 |
Wiara czyli dobry interes Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2015 11:27 | e-duch (1053 punktów) | Wiara czyli dobry interes
6 na 6 | Chciałbym zapytać czy macie podobne spostrzeżenia . Wydaje mi się , że kwestia wiary w boga nie może być rozpatrywana bez uwzględnienia oferty jaką przedstawia nam ten czy inny boski byt . Bez owej oferty wiara staje się całkowicie nie atrakcyjna Wyobraźmy sobie wiarę w boga , który cię nie wybiera , nie kocha , nie umiera za ciebie i nie zbawia i nie obdarza cię życiem wiecznym w wiecznej szczęśliwości - według mnie taka wiara jest prawdopodobnie niemożliwa , przynajmniej na tak powszechną skale jak dziś. Sam fakt przedstawienia takiej oferty "w zamian za" podważa wartość tak etyczną jak i intelektualną wiary w boga . Wierzącego zamienia po prostu w klienta , interesanta , usługobiorce Wiara tak ukształtowana jest włśaściwie niezwykle egoistyczna a nawet hedonistyczna - skupiona jest na osiągnięciu maksymalych korzyści . Oczywiście nie wolno zapominać o najwyższych karach za brak zainteresowania ofertą Kary owe jeszcze bardziej zachęcają do przyjęcia oferty a tym samym zachęcają do egoizmu i hedonizmu . Co wy na to ? Popełniłem gdzieś błąd ? Proszę o uwagi pozdrawiam e-duch | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | . Ignorancja , która pozwala im nie dostrzegać , że ich wiara to narcystyczne pragnienie bycia wybranym , kochanym , przebóstwionym , zbawionym , uszczęśliwionym> Z pewnością wierzyć można z powodów o których napisałeś, w żaden jednak sposób nie udowadnia to że jest to jedyny zestaw powodów.Podstawym powodem są uwarunkowania ewolucyjne, a obecnie proces socjalizacji: www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041> Tysiące postów już napisanoI do zatwardziałych fideistycznych ignorantów bezowocnie próbujących tu ewangelizować nic nie dociera. > i mnie jako wierzącego męczy już to forum "racjonalistów"Ale tkwi w Panu przymus nawracania: www.racjon(*).php/z,0/d,32/s,577720#w585173Daj Pan sobie już spokój, albo choć trochę odpocznij. > na którym w kółko pisze się o boguTak, sporo tu o Bogu, bogach i innych sposobach mitologizowania rzeczywistości, ale są to odpowiedzi na posty ludzi z Pańskiej parafii światopoglądowej, którzy usiłują tu swój kit wcisnąć. > i na siłę próbuje się znaleźć "dowody" na brak tegóż stwórcy. Tymczasem to niemożliwe.Uparcie, jak każdy ignorant Pan swoje głupoty tu pieprzy i jakokolwiek racjonalna argumentacja spływa po Panu jak woda po kaczce: www.racjon(*).php/s,640660/z,0/d,33#w643122> Znalazłeś zestaw powodów wiary, który spójnie wyjaśnia wg Ciebie jej pochodzenie.www.racjonalista.pl/forum.php/s,545469> Niczego jednak nie udowodniłeś.Komu? Panu całkowicie teflonewemu na jakiekowiek argumenty? Przecież to zupełnie niemożliwe. Predzej główka kapusty by coś zrozumiała i pod refleksję wzięła. > Ja mogę powiedzieć: ludzie wierzą bo ich Bóg natycha,Tak, jakiekolwiek tłumaczenie czegolkowiek tym, których Bóg natycha, to pełna kicha. > Kto ma rację?Jak to kto? Ten, który mocniej wierzy i bardziej jest swoją wiarą zaślepiony. > Dlaczego?Dlatego, że nic do nich nie dociera. www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,532005#w535718Oni wszystko i tak wiedzą lepiej. > Twój post wskazuje jednak, że nie rozumiesz, czym jest wiara w boga, niewiele kumasz.Tak, Pan Brzostowski jest jednym z niewielu kumających to co sam pisze. www.racjon(*)hp/s,4873/q,Bog.bogowie.bostwa@@@ . |
