Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia z klocków lego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-04-2009 01:21Maciej Twardowski (2606 punktów)Biblia z klocków lego
Ocena 4 na 4
Nie mogłem się powstrzymać żeby o tym nie napisać - www.thebricktestament.com/ Warto sobie przejrzeć, ludzka kreatywność nie zna granic.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>ludzka kreatywność nie zna granic.
Więc ciekawe czy kiedyś zrobią też lego-porno. Powinni być dobrzy w te klocki.
.
16-04-2009 08:05 
 Ocena 1 na 1
Maciej Twardowski (2606 punktów)
>>ludzka kreatywność nie zna granic.
>Więc ciekawe czy kiedyś zrobią też lego-porno. Powinni być dobrzy w te klocki.
>.

Aj tam, Lego porno to suchar starszy niż internet, parę dobrych lat temu już widziałem, nawet ludzki miały "doklejone"
16-04-2009 08:21 
 Ocena 6 na 6
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Aj tam, Lego porno to suchar starszy niż internet, parę dobrych lat temu już widziałem, nawet ludzki miały "doklejone"
A więc wtedy pokazali, że są dobrzy w te klocki , a teraz, że lego robią z pasją.
.
Agnostyk (3006 punktów)
>Nie mogłem się powstrzymać żeby o tym nie napisać - www.thebricktestament.com/ Warto sobie
>przejrzeć, ludzka kreatywność nie zna granic.

Najbardziej podoba mi się NEW! z księgi Apokalipsy

A tak serio to myślę, że w Szwecji Biblię traktuje się tak jak klocki - tylko do zabawy (raczej fanatycznych katolików tam nie znajdziesz).

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
zolv (1640 punktów)
Pisałem o tym ponad rok temu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,122535

"Wszyscy mamy dwie matki: matematykę i nadzieję"
16-04-2009 09:09 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)
>Pisałem o tym ponad rok temu
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,122535

   Nie tylko pisałeś, ale też i wybrałeś co smakowitsze kawałki.

   Ten, obrazujący wers Rdz 4,1, jest bardzo wymowny:


   Trudno się dziwić, że dwa rozdziały dalej - Rdz 6 - Bóg zsyła Potop na to rozpustne towarzystwo.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
16-04-2009 09:18 
 Ocena 3 na 3
Maciej Twardowski (2606 punktów)
Nawet na dole strony jest ostrzeżenie:

CONTENT NOTICE - The Bible contains material some may consider morally objectionable and/or inappropriate for children. These labels identify stories containing:
N = nudity S = sexual content V = violence C = cursing

Nic dodać nic ująć
Piątkowski (5131 punktów)
Kiedyś w TV pokazali klocki lego z których budowało się obóz koncentracyjny, ludziki w mundurach, więźniowie z noszami oraz krematorium....to dopiero była perwersja....
16-04-2009 15:13 
 Ocena-2 na 2
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
> klocki lego z których budowało się obóz koncentracyjny
>to dopiero była perwersja....

Nie perwersja, tylko marketingowy strzał w dziesiątkę, bo kilkadziesiąt milionów Niemców nie miało problemu z prezentem pod choinkę dla swoich pociech.
Aneta Dziwińska
Piątkowski (5131 punktów)
uuu...zaleciało rasizmem
16-04-2009 21:34 
 Ocena 1 na 1
Maciej Twardowski (2606 punktów)
zaleciało, ale przytłaczającym prymitywizmem.
16-04-2009 21:49 
 Ocena-1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Oto słowa Polki-Katoliczki.
Rzygać się chce.

   
16-04-2009 22:08 
 Ocena-1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
   
Odpowiem zbiorczo do kilku postów.

>uuu...zaleciało rasizmem (Piątkowski)

Uuu, nie wiemy, co to rasizm.

>zaleciało, ale przytłaczającym prymitywizmem. (Maciej Twardowski)

Niektórzy nie lubią religijnych, inni Niemców. W zależności, co jest trendy w danej grupie, inne przyjmuje się kryteria uznania czegoś za przytłaczająco prymitywne.

