 |
Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-05-2012 14:53 | zachaj (5239 punktów) | Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC
3 na 5 | Należałoby się raczej zapytać czy w Polsce są rasiści? To pytanie nie wymaga dłuższej analizy, niestety są. Ostatnio w brytyjskiej telewizji ukazał się bardzo niepochlebny reportaż o Naszym kraju. BBC przedstawiło Polskę jako rasistowski kraj gdzie każdy obcokrajowiec, o ciemniejszym kolorze skóry, powinien obawiać się o swoje życie. Ale czy incydenty wywoływane przez pseudokibiców mogą świadczyć o mentalności, wręcz światopoglądzie i przekonaniach całego narodu? Uważam, że jest to wielkie nadużycie i ta nagonka przed mistrzostwami wpisuje się doskonale w nieprzychylny front Polsce, który istnieje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Znamy wypowiedzi niektórych amerykańskich środowisk żydowskich zarzucających nam skrajny antysemityzm i współodpowiedzialność za mękę Żydów w czasie wojny. Widzimy również, notorycznie już powtarzany błąd o polskich obozach zagłady. Pewne środowiska widocznie potrafią generować ,z tej tendencyjnie dorabianej "gęby", zysk, skoro tak ochoczo podejmują ten temat. W Polsce są rasiści, antysemici, pseudokibice i skinheadzi ale pytam się czy w takiej Anglii ich nie ma? Przebywałem na Wyspach kilka lat i sam spotkałem się z rasistowskimi poniżającymi wybrykami ze strony Anglików w stosunku do mojej osoby. Czy te incydenty zmieniły moją opinię o Brytyjczykach. Odpowiedź brzmi nie. Bo spotkałem się również z duża sympatią, bezinteresowną pomocą i przyjaźnią. Tak samo obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski zaznają słynnej polskiej gościnności, choć nie wykluczam, że mniej przyjemne incydenty również mogą się zdarzyć. Jest duża szansa, że Policja będzie przygotowana na różne wydarzenia. Służby przygotowują się do nadchodzących mistrzostw już bardzo długo. Będzie dużo funkcjonariuszy i dokładny monitoring aby nie dopuścić do ewentualnych zamieszek. Nie bez znaczenia są ostatnie zatrzymania, w tym słynnego już "Starucha". Postawiono mu zarzuty w ramach rozbicia najgroźniejszej grupy pseudokibiców tzw. "gangu Szkatuły". Tak na marginesie to zastanawia mnie teraz co powie senator Romaszewski i posłanka Kempa, którzy czynnie włączyli się w obronę tego dilera i kryminalisty. Polacy nie utożsamiają się z ideologią chorego patriotyzmu pseudokibiców, co dali jasno do zrozumienia w czasie wyborów, nie obdarzając mandatem senatora obrońcę chuliganów. Polacy w większości nie są rasistami. Poglądy Adolfa Hitlera pokochał jedynie margines, nic nie znaczący margines, który nie zakłóci mistrzostw bo będzie w tym czasie siedział klatce, a przynajmniej jego najbardziej agresywna część. Tego Wam i sobie życzę. Pozdrawiam Reportaż BBC: www.youtube.com/watch?v=z93iQgI3_Iw | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Jak już napisałem definicja podana na Wikipedi jest niekoherentna. Jej analiza może być niemożliwa, ale tak czy inaczej wydaje mi się, że w zamyśle autora żadne ze zdań w definicji nie powinno być podawane niezależnie od pozostałych, które nakładają istotne dodatkowe warunki, które pozwalają na określenie danego światopoglądu rasistowskim.> Niemniej, jak wyżej napisałem, definicja rasizmu jest mi niemal obojętna. Jeśli uznanie faktu istnienia różnic intelektualnych i morfologicznych między rasami wypełnia definicję rasizmu, to jestem rasistą, jeśli jej nie wypełnia to potencjalnie nim nie jestem. Jest mi to obojętne.Nie wypełnia, przecież masz napisane w definicji, że chodzi o różnice niezbywalne: osobowościowe i intelektualne. Inaczej mówiąc, jeśli faktem jest, że np. "murzyni są mniej inteligentni" (załóżmy mają wynik 95 w teście, a białasy 103), to jeśli twierdzisz, że każdy murzyn jest głupszy od białego, to jesteś rasistą. I tak z każdą cechą i różnicą. |
