Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
widza? pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Powietrze można zobaczyć. Np. latem nad rozgrzanym asfaltem.
Zupełnie poważni naukowcy twierdzą, że owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem. faculty.washington.edu/chudler/tenper.html
Proszę postarać się użyć swój mózg efektywniej.
02-01-2015 12:11 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>>...mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%...
>...owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem.
Zdaje się, że artem2035 nie potrzebuje badań, twierdzeń ani dowodów.
On to wie.
Z autopsji...

Drobner, 11- procentowy...
02-01-2015 12:47 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

>Powietrze można zobaczyć. Np. latem nad rozgrzanym asfaltem.
>Zupełnie poważni naukowcy twierdzą, że owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem. faculty.washington.edu/chudler/tenper.html
>Proszę postarać się użyć swój mózg efektywniej.

czy tlen tez jest widoczny golym okiem ? czy gwiazdy ktore nadal sa nieodkryte tez mozna teraz zobaczyc?
02-01-2015 13:27 
 Ocena 11 na 11
Drobner (19539 punktów)
> czy tlen tez jest widoczny golym okiem ?
1. W 1883 Wróblewski i Olszewski skroplili tlen. Doprowadzili tlen do stanu ciekłego. Taki tlen jest widzialny gołym okiem.
Mało było lekcji chemii w szkole?
Za to lekcji religii dużo? No, ale tam nie mówiło się o rzeczywistości.

2. Napisz, jak skroplisz Boga!
Albo choć Ducha!
I nie mów, że już jest ciekły spiritus!

Drobner, 'uduchowiony' jeszcze po balu...
hamp (3461 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?
www.pown.it/3209


"When I feed the hungry, they call me a saint. When I ask why people are hungry, they call me a Communist."
Hélder Câmara
02-01-2015 11:18
 Ocena 13 na 13
DyktaFon (9281 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Ja tam nie neguję istnienia boga, niech sobie nieboraczek istnieje... Byle bym nie musiał go utrzymywać z moich pieniędzy. Jak taki cwany, to nich zapieprza na etacie sam, a nie do czyichś kieszeni się odwołuje

Powietrze przynajmniej nie woła: co łaska, ale najmniej 100 zł
________________________________________________________________________________

I tym wesołym wątkiem witamy w Nowym Roku 2015 wszystich wierzących i ateistów
_________________________________________________________________________________

Aha: nie neguję też istnienia internetu, choć go nie widziałem jeszcze
02-01-2015 12:48 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
>>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>>widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
>Ja tam nie neguję istnienia boga, niech sobie nieboraczek istnieje... Byle bym nie musiał go utrzymywać z moich pieniędzy. Jak taki cwany, to nich zapieprza na etacie sam, a nie do czyichś kieszeni się odwołuje
>Powietrze przynajmniej nie woła: co łaska, ale najmniej 100 zł
>________________________________________________________________________________
>I tym wesołym wątkiem witamy w Nowym Roku 2015 wszystich wierzących i ateistów
>_________________________________________________________________________________
>Aha: nie neguję też istnienia internetu, choć go nie widziałem jeszcze
>
a kto ci kaze placic?
02-01-2015 12:57 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

> a kto ci kaze placic?

No jak kto? Bóg - on jest wszechmocny Tylko zarabiać sam nie potrafi jakoś...
02-01-2015 13:13 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

w bibli ewangelii sw mateusza jest wy raznie napisane Jezus mowi do apostolow darmo dostaliscie darmo dawajcie. nie myl Boga z ludzmi
02-01-2015 13:36 
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)
>...darmo dawajcie...

Ech! szkoda, że do kurew tak nie powiedział...

Drobner, rozżalony...
02-01-2015 15:52 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
gdyby ci tak darmo dawaly leczyl bys teraz aids albo zoltaczke typu c
02-01-2015 16:09 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>gdyby ci tak darmo dawaly leczyl bys teraz aids albo zoltaczke typu c
Było używać kondonów (a nie, nie, Ty nie możesz)
Współczuję Ci doświadczeń!

Moje wszystkie są zdrowe.

Drobner, romantyczny sutener
02-01-2015 16:49 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

!na szczescie nie jestem facetem
02-01-2015 16:56 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
Witaj, blondi...
Darmo dawaj, jak Bozia przykazali!

Drobner, bez grosza...
02-01-2015 17:09 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widac ze jestes przejechanym przez zycie narazie blyszczysz glupota wysil sie na cos ekstra bo nuda wieje
.


02-01-2015 17:10 
 Ocena 7 na 7
Mano (1060 punktów)
>!na szczescie nie jestem facetem

Ksiądz samiczka?
02-01-2015 21:47 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>!na szczescie nie jestem facetem

A w Informacjach o czytelniku wpisałeś(aś) Płeć: Mężczyzna
Ciekawe.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 10:38 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

co ma plec do tematu kazdy tu wchiodzi pogadac a nie umawiac sie na randtki
03-01-2015 10:45 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> kazdy tu wchiodzi pogadac a nie umawiac sie na randtki

Poprawnie pisze się randki.
Dbaj o gramatykę, interpunkcję i polskie znaki. Doczytać się Ciebie nie można, a ponoć chcesz pogadać.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 10:34 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>!na szczescie nie jestem facetem

Żonka 'przypadkowo' na forum weszła i podszywa się pod nick'a męża? Może jeszcze sms'y i maile sprawdza? Detektywów wieczorami nasyła, co on tak długo w klubach z kolegami robi?
Żenua kolego artem2035, żenua - kompromitujecie się tutaj obydwoje na całego.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Drobner (19539 punktów)
> w bibli ewangelii sw mateusza...
A wiesz, że Ewangelii św. Mateusza nie napisał Mateusz? Ani żaden święty!

Tego posta nie napisał Drobner.
DyktaFon (9281 punktów)
>> w bibli ewangelii sw mateusza...
>A wiesz, że Ewangelii św. Mateusza nie napisał Mateusz? Ani żaden święty!
>Tego posta nie napisał Drobner.

Ale może choć święty go napisał?...
Drobner (19539 punktów)
>Ale może choć święty go napisał?...

śnięty Drobner
02-01-2015 15:53 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
>.
a co sadzisz ze ewangelie napisal glowonog?
02-01-2015 16:03 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> a co sadzisz ze ewangelie napisal glowonog?
Nie!
Evangelista!
Linda Evangelista!
Potem to śpiewała.

Drobner, la la la
02-01-2015 14:13 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>I tym wesołym wątkiem witamy w Nowym Roku 2015 wszystich wierzących i ateistów
Czas jest względny!
Autor, kol. artem2035, chyba wkroczył dopiero w rok -2015. (minus 2015)
O! Ozyrysie!

Drobner, time-traveller...
02-01-2015 11:22
 Ocena 10 na 10
KORUND (4922 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga
-Nie nazwałbym tego negowaniem:
Cytat:
W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych,

pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm

> a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?
- Trzeba było jeszcze wymienić fale elektromagnetyczne. Szukasz większych ignorantów od siebie? Czy ktoś kiedykolwiek głosił pogląd, że to czego nie widzi, to na pewno nie istnieje? W powietrze nie trzeba wierzyć, oddychamy nim, znamy skład chemiczny, czujemy jego opór i coś o nim wiemy.
pl.wikipedia.org/wiki/Powietrze
-Można je nawet skroplić i zobaczyć.

