Racjonalista - Strona głównaDo treści
Słownik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-12-2020 07:43szarley (54913 punktów)Słownik
Ocena 2 na 2
19 XII o 19.57 Hamerlik - Konopka napisał
Cytat:
Nie rozumiesz mojej definicji świata, czy jej nie akceptujesz?
To nie są wywrotki słowne, tylko wywrotka waszej kultury, którą postrzegam jako prymitywną i niską.


Nikt nie rozumie definicji Hamerlika
Dlatego jest ten słownik

Ochrona własności = egzekucja mienia
złodziej = jednostka niezgodna
wymaganie prawa = agresja i przemoc
głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności
pastwisko = klatka
Organizacja pracy = niewolnictwo
pracodawca = właściciel niewolników
pracownik = niewolnik
najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie
dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia
umowa o pracę = podporządkowanie
dyscyplina pracy = dominacja
policja = urzędnicy szarleya
właściciel domu = złodziej
gruntowy podatek = nieopodatkowana własność
spółdzielcza własność = coś co nie istnieje
miejska kanalizacja = dominacja jednostki
koncentracja majątku = rozproszenie
zdrowie = zawiść
praca = leżenie w sadzie
wczasy w Maroku = bieda
wczasy w Rumunii = nędza
3 = 4
8 godzin = 16 godzin
rolnik = traktorzysta na cudzym
publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność
zmiana pracy = zmiana właściciela
działkowa altana = posiadłość
praca = katorga do odwodnienia
ugór = efektywna uprawa
patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca
chlebuś z szynką = głód
kradzież = nieuznawanie własności
naukowa polemika = agresja
znalezienie błędu = zakrakanie
własność domu = władza nad światem
zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia
zyskać ją z państwowych dotacji dla właścicieli = kupić za zarobione pieniądze
kredyt = lichwa
luksusowe mieszkanie = niedogrzana piwnica
skarbowy urzędnik = złodziej
pedofil = kochający rodzic
prawo = dominacja
1050 Euro = ponad połowa z 5000 Euro
Osoba naturalna = Ch. wi co to

Hamerlik jako główny życiowy cel deklaruje rozproszenie własności
Co znaczy rozproszenie własności w hamerlikańskim języku wynika z poniższej rozmowy:

J.J.: Dom może kupić (w krystkonizmie) jedynie właściciel domu
K. H-K. Właściciel domu dzięki ujemnemu pieniądzu może wymienić się własnością z innym właścicielem domu.
Robol, który nic nie posiada i nie starcza mu na komorne nie ma czym wymienić się

J.J.: Właściciel domu może mieć drugi dom i trzeci i czwarty, bo ma "ujemny pieniądz" "robol" zostaje w najmowanym

Rozproszenie własności osiągnięte taką metodą, że tylko ktoś kto ma może cokolwiek kupić

J.J: Kto ma grządkę może kupić grządkę, kto ma 10 ha może kupić 10 ha, kto ma pół planety może kupić całą , a "robole" wycenią jego majątek na 100 złotych i od tego zapłaci podatek
Nadal nie rozumiesz swojej idei?
K. H-K. : Doskonale rozumiem wasze idee.

Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>wolności człowieka = zmuszanie człowieka do sprzedania sadu, który uprawia 50 lat

Nikt cie nie zmusza.
Zapłać podatek od własności sadu i rób z nim co uważasz.

Zasoby są ograniczone.

Nikt nie będzie przymierał głodem, żeby paru pożyło tak jak lubi.
Albo efektywnie wykorzystujesz zasoby albo tracisz do nich prawo.

#47
27-12-2020 20:38
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>wolności człowieka = zmuszanie człowieka do sprzedania sadu, który uprawia 50 lat
>Nikt cie nie zmusza.