#47 3 na 3 | Południca (110 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Ja też myślałem, że w Polsce rasizm, to nie problem. Do czasu. Kilka lat temu przyjechałem do Warszawy z mym znajomym Wietnamczykiem, pracującym w Belgii nad doktoratem. Przechadzaliśmy się pod kolumną króla Zygmunta. Chłopak został otoczony przez grupę łysoli.Nie tylko w Polsce jest zjawisko rasizmu. Miałam przyjemność poznać na wakacjach mieszkańca Nowego Jorku i przy złotym napoju bogów omawialiśmy przeróżne tematy. Kolega przyznał, że KKK istnieje nadal nielegalnie, ale on nie neguje takich organizacji PONIEWAŻ... "wiesz, ciężko mieć pretensje do białych, że walczą z czarnymi. Są u nas dzielnice gdzie biały nie ma wstępu. 3 lata temu mojego kumpla czarni tak urządzili, że teraz jest roślinką." Fakt faktem, że ludzie CYWILIZOWANI (nie boję się nazywać takich skrajności, jak rasizm, prostactwem) też na tym cierpią, ale policja się boi (nie dziwie im się) reagować. > Jeśli nie będzie się karać bardzo surowo takich napaści, nic się nie zmieni.> Naszym obowiązkiem (a przede wszystkim obowiązkiem policji i sądownictwa) jest tępienie tej zarazy z całą stanowczością.Ostatnio pan Wojewódzki i Figurski (eska rock) zostali oskarżeni o rasizm. ("- Może zadzwonimy teraz do Murzyna... Krajowy rejestr Murzynów... Gajadhur, tak, Murzin (śmiech). Audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu. W jakiej sieci on może mieć telefon? Która się z czarnym kojarzy? Buszmeni? Możliwe, że pan Gajadhur, od kiedy dzwoniliśmy do niego i nabijaliśmy się z jego koloru skóry, zaczął nas regularnie słuchać... Podobno Murzyni nie śpią.") Ruszają Was kawały o "białasach", o ateistach, o kobietach? Powinnam podać (idąc śladami REMu) wszystkich, którzy żartują z mojego koloru skóry, albo z tego że jestem kobietą... Tylko może nie mam z tym problemu bo mam do siebie dystans? Ale że panowie nie mają wygolonych głów i 400 kryminalistów pod sobą zostali oskarżeni, a panowie z krzyżem celtyckim, swastą nazistowską i tatuażami "SS" hasają sobie i "oczyszają naród" Oj tam, oj tam |
#48 3 na 3 | Apokalipsus (72 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Jeśli rozważmymy 3 "rasy" tzn. czarnych, białych i żółtych, to zdecydowanie najgłupsi są czarni, potem są biali i nieco wyżej żółci.Powiedz, dlaczego tak sądzisz? Nie żebym był jakimś wybitnym aktywistą na tym forum (co widać), ale przeglądając je racz zauważyć to, co i ja zaobserwowałem : zwykle gdy ktoś opisuje swoje teorie, podaje również dowody na ich słuszność. W tym wypadku o to samo prosiłbym Ciebie, abyś zrobił jednak to samo... po krótkim zastanowieniu, jeszcze jedna prośba - odnieś też do innych swoich wypowiedzi. Jak dotychczas twoje poglądy to tzw. "mądrość ludowa", w której zaznacza się europejska tendencja do zdobycia choć czegoś, do nie bycia najgorszym. Ledwie sto lat temu zmieniona by była pozycja białych i żółtych w powyższym rankingu. Przypomina mi to wypowiedź, bodajże Sarkozy'ego (choć głowy za to nie dam), że Europa nie ma szans na zwycięstwo, ale może pokusić się o "brązowy medal" [odnośnie pozycji w świecie]. Wydaje mi się to niedopuszczaniem do siebie możliwości, że jest się najgorszym a równocześnie niechęć do przyznania się do wiary w swoją wyższość nad wszystkimi innymi. |
#49 1 na 1 | wacus47 (666 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >>>Nie ma różnic w poziomie intelektu czy osobowościowych ze względu na rasę. To jest jasne i zgodnie z definicją rasizmu.> >>Słucham? Nie ma różnic w poziomie intelektu czy osobowości w zależności od rasy? To chyba żart.> >Podaj dowody na istnienie różnic pomiędzy rasami, które wynikają z koloru skóry i która rasa jest intelektualnie nadrzędna.> Nigdzie nie twierdzę, że jakiekolwiek zdolności intelektualne wynikają z koloru skóry. Twierdzę, że faktem jest, że istnieją różnice intelektualne pomiędzy rasami rozumianymi w sensie odmienności koloru skóry.> Jeśli rozważmymy 3 "rasy" tzn. czarnych, białych i żółtych, to zdecydowanie najgłupsi są czarni, potem są biali i nieco wyżej żółci.Jeśliby rozważać to głębiej, to ŚREDNIO najbardziej inteligentni są żydzi aszkanezyjscy - średnie IQ ok. 115. Przedstawiciele rasy czarnej ŚREDNIO są mniej inteligentni od przedstawicieli rasy białej, lecz przy większym odchyleniu standardowym - oznacza to mniej więcej tyle, że geniuszy, o bardzo wysokim IQ, wśród rasy czarnej wcale nie musi być mniej jak co poniektórzy fani białej rasy spod znaku NOP/ONR zwykli sądzić. |
