniu świata wtedy mi nie pomogła, choć rodzice oddawali na nią 4 pajdy z każdego bochenka chleba.

I tak sobie odpowiedzialem. Nie zamierzam podążać za twoimi projekcjami, bo ich kierunek jest mi już doskonale znany. Już od miesięcy nie rozmawialiśmy o moim modelu bo Ty chcesz dyskutować jedynie o moich alimentach i długach.

Kto zgadnie dlaczego?

Ja zgadnę, bo nie masz usprawiedliwienia dla waszych stosunków społecznych i musisz uciekać od rozmowy o tym i robić zasłonę dymną.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ty zdaje się chciałbyś żyć na starość z pracy innych
> ludzi zachowując jednocześnie całą zgromadzoną własność

I znów nie chciało ci się przeczytać zdania twojego interlokutora.
Pała za brak uwagi.

> W moim modelu to niemożliwe.
>W moim modelu

Pytałeś jakiegoś emeryta, co on na to? Wiem wiem

>Już ułożyłem.

Groch z kapustą jak był na początku, tak i teraz i na wieki wieków.

>> Hamerlik Konopka ulotnił się kiedyś z Polski zacierając za sobą
>> ślady.. dostojnie i transparentnie.
>Naprawdę? Niemożliwe!

A jednak.

> Przeterminowanego długu, może niewłaściwie się wyrazilem i tylko w pojęciu waszych norm
> społecznych, nie moich.

"Niewłaściwie"
Kto cię nie zna - ten cię kupi Ryśku.

> Teraz wiem, że wtedy nie rozumiałem go zbyt dobrze

Nadal nie rozumiesz.
Pisząc To może choć rusz w końcu, pokonując opór własnego umysłu "nie chce mi się / boję się" nie miałem na myśli twojego bajkopisarstwa na forach z wiadomym czytelników odbiorem.

> Nie zamierzam podążać za twoimi projekcjami, bo ich kierunek
> jest mi już doskonale znany.

Nie chcę, żebyś podążał akurat za moim sposobem rozumowania. Po co mi to?
Dręczy cię czasem logika (jeśli ją w ogóle dostrzegasz) która stoi ponad indywidualnymi jednostkami - tą, czy tamtą.
Logika i spójność zawsze wygrywa z grochem i kapustą i to mi zupełnie wystarcza.

> chcesz dyskutować jedynie o moich alimentach i długach.

Bynajmniej. Po prostu bardzo płytko leżą pod cienkim lukrem "obrońcy uciśnionych" i dlatego co rusz owe długi z ciebie wyłażą.

Na koniec zagadka - kto i dlaczego:

Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,
Co mi żywemu na nic... tylko czoło zdobi;
Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna,
Aż was, zjadacze chleba - w aniołów przerobi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bynajmniej. Po prostu bardzo płytko leżą pod cienkim lukrem "obrońcy uciśnionych" i dlatego co rusz owe długi z ciebie wyłażą.

Siebie bronię, własną rodzinę i tylko przy okazji innych od niewolniczej roli.

Utajniona i nieopodatkowana własność nie może zostać uznana - NIE WOLNO!

Uznanie utajnionej i nieopodatkowanej własności jest przeciw społeczeństwu, przeciw zwykłemu człowiekowi, przeciw życiu.

NIE WOLNO!
TO NIEMORALNE!
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Bynajmniej. Po prostu bardzo płytko leżą pod cienkim lukrem
>> "obrońcy uciśnionych" i dlatego co rusz owe długi z ciebie wyłażą.
> Siebie bronię, własną rodzinę

Właśnie tu posypany jest ów cienki lukier: ludzie czasem zamiast wyzwolić się z więzi powinności, chcą ją zerwać podejmując jednostronne działania - chcą coś lękowo załatwić słowotokiem skierowanym zupełnie do innego adresata. To wygodne, ale czy skuteczne? Pokaże czas.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-09-2021 17:54 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Kiedy zestarzeje się i nie ma już siły pracować to powinien spieniezyc wszystkie środku produkcji i zasoby, jakimi posługiwał się w ciągu życia i żyć z oszczędności pieniężnych.

To już powtarzasz setny raz i setny raz uciekasz od pytania : na ile części to podzielić, żeby starczyło do końca życia

Co ma zrobić robotnik, który nie ma środków produkcji??

Ja nie mam żadnych środków produkcji, cały majątek moje firmy to komputer. Ma mi wystarczyć do końca życia?

>Może od razu wszystko sprzedać i nie musi czekać.
I na ile części to podzielić?
UCIECZKA
Setki razy uciekasz od tego pytania. Dlaczego?
Bo rzetelnej odpowiedzi nie ma! Nikt nie wie kiedy umrze, a to UDOWADNIA że twój system jest gówno wart

>Oprócz tego będzie mu przysługiwał dochód podatkowy.
To już powtarzasz setny raz i setny raz uciekasz od jakiejkolwiek symulacji ile tego będzie?

