 |
Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2016 14:12 | Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa
2 na 2 | Tomasz Lis demaskuje manipulacje i kłamstwa prawicowych internautówW Internecie PiS-owskie trolle (również na tym forum) prześcigają się w uprawianiu hejtu wymierzonego w Tomasza Lisa. Proponuję obejrzeć filmik demaskujący tę kłamliwą propagandę. Osobiście nie uważam, że obowiązkiem każdego dziennikarza jest apolityczność, ta jest wymagana od prezenterów wiadomości. Dziennikarz ma prawo mieć własne poglądy i je prezentować czy to się komuś podoba, czy nie. Tomasz Lis ma prawo negatywnie oceniać działania PiS, tak jak dziennikarze tzw. niepokorni mają prawo mieć odmienne zdanie. Na tym polega wolność słowa. Bez względu na poglądy nie powinno się jednak uciekać do kłamstwa. PS Jeśli to prawda, że Tomasz Lis otrzymuje ok. 100 tys. zł miesięcznie za swój program "Tomasz Lis na żywo", to uważam to za skandal, bo TVP nie jest telewizją komercyjną, więc jej władze powinny dbać o to, aby pieniądze z abonamentu były wydawane w dużo bardziej rozsądny sposób. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | . > Poużywają sobie na Lisie i na tym koniec "odpolityczniania" TV.Zdecydowanie tu nie ma Pani racji. Inteligentny Lis dopiekł im do żywego i dlatego stał się symbolem ich nienawiści do ludzi myślących samodzielnie, ale PiS nigdy nie ma dość i powszechna czystka polityczna dotyczyć będzie tysięcy Polaków w przeróżnych urzędach państwowych oraz dziesiątków dziennikarzy w publicznej TV oraz radiu. (Już bez pracy znalazła się spora grupa dziennikarzy, a to dopiero początek.)> Zresztą mnie to nie dotyczy, i tak nie oglądam (chociaż pewnie płacę, bo na to idą podatki).Korzysta Pani z internetu wyborcza.p(*)ajcie-lapy-z-moich-majtek.html a więc dobiorą się jakoś tam i do Pani. Ale tak, teraz obywatelskim obowiązkiem będzie rezygnacja z PiS-owskiego kitu. Inteligencja to też umiejętność wyboru. @@@ . |
#32 1 na 1 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Biznes to biznes. Tu wystarczy policzyć z grubsza, aby być pewnym, iż dla TVP był to niezły interes.Zawsze mnie śmieszy, gdy zwolennik socjalizmu powołuje się na argumenty ekonomiczne. Otóż wyjaśniam, że w biznesie, gdy ktoś zarabia na siebie bo ma dobry produkt to nadal będzie zarabiał na siebie bez względu na pracodawcę. Jeżeli T.Lis jest tak cennym nabytkiem to nie widzę żadnego problemu by zmienić pracodawcę i robić dokładnie to samo lecz tym razem nie za publiczne pieniądze lub niech sam siebie zatrudni, po prostu. W czym problem ? Zasady na których działa wolny rynek z pewnością Lisowi tego nie utrudnią. To samo polecam Gazecie Wyborczej. |