| Jaza (218 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >>>>Nie ma różnic w poziomie intelektu czy osobowościowych ze względu na rasę. To jest jasne i zgodnie z definicją rasizmu.> >>>Słucham? Nie ma różnic w poziomie intelektu czy osobowości w zależności od rasy? To chyba żart.> >>Podaj dowody na istnienie różnic pomiędzy rasami, które wynikają z koloru skóry i która rasa jest intelektualnie nadrzędna.> >Nigdzie nie twierdzę, że jakiekolwiek zdolności intelektualne wynikają z koloru skóry. Twierdzę, że faktem jest, że istnieją różnice intelektualne pomiędzy rasami rozumianymi w sensie odmienności koloru skóry.> >Jeśli rozważmymy 3 "rasy" tzn. czarnych, białych i żółtych, to zdecydowanie najgłupsi są czarni, potem są biali i nieco wyżej żółci.> Jeśliby rozważać to głębiej, to ŚREDNIO najbardziej inteligentni są żydzi aszkanezyjscy - średnie IQ ok. 115.> Przedstawiciele rasy czarnej ŚREDNIO są mniej inteligentni od przedstawicieli rasy białej, lecz przy większym odchyleniu standardowym - oznacza to mniej więcej tyle, że geniuszy, o bardzo wysokim IQ, wśród rasy czarnej wcale nie musi być mniej jak co poniektórzy fani białej rasy spod znaku NOP/ONR zwykli sądzić.O... O... Masz może dostęp do danych o odchyleniach standardowych? Ciekawi mnie ta kwestia, a niczym rzetelnym nie mogę się podeprzeć. Z góry dziękuję. |
#51 -1 na 1 | Jaza (218 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >Jeśli rozważmymy 3 "rasy" tzn. czarnych, białych i żółtych, to zdecydowanie najgłupsi są czarni, potem są biali i nieco wyżej żółci.> Powiedz, dlaczego tak sądzisz? Nie żebym był jakimś wybitnym aktywistą na tym forum (co widać), ale przeglądając je racz zauważyć to, co i ja zaobserwowałem : zwykle gdy ktoś opisuje swoje teorie, podaje również dowody na ich słuszność. W tym wypadku o to samo prosiłbym Ciebie, abyś zrobił jednak to samo... po krótkim zastanowieniu, jeszcze jedna prośba - odnieś też do innych swoich wypowiedzi.> Jak dotychczas twoje poglądy to tzw. "mądrość ludowa", w której zaznacza się europejska tendencja do zdobycia choć czegoś, do nie bycia najgorszym. Ledwie sto lat temu zmieniona by była pozycja białych i żółtych w powyższym rankingu.> Przypomina mi to wypowiedź, bodajże Sarkozy'ego (choć głowy za to nie dam), że Europa nie ma szans na zwycięstwo, ale może pokusić się o "brązowy medal" [odnośnie pozycji w świecie]. Wydaje mi się to niedopuszczaniem do siebie możliwości, że jest się najgorszym a równocześnie niechęć do przyznania się do wiary w swoją wyższość nad wszystkimi innymi.Cywilizacyjnie biali stają się najżałośniejszą z ras i w niczym mi to tutaj nie przeszkadza. Zresztą ja nie wartościuje czy wyższa inteligencja jest czymś lepszym. Wierzę, że ludzkość sama się zniszczy, jeśli nie zrobią tego czynniki zewnętrzne. Więc jeśli miarą "dobroci" miałaby być zdolność do przetrwania to w takim wypadku odpowiednio wysoka inteligencja będzie czymś negatywnym. Tak czy inaczej - jak wyżej napisałem - ja nie wartościuję. Co do samych danych to są one zbyt powszechne, a dostęp do odpowiednich wyników badań zbyt łatwy, żebym wskazywał jakieś konkretne, jako że na pewno można próbować wskazywać badania, które mówią co innego. Trzeba samemu prześledzić odpowiednie pozycje. Na pewno chociażby na Wikipedii musi być wiele odniesień do odpowiednich źródeł. Poza tym suche dane można uzupełnić o historyczno polityczną refleksję nad rozwojem poszczególnych ras. |
| wacus47 (666 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC |
> Z góry dziękuję.Czytałem takie opracowanie pewien czas temu. Postaram się je znaleźć z tym, że jest oczywiście po angielsku. Pozdrawiam. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC |
> O... O... Masz może dostęp do danych o odchyleniach standardowych? Ciekawi mnie ta kwestia, a niczym rzetelnym nie mogę się podeprzeć.Proponuję założyć nowy temat bo zbyt bardzo odbiega od mojego. |
