 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2014 05:13 | Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Bilbord
2 na 18 |  Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić. Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum. W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski. A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia". lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.htmlwww.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > nakazałby takim pasterzom założenie rodziny i uczestnictwo w wychowaniu własnych dzieciJuż widzę te nagłówki: "KK zmusił mnie, żebym wyszła za księdza, a to był tylko romans".
bembergiem w berg |
#62 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > >Nieco to naciągane> Ej, panie worku szanowny. A gdzie "życzliwa interpretacja"?No przecież życzliwie napisałem, że naciągane, a nie wyssane z brudnego palca.
bembergiem w berg |
#63 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > Gdyby kościół był lojalny i dobroduszny, kierował się dobrem dzieci, a nie swoim - nakazałby takim pasterzom założenie rodziny..."Prof. Józef Baniak: 60 proc. księży w skali badań jest w związkach z kobietami. 12 - 15 proc. ma z nimi dziecko. " natemat.pl(*)iwa-skala-jest-jeszcze-wiekszaTą grupką "kochających inaczej" powinny zająć się studia gender.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#64 4 na 4 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Bilbord | > >.istnieje ok. 2000 dzieci księży pozbawionych oficjalnie alimentów i ojca.> "Oficjalny brak alimentów i ojca" to patologia społeczna z całkiem innej półki. Nie ma ona żadnego związku z ateizmem i naruszaniem zasad świeckości państwa, a z klerykalizmem kraju związek ma w zasadzie nikły.Nazywać to zjawisko "patologia społeczna"? Adekwatnie byłoby problemem społecznym stworzonym przez kościół katolicki na czele którego stoją obłudni papieże w tym JP2. Cala hierarchia krk śmieje się w nos własnym wiernym a koszty wychowania "dzieci kościoła" ponosi cale społeczeństwo. |
#65 4 na 4 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Bilbord | > Tyle że umieszczanie na nich JP2 jest akurat słabym pomysłem - nie ma dowodów ani na to że to jego rodzina, ani też na to że czuli się przez niego skrzywdzeni.JP2 był zwierzchnikiem kościoła katolickiego i podobnie jak w wypadkach ukrywania pedofilii jest odpowiedzialny w całości za krycie swoich pracowników w nie tylko moralnym oszustwie jakim jest wyparcie się własnego potomstwa. W cywilnym życiu każdy ojciec jeśli nie czuje się zobowiązany do utrzymania własnego potomstwa jest zmuszany sądownie czy tez nie ? |
#66 1 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Bilbord | > Cala hierarchia krk śmieje się w nos własnym wiernymDobrze im tak. > koszty wychowania "dzieci kościoła" ponosi cale społeczeństwo.Za ten stan rzeczy odpowiedzialne są też matki. Poza tym dzieci księży są dziećmi księży, a nie żadnego "kościoła". A zważywszy, że księża są rozpoznawalni i niełatwo im się przedzierzgać w "cywilów" zapewne ich dzieci stanowią bardzo niewielki margines. A jeszcze dodam, że parafianki romansujące z księżmi psują Kościół od środka, powinniśmy więc ich działania popierać.  |
Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord |
> W samym płodzeniu nic, ale robienie tego zawsze, gdy "ma się na to ochotę", wydaje się już nieco kontrowersyjne.Czy na stosunki damsko męskie trzeba zawsze patrzeć przez pryzmat przemocy i gwałtu? Przecież spora część mężczyzn podejmuje czynności seksualne wobec kobiet zupełnie dobrowolnie, po prostu z ochoty na nie. Insynuowanie, że czynność płodzenia może być podejmowana przez mężczyzn tylko na skutek agresywnego i napastliwego zachowania kobiet, nieustępliwie domagających się seksu bez względu na postawę ich męskich partnerów, uważam za gruuubą przesadę.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#68 1 na 1 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord |
W sumie, co byłoby w tym złego, gdyby obywatel Wojtyła miał gromadkę dzieciaczków z jedną, a może nawet z kilkoma kobietami naraz? Mi by to nie przeszkadzało. Zauważmy, że cała kontrowersja tego bilbordu zasadzona jest na głęboko chorobliwej hipokryzji katolicyzmu w sferze erotycznej i seksualnej. Jak można mężczyźnie czynić zarzut z tego, że ma ludzkie odruchy, że chce mieć kobietę i dziecko, rodzinę? Okazuje się, że można - jest to możliwe na gruncie katolicyzmu, co tylko dowodzi, że jest to jedna z najbardziej zwyrodniałych form chrześcijaństwa.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#69 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Bilbord | > przydałaby się cała kampania, złożona z kilku różnych plakatów, chociażby od Sztucznych FiołkówPrzejrzałam trochę tę stronkę i mi się jeden ateistyczny "fiołek" wymyślił. Gdyby doszło do współpracy Fiołków z plakatową fundacją, chętnie się nim podzielę. |
#70 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Bilbord | |
#71 1 na 1 | panTeista (6811 punktów) | Odp: Bilbord | > W sumie, co byłoby w tym złego, gdyby obywatel Wojtyła miał gromadkę dzieciaczków z jedną, a może nawet z kilkoma kobietami naraz? Mi by to nie przeszkadzało.> Jak można mężczyźnie czynić zarzut z tego, że ma ludzkie odruchy, że chce mieć kobietę i dziecko, rodzinę?Czy dzieciaczki byłyby zadowolone, że tatuś nie uczestniczy fizycznie w ich wychowaniu? Czy dobrowolne alimenty zastąpią rzeczywistą obecność i wzorzec taty? Wobec tych kleryków którzy mają nieformalnie dzieci zarzutem jest brak zgodności słów z czynami, hipokryzja.
Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch |
#72 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > Ateiści potrafią mieć o wiele więcej smaku.A kto powiedział, że tabloid ma być smaczny? Ma działać, wqrwiać, prowokować. Spełni swoje zadanie, jeśli ktoś go nocą obleje farbą, zniszczy, spali. Tabloid może być dada. (Ten nie jest.)
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#73 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Bilbord | > >Ateiści potrafią mieć o wiele więcej smaku.> A kto powiedział, że tabloid ma być smaczny?> Ma działać, wqrwiać, prowokować. Spełni swoje zadanie, jeśli ktoś go nocą obleje farbą, zniszczy, spali.I to to chodzi, żeby go ktoś spalił, zniszczył? W odwecie spali się jakiś krzyż, wymyśli kilka następnych głupich plakatów. Potem odwet z drugiej strony - zaostrzenie przepisów o obrażaniu uczuć... "Spaliliśmy Magdeburg, bo oni spalili Willen, bo my spaliliśmy jakąś wioskę, bo oni spalili młyn. A młyn kazał spalić książę, bo zasłaniał mu widok na jezioro albo może dlatego że młynarka była zbyt cnotliwa" A zaczęło się od wyrzucenia przez okno dwóch posłów, którym nic się nie stało bo wylądowali na kupie gnoju. Nie mości Diogenesie, jeśli zależy Ci na poszanowaniu praw mniejszości wyznaniowych w Polsce , w tym także ateistów to nie ośmieszaj argumentów zwolenników świeckiego państwa. Nie zagłuszaj argumentów o finansowaniu przez Państwo katechezy, kapelanów, budowy kościoła głupim plakatem i użalaniem się że ktoś go spalił. |
#74 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > parafianki romansujące z księżmi psują Kościół od środka...Co w końcu jest centrum Kościoła: serce Jezusa czy pochwa?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#75 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Bilbord | > Co w końcu jest centrum> Kościoła: serce Jezusa> czy pochwa?Jezus na pewno jest w centrum chrześcijaństwa. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|