#33 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | . Biznes to biznes. Tu wystarczy policzyć z grubsza, aby być pewnym, iż dla TVP był to niezły interes.> Zawsze mnie śmieszy, gdy zwolennik socjalizmu powołuje się na argumenty ekonomiczne.Całkiem poważnym jest, gdy ktoś biorący się za pouczanie stosuje epitety zamiast argumentów, ale cóż teraz to ja nawet i jakimś tam "socjalistą" nie jestem, tylko "komunistą i złodziejem", "człowiekiem gorszego sortu" z "genem zdrady". > Otóż wyjaśniam, że w biznesie, gdy ktoś zarabia na siebie bo ma dobry produkt to nadal będzie zarabiał na siebie bez względu na pracodawcę.Dziękujemy za wyjaśnienie tak wybitnego znawcy biznesu! > Jeżeli T.Lis jest tak cennym nabytkiem to nie widzę żadnego problemu by zmienić pracodawcę i robić dokładnie to samo lecz tym razem nie za publiczne pieniądze lub niech sam siebie zatrudni, po prostu.Jak to już wielu wykazało red. Lis niczego za publiczne pieniądze nie robił, ot po prostu sprzedawał swój produkt po wynegocjowanej i opłacalnej dla obu stron cenie. Redaktor Lis właśnie tu sam jako producent się zatrudniał i jakoś tam mało się boję o nabywców jego umiejętności. Nie w Polsce to poza naszymi granicami. > W czym problem ?To już zupełnie nie dla wszystkich jest do zrozumienia. Nie podejmuję się tego Panu wytłumaczyć, podobnie zresztą jak nawet podstaw ekonomii, do której znawstwa Pan się odwołuje. > Zasady na których działa wolny rynek z pewnością Lisowi tego nie utrudnią.Mało mnie tu redaktor Lis martwi, patrzę na straty jego widzów, w tym moje, ale na pewno da sobie radę i będzie można dotrzeć do jego ciekawych, opartych na sporej wiedzy przemyśleń. Racjonalna inteligencja też sobie jakoś poradzi i poza propagandą PiS-u do informacji dotrze. > To samo polecam Gazecie Wyborczej.Znowu, czy nie zbytek troski? Proszę zajrzeć do wyników sprzedaży: www.wirtua(*)s-stracil-wiecej-niz-wyborcza.Proszę też zobaczyć też jak sprzedają się tygodniki. Spokojnie na pewno czasy smuty w Polsce jakoś przeżyją. @@@ . |
#34 1 na 1 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Redaktor Lis właśnie tu sam jako producent się zatrudniał i jakoś tam mało się boję o nabywców jego umiejętności. Nie w Polsce to poza naszymi granicami.Ależ ja bardzo chętnie zobaczyłbym "dziennikarstwo" Lisa zatrudnionego w mediach zagranicznych. Ciekawe o czym on by pisał i kto by go czytał. Tak jak napisałem, jeżeli p. Lis tworzy tak dobry produkt to tym bardziej nie rozumiem tego jego ulicznego pokrzykiwania skoro za chwilę znajdzie sobie lepszego pracodawcę lub sam będzie na siebie zarabiał. A prawda jest taka, że to zwykły propagandzista, który stracił etat bo władza się zmieniła i facet po prostu przestał być potrzeby. Obecnie ma świadomość faktu, że już nigdzie nie będzie tak dobrze zarabiał jak na państwowej posadzie i dlatego teraz wychodzi na ulice zachęcać do obalenia rządu. |
#35 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | . Jak to już wielu wykazało red. Lis niczego za publiczne pieniądze nie robił, ot po prostu sprzedawał swój produkt po wynegocjowanej i opłacalnej dla obu stron cenie. Redaktor Lis właśnie tu sam jako producent się zatrudniał i jakoś tam mało się boję o nabywców jego umiejętności. Nie w Polsce to poza naszymi granicami.