#54 2 na 2 | HunterThompson (633 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | Ekstremiści są wszędzie ... smuci mnie że wiekszość (mam takie wrażenie) ludzi ma podejście typu ja tam rasistą nie jestem ALE... jak w odcinkowym Monty Pythonie mówił Pan Patafian "Ja tam rasistą nie jestem ale asfalt musi znać swoje miejsce" Smutne jest to że nienawistne ugrupowania promują się jako "prawdziwi patrioci"... no bo wiadomo że Polska biała katolicka |
#55 2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >> Jeśli rozważmy 3 "rasy" tzn. czarnych, białych i żółtych, to zdecydowanie najgłupsi są czarni, potem są biali i nieco wyżej żółci.> > Jeśliby rozważać to głębiej, to ŚREDNIO najbardziej inteligentni są żydzi aszkenazyjscy - średnie IQ ok. 115.> > Przedstawiciele rasy czarnej ŚREDNIO są mniej inteligentni od przedstawicieli rasy białej, lecz przy większym odchyleniu standardowym - oznacza to mniej więcej tyle, że geniuszy, o bardzo wysokim IQ, wśród rasy czarnej wcale nie musi być mniej jak co poniektórzy fani białej rasy spod znaku NOP/ONR zwykli sądzić.> Masz może dostęp do danych o odchyleniach standardowych?Różnice średniej inteligencji ludzi różnych ras są w okolicach jednego odchylenia standardowego. A więc statystyczne rozkłady inteligencji ras w dużym stopniu zachodzą na siebie, ale przeciętne różnice nietrudno zauważyć. psychology.uwo.ca/faculty/rushtonpdfs/PPPL1.pdf |
#56 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | |
#57 1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >Podaj dowody na istnienie różnic pomiędzy rasami, które wynikają z koloru skóry i która rasa jest intelektualnie nadrzędna.> Zapodam kilka linków:> en.wikiped(*)6_IQ_and_Global_Inequality.png> en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_IQCzy wiesz, że na wynik testu IQ wpływają dwie rzeczy: geny i środowisko. Konsensus psychologów ustalił ten wpływ mniej więcej na 50%. Teraz powiedz mi jak chcesz udowodnić wrodzone, zawarte w genach rasy cechy używając parametru, który zależy od późniejszego wychowania i edukacji???> I jeszcze jeden link, pod którym znajduje się następujące zdanie:> en.wikipedia.org/wiki/Microcephalin> "A derived form of MCPH1 called haplogroup D and has spread to become the more common form throughout the world except Sub-Saharan Africa"Ten gen wpływa na rozmiar mózgu. Rozmiar mózgu (pomijający skrajne patologiczne przypadki małego) w obrębie gatunku nie wpływa na możliwości umysłowe. Nie widzę w tym linku żadnych zależności pomiędzy tym genem, a możliwościami umysłowymi. |
#58 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Ekstremiści są wszędzie ... smuci mnie że wiekszość (mam takie wrażenie) ludzi ma podejście typu ja tam rasistą nie jestem ALE...> jak w odcinkowym Monty Pythonie mówił Pan Patafian "Ja tam rasistą nie jestem ale asfalt musi znać swoje miejsce"> Smutne jest to że nienawistne ugrupowania promują się jako "prawdziwi patrioci"... no bo wiadomo że Polska biała katolickaPewnie pijesz do mnie. To nie jest tak że wszystko jest czarno białe. Można być rasistą bardziej lub mniej. Można nie być rasistą, ale zauważać różnice kulturowe i adekwatnie do nich szufladkować osoby w zależności od koloru skóry, ubioru itp. Zanim powiesz, że szufladkowanie i generalizowanie jest złe, to proponuję zapoznać się z jego psychologicznym uzasadnieniem. |
#59 1 na 3 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | |
#60 3 na 3 | KarolG (2892 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Co do samych danych to są one zbyt powszechne, a dostęp do odpowiednich wyników badań zbyt łatwy, żebym wskazywał jakieś konkretne, jako że na pewno można próbować wskazywać badania, które mówią co innego. Trzeba samemu prześledzić odpowiednie pozycje.Czyli klasyczne "wiem, ale nie powiem skąd". Jeżeli uważasz, że rozmówca sam powinien wszystkiego się dowiedzieć, to po co w ogóle rozpoczynasz rozmowę?
Thank God, I'm an atheist |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|