Nie rozdzielam Polski od Polaków, a cenię swój kraj i naród za:
1. Brak wrodzonej agresji. Nie byliśmy i nie jesteśmy narodem, który parł do wojny i chciał "uszczęśliwiać" sąsiadów.
2. Honor. Historia wskazuje, że dotrzymujemy traktatów i obietnic.
3. Siła. Jako duży naród mamy siłę (czy ducha jak nazwał to jeden z forumowiczów).
4. Wrodzona chęć wolności i demokracji (demokracja szalchecka, konstytucja 3 maja, powstania, II wojna, PRL i Solidarność...).
5. Odporność na ideologie, w tym na religijny radykalizm (gdy w Europie inkwizycja i wyprawy krzyżowe u nas - Paweł Włodkowic, gdy w Europie absolutyzm u nas - demokracja szalchecka, gdy w Europie antysemityzm u nas - Żydzi, ..., gdy w Europie liberalno-lewicowe szaleństwo u nas - wstrzemięźliwy postęp...
... |