 |
Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2015 23:22 | Bogucki (102 punktów) | Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat?
1 na 1 | Witam Jestem ciekawy państwa opini na temat kandydatury dr Kornela Morawieckiego . Muszę przyznać że ten pan wywarł na mnie duży wpływ , miło się go słucha i posiada bardzo ciekawy program. Zapraszam do dyskusji
Jeżeli chodzi o nadchodzące wybory to jest to mój kandydat. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Oczyma wyobraźni widzę p. Ogórek wydającą rozkazy  Myślę, że w pewnych szczególnych warunkach niejeden pragnąłby się poddać zdecydowanym rozkazom p. Ogórek..  > Nie wtrącam się do Waszych wyborów, głosowałem na> Schwarzenberga, ale nie sądzę, aby wiek był przeszkodą w sprawowaniu> urzędu, a jeśli sprawność umysłowa kogo opuściła, to wyborcy to w kampanii zauważą.Wiek bywa i zaletą i nieraz przeszkodą. Bo co z tego, że dany człek bardzo sprawny jak Tomasz Adamek. Do niekktórych z wiekiem przychodzi doświadczenie, obtrzaskanie oraz "psi węch" - inni przeżyją do 70ki nieskalani niczym biskup Michalik. Co do opuszczenia przez sprawnosć umysłową kandydata, to wyborcy w kampanii nie zawsze to zauważą. Przykładem choćby wybory z przed 5 lat na prezydenta, w których Jarosław Kaczyński (głosowało na niego niespełna 50% wyborców) będąc w głębokiej traumie i na proszkach ubiegał się o elekcję.. po czym bodajże po roku, szczerze i niewinnie stwierdził, że on to zawsze chciał być premierem by "realną władzę mieć". Oj nie ma ta opozycja dobrych notowań w Polsce i z tym wiąże się niemała bolączka - powiew zmian nie dość, że powinien byc dobry, to w ogóle powinien być.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#32 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Zresztą badanie lekarskie powinno wszystkich kandydatów na prezydenta,> posła czy nawet radnego obejmować. Psychiatryczne też. To ostatnie mocno> by polski Sejm i Senat przetrzebiło.Niestety tu istnieje groźba nadużyć. Zwłaszcza z tym ostatnim. Zdrowie psychiczne to bardzo szerokie spektrum i niekoniecznie jednoznaczne dla wszystkich. Jestem ciągle pod niesłabnącym wrażeniem niedawnych opowieści radiowych dr Depko, o że tak powiem "niestandardowych zachowaniach seksualnych" gdzie m.in. słuchacz zwierzał się na antenie, że mógłby zawinąć się nago w dywan i o poranku przy wejściu do studia służyć redaktorce prowadzącej program do wytarcia butów. Dziwne? Dziwne. A jednak facet robił wrażenie rozsądnego, co ciekawe spotkał się ze szczerą, poważną i pełną zainteresowania reakcją prowadzących. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Bardzo ciekawy post i wyważona opinia. Zgadzam się całkowicieU Ciebie całkowity aplauz, a ja mam jednak pewne wątpliwości.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,658858#w659362
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#34 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > > Ludzie często się zmieniają a jeszcze częściej blefują, niestety.> Tak, ale dlaczego w takim razie na drugą kadencję wybierani są ci sami,> nawet gdy zupełnie się w pierwszej nie sprawdzili?Większość ludzi to konformiści i w ferworze życia niemający czasu na głębsze analizy i choćby szczątkową uwagę poświęcaną bliźnim. Niestety muszę przyznać że sam tak miewam, choć staram sie wszelkimi siłami, by to nie dominowało. Po drugie istnieje zjawisko, że lubi się to co się zna, a skreśla bez skrupułów nieznane. Wg mnie to jedna z bardziej dolegliwych chorób zamykających człowieka w 1% sytuacji i ludzi poznanych w młodości, odbierająca mu inne rzeczy, które mogłyby mu się teoretycznie przydarzyć, a nawet posłużyć. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#35 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | . > Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćTo może nie genialny pomysł, ale "marzenie ściętej głowy" aby moi rodacy przestali stawiać krzyżyki przy pierwszym - wybranym przez wodzów partyjnych - nazwisku na wyborczej liście. Przecież "dać głos", to i byle głupek potrafi, a mnie się marzy oddawanie głosów z przemyśleniem i wtedy nawet pomyłki nie są takie straszne. Pozdrawiam. @@@ . |
