 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-07-2016 01:45 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Dobra zmiana - cd
1 na 1 | Na ostatnim kongresie PiS-u w sobotę Prezes Polski zabrał głos w sprawie OFE: businessin(*)sie-partii-lipiec-2016/wcv2pnzwww.fakt.p(*)is-szykuje-skok-na-ofe/gnnqkd2Cytat:Musimy zastanowić się, co zrobić z pieniędzmi zgromadzonymi w OFE, bo one tracą na wartości. One mogą się przydać do przedsięwzięć, z których skorzystają gospodarstwa domowe. Musimy to zrobić, powtarzam: takie propozycje są. W poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki próbował rozpaczliwie uspokoić inwestorów giełdowych, że nie będzie nacjonalizacji resztek OFE: www.newswe(*)wiecki-,artykuly,388450,1.htmlCytat:Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji otwartych funduszy emerytalnych, mamy jednak bardzo dobry plan w jaki sposób zbudować polski kapitał. Jak zwykle pan Morawiecki nie raczył był przedstawić żadnych konkretów, co nie dziwi nikogo kto wcześniej słyszał o mitycznym "planie Morawieckiego". PiS ujadający za rządów PO o "skoku na kasę" z OFE zamierza dokończyć to, co PO zaczęło i tyle. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Ja polecam to co ma do powiedzenia w tej sprawie prof. Leokadia OręziakWitold Orlowski tez jest profesorem. Leszek Balcerowicz doktorem habilitowanym. Czytales co oni maja na ten temat do powiedzenia? Moze profesor Krzysztof Rybinski? Taka jest ekonomia: dla kazdego cos milego. |
#17 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | . >Nie jest zatem winą OFE, że najpierw wpłacane były do ZUS który ma i miał pustą kasę. Różni ludzie przeróżne rzeczy na ten temat wypisują. Ja polecam to co ma do powiedzenia w tej sprawie prof. Leokadia Oręziak - nie tylko w tym numerze "Przeglądu", ale we wszystkich jej publikacjach problemowi z OFE poświęconych. Jest tego sporo, a są przygotowane przez profesjonalistką zajmującą się tym tematem od lat. Można się z nią - tak jak z wszystkimi innymi - nie zgadzać ale trzeba mieć - podobnej siły merytoryczne argumenty.> Witold Orlowski tez jest profesorem. Leszek Balcerowicz doktorem habilitowanym. Czytales co oni maja na ten temat do powiedzenia? Moze profesor Krzysztof Rybinski?Jak, najbardziej czytałem, Szanowny Panie, lubię czytać i sporo czytam, ale profesor Oręziak twierdzi coś innego od tych profesorów, do których Pan się tu odwołuje i moim zdaniem sensownie swoje poglądy argumentuje. Dlatego - po prostu - ją poleciłem. Nawet nie koniecznie Panu tylko ogółowi czytelników. > Taka jest ekonomia: dla kazdego cos milego.A ja jestem z natury niewierzącym i człowiekiem, który nie lubi jak mu się propagandowy kit jakiejś tam wiary wciska. Lubię sam dokonywać wyborów, a do tego potrzebną jest wiedza o różnych poglądach, szczególnie takich bardziej racjonalnych, a mniej ideologicznych. Zgadzając się z Panem, iż ekonomia jest wiedzą mocno zideologizowaną, to uważam iż ludzie mają prawo wyboru, zamiast narzucania im jedynie słusznej opcji i atakowania tych, którzy mają odmienne poglądy. @@@ . |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Zgadzając się z Panem, iż ekonomia jest wiedzą mocno zideologizowaną, to uważam iż ludzie mają prawo wyboru, zamiast narzucania im jedynie słusznej opcji i atakowania tych, którzy mają odmienne poglądy.Oreziak czesto klamie, a ideologia sie nie zajmuje. Chce dobra dla kraju, zdajac sobie sprawe z moich subiektywnych opinii. Pamietam jednak zawsze o jednej rzeczy ktora zawarta jest w powiedzeniu: 'I Salomon z pustego nie naleje' albo lepiej z naszego przasnego: 'Z gowna bata nie ukrecisz'. Taki jest nasz obecny system emerytalny, niestety. |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Oczywiście że znam. Samo 500+ to ponad 20 miliardów rocznie. O tyle szybciej będzie przyrastał dług z tego powodu.