#17 -2 na 4 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | >Chciałbym zapytać czy macie podobne spostrzeżenia . >Wydaje mi się , że kwestia wiary w boga nie może być rozpatrywana bez uwzględnienia oferty jaką >przedstawia nam ten czy inny boski byt . - To ciekawe podejście, które sugeruje jakoby człowiek miał wpływ na to jakie cechy ma prawdziwy Bóg.Chociaż napisałeś "boga" z małej litery, a więc wskazujesz iż jest bóg wymyślony przez ludzi i z prawdziwym Bogiem Stwórcą Wszechświata nie ma nic wspólnego. >Bez owej oferty wiara staje się całkowicie nie atrakcyjna - Jedynie prawda o prawdziwym Bogu może w nas ludziach coś zmienić. Natomiast poznanie Boga przez kogoś z ludzi jest dowodem na to, iż Bóg tego człowieka poznał i dał mu się znaleźć. >Wyobraźmy sobie wiarę w boga , który cię nie wybiera , nie kocha , nie umiera za ciebie i nie zbawia >i nie obdarza cię życiem wiecznym w wiecznej szczęśliwości - według mnie taka wiara jest >prawdopodobnie niemożliwa , przynajmniej na tak powszechną skale jak dziś. >Sam fakt przedstawienia takiej oferty "w zamian za" podważa wartość tak etyczną jak i intelektualną - (Hebrajczyków 11:1) "Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych". Tak więc w samej wierze o coś zupełnie innego chodzi, a na pewno nie o przekupywanie coś za coś. >wiary w boga . >Wierzącego zamienia po prostu w klienta , interesanta , usługobiorce >Wiara tak ukształtowana jest włśaściwie niezwykle egoistyczna a nawet hedonistyczna - skupiona jest >na osiągnięciu maksymalych korzyści . >Oczywiście nie wolno zapominać o najwyższych karach za brak zainteresowania ofertą >Kary owe jeszcze bardziej zachęcają do przyjęcia oferty a tym samym zachęcają do egoizmu i hedonizmu >. >Co wy na to ? >Popełniłem gdzieś błąd ? - Nie ma maksymalnych czy mniej wartościowych korzyści z wiary. Wiara opiera się na wiedzy, na poznawaniu Boga poprzez Jego dzieła, poprzez Jego słowo - Biblię, poprzez realizowane proroctwa, które On sam podał nam ludziom do poznania. Dał tez swoje prawo, zasady i rozstrzygnięcia - by człowiek, który uwierzy był doprowadzony do doskonałości w przyszłości. >Proszę o uwagi >pozdrawiam >e-duch - Bóg realizuje swe zamiary co do ludzi i ziemi, czyni to niezależnie czy ludzi wierzących - znających Go będzie dużo czy też mało. Zaprasza wszystkich, ale niewielu reaguje pozytywnie. Bóg ma prawo o wszystkim decydować, ma prawo wskazywać człowiekowi jak ma żyć, ten kto to przyjmie żyje wiecznie, ten kto nie przyjmie ginie. Człowiek jest dla Boga, nie zaś odwrotnie. Te religie dominujące na ziemi odwróciły ten stan. Jak to się stało? Ano tek, że są to religie stworzone przez ludzi, dla ludzi i dla biznesu, dla trzymania ich w ryzach i niewoli niewiedzy. Taka jest prawda. Poznanie prawdy wyzwala ludzi i nadaje im sens i cel życia. Pozdrawiam |
#18 -2 na 4 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > >Panteon Bogów jest przeogromny, zapewne otarłeś się o mitologie starożytne - nie tylko grecką.> >Czcimy bogów za różne przymioty, wady, ze strachu, w nadziei na zysk ten doczesny jak i ten wieczny.Kto czci jakieś bóstwa i bożki, to faktycznie czci tych których wymyślili jego przodkowie, bądź jemu współcześni. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwym Bogiem. > Bóg jest wymysłem niedoskonałego ludzkiego umysłu.> Homo est creator dei. Zrobił to ze strachu przed śmiercią oraz bo nie znał> praw przyrody.> Pogrążony w wierze odrzuca rozum.Przyroda i prawa w niej funkcjonujące są potwierdzeniem istnienia Boga - najwyższej inteligencji, który to wszystko stworzył. Prawda jest jedna, musi tez być jeden Bóg. Pozdrawiam |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes |
> Kto czci jakieś bóstwa i bożki, to faktycznie czci tych których wymyślili jego przodkowie, bądź jemu współcześni. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwym Bogiem.> >Bóg jest wymysłem niedoskonałego ludzkiego umysłu.O widzę następny który selekcjonuje wiarę wiarą. > Przyroda i prawa w niej funkcjonujące są potwierdzeniem istnienia Boga - najwyższej inteligencji, który to wszystko stworzył.No wiem. Wyznawcom Ra już dziękujemy gdyż słońce nie jest bogiem. A Ty to wiesz. > Prawda jest jedna, musi tez być jeden Bóg.Zapominasz o Matce Boskiej i jej Bracie. Chyba to oczywiste i prawda jest jedna. Skąd WY się bierzecie z ta "POEZJĄ" |
#20 -1 na 3 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > O widzę następny który selekcjonuje wiarę wiarą.Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu. > >Przyroda i prawa w niej funkcjonujące są potwierdzeniem istnienia Boga - najwyższej inteligencji, który to wszystko stworzył.> >Prawda jest jedna, musi tez być jeden Bóg.> Zapominasz o Matce Boskiej i jej Bracie. Chyba to oczywiste i prawda jest jedna.> Skąd WY się bierzecie z ta "POEZJĄ"> Nie jest to poezja, jest raczej rzeczywistość odrzucana przez wielu, tych zaś chyba nigdy nie zabraknie dopóki istnieć będzie ten system rzeczy. Przez to ludzkość się cofa we wszystkich dziedzinach życia, bo nie przyjmuje mądrości której źródłem jest Stwórca. Pozdrawiam |
#21 1 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > >O widzę następny który selekcjonuje wiarę wiarą.> Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu.RA przestał istnieć? Czy zrobiłeś selekcję wiarą? Masz jakiś argument przeciw RA. Będziesz pierwszy który udowodni że nie ma boga RA. Zapraszam do argumentacji. > >>Przyroda i prawa w niej funkcjonujące są potwierdzeniem istnienia Boga - najwyższej inteligencji, który to wszystko stworzył.> >>Prawda jest jedna, musi tez być jeden Bóg.> >Zapominasz o Matce Boskiej i jej Bracie. Chyba to oczywiste i prawda jest jedna.> >Skąd WY się bierzecie z ta "POEZJĄ"> >> Nie jest to poezja, jest raczej rzeczywistość odrzucana przez wielu, tych zaś chyba nigdy nie zabraknie dopóki istnieć będzie ten system rzeczy. Przez to ludzkość się cofa we wszystkich dziedzinach życia, bo nie przyjmuje mądrości której źródłem jest Stwórca.To chciejstwo selekcjonowane wiarą. Pytam o RA. Do niedawna Bóg dla wielu. Dziś "ledwie" gwiazda jedna z wielu. Twoja korelacja wiedzy do odległości jest typowa jeśli chodzi o boga jakiegokolwiek promowanego na forum ale nie tylko z resztą. |
#22 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu.To czemu wciąż wszystko, co z nim związane to wiara, a nie teoria naukowa? > Nie jest to poezja, jest raczej rzeczywistość odrzucana przez wielu, tych zaś chyba nigdy nie zabraknie dopóki istnieć będzie ten system rzeczy. Przez to ludzkość się cofa we wszystkich dziedzinach życia, bo nie przyjmuje mądrości której źródłem jest Stwórca.> PozdrawiamI Ty, jako wyznawca tej mądrości piszesz te słowa przy użyciu narzędzia niechybnie stworzonego w oparciu o mądrość Stwórcy, znaną przedwiecznym ... Szkoda słów. > |
