>W co (w kogo) wierzy "Bóg", jeśli jest osobą wierzącą? To Ty najpierw wytłumacz skąd bierze się takie Twoje wyobrażenie, że Bóg jest w ogóle osobą. Wskaż tę osobę. Jak to sobie wyjaśnimy, to będziemy się mogli zastanowić nad tym, czy jest on osobą wierzącą, czyli czy przyjmuje coś za prawdziwe bez racjonalno-empirycznego uzasadnienia.
Ponieważ zauważyłem, że masz bardzo ścisłe wymagania co do rzeczowości wpisów - adekwatnie zresztą do tematu wątku - już spieszę z konkretną odpowiedzią:
ON WIERZY W SIEBIE!
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |