 |
Ogród z Bogiem czy z Darwinem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-02-2015 13:56 | Slocz (1 punktów) | Ogród z Bogiem czy z Darwinem
1 na 1 | Witam Serdecznie Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi. z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ? bardzo prosze nie zarzucajcie odrazu tego pytania 10000 odpowiedzi  prosze o jakies 3 badz 5 podpunktow, bardzo jestem ciekaw ow zarzutów.( oczywiscie mam pewne wyobrazenie, ale chcialbym poznac Wasze zdanie ) ( przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow i pisze kulejaca gramatyka, ale mam nadzieje ze bedziecie mnie wstanie zrozumiec  dziekuje za wyrozumialosc) Prosze rowniez nie pisac postow typu ze cos badz ktos jest glupi i tego typu odpowiedzi, ktore naprawde nie wnosza nic do rozmowy ) dziekuje raz jeszcze za dyskusje. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | >z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ? Najpierw zdefiniuj co to jest Religia, bo na Ziemi jest kilka tysięcy fałszywych religii (pseudoreligii), które w Wikipedii są definiowane jako Religia, więc jeśli opierasz się na tej błędnej definicji i je rozumiesz jako Religię, to mnie wierzącego (ups! pytanie jest do ateistów, a ja się tu wyrywam, przepraszam, czy mogę brać udział w dyskusji?) razi w nich tysiące rzeczy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#2 1 na 1 | Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem |
Witam "Duch Prawdy" dziekuje serdecznie za odpowiedz. widze nie jest łatwo  postaram sie wiec bardziej. Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością. Wikipedia ma swoje definicje za ogolnie przyjete jak kazdy z nas, z wiazku z tym powyzej jest moja definicja  w zwiazku z tym ponawiam moje pytanie: Dziekuje i Pozdrawiam |
#3 6 na 6 | sable (465 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > Boga który jest miłością.Na początek przeczytaj Stary Testament - tam jest wszystko o żydowskim Bogu i jego "miłości" do ludzi. Czy o tego boga Ci chodzi ? I o taką "miłość" ? Ja osobiście za nią dziękuję. |
#4 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | . > Witam Serdecznie> Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odnośnie religii i naukiNic dziwnego, gdyż to ciekawe zagadnienia. > i odnoszę wrażenie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.Proponuję zacząć rozpoznanie zagadnienia od przeczytania choć paru książek. Znacznie mniej w nich przepychanek, a później łatwiej rozróżnić plewy od ziarna. Tu też warto zacząć od przejrzenia naszego archiwum (znajdzie Pan tam sporo merytorycznych argumentów), a nie zaczynać od własnego wątku. O jaką kreatywność Panu tu chodzi? Zdarzają się tu co prawda różni kreatywni artyści, ale to raczej rzadkość. > z związku z tym mam pytanie do ateistów, co bądź czym razi was religia?A co Pan rozumie pod określeniem ateizm? Jesteśmy forum racjonalistycznym pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowya nie ateistycznym. Ja też nie jestem ateistą i żadna religia mnie zupełnie nie razi, natomiast razi mnie głupota. > bardzo proszę nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi proszę o jakieś 3 bądź 5 podpunktów, bardzo jestem ciekaw ów zarzutów.(oczywiście mam pewne wyobrażenie, ale chciałbym poznać Wasze zdanie)Jakoś mi dziwnie się wydaje, że to Pan powinien przedstawić nam kilka przemyślanych przez siebie zagadnień, tak abyśmy mogli poznać z kim mamy do czynienia i jakie są Pańskie zainteresowania. > Proszę również nie pisać postów typu, że coś bądź ktoś jest głupiTak, zupełnie nie warto pisać tego co samo po kilku wypowiedziach rzuca się w oczy, a i tak nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. > i tego typu odpowiedzi, które naprawdę nie wnoszą nic do rozmowy.A do jakiej rozmowy? O Pańskich wrażeniach na temat przepychanek? Jakoś mało to interesujące. @@@ . |
#5 19 na 19 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > bardzo prosze nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi
Służę uprzejmie, postaram się streszczać...
> czym razi was religia?
Głupotą. |
#6 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > > bardzo prosze nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi> Służę uprzejmie, postaram się streszczać...> > czym razi was religia?> Głupotą.Ha ha niczym Kowalski Pingwiny z Madagaskaru youtu.be/bjleDq6A9ik?t=3m32s |
#7 7 na 7 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | >z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ? Ogólnym swym absurdem, nader podejrzaną miłością biblijnego ludobójcy, plemiennymi tabu używanymi do odbierania wolności innym oraz funkcjonariuszami i wyznawcami.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością.Taka religia\Bóg niczym mnie nie razi. Ps. Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#9 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem |
> Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?Od Darwina najpowszechniej przyjętym naukowym paradygmatem jest "naturalizm metodologiczny", który najlepiej sprawdza się w naukowej praktyce. Często prowadzi on do "naturalizmu ontologicznego" - uznającego istnienie tylko obiektywnej rzeczywistości. Darwinowska rewolucja naturalistyczna jest moim zdaniem nawet ważniejszą dla nauk przyrodniczych od jego teorii ewolucji. @@@ . |
#10 -3 na 3 | Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > > Boga który jest miłością.> Na początek przeczytaj Stary Testament - tam jest wszystko o żydowskim Bogu i jego "miłości" do ludzi. Czy o tego boga Ci chodzi ? I o taką "miłość" ? Ja osobiście za nią dziękuję.Witam sable dzieki za odpowiedz Tak Stary Testament zawiera wiele watkow gdzie "włos staje dęba"  myśle jednak, ze w tej kwesti kto ma obiektywniejszy punkt widzenia czy Ty zarzucajac ST "wszelakie kwestie braku morlanosci miłości i inne " Czy Kosciół rzymsko katolicki który wyjaśnia ów zarzuty i przedstawia swoj punkt widzenia, w zupelnosci zalezy od tego w jaki sposob chcemy to spostrzegać. naukowo, opisowo, historycznie, alegorystycznie, szukajac milosci.Wydaje sie ze każdy może interpretować Biblie na swoj sposob. Dla ciebie bedzie do zbrodnia i kara dla kogos lekcja pokory i dorastania do miłości Boga. Uznanie 1 osoby z 2 skrajnie myslacych "Głupkiem" jest co najmniej nie eleganckim stwierdzeniem.To tak jakby Dawkinsa bądz Coyne obrazic. Mało angielskie www.youtube.com/watch?v=iZPxtGqdTrs zamieszczam link jakze eleganciej rozmowy 2 skrajnych punktow widzenia. |
| Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > >Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością.> Taka religia\Bóg niczym mnie nie razi.> Ps. Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Czesc "Duch Prawdy" niezle, naprawde wpisując co kolwiek trzeba mocno sie zastanowic zanim nacisnie sie Enter  napisałeś Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga. Pozwol ze sprostuje....bardziej chodzilo mi o Darwina kosmologicznego gdyż jesli "Big Bang" ( obecna teoria powstania wrzechswiata ) również był aktem Kosmologicznego Darwinizmu" to czy mamy juz wtedy odpowiedz ? nasuwa sie nastepna co bylo w nicosci i tak dalej....ktos zawsze mozna odpisac co zaglupie stwierdzenie pytanie, bo czy mozna dosc do konca ziemi ? ale wlasnie to jest w tym intrygujace iz mozemy polemizowac o wszystkim  dzieki jeszcze raz za pytanie |
| Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > >z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?> Ogólnym swym absurdem, nader podejrzaną miłością biblijnego ludobójcy, plemiennymi tabu używanymi do odbierania wolności innym oraz funkcjonariuszami i wyznawcami.> The only good is knowledge and the only evil is ignorance.Czesc Iwan czy rozmawialem kiedys na tematy biblijne z Jezuitami ? smiem twierdzic iż są to osoby swietnie znajace Biblie i jej teologiczne zagadnienia. Miedzy mną i Toba mogłaby się toczyć długa dyskusja na tematy zawarte w Bibli, gdzie po pewnym czasie swierdziłbyś ze "slepo wierze" i nazwalbys mnie poprostu głupkiem, zreszta nie mam takiej wiedzy jak oni. nie poswiecilem jej 40 lat zycia  . Wcale nie sugeruje ze po takiej rozmowie masz zmienic zdanie ale mysle ze takie dyskusje sa potrzebne... no chyba ze zgory zakladamy ze ktos jest glupi  |
#13 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | >Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze >wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy >ateistami i wierzącymi.