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%
-Jezu malusienki, jaki stary humbug. W twoim przypadku może się to sprawdzać, do tego wątku nie użyłes nawet tych 10%
Cytat:
Neurolog Barry Gordon opisuje mit jako śmiesznie nieprawdziwy, dodając: "używamy praktycznie każdej części mózgu i większość jego części jest aktywna cały czas"

pl.wikipedia.org/wiki/Mit_10%_mózgu

>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem. pewnosc jest znamieniem glupoty.
-W kwestii najgłupszych stwierdzeń dałeś prawdziwy popis. Co do boga, to tylko stwierdzam, że nie ma racjonalnych przesłanek, by w coś takiego wierzyć.
02-01-2015 12:54 
 Ocena-5 na 7
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
a jakie sa racjonalne przeslanki by w niego nie wierzec? czlowiek nie posiada calej wiedzy o wszechswiecie to skad ty masz pewnosc ze Boga niema>. chcesz byc najwiekszym glupcem czlowiek posiada rozum emocje nadzieje wiare . nie sklada sie z samego rozumu ktory cfzesto bywa narzedziem istynktow>poznajac rzeczy odbieramy je w rozny sposob milosc i wiare sercem, gdybys wiazal sie z kims poddajac sie rozumowi nigdy bys tego nie zrobil
02-01-2015 13:13 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> a jakie sa racjonalne przeslanki by w niego nie wierzec?
Ockham z brzytwą.

Drobner, Ok-cham anagramowy..
02-01-2015 13:16 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
okham byl tylko filozofem jego teorie nie przebily bibli wiara istnieje od lat
02-01-2015 13:32 
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)
>...wiara istnieje od lat
Jeszcze starsza jest głupota, jej matka...

Drobner, genealog.
02-01-2015 14:27 
 Ocena 8 na 8
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
> okham byl tylko filozofem jego teorie nie przebily bibli wiara istnieje od lat

Masz rację - religie istnieją od dziesiątek tysięcy lat!
Miliardy ludzi kiedyś dawno i teraz nadal wierzyły i wierzą, poświęcają życie swoje i cudze, wznoszą świątynie i składają ofiary. Miliardy ludzi religijnych nie mogą się mylić - musi mylić się te żałosne parę procent zgorzkniałych niedowiarków!

Trzeba być wyjątkowym pyszałkiem i głupcem, by negować istnienie któregokolwiek z czczonych od tysięcy lat Bogów. Dla każdego rozsądnego człowieka jest oczywiste, że istnieje i działa Jezus, Chrystus, Allach, Budda, Kriszna, Wisznu, Ganesha (mój ulubiony), Zeus, Bóg Ra, Thor, Amaterasu, Ozyrys itd. i wielu innych powszechnie znanych Bogów.
Ich negowanie podważałoby sens życia i zbiorowej mądrości miliardów ludzi prawdziwie religijnych oraz prawdy zawarte w tylu Świętych Księgach i świętych tradycjach przekazywanych przez tysiące lat z najwyższym szacunkiem, z ojca na syna.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
04-01-2015 00:56 
 Ocena 3 na 3
Jacek Przypadek (1069 punktów)
Budda nie był Bogiem. Jest kimś więcej. Wg. buddyzmu bogowie są nieoświeceni, są niżej niż Budda w hierarchii bytów.
04-01-2015 08:35 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

budda byl zwyklym czlowiekiem ktory zamiast zyc myslal o zyciu. czlowiek wyzbyty z emocji nie jest czlowiekiem
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Budda nie był Bogiem. Jest kimś więcej. Wg. buddyzmu bogowie są nieoświeceni, są niżej niż Budda w hierarchii bytów.
Budda to postać mityczna, wymyślony mistrz.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
02-01-2015 14:50 
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)
> okham byl tylko filozofem jego teorie nie przebily bibli wiara istnieje od lat

Staż idei nijak się ma do jej słuszności. Znacznie starszy jest pomysł o tym, że trąd jest karą za grzechy, a nie chorobą bakteryjną. Gwoli Twojej logiki musi być to prawda, czyż nie?
02-01-2015 15:01 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>...trąd jest karą za grzechy, a nie chorobą bakteryjną...
A to ciekawe jest!
1. Przecież właśnie oni pierwsi powinni wiedzieć/wierzyć, że trąd jest od bakterii.
Bo nikt bakterii widział!
2. Przyczyny widzialne - powszechnie pleniące się grzechy - to takie... prostackie, takie jakieś nazbyt rzeczywiste.

Drobner, nieLepper.
02-01-2015 16:03 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wiadomo ze dom ktory budujesz z papieru nigdy nie bedzie tak trwaly jak dom z drewna czy z betonu okham byl filozofem tak samo jak inni chodzi o top ze cos co przetrwalo tyle czasu ma jakas wartosc
02-01-2015 16:12 
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)
Selanos napisał:
Trąd i rzeżączka też. I obrzezanie dziewczynek w krajach afrykańskich.


Na serio, nie słyszałem głupszego stwierdzenia niż to, że staż jakiejś idei automatycznie mówi o jej jakości.
02-01-2015 15:29 
 Ocena 6 na 6
Selanos (12869 punktów)
>wiara istnieje od lat

Trąd i rzeżączka też. I obrzezanie dziewczynek w krajach afrykańskich.
02-01-2015 16:06 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
trad i rzezaxczke mozna wyleczyc
02-01-2015 16:11 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
artem-izm jest nieuleczalny

Drobner, antyseptyczny
02-01-2015 16:54 
 Ocena-4 na 6
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

gdyby nie religia poziom wiedzy bylby nizszy
02-01-2015 17:03 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
> gdyby nie religia poziom wiedzy bylby nizszy
Od Twojego?
To już niemożliwe.

Ale staraj się! Wszystko przed Tobą!
Pobij własny rekord! Takie postanowienie na ten nowy rok:
Tak wierzyć, aż tak mocno wierzyć, żeby osiągnąć ujemne IQ!
Uda Ci się!
Dasz radę
Wierzę w Ciebie!

Drobner, ufny...
02-01-2015 17:11 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

patrzac na ciebie nasuwa mi sie cytat erazma z rotterdamu

kto sie raz z glupota ozenil ciezko bedzie mu sie z nia rozstac
>
02-01-2015 17:29 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
> kto sie raz z glupota ozenil ciezko bedzie mu sie z nia rozstac
To akurat znasz najlepiej.
Musi Ci dokuczać bardzo ten związek - cóż, TRWAJ, boć rozwodu nie dostaniesz.

> patrzac na ciebie
Oho! Jasnowidz, Dalekowidz.
Zmień okulistę (i psychiatrę)

>patrzac na ciebie nasuwa mi sie cytat erazma z rotterdamu
Ja też mam cytat:
"Nie rozmawiaj z głupim, bo ściągnie Cię na swój poziom.
A tam wygra - doświadczeniem" - powiedział Sedes z Bakelitu (kolega Talesa z Miletu).

No, muszę przyznać, jak na razie wygrywasz....

Drobner nie wiadomo skąd...
02-01-2015 17:50 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wiesz ze twoje teksty sa nudne
nie mecz sie tak bo nie zasniesz
02-01-2015 18:03 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
> wiesz ze twoje teksty sa nudne
Zmów sobie różaniec!
To fascynująca rozrywka akurat dla Ciebie!
10 zdrowasiek i ojczenasz
I znowu 10 zdrowasiek i ojczenasz
I jeszcze 10 zdrowasiek i ojczenasz
...
...
...

I tak do u...śmiechniętej śmierci.
Prawie wszystko tam zrozumiesz - nie bój.
Napisane, jak ulał, dla Ciebie.

A w niebie: już tylko same zdrowaśki, przez całą wieczność.
Szczęśliwości życzę!

Drobner, życzliwy.
02-01-2015 18:07 
 Ocena 2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

!
masz 10 lat czy 15?





.
02-01-2015 18:22 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>masz 10 lat czy 15?
O!
Rozróżniasz takie duże liczby?
Jak?

Niestety, Twój IQ nadal jest dodatni.
Musisz mocniej wierzyć!

Drobner, trzymający kciuki...
02-01-2015 18:39 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wszyscy zdrowi w domu ?

02-01-2015 18:51 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> wszyscy zdrowi w domu ?
Idź odrobić pracę domową z rysunków.
Pani będzie sprawdzać kolorowanki.

Drobner, uprzedzam...
02-01-2015 19:29 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
chcesz sie pochwalic ze pracujesz w przedszkolu ? mnie nie interesuje gdzie ty pracujesz dziaciaku z tego co piszesz oceniam twoj wiek na gorqa 15 lat
02-01-2015 19:40 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> ...dziaciaku....gorqa....