#36 1 na 1 | irmina (39 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > > Zresztą badanie lekarskie powinno wszystkich kandydatów na prezydenta,> > posła czy nawet radnego obejmować. Psychiatryczne też. To ostatnie mocno> > by polski Sejm i Senat przetrzebiło.> Niestety tu istnieje groźba nadużyć.> Zwłaszcza z tym ostatnim. Zdrowie psychiczne to bardzo szerokie spektrum i niekoniecznie jednoznaczne dla wszystkich. Jestem ciągle pod niesłabnącym wrażeniem niedawnych opowieści radiowych dr Depko, o że tak powiem "niestandardowych zachowaniach seksualnych" gdzie m.in. słuchacz zwierzał się na antenie, że mógłby zawinąć się nago w dywan i o poranku przy wejściu do studia służyć redaktorce prowadzącej program do wytarcia butów.> Dziwne? Dziwne. A jednak facet robił wrażenie rozsądnego, co ciekawe spotkał się ze szczerą, poważną i pełną zainteresowania reakcją prowadzących.> Pozdrowienia> Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćNo tak, ale dla mnie ta opowieść o facecie w dywanie to raczej z kategorii fantazji seksualnych. Każdy ma jakieś, nie każdy o nich publicznie opowiada a przede wszystkim jeśli one nikogo nie krzywdzą i nie powodują żadnych skutków dla osób postronnych to dla mnie to nie problem. Prezydent też człowiek, ma do nich prawo, ale jeśli np. zacznie je upubliczniać to znaczy, że ma poważny problem... emocjonalny, psychiczny? A to że "zdrowie psychiczne to bardzo szerokie spektrum" to oczywista racja. Ja w moim poście n.t. Reagana chciałam raczej zawrócić uwagę na fakt, że prawdopodobieństwo wystapienia choroby Alzhaimera, demencji starczej czy Parkinsona jest większe u osoby w podeszłym wieku. |
| de Vill (1165 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | . > Niestety tu istnieje groźba nadużyć.> Zwłaszcza z tym ostatnim. Zdrowie psychiczne to bardzo szerokie spektrum i niekoniecznie jednoznaczne dla wszystkich. Jestem ciągle pod niesłabnącym wrażeniem niedawnych opowieści radiowych dr Depko, o że tak powiem "niestandardowych zachowaniach seksualnych" gdzie m.in. słuchacz zwierzał się na antenie, że mógłby zawinąć się nago w dywan i o poranku przy wejściu do studia służyć redaktorce prowadzącej program do wytarcia butów.> Dziwne? Dziwne. A jednak facet robił wrażenie rozsądnego, co ciekawe spotkał się ze szczerą, poważną i pełną zainteresowania reakcją prowadzących."Niestandardowe zachowania seksualne" nie muszą znaczyć, ze ktoś je przejawiający ma znikomy kontakt z rzeczywistością. Dawno temu, ponad 20 lat, po wyborach parlamentarnych, wysłuchałem radiowego wywiadu z pewnym politykiem. Nie sam, w towarzystwie bodajże 7 osób. Wszyscy byli zdumieni tym co słyszą, fachowca psychiatry wśród tej grupy, nie było, ale jednogłośnie uznano,że ten osobnik jest ciężko zaburzony i ma niewielki kontakt z rzeczywistością, żyje w e własnym świecie urojeń, fobii i przeróżnych obsesji. Osobiście to bym go nie zatrudnił do wyprowadzania psa i bałbym się zostawić samego w pomieszczeniu z kuchenką gazową. No i tenże niedoszły pacjent zakładów psychiatrycznych pełnił potem ważne funkcje państwowe - ministra spraw wewnętrznych, podsekretarza stanu w MON, no i totalnie rozpieprzył kontrwywiad. Ten osobnik niestety nie jest wyjątkiem wśród krajowych polityków. Badania psychiatryczne, znaczy porządne konsylium fachowców, by do nadużyć nie doszło, powinny eliminować wszelakich paranoików, obłąkańców i socjopatów. |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Kierowców się nie wybiera, prezydentów tak. Zauważyłbyś zwarzywienie kandydataNie no chwileczke. Decudujesz kto moze miec prawo jazdy tak jak decydujesz kto moze zostac prezydentem, prawda? Przy okazji: Dlaczego dopiero od 35 roku zycia?  Ewidentnie dyskryminacja, bo nie ma zadnego merytorycznego argumentu ze na prezydenta moze kandydowac dopiero 35 latek. Mi chodzi o zasade. Minimalizacja zagrozenia dla Panstwa i tyle, wlacznie z kosztem ponownych wyborow, ktore kosztuja przeciez krocie, a kadencja trwa 5 lat. Prezydenta sie nie odwoluje przeciez. > Tak, ale to wynika z konieczności wykazywania się refleksem, spostrzegawczością itp. Ze sprawnością intelektualną nie ma nic wspólnegoRowniez. Tlumaczy sie to mozliwoscia brania roznych lekow  , zartobliwie. Sluchaj nie ja wprowadzilem tutaj kierowcow do naszego watku, ok? Rozmawiamy o urzedzie Prezydenta RP. Nikt ani ja ani Irmina nie wspomnial o 'mozliwosciach intelektualnych' starszych kandydatow. > Oczyma wyobraźni widzę p. Ogórek wydającą rozkazyTo jest fakt. Uprawnienia w stanach nadzwyczajnych jeżeli Sejm nie może się zebrać na posiedzenie, to Prezydent postanawia o stanie wojny na wniosek Rady Ministrów podczas trwania stanu wojennego określa zadania sił zbrojnych na wniosek Premiera w czasie stanu wyjątkowego może postanowić o użyciu oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych RP do przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa, jeżeli dotychczas zastosowane siły i środki zostały wyczerpane na wniosek Rady Ministrów, jeżeli w czasie stanu wojennego Sejm nie może się zebrać na posiedzenie, wydaje rozporządzenia z mocą ustawy Pozdr. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >Kierowców się nie wybiera, prezydentów tak. Zauważyłbyś zwarzywienie kandydata> Nie no chwileczke. Decudujesz kto moze miec prawo jazdy tak jak decydujesz kto moze zostac prezydentem, prawda?Nieprawda. O prawie jazdy i innych państwowych uprawnieniach (spawacza, strzałowego, przewodnika górskiego) decyduje odpowiednia administracja. O wyborze prezydenta decyduje ogół obywateli > Przy okazji:> Dlaczego dopiero od 35 roku zycia? Nie wiem, tak postanowiliście, jak dla mnie wystarczy 18 |
