Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku: www.zszp6.rzeszow.pl/Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in. czytamy: Cytat:- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali 206 Oraz: Cytat:Propozycje tematów realizowanych na lekcjach a między nimi: J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły; Język angielski/niemiecki/francuski: "Zdrowaś Mario" w różnych językach; Przyroda: Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji; Itd., ze świetlicą włącznie (o świetlicach szkolnych niedawno było na forum). Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa. |