Racjonalista - Strona głównaDo treści
Logika do Konstytucji!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
13-02-2023 13:53chętnie racjonalistka (29094 punktów)Logika do Konstytucji!
Ocena 1 na 3
.
Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.

A gdyby takie prawo zawarto w Konstytucji, byłoby się na co - w razie uznanego za krzywdzący nas absurdu - powołać.

Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maurice_ (747 punktów)

>Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?

Logika nie może stać ponad prawem.
13-02-2023 17:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?
>Logika nie może stać ponad prawem.
u wierzących w niepokalane narodzenie, zmartwychwstanie, i inne cuda, ale u racjonalistów?

Patoelity sie nie zgodzą na logikę, dzięki mętnej wodzie, one sie na nas pasą
taki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest tak głupi i nielogiczny, ale dobry do zniewolenia poddanych

najbardziej racjonalny jest raj
14-02-2023 13:08 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)
>>>Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?
>>Logika nie może stać ponad prawem.
>u wierzących w niepokalane narodzenie, zmartwychwstanie, i inne cuda, ale u racjonalistów?
>Patoelity sie nie zgodzą na logikę, dzięki mętnej wodzie, one sie na nas pasą
>taki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest tak głupi i nielogiczny, ale dobry do zniewolenia poddanych
>najbardziej racjonalny jest raj

Nie należy zapominać, że logika jest nieodzownym elementem warsztatu prawniczego. W podejściu do rozumowania prawniczego można jednak wyróżnić podejście bardziej formalistyczne i podejście bardziej antyformalistyczne. pl.wikipedia.org/wiki/Rozumowanie_prawnicze
14-02-2023 16:02 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie należy zapominać, że logika jest nieodzownym elementem warsztatu prawniczego.
Co najmniej nie szkodzi butom, że także szewc ich używa.

cr
maurice_ (747 punktów)

Rządowe centrum legislacyjne zatrudnia zapewne ludzi co najmniej po podstawowym kursie logiki, jakie odbywa się na studiach. Dlatego przepisy są spójne i wyczerpujące. Z racjonalistycznej perspektywy nie można im niczego zarzucić.
14-02-2023 21:03 
 0 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Rządowe centrum legislacyjne zatrudnia zapewne ludzi co najmniej po podstawowym kursie logiki, jakie odbywa się na studiach. Dlatego przepisy są spójne i wyczerpujące. Z racjonalistycznej perspektywy nie można im niczego zarzucić.
W tym wątku ani nie zarzucam istniejącym przepisom niespójności, ani nie odmawiam ludziom zatrudnianym przez rząd odpowiednich kwalifikacji; zwracam tylko uwagę, że istniejące przepisy mogą nie być wyczerpujące w konkretnym zakresie.

cr
15-02-2023 16:50 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

Konstytucje też można w końcu obejść. Nie liczą się zapisy konstytucyjne, ale cala kultura uprawiania prawa, począwszy od jego tworzenia, a skończywszy na stosowaniu. Jeśli chcesz, żeby przepisy prawa były logiczne, nie wystarczy zapis w konstytucjach. Potrzebne są elity prawnicze, które będą wykształcone w kulcie logiki.
Thoter (6650 punktów)
>Potrzebne są elity prawnicze, które będą wykształcone w kulcie logiki.

Co to jest ten kult logiki ??
Kto miałby go uczyć ??
15-02-2023 17:05 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

>Co to jest ten kult logiki ??
>Kto miałby go uczyć ??

To określają przepisy dopuszczające do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym.
Thoter (6650 punktów)
>>Co to jest ten kult logiki ??
>>Kto miałby go uczyć ??
>To określają przepisy dopuszczające do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym.

Dalej nie wiem, co to jest ten kult logiki.
Jakie to przepisy określają dopuszczenie do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym ??
Czy nauczania logiki na poziomie niższym może każdy ??
Gdzie przebiega granica pomiędzy logiką wyższą a niższą ??
maurice_ (747 punktów)

>Dalej nie wiem, co to jest ten kult logiki.