20 złotych miesięcznie?
30?

>Limit oszczędności pieniężnych dotyczy jedynie ludzi w pełni sił, ich zadaniem jest właśnie kumulować środki produkcji i zasoby, tzn. przejmować je od ludzi starych.

Twoja mam wie że postulujesz wyrzucić ją z mieszkania, żeby przejmować jej zasoby?

>Ale jak mi się nie chce i jak się boję skoro chce mi się i nie boje się tworzyć nową alternatywę dla życia społecznego.
Twoja alternatywa polega na ucieczkach od pytań

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-09-2021 08:35 
 Ocena-1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> 2 Pracownik może zostać ukarany finansowo do wysokości
> jednodniowego wynagrodzenia. takie jest prawo. Ta "nieograniczona"
> odpowiedzialność to kolejny dowód na to, że Hamer lik żyje
> w świecie urojeń po dopalaczach

Niestety nasz Alimenciarz nie potrafi zbudować spójnej narracji. Raz mówi o karaniu pracownika, raz (tu zapewne) o 'karaniu" osoby fizycznej odsetkami za to.. że świadomie wziął kredyt z odsetkami i do tego przestał interesować się spłatą.
Beznadziejny i niereformowalny przypadek. Szkoda na niego Twojego czasu.

>Twierdzisz, że rolnik nie pracuje a potem że miałeś na myśli akcjonariuszy.
>Postaraj się czytać własne słowa

Właśnie. Typowe.

> Wg ciebie świat dzieli się na posiadaczy i "roboli" Nie przyjmujesz
> do wiadomości, że zajedno klasa próżniacza jak i bezdomni to bardzo
> wąskie marginesy społeczeństw.

Nie przyjmuje, bo wówczas musiałby przyjąć swoją wyjątkowość w niezbyt korzystnym, wąskim świetle. Delikatnie mówiąc.

>>Pisałem już, że nie przepadam za waszymi normami społecznymi? Nie lubię ich.
>Najpierw proponuję, żebyś te normy poznał zamiast je wymyślać

Te wymysły są czasem śmieszne, ale zawsze na ujemnym poziomie.
Nie mniej - jak już musi? I co zrobisz, jak nic nie zrobisz.

>Napisałeś że z podatków od biedy są dopłaty dla właścieli ugorów
>Ile dostawałeś dotacji na swoją działkę?
>Ile lat mam o to pytać?

Jeszcze co najmniej kilka. Po drodze Rysiu wymyśli kilkadziesiąt ściem i wytkrętów.
"Show must go on".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-09-2021 09:13 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niestety nasz Alimenciarz nie potrafi zbudować spójnej narracji. Raz mówi o karaniu pracownika, raz (tu zapewne) o 'karaniu" osoby fizycznej odsetkami za to.. że świadomie wziął kredyt z odsetkami i do tego przestał interesować się spłatą.
>Beznadziejny i niereformowalny przypadek. Szkoda na niego Twojego czasu.

Niestety nasz dyżurny manipulant zauważywszy, że dyskusja chwilowo dotyczy odpowiedzialności, już wprowadza w zastępstwie pojęcie kary, żeby otumanić, ogłupić, okłamać, oszukać i wykorzystać.

Wszyscy zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Rysiu, jak ułożysz sobie w głowie co właściwie chcesz napisać oraz co-nieco się "odnudzi"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,855732#w856220
wal śmiało. Na razie niestety odmawiam odpowiedzi na prowokacje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> dyskusja chwilowo dotyczy odpowiedzialności

Hamerlik o odpowiedzialności Cytat:
(..) jest winny milion i że każdego dnia do miliona przyrasta




Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> dyskusja chwilowo dotyczy odpowiedzialności
>Hamerlik o odpowiedzialności Cytat:
(..) jest winny milion i że każdego dnia do miliona przyrasta

>

Tak ja o odpowiedzialności.
Przede wszystkim ja.

Chciałbyś mi coś narzucić i życie mi ułożyć, bo Ci w główce świta, że masz do tego prawo?

Najpierw ja o odpowiedzialności a potem możesz Ty, jak już skończę.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Najpierw ja o odpowiedzialności

A gdzie?
Rysiu, jak ułożysz sobie w głowie co właściwie chcesz napisać oraz co-nieco się "odnudzi" wal śmiało. Na razie niestety odmawiam odpowiedzi na prowokacje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-09-2021 10:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> A czy to pod Warszawą może?
> A jeszcze jakbyś zamieścił zdjęcie córki.
>

Czytałem u dr Yalloma o tzw "pierwszym i drugim pocałunku".
Fachowa odpowiedź na taki ansons mogłaby być czasami niebezpieczna..
Wszak "każda kobieta to szpieg"
www.youtube.com/watch?v=kI8GI6-ybW8

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365