 |
Czy okupowany może wszystko? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-05-2010 09:21 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Czy okupowany może wszystko?
3 na 3 | Pan Jacek Cieślicki napisał: "Uważam, że każdy okupowany ma moralne prawo do niszczenia okupanta w każdy dostępny mu sposób." "Gloryfikuję jedynie Dalal'ę Al-Mughrabi, 19-toletnią piękną dziewczynę, która poświęciła swoje życie dla Ojczyzny." wysadzając się bombą w autobusie pełnym niewinnych ludzi. Ja się z takim poglądem nie zgadzam. Polska też była okupowana, ale polscy bojownicy nie strzelali do niemieckich kobiet i dzieci. Nikt nie jeździł do Berlina, żeby tam podkładać bomby w przedszkolu, czy restauracji. Owszem był zamach np. na Café Club w Warszawie, ale był to lokal rozrywkowy, przeznaczony tylko dla Niemców, gdzie dwukrotnie przeprowadzono zamachy na znajdujących się tam Niemców. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | >przeznaczony tylko dla Niemców
... aha ...
|
#2 5 na 5 | Luszek (348 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Niestety Pani prof. był też zamach na dworzec kolejki podmiejskiej w Berlinie (czym to się różni od autobusu?), oraz na kino letnie we Lwowie zaraz po zajęciu go w 1939 przez sowietów - to był ewidentny zamach na kobiety i dzieci w czasie poranka filmowego, wprawdzie były to żony i dzieci żołnierzy ale... A w Izraelu poza dziećmi i starcami nie ma cywilów, całe społeczeństwo (kobiety też) to przeszkoleni wojskowi mający w domu broń służbową czyli wg. naszych standardów w służbie czynnej.
a ti poziwai |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > >przeznaczony tylko dla Niemców> ... aha ...Inaczej mówiąc Nur für Deutsche |
#4 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Niestety Pani prof. był też zamach na dworzec kolejki podmiejskiej w Berlinie (czym to się różni od autobusu?), oraz na kino letnie we Lwowie zaraz po zajęciu go w 1939 przez sowietów - to był ewidentny zamach na kobiety i dzieci w czasie poranka filmowego, wprawdzie były to żony i dzieci żołnierzy ale...Ale  . > A w Izraelu poza dziećmi i starcami nie ma cywilów, całe społeczeństwo (kobiety też) to przeszkoleni wojskowi mający w domu broń służbową czyli wg. naszych standardów w służbie czynnej.To ja trochę pobruszę: w Izraelu religijni Żydzi (haredim) są zwolnieni z wszelkich obowiązków wojskowych. > a ti poziwai www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989 |
#5 6 na 6 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Szczerze mówiąc nie sadzę by polskie akty terroru wobec cywili usprawiedliwiały palestyńskie. No i w przypadku bliskiego wschodu to Izrael został zaatakowany przez państwa arabskie. To skorumpowane władze Autonomii Palestyńskiej odrzuciły swego czasu ofertę w Camp David która była zupełnie uczciwą ofertą zakończenia trwającego lata konfliktu. Cieślicki p*****li - terrorystka mogła wysadzić jednego z tych fanatycznych i przekupnych staruchów, którzy prowadzą jej naród w czeluść zagłady. |
#6 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Wdzięczna bym była za wskazówki, gdzie można znaleźć informacje o wymienionych przez Ciebie zamachach. Mam nadzieję, że były to incydenty, a nie codzienna praktyka. W każdym bądź razie nadal uważam, że okupowany nie może wszystkiego. Przecież nie mówimy tu tylko o Izraelu i Palestynie. Atak na WTC, też był niby to walką o wolność, nie wiem, świata arabskiego, czy czego? Nie wydaje mi się, jak twierdzi Dawkins, że miał podłoże religijne. |
#7 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Inaczej mówiąc Nur für DeutscheWiem, wiem ... dla tych przebrzydłych Szkopów ! Kij im w oko ... |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Świetny temat i sensowna opinia, od razu dałem plusa. Ale po co przy okazji z Polaków tradycyjnie robić jakiś światowy wyjątek. Zabijanie niewinnych ofiar jest zbrodnią nie dlatego, że Polacy tego (niby) unikali. |
#9 5 na 5 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | >Pan Jacek Cieślicki napisał: "Uważam, że każdy okupowany ma moralne prawo do niszczenia okupanta w >każdy dostępny mu sposób." Nawet, gdybyśmy przystali na to absurdalne prawo, pozostaje jeszcze kwestia, kto ma zatwierdzać fakt okupacji. Czyżby sam okupowany ? Ale jest wszakże różnica między okupacją w Generalnej Guberni, okupacją kraju Basków i okupacją Padanii przez Włochów. Korwin-Mikke niestrudzenie twierdzi, że okupuje nas III Rzeczpospolita.