>Oto słowa Polki-Katoliczki. (kulka_na_mole)

Że Polką jestem, to wiem, ale że katoliczką?

>Rzygać się chce. (kulka_na_mole)

W żadnym wypadku nie wstrzymuj. I potup nóżką ze złości.
Aneta Dziwińska
16-04-2009 22:25 
 Ocena 1 na 1
Maciej Twardowski (2606 punktów)
Zwała, w ogóle temat o czymś innym a tutaj jakieś niemco-polko-katoliczki. Jestem trendy w swojej grupie - nie mam nic do wierzących/niewierzących oraz Niemców/Nie-niemców - więc generalnie chyba nie mam nic do nikogo, także swoje kryteria i trendy zasadź sobie w doniczkę, może dadzą jakieś owoce po których ich poznasz
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Daruj sobie te twoje wpisy.
Nie musisz już nikogo przekonywać, żeś prymitywna.

   
Małgorzata (3242 punktów)
>Nie musisz już nikogo przekonywać, żeś prymitywna.

   Jak mam Cię przekonać, że ten tekst do eleganckich nie należy? Ostrzeżenie wystarczy?

   Pozdrawiam

kol jom hu hizdamnut chadasza
17-04-2009 20:18 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Ohydny szowinizm jest cacy, nazwanie ohydnej szowinistki prymitywną jest be.

Nieciekawy masz system wartości.

   
Wojtek (3465 punktów)
Na tym forum "be" są:
1) chamstwo w stosunku do innych użytkowników, niezależnie od tego kim są,
2) dyskusje z decyzjami moderatorów.

Pozdrawiam

P.S. Chamstwo to z którego systemu wartości wzięte?




ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
17-04-2009 22:22 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Nie fikaj rycerzyku w imieniu damy, bo może się okazać, że dama nie życzy sobie, aby rycerzyk traktował ją jako niezdolną do wypowiedzi we własnym imieniu.
   
17-04-2009 22:51 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)
>   Nie fikaj rycerzyku w imieniu damy, bo może się okazać, że dama nie życzy sobie, aby rycerzyk traktował ją jako niezdolną do wypowiedzi we własnym imieniu.
>   

   Całkiem przypadkiem zarówno rycerzyk jak i dama są moderatorami. Za dyskusje z nimi należy Ci się, zgodnie z § 19. 3. Regulaminu, ban jednodniowy.

   POzdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Całkiem przypadkiem zarówno rycerzyk jak i dama są moderatorami.
To z pewnością przeznaczenie...
19-04-2009 11:07 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Za dyskusje z nimi należy Ci się, zgodnie z § 19. 3. Regulaminu, ban jednodniowy.
Cytat:
§ 19. 3. Kwestionowanie decyzji moderatora skutkuje jednodniowym zablokowaniem dostępu do Forum.

Podciąganie dyskusji z moderatorem pod kwestionowanie decyzji moderatora jest nieuczciwym nadużyciem.

A teraz możesz mnie ponownie zablokować.

   
placownik (17853 punktów)

>>>Za dyskusje z nimi należy Ci się, zgodnie z § 19. 3. Regulaminu, ban jednodniowy.
>Cytat:
§ 19. 3. Kwestionowanie decyzji moderatora skutkuje jednodniowym zablokowaniem dostępu do Forum.

>Podciąganie dyskusji z moderatorem pod kwestionowanie decyzji moderatora jest nieuczciwym nadużyciem. A teraz możesz mnie ponownie zablokować.

   Blokowanie wcale mnie nie rajcuje. Jeśli jednak będziesz "aprobował" ostrzeżenia moderatorów (oby nie było do nich powodu) w taki sposób, w jaki to uczyniłeś w stosunku do ostrzeżenia Małgorzaty, to będę musiał to robić.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
19-04-2009 18:52 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Nie mam zamiaru aprobować czyjegoś postępowania tylko dlatego, że ma nade mną władzę. Nie mam też zamiaru rezygnować z wyrażania moich opinii tylko dlatego, że komuś mogą się one nie podobać.
I nie mam zamiaru zmienić zdania co do tego, że banując mnie, tak naprawdę postąpiłeś niezgodnie z tym zapisem, na który się powołałeś.