To synonim szacunku.

>Jakie to przepisy określają dopuszczenie do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym ??
>Czy nauczania logiki na poziomie niższym może każdy ??
>Gdzie przebiega granica pomiędzy logiką wyższą a niższą ??

Poszukaj sobie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Co to jest ten kult logiki ??
>>>Kto miałby go uczyć ??
>>To określają przepisy dopuszczające do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym.
>Dalej nie wiem, co to jest ten kult logiki.
Bo to może chodzi o KUL: KUL nauczający logiki.
Co samo w sobie logiki jakby nie trzyma, no ale przecież ten wątek nie wziął się z niczego.

>Gdzie przebiega granica pomiędzy logiką wyższą a niższą ??
Chyba logiczne, że pośrodku.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Gdzie przebiega granica pomiędzy logiką wyższą a niższą ??
>Chyba logiczne, że pośrodku.
>

Kobiece logiczne myślenie.
20-02-2023 18:00 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kobiece logiczne myślenie.
Męskie szowinistyczne dowartościowywanie się.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>Kobiece logiczne myślenie.
>Męskie szowinistyczne dowartościowywanie się.
>

Mężczyźni są leniwi i się nie dowartościowują.
Wychodzą z założenia, że na każdego potwora znajdzie się amatorka, lecąca na kasę.
Taką lecącą amatorkę łatwo złapać na świecidełko. I nie wymaga to żadnego wysiłku.
20-02-2023 20:13 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Kobiece logiczne myślenie.
>>Męskie szowinistyczne dowartościowywanie się.
>Mężczyźni są leniwi i się nie dowartościowują.
Gdyby tak było, mój męski przedmówca w analizowanej wypowiedzi badałby jej prawdziwość, a nie płeć autora, oraz nie użyłby terminu "kobieca logika", który mężczyznom służy do tego, by z zawartości własnych gaci wnosić o swojej wyższości nad połową populacji.

cr
Thoter (6650 punktów)
>zawartości własnych gaci wnosić o swojej wyższości nad połową populacji.
>

To jest właśnie ta kobieca logika, granica jest na środku a populacja ma dwie połowy.
U faceta granica nie musi być na środku a populacja może mieć np. cztery ćwiartki.
21-02-2023 01:23 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To jest właśnie ta kobieca logika
OK, zatem ja się wycofuję* i popatrzę jak Ty akceptujesz logikę swoich męskich oponentów.
Ot, i męska logika.

______________
*'wycofuję się' oznacza, że w ogóle nie będę z Tobą podejmować dyskusji

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Co to jest ten kult logiki ??
>>Kto miałby go uczyć ??
>To określają przepisy dopuszczające do zajmowania stanowiska nauczyciela logiki na poziomie wyższym.
No mnie również kult logiki zaintrygował; to może da się wskazać te mówiące o kulcie logiki przepisy?

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Konstytucje też można w końcu obejść. Nie liczą się zapisy konstytucyjne, ale cala kultura
Zapisy się liczą, a konstytucyjne zwłaszcza, bo to one kształtują kulturę, a nie na odwrót.
Zaś co do obejścia prawa, to przecież używasz klucza, choć zamek można obejść wytrychem.

>Jeśli chcesz, żeby przepisy prawa były logiczne, nie wystarczy zapis w konstytucjach.
Przecież mój postulat nie dotyczy wyeliminowania potencjalnych błędów legislacyjnych.

>Potrzebne są elity prawnicze, które będą wykształcone w kulcie logiki.
Zupełnie nie są potrzebne, wszak logiczna biegłość to prawnicza norma.
Podobno...

cr
13-02-2023 20:55 
 Ocena 2 na 2
tarkos (10757 punktów)

>Logika nie może stać ponad prawem.

To znaczy, że prawo może być nielogiczne?
maurice_ (747 punktów)
>>Logika nie może stać ponad prawem.
>To znaczy, że prawo może być nielogiczne?

