Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
09-05-2016 23:13Brzostowski (7067 punktów)Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
Ocena 3 na 9
Oto czytam kiedyś tam, że we Francji, Skandynawii, Wielkiej Brytanii nie pisze się o przestępstwach wg narodowości, pochdzenia, religii. No nie można bo... wiadomo, to są wszyscy obywatele Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji. Nie rozróżniamy bo my tacy wspaniali jesteśmy.

Lemingi z radości pieją: tak, tak, ło ho, ho, Europe! Europe!

A jak muslim został Burmistrzem Londynu, to qwa nikt nie pisze, że brytyjczyk został Burmistrzem, tylko wszyscy piszą, że muslim. Toż to przecie dyskryminacja! Jak tak można!

Lemingi siedzom cicho... może myślom... chociaż to może ich zabić!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#16
10-05-2016 15:35
 Ocena 3 na 3
keram aktsu (1211 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi ZaKotem
lewacy dokumentują dramatyczną ucieczkę uchodźców syryjskich



pani trzecia od lewej śmieje się

#17
10-05-2016 16:06
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi Lilly Amina
>>London today.
>Cóż za odwrót od ortodoksji, ŁACIŃSKIMI literami napisane!
>Te piętrowe autobusy to niezły wynalazek, teraz będzie parter dla mężczyzn, piętro dla kobiet. Albo odwrotnie.

Budowe muru w Berlinie tez zaczeli slowami "nikt nie chce muru budowac"

No ale tolerujmy sie wszyscy nawzajem i bez wyjatku. Zero tolerancji dla nietolerancji

#18
10-05-2016 16:49
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
.
>A jak muslim został Burmistrzem Londynu, to qwa nikt nie pisze, że brytyjczyk został Burmistrzem, tylko wszyscy piszą, że muslim.
Gdyż to, iż jest Brytyjczykiem ma bardzo małe znaczenie. Wszyscy przed nim byli Brytyjczykami, ale jest pierwszym muzułmaninem na tym stanowisku i to tu jest istotne, gdyż pokazuje jak bardzo ucywilizowane jest społeczeństwo Londynu. Społeczeństwo, które potrafi nie kierować się w ocenie człowieka ani jego pochodzeniem, ani wyznaniem. W Polsce dumnym jestem z mieszkańców Słupska, które też wzięło pod uwagę najbardziej kompetencje i jak na razie na tym wygrało.

@@@
.

#19
10-05-2016 16:56
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi keram aktsu
.
>pani trzecia od lewej śmieje się
I co z tego wynika dla inteligentnego czytelnika? Nie wiem, ale wydaje mi się, iż nawet w obozach koncentracyjnych kogoś na uśmiechu bym przyłapał. (Pani patrzy na dziecko, własne lub wnuka, i zwyczajnie dodaje mu odwagi.)

@@@
.

#20
10-05-2016 17:01
 Ocena 6 na 6
keram aktsu (1211 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
>W Polsce dumnym jestem z mieszkańców Słupska, które też wzięło pod uwagę najbardziej kompetencje i jak na razie na tym wygrało.
>@@@
>.
pewna Słupszczanka pytana przez jakiegoś popapranego reportera - dlaczego głosowała na geja?, odpowiedziała, że wybierała prezydenta miasta, a ni partnera do łóżka.

#21
10-05-2016 17:03
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi keram aktsu
.
>pewna Słupszczanka pytana przez jakiegoś popapranego reportera - dlaczego głosowała na geja?, odpowiedziała, że wybierała prezydenta miasta, a nie partnera do łóżka.
Bardzo mądra odpowiedź.

