Racjonalista - Strona głównaDo treści
iloraz racjonalność IR

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-12-2023 17:25okragly (21676 punktów)iloraz racjonalność IR
uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz racjonalności? IR
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Osoba racjonalna zawsze posługuje się logiką w ocenie sytuacji a nie emocjami, więc wystarczy sprawdzić jakimś testem na ile kierujesz się logiką w wyborze i będziesz wszystko wiedział.
Większość ludzi nie jest racjonalna ani nawet logiczna co widać podczas wieców wyborczych i potem po wyborach - co już zobaczyliśmy.
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że: "Ludzie zaczną postępować racjonalnie dopiero wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości."
Odpowiedz czy racjonalne jest namawianie i bajanie wciąż o komuniźmie ?
25-12-2023 09:59 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Osoba racjonalna zawsze posługuje się logiką w ocenie sytuacji a nie emocjami

Umysł jest złożony wyłącznie z emocji. Nie ma w nim podziału na emocje i logikę. Logika to cecha emocji oddająca związek pomiędzy potrzebami, popędami a celami, decyzjami i dążeniami.

Podziału możemy dokonywać pomiędzy charakterem emocji i poziomem ich złożoności.

W zasadzie emocje złożone panują nad prostymi tak jak w komputerach programy najbardziej złożone są zdolne kontrolować procesy programów prostych.

Ludzka psyche zależna jest zatem od charakteru zainstalowanych emocji i od poziomu ich złożoności.

Emocje są w części wbudowe w geny a pozostałym zakresie instalowane są w procesie wychowania, który moglibyśmy nazywać okresem programowania.

Charakter człowieka zależy od tego, kto go urodzi i kto go wychowa, przy czym na proces wychowania mają wpływ wszystkie kanały komunikacji. Dziecko zamknięte a pokoju z telewizorem i komputerem podłączonym do internetu może zostać wychowane przez wpływy zewnętrznych ludzi na kogoś odmiennego niż rodzic.

Wszyscy jesteśmy robotami i wykonujemy zainstalowane programy, których istnienie obajwia się w naszych psyche pod postacią emocji. To emocje nadają psyche wszelki sens i kierunek.

Żadna logika poza emocjami nie istnieje.
Logika jest cechą integralną emocji.
Emocja informuje nas co musimy zrobić a jej logiczna cecha informuje nas jak to osiągnąć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2023 11:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Osoba racjonalna zawsze posługuje się logiką w ocenie sytuacji a nie emocjami
>Umysł jest złożony wyłącznie z emocji.
właśnie, decyzje podejmujemy emocjonalnie po czym je logicznie uzasadniamy

>Emocje są w części wbudowe w geny a pozostałym zakresie instalowane są w procesie wychowania, który moglibyśmy nazywać okresem programowania.
z genów jesteśmy komunistami z wychowania libkami (antykomunistami), stąd (sprzeczność) tyle cierpienia
taki jest koszt wychowywania sobie przez patoelity niewolnikow, nas, libkow

>Wszyscy jesteśmy robotami i wykonujemy zainstalowane programy, których istnienie obajwia się w naszych psyche pod postacią emocji. To emocje nadają psyche wszelki sens i kierunek.
>Żadna logika poza emocjami nie istnieje.
>Logika jest cechą integralną emocji.
>Emocja informuje nas co musimy zrobić a jej logiczna cecha informuje nas jak to osiągnąć.


25-12-2023 15:52 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Umysł jest złożony wyłącznie z emocji.
Wcale nie.. to racjonalna strona umysłu, pozbawiona emocjonalnego czyli kompulsywnego reagowania na "dane wejściowe".
Emocje to działanie pod wpływem impulsu/afektu, natomiast logika/racjonalizm to kalkulacja między zyskiem i stratą przy podejmowaniu decyzji.
Można wyłączyć swój "procesor emocji" da się to zrobić, nie jest to trudne i odtąd postępować wyłącznie logicznie czyli racjonalnie "na chłodno".
Jest to podstawowa umiejętność na drodze tzw: rozwoju duchowego.
Działanie emocjonalne czyli kompulsywne/afektywne pozbawione jest analizy myślowej, która jest podstawą przy posługiwaniu się logiką czyli racjonalizmem.
Kierując się emocjami nie wygrałbyś gry w szachy ani pokera - tu konieczna jest chłodna kalkulacja, logika.
Gdybyś myślał umysłem złożonym z emocji nie napisałbyś swojego wywodu, zamiast niego pojawił by się tu szał nieskładnych zdań, wyzwisk, przekleństw i wszelkich innych nieartukułowanych wyrażeń z emotikonami włącznie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Umysł jest złożony wyłącznie z emocji.
>Wcale nie.. to racjonalna strona umysłu, pozbawiona emocjonalnego czyli kompulsywnego reagowania na "dane wejściowe".
>Emocje to działanie pod wpływem impulsu/afektu, natomiast logika/racjonalizm to kalkulacja między zyskiem i stratą przy podejmowaniu decyzji.

Bez emocji nie byłoby żadnej reakcji.
Twojej "zimnej" kalkulacji zysków i strat podczas analizy rachunku wyników towarzyszą emocje tak samo jak przy poparzeniu czy wybuchu popędu na widok ładnej w twojej ocenie kobiety.

Emocje towarzyszące analizie wyników są złożone i budują się w długim odcinku czasu w odróżnieniu od tych prostych i natychmiastowych.

Racjonalistą nazywasz człowieka, nad którego umysłem panują głównie złożone emocje.

Tym zresztą różnimy się od innych gatunków zwierząt, że nasze emocje są bardziej złożone od ich emocji przez co potrafimy zwierzęta innych gatunków kontrolować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-12-2023 11:07 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Ja nie neguję istnienia emocji, mówię tylko że logika do nich nie należy. Ty zaś umysł logiczny/racjonalny nazywasz emocjonalnym czyli całkowicie przeciwnie do mnie.
>Bez emocji nie byłoby żadnej reakcji.
Błąd - bo np. odpowiedź na pytanie zadane programowi komputerowemu zwanemu AI/SI nie wynika z jego emocjonalnej reakcji lecz z faktu zaistnienia pytania doń skierowanego.
To jasne że nie da się całkowicie pominąć emocji w procesie myślowym bo są one immamentną częścią umysłu ale nie powiesz że rozwiązywanie jakiegoś matematycznego problemu/zagadki czy innego problemu wymagającego logiczno/analitycznego myślenia zależy od emocji bądż sam proces nią jest.
25-12-2023 10:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Osoba racjonalna zawsze posługuje się logiką w ocenie sytuacji a nie emocjami, więc wystarczy sprawdzić jakimś testem na ile kierujesz się logiką w wyborze i będziesz wszystko wiedział.
pominięcie emocji nie jest racjonajne np chcesz kupić auto, logicznie najlepsze jest A, ale ci dużo bardziej podoba się B (emocje), jeśli wybierzesz logicznie auto A nie będzie cię cieszyć, będziesz cierpiał, a więc twoje "logiczne" jest nielogiczne

>Odpowiedz czy racjonalne jest namawianie i bajanie wciąż o komuniźmie ?
właśnie, Ty pisze że jestem nieracjonalny, ja w odpowiedzi (gdyby był taki test) wysyłam dowód na moje IR=170
gdzie IR=100 to srednia
25-12-2023 10:58 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>logicznie najlepsze jest A, ale ci dużo bardziej podoba się B (emocje), jeśli wybierzesz logicznie auto

Pominięcie emocji w jakiejkolwiek decyzji jest niemożliwe, niewykonalne.

Emocja jest warunkiem koniecznym podjęcia jakiejkolwiek decyzji.

Każde twoje "najlepsze, lepsze, dobre, niedobre, gorsze, najgorsze" ugruntowane jest w emocji.

Emocje najprostsze są najbardziej intensywne.

Emocja prymitywna nakazuje Ci wybór auta, w którym będziesz rozpoznawany jako samiec alfa i samice same będą Ci wchodzić do łóżka a sprzeczna emocja złożona nakazuje Ci wybór auta, w którym zmieścisz całą rodzinę i przewieziesz ja bezpiecznie na miejsce ale na które nie zareaguje żadna samica i żadna Ci się w związku z autem nie odda.

Te dwie sprzeczne emocje wykluczają się wzajemnie.

Logiką nazywamy uczucia wyzsze, emocje złożone natomiast o emocjonalności umysłu mówimy gdy mamy na myśli emocje pierwotne, prymitywne popędy zwierzęce.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Berzerac (5671 punktów)
>uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz
>racjonalności? IR

Nie wiem, ale jeśli takowy test istnieje, Ty na pewno go nie zaliczysz. Uważając się za racjonalistę, obrażasz ludzi myślących racjonalnie.

Czy racjonalizm jest tożsamy z pragmatyzmem, zdrowym rozsądkiem , a co za tym idzie postawą i światopoglądem? Czy racjonalista idzie za głosem serca, czy rozumu? Nie przeczę, że czasami ludzie racjonalni postępują irracjonalnie. Co ma na to wpływ? Emocje, osobiste zaangażowanie? Ja nie potrafię tego zdefiniować. Tym bardziej i Tobie się to nie uda. Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.
Wyobraź sobie, że dzięki wierze i zaangażowaniu są takie miejsca. (nie mylić z piekłem okraglego)

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.
>Wyobraź sobie, że dzięki wierze i zaangażowaniu są takie miejsca. (nie mylić z piekłem okraglego)

Raj to po prostu stan szczęścia, który możemy osiągnąć wtedy gdy natura otoczenia zgodna jest z naszą wewnętrzną naturą.

Każdy z nas dąży do ukształtowania natury otoczenia na wzór swój i podobieństwo swoje.

Niestety jestemy indywiduami o sprzecznych naturach, których egzystencja wyklucza się wzajemnie.

Nasze życie to chwilami raj i chwilami piekło tak jak pogoda na dworze.

Nikt z nas nie osiągnie ciągłego szczęścia.

Może jednak przez rozwój złożonych emocji powstrzymać nieco cierpienie.

Generalnie wizje raju okrągłego mi odpowiadają. Jego wyobrażenia uspokajają mnie wewnętrznie, rozładowują napięcia.

Z pewnością nie cierpialbym w raju okrągłego.

Sądzę, że w świecie twojej wizji też bym nie cierpiał, choć wasze wizje są zabierzne z moją wizją świata.

W każdym razie nie jesteśmy na tyle różni, żeby być dla siebie wrogami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Uważając się za racjonalistę, obrażasz ludzi myślących racjonalnie.

Jesteś tworem psychicznym sprzecznym z umysłem okrągłego. Sprzeczne emocje w waszych umysłach tworzą dla was sprzeczne wizje świata i sprzeczne dążenia.

Poziom złożoności emocji okrągłego nie jest mniejszy od twojego ale wasze emocje mają sprzeczny i wykluczający się charakter.

To jest jak życie zwierząt jednego gatunku na jednym terenie o odmiennym instynkcie przetrwania.

Jak w przypadku rozwoju i dominacji religii przyszłość okaże, która z waszych psyche okaże się silniejsza i która będzie dominować w głowach przyszłych pokoleń.

businessin(*)katolicyzm-oddaje-pole/klrqqxp

Z tego co dostrzegam bliżej mi jest emocjonalnie do okrągłego niż do Ciebie ale też wcale z okrągłym nie jest mi zupełnie po drodze.

To zresztą nie jest nasza ostateczna forma psychiczna, cały czas podlegamy wpływom i się zmieniamy.

Nie wiadomo jeszcze na ile nasza psychika stanie się zbieżna a na ile rozbieżna w przyszłości, kto będzie z nas zgodny z powszechnymi emocjami a kto sprzeczny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2023 10:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz racjonalności? IR
>Nie wiem, ale jeśli takowy test istnieje, Ty na pewno go nie zaliczysz. Uważając się za racjonalistę, obrażasz ludzi myślących racjonalnie.
dlatego potrzebuję sie sprawdzić i uwiarygodnić

> Ja nie potrafię tego zdefiniować. Tym bardziej i Tobie się to nie uda.
taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić

>Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.
popatrz na mrówki, żyją w raju


-wagowo jest ich tyle co ludzi
-jedzą tyle mięsa co wszystkie drapieżniki razem wzięte
-nie pracują
-żyją w klimatyzowanych domach
-bez mrówek świat by umarł, bez nas by odżył
-nie mają patoelit, hierarchii, propagandy, szkół, pracy, policji, wiezień, sądów, podatków, pieniędzy,
-sa czerwone znaczy komunistki (w ramach walki z komunizmem powinniśmy je wszystkie zagazować)

kto jest bardziej racjonalny? czerwona mrówka która jest małym tępakiem czy my libki, dla których największą wartością jest antykomunizm czyli indywidualizm, wolność, własność
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>indywidualizm, wolność, własność

Ty z koncepcją raju jesteś tu wciąż indywidualistą. Nie rozumujesz tak jak stado.