Już gaworzy! Zuch!
Na razie jeszcze niezrozumiale.
Niedługo powie pierwsze 'mama'.

Wujek Drobner może Ci smoczka przynieść...
03-01-2015 11:55 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
> gdyby nie religia poziom wiedzy bylby nizszy
>
Co znów się wyrabia na tym forum od nowego roku! Znów muszę podziwiać "przemyślenia" forumowiczów nie kojarzących rzeczywistości i nie rozróżniających papu od gówna.
Jestem tym twierdzeniem powalony i idę lepiej się upić. Hahaha. RELIGIA TO PROMOTOR WIEDZY BEZ DOGMATÓW I POSTĘPU. Nie. No nie można na tym forum być trzeźwym. Trzeźwość w takim towarzystwie może zabijać. Chętnie bym wymieniał poglądy ale jestem zbyt trzeźwy.

Ich bin besser als mein Ruf
03-01-2015 13:13 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

narazie belkoczesz bez skladu popisz sie jakas wiedza
i uzyj swojego rozumu nie cudzego swietnie bys sie nadawal w trzeciej rzeczy tam potrzeba bylo takich ludzi jak ty

>
02-01-2015 14:59 
 Ocena 9 na 9
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> a jakie sa racjonalne przeslanki by w niego nie wierzec?
Jest coś co za wiarą przemawia? Oprócz chciejstwa, naiwności, nadziei na zaświatowy hotelik i skłonności do przyjmowania łatwych odpowiedzi znaczy się? Napisz coś sensownego w tej kwestii to będzie można podyskutować bo jak na razie bozia to tylko twoje chciejstwo i niewiedza. Względnie trollizm i to taki wyjątkowo niechlujny.
>czlowiek nie posiada calej wiedzy o wszechswiecie to skad ty masz pewnosc ze Boga niema>.
Skąd pewność, że jest? A jeśli nie pewność to przynajmniej skłonność do życia tak jakby był? I to akurat ten, w którego dana owieczka (baranek?) wierzy.

Jeśli planujesz odpowiadać to napis coś z sensem zamiast bzdur o 10% wykorzystywaniu mózgu. Popracuj też nad pisownią, nawet jeśliś troll to warto jednak jakiś poziom zachować.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
02-01-2015 16:56 
 Ocena-6 na 8
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

jestes zbyt ograniczony w wiedzy zebym miala z toba dyskutowac jak poszerzysz swoje horyzonty to pogadamy

02-01-2015 17:11 
 Ocena 6 na 6
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>jestes zbyt ograniczony w wiedzy zebym miala z toba dyskutowac jak poszerzysz swoje horyzonty to pogadamy
Od kogoś tak żałośnie głupiego i najwyraźniej mającego problem nawet z określeniem własnej płci (profil - mężczyzna sprawdzone o 17.12) to komplement. Ty zresztą tylko bełkocesz, nie dyskutujesz - do dyskusji to jednak trzeba mieć pewną wiedzę, wypadałoby też pisać bez takiej masy błędów.
   Z drugiej jednak strony jesteś doskonałym dowodem na istnienie boga - podobno ów jeśli kogoś ukocha to wpierw rozum nieborakowi odbiera

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
02-01-2015 17:20 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

co ma plec do tego forum wazny jest temat i jakas wiedza
02-01-2015 17:32 
 Ocena 5 na 5
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> co ma plec do tego forum wazny jest temat i jakas wiedza
Generalnie niewiele ale jeśli chodzi o ciebie to łżesz albo jesteś zbyt głupi/a by przypasować dane z profilu do formy wypowiedzi.
   Co do wiedzy to i owszem jest ważna, podobnie jak ważna jest świadomość jej braku. To powiedziawszy doucz się, przestań bełkotać i napisz coś z sensem wtedy możemy podyskutować. Jeśli masz dalej pleść co ci ślina na język przyniesie to nie spodziewaj się odpowiedzi; straciłem wystarczająco dużo czasu.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
02-01-2015 17:45 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

ciekawe czy ty jestes swiadomy swojego braku wiedzy narazie nie napisales nic sensownego
. wiec wysil sie albo skoncz belkotac
02-01-2015 21:51 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> co ma plec do tego forum wazny jest temat i jakas wiedza

To ma, że się zaraz na początku kompromitujesz.
Tak, jakby ktoś zawołał: nie warto ze mną rozmawiać, jestem notorycznym kłamcą!
Fajne, nie? Od razu ciągnie, żeby pogwarzyć

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 10:39 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

przesadzasz
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> przesadzasz

A jak nie?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
02-01-2015 17:36 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>   Z drugiej jednak strony jesteś doskonałym dowodem na istnienie boga - podobno ów jeśli kogoś ukocha to wpierw rozum nieborakowi odbiera

Z pustego, to i nawet Wszechmogący nie odbierze!
Biedny Bóg! Choćby chciał, to nie może...

Drobner, już nie wiem, komu bardziej współczuć...
02-01-2015 17:52 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Z pustego, to i nawet Wszechmogący nie odbierze!
Przecież to wszechmogący, da radę. Dowód w postaci jakże błyskotliwych wypowiedzi trolla mamy.
Ateizm poszedł się paść, stwórca istnieje i rozum odbiera


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
02-01-2015 23:35 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>(profil - mężczyzna sprawdzone o 17.12)

O 17.12 teraz jest już ciemno, więc mogło być tak, że akurat w tym miejscu stał ktoś inny. W sądzie takie zeznanie łatwo podważyć.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
03-01-2015 00:00 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>O 17.12 teraz jest już ciemno, więc mogło być tak, że akurat w tym miejscu stał ktoś inny. W sądzie takie zeznanie łatwo podważyć.
W sądzie może i tak ale tu łatwo się samemu przekonać. Troll jeszcze się co do swojej płci nie zdecydował.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Troll jeszcze się co do swojej płci nie zdecydował.

Bardzo możliwe, ale możliwe jeszcze coś innego:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649661

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 10:55 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

ciekawe dyskusje filozoficzne prowadzicie
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dzięki, Twoje docenianie nas jest baaardzo cenne

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 11:27 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
tworzycie tu jakas komuna towarzyszu?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>tworzycie tu jakas komuna towarzyszu?

Coś w tym stylu. Komunę racjonalnie myślących i używających rozumu. Jak się łapiesz, trzeba co-nieco porządków u siebie zrobić.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 13:07 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

zmysly oszukuja rozum dziciaczku
03-01-2015 13:09 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

co do racjhonalnego myslenia troche wam brakuje nawet duzo dajesz linkqa z jakims belkotem niczym z czata
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ciekawe dyskusje filozoficzne prowadzicie

A tu jest jeszcze filozoficznie ciekawiej:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649530

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
02-01-2015 12:57 
 Ocena-4 na 6
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele. facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci
02-01-2015 13:56 
 Ocena 6 na 6
TyDraniu (6569 punktów)
>pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele.

Niektórzy wykorzystują rozum, inni 10% rozumu, a Pan musi jeszcze trochę potrenować.

>facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci

Chętnie poczytam, jakie konsekwencje Pan przewiduje za niewiarę w bogów. Pójście do piekła?

