 |
Islam wchodzi do polskich szkół Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2016 20:44 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Islam wchodzi do polskich szkół
6 na 6 | Lewicowe władze Częstochowy uchwaliły w czwartek zgodę na wprowadzenie islamu do szkół - chodzi o umowę z Ligą Muzułmańską, czyli dynamicznie rozwijającym się odłamem napływowego islamu. Kilka tygodni temu redaktor Euroislamu przytaczał poglądy religijne syna muftiego Ligi Muzułmańskiej w RP. Prawo szariatu uważa za najdoskonalszy system, nawet jeżeli zgodnie z nim musiałby zabić matkę, która dopuściła się zdrady małżeńskiej. Lekcje islamu miałyby być finansowane z pieniędzy publicznych. Projekt uchwały udostępnił na swoim profilu częstochowski radny Artur Sokołowski. [Załącznik] | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 5 na 7 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | Panie miłujący prawdę idź pan sobie z tą pana biblijną prawdą. No i minus za kolejne brednie. |
#17 -2 na 4 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > I tak powinno pozostać. Każdy kto w imię hasełek równościowych głosi tolerancję wobec fundamentalistycznego islamu jest krótkowzrocznym naiwniakiem, nie potrafiącym wyciągać wniosków z doświadczeń Zachodu Europy.> Człowiek, każdy człowiek, ma potrzebę zbliżenia się do Stwórcy. Tak zostaliśmy stworzeni. Jezus tak to ujął: "Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej" (Mateusza 5:3). I tak naprawdę nie ma mocnych, by ten stan udało się komukolwiek stłumić i usunąć całkowicie. Dla części ludzi kwestie te są obojętne, jest to jednak efekt ich świadomego wyboru, który nie ma nic wspólnego z racjonalnym widzeniem świata. To ich religia. Pozdrawiam |
#18 6 na 6 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > Warto powrócić do monteskiuszowskiej zasady odnośnie religii - tolerować te które już są i bronić się przed rozprzestrzenianiem nowych.Zaprzeczając idei równości wobec prawa, która jest największym kulturowym osiągnięciem zachodniej cywilizacji? To może w ogóle wróćmy do zasady cuius regio, eius religio. > Bo jak coś się już rozprzestrzeni to państwo nie ma innego wyboru jak tolerancja. Dlatego jestem za stwarzaniem barier dla wchodzenia do Polski wahabickiego i innych fundamentalistycznych odmian islamu.Konkretnie, jakich? Test z religijności dla każdego przybysza? > Póki co ich obecność jest w Polsce symboliczna. I tak powinno pozostać. Każdy kto w imię hasełek równościowych głosi tolerancję wobec fundamentalistycznego islamu jest krótkowzrocznym naiwniakiem, nie potrafiącym wyciągać wniosków z doświadczeń Zachodu Europy.Dla fundamentalistów głoszących potrzebę zniesienia zasad naszej cywilizacji nie powinno być tolerancji. I mowa o fundamentalistach wszystkich wyznań. To jest właśnie to, co lewactwo nazywa "mową nienawiści" i chce (czasem nieudolnie i bez sensu) rugować, spotykając się z oporem prawactwa, broniacego wolności słowa dla chamów. Natomiast rozciągając nietolerancję wobec fundamentalizmu na całą religię, czy islam, czy katolicyzm, czy cokolwiek inego, właśnie wpychamy jej wyznawców w getta, gdzie łatwo dają się złapać fundamentalistom.