Zwariowałbym w świecie, w którym nie wolno mi pójść gdzieś indziej niż wszyscy, w którym wolno mi biec tylko razem ze stadem.

Rozumiem, że owce chcą biec stadnie i nikt ich nie zmusza ale w takim razie jestem czarną owcą i musicie mnie usunąć, żebym nie burzył waszej wizji stadnych zachowań.

W kapitalizmie kiedy wszędzie wokół masz ludzi niezgodnych to możesz przed nimi zbudować płot albo choć na chwilę zamknąć się w cudzym, wynajętym pokoju i odizolować się do tego co te istoty czują, w co wierzą i czego chcą.

W komunie będąc niezgodnym z innymi jesteś w potrzasku, w sytuacji bez wyjscia, w więzieniu i tylko chwile Cię dzielą od tego zanim komuniści Cię wykończą, bo nie tolerują niczego co jest inne od nich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2023 11:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Zwariowałbym w świecie, w którym nie wolno mi pójść gdzieś indziej niż wszyscy, w którym wolno mi biec tylko razem ze stadem.
jestem indywidualistyczny z drugiej strony w wojsku jak razem maszerowaliśmy, wchodziłem w trans, czułem moc, czułem się dobrze

>Rozumiem, że owce chcą biec stadnie i nikt ich nie zmusza ale w takim razie jestem czarną owcą i musicie mnie usunąć, żebym nie burzył waszej wizji stadnych zachowań.
indywidualizm może też być genetycznym programem, jako forma selekcji, indywidualnie trudniej żyć, słabsi umieraja, dlatego do rozrodu zostają tylko silniejsi. Indywidualizm to odpowiednik poroży u jeleni czy ogona u pawia, nie pomaga życ ale dla płci przeciwnej stanowi dowód dobrych genow (tak wymyslilem, ale to jest nieracjonalne)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić
Dopóki nie ma wymogu racjonalności, do takiego oskarżenia dojść nie może.

cr
28-12-2023 18:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić
>Dopóki nie ma wymogu racjonalności, do takiego oskarżenia dojść nie może.
są testy np religijności, praworządności, na prawo jazdy, na rolnika, górnika, nauczyciela, policjanta, spawacza, marynarza, operatora koparki, ... to czemu nie racjonalności?
farmer (22440 punktów)
>>>taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić
>>Dopóki nie ma wymogu racjonalności, do takiego oskarżenia dojść nie może.
>są testy np religijności, praworządności, na prawo jazdy, na rolnika, górnika, nauczyciela, policjanta, spawacza, marynarza, operatora koparki, ... to czemu nie racjonalności?

Jest regulamin tego forum. I co ci to daje? Nic.

4. Uczestnicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce.

Czy jak się kogoś do psa przyrównuje jak chętnie racjonalistka to się spełnia wymog z punktu 4?
Oczywiście że nie.

Zobacz że każdy ma inne obyczaje. Chamy takie jak chętnie racjonalistka maja inne.

Robiłeś sobie test na obyczaje ? Podejrzewam że nie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić
>>Dopóki nie ma wymogu racjonalności, do takiego oskarżenia dojść nie może.
>są testy np religijności, praworządności, [...] to czemu nie racjonalności?
Bo nie ma zapotrzebowania na tę cechę.


cr
29-12-2023 13:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>taki test jest potrzebny, żeby oskarżony o nieracjonalność mógł się oczyścić
>>>Dopóki nie ma wymogu racjonalności, do takiego oskarżenia dojść nie może.
>>są testy np religijności, praworządności, [...] to czemu nie racjonalności?
>Bo nie ma zapotrzebowania na tę cechę.
może być, że racjonalność kobiet jest inna niż mężczyzn
racjonalność patoelit jest inna niż niewolników
może być, że racjonalność każdego z nas jest inna, tzn wszyscy jesteśmy racjonalni
tzn punkt widzenia zależy od pkt siedzenia
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>może być, że racjonalność każdego z nas jest inna, tzn wszyscy jesteśmy racjonalni
Też twierdziłam, że wszyscy: "Wszyscy są racjonalistami, tyle, że w różnym stopniu." ale stopniowanie znaczy, że zróżnicowanie jest nie jakościowe, a ilościowe.

Co nadal nie znaczy, że jest wymierne.

>punkt widzenia zależy od pkt siedzenia
Ten fakt nie ma związku z racjonalizmem.

cr
29-12-2023 21:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>może być, że racjonalność każdego z nas jest inna, tzn wszyscy jesteśmy racjonalni
>Też twierdziłam, że wszyscy: "Wszyscy są racjonalistami, tyle, że w różnym stopniu."
pamiętałem ale nie chciało mi sie szukac

>stopniowanie znaczy, że zróżnicowanie jest nie jakościowe, a ilościowe. Co nadal nie znaczy, że jest wymierne.
jest wymierne, tylko z powodu tylu różnych "miejsc siedzenia" (punktów widzenia) trudne do zmierzenia

>>punkt widzenia zależy od pkt siedzenia
>Ten fakt nie ma związku z racjonalizmem.
przykładowo, racjonalny płód w łonie matki chcę ją max wydoić a racjonalna matka nie chce zostać wydojona do cna
racjonalne jest opierdzielanie się w pracy, by starczyło sił na zycie, a janusze biznesu nie są w ciemię bici, potrafią wydoić pracownika, postepują racjonalnie, inaczej firma by zbankrutowała
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Co nadal nie znaczy, że jest wymierne.
>jest wymierne,
Nie ma miary racjonalizmu, nie ma jednostki - nie jest.

>>>punkt widzenia zależy od pkt siedzenia
>>Ten fakt nie ma związku z racjonalizmem.
>przykładowo, racjonalny płód w łonie matki chcę ją max wydoić a racjonalna matka nie chce zostać wydojona do cna
>racjonalne jest opierdzielanie się w pracy, by starczyło sił na zycie, a janusze biznesu nie są w ciemię bici, potrafią wydoić pracownika, postepują racjonalnie, inaczej firma by zbankrutowała
Zauważ, że płód ma interes mieć zdrową matkę, a matka zdrowe dziecko, że bankrut nie płaci pracownikom, a ledwo żywy pracownik jest niewydajny.


cr
30-12-2023 10:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Co nadal nie znaczy, że jest wymierne.
>>jest wymierne,
>Nie ma miary racjonalizmu, nie ma jednostki - nie jest.
a od czego jest fR?
proponuje zmierzyć Twoje IR, jako jednostka, wtedy mój poziom IR = 2.3cr
tak zrobiono z metrem, kilogramem, Celcjuszem

jak mierzy się IQ (iloraz inteligencji)?
przyjęto, że IQ=100 to średnia dla populacji

>>>>punkt widzenia zależy od pkt siedzenia, przykładowo, racjonalny płód w łonie matki chcę ją max wydoić a racjonalna matka nie chce zostać wydojona do cna
>Zauważ, że płód ma interes mieć zdrową matkę, a matka zdrowe dziecko,
z tego co wiem to płód bezlitosnie "doi" matkę, dlatego im wypadały zęby (z braku minerałów, wszystko zabrał płód)
płód to rak, jeszcze te kilogramy trzeba urodzic, karmić własną krwią, martwic się o niego. Nie jest racjonalnym miec dzieci
no chyba że?
masz jakiś pomysł?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Co nadal nie znaczy, że jest wymierne.
>>>jest wymierne,
>>Nie ma miary racjonalizmu, nie ma jednostki - nie jest.
>a od czego jest fR?
Od pisania co się nam widzi i prób obrony tych twierdzeń.

>proponuje zmierzyć Twoje IR, jako jednostka,
Na jednostkę to nazwisko, np. to, a skrót Dr.

>wtedy mój poziom IR = 2.3cr
A na ile Dr się szacujesz?

> jak mierzy się IQ (iloraz inteligencji)?
Testami na inteligencję.

>płód to rak, jeszcze te kilogramy trzeba urodzic, karmić własną krwią, martwic się o niego. Nie jest racjonalnym miec dzieci
Czyli sam jako były płód musisz być uosobieniem irracjonalności, więc by jej dowieść, powinieneś wyprodukować kolejny płód.

cr
30-12-2023 13:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Nie ma miary racjonalizmu, nie ma jednostki - nie jest.
>>a od czego jest fR?
>Od pisania co się nam widzi i prób obrony tych twierdzeń.
żeby cokolwiek stworzyć musi byc jedność w przestrzeni i czasie
tak było w raju


na fR mamy jedność czasu ale nie przestrzeni

>>proponuje zmierzyć Twoje IR, jako jednostka,
>Na jednostkę to nazwisko, np. to, a skrót Dr.
racjonalne są tylko kobiety, mężczyźni tez ale inaczej

>>wtedy mój poziom IR = 2.3cr
>A na ile Dr się szacujesz?
Dr jest błyskotliwy, inteligentny, ale średnio racjonalny

>>płód to rak, jeszcze te kilogramy trzeba urodzic, karmić własną krwią, martwic się o niego. Nie jest racjonalnym miec dzieci
>Czyli sam jako były płód musisz być uosobieniem irracjonalności,
jestem dowodem racjonalności płodu, urodziłem sie jako pierworodny, zdrowy, wielki, widać matka nie umiała się obronić i podupadła na zdrowiu
gdy odżyła, zaszła w kolejne ciąże, moi bracia już byli mniejsi, widac organizm matki sie nauczył bronić przed "rakiem"
łososie, rodzą i zaraz umierają
racjonaliści muszą wyginąć
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A na ile Dr się szacujesz?
>Dr jest błyskotliwy, inteligentny, ale średnio racjonalny
A kto jest bardziej? Farmer, któren Ciebie pochwalił?

>>>Nie jest racjonalnym miec dzieci
>>Czyli sam jako były płód musisz być uosobieniem irracjonalności,
>jestem dowodem racjonalności płodu, urodziłem sie jako pierworodny, zdrowy, wielki, widać matka nie umiała się obronić i podupadła na zdrowiu
Jeżeli posiadanie dzieci jest nieracjonalne, to jako dziecko swoich rodziców uosabiasz ICH nieracjonalność. Bo w niezależnych od nas procesach własnej racjonalności przecież nie przejawiamy.

>łososie, rodzą i zaraz umierają
Te łososie tj. przyroda. (A dzisiaj u mnie też kulinarium. )

>racjonaliści muszą wyginąć
Tym bardziej księża, a żyją.

cr
30-12-2023 18:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jeżeli posiadanie dzieci jest nieracjonalne, to jako dziecko swoich rodziców uosabiasz ICH nieracjonalność. Bo w niezależnych od nas procesach własnej racjonalności przecież nie przejawiamy.
matka natura wymyśliła miłość, pożądanie, seks, wtedy człowiek jest otumaniony
dzisiaj się uodporniliśmy na sily natury (antykoncepcja), na dłuższą metę tak nie może być

>>racjonaliści muszą wyginąć
>Tym bardziej księża, a żyją.
od nas bardziej racjonalni są wierzacy, ponieważ żyją dłużej, są szczęśliwsi, zdrowsi, odporni na ból, szybko sie podnosza z upadku, płodzą dzieci jako dar boży
bycie wierzącym jest racjonalne (wtedy farmer nie jest racjonalny- zaciekle tępi wierzenia)
farmer (22440 punktów)
>>
>bycie wierzącym jest racjonalne (wtedy farmer nie jest racjonalny- zaciekle tępi wierzenia)
>

Kłamiesz. Pisanie o chmastwie chętnie racjonalsitki nie jest tępiniem wiary.

Podaj jeden przykład manipualncie gdzie tepie wiare.

To że ty piszesz ...my libki niedorozwojki i określasz innych ludzi niedrozwojami nie jest tępiniem wiary gdy ja to wspominam i pytam.

To pokazywanie też poniekąd twojego chamstwa. O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?

Bo chyba tak jak nikt nie chce być psem wołany tak i niedorozwoejm.
Tak jak i kobiety z liścia bite jak to śmieszy wolnomyśliciela.
30-12-2023 19:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Podaj jeden przykład manipualncie gdzie tepie wiare.
pisałeś o naszym forumowym koledze który ubrał choinkę, zjadł kolacje wygilijną, jako działanie przeciwne racjonalności, a jest odwrotnie.

>To że ty piszesz ...my libki niedorozwojki i określasz innych ludzi niedrozwojami nie jest tępiniem wiary gdy ja to wspominam i pytam.
uważam że liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) to niewolnictwo, cierpienie i wymieranie

> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi
farmer (22440 punktów)
>>Podaj jeden przykład manipualncie gdzie tepie wiare.
>pisałeś o naszym forumowym koledze który ubrał choinkę, zjadł kolacje wygilijną, jako działanie przeciwne racjonalności, a jest odwrotnie.

Wigilię urządzają wierzący. Modlą się. To jest wigilia. Jedzenie pierogów to nie jest wigilia.
Gdzie tu jest zaciekle tępienie wiary kłamco?

W co wierzy niewierzący manipualncie podczas jedzenia pierogow?

Ubieranie choinki jest racjonalne? Co to ma wspólnego z wiarą kogoś kto nie wierzy?


>>To że ty piszesz ...my libki niedorozwojki i określasz innych ludzi niedrozwojami nie jest tępiniem wiary gdy ja to wspominam i pytam.
>uważam że liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) to niewolnictwo, cierpienie i wymieranie

Manipualncie ty piszesz o innych że są niedrozwojkmi. Czemu innych ludzi określasz niedorozwojami? I kim oni są.

Ty jesteś niedorozwoj. Bo sam o sobie tak piszesz. Ty. Ale co to ma wspólnego z innymi jak po za tobą nie ma takich ludzi.


>> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
>liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi

Ty piszesz my libki niedrozwojki. Kogo nazywasz niedorozwojem?

Bo chyba tak jak nikt nie chce być psem wołany tak i niedorozwoejm.
Tak jak i kobiety z liścia bite.

Chcesz być nazwany niedrozwojwm albo twoja rodzina dzieci koledzy?
Nie? To czemu innych tak określasz?
31-12-2023 12:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ubieranie choinki jest racjonalne? Co to ma wspólnego z wiarą kogoś kto nie wierzy?
to magia, dzieci potrzebują magii, bajki, choinki, mikołaja, prezentów, pysznego jedzenia, poczucia wspólnoty, raju

> Czemu innych ludzi określasz niedorozwojami? I kim oni są.
fR to teatr, wymaga teatralnych zachowań
życie to nie teatr

>Ty jesteś niedorozwoj. Bo sam o sobie tak piszesz.
przecież nikt racjonalny nie może być alkoholikiem, tylko libek niedorozwojek

>Ty piszesz my libki niedrozwojki. Kogo nazywasz niedorozwojem?
każdego kto wierzy w liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), a więc my wszyscy, pozostali to komuniści

farmer (22440 punktów)
>>Ubieranie choinki jest racjonalne? Co to ma wspólnego z wiarą kogoś kto nie wierzy?
>to magia, dzieci potrzebują magii, bajki, choinki, mikołaja, prezentów, pysznego jedzenia, poczucia wspólnoty, raju

Co to ma wspólnego z wiarą kogoś kto nie wierzy.

Wigilia to modlitwa to obrzęd wkład wchodzi ubiernie choinki ale choinka nie jest sama w sobie.

Tak jak komunia w kosciele. To robią wierzący.
Bo jest to element ich wiary gdzie potem śpiewają Bog się rodzi.

Czy niewierzący też śpiewa przy choince związku z tą magia czy ten element uważa za absurdalny.

Gdzie w takim razie KŁamco widzisz to t3pinie wiary?

Jak zrobisz obiad i dasz dziecku prezent nie będzie to Wigilia.
Nawet jak ubierzesz krzak cukierkami.



>> Czemu innych ludzi określasz niedorozwojami? I kim oni są.
>fR to teatr, wymaga teatralnych zachowań
>życie to nie teatr

Głupoty. Czemu ludzi określasz niedorowajimai.
Czy swoją matkę tam określasz ojca córkę syna żonę kolegów ?

Wiedzą o tym ?

>>Ty jesteś niedorozwoj. Bo sam o sobie tak piszesz.
>przecież nikt racjonalny nie może być alkoholikiem, tylko libek niedorozwojek
>>Ty piszesz my libki niedrozwojki. Kogo nazywasz niedorozwojem?
>każdego kto wierzy w liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), a więc my wszyscy, pozostali to komuniści
>

To ty wtakim razie wierzysz w liberalizm bo sam o sobie piszesz niedorozwojek.

Kto wierzy w to co piszesz? Kogo nazywasz niedorowjkiem ?

Swoją matkę ? Ona w to wierzy? Ojca ? Czy twoi koledzy to też niedorozwoje?

Kim sa MY WSZYCY?

Ludzie którzy nie wierzą w twoje głupoty są komunistami?

Czy twoja matka to komunistka? Twój ojciec to komunista?
Koledzy z pracy to komuniści?
30-12-2023 21:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
>liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi
Nożyce tak mają: zawołaj na fR "ej, głupki!" , a z góry wiadomo kto się odezwie.

cr
farmer (22440 punktów)
>>> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
>>liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi
>Nożyce tak mają: zawołaj na fR "ej, głupki!" , a z góry wiadomo kto się odezwie.

Krąg jest wąski tych co mogli by zawołać głupki a "potem palić Jana" reszta posiada kulture i tu na forum i póz a nim . Co widać w wypwiedziach.
I nie muszą się posiłkować tchórzliwym określeniami.

Oczywiście na fR bo w realu to kultura ani psów ani libków ani bandytów ani kurwi ani głupków.
To i nie wiesz kto się odezwie.

Kto by sobie pozwolił być do psa przyrownany przez ciebie albo nazwany niedorowjem przez niego.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
>liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi
Nie pitol o liberalizmie i kręgach cywilizacyjnych, tylko się tłumacz farmerowi czemu kogokolwiek prócz siebie określasz nie tak, jak by on sobie życzył.


cr
farmer (22440 punktów)
>>> O sobie pisz że jestes niedorozowjek . Ale czemu określasz tach innych ludzi?
>>liberalizm to nasz krąg cywilizacyjny wyrosły z chrześcijaństwa, jesteśmy jego dziećmi
>Nie pitol o liberalizmie i kręgach cywilizacyjnych, tylko się tłumacz farmerowi czemu kogokolwiek prócz siebie określasz nie tak, jak by on sobie życzył.

Pewnie z tego samego powodu gdy ty kiedyś pislas komuś czemu określa (już nie pamiętam gdzie i co) tak kobiety.

Już nie piętami gdzie to było ale pytałas bodajże czy chodzi o jego Matke córkę żonę bo skoro kobiety są takie i owakie to jego MATKa też... I ty zapewne też.
f**k LOGICK.



4. Uczestnicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce.

>Nożyce tak mają: zawołaj na fR "ej, głupki!" , a z góry wiadomo kto się odezwie.  


Dlaczego ktoś miałby się spodziewać że krzykniesz ej głupki?

Punkt 4 to najgłupszy punk regulaminu tego forum.

Znaczy on.tyle co nie śmiecic w LESIE

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jeżeli posiadanie dzieci jest nieracjonalne, to jako dziecko swoich rodziców uosabiasz ICH nieracjonalność. Bo w niezależnych od nas procesach własnej racjonalności przecież nie przejawiamy.
> matka natura wymyśliła miłość, pożądanie, seks, wtedy człowiek jest otumaniony
>dzisiaj się uodporniliśmy na sily natury (antykoncepcja), na dłuższą metę tak nie może być
Znaczy: nie przeczysz.

>>>racjonaliści muszą wyginąć
>>Tym bardziej księża, a żyją.
>od nas bardziej racjonalni są wierzacy, ponieważ żyją dłużej, są szczęśliwsi, zdrowsi, odporni na ból, szybko sie podnosza z upadku, płodzą dzieci jako dar boży
Ale wymyśliłeś to, czy masz jakieś dane?

>bycie wierzącym jest racjonalne
Nie jest, wierzy się bezwiednie.

cr
31-12-2023 11:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>racjonaliści muszą wyginąć
>>>Tym bardziej księża, a żyją.
>>od nas bardziej racjonalni są wierzacy, ponieważ żyją dłużej, są szczęśliwsi, zdrowsi, odporni na ból, szybko sie podnosza z upadku, płodzą dzieci jako dar boży
>Ale wymyśliłeś to, czy masz jakieś dane?
dane, to dotyczy wierzących wierzących
nie dotyczy tylko wierzących, np nie praktykujacych, czy niezaangażowanych

>>bycie wierzącym jest racjonalne
>Nie jest, wierzy się bezwiednie.
badania udowodniły że bycie wierzącym jest racjonalne
dlatego powinniśmy wymyśleć swoją wiarę (wymyśl coś )
współcześnie rolę religi wypełnia psychologia, tzw samorozwój, nauka, ale to nie TO
nasza magia musi być wspólnotowa i nowoczesna, potrzebujemy tego
tak staniemy się Nowym Narodem Wybranym
jeśli tego nie zrobimy, wymrzemy

u Żydów jest mądrze, musi się zebrać min 10 mężczyzn, żeby bóg dał im błogosławieństwo i moc

racjonalizm polegałby na odrzuceniu liberalizmu (indywidualizmu, wolności)
31-12-2023 12:39 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>od nas bardziej racjonalni są wierzacy, ponieważ żyją dłużej, są szczęśliwsi, zdrowsi...
>>Ale wymyśliłeś to, czy masz jakieś dane?
>dane
A skąd?

>badania udowodniły że bycie wierzącym jest racjonalne
Wierzę, że to bluf.


cr
31-12-2023 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>od nas bardziej racjonalni są wierzacy, ponieważ żyją dłużej, są szczęśliwsi, zdrowsi...
>>>Ale wymyśliłeś to, czy masz jakieś dane?
>>dane
>A skąd?
słyszałem, zapamietałem,
znajdę

>>badania udowodniły że bycie wierzącym jest racjonalne
>Wierzę, że to bluf.
jako przykład z wikipedi
12 Kroków Anonimowych Alkoholików, najskuteczniejsze wyjście z nałogu, dodatkowo darmowe
Krok 1; Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu - że utraciliśmy kontrolę nad naszym życiem.
Krok 2. Uwierzyliśmy, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek.
Krok 3. Podjęliśmy decyzję, aby powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, tak jak Go rozumieliśmy.
Krok 4. Zrobiliśmy wnikliwą i odważną osobistą inwenturę moralną.
Krok 5. Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów.
Krok 6. Staliśmy się całkowicie gotowi, żeby Bóg usunął wszystkie te wady charakteru.
Krok 7. Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki.
Krok 8. Zrobiliśmy listę wszystkich osób, które skrzywdziliśmy, i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Krok 9. Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Krok 10. Prowadziliśmy nadal osobistą inwenturę, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów.
Krok 11. Staraliśmy się przez modlitwę i medytację poprawiać nasz świadomy kontakt z Bogiem, tak jak Go rozumieliśmy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas oraz o siłę do jej spełnienia.
Krok 12. Przebudzeni duchowo w rezultacie tych kroków staraliśmy się nieść to posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach.

ja w to oczywiście nie wierze i jest tak jak jest
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>12 Kroków Anonimowych Alkoholików, najskuteczniejsze wyjście z nałogu, dodatkowo darmowe
>Krok 1; Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu - że utraciliśmy kontrolę nad naszym życiem.
Pierwsze: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną...

W religiach uznawanie wskazanego szamana jest fundamentalne.


cr
03-01-2024 11:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>12 Kroków Anonimowych Alkoholików, najskuteczniejsze wyjście z nałogu, dodatkowo darmowe
>>Krok 1; Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu - że utraciliśmy kontrolę nad naszym życiem.
>Pierwsze: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną...
dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody), a z niej "jest tak jak ma być, inaczej byc nie może" i to jest zgodne z 12 krokami aa

>W religiach uznawanie wskazanego szamana jest fundamentalne.
kluby AA są ateistyczne, np Wiktor Osiatyński, alkoholik, ateista, uczestnik aa, umarł na wątrobę, mówił o Bogu, "jakkolwiek go rozumiesz", uważał że trzeba wierzyc w "coś" wyższego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
Bogiem, czyli kim, lub czym?

>"jest tak jak ma być, inaczej byc nie może"
Na pewno jest tak, jak jest; czy "tak, jak ma być" nie wiadomo, więc i nie wiadomo czy jest w tym Twoim twierdzeniu choć krzta słuszności.

>kluby AA są ateistyczne
Anonimowych Ateistów?

A przed laty z inicjatywy "PSR" tworzona była nieanonimowa lista ILAiA - Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków im Kazimierza Łyszczyńskiego, obecnie zawieszona.


cr
03-01-2024 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>Bogiem, czyli kim, lub czym?
jest fizyka jako podstawa nauk, z niej chemia, z niej biologia, z niej człowiek
świat jest fizyczny, znaczy zdeterminowany, znaczy nie ma JA, ani Wolnej Woli,
Jest Tak Jak Ma Być, Inaczej Byc Nie Może
uwierz w TO, a wszystko stanie się prostsze

>>"jest tak jak ma być, inaczej byc nie może"
>Na pewno jest tak, jak jest;
OK

>czy "tak, jak ma być" nie wiadomo,
wiadomo, fizyka to dowodzi a za nią chemia, biologia, socjologia? psychologia?