   
19-04-2009 22:58 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Trudno mi się nie wtrącić.
Jakoś nie potrafię być obiektywny bo Wojtka moderatora wyjątkowo nie znoszę, głównie za jego zrywy ze snu moderatorskiego.
Trudno mi też wierzyć w jego obiektywizm jako moderatora gdy w wątku pojawi się wspomniana dama
Do dzisiaj boje się wchodzić do działu 'Oaza spokoju'
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Moderacja poglądów, cenzurowanie opinii - to choroba, która od lat męczy to forum.

Bardzo wiele osób, niegdyś aktywnych uczestników tego forum, odeszło stąd na zawsze, bo nie mogli znieść tej hipokryzji między oficjalnie głoszonymi na portalu wartościami i cenzorską rzeczywistością.

   
20-04-2009 01:07 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>Moderacja poglądów, cenzurowanie opinii - to choroba, która od lat męczy to forum.

   Nie narzekaj, boś nie tak dawno w pewnym wątku baty od innych dostał, a moderacja wspierała Cię nie tylko swoimi plusami.

   Pozdrawiam


kol jom hu hizdamnut chadasza
20-04-2009 01:20 
 Ocena 2 na 2
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Bardzo wiele osób, niegdyś aktywnych uczestników tego forum, odeszło stąd na zawsze, bo nie mogli znieść tej hipokryzji między oficjalnie głoszonymi na portalu wartościami i cenzorską rzeczywistością.[/color]
Żałuję, że odszedł Marek Czeszek,IQ955.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,152809#w153524
Nie wiem, dlaczego nie widać Zbysława Śmigielskiego. Prawdopodobnie wykończył go Jurek Adamiak...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,175781#w176236
Ogólnie uważam, że niektórych ponosi ambicja i źle rozumiane poczucie honoru(nie mylić z humorem).
Słabsze osobniki podlegają naturalnej eliminacji.

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
20-04-2009 06:55 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Nie wiem, dlaczego nie widać Zbysława Śmigielskiego. Prawdopodobnie wykończył go Jurek Adamiak...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,175781#w176236

   W tych zdaniach, Zbyszku, prawdziwe są tylko słowo: "prawdopodobnie" oraz link do tekstu nie oddającego meritum sprawy, a najbardziej sensowne jest Twoje "nie wiem", na czym "Prawdziwy Harcerz Racjonalista", jakiego grasz, mógłby poprzestać... choć nie musi..
   Ja uważam, że Śmigielski "wykończył" się- ogólnie ujmując- sam, przy bezstronnej pomocy pluralizmu.

>Ogólnie uważam, że niektórych ponosi ambicja i źle rozumiane poczucie honoru(nie mylić z humorem).

   Tutaj zabrakło mi wykładni "dobrze rozumianego poczucia honoru (nie mylonego z humorem)" wg Zbyszka Bryłowskiego .

>Słabsze osobniki podlegają naturalnej eliminacji.

   Jak to w życiu.

   Pozdrawiam.
21-04-2009 09:18 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>... jakiego grasz,
Ja nie z tych, co grają. To nie moja bajka.
Dla mnie życie nie jest "grą".

>   Ja uważam, że Śmigielski "wykończył" się- ogólnie ujmując- sam, przy bezstronnej pomocy pluralizmu.
Bardzo ładnie to ująłeś. Dodam tylko, że moim zdaniem był to pluralizm "opresyjny".

>   Tutaj zabrakło mi wykładni "dobrze rozumianego poczucia honoru (nie mylonego z humorem)" wg Zbyszka Bryłowskiego .
Honorowo jest stawić czoła oponentowi, zakładając jednocześnie, że to on może mieć rację.
Trzeba umieć różnić się pięknie.
Złośliwości i uszczypliwości nie świadczą o klasie.