Wzruszają mnie nutrie. |
#19 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > A dlaczego rodzice nie mogą zdecydować czy w ogóle posłać dziecko do szkoły ?Ponieważ edukacja jest PRAWEM DZIECKA.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
#20 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | . > Chyba warto wysłuchać, co ma do powiedzenia druga strona:www.dzienn(*)aszczyk-oswiadczenie,id,t.htmlTa Pani informacja to wielkie okropieństwo typu: "Prawda Was wyzwoli". Tylko zauważyć warto, iż prawdy to już dawno nikt nie szuka, no chyba że to jest nasza prawda. O świecką szkołę walczyły całe pokolenia i walczył przedwojenny ZNP, to ważna tradycja polskiej inteligencji, gdyż nauczanie żadnej religii w państwowych szkoła niczego dobrego nie przynosi ani jednostkom, ani społeczeństwu. www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,537149#w537203www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,537149#w537260Polecam szczególnie poniższą syntezę problemu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,3307#w3310@@@ . |
| romaro (25211 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > A to oznacza, że przynajmniej niektórzy zauważą, że coś jest nie tak i dalsze popieranie klerykałów doprowadza do absurdów nawet z ich punktu widzenia.Jedyny efekt jaki może z tego wyniknąć, to wzmocnienie samego kościoła, który dostał do ręki dodatkowe narzędzie w straszeniu Polaków. Ja jestem zaskoczony tym, jak wiele osób popiera to posunięcie. Nie wiem jak na zachodzie rozwijał się Islam, ale zapewne równie niewinnie się zaczynało. |
#22 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | . Katolicyzm opuścił już mnóstwo przyczółków, mimo że jest i był w Polsce religią większości. Tylko, że klerykałowie oddali mu je znowu, węsząc w tym zysk polityczny. A inne religie przypadkiem na przyczepkę skorzystały, w tym, jak widać, islam wraz z jego najdzikszymi odmianami. Ponieważ wyborcy popierający klerykałów jednocześnie nie lubią islamu, wystąpiła pewna rysa w ich wizji państwa. A to oznacza, że przynajmniej niektórzy zauważą, że coś jest nie tak i dalsze popieranie klerykałów doprowadza do absurdów nawet z ich punktu widzenia. Chyba warto wysłuchać, co ma do powiedzenia druga strona.> Jedyny efekt jaki może z tego wyniknąć, to wzmocnienie samego kościoła, który dostał do ręki dodatkowe narzędzie w straszeniu Polaków.Polityczne, a co za tym idzie ekonomiczne znaczenie Kościoła to zaczęło rosnąć od 1989 roku, teraz - wraz z objęciem władzy przez PiS - następuje tylko przyspieszenie tego procesu. > Ja jestem zaskoczony tym, jak wiele osób popiera to posunięcie.Które posunięcie? Wprowadzenie religii do szkół państwowych? Jestem zdecydowanie przeciw. Jakiejkolwiek religii. W szkole państwowej może być religioznawstwo lub kulturoznawstwo, ale nie nauczanie sprzecznej z nauką doktryny religijnej. > Nie wiem jak na zachodzie rozwijał się Islam,A to warto by było się tym zainteresować, a choćby sprecyzować co rozumie się przez "zachód"? Może warto też przyjrzeć się różnym nurtom w islamie, oraz różnej polityce państw islamskich oraz takich państw, w których wyznawcy islamu stanowią mniejszość? Gdy się wie niewiele, to trudno zabierać głos. > ale zapewne równie niewinnie się zaczynało.Może na to "niewinne zaczynanie" warto popatrzeć przez pryzmat historii Hiszpanii, Bułgarii, Bośnii i Hercegowiny i ... Polski? Na "niewinne zaczynanie" warto też popatrzeć od strony powojennej polityki wobec imigrantów Francji i Niemiec, a chyba szczytem niewinności jest tu powojenna polityka Stanów Zjednoczonych wobec państw islamskich. Warto też popatrzeć skąd i jakimi drogami płyną środki materialne na prowadzenie wojny przez Państwo Islamskie. Jak tu wielokrotnie podkreślam według mnie nie nie istnieją żadne dobre wiary, gdyż każda wiara ogranicza nas intelektualnie, a także moralnie, usprawiedliwiając zło czynione w jej imieniu, ale zdecydowanie należy odróżnić ludzi religijnych, od tych, którzy tą religijność do swoich niecnych politycznych i ekonomicznych celów wykorzystują. @@@ . |