Tak się zgrywam, bo "logicyzm prawniczy" brzmi zanadto dogmatycznie i formalistycznie. Prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości, co postuluje "realizm prawniczy". pl.wikipedia.org/wiki/Realizm_prawniczy
14-02-2023 14:45 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Logika nie może stać ponad prawem.
>>To znaczy, że prawo może być nielogiczne?
>Tak się zgrywam, bo "logicyzm prawniczy" brzmi zanadto dogmatycznie i formalistycznie.
Sam ten lingwistyczny twór wymyśliłeś, ja tylko proponuję określone gwarancje w prawie.

>Prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości
I gwarantujące logiczne podejście by nie przystawało?

cr
maurice_ (747 punktów)

>>Tak się zgrywam, bo "logicyzm prawniczy" brzmi zanadto dogmatycznie i formalistycznie.
>Sam ten lingwistyczny twór wymyśliłeś, ja tylko proponuję określone gwarancje w prawie.

Te gwarancje są już wpisane w sam proces legislacyjny (komisje prawnicze).

>>Prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości
>I gwarantujące logiczne podejście by nie przystawało?

Można sobie wyobrazić rozumowanie prawnicze, które jest zupełnie nierealistyczne, mimo iż jest logicznie poprawne.
14-02-2023 21:03 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>proponuję określone gwarancje w prawie.
>Te gwarancje są już wpisane w sam proces legislacyjny (komisje prawnicze).
Zasady legislacyjne to obowiązki ustawodawcy, a ja postuluję prawa obywateli.

>>> Prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości
>>I gwarantujące logiczne podejście by nie przystawało?
>Można sobie wyobrazić rozumowanie prawnicze, które jest zupełnie nierealistyczne, mimo iż jest logicznie poprawne.
Po pierwsze, to przy zrobionym przez Ciebie zastrzeżeniu, że prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości raczej nie można...

Po drugie, w pytaniu idzie o to, czy logika może realizmowi zaszkodzić, a nie czy zadziała i bez niego.

cr
maurice_ (747 punktów)

>>Te gwarancje są już wpisane w sam proces legislacyjny (komisje prawnicze).
>Zasady legislacyjne to obowiązki ustawodawcy, a ja postuluję prawa obywateli.

Zaraz podniosłyby się wątpliwości, czym jest w zasadzie logika? Czy jest to nauka psychologiczna (może nawet dziedzina psychologii) i empiryczna czy formalna?

>Po pierwsze, to przy zrobionym przez Ciebie zastrzeżeniu, że prawo ma przede wszystkim przystawać do rzeczywistości raczej nie można...

Źródłem prawa są potrzeby społeczne, a nie logika. Logika z pewnością nie przeszkadza tworzeniu spójnego i wyczerpującego prawa. Dlatego w proces legislacyjny są zaangażowani eksperci.

>Po drugie, w pytaniu idzie o to, czy logika może realizmowi zaszkodzić, a nie czy zadziała i bez niego.

Logika może zaszkodzić realizmowi, gdy wiąże się z nią ryzyko nadmiernego formalizmu.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zaraz podniosłyby się wątpliwości, czym jest w zasadzie logika? Czy jest to nauka psychologiczna (może nawet dziedzina psychologii) i empiryczna czy formalna?
Może tak, a może nie; w wątku idzie inny aspekt zagadnienia.

>Źródłem prawa są potrzeby społeczne, a nie logika.
Chochoł: nie powołuję logiki na źródło prawa.