02-01-2015 16:08 
 Ocena-5 na 7
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

po co ja mam panu pisac jakie beda konsekwencje tego co pan robi teraz pan ponoso konsekwencje pana dzialania p[rzez cale zycie wystarczy to przeanalizowac
02-01-2015 15:26 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele. facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci

Myli Pan inteligencję i mądrość, z moralnością. Zresztą, kwestia inteligencji i mądrości Mengele to kwestia sporna. Dzisiaj raczej uważa się, że jego chore badania nie miały żadnej wartości naukowej.
02-01-2015 16:11 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

madrosc to wykorzystanie inteligencji w dobrym celu
02-01-2015 17:55 
 Ocena 1 na 1
galvani (1345 punktów)
>pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele. facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci

Z Josefem Mengele to akurat strzeliłeś Sobie sam w kolano. On zawsze podkreślał, że jest człowiekiem głbokiej wiary. Chyba jakoś tak, że na pierwszym miejscu jest katolikiem a potem dopiero wszystko inne. Możesz sprawdzić to bardzo łatwo w necie, albo nawet w papierowych źródłach. Zamożna rodzina umożliwiła mu doskonałe wykształcenie, ale on wiekszą wagę pewnie przykładał do slów katechetów i kaznodziei. Niech bedzie to dla Ciebie przestrogą i nauczką, abyś nie został religijnym degeneratem jak Mengele. Wy, religianci przynieśliście temu Światu tylko bezgraniczne cierpienie i nędzę.
Sygnał (4252 punktów)
Nie wiem ile razy ten temat był tu poruszany. Serio, powinno się pokazać każdemu nowemu użytkownikowi jakiś zestaw tematów do przejrzenia. Ale nieważne.

>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?

Bo powietrze jest doskonale zdefiniowane i świetnie mierzalne, w przeciwieństwie do jakichkolwiek bóstw. A z tą negacją to też tak wprost nie jest. Szczerość intelektualna każe nie negować wszystkiego w stu procentach, ale to, co postulują wszelkie religie jest tak bardzo niefizyczne, że mocno nieprawdopodobne.

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%

Nie, wykorzystujemy go w całości, tylko nie do kognicji. Stwierdzenie tego nie wymaga jakiegoś kopania w dziedzinie, wystarczy wikipedia:

en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .

Kłóciłbym się, że twierdzenia ściśle błędne są gorsze. Tym sposobem w tej kategorii zdecydowanie wygrywasz.
Drobner (19539 punktów)
>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem.
Rzekł artem2035 z całkowitą pewnością!
>pewnosc jest znamieniem glupoty.
Urocze samobójstwo!

Drobner, dobijak...
02-01-2015 13:07 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

zycie jest paradoksem wiec odczytaj to jak chcesz

!
farmer (22440 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?


Co to się dzieje. Dawniej to choć po dzienniku siedziało się i słuchało jak będzie temperatura powietrza na jutro.

Czekaj jaka temperatura?

Te internety to robią ludzi jednak coraz głupszych. Porobili te nowoczesne pogodynki i efekty widać... eee...czytać?

Co ty masz z tym patrzeniem?

Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia muzyki ktorej tez nie
widza?

W sumie też może być.


Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..."

Carpe diem

diogenes (42753 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga...

Masz rację: nie ma powodu negacji istnienia boga, bowiem nie da się zanegować bredni o bogu. Logika nie jest właściwym narzędziem w tej materii.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
02-01-2015 13:33 
 Ocena 4 na 4
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
>>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga...
>Masz rację: nie ma powodu negacji istnienia boga, bowiem nie da się zanegować bredni o bogu. Logika nie jest właściwym narzędziem w tej materii.

Samo pytanie o istnienie boga jest bez sensu >> ignostycyzm.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Coś strasznego, połączenie kompletnej głupoty, wymieszanej z totalną niewiedzą w połączeniu z podstawowymi brakami znajomości języka polskiego.
Czy naprawdę nie można blokować na tym forum tego rodzaju osobników?

02-01-2015 14:38 
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)
>Coś strasznego, połączenie kompletnej głupoty, wymieszanej z totalną niewiedzą w połączeniu z podstawowymi brakami znajomości języka polskiego.
>Czy naprawdę nie można blokować na tym forum tego rodzaju osobników?

>

Pod regulamin łapie się tylko język. Niestety.
02-01-2015 14:47 
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)
>Pod regulamin łapie się tylko język. Niestety.
Też nie!
Jeśli ma zagramaniczny telefon, to trzeba stolerować.
Może to jego jedyna komórka, jaką ma i używa?

Drobner, tutejszy i stacjonarny.
02-01-2015 17:47 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nawet używanie komórki/komputera bez polskich liter nie tłumaczy błędów gramatycznych i interpunkcyjnych.
02-01-2015 17:51 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
Oj tam, oj tam.
Jest wesoło, 'jezd dobże'.

Drobner, chwilowo rozrywkowy
02-01-2015 18:05 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
tu jest poziom z czata widze hehe
02-01-2015 18:15 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
> tu jest poziom z czata widze hehe
Nie zadzieraj głowy aż tak wysoko bo sobie kręgi szyjne połamiesz.
Albo wdepniesz w g....

Drobner, dróżnik
02-01-2015 18:40 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

drobner mente captus
02-01-2015 18:55 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>drobner mente captus
Widzę, że Ctrl+C i Ctrl+V masz opanowane.
Nie zajmuj mózgu już niczym więcej, bo nie starczy w nim miejsca na kontrolę zwieraczy...

Drobner dobrze radzi...
02-01-2015 19:32 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

widze ze jestes nadpobudliwy sa leki ktore opanuja twoje pobudzenie dzieciaczku

amysle ze dob4rze to zrobi dla twojej rozchwianej psychikilbo pomoz mamusi pozmywac naczynia zamiast siedziec bezczynnie i pisac bzdury
Drobner (19539 punktów)
> amysle...dob4rze...psychikilbo...

Popatrz na mnie i powiedz "M-A-M-A".

Już niedługo Ci się uda...
Drobner, niecierpliwy...
02-01-2015 15:09 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>Czy naprawdę nie można blokować na tym forum tego rodzaju osobników?

Przynajmniej jest zabawnie. Poza tym, zawsze możemy takiego osobnika nakierować na prawidłową ścieżkę, nawet jeśli by to była ta z jego domu do biblioteki po słownik
02-01-2015 16:16 
 Ocena-5 na 7
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

sami szukacie odpowiedz w jakim celu stworzyliscie to forum ktos kto jest pewny czegos nie bawi sie w takie fora
02-01-2015 17:49 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie widzę nic zabawnego w ludzkiej głupocie, a tym bardziej głupocie aroganckiej kompletnego ignoranta.
02-01-2015 18:02 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
moze blysnij weiedza chetnie zobacze na co cie stac
bo narazie nic nie widzialam co pisze4sz
02-01-2015 15:28 
 Ocena 4 na 4
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
Może nie blokować, ale zwyczajnie ignorować. Nie rozumiem, dlaczego tyle osób próbuje z nim "dyskutować".
_
02-01-2015 15:33 
 Ocena 4 na 4
Selanos (12869 punktów)
>Może nie blokować, ale zwyczajnie ignorować. Nie rozumiem, dlaczego tyle osób próbuje z nim "dyskutować".

Bo trzeba siać, siać, siać...
02-01-2015 15:59 
 Ocena 2 na 2
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
Tak, siać trzeba, ale są okoliczności, w których należy machnąć ręką. Według mojej oceny tu akurat była jedna z nich, ten człowiek nie jest zainteresowany żadną rozmową.
_
02-01-2015 19:00 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Tak, siać trzeba, ale są okoliczności, w których należy machnąć ręką. Według mojej oceny tu akurat była jedna z nich, ten człowiek nie jest zainteresowany żadną rozmową.

Pewnie tak, jednak może jest mała szansa, że do chociaż jednej z tych osób, niech będzie nawet że jednej na sto, da się jakoś dotrzeć. Choć rzeczywiście jest w tym sporo samookaleczenia się, bo to walenie głową w mur
02-01-2015 16:25 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Bo trzeba siać, siać, siać...
artemów nie sieją...

