 |
Wiarygodność ewangelii kanonicznych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2012 10:30 | julian (1206 punktów) (zablokowany) | Wiarygodność ewangelii kanonicznych
1 na 3 | W związku z tym, że w dyskusji o odpowiedzialności Krk z Holocaust, pojawiły się argumenty związane z wiarygodnością ewangelii, to postanowiłem taki wątek założyć. Zachęcam wszystkich do dyskusji. Początek tych rozmów www.racjonalista.pl/forum.php/s,525127/z,0/d,7. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 #106 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | > Musimy kończyć wątek, bo już rzeczywiście odbiegł od meritum.<Nie ma zmartwienia. Ten wątek już tu leciał przed rokiem lub coś koło tego. marek bielecki brał w nim też udział, wtedy był to mbielecki. Niekoniecznie musiał być to marek, mógł być np: mateusz. Ale to też ewangelista i naoczny świadek. Później mbielecki się publicznie pożegnał, niektórzy życzyli mu krzyż na drogę. Jeżeli Pan marek bielecki też się pożegna, to nie ma czym się martwić. Wróci jako łukasz bielecki. |
#107 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | Ależ absolutnie nie zabraniam ci prób. To głęboko ludzkie i humanistyczne. Z całego serca życzę powodzenia. Przechodzę na Ty i mam nadzieję, że się nie gniewasz. Jeśli uda ci się wykazać, że z Marka zostało coś więcej, niż tylko tępy mur dogmatycznej wiary, ja pierwszy będę się cieszył. Ja naprawdę bardzo lubię ludzi i życzę im jak najlepiej  |
#108 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | Boskie! "Czytanie z torbą na głowie" - dokładnie tak, właśnie na tym polega ów konsensus sławnych biblioznawców. Mają torby z tego samego marketu  |
#109 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | Gniewam? A za co, można wiedzieć?  "Idę więc na wschodnie" rubieże Marka, zaprzęgając w to całą moją wiedzę począwszy od Freuda, chyba jest tam jaka cywilizacja?  Na marginesie - chętnie nauczę się tu czegoś od Was, religia i poszczególne zdarzenia z historii z tym związane to jest wiedza którą jakoś przez lata zaniedbywałem, jest to dla mnie b.pouczające - z tym większą frajdą tu wchodzę. Pazdrawljaju tjebja z Rasiji (tymczasowo) |
#110 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | . > >>>Koryguję mój pogląd, nie jest pan osamotniony w swojej negatywnej ocenie działalności p. Andrzeja.> No to jeszcze tu proszę zerknąć (nie tylko ten wpis i jego punktację, ale także wcześniejsze i późniejsze): www.racjonalista.pl/forum.php/s,456779#w457084Na przykład ten: www.racjonalista.pl/forum.php/s,456779/z,0#w456844Oj Panie Mareczku, oczywiście, że jest grupka osób na tym forum, która mnie nielubi, a nawet wprost nienawidzi, ale niech Pan weźmie też to pod uwagę, że to jest wprost celem mojego pisania. Bardzo lubię i szanuję ludzi, niezależnie od ich poglądów i poziomu wiedzy, ale też są rzeczy, których nienawidzę, a jest to: głupota, obłuda i pazerność na dobra doczesne. Uważam śmiech i drwinę za najlepszą broń do walki z tymi charakterologicznymi przejawami, a nic bardziej zadufanych głupków nie złości od wyśmiewania się z ich mądrości. Panie Marku, jestem całkowicie pewien, że gdybym przy tym nie przedstawiał racjonalnych argumentów, to nie byłbym przez znakomitą większość tak dobrze tu odbieranym jak jestem. To jest forum skierowane do racjonalistycznej inteligencji, a więc ludzi samodzielnie myślących, otwartych na świat i ciekawych świata. Ludzi poszukujących prawdy i zrozumienia rzeczywistości. Tak, ta wyliczanka Pana Gegebege: www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,523581#w523951 jest także wyrazem mojej bezsilności w rozmowach z ludźmi całkowicie zamkniętymi na racjonalną argumentację. Zupełnie nieprzemakalnych na wiedzę wychodzącą poza ich fundamentalizm. Ludzi uważających, że posiadają patent na jakąś Prawdę i usiłujących ten kit na siłę wcisnąć innym. Miłego dnia. @@@ . |
Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych |
> Bardzo lubię i szanuję ludzi, niezależnie od ich poglądów i poziomu wiedzy, ale też są rzeczy, których nienawidzę, a jest to: głupota, obłuda i pazerność na dobra doczesne. Uważam śmiech i drwinę za najlepszą broń do walki z tymi charakterologicznymi przejawami, a nic bardziej zadufanych głupków nie złości od wyśmiewania się z ich mądrości.Panie Andrzeju, jesteśmy zatem bardzo podobni!  |
#112 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | . > Panie Andrzeju, jesteśmy zatem bardzo podobni!  Tak, daje się zauważyć Pańskie próby odbijania piłeczki. Niech Pan dalej próbuje, choć proszę nie zapominać przy tym o ostrzeżeniu Fredry: Fraszka! - Małpa nie cielę, Sobie poradzi: Skąd ukrop ciecze, Tam palec wsadzi. "Aj! Gwałtu! Piecze!" Nie ma co czekać, Trzeba uciekać! Małpa w nogi Ukrop za nią - tuż, tuż w tropy, Aż po progi. Tu nie żarty - parzy stopy... Dalej w okno... Brzęk! Uciekła! Że tylko palce popiekła, Nader szczęśliwa. - Tak to zwykle w życiu bywa Najbardziej charakterystyczną moją cechą już od dzieciństwa była niepokorność i wątpliwości wobec nawet największych autorytetów. Nigdy nikomu w nic nie wierzyłem, tak do końca i każdą rzecz starałem się sam sprawdzić. Twierdzi Pan, iż jesteśmy podobni, to niech Pan najpierw odrzuci wszelkie autorytety, na których Pan się całkowicie intelektualnie zawiesił i zacznie myśleć samodzielnie (krytycznie wobec wszystkich, a nie tylko Bogusławskiego). Może Pan zacząć od np. Ewangelii: kazik1.republika.pl/Inne/ForgedOrigins.htm skoro jesteśmy w tym wątku. Miłego dnia. @@@ . |
Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | |
#114 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | . > Tony Bushby - nie słyszałem o takim bibliście...  Ja też pierwsze słyszę. Szczególnie poniższa informacja uwiarygodnia go w moich oczach. O autorze:
Australijczyk Tony Bushby został biznesmenem i przedsiębiorcą wcześnie w swoim dorosłym życiu. Założył interes w postaci wydawnictwa czasopism i spędził 20 lat badając, pisząc i publikując własne czasopisma, głównie na rynki Australii i Nowej Zelandii.