>Logika może zaszkodzić realizmowi, gdy wiąże się z nią ryzyko nadmiernego formalizmu.
Ależ przeciwnie: pomoże. Bo to logika uporządkuje fakty, czyli elementy rzeczywistości.

cr
romaro (25211 punktów)

>Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?
Jak najbardziej i dlatego konieczna jest zmiana konstytucji.
W Polsce państwo świeckie jest kategorią ustawową, określoną w ustawie z dnia 17 maja 1989 roku o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Art. 10 ust. 1 tej ustawy brzmi: "1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań". Pojęcie to nie występuje w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku - zawiera ona natomiast przepis w brzmieniu: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym"
Ta "swoboda", bez jednoczesnego, jednoznacznego stwierdzenia, że RP jest państwem świeckim, stała się furtką do wpisywania w podręczniki szkolne religijnego bełkotu celem indoktrynacji obywateli od dzieciństwa. Innymi słowy, skutki naruszania logiki mamy już na poziomie szkoły podstawowej, a winny jest temu "swobodny" zapis Konstytucji.

Inaczej tę waźną kwestię zapisano w Konstytucji Francji. Postanowienia Konstytucji z dnia 4 października 1958 r. a w szczególności: formę państwa.
W szczególności, zgodnie z artykułem 1 Konstytucji, "Francja jest niepodzielną, świecką, demokratyczną i społeczną republiką. (...)"
13-02-2023 19:16 
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W Polsce państwo świeckie jest kategorią ustawową
To chyba najpilniejsze w Polsce zastosowanie logiki.

Drugie w indywidualnych sądowych rozstrzygnięciach.

Kolejne do podważania rozmaitych eksperckich opinii.

Wreszcie: byłoby to rozwiązanie pionierskie w ogóle.

cr
Thoter (6650 punktów)
>"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań >religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu >publicznym"
>

Jak się jest właścicielem telewizora to można zachowywać bezstronność.
Ile osób, oprócz mnie, ma inne przekonania niż serwowane przez państwową telewizję ???
Kto samodzielnie analizuje i wyciąga wnioski ??
Wszyscy siedzą i patrzą w telewizor, potem chodzą i powtarzają a tych co nie powtarzają, napiętnują. Co ma z tym wspólnego religia ?
W dogmatach religijnych zawarte są proste zasady, by chronić wspólnotę i człowieka, przed wpływami zła. Gdyby ludzie byli religijni, nie na pokaz, to byśmy mieli szczęśliwe życie.
14-02-2023 11:59 
 Ocena 5 na 5
Berzerac (5671 punktów)

>W dogmatach religijnych zawarte są proste zasady, by chronić wspólnotę i człowieka, przed wpływami zła. Gdyby ludzie byli religijni, nie na pokaz, to byśmy mieli szczęśliwe życie.

Ze szczęścia bylibyśmy cali w skowronkach. Jak np w Sudanie, gdzie prawo szariatu ma decydujący wpływ na tamtejszy kodeks karny i absurdy wymierzanych kar.

wydarzenia(*)ecyzja-sadu-w-suda,nId,6154479

wydarzenia(*)udanie-straca-rece,nId,6596905

Może przywrócić w Polsce prawa Świętego Oficjum i skazanych łamać kołem, palić na stosie itp?

Znam kilku podobnych tobie osobników, którzy zamienili zbiór wierszy Majakowskiego na Biblię, a czerwony krawat na komżę służąc do mszy jako szafarze.
Elasp (6859 punktów)
>.
>Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność
>osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by
>postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.

Jeżeli logika to to, jak powinien człowiek rozumować, to prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki sprowadza się do zasady, że prawo powinno być takie jakie być powinno.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Jeżeli logika to to, jak powinien człowiek rozumować, to prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki sprowadza się do zasady, że prawo powinno być takie jakie być powinno.
Coś tam mogłabym na to odpowiedzieć, ale tradycyjnie wybieram ten wariant.


cr
Elasp (6859 punktów)
>> Jeżeli logika to to, jak powinien człowiek rozumować, to prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki sprowadza się do zasady, że prawo powinno być takie jakie być powinno.
>Coś tam mogłabym na to odpowiedzieć, ale tradycyjnie wybieram ten wariant.
>
cr


Twój wybór.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>przemilczano [...] prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki
Może przypomnę, że niedawno wyszedł na wolność Tomasz Komenda, którego wskutek nieuwzględnienia alibi, czyli logicznego wykluczenia sprawstwa, skazano na 25lat więzienia (z czego odsiedział 18, też niemało, bo całą młodość).