Mało mnie tu redaktor Lis martwi, patrzę na straty jego widzów, w tym moje, ale na pewno da sobie radę i będzie można dotrzeć do jego ciekawych, opartych na sporej wiedzy przemyśleń. Racjonalna inteligencja też sobie jakoś poradzi i poza propagandą PiS-u do informacji dotrze.> Ależ ja bardzo chętnie zobaczyłbym "dziennikarstwo" Lisa zatrudnionego w mediach zagranicznych. Ciekawe o czym on by pisał i kto by go czytał.To zrozumiałe i zgodne z PRL-owskimi wzorami. Polska to jego ojczyzna, a jego poglądy są zgodne z dużą częścią naszych obywateli. Zdecydowanie uważam, iż jego miejsce jest w kraju i gdyby wyjechał byłaby to strata. W czasie PRL-u słuchałem zagranicznych rozgłośni i docierałem do zagranicznej prasy. Sądzi Pan, iż dzisiejsi obywatele są głupsi? Ja uważam, iż co najmniej tak samo mądrzy, a możliwości techniczne mają sporo większe. > Tak jak napisałem, jeżeli p. Lis tworzy tak dobry produkt to tym bardziej nie rozumiem tego jego ulicznego pokrzykiwania skoro za chwilę znajdzie sobie lepszego pracodawcę lub sam będzie na siebie zarabiał.Przecież to jak wiele jest Pan zdolnym zrozumieć jest widocznym z Pańskich wypowiedzi. Średnio interesuje mnie uderzenie w redaktora Lisa, gdyż on wcale nie reprezentował moich poglądów, choć ceniłem sobie jego błyskotliwą inteligencję oraz wiedzę, natomiast bardzo mnie interesuje uderzenie w wolność publicznych mediów. Jedyną zaś możliwością utrzymania w nich wolności jest pluralizm publicystów. > A prawda jest taka, że to zwykły propagandzista, który stracił etat bo władza się zmieniła i facet po prostu przestał być potrzeby.Szkoda, iż Pan poza świętą PiS-owską wiarą nie potrafi przedstawić żadnych dowodów ani argumentów, ale nawet gdyby tak było, to w publicznych mediach każda opcja powinna mieć możliwość prowadzenia własnej "propagandy". To tylko w dyktaturach jest cenzura prewencyjna i są stosowane zapisy na nazwisko. Tak, PiS-owcom teraz się to marzy i to realizują. > Obecnie ma świadomość faktu, że już nigdzie nie będzie tak dobrze zarabiał jak na państwowej posadzie i dlatego teraz wychodzi na ulice zachęcać do obalenia rządu.A skąd Pan wie jak dobrze? Zaglądanie ludziom do kieszeni, to też zwyczaje nie z tej epoki. Jak Pan sądzi, jak duża grupa jest Polsce grupa ludzi powszechnie znanych? Niech to będzie tysiąc osób, a na manifestacje KOD-u przychodzą dziesiątki tysięcy. Oczywiście PiS-owcy krzyczą, iż to albo zmanipulowani, albo "komuniści i złodzieje", z których "cała Polska się śmieje", ale zapominają, iż ten tak naprawdę się śmieje, kto się śmieje ostatni. @@@ . |
#36 2 na 4 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Zdecydowanie uważam, iż jego miejsce jest w kraju i gdyby wyjechał byłaby to strata.Ten człowiek nie wyjedzie z kraju bo nikt by go nie zatrudnił. Za granicą nie pisze się o Polsce prawie wcale, a jeżeli już to negatywnie i robią to najczęściej szeregowi dziennikarze. Lis nikogo by nie zainteresował. Okres użyteczności tego człowieka przedawnia się wraz ze zmianą władzy. > natomiast bardzo mnie interesuje uderzenie w wolność publicznych mediów. Jedyną zaś możliwością utrzymania w nich wolności jest pluralizm publicystów.Akurat mnie ta kwestia kompletnie nie interesuje bo od wielu lat nie mam telewizora, gdyż jakikolwiek sens oglądania telewizji zatraciłem już dosyć dawno temu. W dobie internetu ja mam dostęp do informacji, których żadna cenzura jeszcze nie była w stanie ograniczyć. > Szkoda, iż Pan poza świętą PiS-owską wiarą ...To jest pana model narracji, a nie mój. Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć fenomenu Gwiezdnych Wojen bo zawsze czarno-biały świat wydawał mi się nie do przyjęcia. > > Obecnie ma świadomość faktu, że już nigdzie nie będzie tak dobrze zarabiał jak na państwowej posadzie i dlatego teraz wychodzi na ulice zachęcać do obalenia rządu.> A skąd Pan wie jak dobrze?Bo ja widziałem i nadal widzę ludzi z niewielkiego miasta w Wielkopolsce, którzy zarabiają po 5-10 tys. pln na rękę i sami odchodzą z pracy z uśmiechem na ustach. A wie Pan dlaczego ? Bo oni sobie znajdą zatrudnienie z takimi samymi albo większymi zarobkami. I wcale nie są wybitnie uzdolnieni jak i branża nie jest wybitnie skomplikowana. Dlatego ja bym chciał żeby p. Lis wreszcie przestał otrzymywać państwowe pieniądze i z podniesionym czołem będąc przekonanym o swoich zdolnościach sprzedawał nadal swój produkt, tak jak to robił do tej pory. Dlaczego zatem ten człowiek się boi i nie ma uśmiechu na ustach skoro jego marka jest tak droga ? > Jak Pan sądzi, jak duża grupa jest Polsce grupa ludzi powszechnie znanych? Niech to będzie tysiąc osób, a na manifestacje KOD-u przychodzą dziesiątki tysięcy.Ja uważam, że na te manifestacje chodzą tłumoki napędzani przez polityków i tych, którzy stracili posady po ośmiu latach rządów PO. Proszę wczytać się w słowa Schetyny, który sam o tym mówił, że będą robić wszystko by wyprowadzać ludzi na ulice i jeżeli trzeba to zapewniać im transport. |
#37 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > >Zdecydowanie uważam, iż jego miejsce jest w kraju i gdyby wyjechał byłaby to strata.> Ten człowiek nie wyjedzie z kraju bo nikt by go nie zatrudnił.Podobnie jak nikt za granicą nie zatrudni Gustava Nezvala, Любовь Орловой czy Radosława Pazury. Są zawody, w których tylko w swoim kraju można mieć znaczenie Jožina z bažin za granicą się śpiewa, ale rozumieć to już nie bardzo > Za granicą nie pisze się o Polsce prawie wcale, a jeżeli już to negatywnie i robią to najczęściej szeregowi dziennikarze.A to już zależy za którą granicą > Lis nikogo by nie zainteresował.Podobnie ja Ciebie nie zainteresuje żaden dziennikarz pisujący w Finlandii, Szwecji, czy Hiszpanii, a wcale nie muszą to być słabi dziennikarze > Akurat mnie ta kwestia kompletnie nie interesuje bo od wielu lat nie mam telewizora, gdyż jakikolwiek sens oglądania telewizji zatraciłem już dosyć dawno temu. W dobie internetu ja mam dostęp do informacji, których żadna cenzura jeszcze nie była w stanie ograniczyć.I to z internetu masz swoje "naukowe" rewelacje Cytat:Seks to nie tylko to co w trakcie, ale to co tuż przed jak i po. Gra wstępna ma miejsce jeszcze przed wejściem do sypialni. Sam akt seksualny rozgrywany jest w umyśle kobiety znacznie wcześniej. Bo jakoś naukowych źródeł nie podałeś NIGDY > Bo ja widziałem i nadal widzę ludzi z niewielkiego miasta w Wielkopolsce, którzy zarabiają po 5-10 tys. pln na rękę i sami odchodzą z pracy z uśmiechem na ustach. A wie Pan dlaczego ? Bo oni sobie znajdą zatrudnienie z takimi samymi albo większymi zarobkami. I wcale nie są wybitnie uzdolnieni jak i branża nie jest wybitnie skomplikowana.No chyba jednak fantazjujesz  Co to za branża, że w niewielkim mieście, nieskomplikowana robota daje 10 000 na rękę? Co to za miasto? Coś jeszcze się nie zgadza Cytat:Przykładowo, istnieje taki polityk w Europarlamencie z nadania PO - Jacek Saryusz-Wolski - Cytat:Akurat demokracja z zasady oparta jest na głosie tych co głosowali, Kto się Burnhamowi podoba jest demokratycznie wybrany, a inni są z nadania? |
#38 4 na 4 Recepcjonista (424 punktów) (zablokowany) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Ja uważam, że na te manifestacje chodzą tłumoki napędzani przez polityków i tych, którzy stracili posady po ośmiu latach rządów PO.Problemem waszym, wyznawców Jadosława Kłamczyńskiego jest to, że nie potraficie zaakceptować, iż ktoś może i ma prawo mieć zdanie inne od waszego. Ein Volk, ein Reich, ein Führer - to wam wmówił wasz wodzuś, który w obawie przed odpowiedzialnością nie został premierem. Uważacie się za lepszych pod każdym względem od wszystkich innych, gdy tymczasem jesteście żywą skamieliną z czasów, które przyniosły światu dwie najbardziej krwawe wojny. Werbalnie jesteście antykomunistami, w działaniu niczym się od nich nie różnicie. Nie wiem jak można być aż tak tępym, żeby tego nie rozumieć, no ale podobno głupota ludzka jest nieskończona. |
| Burnham (1149 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Co to za branża, że w niewielkim mieście, nieskomplikowana robota daje 10 000 na rękę? Co to za miasto?A co, dupa zabolała ? |
#40 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa |
> To jest pana model narracji, a nie mój.Tak, od samego początku Pańskiego udziału w naszym forum różnimy się co najmniej narracją. Mnie Pańska zdecydowanie nie odpowiada. Na przykład gdy Pan pisze: Ja uważam, że na te manifestacje chodzą tłumoki napędzani przez polityków.To zdecydowanie nie jest mój język. To i język i sposób myślenia Pańskich wzorców z PiS-u. @@@ . |
#41 1 na 1 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | twitter.co(*)wski/status/686141123849502720Patrz pan, kolejnego "wybitnego" dziennikarza zwolnili. Co te bidulki teraz będą robić ? Kto im da tyle pieniędzy ? No normalnie faszyzm tutaj wprowadzają - żeby zwalniać kogoś z państwowej posady ?! Kto to widział w wolnym kraju ... Nic to, że po zmianie ustrojowej w 1989 roku bez pracy zostały miliony - teraz to inna sprawa bo ta dotyczy ICH lecz nie tamtych. ... wielki socjalista forumowy idealista ... |
#42 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > >Co to za branża, że w niewielkim mieście, nieskomplikowana robota daje 10 000 na rękę? Co to za miasto?> A co, dupa zabolała ?Nie, ciekawość z lekką dozą sceptycyzmu Niemniej zdziwiłbym się gdybym przeczytał wiarogodną odpowiedź |
#43 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Inteligentny Lis dopiekł im do żywegodając rekordowy wynik dla guru, nie bardzo swojego. Powinni dziękować za figle liskowe, dzięki jego agitce mają posadki dziś rządowe.  |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | . Zdecydowanie tu nie ma Pani racji. Inteligentny Lis dopiekł im do żywego i dlatego stał się symbolem ich nienawiści do ludzi myślących samodzielnie, ale PiS nigdy nie ma dość i powszechna czystka polityczna dotyczyć będzie tysięcy Polaków w przeróżnych urzędach państwowych oraz dziesiątków dziennikarzy w publicznej TV oraz radiu. (Już bez pracy znalazła się spora grupa dziennikarzy, a to dopiero początek.)> dając rekordowy wynik dla guru, nie bardzo swojego.> Powinni dziękować za figle liskowe, dzięki jego agitce mają posadki dziś rządowe.  Zbytek skromności. Warto też dodać własne zasługi: www.racjon(*)m.php/z,0/d,0/s,599713#w599737 Mityczny neoliberalizm... gospodarka opiera się głównie na prawie unijnym i mamy to czego większość chciała. Niestety pracy się jeszcze nie szanuje jak należy i to zarówno ze strony pracodawców, jak i pracobiorców, co nie znaczy, że Polak nie potrafi pracować, o czym świadczą miliony dających sobie radę za granicą. Wypada tylko modlić się o lepszy rząd w kraju, a jak ktoś nie lubi się modlić, to niech pomyśli lepiej przy głosowaniu.www.racjonalista.pl/forum.php/s,599713#w599818Wygląda na to, iż Pan się wymodlił! @@@ . |
#45 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Ku rozwadze wszystkim hejterom Tomasza Lisa | > Wygląda na to, iż Pan się wymodlił!Powrócimy do tematu za cztery lata. Nawiasem mówiąc (jak to się zwykło mówić), preferuję działanie nad modlitwą. Ale proszę bez sugestii co do preferencji wyborczych.. Anie to etyczne, ani właściwe.. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|