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
21-04-2009 10:22 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Ja nie z tych, co grają. To nie moja bajka.
>Dla mnie życie nie jest "grą".
   Mógłbym Ci uwierzyć na słowo.

>>   Ja uważam, że Śmigielski "wykończył" się- ogólnie ujmując- sam, przy bezstronnej pomocy pluralizmu.
>Bardzo ładnie to ująłeś. Dodam tylko, że moim zdaniem był to pluralizm "opresyjny".
   Jasne... tak jak kiedyś była "socjalistyczna sprawiedliwość", a teraz "moralność chrześcijańska".

>>   Tutaj zabrakło mi wykładni "dobrze rozumianego poczucia honoru (nie mylonego z humorem)" wg Zbyszka Bryłowskiego .
>Honorowo jest stawić czoła oponentowi, zakładając jednocześnie, że to on może mieć rację.
>Trzeba umieć różnić się pięknie.
>Złośliwości i uszczypliwości nie świadczą o klasie.

   Ok, więc honorowo uzasadnij swoje... racje w "tym":

>Nie wiem, dlaczego nie widać Zbysława Śmigielskiego. Prawdopodobnie wykończył go Jurek Adamiak...

   ... zakładając, że to ja mam rację - tylko wysil się na obiektywną analizę mojej ze Śmigielskim "sprzeczki" w świetle całokształtu naszej forumowej korespondencji, a nie na podstawie jednego postu... bo już z tego "dowodu" www.racjonalista.pl/forum.php/s,175781#w176236 dość się naśmiałem.

   Pozdrawiam.

P.S. Zauważ, że nie czepiam się humorystycznej wręcz "zasadności", użytego przez Ciebie słowa: "wykończył", tylko w świetle Twojego "mętnego umoralniania" mnie, zaczyna mi zależeć na wyjaśnieniach merytorycznych....
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>   Ok, więc honorowo uzasadnij swoje... racje w "tym":
>>Nie wiem, dlaczego nie widać Zbysława Śmigielskiego. Prawdopodobnie wykończył go Jurek Adamiak...
>   ... zakładając, że to ja mam rację - tylko wysil się na obiektywną analizę mojej ze Śmigielskim "sprzeczki" w świetle całokształtu naszej forumowej korespondencji, a nie na podstawie jednego postu...
>P.S. Zauważ, że nie czepiam się humorystycznej wręcz "zasadności", użytego przez Ciebie słowa: "wykończył", tylko w świetle Twojego "mętnego umoralniania" mnie, zaczyna mi zależeć na wyjaśnieniach merytorycznych....
www.racjonalista.pl/forum.php/s,175781#w176654
O.K.
Zajrzałem powtórnie do tamtego wątku. Faktycznie Zbysław poczuł się urażony zachowaniem moderatora. Twój opresyjny styl, wywieranie nacisku, przypieranie do muru(oczywiście wszystko zgodne z regulaminem) wyprowadziło Zbysława z równowagi, co skutkowało argumentami personalnymi. Być może, jak napisałem wówczas w jednym z postów, okazałeś się lepszy od mistrza w posługiwaniu się słowem, i tak go to ubodło?
W związku z tym to wykończył go wezmę w cudzysłów i dodam .

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: To "wykończył go" należało rozumieć raczej w świetle późniejszego zdania, że "słabsze osobniki podlegają eliminacji".
Po prostu takim okazał się wówczas Zbysław. Przyczyna tkwiła w nim samym.
Cytat:
Jeśli szukasz winnego/winnych swoich rozczarowań - nienachalnie sugeruję spojrzeć w lustro./ Jerzy Adamiak


Prawda jest jedna.
20-04-2009 10:29 
 Ocena 9 na 9
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Zaplątałem się na forum, zwabiony kolejnymi postami w jednym z moich wątków - i trafiłem na toto:

>Nie wiem, dlaczego nie widać Zbysława Śmigielskiego. Prawdopodobnie wykończył go Jurek Adamiak...

