 |
Lewica - Walka - Zwycięstwo! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-07-2016 14:08 | Jan Jan (6 punktów) | Lewica - Walka - Zwycięstwo!
1 na 1 | Ja nie boję się wymiany poglądów, ale przerażają mnie ludzie, którzy posługują się jedynie mową nienawiści. Doświadczenie stalinowskiego okresu wypaczeń czyni nas ostrożnymi w proponowaniu takich rozwiązań, jednak czy na podobieństwo ograniczenia osobie o patologicznej psychice możliwości kontaktu ze światem, nie powinniśmy zastanowić się nad ewentualnością poddania (prawdopodobnie czasowej) izolacji w zakładach zamkniętych osób, dla których dialog społeczny polega na nieustannym własnym słowotoku mowy nienawiści? Czyż nie miał racji Profesor Kołakowski twierdząc "Pamiętać tylko o człowieku, to człowiekiem gardzić. O godność człowieka trzeba walczyć!". Uważam, że prawdziwa lewica, to lewica walcząca! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! |  > Tak, jak lubią się pięść z nosem. To portal dla racjonalistów - myśli Pan, iż tu pasuje?Mamy istny najazd katotalibów |
#17 2 na 2 | Jan Jan (6 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! |
Mówię o tym, że jeżeli za najwyższą wartość uznajemy prawdę, to możemy się polubić, bo każdemu wolno błądzić, ale nikomu nie wolno świadomie zwodzić innych na manowce. Mnie nie niewoli żadna doktryna i życzę tego Panu. Jestem głupcem poszukującym prawdy i dobra. Odnajduję je na przykład w nauce Chrystusa, czy coś w tym złego? Pewnie gdybym napisał, też zgodnie z prawdą, że odnajduję je w dziełach Artura Schopenhauera to bym już zasługiwał na lekki szacunek... Bez przesady, takie podziały to dziecinada... Przecież ja jako chrześcijanin bym wolał by nie było świata i mnie samego, ale co mogę poradzić na to, że istnieję? Po prostu uważam, że Chrystus proponuje najrozsądniejszy sposób odnalezienia się w tej rzeczywistości... Wyzwalajmy się z ograniczeń,a nie utrwalajmy ich w sobie. > Tak, jak lubią się pięść z nosem. To portal dla racjonalistów - myśli Pan, iż tu pasuje? "Słów i definicji jest wiele, ale podstawą rozmowy jest świadomość rozmówców o czym rozmawiają i jakich słów w jakim znaczeniu używają". www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,713860#w714776 Pan wie o czym Pan mówi? Jeżeli tak, to moje gratulacje. Miłego dnia. > @@@> . |
#18 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | . Cześć
To był prowokacyjny bełkot, a "cytat" z Kołakowskiego jest zmyślony. Przepraszam, po prostu byłem ciekawy jak "lewacy" zareagują na taki "szit". Ponieważ w pierwszych odpowiedziach (pozostałych nie czytałem) odnalazłem ducha rozsądku, to nie kontynuuję "prowokacji" Polityką się nie pasjonuję, ale najbliższe są mi postulaty Korwina, a w sprawach "nie z tego świata" nauka Chrystusa. Jeszcze raz przepraszam za tą prymitywną podpuchę, byłem wtedy trochę pijany... W każdym razie dziękuję, lewico, że nie odpowiedzieliście w duchu zrozumienia dla młodego rewolucjonisty To może oznaczać, że możemy się polubić. Tak, jak lubią się pięść z nosem. To portal dla racjonalistów - myśli Pan, iż tu pasuje? "Słów i definicji jest wiele, ale podstawą rozmowy jest świadomość rozmówców o czym rozmawiają i jakich słów w jakim znaczeniu używają". www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,713860#w714776 Pan wie o czym Pan mówi? Jeżeli tak, to moje gratulacje. Miłego dnia.________ > Mówię o tym, że jeżeli za najwyższą wartość uznajemy prawdę, to możemy się polubić,A gdzie o tym Pan mówi? Tu? To był prowokacyjny bełkot, a "cytat" z Kołakowskiego jest zmyślony. Przepraszam, po prostu byłem ciekawy jak "lewacy" zareagują na taki "szit". Ponadto wątpię abyśmy się zgodzili nawet co do definicji prawdy. > bo każdemu wolno błądzić, ale nikomu nie wolno świadomie zwodzić innych na manowce.No to po co Pan tu nam swój kit wciska?> Mnie nie niewoli żadna doktryna i życzę tego Panu.Tak, tą wolność łatwo się dostrzega, ale czy akurat od doktryn tego już nie jestem pewien? Człowiek nie zniewolony doktrynami nie używa epitetów i tym podobnego gówna do opisów innych ludzi i ich poglądów. > Jestem głupcem poszukującym prawdy i dobra.I musi się Pan z tym aż reklamować? > Odnajduję je na przykład w nauce Chrystusa, czy coś w tym złego? Zdecydowanie nic.> Pewnie gdybym napisał, też zgodnie z prawdą, że odnajduję je w dziełach Artura Schopenhauera to bym już zasługiwał na lekki szacunek...A dlaczego? Znamy tu ogrom ludzi mądrych, którzy potomnym swoje przemyślenia pozostawili. Wielkość nauki opiera się między innymi na tym, że leży "Na barkach gigantów" a wspiera się "Na ramionach olbrzymów". > Bez przesady, takie podziały to dziecinada...Jakie podziały na głupców i myślących, to chyba jednak nie. www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,716675#w717330> Przecież ja jako chrześcijanin bym wolał by nie było świata i mnie samego, ale co mogę poradzić na to, że istnieję?Istota chrześcijaństwa - na co zwraca uwagę papież Franciszek - polega na uczynkach miłosierdzia, a nie na obrzucaniu ideowych przeciwników po pijanemu gównem. > Po prostu uważam, że Chrystus proponuje najrozsądniejszy sposób odnalezienia się w tej rzeczywistości...Kiedy Pan ostatni raz z Chrystusem rozmawiał? Podczas ostatniego zachlania? Nie powiedział Panu, iż słowa mają swoje konsekwencje? To szkoda? www.racjon(*).php/z,0/d,12/s,556927#w557306> Wyzwalajmy się z ograniczeń,a nie utrwalajmy ich w sobie.Różne bywają nasze wyzwolenia i przez alkohol i przez opium i przez LSD, a czasem warto sobie uświadomić ograniczenia wynikające z bycia częścią istniejącej obiektywnie rzeczywistości. Mam mocno utrwalone w sobie takie ograniczenie. @@@ . |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Lewica - Walka - Zwycięstwo! | > Trzy przykłady wg. mnie:Mowa nienawisci jest tak samo sztucznie stworzona jak islamofobia. Definicja Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia, heterofobia), wiek (ageizm, adultyzm), światopogląd religijny (antysemityzm, chrystianofobia, islamofobia) Wynika juz z definicji, ze sworzono ja w celu walki z ROZPOWRZECHNIANIEM przeciwnych wzgledem okreslonego swiatopogladu stwierdzen. Jest ideologiczna forma ograniczenia wolnosci slowa. Dowodem na to niech bedzie taki przyklad: Niedawno sprzatajacy uchodzcy odmowili pracy poniewaz mieli sprzac cmentarz i jak sie wyrazili "za duzo tam bylo symboli chrzescijanskich". Analogiczna odmowa na przyklad grupy niemieckich chrzescijan sprzatania muzulmanskiego cmentarza wywolalaby fale "poprawnego politycznie hejtu", prawda? > Bo to właśnie z przemocą (każdą formą) i nawoływaniem do niej powinno się walczyć. Czy to lewica, centrum, czy prawica.  |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|