 |
Lewica - Walka - Zwycięstwo! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-07-2016 14:08 | Jan Jan (6 punktów) | Lewica - Walka - Zwycięstwo!
1 na 1 | Ja nie boję się wymiany poglądów, ale przerażają mnie ludzie, którzy posługują się jedynie mową nienawiści. Doświadczenie stalinowskiego okresu wypaczeń czyni nas ostrożnymi w proponowaniu takich rozwiązań, jednak czy na podobieństwo ograniczenia osobie o patologicznej psychice możliwości kontaktu ze światem, nie powinniśmy zastanowić się nad ewentualnością poddania (prawdopodobnie czasowej) izolacji w zakładach zamkniętych osób, dla których dialog społeczny polega na nieustannym własnym słowotoku mowy nienawiści? Czyż nie miał racji Profesor Kołakowski twierdząc "Pamiętać tylko o człowieku, to człowiekiem gardzić. O godność człowieka trzeba walczyć!". Uważam, że prawdziwa lewica, to lewica walcząca! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 4 na 4 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | > Uważam, że prawdziwa lewica, to lewica walcząca!Mi nawoływanie do walki kojarzy się właśnie z krzewieniem nienawiści. Psychuszkom też jestem przeciwny. Nawet wobec posłanki Pawłowicz. Jakie społeczeństwo, takie elity. www.focus.pl/przyroda/kto-wrobil-lemingi-11157 |
| Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | > Mi nawoływanie do walki kojarzy się właśnie z krzewieniem nienawiści. Psychuszkom też jestem przeciwny. Nawet wobec posłanki Pawłowicz.Określenie "psychuszka" kojarzy się z sytuacją kiedy do leczenia w ośrodku zamkniętym kierowano osoby normalne - które nie były uciążliwe/niebezpieczne dla otoczenia, jednym słowem takiego leczenia nie potrzebowały... Tymczasem zachowanie posłanki Pawłowicz to już co najmniej coś czym powinien zająć się psycholog. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | > Mi nawoływanie do walki kojarzy się właśnie z krzewieniem nienawiści. Psychuszkom też jestem przeciwny. Nawet wobec posłanki Pawłowicz. Jakie społeczeństwo, takie elity.Czasem obserwuję zdenerwowanie u osób, które nie potrafią zgodzić się ze sobą. W miarę uświadamiania sobie różnic potrzeb, wartości i woli rośnie u nich skłonność do wzajemnej agresji. Dlaczego? Mam oczywiście propozycję wyjaśnienia tego fenomenu w teorii ewolucji zwierząt homo sapiens. Z kim różnię się potrzebami/pragnieniami/zahamowaniami/instynktami, z kim różnię się moralnie, z kim nie potrafię stworzyć jedności, z kim nie potrafię zbudować społeczeństwa ten mi zagraża, ten jest moim wrogiem, tego powinienem pozbyć się zanim on się mnie pozbędzie. Mówimy więc o skłonności do rywalizacji i walki pomiędzy osobnikami o odmiennych instynktach stadnych, o reakcjach obcujących ze sobą osobników o odmiennych instynktach społecznych. Reasumując - zwierzyniec i funkcjonowanie nieuświadomionych popędów. |
#4 3 na 3 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | |
#5 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | |
#6 1 na 1 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | >Doświadczenie stalinowskiego okresu wypaczeń czyni nas ostrożnymi w proponowaniu takich >rozwiązań, jednak czy na podobieństwo ograniczenia osobie o patologicznej psychice możliwości >kontaktu ze światem, nie powinniśmy zastanowić się nad ewentualnością poddania (prawdopodobnie >czasowej) izolacji w zakładach zamkniętych osób, dla których dialog społeczny polega na >nieustannym własnym słowotoku mowy nienawiści? Nikt się na to nie zgodzi, przede wszystkim dlatego, aby sam się tam nie znalazł.
dajmonion |
#7 3 na 3 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | >Ja nie boję się wymiany poglądów, ale przerażają mnie ludzie, którzy posługują się jedynie mową >nienawiści. Doświadczenie stalinowskiego okresu wypaczeń czyni nas ostrożnymi w proponowaniu takich >rozwiązań, jednak czy na podobieństwo ograniczenia osobie o patologicznej psychice możliwości >kontaktu ze światem, nie powinniśmy zastanowić się nad ewentualnością poddania (prawdopodobnie >czasowej) izolacji w zakładach zamkniętych osób, dla których dialog społeczny polega na nieustannym >własnym słowotoku mowy nienawiści? Czyż nie miał racji Profesor Kołakowski twierdząc "Pamiętać tylko >o człowieku, to człowiekiem gardzić. O godność człowieka trzeba walczyć!". Uważam, że prawdziwa >lewica, to lewica walcząca!