|
#10 3 na 3 | apud (4399 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Świetny temat i sensowna opinia, od razu dałem plusa. Ale po co przy okazji z Polaków tradycyjnie robić jakiś światowy wyjątek. Zabijanie niewinnych ofiar jest zbrodnią nie dlatego, że Polacy tego (niby) unikali.I ...próbują unikać. W Afganistanie na przykład. Nie zawsze sie im to udaje, ale to pewnie wina wyszkolenia. Albo dlatego ze tam sa? |
#11 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Nawet, gdybyśmy przystali na to absurdalne prawo, pozostaje jeszcze kwestia, kto ma zatwierdzać fakt okupacji. Czyżby sam okupowany ?To proste, ten który stoi na wieżyczce z karabinem to okupant, a ten za drutem lub murem to okupowany. |
#12 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > To proste, ten który stoi na wieżyczce z karabinem to okupant, a ten za drutem lub murem to okupowany.Aha, czyli 99% mieszkańców Generalnej Guberni nie było jednak okupowanych. |
#13 1 na 1 | Luszek (348 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Berlin znalazłem. www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=20&t=16977Lwowa nigdzie znaleźć nie mogę - być może pomoże kontakt z kumplem historykiem. Co do metod walki to i ja ich nie pochwalam, nie wrzucałbym jednak do jednego kotła zamachów na WTC i w Izraelu. WTC to ewidentny terroryzm a w Izraelu można się zastanawiać czy to nie ruch oporu przeciw okupacji. Ostatecznie do lat 20 ubiegłego wieku były to tereny czysto arabskie i nagle zwaliła się tam gromada przybyszów z europy którzy oznajmili że to ich, bo mieszkali tam ich przodkowie 2 tysiące lat temu. Na tej zasadzie Niemcy mają prawo do większości ziem polskich bo byli tu przed nami. Pozdrawiam
a ti poziwai |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Wikipedia podaje następujące rodzaje okupacji: a)Okupacja pokojowa - czasowe zajęcie przez siły zbrojne terytorium obcego państwa lub terenów niczyich, nie będące bezpośrednim wynikiem działań wojennych, lecz mające na celu ochronę określonych praw i interesów państw okupujących. Państwo pod okupacją pokojową może zachowywać większość swoich uprawnień. Współczesnym przykładem okupacji pokojowej mogą być działania sił pokojowych ONZ. b)Okupacja wojenna (łac. occupatio bellica) - czasowe zajęcie przez siły zbrojne państwa prowadzącego wojnę całości lub części terytorium państwa nieprzyjacielskiego i wprowadzenie tam swojej władzy. |
#15 1 na 3 | Luszek (348 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > No i w przypadku bliskiego wschodu to Izrael został zaatakowany przez państwa arabskie.Najpierw jednak Izrael powstał na ziemiach arabskich. > To skorumpowane władze Autonomii Palestyńskiej odrzuciły swego czasu ofertę w Camp David która była zupełnie uczciwą ofertą zakończenia trwającego lata konfliktu.No faktycznie, ciekawe czy gdyby w 1939 niemcy zaproponowali nam Łomżyńskie na otarcie łez przyjąłbyś to z radością?
a ti poziwai |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|