Mając mocne przekonania duchowe i zainteresowanie tematami metafizycznymi, Tony rozwinął długotrwałe związki z wielu zrzeszeniami i towarzystwami świata, które pomagały mu w jego badaniach przez udostępnianie swoich archiwów.
W czasopiśmie NEXUS 14/01-03 została opublikowana seria artykułów Tony'go pod tytułem "The Criminal History of the Papacy" [Kryminalna historia papiestwa]. Tony jest autorem kilku książek: The Bible Fraud [Biblijne oszustwo] (2001; recenzja w NEXUS 8/06 z wyjątkami w NEXUS 9/01-03), The Secret in the Bible [Tajemnica w Biblii] (2003; recenzja w 11/02; wyjątek "Ancient Cities under the Sands of Giza" [Starożytne miasta pod piaskami Gizy], w 11/03); The Crucifixion of Truth [Ukrzyżowanie prawdy] (2005; recenzja w 12/02) i The Twin Deception [Podwójne oszustwo] (2007; recenzja w 14/03). Książki te są dostępne w biurach NEXUSa i w Joshua Books, www.joshuabooks.com.
Ponieważ Tony Bushby energicznie chroni swoją prywatność, korespondencja do niego powinna być kierowana poprzez NEXUS Magazine, PO Box 30, Mapleton Qld 4560, Australia, fax +61 (0)7 5442 9381. > Czy Pan naprawdę poważnie traktuje te spekulacje?... Całkowicie serio!  Ale tu właśnie też się różnimy. Traktuję te informacje bardzo sceptycznie, ale ich nie odrzucam, tak a priori , ze względów ideologicznych. Na pewno nie jest to fiction, co najwyżej science fiction, a jeżeli tak, to warte jest refleksji. Gdy uważa Pan to tylko za stek bzdur, to niech Pan te bzdury po prostu wykaże. Naprawdę przeczytam tą Pańską polemiczną recenzję tego artykułu z dużym zainteresowaniem. Z jeszcze większym przeczytam polemikę z koncepcjami przedstawionymi wyżej przez pana Andrzeja Michalskiego. Odrzucanie ze wstrętem wszystkiego, na co władza duchowna nie wydała zezwolenia na czytanie, może jest i bardzo katolickie, ale jest także bardzo irracjonalne, a to racjonalistyczne forum. Tu nie ma tematów tabu. Miłego dnia. @@@ . |
#115 -1 na 3 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | Nie warto odnosić się do każdej bzdury - życie jest za krótkie. |
#116 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | . > Nie warto odnosić się do każdej bzdury - życie jest za krótkie.A ja jednak z Panem wymieniam się postami i nie uważam tego za całkiem bezwartościowe. Wybór z Pańskiego ostatniego wątku: www.racjon(*).php/z,0/d,43/s,511985#w521225www.racjon(*).php/z,0/d,43/s,511985#w520278www.racjon(*).php/z,0/d,43/s,511985#w520302www.racjon(*).php/s,511985/z,0/d,51#w522449Mamy tu mądrości, którymi Pan się zajmuje. Rzeczywiście powaga! Kawa na ławę!Nie jest znana Panu żadna katolicka krytyka tych tekstów, a sam to nie ma Pan ani odwagi, ani kompetencji. Miłego dnia. @@@ . |
#117 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych |
> Czy naprawdę Pan święcie wierzy, że tylko dwie osoby z naszego forum chciałyby Pana zablokować ze względu na trollowanie?Ani przez chwilę o tym nie myślałem. Zupełnie mnie to nie obchodzi. |
#118 1 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Wiarygodność ewangelii kanonicznych | Ale dobrze by było czasem pomyśleć, iż religia odziedziczona po ojcach może być tylko klapkami na oczach, które nie pozwalają Panu przeczytać żadnego tekstu uczciwie i ze zrozumieniem, chyba, że jest to tekst potrzymujący odziedziczone przez Pana urojenia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|