>więc i nie wiadomo czy jest w tym Twoim twierdzeniu choć krzta słuszności.
nie krzta a w 100% prawda

>>kluby AA są ateistyczne
>Anonimowych Ateistów?
>A przed laty z inicjatywy "PSR" tworzona była nieanonimowa lista ILAiA - Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków im Kazimierza Łyszczyńskiego,
byłaś tam, z imienia i nazwiska?

>obecnie zawieszona.
widać jesteśmy bezpłodni skazani na wymarcie

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>Bogiem, czyli kim, lub czym?
>jest fizyka jako podstawa nauk, z niej...
Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.

>>czy "tak, jak ma być" nie wiadomo,
>wiadomo, fizyka to dowodzi...
"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?

>>A przed laty z inicjatywy "PSR" tworzona była nieanonimowa lista ILAiA - Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków im Kazimierza Łyszczyńskiego,
>byłaś tam, z imienia i nazwiska?
Tak i nie, tzn. byłam, ale o coś się na fR fochnęłam i się wypisałam.

>widać jesteśmy bezpłodni skazani na wymarcie
Nie, dopóki będą religie, będzie istniał i ateizm.

cr
03-01-2024 18:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>>Bogiem, czyli kim, lub czym?
>>jest fizyka jako podstawa nauk, z niej...
>Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.
"bóg" jak go powszechnie rozumiemy, to ew inicjator wybuchu
później to działają TYLKO prawa fizyki (jeśli znasz inne prawa to podaj)


świat jest nieskończenie wielki a więc nieskonczenie wiele jest ziemi i wiele jest cr

>>>czy "tak, jak ma być" nie wiadomo,
>>wiadomo, fizyka to dowodzi...
>"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?
nauka dowodzi że świat jest zdeterminowany, gdyby tak nie było, nie byłoby cywilizacji (maszyn, szkoły, internetu, w tym naszego pisania na fR)

>>widać jesteśmy bezpłodni skazani na wymarcie
>Nie, dopóki będą religie, będzie istniał i ateizm.
a Ty nie masz magicznych wierzeń, zachowań, rytuałów, przekonań?
np Duch Prawdy wierzy w magię liczb 141 414 www.racjonalista.pl/forum.php/s,875104
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>>>Bogiem, czyli kim, lub czym?
>>>jest fizyka jako podstawa nauk, z niej...
>>Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.
>"bóg" jak go powszechnie rozumiemy, to ew inicjator wybuchu
Inicjator wybuchu to np. spłonka; fizyka niczym takim nie jest.

>>"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?
>nauka dowodzi że świat jest zdeterminowany...
Istnienia tego Twojego nakazu to nie potwierdza.

>>>widać jesteśmy bezpłodni skazani na wymarcie
>>Nie, dopóki będą religie, będzie istniał i ateizm.
>a Ty nie masz magicznych wierzeń, zachowań, rytuałów, przekonań?
Że np. mówię komuś, że trzymam kciuki?
No ale w tym nie ma magii, nikt nawet nie myśli, że powiedzenie tego w czymkolwiek pomaga.

cr
04-01-2024 09:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>>Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.
>>"bóg" jak go powszechnie rozumiemy, to ew inicjator wybuchu
>Inicjator wybuchu to np. spłonka; fizyka niczym takim nie jest.
gdy czegoś nie wiemy, jest miejsce na boga,
fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy

>>>"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?
>>nauka dowodzi że świat jest zdeterminowany...
>Istnienia tego Twojego nakazu to nie potwierdza.
nie możesz sie przeciwstawić prawom fizyki

>>>>widać jesteśmy bezpłodni skazani na wymarcie
>>>Nie, dopóki będą religie, będzie istniał i ateizm.
>>a Ty nie masz magicznych wierzeń, zachowań, rytuałów, przekonań?
>Że np. mówię komuś, że trzymam kciuki?
> ale w tym nie ma magii, nikt nawet nie myśli, że powiedzenie tego w czymkolwiek pomaga.
pomaga (na początku było słowo) temu kto mówi i do kogo mówi
słowa mają magiczna moc
mamy wiele wierzeń magicznych, np że jak będziemy dorośli bedziemy szczęśliwi, że jak skonczymy szkołe, znajdziemy dobra pracę, kupimy nowe auto, wybudujemy dom, że jak pójdziemy na emeryturę ...
takie wierzenia są budowane przez patoelit i ich kapłanów np Lis na sączeniu nam "prawdy objawionej" w TVN-e zarabiał 260 000 zł/miesiąc w TVPiS było niewiele lepiej
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>>>Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.
>>>"bóg" jak go powszechnie rozumiemy, to ew inicjator wybuchu
>>Inicjator wybuchu to np. spłonka; fizyka niczym takim nie jest.
> gdy czegoś nie wiemy, jest miejsce na boga
Nadal nie wiem co to jest po okrągłemu bóg.

>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.

>>>>"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?
>>>nauka dowodzi że świat jest zdeterminowany...
>>Istnienia tego Twojego nakazu to nie potwierdza.
>nie możesz sie przeciwstawić prawom fizyki
Ale jeśli zechcę, mogę je zanegować.

>>>a Ty nie masz magicznych wierzeń, zachowań, rytuałów, przekonań?
>>Że np. mówię komuś, że trzymam kciuki?
>> ale w tym nie ma magii, nikt nawet nie myśli, że powiedzenie tego w czymkolwiek pomaga.
>pomaga (na początku było słowo) temu kto mówi i do kogo mówi
E tam, wymyślasz, nawet może przeszkadzać, bo nie żadne magiczne słowa działają, a okoliczności, np. mniemanie nt. intencji wypowiadającego.

>mamy wiele wierzeń magicznych, np że [...] bedziemy szczęśliwi...
Raczej na to liczmy; mówiłabym o nadziei.

cr
05-01-2024 08:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>>dla mnie bogiem jest fizyka (prawa przyrody)
>>>>>Bez Twojego sprecyzowania czym jest "bóg" Twoje twierdzenie jest niezrozumiałe.
>>>>"bóg" jak go powszechnie rozumiemy, to ew inicjator wybuchu
>>>Inicjator wybuchu to np. spłonka; fizyka niczym takim nie jest.
>> gdy czegoś nie wiemy, jest miejsce na boga
>Nadal nie wiem co to jest po okrągłemu bóg.
bog jest okragly
to słońce
źródło życia

nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka, codziennie ją studiuje , chcialbym byc jej kaplanem, ale nie mogę, nie lubie tej głupiej matematyki, chociaż czasem jest prosta E=mc2, czy to nie boski wzór?
gdyby świat nie był fizyczny (zdeterminowany) nie byłoby matematyki 2+4=3 albo 23 albo dowąlnie inna

>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
i dobrze, gdyby tak wszystko wiedzieli?
ale AI po zdjęciu wie np kto gej, jakbyśmy jej pozwolili, wiedziałaby kiedy umrzemy

>>>>>"Tak ma być" jest nakazem, nie faktem, więc co ma do tego nauka?
>>>>nauka dowodzi że świat jest zdeterminowany...
>>>Istnienia tego Twojego nakazu to nie potwierdza.
>>nie możesz sie przeciwstawić prawom fizyki
>Ale jeśli zechcę, mogę je zanegować.
zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )

>>mamy wiele wierzeń magicznych, np że [...] bedziemy szczęśliwi...
>Raczej na to liczmy; mówiłabym o nadziei.
nadzieja nie bierze sie znikąd, jest wykreowana, my jesteśmy mimowolnymi kukłami
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka
A to się sprowadza do 'niewairy w fizykę'.

>>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
>i dobrze
Nie dla Twojego twierdzenia, że "jest tak, jak ma być".

>zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )
Uznam to, jak mnie zmusisz.

>>>mamy wiele wierzeń magicznych, np że [...] bedziemy szczęśliwi...
>>Raczej na to liczmy; mówiłabym o nadziei.
>nadzieja nie bierze sie znikąd, jest wykreowana
Magicznie?

>jesteśmy mimowolnymi kukłami
Mimo- jakimi???

cr
05-01-2024 14:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka
>A to się sprowadza do 'niewairy w fizykę'.
jest tak jak ma być, inaczej byc nie może- to czysta fizyka

>>>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>>>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
>>i dobrze
>Nie dla Twojego twierdzenia, że "jest tak, jak ma być".
w fizyce tak jak było w raju, nie ma czasu, teoretycznie jest możliwe cofnięcie się, tak by zabić dziadka a więc samemu się nie urodzić
tu podobnie, jakbyśmy wiedzieli, że mamy dzisiaj zginąć w wypadku komunikacyjnym, to byśmy nie wyszli z domu ale to wszystko zgodnie z zasadą "jest tak jak ma być"

>>zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )
>Uznam to, jak mnie zmusisz.
niedługo będę bogaty, nie oprzesz się

>>>>mamy wiele wierzeń magicznych, np że [...] bedziemy szczęśliwi...
>>>Raczej na to liczmy; mówiłabym o nadziei.
>>nadzieja nie bierze sie znikąd, jest wykreowana
>Magicznie?
przez środowisko tzw opiniotwórcze tj dysponentów TV, radia, gazet, wytwórni filmowych, kościół, szkoła, sądów, policji, prawa, jednym słowem patoelity

>>jesteśmy mimowolnymi kukłami
>Mimo- jakimi???
jak ładnie zwracasz uwagę
ale potocznie tak się mówi?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka
>>A to się sprowadza do 'niewairy w fizykę'.
>jest tak jak ma być, inaczej byc nie może- to czysta fizyka
Taka czysta, że się nawet logiką nie pokala?

>>>>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>>>>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
>>>i dobrze
>>Nie dla Twojego twierdzenia, że "jest tak, jak ma być".
>w fizyce tak jak było w raju, nie ma czasu, teoretycznie jest możliwe cofnięcie się, tak by zabić dziadka a więc samemu się nie urodzić
>tu podobnie, jakbyśmy wiedzieli, że mamy dzisiaj zginąć w wypadku komunikacyjnym, to byśmy nie wyszli z domu ale to wszystko zgodnie z zasadą "jest tak jak ma być"
Tyle, że skoro ta zasada się nie obroniła, to w najlepszym razie "jest jak jest".

>>>zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )
>>Uznam to, jak mnie zmusisz.
>niedługo będę bogaty, nie oprzesz się
Lepiej żeby to było bogactwo argumentów.

>>>jesteśmy mimowolnymi kukłami
>>Mimo- jakimi???
>jak ładnie zwracasz uwagę
>ale potocznie tak się mówi?
Hę?


cr
06-01-2024 12:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka
>>>A to się sprowadza do 'niewairy w fizykę'.
>>jest tak jak ma być, inaczej byc nie może- to czysta fizyka
>Taka czysta, że się nawet logiką nie pokala?
to napisz, co jest bardziej logiczne?
broni Cię nick chętnie racjonalistko

>>>>>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>>>>>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
>>>>i dobrze
>>>Nie dla Twojego twierdzenia, że "jest tak, jak ma być".
>>w fizyce tak jak było w raju, nie ma czasu, teoretycznie jest możliwe cofnięcie się, tak by zabić dziadka a więc samemu się nie urodzić
>>tu podobnie, jakbyśmy wiedzieli, że mamy dzisiaj zginąć w wypadku komunikacyjnym, to byśmy nie wyszli z domu ale to wszystko zgodnie z zasadą "jest tak jak ma być"
>Tyle, że skoro ta zasada się nie obroniła, to w najlepszym razie "jest jak jest".
obroniła się, ale trudno mi to opisac

>>>>zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )
>>>Uznam to, jak mnie zmusisz.
>>niedługo będę bogaty, nie oprzesz się
>Lepiej żeby to było bogactwo argumentów.
argument (tak się mówi na pasek do bicia po tyłku), mam dużo argumentów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka
>>>>A to się sprowadza do 'niewairy w fizykę'.
>>>jest tak jak ma być, inaczej byc nie może- to czysta fizyka
>>Taka czysta, że się nawet logiką nie pokala?
>to napisz, co jest bardziej logiczne?
Bardziej (a powyższym wyborze po prostu wyłącznie) logiczne jest moje spostrzeżenie, że stwierdzenie "nie wierze w Boga, moim bogiem jest fizyka" sprowadza się do niewiary w fizykę.

>broni Cię nick chętnie racjonalistko
Moich racji bronią moje argumenty.