Drobner, też samosiejka
02-01-2015 18:06 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A dlaczego pozwalać idiocie/trollowi zaśmiecać forum?
Wywalić durnia na zbity pysk, to i nikt nie będzie z takim dyskutował.
02-01-2015 18:11 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wez sobie neospasmine jak nie pomoze to hydroxyzyne bo dostaniesz wylewu
03-01-2015 12:25 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>Może nie blokować, ale zwyczajnie ignorować. Nie rozumiem, dlaczego tyle osób próbuje z nim "dyskutować".
>_
Popieram. Kto tu jest niepoważny? Jakiś ktoś wcina się z ewidentnymi głupotami, prowokuje do pogadanek, puszcza przy tym nietaktownie bąki i czeka aż pochwalimy smrody jakie wydziela, upierając się przy tym, że przecież jego smrody pachną.
I G N O R O W A Ć T A K I E G O! Rozumiem, że i tak się wysilacie na grzeczność w stosunku do bezpłciowego gówniarza, za co Was podziwiam i szanuję, ale nawet "święta" cierpliwość ma swoje granice. Szkoda czasu dla takiego. Poczekać, aż dokończy szkołę podstawową (pisownia) i dać sobie spokój. A niech pisze co chce, a przede wszystkim nauczy wykorzystywać swój mózg choćby w 7%-tach. Pozdrawiam.

Ich bin besser als mein Ruf
03-01-2015 13:15 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

co do szkoly to mysle ze jej jeszcze nie skonczyl;es pracuje na uczelni pawianku
03-01-2015 14:03 
 Ocena 6 na 6
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>pracuje na uczelni pawianku

Wiem. Mam nawet zdjecie jak pracujesz:


03-01-2015 14:35 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze ze filozofia kwitnie na tym pokoju filozofia plebsu
03-01-2015 17:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> widze ze filozofia kwitnie na tym pokoju filozofia plebsu

"Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza" - napisał(a) filozoficznie kol. artem2035 na tymże Portalu.
PS Gramatyka i interpunkcja w oryginale.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 14:13 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>...pracuje na uczelni...
Nadajesz się do wykładania chemii.
W Tesco - z magazynu na półki.

Drobner, zakuposceptyk
03-01-2015 14:16 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
No, chyba że KULwa...
Drobner, z innego uniwersytetu.
03-01-2015 14:36 
 Ocena 2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

a ty do pieprzenia na forach o bzdurach szkoda ze za glupote nie banuja
03-01-2015 14:47 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
Ooo!
Zirytowało się.
Inwencji zabrakło na błyskotliwą ripostę.

Już niedługo osiągniesz wymarzony, wymodlony stan: IQ < 0.

Drobner, 'no emo'
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

zeby gadac z plebsem trzeba sie znizyc do poziomu plebsu a ja nie zamierzam
04-01-2015 15:55 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> zeby gadac z plebsem trzeba sie znizyc do poziomu plebsu a ja nie zamierzam
Zniżyć?
Dla Ciebie poziom plebsu to i tak pod górkę.

Drobner, baca, że HEJ!
galvani (1345 punktów)
>>...pracuje na uczelni...
>Nadajesz się do wykładania chemii.
>W Tesco - z magazynu na półki.
>Drobner, zakuposceptyk

Dajmy mu się rozwinąć. Jutro naposze, że jest Jezusem który ponownie zstąpił na ziemię.
Albo jedynym prawdziwym papieżem. Nie tak jak tych dwóch fałszwych przebierańców. Oni od kilkuset lat walą takie numery.
02-01-2015 16:13 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wykarz sie czlowieku jakas wiedza bo narazie belkoczesz o niczym
02-01-2015 16:19 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
> wykarz sie wiedza bo belkoczesz o niczym

Uuu! Lekcji polskiego też było mało?
Drobner, ortonazi
02-01-2015 16:25 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

probujesz ogarnac niebo a niewiesz na czym stoisz w zauwazasz blad ktory moze byl celowy ale pomijasz temat ktory jest wazny
02-01-2015 19:11 
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)
>probujesz ogarnac niebo a niewiesz na czym stoisz w zauwazasz blad ktory moze byl celowy ale pomijasz temat ktory jest wazny

Brak polskich znaków, pisanie "niewiesz" zamiast "nie wiesz", zero interpunkcji i brak wielkiej litery na początku zdania. Sporo tych celowych błędów. Wszystko to w jednym tylko zdaniu.

Za to argumenty jakie Pan przedstawia są zwyczajnie dziecinne, naprawdę miałkie. Gdybym miał sparafrazować Pańskie argumenty za istnieniem boga, to napisałbym "bóg jest, bo tak." Nauka od wielu lat udowadnia, że rzeczy które kiedyś przypisywano bogu, wcale przez bogów nie zostały stworzone. Powstanie życia, ewolucja, najnowsze dokonania fizyki wyjaśniające działanie wszechświata - naprawdę, wiemy o świecie coraz więcej, właściwie to dla boga nie ma tu już miejsca. Nawet jakby ktoś się uparł i nazwał boga "pierwszą przyczyną", to jaki ma na to dowód? Dlaczego miałaby być jakaś nadnaturalna pierwsza przyczyna?
02-01-2015 19:23 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>..............

Z tego wszystkiego artem2035 tylko spójniki rozumie.
Choć i to nie jest pewne.

Drobner, i
02-01-2015 19:36 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
chlopcze masz przed soba jeszcze jakies 70 lat zycia zajmij sie czyms co -przyniesie ci jakis pozytek gdybanie czy Bog jest czy go niema do niczego cie nie zaprowadzi czasami zrozumienie pewnych rzeczy przychodzi pozniej teraz jestes lewicujacym racjonalista za pare lat zrobisz sie konserwatysta taka jest natura rzeczy
03-01-2015 14:58 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> chlopcze masz przed soba jeszcze jakies 70 lat zycia
> zajmij sie czyms co -przyniesie ci jakis pozytek gdybanie
> czy Bog jest czy go niema do niczego cie nie zaprowadzi
> czasami zrozumienie pewnych rzeczy przychodzi pozniej teraz
> jestes lewicujacym racjonalista za pare lat zrobisz sie
> konserwatysta taka jest natura rzeczy

Założę się, że to akurat mamuśka pisała.. yy.. żonka.
Z tego, co widzę - jest u Was olbrzymi kontrast umiejętności gramatycznych, jak również wysławiania się, też kultury. Jak Wy w tym domu wspólnie wytrzymujecie?

A zawsze sądziłem, że miłość widzi..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:51 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
mazywam sie nadiezdza krupska
03-01-2015 21:14 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> mazywam sie nadiezdza krupska

Nadieżda Konstantinowna Krupska
Надежда Константиновна Крупская
misiu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
04-01-2015 17:04 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> mazywam sie nadiezdza krupska
i zamiast głowy używam d..ska

Drobner, domyślny
03-01-2015 15:44 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
> chlopcze masz przed soba jeszcze jakies 70 lat

Jestem optymistą, planuje nie umierać Medycyna idzie do przodu...

>zycia zajmij sie czyms co -przyniesie ci jakis pozytek gdybanie czy Bog jest czy go niema do niczego cie nie zaprowadzi

Ależ owszem, zaprowadzi i to nie gdybanie. Religia to szkodnik który od lat hamuje rozwój nauki i jest pijawką spijającą pieniądze ze skarbu państwa. Pozbycie się tego szkodnika zdecydowania poprawi jakość mojego życia.

>czasami zrozumienie pewnych rzeczy przychodzi pozniej teraz jestes lewicujacym racjonalista

Lewicującym? Po pierwsze, nie uznaję podziału na lewicę i prawicę, bo jest to podział tak ogólny, że aż śmieszny. Po drugie, nie lubię tzw. lewicy za socjaldemokrację. Po trzecie, jest sporo "prawicujących" ateistów.

>za pare lat zrobisz sie konserwatysta taka jest natura rzeczy

Richard Dawkins jest już po siedemdziesiątce, widać że jest już po siedemdziesiątce, on jest świadomy tego że jest już po siedemdziesiątce i jak dotąd nie został konserwatystą. Nadal jest jedną z czołowych postaci walczących o racjonalizm, rozwój nauki i zwyczajny zdrowy rozsądek.