@@@
.

keram aktsu (1211 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
>.
>>pani trzecia od lewej śmieje się
>I co z tego wynika dla inteligentnego czytelnika? Nie wiem, ale wydaje mi się, iż nawet w obozach koncentracyjnych kogoś na uśmiechu bym przyłapał. (Pani patrzy na dziecko, własne lub wnuka, i zwyczajnie dodaje mu odwagi.)
>@@@
>.
A no to, że gdyby to była dramatyczna przeprawa i walka o życie, to nie uśmiech byłby jej w głowie. Proszę zobaczyć dokąd sięga im woda. A później oglądamy filmiki i zdjęcia w wiadomościach o ucieczce uchodźców, z narażeniem życia, przez rzekę.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi keram aktsu
>A no to, że gdyby to była dramatyczna przeprawa i walka o życie, to nie uśmiech byłby jej w głowie. Proszę zobaczyć dokąd sięga im woda. A później oglądamy filmiki i zdjęcia w wiadomościach o ucieczce uchodźców, z narażeniem życia, przez rzekę.
Prąd jest silny, gdyby kobieta z dzieckiem na rękach przewróciła się......

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#24
10-05-2016 20:05
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi keram aktsu
.
>A no to, że gdyby to była dramatyczna przeprawa i walka o życie, to nie uśmiech byłby jej w głowie. Proszę zobaczyć dokąd sięga im woda.
Nie wiem, nie byłem przy tym, ale uczestniczyłem w dramatycznej powodzi na Bieszczadach z osuwaniem się całych stoków gór. Większość z nas się bała, niektórzy nawet bardzo, ale śmiech przy tym - choćby tylko dla dodania sobie odwagi - też się zdarzał.

> A później oglądamy filmiki i zdjęcia w wiadomościach o ucieczce uchodźców, z narażeniem życia, przez rzekę.
Innymi interesami kierują się uciekający, innymi ich zatrzymujący, a jeszcze innymi dziennikarze w zależności od własnych poglądów i redakcji, w których pracują. Przecież zdarzyło się, iż jedna z dziennikarek nawet nogę uciekającemu z dzieckiem podstawiła. Łatwo oceniać z dystansu obrazki w telewizji, gorzej znaleźć się w miejscu zmuszonego do ucieczki z własnego kraju.

@@@
.

#25
10-05-2016 19:17
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
>.
>>pani trzecia od lewej śmieje się
>I co z tego wynika dla inteligentnego czytelnika? Nie wiem, ale wydaje mi się, iż nawet w obozach koncentracyjnych kogoś na uśmiechu bym przyłapał. (Pani patrzy na dziecko, własne lub wnuka, i zwyczajnie dodaje mu odwagi.)
>@@@

Tyle, ze w obozach nie mieli obuwia spejalistycznego
A tu prosze, uchodzcy z Syrii maja nawet gumowce aby sie nogi nie pomoczyly w ucieczce.
4000 km ucieczki i ani jednego bezpiecznego panstwa po drodze, ktore z uchodzcow zrobiloby imigrantow.

Swoja droga ironia losu: 80 lat temu ludzie rekami i nogami bronili sie przed wsadzeniem do niemieckiego pociagu a dzis rekami i nogami dobijaja sie do tego strasznego kraju

#26
10-05-2016 20:14
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi rafal73
.
>>>>pani trzecia od lewej śmieje się
I co z tego wynika dla inteligentnego czytelnika? Nie wiem, ale wydaje mi się, iż nawet w obozach koncentracyjnych kogoś na uśmiechu bym przyłapał. (Pani patrzy na dziecko, własne lub wnuka, i zwyczajnie dodaje mu odwagi.)
>Tyle, ze w obozach nie mieli obuwia spejalistycznego A tu prosze, uchodzcy z Syrii maja nawet gumowce aby sie nogi nie pomoczyly w ucieczce.
>4000 km ucieczki i ani jednego bezpiecznego panstwa po drodze, ktore z uchodzcow zrobiloby imigrantow.
>Swoja droga ironia losu: 80 lat temu ludzie rekami i nogami bronili sie przed wsadzeniem do niemieckiego pociagu a dzis rekami i nogami dobijaja sie do tego strasznego kraju
Zawsze i wszędzie napotykamy się na różnych ludzi. Każdy ma własną wrażliwość i własne poczucie humoru. Na szczęście tylko za własne słowa oraz czyny odpowiadamy i sami siebie w lusterku oglądamy.