>>>>>>>fizycy wiedzą wszystko od 0.0000001s po wybuchu do dzisiaj, właśnie o tym piszemy
>>>>>>Skoro tylko do dzisiaj, to znaczy, że "jak ma być" nie wiedzą.
>>>>>i dobrze
>>>>Nie dla Twojego twierdzenia, że "jest tak, jak ma być".
>>>w fizyce tak jak było w raju, nie ma czasu, teoretycznie jest możliwe cofnięcie się, tak by zabić dziadka a więc samemu się nie urodzić
>>>tu podobnie, jakbyśmy wiedzieli, że mamy dzisiaj zginąć w wypadku komunikacyjnym, to byśmy nie wyszli z domu ale to wszystko zgodnie z zasadą "jest tak jak ma być"
>>Tyle, że skoro ta zasada się nie obroniła, to w najlepszym razie "jest jak jest".
>obroniła się, ale trudno mi to opisac
W takim razie na jakiej podstawie twierdzisz, że się obroniła?

>>>>>zrobisz co musisz zrobić (nie masz wolnej woli )
>>>>Uznam to, jak mnie zmusisz.
>>>niedługo będę bogaty, nie oprzesz się
>>Lepiej żeby to było bogactwo argumentów.
>argument (tak się mówi na pasek do bicia po tyłku)
Jak wszystkie, na fR bezużyteczne, środki przemocy.

>mam dużo argumentów
Czcze przechwałki.

cr
08-01-2024 18:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>broni Cię nick chętnie racjonalistko
>Moich racji bronią moje argumenty.
jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
kto uwaza inaczej jest nieracjonalny,
jest co najwyżej chętnie racjonalny

>>argument (tak się mówi na pasek do bicia po tyłku)
>Jak wszystkie, na fR bezużyteczne, środki przemocy.
mógłbym bardziej podnieść Ci ciśnienie na fR, niż fizycznie, pasem

>>mam dużo argumentów
>Czcze przechwałki.
gdyby Twoim bogiem była fizyka, wiedziałabyś co będzie (świat jest fizyczny, zdeterminowany)

www.youtube.com/watch?v=n15lN6LqqIc a planety szaleją
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Moich racji bronią moje argumenty.
>jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
Owszem: w filmie realizowanym wg scenariusza.

>kto uwaza inaczej jest nieracjonalny, jest co najwyżej chętnie racjonalny
To może od razu "kto nie wierzy gołosłownym mantrom okrągłego jest nieracjonalny"?

>mógłbym bardziej podnieść Ci ciśnienie na fR, niż fizycznie, pasem
Dajesz.

>gdyby Twoim bogiem była fizyka, wiedziałabyś co będzie
Skąd wiesz, że nie jest, skoro nie zdefiniowałeś boga?


cr
09-01-2024 14:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Moich racji bronią moje argumenty.
>> jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
> Owszem: w filmie realizowanym wg scenariusza.
życie to jest teatr wg scenariusza www.youtube.com/watch?v=cqyMedOIaUM
inaczej cała nauka to zbieranie znczków

>>kto uwaza inaczej jest nieracjonalny, jest co najwyżej chętnie racjonalny
>To może od razu "kto nie wierzy gołosłownym mantrom okrągłego jest nieracjonalny"?
chciałem wdrożyć najbardziej racjonalny dom (z raju), za darmo, nikt go nie chciał

>>mógłbym bardziej podnieść Ci ciśnienie na fR, niż fizycznie, pasem
>Dajesz.
jaka odważna
od tego mamy forumowego pieska , mogłbym poszczuć

>>gdyby Twoim bogiem była fizyka, wiedziałabyś co będzie
>Skąd wiesz, że nie jest, skoro nie zdefiniowałeś boga?
wyraźnie piszę, że jest nim FIZYKA z niej mamy JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
to cały mój bóg, czy Bóg?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Moich racji bronią moje argumenty.
>>> jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
>> Owszem: w filmie realizowanym wg scenariusza.
>życie to jest teatr wg scenariusza
A znasz ten scenariusz, żeby twierdzić że idzie wg niego?

> chciałem wdrożyć najbardziej racjonalny dom (z raju), za darmo, nikt go nie chciał
Są koszty, to i jest oglądanie się na zyski.

>>>mógłbym bardziej podnieść Ci ciśnienie na fR, niż fizycznie, pasem
>>Dajesz.
>jaka odważna
> od tego mamy forumowego pieska , mogłbym poszczuć
Jeżeli ten piesek jest Twój, to ja jestem karawana!

>>>gdyby Twoim bogiem była fizyka, wiedziałabyś co będzie
>>Skąd wiesz, że nie jest, skoro nie zdefiniowałeś boga?
>wyraźnie piszę, że jest nim FIZYKA
Tak samo wyraźnie napisałeś, że NIM.

>z niej [fizyki] mamy JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
Tego nie ma w fizyce, bo w niej nie występuje tryb rozkazujący!

>to cały mój bóg, czy Bóg?
Bóg.


cr
09-01-2024 20:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Moich racji bronią moje argumenty.
>>>> jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
>>> Owszem: w filmie realizowanym wg scenariusza.
>>życie to jest teatr wg scenariusza
>A znasz ten scenariusz, żeby twierdzić że idzie wg niego?
200 lat temu życie chłopa pańszczyźnianego było do przewidzenia od urodzenia do śmierci
dzisiaj jest trudniej, bo środowisko szybko się zmienia, ale możliwe
jak to w fizyce, trzeba znac warunki początkowe (rodzice, miejsce urodzenia, środowisko) i wtedy wiadomo o locie i gdzie wyląduje

>>>>mógłbym bardziej podnieść Ci ciśnienie na fR, niż fizycznie, pasem
>>>Dajesz.
>>jaka odważna
>> od tego mamy forumowego pieska , mogłbym poszczuć
>Jeżeli ten piesek jest Twój, to ja jestem karawana!
piesek jest Twój, niewiedzieć czemu zaczął szczekać na swoją panią
dlatego karawana co róż się zatrzymywała i odgania pieska

>>>>gdyby Twoim bogiem była fizyka, wiedziałabyś co będzie
>>>Skąd wiesz, że nie jest, skoro nie zdefiniowałeś boga?
>>wyraźnie piszę, że jest nim FIZYKA
>Tak samo wyraźnie napisałeś, że NIM.
>>z niej [fizyki] mamy JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>Tego nie ma w fizyce, bo w niej nie występuje tryb rozkazujący!
jak nie? pisze do Ciebie, tu i teraz i rozkazuje mojemu bogowi, żeby wiadomość dotarła do Ciebie
i masz!
mój bóg jest sługa, ja panem
włączam światło i mam jasność
wciskam pedał gazu i jadę
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>życie to jest teatr wg scenariusza
>>A znasz ten scenariusz, żeby twierdzić że idzie wg niego?
> 200 lat temu życie chłopa pańszczyźnianego było do przewidzenia
Chłop sprzed 200 lat dawno umarł więc 'jasnowidz' okrągły wie o nim wszystko.

>>> od tego mamy forumowego pieska , mogłbym poszczuć
>>Jeżeli ten piesek jest Twój, to ja jestem karawana!
>piesek jest Twój,
Do mnie się przybłąkał, ale ja go nie dokarmiam.

>>>z niej [fizyki] mamy JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>>Tego nie ma w fizyce, bo w niej nie występuje tryb rozkazujący!
>jak nie? pisze do Ciebie, tu i teraz i rozkazuje mojemu bogowi
No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.


cr
Thoter (6650 punktów)

>> 200 lat temu życie chłopa pańszczyźnianego było do przewidzenia

>Chłop sprzed 200 lat dawno umarł więc 'jasnowidz' okrągły wie o nim wszystko.

Chłop pańszczyźniany umarł wraz z końmi.
Zmiana technologii produkcji rolnej spowodowała wyparcie pracy mięśni przez pracę maszyn.
Powstał przemysł, który potrzebował swoich parobków. Powstała taka sama sytuacja jak w rolnictwie. Praca mięśni jest zastępowana pracą robotów.
Chłopa otumaniał Kościół a robola otumaniono "demokracją". Chłop miał możliwość spotkać się ze swoim pracodawcą w kościele a ksiądz miał czuwać nad ludzkimi stosunkami między nimi.
"demokratyczny" robol nie wie kto jest jego pracodawcą. Niekompetentna "demokratyczna" władza ma czuwać nad tym, żeby z głodu nie umarł.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Chłop miał możliwość spotkać się ze swoim pracodawcą w kościele a ksiądz miał czuwać nad ludzkimi stosunkami między nimi.
Raczej pilnował zastanej hierarchiczności.

>"demokratyczny" robol nie wie kto jest jego pracodawcą.
To szersze zjawisko, klient dużej firmy ma analogicznie.


cr
Thoter (6650 punktów)
>> Chłop miał możliwość spotkać się ze swoim pracodawcą w kościele a ksiądz miał czuwać nad >>ludzkimi stosunkami między nimi.

>Raczej pilnował zastanej hierarchiczności.
>

Zastana hierarchia to jest hierarchia, która wytworzyła się w sposób w miarę naturalny, spośród lokalnej ludności. W tej hierarchii poprzez małżeństwa elit robiono nazwijmy to wspólne interesy.
Przeciwieństwem dla niej jest hierarchia utworzona przez siły zewnętrzne. Siły zewnętrzne mogą zainstalować swoją agenturę i to na szczycie władzy. Robią to poprzez otumanianie tubylców: komunizmem lub "demokracją". Ukraińcom zamachem stanu w 2014 r. Żydzi amerykańscy zainstalowali Żyda Zelenskiego na wodza. Żydzi przejęli też aparat propagandowy i teraz bez problemów będą podstawiać Ukraińcom swoich agentów, do tzw. demokratycznych wyborów. Ukraińców czeka to samo co nas. Od czasu jak nas Żydzi amerykańscy "wyzwolili" operacją QRHELPFUL, stale rośnie procent Żydów u władzy.
Powstała nam kolejna żydowska hierarchia u władzy tzw. demokratyczna i ta hierarchia jest wspierana przez Kościół. Kościół wspiera też imperilane wojny Żydów amerykańskich i brytyjskich.
Poprzednia żydowska hierarchia komunistyczna była tępiona przez Kościół. Hierarchia Żydów komunistów trzymała nas jak najdalej od wojen.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Hierarchia Żydów komunistów trzymała nas jak najdalej od wojen.
To miło.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>Hierarchia Żydów komunistów trzymała nas jak najdalej od wojen.

>To miło.
>

Co sądzisz o tym, że Żydów wymordowali Żydzi amerykańscy do spółki z Brytyjczykami ??
Powodem tego ludobójstwa, nie tylko Żydów, było: zablokowanie powstania potężnej komunistcyznej Europy i przejęcie naukowców, Żydów, pracujących nad bombą atomową.
Bombardowanie Drezna 13 lutego 1945 przeprowadzono w przeddzień planowanej wywózki Żydów z tzw. "domu żydowskiego".
W Dreźnie Żydów zgromadzono w jednym miejscu i w tym czasie Drezno zbombardowali Brytyjczycy.
Ktoś by powiedział, że to był przypadek. Brytyjczycy zrobili z idioty generała, który przeprowadzał naloty dywanowe na Niemców.
Wersję historii, którą poraża się każdego, napisał siostrzeniec Freuda, Edward Bernays. W niej nie ma Bernarda Barucha i udziału: amerykańskich banków i Brytyjczyków w stworzeniu i uzbrojeniu III Rzeszy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Co sądzisz o tym, że Żydów wymordowali Żydzi amerykańscy do spółki z Brytyjczykami ??
>Powodem tego ludobójstwa, nie tylko Żydów, było: zablokowanie powstania potężnej komunistcyznej Europy i przejęcie naukowców, Żydów, pracujących nad bombą atomową.
>Bombardowanie Drezna...
Że prawda to, czy nie, jest to zaszłość jak wszystkie: bez znaczenia dla bieżących rozstrzygnięć, bo do decyzji politycznych wystarczy wiedzieć, że wszystko co jest możliwe teoretycznie, wydarzyć się może.
Ale zaskoczona Twoim przekazem jak najbardziej jestem.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Że prawda to, czy nie, jest to zaszłość jak wszystkie: bez znaczenia dla bieżących >rozstrzygnięć,

Jak to bez znaczenia ??
Przecież Żydzi amerykańscy z brytyjskimi kontynuują to czego nie udało im się osiągnąć w pierwszej połowie XX wieku.
James Francis Byrnes w 1946 r. w teatrze w Stuttgarcie groził nam Europejczykom. Amerykanie nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie.
Po tym buńczucznym wystąpieniu intelektualiści zorganizowali kongres we Wrocławiu. Niemieccy naukowcy pracujący nad bombą atomową udali się do Suchumi w ZSRR i z niemieckiego uranu skonstruowali pierwszą europejską bombę atomową. W tym czasie zabrani z Niemiec Żydzi budowali w Los Alamos FABRYKĘ SERYJNEJ PRODUKCJI BOMB ATOMOWYCH.
Papież Franciszek powiedział do młodzieży rosyjskiej, brońcie wielkiej Rosji.
Kto dzisiaj zna historię i rozumie co chciał przekazać papież Franciszek ??
Fałszywa historia jest używana do ogłupiania nas i prowadzenia wojen proxy war, wojen zastępczych.
Są tacy co uważają Dmowskiego i jego wizje za wzór dla młodych Polaków.
W polskiej historii nie napisano: kto i po co ściągnął Dmowskiego do USA.
Ci co nas sprzedali Brytyjczykom też są dzisiaj wychwalani, kolejne wzory do naśladowania.
Jak się nie zna historii, to jak można decydować o bieżących sprawach ??
Potem się robi interesy z tymi, co nam dziadków i ojców wymordowali.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Że prawda to, czy nie, jest to zaszłość jak wszystkie: bez znaczenia dla bieżących >rozstrzygnięć,
>Jak to bez znaczenia ??
>Przecież Żydzi amerykańscy z brytyjskimi kontynuują to czego nie udało im się osiągnąć w pierwszej połowie XX wieku.[...]
Kontynuacja to, czy myśl nowa - skutki będą przecież te same.