Do tak krzywdzącego wyroku doszło tylko dlatego, że przyznanie się podsądnego do dokonania czynu sąd uznał za istotniejsze od faktu, że czynu tego nie mógł on dokonać.

Zagwarantowanie stosowania logiki mogłoby uratować tego człowieka przed niesprawiedliwością, niestety zabrakło odpowiedniego prawnego zapisu, więc nie było na co się powołać.

cr
16-02-2023 14:02 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>przemilczano [...] prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki
>Może przypomnę, że niedawno wyszedł na wolność Tomasz Komenda, którego wskutek nieuwzględnienia alibi, czyli logicznego wykluczenia sprawstwa, skazano na 25lat więzienia (z czego odsiedział 18, też niemało, bo całą młodość).
>Do tak krzywdzącego wyroku doszło tylko dlatego, że przyznanie się podsądnego do dokonania czynu sąd uznał za istotniejsze od faktu, że czynu tego nie mógł on dokonać.
>Zagwarantowanie stosowania logiki mogłoby uratować tego człowieka przed niesprawiedliwością, niestety zabrakło odpowiedniego prawnego zapisu, więc nie było na co się powołać.
>
cr


A.co to znaczy?
Będzie koncesjonowany.....logik?
Odlzoe na moment twój casus choć uważam że jest adekwatny...ot logika .

Bo jak rozumiem logika będzie i tak zastrzeżona dla wybrańców.

Bo gdyby było inaczej....no jednak się nie da. To latami czekano by na rozstrzygnięcia.

Czekam z niecierpliwe aż napiszesz że robisz coś nielogicznie.

Właściwe to czekam .

Muszę dodać że czekam 4 lata


A usuwanie wątków pokazuje praktycznie jak stosujesz się do logiki

Inne wątki zasmiecasx bluzgami a w swoim stosujesz regulamin.

Regulamin .....hehebeb proszę sobie przeczytać .

Ot logika .

Kto jest psem ? I przed czym chroni logika?

Buahahah
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A.co to znaczy?
> Będzie koncesjonowany.....logik?
>Odlzoe na moment twój casus choć uważam że jest adekwatny...ot logika .
>Bo jak rozumiem logika będzie i tak zastrzeżona dla wybrańców.
>Bo gdyby było inaczej....no jednak się nie da. To latami czekano by na rozstrzygnięcia.
>Czekam z niecierpliwe aż napiszesz że robisz coś nielogicznie.
>Właściwe to czekam .
Jak chcesz tu mojej odpowiedzi, to znajdź kogoś kulturalnego, kto zechce ten twój komentarz opublikować pod swoim nickiem.

cr
okragly (21676 punktów)

>Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność
>osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by
>postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.
jak wytłumaczyć logicznie dochody jakiegoś kulczyka 1 000 000 zł/godz, gdy jego kolega z klasy, studiów miał 3 zł/godz
albo jak giną patoelity (smolensk) w wypadku komunikacyjnym, rodziny dostają 30 000 000 zł odszkodowania a jak zginie dostawca chleba do biedronki to ZERO

>A gdyby takie prawo zawarto w Konstytucji, byłoby się na co - w razie uznanego za krzywdzący nas
>absurdu - powołać. Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?
logiki najbardziej boja się patoelity i filozofowie i prawnicy i kk i inni szamani (specjalnie mąca wodę)

bardzo nielogiczny jest nasz buk, liberalizm (indywidualizm, wolność, własność), co nie jest dziwne, to wymysł patoelit by paść sie na nas, ich niewolnikach, libkach niedorozwojkach
16-02-2023 20:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.
>jak wytłumaczyć logicznie dochody jakiegoś kulczyka 1 000 000 zł/godz, gdy jego kolega z klasy, studiów miał 3 zł/godz
>albo jak giną patoelity (smolensk) w wypadku komunikacyjnym, rodziny dostają 30 000 000 zł odszkodowania a jak zginie dostawca chleba do biedronki to ZERO
Te zagadnienia wymagałyby osobnego wątku, a kwestie w nich poruszane mają charakter poznawczy, a nie logiczny.

