 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-09-2009 18:40 | kikakika (190 punktów) | Jakie książki?
1 na 3 | W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i które dobrze się czyta. Chodzi mi o książki opisujące początki religii, historie powstania różnych religii, opisujące skąd się wzięŁa u ludzi moralność, potrzeba wiary w coś, istnienia Boga, o podobieństwach różnych religii, o tym kiedy u czŁowieka pojawia się świadomość ... itd., książki, które zmusiŁy was do myślenia, uświadomiŁy coś itd. A i o ewolucji, dowodach na nie, kreacjonizmie, wielkim wybuchu i innych teoriach na poczatek świata itd., które są napisane na moim poziomie  (patrz mój wiek). Z góry dziękuję.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 1 na 1 | lontri (16088 punktów) | Odp: Jakie książki? | |
| kikakika (190 punktów) | Odp: Jakie książki? | |
#3 -1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Jakie książki? | Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge |
| kikakika (190 punktów) | Odp: Jakie książki? | > Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?Niestety nie.;d Mam normalnie wszystkie polskie litery na klawiaturze (alt + litera), a na "l" to nie dziaŁa żeby napisać Ł musze wcisnąć shift i alt i "l". A żeby byŁo o maŁe "ł" TO musze dać caps locka, shifta i alta i "l". Nie wiem od czego to. xd |
#5 2 na 2 | rudyment (3233 punktów) | Odp: Jakie książki? | > W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i> które dobrze się czyta. Chodzi mi o książki opisujące początki religii, historie powstania różnych> religii, opisujące skąd się wzięŁa u ludzi moralność, potrzeba wiary w coś, istnienia Boga, o> podobieństwach różnych religii, o tym kiedy u czŁowieka pojawia się świadomość ... itd., książki,> które zmusiŁy was do myślenia, uświadomiŁy coś itd.> A i o ewolucji, dowodach na nie, kreacjonizmie, wielkim wybuchu i innych teoriach na poczatek> świata itd., które są napisane na moim poziomie (patrz mój wiek).> Z góry dziękuję.  Terry Pratchett "Nauka Świata Dysku". Zdaje się ,że dotychczas wyszły trzy części.
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów |
#6 2 na 4 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | Odp: Jakie książki? |
> świata itd., które są napisane na moim poziomie (patrz mój wiek).>Wiek to niewystarczające kryterium do oceny czyjegoś poziomu intelektualnego. Znam kilku wybitnych 12 latków, i zdecydowanie więcej - 30 letnich idiotów. Fakt, że wykazujesz zainteresowanie taką tematyką, daje podstawę do uznania Cię za osobę ambitną i łaknącą wiedzy (skoro nie zadowala Cię poziom informacji zdobywanych w szkole) i DOBRZE !!! Polecam Ci szczerze, czytanie wszystkiego co wpadnie Ci w ręce. (no może z wyjątkiem tych książeczek z nalepką "harakirlekin" czy coś takiego ...) A jeśli interesują Cię szczególnie religie, ich podobieństwo ... To korzystaj z tekstów "źródłowych" (cóż za niefortunne określenie) (Biblia, Bhagavad Gita, Tora, Koran, Gilgamesz ...) ALE NIE TYLKO !!! Wbrew pozorom masę wiedzy o ludzkich wierzeniach i rytuałach, można znaleźć w książkach, pozornie z tym tematem nie związanych ... np. dotyczących sztuki, albo podróżniczych Ja z mojej wczesnej młodości pamiętam taką książeczkę "Gdy Słońce Było Bogiem" Spodobałaby Ci się ...
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO |
#7 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jakie książki? | >W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i >które dobrze się czyta.
A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek? |
#8 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Jakie książki? | > >Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?> Niestety nie.;dAleż tak. To jest sensowny powód. > Mam normalnie wszystkie polskie litery na klawiaturze (alt + litera), a na "l" to nie dziaŁa żeby napisać Ł musze >wcisnąć shift i alt i "l". A żeby byŁo o maŁe "ł" TO musze dać caps locka, shifta i alta i "l". Nie wiem od czego to. xdMoże to Ci pomoże: Forum Inne forum
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge |
#9 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Jakie książki? |
> A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge |
#10 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jakie książki? | > >A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?> A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna. Zresztą biblioteka jest za darmo. |
#11 1 na 1 Leon Cabbage (1821 punktów) (zablokowany) | Odp: Jakie książki? | > >>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?> >A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.> Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna. Zresztą biblioteka jest za darmo.> Większość bibliotek oferuje sprowadzenie poszukiwanej książki z innych bibliotek, a niektóre wychodzą naprzeciw czytelnikom i kupują potrzebne książki. |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Jakie książki? | > >>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?> >A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.> Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna.Ale chyba nawet w wielkomiejskiej bibliotece nie ma tyle książek, co w necie. > Zresztą biblioteka jest za darmo.Książki w necie też mogą być, pod warunkiem, że ktoś toleruje e-booki. A jeśli nie to faktycznie raczej będzie trzeba zapłacić.
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge |
#13 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jakie książki? | |
| kikakika (190 punktów) | Odp: Jakie książki? | > >>Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?> >Niestety nie.;d> Ależ tak. To jest sensowny powód.Niby tak, ale w sensie, że nie wiem od czego mi się to zrobiŁo. > Może to Ci pomoże:> Forum> Inne forumDzięki! Muszę to ogarnąć jutro. ;d |
| kikakika (190 punktów) | Odp: Jakie książki? | > >W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i> >które dobrze się czyta.> A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?Szczecin. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|