>W polskiej historii nie napisano: kto i po co ściągnął Dmowskiego do USA.
>Ci co nas sprzedali Brytyjczykom też są dzisiaj wychwalani, kolejne wzory do naśladowania.
Sam widzisz: nie ma żadnej historii, są różne wersje dziejów, każda taka, jaka podającemu pasuje. Nasza taka, jaka pasuje nam, Twoja jak Tobie, moja... A nie, "moja" wersja historii, to jest to.

Ale ja nie jestem tu w interesach.

>Jak się nie zna historii, to jak można decydować o bieżących sprawach ??
W oparciu o przesłanki bieżące.

>Potem się robi interesy z tymi, co nam dziadków i ojców wymordowali.
Rezygnacja z dobrego interesu sprawi, że wymordują nam synów i wnuków.

cr
10-01-2024 17:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>> od tego mamy forumowego pieska , mogłbym poszczuć
>>>Jeżeli ten piesek jest Twój, to ja jestem karawana!
>>piesek jest Twój,
>Do mnie się przybłąkał, ale ja go nie dokarmiam.
zgodnie z zawołaniem; "nie karmic trola"

>>>>z niej [fizyki] mamy JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>>>Tego nie ma w fizyce, bo w niej nie występuje tryb rozkazujący!
>>jak nie? pisze do Ciebie, tu i teraz i rozkazuje mojemu bogowi
>No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.
jeśli fizyka jest oceanem to ja jestem jego falą
fala nie ma wolnej woli, tak i TY

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.
>jestem jej częścią
Nie jesteś, fizyka to nauka.

> jak fala jest częścią oceanu
Fala częścią oceanu jest tylko potocznie.

cr
10-01-2024 21:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.
>>jestem jej częścią
>Nie jesteś, fizyka to nauka.
tak jak teologia (po wygnaniu z raju wyjaśniała niewolnikom zjawiska przyrodnicze, społeczne, psychiczne)
współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły

>> jak fala jest częścią oceanu
>Fala częścią oceanu jest tylko potocznie.
i dosłownie
fala tak jak ja, rodzi się z oceanu, trwa i umiera powracając do oceanu (boga?)

jeśli poznasz fizykę, poznasz myśli boga
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.
>>>jestem jej częścią
>>Nie jesteś, fizyka to nauka.
>tak jak teologia (po wygnaniu z raju wyjaśniała niewolnikom zjawiska przyrodnicze, społeczne, psychiczne)
>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
Się ulokowałeś...
No ale oni fizyką nie są.

>>> jak fala jest częścią oceanu
>>Fala częścią oceanu jest tylko potocznie.
>i dosłownie
>fala [...] rodzi się z oceanu, trwa i umiera powracając do oceanu
Fala to nie woda, a zniekształcenie, a ono nie jest częścią oceanu.

>jeśli poznasz fizykę, poznasz myśli boga
Wiadomo, że częściowo ją znam, każdy zna.

cr
10-01-2024 22:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>No ale przecież Ty nie jesteś fizyką.
>>>>jestem jej częścią
>>>Nie jesteś, fizyka to nauka.
>>tak jak teologia (po wygnaniu z raju wyjaśniała niewolnikom zjawiska przyrodnicze, społeczne, psychiczne)
>>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
>Się ulokowałeś...
dla Ciebie mam miejsce w innym panteonie, obok Skłodowskiej

>No ale oni fizyką nie są.
nie wiem jak oni ale ja na pewno jestem fizyczny (pracownik)

>>>> jak fala jest częścią oceanu
>>>Fala częścią oceanu jest tylko potocznie.
>>i dosłownie
>>fala [...] rodzi się z oceanu, trwa i umiera powracając do oceanu
>Fala to nie woda, a zniekształcenie, a ono nie jest częścią oceanu.
widać z swojej małej Łodzi, łupince, masz inną perspektywę na oceaniczną falę

>>jeśli poznasz fizykę, poznasz myśli boga
>Wiadomo, że częściowo ją znam, każdy zna.
a jezykiem fizyki jest matematyka, a tam, JEST TAK JAK MA BYĆ I INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
10-01-2024 23:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>> ... fizyka to nauka.
>>>tak jak teologia (po wygnaniu z raju wyjaśniała niewolnikom zjawiska przyrodnicze, społeczne, psychiczne)
>>>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
>>Się ulokowałeś...
>dla Ciebie mam miejsce w innym panteonie, obok Skłodowskiej
a Panteon w wnętrzu wygląda tak

44 m rozpiętości, został wybudowany przed narodzeniem Jezusa,
kopuła jest z betonu!
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
>>Się ulokowałeś...
>dla Ciebie mam miejsce w innym panteonie, obok Skłodowskiej
Pisałam, że jestem chemiczką?

>>No ale oni fizyką nie są.
>nie wiem jak oni ale ja na pewno jestem fizyczny (pracownik)
Ale skoro wszystko jest fizyczne po co siebie wyszczególniasz?
(Poza tym, że i fizyczne nie jest fizyką.)

>z swojej małej Łodzi, łupince, masz inną perspektywę na oceaniczną falę
"Kto z Łodzi pochodzi, ten sam sobie szkodzi" żartował mój łódzki znajomy.

A konkretnie szkodzi, gdy się o takim swoim pochodzeniu wspomni; zresztą nie musi być łódzkie, ani nawet nie musi to być pochodzenie; ujawnianie czegokolwiek o sobie to narażenie się na ad personam, od czego nie każdy umie się powstrzymać.

>jezykiem fizyki jest matematyka, a tam, JEST TAK JAK MA BYĆ I INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
Język sam w sobie nie niesie żadnej treści, nawet tej Twojej ulubionej.

cr
11-01-2024 20:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
>>>Się ulokowałeś...
>>dla Ciebie mam miejsce w innym panteonie, obok Skłodowskiej
>Pisałam, że jestem chemiczką?
jesteś rodzynkiem, inteligentna, dociekliwa, skrupulatna, jak i ona

>>>No ale oni fizyką nie są.
>>nie wiem jak oni ale ja na pewno jestem fizyczny (pracownik)
>Ale skoro wszystko jest fizyczne po co siebie wyszczególniasz?
>(Poza tym, że i fizyczne nie jest fizyką.)
wszystko jest fizyką, z niej chemia, z niej biologia i TY

>>jezykiem fizyki jest matematyka, a tam, JEST TAK JAK MA BYĆ I INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>Język sam w sobie nie niesie żadnej treści, nawet tej Twojej ulubionej.
ale dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne to daje się zapisać matematycznie, jest też odwrotnie, zapisują matematycznie po czym szukają potwierdzenia w obserwacjach fizycznych i znajdują

nie wiem czy fizyka wyjaśnia zjawisko z raju, zwane emergencja - to powstawanie jakościowo nowych form i zachowań z oddziaływania między prostszymi elementami. np myślenie powstaje z interakcji pomiędzy wieloma neuronami w ludzkim mózgu (choć żaden neuron nie jest sam z siebie zdolny do myślenia)

w znaczeni społecznym patoelity nam narzuciły liberalizm (indywidualizm, wolność) byśmy nie mogli myśleć, byśmy zostali ich libkami niewolnikami
dopiero w komunie (z raju) powstaje nowa jakość, zjawisko zwane emergencja
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>współczesna nauka tez ma swoich swiętych, św Kopernik, św Newton, św Einstein, św Darwin i św okragły
>>>>Się ulokowałeś...
>>>dla Ciebie mam miejsce w innym panteonie, obok Skłodowskiej
>>Pisałam, że jestem chemiczką?
>jesteś rodzynkiem,
W odróżnieniu od tych ciastowatych Koperników i Niutonów?

>>>>No ale oni fizyką nie są.
>>>nie wiem jak oni ale ja na pewno jestem fizyczny (pracownik)
>>Ale skoro wszystko jest fizyczne po co siebie wyszczególniasz?
>>(Poza tym, że i fizyczne nie jest fizyką.)
>wszystko jest fizyką
W tym sensie, że tzw. "wszystko" jest materialne?
No ale akurat np. fizyka nie jest.

>>>jezykiem fizyki jest matematyka, a tam, JEST TAK JAK MA BYĆ I INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>>Język sam w sobie nie niesie żadnej treści, nawet tej Twojej ulubionej.
>ale dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne to daje się zapisać matematycznie
Dowód to też jakaś tam treść.
Zresztą jak matematyka dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne, to daje się zapisać matematycznie?

Zostaje w mocy, że nie ma podstaw do twierdzenia "jest tak, jak ma być".

>np. myślenie powstaje z interakcji pomiędzy wieloma neuronami
Myślenie akurat o myśleniu przypomina o rekurencyjnej nieskończoności tego procesu.

>dopiero w komunie (z raju) powstaje nowa jakość, zjawisko zwane emergencja
Ale widzisz np. mnie jak tworzę nową jakość z którymś z tutejszych piesków?


cr
12-01-2024 15:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>jesteś rodzynkiem,
>W odróżnieniu od tych ciastowatych Koperników
smaczna jak pierniki Kopernika w Toruniu

>>wszystko jest fizyką
>W tym sensie, że tzw. "wszystko" jest materialne?
>No ale akurat np. fizyka nie jest.
fizyka jest moim bogiem, opisuje, wyjaśnia rzeczywistość, prawdziwy bóg

>Zresztą jak matematyka dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne, to daje się zapisać matematycznie?
E=mc2 albo energia kinetyczna E=mv2/2, wahadło T = 2pi pierwiastek l/g

>Zostaje w mocy, że nie ma podstaw do twierdzenia "jest tak, jak ma być".
jw

>jak tworzę nową jakość z którymś z tutejszych piesków?
nie bój pieska, najgroźniejsze są miłe domowe koty, zabijaja rocznie w naszym kraju 483 mln małych ssaków, 73 mln ptaków i wiele innych gadów
to najbardziej inwazyjna istota

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Zresztą jak matematyka dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne, to daje się zapisać matematycznie?
>E=mc2
A 2+2 to 5.

cr
14-01-2024 17:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Zresztą jak matematyka dowodzi, że jeśli coś jest fizyczne, to daje się zapisać matematycznie?
>>E=mc2
>A 2+2 to 5.
tak było w raju (współpraca, synergia, emergencja)
nas libków (indywidualizm, wolność, własność) obowiązuje inny wzór 2+2 to 3.
oszukujemy sie nawzajem, podkladamy sobie kłody, typowe niedorozwojki
ale to nie nasza wina, tak nas ukształtowały patoelity (liberalizm jest wiarą przeznaczoną dla niewolników), dlatego śpię spokojnie
03-01-2024 17:06 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>W religiach uznawanie wskazanego szamana jest fundamentalne.

U nas obcy szamani są właścicielami tzw. demokratycznych partii.
W religii demokratycznej nie ma znaczenia czy uznajesz szamana czy nie.
Demokratyczni wierni są tak otumanieni, że im się wydaje, że to oni są szamanami i wszystkim rządzą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>U nas obcy szamani są właścicielami tzw. demokratycznych partii.
>W religii demokratycznej nie ma znaczenia czy uznajesz szamana czy nie.
>Demokratyczni wierni są tak otumanieni, że im się wydaje, że to oni są szamanami i wszystkim rządzą.
Właściciel partii, demokratyczna religia, demokratyczni wierni - czy to jakaś noworoczna nowomowa?

cr
03-01-2024 17:47 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Właściciel partii, demokratyczna religia, demokratyczni wierni - czy to jakaś noworoczna >nowomowa?
>

To nie jest nowomowa.
O tym, że "demokracja" to jest cwane oszustwo pisano wieki temu.
25-12-2023 12:23 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>. Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.