Też myślę że stanowczo mało tu Kosmogonii Hermopolitańskiej.
Zgodnie z kosmogonią hermopolitańską, bóstwa Ogdoady stworzyły kosmiczne jajo, z którego później wykluł się bóg-stwórca. Według innej wersji, jajo zostało złożone przez praptaka, którym najczęściej był ibis (utożsamiany z głównym bogiem Hermopolis, Thotem), rzadziej kaczka lub gęś.
Czekaj.....biorą Twoje dziecko i nauczają go tego....a Ty mówisz okej tu nie ma co razić. To wiara. A popołudniu zajęcia dodatkowe z Koranu.
Ah nie....szybko nauka....udowodnijmy że się mylą....bla bla bla wiara i tak tego nie zrozumiesz.
Proszona Matka Ducha Prawdy. Matka z dużej.
|
#14 -2 na 4 | Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > .> >Witam Serdecznie> >Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odnośnie religii i nauki> Nic dziwnego, gdyż to ciekawe zagadnienia.> > i odnoszę wrażenie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.> Proponuję zacząć rozpoznanie zagadnienia od przeczytania choć paru książek. Znacznie mniej w nich przepychanek,> a później łatwiej rozróżnić plewy od ziarna. Tu też warto zacząć od przejrzenia naszego archiwum (znajdzie Pan tam sporo merytorycznych argumentów), a nie zaczynać od własnego wątku. O jaką kreatywność Panu tu chodzi? Zdarzają się tu co prawda różni kreatywni artyści, ale to raczej rzadkość.> >z związku z tym mam pytanie do ateistów, co bądź czym razi was religia?> A co Pan rozumie pod określeniem ateizm? Jesteśmy forum racjonalistycznym pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy> a nie ateistycznym. Ja też nie jestem ateistą i żadna religia mnie zupełnie nie razi, natomiast razi mnie głupota.> >bardzo proszę nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi proszę o jakieś 3 bądź 5 podpunktów, bardzo jestem ciekaw ów zarzutów.(oczywiście mam pewne wyobrażenie, ale chciałbym poznać Wasze zdanie)> Jakoś mi dziwnie się wydaje, że to Pan powinien przedstawić nam kilka przemyślanych przez siebie zagadnień, tak abyśmy mogli poznać z kim mamy do czynienia i jakie są Pańskie zainteresowania.> >Proszę również nie pisać postów typu, że coś bądź ktoś jest głupi> Tak, zupełnie nie warto pisać tego co samo po kilku wypowiedziach rzuca się w oczy, a i tak nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.> > i tego typu odpowiedzi, które naprawdę nie wnoszą nic do rozmowy.> A do jakiej rozmowy? O Pańskich wrażeniach na temat przepychanek? Jakoś mało to interesujące.> @@@> .Tak staram sie czytac, ale jak Pan swietnie sobie zdaje z tego sprawe....mowiac kolokwialnie jest tego troche. a czy merytoryczne ... Dlamnie jest to naukowym paradygmatem. Kreatywna rozmowa czyli wymiana pogladow spostrzezen nie koniecznie musimy tworzyc nowych idei, przedewszystkim poszanowanie obydwoch osobowych stron rozmowy ateizm pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm to rozumiem pod tym pojeciem tak głupota razi Tak Panie Andrzeju nie eleganckie z mojej strony juz to nadrabiam