#40 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | Problemw tym, że to już było, tzw. psychuszki w ZSRR. Moim zdaniem znacznie lepszym (a nadto realniejszym do przeprowadzenia) mechanizmem jest świadome eliminowanie takich polityków przez wyborców. Jeśli to się jednak nie dzieje - cała sprawa daje dużo bardziej do myślenia, niż ewent. sama chroba danego posła, ministra czy senatora. Jak uważasz - czy skierowanie na leczenie 100 -200 tys. ludzi głosujących np. na posła Macierewicza jest realne, czy nie? Jeśli tak - jak chciałbyć to przeprowadzić? Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#41 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > prawdopodobieństwo wystapienia choroby Alzhaimera, demencji> starczej czy Parkinsona jest większe u osoby w podeszłym wieku.Niestety tak - i z tym trzeba się liczyć. Choć wydaje mi się że dziś nie jest to tak znowu duży problem, jak sie przypuszcza. W państwie są zazwyczaj osoby "zapasowe", poza tym dany polityk sam we własnej osobie nie rządzi krajem jak dawni królowie. Kompetencje ma ograniczone: kontroluje go sejm etc. Ostatecznie, jeśli z racji wieku czy uciekających sił nie może pełnić funkcji, to powinien zrezygnować lub powinno się go zdjąć. Przykład dał kard. Ratzinger.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#42 1 na 1 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | Te radzieckie psychuszki są doskonałym alibi dla przeróżnych dewiantów i obłąkańców pchajaąych się do polityki. Ktoś cierpiący na syndrom Maciarewicza zostanie odrzucony w wielu zawodach, nie zostanie nawet motorniczym, ale politykiem może zostać. I bardzo często zostaje... Niestety tak się stało, miedzy inny dzięki temu temu AM, że polityka to obciach, normalni, kompetentni ludzie jej unikają, a wielu sensownych pouciekało, wycofało się, jest selekcja negatywna i pchają się do niej, karierę robią przeróżne cyniczne pasożyty i nie nadające się do niczego indywidua (pierwsze z brzegu nazwiska, które teraz mi na myśl przyszły:Pięta, Górski, Jaworski, czy Jaworscy, jest co najmniej dwóch, a jakbym poszukał to minimum z 50 podobnych znajdę w Sejmie i Senacie). Dla mnie ktoś kto stawia podczas wyborów krzyżyk przy nazwisku Maciarewicz to albo osobnik o podobnym zdrowiu psychicznym, albo kompletny idiota. Zresztą nie tylko przy tym nazwisku, wybór podobnych do AM polityków jest spory. A i jaki naród tacy politycy. Na tych "Antków" przecież sporo ludzi głosuje. Na leczenie dorosłych za późno, trzeba by zacząć "szczepić" już w przedszkolu i szkole, a jest wręcz przeciwnie, te instytucje produkują, czy próbują produkować takich "Antków" i ich wyborców. Tutaj dawno temu pisywał niejaki Free Your Mind. Klon Antka M. Posłuchu nie znalazł, wręcz przeciwnie i zniknął. Tworzył też w swoim naturalnym środowisku, jako jeden z wielu pacjentów w psychiatryku, znaczy pisywał w salonie 24. Parę lat temu tak uwolnił swój umysł, że karetka była potrzebna i w szpitalu psychiatrycznym wylądował. No, ale on politykiem nie był, gdyby był to by tego szpitala uniknął... |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >>Kierowców się nie wybiera, prezydentów tak. Zauważyłbyś zwarzywienie kandydata> >Nie no chwileczke. Decudujesz kto moze miec prawo jazdy tak jak decydujesz kto moze zostac prezydentem, prawda?> Nieprawda.Chwila nie zrozumielismy sie. Nie chodzilo mi o to ze MY decydujemy. Kandydat na prezydenta MUSI spelniac okreslone warunki, a wcale w Polsce nie jest o to latwo. Cytuje: Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko dlatego też nie każdy może zostać Prezydentem. Prezydenta określa się mianem pierwszego obywatela RP. Dlatego też obowiązująca Konstytucja nakłada szereg obostrzeń na osoby ubiegające się o to stanowisko. Skoro nie masz zadnych innych merytorycznych uwag, to przyjmuje, ze rozumiesz moje stanowisko. Pozdr |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|