Nikt cie nie zmusza. = przychodzą bojówki cwaniaka, który wycenił

Nadal nie odwołałeś swojej bredni, że maszynista kolejowy budujący dom, może w każdej chwili sprawdzić co w danym dniu zrobili robotnicy na budowie

Nadal nie odwołałeś swojej bredni, że chirurg budujący dom, może w każdej chwili przerwać operację i sprawdzić co w danym dniu zrobili robotnicy na budowie

>Nikt nie będzie przymierał głodem, żeby paru pożyło tak jak lubi.
Przymieranie głodem = 25 000 zł miesięcznie
Paru ludzi = ponad 20 000 000 mieszkańców Polski

>Albo efektywnie wykorzystujesz zasoby albo tracisz do nich prawo.
Efektywne wykorzystanie = puszczenie w ugór w obawie przed zabraniem tuż przed zbiorami

Gospodarka = gra o sumie zerowej
Uniwersytet - pomocnicza szkoła
szarley - właściciel niewolników


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>Efektywne wykorzystanie = puszczenie w ugór w obawie przed zabraniem tuż przed zbiorami

W moim modelu za świadectwo własności, sprzedane pod naporem podatku albo utracone skutkiem braku możliwości zapłaty podatku, zawsze dostajesz kasę z najwyższej wyceny, która przypuszczalnie będzie x-krotnie wyższa od średniej wyceny, będącej podstawą opodatkowania.

O żadnym "zabraniu" nie może być mowy.

#49
27-12-2020 21:46
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>państwowy strażnik = wróg Hamerlika
>Raczej wróg uznania wartości, wolności i godności drugiego człowieka.
>Po co przekonywać innego człowieka skoro można go zastraszyć i zmusić?
>Po co cenić innego człowieka, skoro poprzez jego strach i złość można go kontrolować?
>Wam, dziadom, należy odebrać tyle narzędzi przemocy ile się tylko da.
>Zebyscie chcąc nie chcą musieli potraktować innego człowieka na równi sobie.

Pisałem z całą świadomością, iż ten osobnik ma w swej betonowej czaszce sfosylizowane przednie płaty czołowe a reszta to gluty.
Ciągle p*****li bez sensu.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#50
27-12-2020 22:35
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>państwowy strażnik = wróg Hamerlika
>Raczej wróg uznania wartości, wolności i godności drugiego człowieka.

Co to znów za oryginalne wyjście z sytuacji? Na Twoim przykładzie, z racji pierwszego z brzegu.
Za co mam Ciebie szanować? Ze siejesz tu ciemnotę, które nawet się nie wstydzisz magistrze podejrzanej konduity? Czym sobie zasłużyłeś na "szacunek"? Przecież nie jesteś komunikatywny na tyle by z Tobą zacząć interlokucję? To Ty masz takie zacięcie by nikogo nie czytać/słuchać i forsować swoje bzdury wbrew krytycznym uwagom rozmówcy? Ty sam nie masz własnej godności, ale żądasz od innych? A to "uznanie wartości" co oznacza? Twoją wartość? Jaką więc masz, napisz. No bufon zarozumiały na amen.

>Po co przekonywać innego człowieka skoro można go zastraszyć i zmusić?

Czy tak się dzieje na tym forum? Czy Tobie grożono? Widłami w gardło jak przyjedziesz na gruszki do pewnego forumowicza? A do czego ten forumowicz Ciebie zmusza, idioto? Ty mieszkasz w Berlinie on w Polsce w miejscu gdzie można hodować w sadzie gruszki. I co? Boisz się wyjść na Herter str. czy jak tam? Więc p*****lisz bez sensu czy nie?

>Po co cenić innego człowieka, skoro poprzez jego strach i złość można go kontrolować?

Czy to robi z Tobą szarley? O nieszczęsny! Czy Ty masz naprawdę gluty w tym Twoim mózgu?

>Wam, dziadom, należy odebrać tyle narzędzi przemocy ile się tylko da.