> logiki najbardziej boja się patoelity i filozofowie i prawnicy i kk i inni szamani (specjalnie mąca wodę)
Rozwiązanie, które postuluję jest niewiadomą, a skala efektów raczej zależy od sposobu realizacji. No, ale jedno jest pewne: komu dobrze, ten zmian nie chce. W tej grupie są moi oponenci.

Więc na razie mój postulat tryumfuje: nikt sensownie nie zaoponował, większość - czyżby asekuracyjnie? - milczy.

cr
16-02-2023 21:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.
>>jak wytłumaczyć logicznie dochody jakiegoś kulczyka 1 000 000 zł/godz, gdy jego kolega z klasy, studiów miał 3 zł/godz
>>albo jak giną patoelity (smolensk) w wypadku komunikacyjnym, rodziny dostają 30 000 000 zł odszkodowania a jak zginie dostawca chleba do biedronki to ZERO
>Te zagadnienia wymagałyby osobnego wątku, a kwestie w nich poruszane mają charakter poznawczy, a nie logiczny.
różnice pomiędzy zdrowymi ludźmi sa max 4 X, tzn kulczyk kopacz rowów max 4 X będzie to robił szybciej od najsłabszego pracownika, to samo jest z sprawnością umysłowa, a więc logiczne pytanie, skąd takie różnice w dochodach?
kulczyk nie wymyślił prochu, jest/ był glupszy od Ciebie a zarabiał 100 000 X wiecej, gdzie tu logika? np sprawiedliwosci spolecznej zapisanej w konstytucji którą tak broniliśmy protestując przeciw PiS (z powodu wyrzucenia sędziego)

takie postanowienia wobec nas naruszały logikę (kulczyk zarabiajac 1 000 000 zł/godz pracy, pasł się na nas, ba podatki placił w rajach , tam to maja fajne życie
szarley (54913 punktów)
>Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność
>osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by
>postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.
>A gdyby takie prawo zawarto w Konstytucji, byłoby się na co - w razie uznanego za krzywdzący nas
>absurdu - powołać.

W mojej gminie jest przysiółek, do którego prowadzi kilometrowa droga przez las.
Nie ma tam żadnej zabudowy, ale droga jest oznakowana jako obszar zabudowany

Ktoś ukarany mandatem, mógłby powołać się na tę logikę, mógłby zakwestionować mandat, bo w lesie nie ma zabudowy.

Czy słusznie?

(wiele drogowych ograniczeń przekracza granice absurdu)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W mojej gminie jest przysiółek, do którego prowadzi kilometrowa droga przez las.
>Nie ma tam żadnej zabudowy, ale droga jest oznakowana jako obszar zabudowany
>Ktoś ukarany mandatem, mógłby powołać się na tę logikę, mógłby zakwestionować mandat, bo w lesie nie ma zabudowy.
>Czy słusznie?
>(wiele drogowych ograniczeń przekracza granice absurdu)
Nazywając mnie chamidłem stałeś się jesteś jedną z osób na fR, z którymi nie podejmuję dyskusji.


cr
16-02-2023 20:45Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>W mojej gminie jest przysiółek, do którego prowadzi kilometrowa droga przez las.
>>Nie ma tam żadnej zabudowy, ale droga jest oznakowana jako obszar zabudowany
>>Ktoś ukarany mandatem, mógłby powołać się na tę logikę, mógłby zakwestionować mandat, bo w lesie nie ma zabudowy.
>>Czy słusznie?
>>(wiele drogowych ograniczeń przekracza granice absurdu)
> Nazywając mnie chamidłem stałeś się jesteś jedną z osób na fR, z którymi nie podejmuję dyskusji.
>
cr

>

Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat, unika merytorycznej odpowiedzi

Pytanie pozostaje w mocy. Możesz je skasować jako administrator wątku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>(wiele drogowych ograniczeń przekracza granice absurdu)
>> Nazywając mnie chamidłem stałeś się jesteś jedną z osób na fR, z którymi nie podejmuję dyskusji.

>Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat,
UDOWODNIJ, ŚMIECIU.

cr
17-02-2023 09:01 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>>(wiele drogowych ograniczeń przekracza granice absurdu)
>>> Nazywając mnie chamidłem stałeś się jesteś jedną z osób na fR, z którymi nie podejmuję dyskusji.
>>Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat,
>UDOWODNIJ, ŚMIECIU.

Twoja wypowiedź z 5 stycznia :
A zasada "pierwsze słyszę, więc mi się ze swoich twierdzeń tłumacz" nie istnieje.
Ujęłaś w cudzysłów słowa, których nie napisałem

Później napisałaś: "Sparafrazowałam zacytowane systemowo słowa"

Parafraza nie jest cytatem i ujmowanie jej w cudzysłów kulturalnym nie jest.

W sztuce dyskusji (także naukowej) obowiązuje jednak zasada, że ciężar dowodu spoczywa na głoszącym. Spór dotyczył twierdzenia (nie Twojego), że masa kostki cukru zależy od tego czy ogląda ją dziecko czy dorosły a ja zapytałem o wynik eksperymentu, który to potwierdza.

* * *

Co do meritum Twojego wątku, przypomnę mój wpis z wczoraj:

W mojej gminie jest przysiółek, do którego prowadzi kilometrowa droga przez las.
Nie ma tam żadnej zabudowy, ale droga jest oznakowana jako obszar zabudowany

Ktoś ukarany mandatem, mógłby powołać się na tę logikę, mógłby zakwestionować mandat, bo w lesie nie ma zabudowy.

Czy słusznie?

Chcesz rozmawiać merytorycznie, czy obracać własny wątek w zabawę w słówka, dyskusję o dyskusji i dyskutantach?

Inicjujesz wątek, ale niestety odpowiedzialność za niego ograniczasz do cenzury


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat,
>>UDOWODNIJ, ŚMIECIU.
>Twoja wypowiedź z 5 stycznia :
>A zasada "pierwsze słyszę, więc mi się ze swoich twierdzeń tłumacz" nie istnieje.
>Ujęłaś w cudzysłów słowa, których nie napisałem
Cudzysłów nie musi oznaczać cytatu, śmieciu.

cr
18-02-2023 13:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat,
>>>UDOWODNIJ, ŚMIECIU.
>>Twoja wypowiedź z 5 stycznia :
>>A zasada "pierwsze słyszę, więc mi się ze swoich twierdzeń tłumacz" nie istnieje.
>>Ujęłaś w cudzysłów słowa, których nie napisałem
>Cudzysłów nie musi oznaczać cytatu, śmieciu.
>
cr


Cóż, niestety nadal brak merytorycznej odpowiedzi na merytoryczny wpis w temacie wątku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-02-2023 16:11 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Rozumiem, chamidło, które wymyśliło moje słowa jako rzekomy cytat,
>>>>UDOWODNIJ, ŚMIECIU.
>>>Twoja wypowiedź z 5 stycznia :
>>>A zasada "pierwsze słyszę, więc mi się ze swoich twierdzeń tłumacz" nie istnieje.
>>>Ujęłaś w cudzysłów słowa, których nie napisałem
>>Cudzysłów nie musi oznaczać cytatu, śmieciu.

>Cóż, niestety nadal brak merytorycznej odpowiedzi na merytoryczny wpis w temacie wątku
I nie będzie, ponieważ nazywając mnie chamidłem stałeś się jedną z osób na fR, z którymi nie podejmuję dyskusji. Śmieciu.

cr

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365