Jakby się dłużej zastanowić, to nagłe nawrócenia w podeszłym wieku można przypisać demencji starczej

No i mówienie do mnie per chłopcze... to trochę obraźliwe. Ja staram się zwracać do do Pana właśnie używając różnych odmian słowa pan mimo tego, że poziom i poprawność Pana wypowiedzi sugerują, że ma Pan góra 13-14 lat i nie jest Pan wybitnym przedstawicielem tej grupy wiekowej. Nie wiem jak mógłbym to sformułować uprzejmiej nie obrażając jednocześnie 13/14 latków.
03-01-2015 20:53 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
medycyna idzie do przodu raki tez
03-01-2015 20:55 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
co do szkodnika jak nazywasz religie istnieje juz rak dlugo ze taki pionek jak ty nie jest w stanie jej zniszczyc probowal marks probowal lenin spencer no i jak widzisz religia sie ma dobrze rosnie w sile dzieki takim ludziom jak ty
03-01-2015 20:59 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
> co do szkodnika jak nazywasz religie istnieje juz rak dlugo

Na grypę też ludzie długo umierali, aż wymyśliliśmy lepsze lekarstwa.

>rosnie w sile

Co chyba ma związek z kiepską edukacją w wielu krajach, wszak w wielu krajach istnieje zależność między poziomem wykształcenia, inteligencją, a religijnością właśnie. Im niższe wykształcenie i inteligencja, tym większy poziom religijności.
03-01-2015 21:24 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

bzdura
03-01-2015 21:32 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>bzdura

I taka to Twoja 'wiedza' Nie piszę to dla Ciebie, Ty i tak swoje wiesz, ale parę osób więcej to przeczyta, tak że dziękują za Twoją "bzdurę".

Cytat:
Istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą w konkretnych społeczeństwach. Pierwszy raz fenomen ten został zauważony w latach 20 przez badaczy takich jak Howell (1928) i Sinclair (1928), którzy zauważyli negatywną relację między inteligencją a wiarą pośród studentów. W latach 50, Agryle (1958) wysunął wniosek, że "istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że inteligentny student zaakceptuje ortodoksyjną wiarę, oraz mniejsza szansa na jego pro-religijne nastawienie". Dowody wskazujące na negatywną relację między wiarą a inteligencją w odniesieniu do konkretnych narodowości, pochodzą z czterech głównych źródeł:
Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą.
Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa.
Zmniejszenie religijności w okresie dojrzewania, w związku z rozwojem umiejętności poznawczych.
Zmniejszenie religijności w XX wieku w związku z zwiększeniem ogólnego poziomu inteligencji w społeczeństwie.
a) Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą

Wiele badań wskazuje na istnienie negatywnej relacji między inteligencją a wiarą. Podsumowanie 43 badań, stworzone w roku 2000 przez Bella daje na to jednoznaczne dowody. Jako przykład możemy wskazać badania, które odbyły się w Holandii na grupie reprezentatywnej 1538 osób. Analiza IQ wykazała, że inteligencja wśród agnostyków jest wyższa o średnio 4 punkty niż w przypadku teistów (Verhage, 1964). W nowszych badaniach, Kanazawa (2007) przeanalizował dane American National Longitundinal Study of Adolescent Health - ogólnokrajowego badania grupy 14,277 osób, które zostały poddane dwukrotnemu testowi na inteligencję, pierwszy raz w okresie dojrzewania, a drugi raz kilka lat potem. Jedno z pytań dotyczyło religijności: "Do jakiego stopnia uważasz się za osobę religijna?", możliwe były 4 odpowiedzi "nie jestem religijny", "jestem trochę religijny", "średnio religijny", oraz "bardzo religijny". Wyniki były jednoznaczne, grupa osób, która wskazała jako odpowiedź brak religijności okazała się najbardziej inteligentna z IQ na poziomie 103,09 punktów. Średnia punktów w badaniach malała wraz z wzrostem religijności, odpowiednio IQ=99.34, 98.28, 97.14. Relacja pomiędzy IQ i wiarą religijną jest znacząca: (F (3,14273) = 78.0381, p < .00001).

Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa

Potwierdzenie powyższej tezy możemy znaleźć w kolejnych badaniach. Po raz pierwszy zostało to udowodnione już w 1921 roku, w ankiecie przeprowadzonej wśród najbardziej wpływowych amerykańskich naukowców i wykładowców. Średnio tylko 39% przyznało się do wiary w Boga (48% w przypadku historyków, oraz 24% w przypadku psychologów) - Leuba (1921). W roku 1965 Roe zwrócił uwagę, że w grupie 64 wpływowych naukowców, jedynie 4,8% a więc 3 osoby przyznały się do wiary w Boga. Procent ten jest znacznie mniejszy, niż w przypadku ogółu amerykańskiego społeczeństwa, w roku 1958 w badaniach Agryle, 95.5 procent ogółu społeczeństwa przyznało się do wiary w Boga. W badaniach przeprowadzonych w latach 90, na członkach American National Academy of Science, procentowa ilość wierzących wynosiła 7%, w porównaniu do 90% w reszcie społeczeństwa (Larsen, Witham, 1998). W Wielkiej Brytanii jedynie 3,3% członków Royal Society wierzy w Boga, a 78.8% to ateiści (reszta to "grupa niezdecydowana"). Ogólna ilość wierzących w całym społeczeństwie wyniosła 68,5%.

www.racjonalista.pl/kk.php/s,6076

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:25 
 Ocena 1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.
03-01-2015 21:35 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.

Liczyć się to nie to samo, co kierować się przez władzę nakazami religijnymi.
W każdym z krajów Zachodu istnieje wolność wyznawania religii. W tym sensie rządzący z pewnością się z nią liczą np. Holandia, czy Szwecja.
Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:43 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035
Zdarza się, że w dłuższych odstępach czasu coś zrozumiesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 21:50 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Cieszę się, że mnie uważnie czytujesz Duchu. Plus (dałbym nawet dwa).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:38 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.

Bzdura.

Najbogatsze kraje europejskie:
Francja - 40% niewierzących
Szwecja - 34% niewierzących
Holandia - 30% niewierzących
Norwegia - 29% niewierzących

Za to najmniej niewierzących jest w Rumunii.

Źródło:Eurobarometer Poll 2010

Jacek Głodzik udowodnił, że istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą, ja właśnie udowodniłem, że w krajach najbogatszych, z najwyższym poziomem życia jest więcej niewierzących. Jak Pan zerknie na link który podałem, to dowie się Pan, że w tych krajach mało ludzi deklaruje się jako zdecydowani wierzący w boga. Czy coś jeszcze mamy udowodnić, podać konkretne badania, przykłady?
04-01-2015 00:40 
 Ocena 3 na 3
niestadny (2492 punktów)

>>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.
>Bzdura.
Ejże! Warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat. Mowa była nie o państwach, w których znaczący procent stanowią niewierzący, ale o takich, które "liczą się z religią" - a więc istnieje w nich wolność religijna/swoboda wyznawania religii.
I tu Duch -stety, czy nie- ma rację, co słusznie zauważył Jacek.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
04-01-2015 00:42 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Ejże! Warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat. Mowa była nie o państwach, w których znaczący procent stanowią niewierzący, ale o takich, które "liczą się z religią" - a więc istnieje w nich wolność religijna/swoboda wyznawania religii.

Nie byłbym tego taki pewny. Polska definicja liczenia się z religią może być bardzo ciekawa
04-01-2015 01:17 
 Ocena 4 na 4
niestadny (2492 punktów)

>Nie byłbym tego taki pewny. Polska definicja liczenia się z religią może być bardzo ciekawa
Też prawda. Z drugiej strony - kto wie? - może świetlana przyszłość przed nami?


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
.
najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.
Bzdura.
> Ejże! Warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat.
Całkowita zgoda!