Tak? A czym się to różni gdy "racjonalista" wyprawia wigilię ma choinkę składa życzenia świąteczne itd?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>. Ktoś, kto wierzy w raj już na wstępie go dyskredytuje jako racjonalistę.
>Tak? A czym się to różni gdy "racjonalista" wyprawia wigilię ma choinkę składa życzenia świąteczne itd?

A co gdy zachowujesz się inaczej niż wszyscy i jesteś dla większości jak kamień w bucie?

Czy to jest racjonalne, bo twoje emocje są uniwersalnie właściwe a emocje zbiorowości bez sensu?

Będąc ateistą wśród katolików jesteś antydemokratą, bo demokratycznie byłoby wierzyć w to w co większość wierzy.

Nie martw się, nie tylko Ty nie wierzysz w rację większości. Jest nas więcej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Będąc ateistą wśród katolików jesteś antydemokratą, bo demokratycznie byłoby wierzyć w to w co >większość wierzy.
>

Hamerlik w Polsce jest bardzo mało katolików.
Większość nie ma kontaktu w funkcjonariuszami Watykanu.
"Katolicy" prowadzeni przez funkcjonariuszy Watykanu nie wierzą tylko wydaje im się, że są po stronie dobra. Łatwo takich użyć do walki ze "złem".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Hamerlik w Polsce jest bardzo mało katolików.
Nie tak mało, widać to po chrztach, komuniach, bierzmowaniach, ślubach i pogrzebach. Bo to są twarde dowody, nie frekwencja na mszy niedzielnej.

>"Katolicy" [...] nie wierzą tylko wydaje im się, że są po stronie dobra. Łatwo takich użyć do walki ze "złem".
A w istocie lokują się na bezpiecznym gruncie, tzn. po stronie większości.


cr
25-12-2023 14:16 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Tak? A czym się to różni gdy "racjonalista" wyprawia wigilię ma choinkę składa życzenia świąteczne itd?
>
Nie myl tradycji z wiarą, religią. Bo dla mnie to właśnie tradycja- kultywowana w mojej rodzinie od niepamiętnych czasów. Nie widzę powodów, aby od tej tradycji odchodzić.
farmer (22440 punktów)
>>Tak? A czym się to różni gdy "racjonalista" wyprawia wigilię ma choinkę składa życzenia świąteczne itd?
>>
>Nie myl tradycji z wiarą, religią. Bo dla mnie to właśnie tradycja- kultywowana w mojej rodzinie od niepamiętnych czasów. Nie widzę powodów, aby od tej tradycji odchodzić.
>

Nie mylę. To jest tradycja wierzących. Wierzący Boga który sie narodził i to świętują?

Co swiętuje raacjonailsta? Co to za tradycja? To jest racjonalne ?

Okrągły jest racjonlny ze swoim rajem. Tylko tradycja słaba .
25-12-2023 15:20 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Nie mylę. To jest tradycja wierzących. Wierzący Boga który sie narodził i to świętują?
>Co swiętuje raacjonailsta? Co to za tradycja? To jest racjonalne ?

Mylisz się.
www.edziec(*)swietuja-i-co-mowia-swoim.html

Jak wytłumaczysz dziecku, dlaczego jak inni koledzy nie ma w domu choinki i nie dostanie prezentów?. Każdy świętuje w inny sposób. Dla mnie to okazja do spotkania się z całą rodziną. Z bratem, którego widuję 2 razy w roku.
25-12-2023 15:26 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Nie mylę. To jest tradycja wierzących. Wierzący Boga który sie narodził i to świętują?
>>Co swiętuje raacjonailsta? Co to za tradycja? To jest racjonalne ?
>Mylisz się.
>www.edziec(*)swietuja-i-co-mowia-swoim.html
.

Nie nie myle się. Wigilian to modlitwa. Stoisz modlisz się ?
Robisz znak krzyża?

>Jak wytłumaczysz dziecku, dlaczego jak inni koledzy nie ma w domu choinki i nie dostanie prezentów?. Każdy świętuje w inny sposób.

Normalnie. Tak samo jak to że niechodzi do kościoła.

Tłumaczysz dizecku żeby się modlilo bo inni się modla?

>Dla mnie to okazja do spotkania się z całą rodziną. Z bratem, którego widuję 2 razy w roku.

To zupełnie co innego. Spotkanie a wyprawianie wigili to zupełnie inne rzeczy.

Tak samo jak ubieranie choinki. To jest racjonalne?

Okrągły z rajem jest racjonalny.


Wierzący racjonalizujacy religię. Znam.
Racjonaliści racjonalizujacy obrzędy religijne. Nowe nie znałem
25-12-2023 20:38 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Nie nie myle się. Wigilian to modlitwa. Stoisz modlisz się ?
>Robisz znak krzyża?

Czy kiedy bierzesz udział np w pogrzebie, nie klęczysz kiedy inni klękają. Nie zdejmujesz czapki podczas opuszczania trumny do grobu? To nie jest przejaw religijności tylko szacunku i kultury osobistej.

>Tłumaczysz dizecku żeby się modlilo bo inni się modla?

J.w

>To zupełnie co innego. Spotkanie a wyprawianie wigili to zupełnie inne rzeczy.

Robi się wigilię, aby ten czas spędzić z bliskimi.

>Tak samo jak ubieranie choinki. To jest racjonalne?

A dlaczegóż by nie?

>Okrągły z rajem jest racjonalny.

Podobnie jak Ty, który nawet nie może się określić czy jest ateistą, czy wierzącym.

>Wierzący racjonalizujacy religię. Znam.
>Racjonaliści racjonalizujacy obrzędy religijne. Nowe nie znałem
>
Nic podobnego. Siadanie do wigilijnego stołu nie jest obrzędem religijnym. Ubieranie choinki nie jest obrzędem religijnym. Ty w ogóle mylisz pojęcia.
farmer (22440 punktów)
>>Nie nie myle się. Wigilian to modlitwa. Stoisz modlisz się ?
>>Robisz znak krzyża?
>Czy kiedy bierzesz udział np w pogrzebie, nie klęczysz kiedy inni klękają. Nie zdejmujesz czapki podczas opuszczania trumny do grobu? To nie jest przejaw religijności tylko szacunku i kultury osobistej.
>>Tłumaczysz dizecku żeby się modlilo bo inni się modla?
>J.w

Nie nie klękam . Dlaczego mam klękać?
Czapka ? Szacunek?
Modlisz się czy niwnoakzujesz szacunku bo masz to gdzieś.

Więc tłumaczysz czy nie? Co mu tłumaczysz? Tłumaczysz jak RAJ okrągłego ?
Więc dziecko nie chodzi do kościoła i jest okwj. Ot tradycja jjuz nie ważna.


>>To zupełnie co innego. Spotkanie a wyprawianie wigili to zupełnie inne rzeczy.
>Robi się wigilię, aby ten czas spędzić z bliskimi.

Nie.
Wigilia to wiara. Wierzysz modlisz się ? Robisz znak krzyża czy opuszczasz to by zjeść pierogi. To nie jest wigilia.

>>Tak samo jak ubieranie choinki. To jest racjonalne?
>A dlaczegóż by nie?

A jest? Napisz ubieranie choinki jest racjonalne.

>>Okrągły z rajem jest racjonalny.
>Podobnie jak Ty, który nawet nie może się określić czy jest ateistą, czy wierzącym.

Co mam okrealic? To że ktoś wierzy nie czyni mnie ateista. Pisałem to wiele razy na forum.
Nikt nie rodzi się ateista czy wierzącym.

Ja wiem kim jestem. Napewno nie ateista bo ktoś wierzy.

>>Wierzący racjonalizujacy religię. Znam.
>>Racjonaliści racjonalizujacy obrzędy religijne. Nowe nie znałem
>>
>Nic podobnego. Siadanie do wigilijnego stołu nie jest obrzędem religijnym. Ubieranie choinki nie jest obrzędem religijnym. Ty w ogóle mylisz pojęcia.

Ty racjonalizujesz obrzedy religijne nie ja. A czym jest WIGILIA ? To nie spotkanie rodzinne .

To niektórzy ateisci czy racjonalsxi z wigili robią sobie spotkanie. rodzinie.
Nie modląc się bo to głupota. Ubierajc choinkę bo tak.
Racjonalizm?
Raj okrągłego jest racjonalny.
26-12-2023 12:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Okrągły jest racjonlny ze swoim rajem. Tylko tradycja słaba .
słaba bo zapomniana, raj skończył się wraz z udomowieniem nas 10 000 lat temu ale jeszcze piszący Stary Testament znali go z przekazów ustnych

my, jako młodzi chłopcy, odnaleźliśmy go w książkach o Indianach Ameryki Północnej
farmer (22440 punktów)
>>Okrągły jest racjonlny ze swoim rajem. Tylko tradycja słaba .
>słaba bo zapomniana, raj skończył się wraz z udomowieniem nas 10 000 lat temu ale jeszcze piszący Stary Testament znali go z przekazów ustnych
>my, jako młodzi chłopcy, odnaleźliśmy go w książkach o Indianach Ameryki Północnej
>

A nie przyjmujesz czasem księdza po kolędzie?
To też tradycja.

Pewnie są raxjonaliści czy ateiści u których jest to tradycja jak wigilia.

Ty uważasz się za racjonaliste oni też.

Gdybym dziś zalogował się pierwszy raz na tej stronie stwierdziłbym że to Troll strona.
A tu się okazuje że tzreba zmienić to motto.

I nie szukać absurdów bo jest ich tu dużo.
A poszukać RACJONALISTY.

Racjonalista strona a raczej forum gdzie ze świecą szukać racjonalistów.

28-12-2023 11:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Racjonalista strona a raczej forum gdzie ze świecą szukać racjonalistów.
to jest możliwe np ja jestem nieudacznik i czarna owca
z definicji nie mogę byc racjonalnym
ale za takiego się uważam, dlatego chciałbym się pod tym kątem przetestować
farmer (22440 punktów)
>>Racjonalista strona a raczej forum gdzie ze świecą szukać racjonalistów.
>to jest możliwe np ja jestem nieudacznik i czarna owca
>z definicji nie mogę byc racjonalnym
>ale za takiego się uważam, dlatego chciałbym się pod tym kątem przetestować
>

Wolnomyśliciel napisał

>A wiele feministek po prostu nie ma właściwego męża, który by je zdzielił z "liścia" na dzień dobry.. aby nie fikały za bardzo. Bo kobity są jak rozklekotane dżwi w zdezelowanym samochodzie, jak nie trzaśniesz to się nie zamkną...

Znasz jakąś feministke? Może na tym forum?

Potrzebujesz specjalnych testów by wiedzieć czy to jest dobre czy źle?
29-12-2023 22:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wolnomyśliciel napisał; wiele feministek po prostu nie ma właściwego męża, który by je zdzielił z "liścia" na dzień dobry.. aby nie fikały za bardzo. Bo kobity są jak rozklekotane dżwi w zdezelowanym samochodzie, jak nie trzaśniesz to się nie zamkną...
to młody byczek, żadna nie chc się z nim bzykać, stąd frustracja
farmer (22440 punktów)
>>Wolnomyśliciel napisał; wiele feministek po prostu nie ma właściwego męża, który by je zdzielił z "liścia" na dzień dobry.. aby nie fikały za bardzo. Bo kobity są jak rozklekotane dżwi w zdezelowanym samochodzie, jak nie trzaśniesz to się nie zamkną...to młody byczek, żadna nie chc się z nim bzykać, stąd frustracja
>

Czy jak zaczniesz czytać swoje własne teksty dojdziesz do podobnych wniosków ?

Np.

My libki niedorozwojki.

Ocenieles jego zachowanie jako frustrację a czy potrafisz napsiac czy jest racjonalne lub nie?

No bo skoro ty uważasz się za racjonalsite pisząc...my libki niedorozwojki.
Określając innych ludzi niedorozwinietymi. Co chyba nie jest w porządku.

Bo chyba tak jak nikt nie chce być psem wołany tak i niedorozwoejm.
Tak jak i kobiety z liścia bite.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie myl tradycji z wiarą

Najlepiej gdyby tradycja wkroczyła do wszystkich dziedzin naszego życia aby ludzie oprogramowani do tradycyjnych zachowań czuli się z tym dobrze.