jestem osoba wierzaca wyznania rzymsko katolickiego, moje zainteresowania to poszukiwanie Boga w kazdej mozliwiej dziedzinie zycia. pytany odpowiem iz nie uwazam sie za osobe ktora poprzez wiare spowadza nauke na wolniejszy tor czy posluguje sie Bogiem w roli "zapchaj dziury" twierdze iż 99,999% idzie wytlumaczyc naukowo poprzez prawa fizyki ktore same sie nie stworzyly..no ale to juz moje rozumowanie, no tak nauka nie ma odpowiedzi na stworzenie sie praw fizyki to wpycham tam juz Boga ?....zacytuje moze nie doslowie Hawkinga ktory jak sie nie myle sam stwierdzil ze prawa fizyki kownencjonalnej zostaly zachwiane przy wielkim wybuchu ( podobno fizyka kwantowa moze pozwoli nam to wyjasnic ) podchodze do tego bardzo otwarcie ale czy nawet ow dowod bedzie mogl zmienic moje nastawienie i wiare...pewnie nie...wiec smialo mozesz uzyc twierdzenia iz jestem osoba slepo wierzaca w Boga z otwarym umyslem poznawczym.a czy to sie wyklucza ? proponuje obejrzec wywiad ojca George Coyne www.youtube.com/watch?v=iZPxtGqdTrsgdyz twierdze ze nauka nie moze odzucac "nadprzyrodzonosci" i chyba tego nie robi uznajac swiatlo jako czasteczke i fale czyli 2 w jedym a wiara Trojce Swieta za 3 postaci i tak dalej i tak dalej. ale poge podbisac sie dwoma rekami i nogami w to co ojciec Gorge mowi. a do jakiej rozmowy...takiej ktora jest zawarta w pytaniu pierwszego postu dziekuje i pozdrawiam |
| Slocz (1 punktów) | Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem | > >Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze >wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy >ateistami i wierzącymi.> Też myślę że stanowczo mało tu Kosmogonii Hermopolitańskiej.> Zgodnie z kosmogonią hermopolitańską, bóstwa Ogdoady stworzyły kosmiczne jajo, z którego później wykluł się bóg-stwórca. Według innej wersji, jajo zostało złożone przez praptaka, którym najczęściej był ibis (utożsamiany z głównym bogiem Hermopolis, Thotem), rzadziej kaczka lub gęś.> Czekaj.....biorą Twoje dziecko i nauczają go tego....a Ty mówisz okej tu nie ma co razić. To wiara. A popołudniu zajęcia dodatkowe z Koranu.> Ah nie....szybko nauka....udowodnijmy że się mylą....bla bla bla wiara i tak tego nie zrozumiesz.> Proszona Matka Ducha Prawdy. Matka z dużej.> Czesc Farmer nie denerwoj sie tylko  spytam sie troche w taki sposob.......... .....niewatpliwie jest to jakis argument co przedstawiles powyzej, a czy poszedles do Jezuitow ( duzy auterytem w moim mniemaniu ) i zadales im to pytanie czy szukales odpowiedzi na ow pytanie, czy sam sobie odbowiedziales uzywajac swojego racjonalnego podejscia do wiedzy ? Ja jestem osoba ktora twoje spostrzezenie "zaniosłaby i chocby do samego Watykanu  " aby uzyskac odpowiedz....jesli nie otrzymalbym takowej to wtedy mozesz napisac wiara albo nauka... chodzi mi o sama kwestie poszukiwania.....czy przeczytales tylko jedna strone i od wniosek dzieki za odpowiedz pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|