Pomysłów rodem z ZSRR w ojczyźnie naszej przepięknej nie trzeba, durnot wszelakich i bez tego tu aż nadto.
Zgadzam się jednak w kwestii lewicy, która walczyć z klerem winna nie zaś rzyci mu nadstawiać.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#8 1 na 1 darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | >Ja nie boję się wymiany poglądów, ale przerażają mnie ludzie, którzy posługują się jedynie mową >nienawiści.
Skończmy z tą mową nienawiści. Co to w ogóle za pojęcie ? Każda sprzeczka i kłótnia to mowa nienawiśći ? Człowiek spontaniczny wyraża uczucia swą mową. Kiedy do adwersaża nie docierają logiczne argumenty, szlag człowieka trafia i w ekscytacji potrafi róznie powiedzieć. NIe oznacza to od razu, że jest to w nienawiści. Z drugiej strony ktoś kto bredzi oczekuje, ze zaostanie zrozumiany, lecz jego wypowiedź jest jego urojeniem i wtedy też lecą epitety. To taka mentalność dziecka z piaskownicy, które z braku argumentów używa wyzwisk. W tym drugim przypadku można w pewien sposób to połączyć z nienawiścią. człowiek racjonalny nie będzie czuł nienawiści z tyułu innych poglądów adwersarza. |
#9 1 na 1 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | |
| dusktill (16 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | > Skończmy z tą mową nienawiści. Co to w ogóle za pojęcie ?Pojęcie zdefiniowane i za to w Niemczech można oberwać do 5tys.euro kary bądź 120 dni więzienia. Na początku myślałem, że to bujda na resorach dopóki nie zadzwoniłem w zeszłym roku do mojego wuja, do Niemiec. Zapytany, co myśli o fali emigrantów i jak są postrzegani przez rodowitych bawarczyków - w odpowiedzi zapytał, jaką mamy pogodę, bo u niego leje... Nie zrozumiałem i zapytałem jeszcze raz - rozwinął temat pogody u siebie: jak to chmury się zbierają i co chwila, leje jak z cebra. Zdałem sobie sprawę, że przecież to bardzo karny naród i nie piśnie absolutnie nic, co nie byłoby zgodne z linią rządową. |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | |
| dusktill (16 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | Nie jestem prawnikiem lecz dla mnie "mowa nienawiści" to po prostu całość zachowań wynikających z uprzedzeń, o których wspomina KK. Czy to nazwę "nawoływaniem" czy "wyrażaniem" czy czynnościami fizycznymi typu: kopniak sprzedany osobie za inny odcień skóry lub splunięcie na geja - to nazywam "mową nienawiści". Innymi słowy - wyrządzenie komuś innemu krzywdy z powodu innego niż mój światopogląd/przekonanie itd. Ale czy gwizd za dziewczyną to "mowa nienawiści"? Dla mnie nie. |
| Jan Jan (6 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! |
Cześć To był prowokacyjny bełkot, a "cytat" z Kołakowskiego jest zmyślony. Przepraszam, po prostu byłem ciekawy jak "lewacy" zareagują na taki "szit". Ponieważ w pierwszych odpowiedziach (pozostałych nie czytałem) odnalazłem ducha rozsądku, to nie kontynuuję "prowokacji"  Polityką się nie pasjonuję, ale najbliższe są mi postulaty Korwina, a w sprawach "nie z tego świata" nauka Chrystusa. Jeszcze raz przepraszam za tą prymitywną podpuchę, byłem wtedy trochę pijany... W każdym razie dziękuję, lewico, że nie odpowiedzieliście w duchu zrozumienia dla młodego rewolucjonisty  To może oznaczać, że możemy się polubić  Jan |
#15 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | . > To był prowokacyjny bełkot, a "cytat" z Kołakowskiego jest zmyślony. Przepraszam, po prostu byłem ciekawy jak "lewacy" zareagują na taki "szit". www.racjonalista.pl/forum.php/s,716900#w716959> To może oznaczać, że możemy się polubić  Tak, jak lubią się pięść z nosem. To portal dla racjonalistów - myśli Pan, iż tu pasuje? "Słów i definicji jest wiele, ale podstawą rozmowy jest świadomość rozmówców o czym rozmawiają i jakich słów w jakim znaczeniu używają". www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,713860#w714776 Pan wie o czym Pan mówi? Jeżeli tak, to moje gratulacje. Miłego dnia. @@@ . |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|