>Mowa była nie o państwach, w których znaczący procent stanowią niewierzący, ale o takich, które "liczą się z religią" - a więc istnieje w nich wolność religijna/swoboda wyznawania religii.
Tak Pan sądzi, że Państwa o największej wolności światopoglądowej najbardziej liczą się z religią? Przecież to ewidentna bzdura. Państwa, które najbardziej liczą się z religią, to państwa wyznaniowe sensu stricto lub sensu largo. Oczywiście są też państwa deklarujące wolność światopoglądowa w teorii, a wyznaniowe w praktyce jak Polska. Państwa o wolności światopoglądowej liczą się się z wolnością obywateli, a nie z bzdurami, w które oni wierzą, to pozostawiają ich prywatnemu uznaniu.

>I tu Duch -stety, czy nie- ma rację, co słusznie zauważył Jacek.
I tu, to -stety, czy niestety (ale poza Stanami Zjednoczonymi) pan Selanos ma rację. Polecam tu artykuł amerykańskiego socjologa Phila Zuckermana pt. Atheism: Contemporary Rates and Patterns. Który jest rozdziałem książki The Cambridge Companion to Atheism pod redakcją Michaela Martina. (...)

Okazuje się, że w czołówce państw najlepiej rozwiniętych znajdują się prawie wyłącznie kraje o wysokim wskaźniku ateizmu organicznego. Co to jest ateizm organiczny? Otóż autor zwraca uwagę na istotne różnice między tymi państwami, w których ateizm był lub jest elementem oficjalnej ideologii, narzucanej społeczeństwu przez władzę (taki ateizm określa jako przymusowy), a tymi, w których ateizm rozwija się samoistnie, bez ingerencji władz, a więc jest "organiczny". (...)


@@@
.
03-01-2015 20:57 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
prawica szanuje tradycje wiec nienazwalabym cie prawicowym ateista ateisci przewaznie sa lewaccy to milosnicy marksa spencera
Selanos (12869 punktów)
> prawica szanuje tradycje wiec nienazwalabym cie prawicowym ateista ateisci przewaznie sa lewaccy to milosnicy marksa spencera

Gdybyśmy szanowali wszystkie tradycje, to ludzie nadal siedzieliby na drzewach. "Lewaccy" to jest właśnie ten cudowny poziom dyskusji. Jak coś się nie podoba, to od razu inwektywy. Tak jak już chyba pisałem, nie lubię tej strony polskiej polityki ze względu na socjaldemokrację, poza tym, nie uznaje podziału na lewicę i prawicę. Według tego zbyt ogólnego podziału, nawet PiS można by nazwać lewicą. Chrześcijańską.
03-01-2015 20:59 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek . nietsche chcial stworzyc nadczlowieka byl schizofrenikiem chorym zmeczonym opuszczonym przez ludzi czlowiekiem zycie to paradox
Selanos (12869 punktów)
> z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek .

Nie, Marksa nie lubię, a marksistowskie interpretacje literatury uważam za tragedię.

>nietsche chcial stworzyc nadczlowieka

Nie patrzy Pan czasem na nadczłowieka Nietzschego przez pryzmat nazizmu?

>byl schizofrenikiem chorym

Nie słyszałem o schizofrenii Nietzschego, słyszałem o syfilisie, co w tamtych czasach nie było taką rzadką przypadłością.

>zycie to paradox

Niby dlaczego? Paradoks, nie paradox.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
>
.siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistow
>
Selanos (12869 punktów)
>>.siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistow

Co miała do tego jego siostra i co on miał do tego, że naziści używali jego prac, skoro umarł w roku 1900?
03-01-2015 21:55 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
poczytaj sobie o siostrze nietschego
>
03-01-2015 22:07 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> poczytaj sobie o siostrze nietschego

Przeczytałem. I co? Czy siostra Nietzschego (z wielkiej litery i z "z" w środku) odpowiadała za jego poglądy i za to kto wykorzystywał jego prace?

Była antysemitką i poślubiła antysemitę.
03-01-2015 22:09 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

w spadku dostala wszystkie jego prace i nazisci je wykorzystali
Selanos (12869 punktów)
> w spadku dostala wszystkie jego prace i nazisci je wykorzystali

Co w związku z tym? Z reguły jest właśnie tak, że to rodzina dostaje takie rzeczy w spadku, a Nietzsche nie miał wpływu na to co robiła z tym jego siostra, bo był martwy.
03-01-2015 22:13 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wlasnie to ci chcialam powiedziec
03-01-2015 22:18 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wlasnie to ci chcialam powiedziec

Ale nie chciałaś powiedzieć "co w związku z tym".
Szkoda, bardzo wyrywkowa jesteś.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 22:17 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w spadku dostala wszystkie jego prace i nazisci je wykorzystali

Mordercy czasem wykorzystują bardzo stary wynalazek ludzkości - nóż.
Spinoza napisał testament, w którym chciał, by jego wszystkie prace przesłać do Rieuwertsza, a Van Der Spyck to uszanował.
Później ateiści i ludzie walczący z absurdami religii to wykorzystali.
Co w tym dziwnego?

Rozumiem że wiesz, kto to Benedykt Spinoza (chciałem dopisać 'dziewczynko', ale się powstrzymałem - doceń).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
baruch spinoza dziecko a 2 nie rozumiesz o czym pisalam wczesniej
>
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> baruch spinoza dziecko a 2 nie rozumiesz o czym pisalam wczesniej

A czemu nie Bento?
I pochwaliłaś się swoją 'wiedzą' i trzeba tłumaczyć jak 2-latkowi.
Polecam zastanowić się, co oznacza zmiana imienia z Barucha (wcześniej) na Benedykta (później).
Jak już skapitulujesz - podpowiedź w Wiki, daleko szukać nie trzeba.
pl.wikipedia.org/wiki/Baruch_Spinoza

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 18:00 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
w tatarkiewiczu jelopie pisze baruch spinoza a nie benedykt
05-01-2015 18:02 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie wklejaj mi tu wikipedia bo wiece ksiazek od ciebie w zyciu przeczytalam masz zasciankowy umysl chlopczyku
05-01-2015 18:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Twoja wiedza jest niestety dziurawa, jak sito. Nie cytuję Wikipedii dlatego, że o zmianie imienia dowiedziałem się z niej.
Spinoza zmienił imię po obłożeniu go herem. Być możne nie wiesz co to znaczy, ale tym razem powieszać twej wiedzy nie zamierzam.
Co do inwektyw, radzę kieruj je do mężusia, względnie jełopów w rodzinie szukaj.
Zdaje się, że typowo chamski i lekceważący styl to u Was rodzinne i domyślam się, że przyszło z każdej połówki po trochu, bo podobieństwa się przyciągają (zwłaszcza prymitywy).

Tak że hasta la vista detinko!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:01 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ten kto sie broni czescviowo przyznaje sie do winy zgadnij kto to powiedzial ?
05-01-2015 20:21 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A po co mam zgadywać misiu-ignorancie?
Żegnaj!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:55 
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)
>Żegnaj!
Hahaha
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Oj tam. To już od czasu do czasu pobawić trollem się nie można

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 21:28 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>Oj tam. To już od czasu do czasu pobawić trollem się nie można

Od czasu do czasu.
Hahaha

Jacek Głodzik do użytkownika artem2035 dzisiaj o 20:21: Żegnaj!
Jacek Głodzik do użytkownika artem2035 dzisiaj o 20:23
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w650236
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Że co? Że jestem, jak Mel Gibson w filmie 'Patriota' w trakcie ataku na sympatyczną kolumnę przyjaciół?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 21:07 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Żegnaj!

Żegnaj się! - to zrozumie!

>...dopij wódkę...