Powinniśmy żyć jak ludzie pierwotni i modlić się do ich bogów nawet bez wiary.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
To że ktoś uważa się za racjonalistę nie znaczy, że nie jest hipokrytą/konformistą. Obie te cechy są mi obce.
Ale jak nazwać ciebie, za to jak się odniosłeś do mnie ?
25-12-2023 16:08 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
>To że ktoś uważa się za racjonalistę nie znaczy, że nie jest hipokrytą/konformistą. Obie te cechy są mi obce.
>Ale jak nazwać ciebie, za to jak się odniosłeś do mnie ?
>


Mnie czy ciebie za to jak chcesz traktować kobiety?


Po drugie miałeś nawet nie wchodzić w dyskusję ? Czemu to obciąłeś? W tym screenie?
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Jesteś kolejnym idiotą, który nie umie rozpoznać żartu w formie pisemnej mimo iż na końcu dodałem b.wyraźny emotikon (dla nie kumatych). I ośmieliłeś się mnie obrażać mimo iż sam żart ciebie przecież nie dotyczył ... co tylko świadczy o twojej ułomności.
Po za tym po co cytujesz całą wypowiedź ??? GŁOMBIE ? Zaznaczona pogrubionym drukiem prośba administracji o nie cytowaniu zbędnych treści (!) ciebie nie dotyczy ?!
I nie wchodziłem w dalszą dyskusję PAJACU ! Bo mądry głupiemu wie kiedy ustąpić, ale taki pustak jak ty nawet tego nie zauważył.
Nie mówi się i nie pisze "screen" tylko OBRAZEK/ZDJĘCIE itp. Po polsku napisać to dla ciebie jakiś wstyd jest ??
Jak nie masz za grosz dobrego wychowania, kultury osobistej ani rozumu by pojąć coś co wykracza poza twoje farmerskie pojęcia to zajmij się dojeniem krów a nie pisywaniem na forum by obrażać nieznajmomych tylko dlatego, że nie mogą dać ci w gębę.
I jeszcze masz czelność HIPOKRYTO któryś raz z kolei wypominać *racjonalistce* jakąś tam drobną urazę, którą być może cię ubodła.. Najpierw doprowadź siebie do porządku by cokolwiek wymagać od innych kmiocie.
Podsumowałem cię po męsku, szczerze i z rozmysłem bo na to zasłużyłeś, choć byłem cały czas wobec ciebie w porządku podobnie zresztą jak i wobec wszystkich innych użytkowinków tego forum.
Ale chamstwa nie znoszę !
29-12-2023 12:25 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
>Jesteś kolejnym idiotą, który nie umie rozpoznać żartu w formie pisemnej mimo iż na końcu dodałem b.wyraźny emotikon (dla nie kumatych). I ośmieliłeś się mnie obrażać mimo iż sam żart ciebie przecież nie dotyczył ... co tylko świadczy o twojej ułomności.
>Po za tym po co cytujesz całą wypowiedź ??? GŁOMBIE ? Zaznaczona pogrubionym drukiem prośba administracji o nie cytowaniu zbędnych treści (!) ciebie nie dotyczy ?!
>I nie wchodziłem w dalszą dyskusję PAJACU !

Miałeś nie wchodzić ośle w.dyskusje. co cię śmieszy? Przemoc wobec kobiet?

Już ci pisałem wypierd@laj z takimi tekstami lubisz po męsku ? Więc gnoju napiszę po m3skum

Jesteś pyskatym debilem który ma gówno do powiedzenia co ci kilka razy już matole pislem.

Ale skoro gnoju zwracasz się jak ci się wydaje po męsku to powiem ci śmieciu że to nie jest po męsku. Tylko takie łajzy jak ty jak się ich nie zjbie to im się wydaje że mogą obrażać.

Wypierdalaj? Nie rozumiesz czegoś ?

Bicie z liścia ci się podoba ?
> A wiele feministek po prostu nie ma właściwego męża, który by je zdzielił z "liścia" na dzień dobry.. aby nie fikały za bardzo. Bo kobity są jak rozklekotane dżwi w zdezelowanym samochodzie, jak nie trzaśniesz to się nie zamkną...

Ja nie jestem feministka ani rozklekotaną kobieta jak o nich piszesz.

Masz coś jeszcze dupku do powiedzwnia ?

Z takie słowa o kobietach powinws dostać bana na wieki. Ale chamstwo na tym portalu sięga zenitu.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>uważam się za racjonalnego
A z jakiej to niby racji?

>jak to sprawdzić?
Właśnie sprawdziłeś.

cr
26-12-2023 15:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>uważam się za racjonalnego
>A z jakiej to niby racji?
Farmer tak napisał

>>jak to sprawdzić?
>Właśnie sprawdziłeś.
ale chcę oficjalnie, z dyplomem to potwierdzającym

jak stworzyć test na iloraz racjonalności? powinniśmy taki posiadac celem weryfikacji użytkowników
tylko taka może byc podstawa do banowania
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>uważam się za racjonalnego
>>A z jakiej to niby racji?
>Farmer tak napisał
Czyli to farmer ma Cię za racjonalnego.

>>>jak to sprawdzić?
>>Właśnie sprawdziłeś.
>ale chcę oficjalnie, z dyplomem to potwierdzającym
U mnie masz dyplom-sryplom, bo uznawanie autorytetów nie jest racjonalnie. A jeśli ten sryplom uznasz bez analizy, to podwójny.

>jak stworzyć test na iloraz racjonalności? powinniśmy taki posiadac celem weryfikacji użytkowników
>tylko taka może byc podstawa do banowania
Wszyscy są racjonalistami, tyle, że w różnym stopniu.

cr
27-12-2023 09:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>uważam się za racjonalnego
>>>A z jakiej to niby racji?
>>Farmer tak napisał
>Czyli to farmer ma Cię za racjonalnego.
porządny chłop

>>>>jak to sprawdzić? chcę oficjalnie, z dyplomem to potwierdzającym
>U mnie masz dyplom-sryplom, bo uznawanie autorytetów nie jest racjonalnie. A jeśli ten sryplom uznasz bez analizy, to podwójny.
jeśli jesteśmy racjonalni powinniśmy mieć system jego pomiaru, jak w fizyce, mierzymy prędkość, moc, masę, tak i my, Iloraz Racjonalności
Jeśli nie potrafimy go pomierzyć, to go niema
co by dowodziło, że racjonalnośc to iluzja, nowy bóg (libków?)

>>jak stworzyć test na iloraz racjonalności? powinniśmy taki posiadac celem weryfikacji użytkowników tylko taka może byc podstawa do banowania
>Wszyscy są racjonalistami, tyle, że w różnym stopniu.
może wszyscy są nie chetnie racjonalistami?

farmer (22440 punktów)
>>>>>uważam się za racjonalnego
>>>>A z jakiej to niby racji?
>>>Farmer tak napisał
>>Czyli to farmer ma Cię za racjonalnego.
>porządny chłop

To raczej inni nie zaprzeczyli. Gratuluję.

Wytropiłem poprostu absurd co na tym forum nie jest szczególnie trudne.

Równie dobrze jako przykładu mogłem użyc potwora spaghetti i kogoś kto o tym piszę a że nikt nie pisze a ty piszesz o raju więc w opozycji do wigilii postawiłem raj.

Jeszce raz gratuluję.
28-12-2023 01:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>uważam się za racjonalnego
>>>>A z jakiej to niby racji?
>>>Farmer tak napisał
>>Czyli to farmer ma Cię za racjonalnego.
>porządny chłop
Pasuje Ci.

>jeśli jesteśmy racjonalni powinniśmy mieć system jego pomiaru [...] Iloraz Racjonalności
A po co?
Są czyny irracjonalne, jak w etyce karalne, ale nie mierzy się dobra ani racjonalności.

>Jeśli nie potrafimy go pomierzyć, to go niema
A farmer przestaje być porządnym chłopem?

>co by dowodziło, że racjonalnośc to iluzja,
Więc i etyka też.

>>Wszyscy są racjonalistami, tyle, że w różnym stopniu.
>może wszyscy są nie chetnie racjonalistami?
Czemu "nie"?


cr
28-12-2023 11:13 
 Ocena-1 na 1
farmer (22440 punktów)
>?
>Są czyny irracjonalne, jak w etyce karalne, ale nie mierzy się dobra ani racjonalności.
>>Jeśli nie potrafimy go pomierzyć, to go niema
>A farmer przestaje być porządnym chłopem?

Trzeba mieć się na bacznośći gdy ty pojawiasz się w wątkach.
Nigdy nie wiadomo kiedy obrazisz innych. A nie każdy ma czas i ochotę dociekać kogo do psów przyrównałas. Bo porządni ludzie tak nie robią jak ty.
Pewnie dlatego cię ingnoruje rekordowo duzo ludzi.

Pytanie czy gdybyś przeprosiła ludzi z tego forum za swoje zachowanie przestałabys być chamem?

Póki co nic nie wskazuje na to. Jesteś zwykłym cham o którym tzreba metodycznie przypominać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Czy jest test na iloraz racjonalności?

Tak zwany racjonalizm to rozwinięte w umyśle emocje złożone, ktore są zdolne opanować emocje prymitywne najniższego rzędu.

U wielu osób, przez brak warunków nie rozwijają się emocje złożone, więc ich psyche sterowane są przez prymitywne popędy i o takich ludziam mówi się, że zachowują się jak zwierzęta i jak zwierzęta ludzie o rozwiniętych emocjach zdolni są ich kontrolować.

Wszystkie emocje mają swój charakter, zarówno te pierwotne i prymitywe jak i te najbardziej złożone.

Dla przykładu emocje związane z religią albo z ideologią państwową są emocjami bardzo złożonymi.

Te jak widzimy mogą mieć różne i nierzadko sprzeczne charaktery, które nadają różnym ludziom odmienny sens i dążenia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czy jest test na iloraz racjonalności?
Łysy na spowiedzi: Może i czasem piznę komuś z dyni, pociągnę z łokcia, ale przynajmniej inteligencją nie grzeszę!


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz
>racjonalności? IR

Tak. Wystarczy zachowywać się wśród ludzi tak jak tu na forum.
TyDraniu (6569 punktów)
>uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz racjonalności? IR

Trzeba cię znienacka pizdnąć pałą przez łeb. Jak powiesz "O Jezu!" to masz 0 punktów, a jak "O k***a", to 100.
27-12-2023 21:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz racjonalności? IR
>Trzeba cię znienacka pizdnąć pałą przez łeb. Jak powiesz "O Jezu!" to masz 0 punktów, a jak "O k***a", to 100.
ten test bym zdał, ale
boję się myszki, a widok szczura to panika (dawno nie widziałem, nie wiem jakbym zareagował) a konia, słonia nie boję się
Nie boję się latac, ale skoczyc do wody z "wieży" na basenie, nie do wykonania
nieracjonalnie boję się zastrzyków, nie lubię widoku krwi, trupa, ludzkich kup, ale zwierzęce np końskie, krowie, sa OK
dużo by tego wymieniac, jestem bojaźliwy (nieracjonalnie) ale np mógłbym w nocy spać sam w lesie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Trzeba cię znienacka pizdnąć pałą przez łeb. Jak powiesz "O Jezu!" to masz 0 punktów, a jak "O k***a", to 100.
>ten test bym zdał
Racjonalnie byłoby sprawdzić.

>boję się myszki [...] ale np mógłbym w nocy spać sam w lesie
A toż leśne myszy właśnie nocą masowo przez ściółkę pomykają!

cr
28-12-2023 17:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Trzeba cię znienacka pizdnąć pałą przez łeb. Jak powiesz "O Jezu!" to masz 0 punktów, a jak "O k***a", to 100.
>>ten test bym zdał
>Racjonalnie byłoby sprawdzić.
zawsze, jak ktoś mnie pizdnie, albo zobaczę katastrofę, krzyczę "o k***a",
bym się nie zdziwił gdybyś Ty, mój wzór racjonalności, zawołała o Jezu

>>boję się myszki [...] ale np mógłbym w nocy spać sam w lesie
>A toż leśne myszy właśnie nocą masowo przez ściółkę pomykają!
będąc dzieckiem słyszałem jak przerażona matka zobaczywszy mysz darła mordę, tak i ja
matka się darła w domu, ogrodzie, w lesie nie
wielokrotnie widziałem (na filmach) że dzieci lubią myszki, wszystko zależy od matek , moja była przerażona, tak i ja
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zawsze, jak ktoś mnie pizdnie, albo zobaczę katastrofę, krzyczę "o k***a",
>bym się nie zdziwił gdybyś Ty, mój wzór racjonalności, zawołała o Jezu
Łomatko, no przecież emocjonalne okrzyki są w istocie synonimami.


cr

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365