> Nawet jeżeli ktoś wierzy w wymodlone nadzwyczajne przychody, nadmierne wydatki spowodują szybsze tempo zadłużenia w porównaniu do sytuacji z nadzwyczajnymi przychodami i bez dodatkowych wydatków.Jak bede mial wiecej czasu to jeszcze wrocimy do sprawy i mam nadzieje ze sie wlaczysz do rozmowy. Po prostu nie chce mi sie szukac (moze Ty znajdziesz) prostych liczb. Emisje dlugu za lata 2012 -2016. Proste? Moze znajdziemy Twoje 20 mld. W latach 2000-2012 Polska dolozyla do gornictwa 70 miliardow zlotych. Z czego sporo w ramach doplat lub umorzen do ZUS. Na przyklad w 2014 300 milionow zlotych. Kompania Weglowa ze wszystkimi ukrytymi i jawnymi dotacjami i tak miala 1mld strat w 2014 roku. Posłowie na ostatnim posiedzeniu Sejmu o osiem lat wydłużyli możliwość spłaty przez kopalnie zobowiązań wobec ZUS. Chodzi o 1,4 mld zł. (nie splacone nigdy) To nie pierwszy raz, kiedy kopalnie są traktowane w specjalny sposób. Na podstawie ustawy z 28 listopada 2003 r. o restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w latach 2003-2006 (Dz.U. nr 210, poz. 2037 z późń. zm.) kopalniom węgla kamiennego umorzono należności na kwotę 6,7 mld zł.Chce przez to powiedziec cos takiego: Kowal zawinil powieszono Cygana  |
#20 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | . >Witold Orlowski tez jest profesorem. Leszek Balcerowicz doktorem habilitowanym. Czytales co oni maja na ten temat do powiedzenia? Moze profesor Krzysztof Rybinski? Jak, najbardziej czytałem, Szanowny Panie, lubię czytać i sporo czytam, ale profesor Oręziak twierdzi coś innego od tych profesorów, do których Pan się tu odwołuje i moim zdaniem sensownie swoje poglądy argumentuje. Dlatego - po prostu - ją poleciłem. Nawet nie koniecznie Panu tylko ogółowi czytelników.
>Taka jest ekonomia: dla kazdego cos milego. A ja jestem z natury niewierzącym i człowiekiem, który nie lubi jak mu się propagandowy kit jakiejś tam wiary wciska. Lubię sam dokonywać wyborów, a do tego potrzebną jest wiedza o różnych poglądach, szczególnie takich bardziej racjonalnych, a mniej ideologicznych. Zgadzając się z Panem, iż ekonomia jest wiedzą mocno zideologizowaną, to uważam iż ludzie mają prawo wyboru, zamiast narzucania im jedynie słusznej opcji i atakowania tych, którzy mają odmienne poglądy.I co i Pańskiej poniższej wypowiedzi ma wynikać, iż Pan ze zrozumieniem przeczytał to co ja napisałem. Wszystko możliwe, ale ja mam poważne wątpliwości. __________ > Oreziak czesto klamie,Oczywiście, iż Panu wierzę, gdyż przecież Pan to nie mógłby kłamać. Tylko jeszcze niech Pan uzupełni jak często prof. Oręziak kłamie? Czy tak często jak Pan pisze prawdę, czy też rzadziej? > a ideologia sie nie zajmuje.Nie, profesor poważnie zajmuje się poważną ekonomią, tyle tylko, iż jak wyżej napisałem "ekonomia jest wiedzą mocno zideologizowaną" i poglądy społeczno-polityczne ekonomistów mają bardzo duży wpływ na ich poglądy ekonomiczne. Wszystkich ekonomistów, choć w nierównym stopniu. Moim subiektywnym zdaniem, np. prof. Oręziak w mniejszym stopniu od wymienionych przez Pana ekonomistów dała się podporządkować ideologii - co wcale nie przeszkadza, iż Pan może sądzić odwrotnie. Ja tylko czytelnikom podrzuciłem jeszcze jeden głos do wyboru. > Chce dobra dla kraju, zdajac sobie sprawe z moich subiektywnych opinii.Tak, subiektywnych opinii jakie moim zdaniem mamy wszyscy - no może poza Panem - i dlatego włączyłem także jej opinię do wyboru przez usamodzielni myślących czytelników. > Pamietam jednak zawsze o jednej rzeczy ktora zawarta jest w powiedzeniu: 'I Salomon z pustego nie naleje' albo lepiej z naszego przasnego: 'Z gowna bata nie ukrecisz'.To bardzo dobrze, iż Pan pamięta, ale tu jest ciekawszym na jakiej podstawie Pan twierdzi, iż o tym nie pamięta prof. Oręziak, albo ja? Proszę Pana poza Pańskim odwołaniem się do mądrości ludowych to wiem, iż propozycji rozwiązań "idealnych" przez przeróżnych ekonomistów jest cały ogrom. Jakoś propozycje neoliberałów od początku wydawały mi się podobnie teoretycznie wartościowe co i komunistów, choć komunistyczną bzdurę wolę ze względu na jej piękno - stworzenia raju dla wszystkich. Powiem szczerze, iż nikomu nie wierzę, już taki typ niewierzący jestem. > Taki jest nasz obecny system emerytalny, niestety.Jest zły, ale OFE nawet przez moment, tego systemu nie optymalizowało. To od początku był "wielki przekręt", jak wiele innych neoliberalnych pomysłów. Miedzy innymi właśnie przez dominowanie tej ideologii w ostatnim ćwierćwieczu w Polsce doczekaliśmy się teraz "dobrej zmiany", która nas na samo dno zaprowadzi. www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,595666#w596780www.racjonalista.pl/forum.php/s,664981/z,0#w665005www.racjon(*)m.php/s,664981/z,0/d,3#w665157www.racjon(*).php/z,0/d,10/s,584894#w585852PS. Racjonalizm jako postawa poznawcza jest rzadką przypadłością, nawet wśród tych, którzy się za racjonalistów uważają. @@@ . |
#21 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Powiem szczerze, iż nikomu nie wierzę, już taki typ niewierzący jestem.Wierzysz Oreziak. Przepraszam jej pogladom ekonomicznym. ( Pogląd to wyrażenie własnej opinii , swojego zdania na jakiś temat ) Prawdopodobnie jest zgodny z Twoja ideologia. Tak trzymaj ale ideologie mnie nie interesuja. Dziekuje. Pozdrawiam |
#22 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | . jestem z natury niewierzącym i człowiekiem, który nie lubi jak mu się propagandowy kit jakiejś tam wiary wciska. Lubię sam dokonywać wyborów, a do tego potrzebną jest wiedza o różnych poglądach, szczególnie takich bardziej racjonalnych, a mniej ideologicznych. Zgadzając się z Panem, iż ekonomia jest wiedzą mocno zideologizowaną, to uważam iż ludzie mają prawo wyboru, zamiast narzucania im jedynie słusznej opcji i atakowania tych, którzy mają odmienne poglądy. Powiem szczerze, iż nikomu nie wierzę, już taki typ niewierzący jestem.> Wierzysz Oreziak. Przepraszam jej pogladom ekonomicznym.Oczywizda, Pan wie lepiej, a Pan przecież nigdy się nie myli i zawsze ma rację. Pomimo tego pozostanę przy swoich wątpliwościach i powtórzę pytanie: I co z Pańskiej poniższej wypowiedzi ma wynikać, iż Pan ze zrozumieniem przeczytał to co ja napisałem? Wszystko możliwe, ale ja mam poważne wątpliwości?> (Pogląd to wyrażenie własnej opinii , swojego zdania na jakiś temat )Słownik PWN: Pogląd «sąd o czymś oparty na przeświadczeniu o prawdziwości lub fałszywości czegoś» > Prawdopodobnie jest zgodny z Twoja ideologia.Jeżeli mój to mój, to prawie na pewno zgodny jest moją ideologią, czy też poglądem na świat. Słownik PWN: Ideologia «system poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi» > Tak trzymaj ale ideologie mnie nie interesuja.Daję sobie radę z własnymi poglądami i mało mnie interesuje czy Pana one interesują. Mnie interesuje to aby nikt nie wciskał tu ludziom własnej ideologii jako bez-alternatywnej jedynie słusznej opcji co Pan tu często czyni i przeciwko czemu delikatnie teraz zaprotestowałem dając inteligentnemu czytelnikowi także do wyboru poglądy profesor Oręziak. www.racjon(*)m.php/z,0/d,0/s,715366#w715563> Dziekuje.Proszę uprzejmie. > PozdrawiamI wzajemnie. @@@ . |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|