#23 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | . > Dla fundamentalistów głoszących potrzebę zniesienia zasad naszej cywilizacji nie powinno być tolerancji.Jakiej cywilizacji? Ja na przykład czuję się mocno związany z współczesną cywilizacją europejską. Wyrażoną m.in. w tej Konstytucji: europa.eu/(*)constitution_for_europe_pl.pdf Pan też? > I mowa o fundamentalistach wszystkich wyznań.Ale nie tylko religijnych. > To jest właśnie to, co lewactwo nazywa "mową nienawiści" i chce (czasem nieudolnie i bez sensu) rugować, spotykając się z oporem prawactwa, broniacego wolności słowa dla chamów.Tak, epitetowanie zamiast merytorycznych argumentów, to mowa nienawiści prostactwa (nie mylić z prostotą) intelektualnego. www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,685689#w685861 Niezależnie czy ktoś jest po lewej, czy po prawej stronie sceny politycznej. > Natomiast rozciągając nietolerancję wobec fundamentalizmu na całą religię, czy islam, czy katolicyzm, czy cokolwiek inego, właśnie wpychamy jej wyznawców w getta, gdzie łatwo dają się złapać fundamentalistom.A co to w ogóle znaczy? Ludzie religijni, to albo wcale nie interesują się sprawami politycznymi, albo słuchają swoich przewodników duchowych (np. kapłanów, czy "zawodowych katolików"), a ci to już wyjątkowo rzadko nie są fundamentalistami. Moim zdaniem wprost obowiązkiem inteligencji, a w tym racjonalistów jest walka o świeckie państwo którą fundamentaliści nazywają walką z Kościołem i religią. Nie warto pozwalać robić sobie w głowie siana. Proszę Szanownego Pana. @@@ . |
| romaro (25211 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > Jak tu wielokrotnie podkreślam według mnie nie nie istnieją żadne dobre wiaryDlatego leczenie z jednej - poprzez wprowadzanie drugiej - może wywołać co najwyżej komplikacje. |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > >Warto powrócić do monteskiuszowskiej zasady odnośnie religii - tolerować te które już są i bronić się przed rozprzestrzenianiem nowych.> Zaprzeczając idei równości wobec prawa, która jest największym kulturowym osiągnięciem zachodniej cywilizacji?Zła ta nasza konstytucja, bo zniosła dawną równość wobec prawa dla idei politycznych, dyskryminując komunizm i faszyzm. Tylko dlatego, że w oparciu o tę równość mogą przejąć władzę. Tak samo radykalny islam. Naiwniacy usypiają się porównując liczby muzułmanów do reszty, podczas kiedy zawsze liczy się ilu gorliwców i zaangażowanych dana opcja czy doktryna zgromadzi. |
#26 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | |
#27 2 na 2 | Mano (1060 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół |
> Jestem zdecydowanym zwolennikiem usunięcia katechezy (wszelkiej katechezy) ze szkół państwowych.Zdecydowanie popieram, ale to jeszcze za mało, bo każda > Indoktrynacja tylko ogłupia.  |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > >Jestem zdecydowanym zwolennikiem usunięcia katechezy (wszelkiej katechezy) ze szkół państwowych.> Zdecydowanie popieram, ale to jeszcze za mało, bo każda> >Indoktrynacja tylko ogłupia.>  Boy był zdania, że katecheza sprzyja wolnomyślicielom: www.racjon(*)zkola.jako.wylegarnia.ateistow |
#29 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | |
#30 3 na 3 | Mano (1060 punktów) | Odp: Islam wchodzi do polskich szkół | > >>Jestem zdecydowanym zwolennikiem usunięcia katechezy (wszelkiej katechezy) ze szkół państwowych.> >Zdecydowanie popieram, ale to jeszcze za mało, bo każda> >>Indoktrynacja tylko ogłupia.> >  > Boy był zdania, że katecheza sprzyja wolnomyślicielom: www.racjon(*)zkola.jako.wylegarnia.ateistow Cytat:Tymczasem łatwo być może, iż rzecz ma się wręcz przeciwnie i że religia nie ma silniejszego wroga niż właśnie nauczanie jej w szkole.
Zgoda. "Nauczanie" religii (katecheza) w szkole faktycznie może otworzyć oczy dzieciom i młodzieży indoktrynowanym od małego. Nie widzę jednak sensu najpierw wpajania bajek i wychowywania w posłuszeństwie kościołowi, aby potem przez katechezę młodzież "odtruwać".  |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|