   Nuda mnie "wykończyła", nuda... Adamiak nie osiągnął takiego poziomu, nawet na swoim dachu.

>Ogólnie uważam, że niektórych ponosi ambicja i źle rozumiane poczucie honoru (nie mylić z humorem).

   A jeśli ponosi humor (nie mylić z honorem)?

>Słabsze osobniki podlegają naturalnej eliminacji.

   Też, ale najpierw chowają się przed deszczem.
.
20-04-2009 12:46 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>   Zaplątałem się na forum, zwabiony kolejnymi postami w jednym z moich wątków...

   Jasne, akurat Śmigielski przechodził nieopodal i wpadł na chwilkę.

>   Nuda mnie "wykończyła", nuda... Adamiak nie osiągnął takiego poziomu, nawet na swoim dachu.

   Duuuży plusik za "gejzery nudy" w "pożegnalnych" postach zwłaszcza, też.
21-04-2009 13:01 
 Ocena 3 na 3
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>   Jasne, akurat Śmigielski przechodził nieopodal i wpadł na chwilkę.

Też mi się w to nie chce wierzyć. Zbysław niewątpliwie podąża waszym śladem i czyta namiętnie waszą twórczość, szczególnie tę rymowaną, i biedzi się po nocach, żeby taką czterowersową rymowankę stworzyć, ale gdzie mu tam do was, Adamiak.

>>   Nuda mnie "wykończyła", nuda...

O nudzie też mowy być nie może, bo i jak? Dyskusje idą pełną parą, ważne zagadnienia są omawiane, gwiazdy forumowe wybuchają tu pełnym blaskiem i świecą tak, że się na nie patrzeć nie da.
Aneta Dziwińska
21-04-2009 13:53 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>... gwiazdy forumowe wybuchają tu pełnym blaskiem i świecą tak, że się na nie patrzeć nie da...

   ... to belvederciny post supernową się żarzy...
21-04-2009 14:02 
 Ocena 3 na 3
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
> belvederciny post

I takiej "belvederciny" post sprawił, że forumowa gwiazda się odkryła i pokazała swoje oblicze w całej, i do tego prawdziwej, a nie kreowanej, okazałości.
Jako że nigdy nie żonglowałam waszym nazwiskiem, za to, że nie uszanowaliście mojego nicka dostajecie ode mnie ignora, co ma tę zaletę, że już patrzeć nie będę musiała na tą waszą "tfurczośc", Adamiaku-cwaniaku.
Aneta Dziwińska
21-04-2009 14:20 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>> belvederciny post
>I takiej "belvederciny" post sprawił, że forumowa gwiazda się odkryła i pokazała swoje oblicze w całej, i do tego prawdziwej, a nie kreowanej, okazałości.
>Jako że nigdy nie żonglowałam waszym nazwiskiem, za to, że nie uszanowaliście mojego nicka dostajecie ode mnie ignora, co ma tę zaletę, że już patrzeć nie będę musiała na tą waszą "tfurczośc", Adamiaku-cwaniaku.

   Mój ojciec mawiał w podobnych okolicznościach: "z bogiem "parasiu", jak ci się ludzie trafiają".
21-04-2009 09:07 
 Ocena 3 na 3
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Moderacja poglądów, cenzurowanie opinii - to choroba, która od lat męczy to forum.
Uważam, że moderator też człowiek i ma prawo do pomyłki/błędu.
Ważne, by umiał się do niej/niego przyznać.

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
16-04-2009 16:45 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Kiedyś w TV pokazali

   Bez złośliwości! Nie od dzisiaj twierdzę, że oglądając telewizję podejmuje się ryzyko zrobienia sobie sieczki z mózgu. Przekaz tekstowy zmusza do większej dyscypliny myślowej. Poczytaj, a sam przyznasz mi rację.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Piątkowski (5131 punktów)
Wg info jakiś artysta wykorzystał klocki od LEGO do zrobienia takiego zestawu i była afera, po sądach się włóczyli:



Agnostyk (3006 punktów)

Wierzyć sie nie chce, że ktoś wpadł na taki pomysł i jeszcze go zrealizował

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
17-04-2009 20:50 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Wg info jakiś artysta wykorzystał klocki od LEGO do zrobienia takiego zestawu i była afera, po sądach się włóczyli:

   Nie chciało Ci się przeczytać, czy nie zrozumiałeś? Sztuka współczesna wymaga sporej wiedzy. Tak już jest i nic na to nie poradzisz.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Piątkowski (5131 punktów)
nie mniej , pomysł wykorzystania zabawki dla dzieci do stworzenia repliki obozu koncentracyjnego jest niesmaczny...
17-04-2009 21:32 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>nie mniej , pomysł wykorzystania zabawki dla dzieci do stworzenia repliki obozu koncentracyjnego jest niesmaczny...

   Oczywiście masz prawo tak uważać. Ja sądzę, że dzięki wstrząsowi jaki ten koncept wywołuje, odbiorca jest zmuszany do myślenia...

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
17-04-2009 07:09 
 Ocena 1 na 1
Maciej Twardowski (2606 punktów)
www.collegehumor.com/video:1907543 na rozładowanie atmosfery
Marta T. (436 punktów)
>Nie mogłem się powstrzymać żeby o tym nie napisać - www.thebricktestament.com/ Warto sobie
>przejrzeć, ludzka kreatywność nie zna granic.

Jaka treść, taka forma ekspresji. Infantylne bajki można znaleźć w Biblii, więc i sposób przedstawienia jest jak najbardziej poprawny
WildOrchid (59 punktów)
A jak to leciało..? "Dajcie nam 5 lat życia dziecka a już nigdy od nas nie odejdzie" czy coś w tym stylu. Im bardziej "milusie" tym bardziej się dzieciom podoba. Przejrzyjcie wydania Biblii dla dzieci. Niewiele się różnią od "Barbie - Roszpunka". Jedyny problem polega w tym, że o tym, że święty Mikołaj nie istnieje dzieci mogą się przekonać. Co do reszty, to nie mają szans na szybką weryfikację.
Marta T. (436 punktów)
>A jak to leciało..? "Dajcie nam 5 lat życia dziecka a już nigdy od nas nie odejdzie" czy coś w tym stylu. Im bardziej "milusie" tym bardziej się dzieciom podoba. Przejrzyjcie wydania Biblii dla dzieci. Niewiele się różnią od "Barbie - Roszpunka". Jedyny problem polega w tym, że o tym, że święty Mikołaj nie istnieje dzieci mogą się przekonać. Co do reszty, to nie mają szans na szybką weryfikację.
>
To prawda, dopiero jak się wczyta w teksty Biblii, poznajesz więcej szczegółów z życia postaci biblijnych. Przykładowo Mojżesz - czy w bajeczkach dla dzieci znajdziesz to, że jako młodzieniec zabił Egipcjanina i zakopał jego ciało w piasku? Albo Dawid - w bajkach raczej nie ujmuje się sposobu, w jaki zdobył jedną ze swoich żon - Batszebę. Przemilczenie pewnych niewygodnych rzeczy - ot cała filozofia indoktrynacji Kościoła.
WildOrchid (59 punktów)
>Przykładowo Mojżesz - czy w bajeczkach dla dzieci znajdziesz to, że jako młodzieniec zabił Egipcjanina i zakopał jego ciało w piasku? Albo Dawid - w bajkach raczej nie ujmuje się sposobu, w jaki zdobył jedną ze swoich żon - Batszebę. Przemilczenie pewnych niewygodnych rzeczy - ot cała filozofia indoktrynacji Kościoła.
Moim ulubionym motywem jest to co zrobił Lot ze swoimi córkami. Dlaczego o tym musiałam dowiedzieć się z Focusa a nie z katechizmu? Na to pytanie każdy chyba zna odpowiedź.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365