#23 -2 na 4 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > >>O widzę następny który selekcjonuje wiarę wiarą.> >Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu.> RA przestał istnieć? Czy zrobiłeś selekcję wiarą?> Masz jakiś argument przeciw RA. Będziesz pierwszy który udowodni że nie ma boga RA.> Zapraszam do argumentacji.Niech odpowie Biblia: Jeśli istnieje RA to niech przedstawi swoich świadków, że jest Bogiem, niech nie unika konfrontacji, niech się broni. Gdzie znajdziesz jego słowo? W ustach ludzi, którzy go nie znają, nie widzieli jego dzieł, snują jedynie wydumane pojęcia i wizje. Niech opowie jak to wszystko się zaczęło, jaki był początek i do czego jako Bóg zmierza. RA istnieje czy nie? Gdzie dał swe świadectwo? > >Nie jest to poezja, jest raczej rzeczywistość odrzucana przez wielu, tych zaś chyba nigdy nie zabraknie dopóki istnieć będzie ten system rzeczy. Przez to ludzkość się cofa we wszystkich dziedzinach życia, bo nie przyjmuje mądrości której źródłem jest Stwórca.Prawdziwy Bóg daje nagrodę = życie wieczne za poznanie Go. |
#24 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > >>>O widzę następny który selekcjonuje wiarę wiarą.> >>Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu.> >RA przestał istnieć? Czy zrobiłeś selekcję wiarą?> >Masz jakiś argument przeciw RA. Będziesz pierwszy który udowodni że nie ma boga RA.> >Zapraszam do argumentacji.> Niech odpowie Biblia:> Jeśli istnieje RA to niech przedstawi swoich świadków, że jest Bogiem, niech nie unika konfrontacji, niech się broni. Gdzie znajdziesz jego słowo? W ustach ludzi, którzy go nie znają, nie widzieli jego dzieł, snują jedynie wydumane pojęcia i wizje. Niech opowie jak to wszystko się zaczęło, jaki był początek i do czego jako Bóg zmierza. RA istnieje czy nie? Gdzie dał swe świadectwo?Selekcja wiary wiarą. Nie wiem czy wiesz ale w RA się wierzy. W boga się wierzy. Nie podałeś dowodów na nie istnienie RA. A skoro tak... > Prawdziwy Bóg daje nagrodę = życie wieczne za poznanie Go.Moment. Jeszcze sprawa z RA jest nie rozstrzygnięta. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Wiara czyli dobry interes | > >Istnienie prawdziwego Boga jest faktem, nie istnieją żadne argumenty przeciw Jego istnieniu.> To czemu wciąż wszystko, co z nim związane to wiara, a nie teoria naukowa?Głównie dlatego, że Boga żaden człowiek zobaczyć nie może. Człowiek nie jest stworzony w taki sposób by Boga dostrzec według Jego natury, rozpoznać i przeżyć. Nie jest to rzecz dziwna, bo Ten który jest Stwórcą wszechświata musi mieć naturę i wielkość wyjątkową, jest duchem, dla ludzi nie do poznania. Dowody na istnienie Boga są wokół ludzi na każdym kroku. Napisano: (Rzymian 1:20) "Albowiem jego niewidzialne przymioty - jego wiekuista moc i Boskość - są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki;" Czyż to nie wystarczy?! > >Nie jest to poezja, jest raczej rzeczywistość odrzucana przez wielu, tych zaś chyba nigdy nie zabraknie dopóki istnieć będzie ten system rzeczy. Przez to ludzkość się cofa we wszystkich dziedzinach życia, bo nie przyjmuje mądrości której źródłem jest Stwórca.> >Pozdrawiam |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|