Czyli wg Twojego systemu jak? No nie można inaczej jak siłą. O witaj wspaniały duposystemie sprawiedliwości społecznej, co nam podajesz jak gówno nawet nie pocukrowane na złożonej gazecie. Ile w Tobie zawiści, złośliwości, nienawiści do innych ludzi, ile złego Ty chcesz siać. Tyś drań ostatni, niegodny tego by Tobie rękę podać gdy będziesz się topił w swoim szambie idiotyzmów i bredni.

>Zebyscie chcąc nie chcą musieli potraktować innego człowieka na równi sobie.

To jest znów wypowiedź niezrozumiała. A co my mamy się Tobą zachwycać? Pisać, że masz rację? A Ty potrafisz to uzasadnić? Bo jak dotąd zpomniałeś tego zrobić. Udowodniłeś to? NIE! No więc p*****lisz bez sensu czy nie? Taka zakłamana do cna gnida dworska.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Wenancjusz
>siejesz tu ciemnotę, które nawet się nie wstydzisz
>forsować swoje bzdury wbrew krytycznym uwagom rozmówcy

Nie sieję ciemnoty ani nie forsuje bzdur.
Snuję wizję alternatywnego świata niezgodną z waszym światem.
Tylko tyle i aż tyle.

Mam wartość, godność i prawo do wolności a ty musisz je uznać.
Ostatecznie nie pozostawię ci w tej kwestii żadnego wyboru.

>Tyś drań ostatni, niegodny tego by Tobie rękę podać gdy będziesz się topił w swoim szambie idiotyzmów i bredni.

Nakręcasz się tym, że kwestionuje wasze normy i autorytet.
Ostatecznie będziesz musiał zaakceptować moje istnienie i uwzględnić moje przekonania oraz dążenia.

To nie jest tylko twój świat!
On jest również mój.

Albo uznasz moje prawo do świata i moją znaczącą rolę w nim albo będzie między nami źle.
Twój wybór.

Ja uwzględniłem twoje potrzeby.
Teraz ty musisz uwzględnić moje.

#52
28-12-2020 07:48
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Efektywne wykorzystanie = puszczenie w ugór w obawie przed zabraniem tuż przed zbiorami
>W moim modelu za świadectwo własności, sprzedane pod naporem podatku albo utracone skutkiem braku możliwości zapłaty podatku, zawsze dostajesz kasę z najwyższej wyceny, która przypuszczalnie będzie x-krotnie wyższa od średniej wyceny, będącej podstawą opodatkowania.

Słownika cd
wolność = przymus sprzedania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#53
28-12-2020 07:50
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>To nie jest tylko twój świat!
>On jest również mój.
>Albo uznasz moje prawo do świata i moją znaczącą rolę w nim albo będzie między nami źle.
Jak dotąd, to ty nie uznajesz prawa innych do swojego świata. chcesz narzucić innym swoją wolę, na szczęście nie masz siły. Nikt za tobą nie idzie

>Ja uwzględniłem twoje potrzeby.
Kłamiesz

>Teraz ty musisz uwzględnić moje.
Sam na swoje zapracuj


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#54
28-12-2020 11:43
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>>Albo uznasz moje prawo do świata i moją znaczącą rolę w nim albo będzie między nami źle.

WRESZCIE! PO TAK DŁUGIM CZASIE WYJAWIŁ SWOJĄ PRAWDZIWĄ NATURĘ. Wylazło szydło z wora. A więc dyktat bezwzględny się ujawnił. Dziwne, że nie zauważa, że na razie sam się miota na tym forum i jedyny na świecie, kiedy nikt go już nie słucha i się nie interesuje, wymyślił para racjonalny duposystem, by ukryć za takim lichym parawanem swój właściwy cel do którego zmierza. Nie chodzi mu więc o żadnych roboli, o sprawiedliwy podział dóbr wytworzonych. Chodzi o to, że nikt nie widzi jego znaczącej roli w tym świecie. Nikt "bidoka" nie poklepie po plecach, nie przywiesi medalu, nie napisze jakiegoś peanu, nie ma piosenek o nim, taki Kim Ir Sen koreański. No co za zgniłek! Wiesz co by się stało gdyby jego duposystem przeforsował? Masakra! W pół roku każdą, nawet amerykańską, gospodarkę by rozsadził.
I popatrz jaki on zarozumiały, pieszczoszek. Uważa, iż ma pozycję wielce znaczącą w tym świecie. Sam walczy i ulepsza kapitalizm! To ci dopiero bohater! No toć rzygać się chce czytając jego wynurzenia!
Przecież to patologia szaleńca.