@@@
.

#27
10-05-2016 20:29
 Ocena 5 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja

>Zawsze i wszędzie napotykamy się na różnych ludzi. Każdy ma własną wrażliwość i własne poczucie humoru. Na szczęście tylko za własne słowa oraz czyny odpowiadamy i sami siebie w lusterku oglądamy.

Mieszkam w Berlinie i na wlasne oczy widzialem, jak biedni uchodzcy z Syrii ubrani w sweterki adidasa i bawiacy sie nowymi smartfonami, obrzucali wolontariuszy kanapkami i butelkami z woda mineralna. Bo nie bylo to to, czego sie ci biedni uchodzcy w Niemczech spodziewali.

Jestem rowniez regularnie w dwoch osrodkach przyjmujacych tych biednych uchodczcow (Gransee i Pätz) i wiem z wlasnej empirii jak sie co biedni uchodzcy zachowuja.

Dlatego byc moze mam nieco odmienne zdnaie niz ludzie, ktorzy o "uchodzcach" slysza jedynie w rzadowych mediach

#28
10-05-2016 22:14
 Ocena 4 na 4
Marian Forewa (906 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
>Oto czytam kiedyś tam, że we Francji, Skandynawii, Wielkiej Brytanii nie pisze się o przestępstwach wg narodowości, pochdzenia, religii.

Może i coś w tym jest.
W przypadku Breivika też jakoś nie nagłaśniano faktu, że jest chrześcijańskim fanatykiem.

#29
10-05-2016 22:59
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
W odpowiedzi rafal73
.
>Dlatego byc moze mam nieco odmienne zdnaie niz ludzie, ktorzy o "uchodzcach" slysza jedynie w rzadowych mediach
Mam w najbliższej rodzinie ludzi, którzy z PRL-u uciekali (sam się nad tym mocno zastanawiałem). Być może, właśnie dlatego, mam na ten temat sporo odmienne zdanie od tych, którzy łatwo innych oceniają i tylko o własny interes dbają. Niemcy jak na razie to więcej na emigrantach zarobili niż za nich zapłacili.

@@@
.

#30
10-05-2016 23:16
 Ocena 4 na 4
keram aktsu (1211 punktów)Odp: Poprawność polityczna i lewacka hipokryzja
>.
>>A no to, że gdyby to była dramatyczna przeprawa i walka o życie, to nie uśmiech byłby jej w głowie. Proszę zobaczyć dokąd sięga im woda.
>Nie wiem, nie byłem przy tym, ale uczestniczyłem w dramatycznej powodzi na Bieszczadach o osuwaniem się całych stoków gór. Większość z nas się bała, niektórzy nawet bardzo, ale śmiech przy tym - choćby tylko dla dodania sobie odwagi - też się zdarzał.

Nie chcę być źle zrozumiany. Chodzi o manipulację informacją. Akurat natrafiłem na to zdjęcie. Ale kiedyś w TVN24 oglądałem relację jakiegoś protestu przed,chyba siedzibą premier Szydło. Prosty najazd kamery na ludzi i widzimy tłum. Zdjęcie w internecie - kilkadziesiąt osób, widok z okna. W telwizjadzie filmowany leciutko z dołu i mamy ujęcie tłumu.
Tam, gdzie ludziom do gumowców, pewnie film od tyłu ludzi, żeby nie widzieć, że to przejście przez zwykłą rzeczkę. A tam gdzie dramatyczna przeprawa, że niby unikalne ujęcia, to stoi setka reporterów, finansowana milionami dolarów i nie kiwnie palcem, żeby pomóc. Widziałem dziesiątki relacji z różnych zdarzeń i więcej czasem wydawano na relację niż na pomoc poszkodowanym. Dalej polecę Pańskim stylem. Mądry by zrozumiał, a inny by tylko głupio krytykował

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365