 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-09-2011 23:19 | neurosurgery (2484 punktów) | Ciekawość
23 na 23 | Witam!  Właśnie jestem na świeżo po obejrzeniu "Ciekawości" z Hawkingiem w roli głównej. Jest to pierwszy film, który powstał po wydaniu książki "The Grand Design", w którym Hawking tłumaczy, że do stworzenia wszechświata nie trzeba odwoływać się do istnienia jakiegokolwiek stwórcy. Program został wyemitowany o 22.00 na Discovery Channel. Muszę przyznać, że prostota z jaką Hawking tłumaczy (lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba) wszystkie zagadnienia związane z powstaniem wszechświata jest imponująca.  Bardzo spodobała mi się także oprawa graficzna i wszystkie animacje. Świetny, świetny program! W takiej formie to powinna być obowiązkowa pozycja w każdym liceum. Niestety, to tylko moje marzenia...  Nie znam dat następnych emisji tego filmu, ale mam nadzieję, że to nie był jednorazowy seans. Pojawia się tam także odpowiedź na pytanie: kim jest dzisiaj Hawking? Astrofizyk nie pozostawia żadnych wątpliwości co do swoich poglądów na istnienie boga - deklaruje swój ateizm. Ktoś jeszcze oglądał? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 6 na 6 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Ciekawość | Jednak wiem kiedy będzie następna emisja: sobota, 10 września, godzina 22.00 na Discovery Channel.  |
#2 1 na 1 | kika (1657 punktów) | Odp: Ciekawość | Film świetny. Niestety, ku mojemu żalowi, mogłam obejrzeć tylko początek, ok. 20 min. Byłby rzeczywiście doskonały do szkoły i to z wielu względów, nie tylko naukowych. Wszystko, co jest genialne cechuje prostota. |
#3 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ciekawość | Rzadko zbliżam się do telewizora i nawet nie wiedziałam, że taki film będzie wyświetlany. Ale skoro dzięki Tobie znam już datę powtórki, to sobie zapiszę i obejrzę na pewno.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#4 5 na 5 | zupełna (2507 punktów) | Odp: Ciekawość |
>Ktoś jeszcze oglądał?>W ubiegłym tygodniu chyba.  Patrząc na Howkinga zamkniętego w tak bardzo nieruchomym ciele, zawsze mam wrażenie, że w nim samym mieszka wszechświat. Taki umysł! |
#5 11 na 11 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Ciekawość | > W takiej formie to powinna być obowiązkowa pozycja w każdym liceum. Przy której powinien być obecny ksiądz katecheta, z którym następnie powinna odbyć się dyskusja.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Ciekawość | >(lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba) -Dobry głos, ale dziwne że on to czyta. Kiedyś bardzo nieprzychylnie wypowiedział się o Dawkinsie i jego "Bogu Urojonym"...na jakimś pogrzebie, kogoś znanego. (może ktoś pamięta)
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
| Guzik (2020 punktów) | Odp: Ciekawość | Też się cieszę, że wreszcie Discovery się obudziło. Moje dzieci w szkole, chcąc mnie przekonać do wiary, podpierały się autorytetem tego programu  Sobota? Może uda mi się obejrzeć. > |
#8 3 na 3 | Guzik (2020 punktów) | Odp: Ciekawość | > >(lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba)> -Dobry głos, ale dziwne że on to czyta. Kiedyś bardzo nieprzychylnie wypowiedział się o Dawkinsie i jego "Bogu Urojonym"...na jakimś pogrzebie, kogoś znanego. (może ktoś pamięta) Pekunia non olet? |
#9 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Ciekawość | No i to jest, kurka, jedyna sytuacja, kiedy zdarza mi się żałować nieposiadania telewizora. Może będzie dostępny online? Albo na jakimś wydawnictwie dvd?
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#10 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | Odp: Ciekawość | > No i to jest, kurka, jedyna sytuacja, kiedy zdarza mi się żałować nieposiadania telewizora.A dyć nie ma powodu do żalu . |
#11 -1 na 1 | RyszardW (1130 punktów) | Odp: Ciekawość | > Witam!  > Właśnie jestem na świeżo po obejrzeniu "Ciekawości" z Hawkingiem w roli głównej. Jest to pierwszy> film, który powstał po wydaniu książki "The Grand Design", w którym Hawking tłumaczy, że do> stworzenia wszechświata nie trzeba odwoływać się do istnienia jakiegokolwiek stwórcy. Program został> wyemitowany o 22.00 na Discovery Channel. Muszę przyznać, że prostota z jaką Hawking tłumaczy> (lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba) wszystkie zagadnienia związane z powstaniem wszechświata> jest imponująca. Bardzo spodobała mi się także oprawa graficzna i wszystkie animacje. Świetny,> świetny program! W takiej formie to powinna być obowiązkowa pozycja w każdym liceum. Niestety, to> tylko moje marzenia... Nie znam dat następnych emisji tego filmu, ale mam nadzieję, że to nie był> jednorazowy seans. Pojawia się tam także odpowiedź na pytanie: kim jest dzisiaj Hawking? Astrofizyk> nie pozostawia żadnych wątpliwości co do swoich poglądów na istnienie boga - deklaruje swój ateizm.Hawking buduje swój model samoistnego wszechświata na bazie znanych mu praw matematyki i fizyki, logiki. Nie zadaje sobie natomiast trudu zapytać, czym są te prawa i skąd się wzięły. A są one uprzednie w stosunku do wszechświata - w sensie logicznym, nie czasowym. > Ktoś jeszcze oglądał?> |
#12 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Ciekawość | > A dyć nie ma powodu do żalu.Och, na to właśnie liczyłam. Właściwie, to na to, że ktoś to umieści w sieci, a tu proszę - na srebrnej tacy. Dzięki Ci, dobra kobieto ;*
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#13 1 na 1 | Ateusznik (405 punktów) | Odp: Ciekawość |
> -Dobry głos, ale dziwne że on to czyta. Kiedyś bardzo nieprzychylnie wypowiedział się o Dawkinsie i jego "Bogu Urojonym"...na jakimś pogrzebie, kogoś znanego. (może ktoś pamięta)www.youtube.com/watch?v=9X5vSmlcpYQChyba o to chodzi. |
#14 1 na 1 | hamelet (65 punktów) | Odp: Ciekawość | > >Witam!  > >Właśnie jestem na świeżo po obejrzeniu "Ciekawości" z Hawkingiem w roli głównej. Jest to pierwszy> >film, który powstał po wydaniu książki "The Grand Design", w którym Hawking tłumaczy, że do> >stworzenia wszechświata nie trzeba odwoływać się do istnienia jakiegokolwiek stwórcy. Program został> >wyemitowany o 22.00 na Discovery Channel. Muszę przyznać, że prostota z jaką Hawking tłumaczy> >(lektorem jest Piotr Fronczewski - chyba) wszystkie zagadnienia związane z powstaniem wszechświata> >jest imponująca. Bardzo spodobała mi się także oprawa graficzna i wszystkie animacje. Świetny,> >świetny program! W takiej formie to powinna być obowiązkowa pozycja w każdym liceum. Niestety, to> >tylko moje marzenia... Nie znam dat następnych emisji tego filmu, ale mam nadzieję, że to nie był> >jednorazowy seans. Pojawia się tam także odpowiedź na pytanie: kim jest dzisiaj Hawking? Astrofizyk> >nie pozostawia żadnych wątpliwości co do swoich poglądów na istnienie boga - deklaruje swój ateizm.> Hawking buduje swój model samoistnego wszechświata na bazie znanych mu praw matematyki i fizyki, logiki. Nie zadaje sobie natomiast trudu zapytać, czym są te prawa i skąd się wzięły. A są one uprzednie w stosunku do wszechświata - w sensie logicznym, nie czasowym.> >Ktoś jeszcze oglądał?> >> Hawking o wszechświecie mówił jako naukowiec np. jak powstały galaktyki, czy istnieje galaktyka zbudowana z antymaterii. Są to pytania stawiane przez fizyków, astronomów. Taki temat podejmuje ten film. Natomiast analiza poszczególnych koncepcji naukowych (czym są prawa i skąd się wzięły) to odrębna dziedzina różna od tego czym zajmuje się naukowiec. |
| neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Ciekawość | > www.youtube.com/watch?v=9X5vSmlcpYQ> Chyba o to chodzi.Ech, czy znacie jakiegoś polskiego aktora - ateistę? Jakiś rok temu we wjeździe do mojej posesji zakopał się samochodem Zbigniew Zamachowski. Dziwne to było, że otwierając drzwi usłyszałem "Shreka". Pytam się co on tutaj robi, a on na to: "niezbadane są wyroki boskie". No tak, a to mu Bóg psikusa zrobił!  |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|