P.S.
I jeszcze się odgraża, że będzie źle, jak będziemy nieposłuszni jego woli i odpowiednio nieukładni wobec niego. No taka groźba na słabszych charakterach może doprowadzić do ustawicznej sraczki z powodu strachu. Ja dostałem sraczki ale ze śmiechu.
Ha ha ha ha! "Znacząca rola w świecie". Co za infantylnie pompatyczne bufonada!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Wenancjusz
>I jeszcze się odgraża, że będzie źle, jak będziemy nieposłuszni jego woli i odpowiednio nieukładni wobec niego.

Po prostu jeżeli nie uwzglednisz mojej woli to ja nie uwzględnię twojej.

Jezeli stworzysz organizacje społeczna, która będzie miała za cel mnie zniewolic dla waszego dobrobytu na mój koszt to ja będę budował przeciworganizacje waszej organizacji ażeby się spod waszej złej dominacji wyzwolić.

Co ci podyktowałem?

Jawność posiadłości?
Podatek od posiadłości na rzecz tych, którzy niczego nie mają, przekazywany w zasdniczej części bezpośrednio, okreslany w demokracji bezpośredniej?
Zaszyfrowanie portfeli, żebyście nie mogli z pomocą państwowych urzędników biedoty ze wszytstkiego okradac?

To ma być dyktat?

To jest tylko zdrowy rozsądek, który również może zadziałać w twoim interesie.

A że to grozi rozpadem waszych globalnych korpo i upadkiem waszych wielkich Panów, o których filmy robicie i książki piszecie - - cóż trudno!
Inni ludzie też mają wartość, tylko ja przycmiliscie wasza chorą, kapitalistyczną ideologią wielkich Panów.

Najwyżej napiszesz książkę o zwykłym człowieku.
Korona z głowy nie spadnie.

#56
28-12-2020 12:29
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Słownika cd

>Po prostu jeżeli nie uwzglednisz mojej woli to ja nie uwzględnię twojej.
= Deklaracja współpracy

>Jezeli stworzysz organizacje społeczna, która będzie miała za cel mnie zniewolic dla waszego dobrobytu na mój koszt
= jeśli Hamelik będzie musiał podjąć pracę

>to ja będę budował przeciworganizacje waszej organizacji
= będę pisał i pisał i pisał na fR

>ażeby się spod waszej złej dominacji wyzwolić.
= zakaz kradzieży

>Jawność posiadłości?
= jawność wszystkiego oprócz Hamerlika

>Podatek od posiadłości na rzecz tych, którzy niczego nie mają,
= podatek na rzecz Bezosa

>przekazywany w zasdniczej części bezpośrednio,
zasadnicza część = yyyyy? %

>okreslany w demokracji bezpośredniej?
= z utajnionym głosem Hamerlika

>Zaszyfrowanie portfeli,
= zakaz reklamacji

>żebyście nie mogli z pomocą państwowych urzędników biedoty ze wszytstkiego okradac?
Czysty populizm

>To ma być dyktat?
dyktat = spełnienie oczekiwań społeczeństwa

>To jest tylko zdrowy rozsądek,
= marzenia Hamerlika o niepracowaniu i niepłaceniu podatków

>A że to grozi rozpadem waszych globalnych korpo
= globalnej korpo Wena - emeryta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>= globalnej korpo Wena - emeryta

Skoro świat jest taki sprawiedliwy, dlaczego boisz się jawności kapitału?

Boisz się wyjawienia waszej sprawiedliwości?

#58
28-12-2020 14:10
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>= globalnej korpo Wena - emeryta
>Skoro świat jest taki sprawiedliwy,
Świat nie jest sprawiedliwy

>dlaczego boisz się jawności kapitału?
1 W obawie przed złodziejami
2 Dla ochrony prywatności
3 Bo nie poradzisz uzasadnić tej jawności

kapitał = rodzinny sad

Nie boję się jawności, boję się twoich pomysłów na wykorzystani tej jawności
i nie widzę w tym sensu, a ty jedyne co poradzisz to uciekać
Przykład oponiarza - ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>>>= globalnej korpo Wena - emeryta
>>Skoro świat jest taki sprawiedliwy,
>Świat nie jest sprawiedliwy
>>dlaczego boisz się jawności kapitału?
>1 W obawie przed złodziejami
>2 Dla ochrony prywatności
>3 Bo nie poradzisz uzasadnić tej jawności
>kapitał = rodzinny sad
>Nie boję się jawności, boję się twoich pomysłów na wykorzystani tej jawności
>i nie widzę w tym sensu, a ty jedyne co poradzisz to uciekać

Rozumiem, że złodziej nie zauważy twojego samochodu obok twojego domu a zapis wszystkich świadectw własności w publicznie jawnej księdze kapitału, kradzież mu ułatwi?

Co za ......, najprościej mówiąc wrogość.

Powiedzialem ci 1000x po co.

Dla ograniczenia koncentracji własności i dla pozostwienia w rękach biedoty minimum posiadłości.

Wiesz to ale jestes wrogiem tej idei.

Wszystko chcecie zawlaszczyc i uczynić z innych ludzi swoich niewolników.
Taki macie katolicki cel.

Dlatego trzeba was powstrzymać zanim zniszczycie ludzkie życie doszczętnie.

#60
28-12-2020 18:19
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>dlaczego boisz się jawności kapitału?
>>1 W obawie przed złodziejami
>>2 Dla ochrony prywatności
>>3 Bo nie poradzisz uzasadnić tej jawności
>>kapitał = rodzinny sad
>>Nie boję się jawności, boję się twoich pomysłów na wykorzystani tej jawności
>>i nie widzę w tym sensu, a ty jedyne co poradzisz to uciekać
>Rozumiem, że złodziej nie zauważy twojego samochodu obok twojego domu

Nie pozna stanu mojego konta
Samochód, dom są wbrew twoim błazeństwom całkowicie powszechnie znaną wlasnością

>a zapis wszystkich świadectw własności w publicznie jawnej księdze kapitału, kradzież mu ułatwi?
Tak.

>Powiedzialem ci 1000x po co.
Przykład oponiarza - 1000x ucieczka

>Dla ograniczenia koncentracji własności i dla pozostwienia w rękach biedoty minimum posiadłości.
Uzasadnienia brak
proponujesz leczenia raka płuc papierosami

1000x ominąłeś argument, że sprzyjasz koncentracji kapitału, Samochód może mieć tylko ten, kto już ma samochód

Kto nie ma samochodu, będzie taksówkarzem na cudzym bez możliwości dorobienia się własnej taksówki
Kto mieszka w najmowanym mieszkaniu nie ma prawa zbudować domu

znów ucieczka?
Oczywiście!

>Wiesz to ale jestes wrogiem tej idei.
Jestem wrogiem zakazu wychodzenia z biedy

>Wszystko chcecie zawlaszczyc i uczynić z innych ludzi swoich niewolników.
Chochoł
Jedyne na co cię stać, cenzorze

>Dlatego trzeba was powstrzymać zanim zniszczycie ludzkie życie doszczętnie.
Zjadłem nerkę twojej mamie, zjem i twojemu dziecku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365