Drobner, pacierza i wódki nie odmawiam!
04-01-2015 00:58 
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)

>z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek. nietsche chcial stworzyc nadczlowieka byl schizofrenikiem chorym zmeczonym opuszczonym przez ludzi czlowiekiem zycie to paradox
Początkowo(przy pobieżnym zapoznaniu się z jego filozofią) dałem się zwieść pozorom, ale "im dalej w las, tym więcej drzew".
Nietzsche był mądrzejszy niż się niektórym wydaje. Nie był przeciwnikiem religii jako takiej, ale przeciwnikiem ideologii mających na celu "uszczęśliwienie" ludzkości/odebranie ludziom wolności(co dzieje się na naszych oczach pod przykrywką humanizmu). Nie na darmo mówi się o "Eurokołchozie". Zakazy, nakazy, normy, inwigilacja pod różnymi postaciami itp... Istny Raj na Ziemi.
Według mnie jest drugie dno - co zresztą słusznie przewidział Nietzsche.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
04-01-2015 08:37 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nietsche zrzynal z seneki jak sie dalo oczywiscie sie tego wypieral wystarczy poczytac seneke hehe
04-01-2015 08:39 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wczesniej pascal napisal opinia ogolu to opinia mniej zdolnych
04-01-2015 17:09 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> wczesniej pascal napisal opinia ogolu to opinia mniej zdolnych

Jak ulał o "większości religijnej".
Uroczy samobój nr 2.

Drobner, dobijak^2
04-01-2015 18:17 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
dzieki takim ludziom jak ty religia staje sie wielka
04-01-2015 18:21 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jestes dobrym materialem do przerobki tak trzymaj
> zajmniejmy sie toba wkrotce badz cierpliwy
Drobner (19539 punktów)
> dzieki takim ludziom jak ty religia staje sie wielka

aż stanie się całkowicie równoważna głupocie.

Dobner, poza zasięgiem
04-01-2015 18:35 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jak narazie to ty reprezentujesz glupote za pare lat z milosnika marksa zrobisz sie milosnikiem sw augustyna
04-01-2015 18:52 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
> jak narazie ...

Jak Ci trzech mówi, że jesteś pijany, to idź spać.
Tu co najmniej pięć razy mówiło Ci się o takich Twoich błędach.
Popraw się, bo nie przyjmą Cię nawet do Szkoły dla Ciężko Upośledzonych.
Żeby w Szkole poziomu nie zaniżyć!

> ...z milosnika marksa zrobisz sie milosnikiem sw augustyna

Wolę dziewczynki.
W odróżnieniu od Twoich 'wielebnych', ministrancie...

Drobner, babolub
04-01-2015 19:00 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
trzeba na tobie przeprowadzic egzorcyzmy
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
gadka z toba to strata czasu czas sobie jakies dobre kino obejrzec
04-01-2015 19:18 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
> gadka z toba to strata czasu czas sobie jakies dobre kino obejrzec
Fakt: właśnie czas na dobranockę.
Potem siusiu, paciorek i spać.
Żadnych samogwałcików!!! Bozia widzi!!!

Drobner, starszak
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czas sobie jakies dobre kino obejrzec

Uf, znaczy się odpoczniemy troszki od Ciebie biedactwo

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:02 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie jestem panem to raz a dwa wole normalna dyskuysje niz jakies wlazenie sovbie w doop

m
03-01-2015 21:13 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
> nie jestem panem to raz

To kim, Panią? Przy zakładaniu konta stwierdził Pan, że jest Pan mężczyzną, więc tak właśnie Pana tytułuję - Pan. Chyba, że ma Pan jakieś problemu z tożsamością płciową

>a dwa wole normalna dyskuysje niz jakies wlazenie sovbie w doop

Proponuję zacząć lubić regulamin tego forum, w którym jest coś o poprawnej pisowni. Nie zaszkodzi też przestrzeganie jakichś podstawowych zasad dobrego wychowania. Staramy się trzymać pewien poziom.
03-01-2015 17:00 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czasami zrozumienie pewnych rzeczy przychodzi pozniej
> teraz jestes lewicujacym racjonalista za pare lat zrobisz
> sie konserwatysta taka jest natura rzeczy

Hm, mamy tu znawczynię natury rzeczy?
Nawet gdybyś częściowo miała rację (a nie masz) Cytat:
"Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie sk***nem"

Źródło: "Józef Piłsudski 1867-1935"
Andrzej Garlicki, Kraków 2008


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:12 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie przemawia do mnie pulsudzki wysil sie bardziej zaczbnij uzywac swojego rozumu
03-01-2015 21:26 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wysil sie bardziej zaczbnij uzywac swojego rozumu

Dla Ciebie? Bezcelowe.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:32 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
to nie sap wiecej bo mnie nudzisz
03-01-2015 21:38 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
To może pójdź na spacer, popatrz żonce w oczy itp.
Nudzą się tylko ludzie nudni.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:53 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ja napisalam ze ty mnie nudzisz a nie ze ja sie nudze
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Acha, ja Cię nudzę, ale czytając mnie się nie nudzisz
Brawka dla Żonki-Geniuszki-artem

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 22:07 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wez sie zajmij czyms zamiast belkotac o niczym
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Przykro mi, ale nie zwykłem spełniać nakazów żon które podszywają się pod miałkich użytkowników forum.
Nie musi odpisywać, możesz nawet założyć blokadę na posty, które Cię nudzą.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 22:21 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wez sie zajmij czyms zamiast belkotac o niczym

Jeszcze chwilę się Tobą pobawię. Dla mnie zabawa trollem to pewna rozrywka.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Mano (1060 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?

Powietrze mogę zobaczyć pośrednio (nawet bez jego skraplania), gdy nadmucham nim gumowy balon.

Stawiasz boga i powietrze w jednym rzędzie, więc spróbuj nadmuchać balon bogiem, aby wykazać jego istnienie.

Jeżeli Ci się to uda, uwierzę.
02-01-2015 16:01 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?
>Powietrze mogę zobaczyć pośrednio (nawet bez jego skraplania), gdy nadmucham nim gumowy balon.
>Stawiasz boga i powietrze w jednym rzędzie, więc spróbuj nadmuchać balon bogiem, aby wykazać jego istnienie.
>Jeżeli Ci się to uda, uwierzę.
>

Tu bym się spierał... i to całkiem serio. Bogiem nadmuchany jest Watykan i na 100% lepiej na tym wychodzi, niż balon z powietrzem albo wszyscy użytkownicy tego forum razem wziąci... Gdyby to jeszcze było śmieszne, to pół biedy. Ale nie jest. Religie naprawdę nieźle wychodzą na swoich pomysłach...
02-01-2015 16:38 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

religia to wiara w Boga watykan stworzyli ludzie. wiara w Boga wiaze sie z zrozumieniem sensu wiary. czlowiek jest istota malorozumna wydaje mu sie ze jest kims wielkim .pewnie dla mrowki tak ale nie dla wieloryba.czlowiek ma ograniczana wiedze nie jest w stanie stwierdzic co jest poaza granicami jego umyslu.tworzy sobie swiat wedlug tego co mu pasuje ateisci nie chca wierzyc w Boga czesto go postrzegaja przez pryzmat ludzi co jest bledem. czlowiek jest ograniczony smiercia wiec nie moze stwierdzic z cala pewnoscia ze po za nia nic niema

02-01-2015 16:47 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory. I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.

Drobner, historycznie...
Selanos (12869 punktów)
>gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.

Nie do Mordoru?
02-01-2015 19:27 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>...do Macedonji.
>Nie do Mordoru?
Do 'Macedonji'!
Ale przez Mordor, no bo jak inaczej?

Drobner logistycznie
03-01-2015 12:43 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory.

A dlaczego przegrał? Bo się nie przygotował dobrze na tą bitwę i nie zapakował do walizki ciepłych skarpetek na zmianę. A Batory to nawet kalesony zabrał, taki był przebiegły.

>I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.

Przy okazji tłukąc pohańców, że krwi narobił tyle, że i żabką krytą można było pływać.
I ani Do Kichot razem wespół z Ryszardem I Lwie Serce zwanym rady już dać nie mogli.


Ich bin besser als mein Ruf
02-01-2015 23:42 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
> religia to wiara w Boga watykan

Watykan też się pisze wielką literą. Jak Bóg. (Należy użyć klawisza z napisem "Shit").

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
02-01-2015 23:59 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>> religia to wiara w Boga watykan
>Watykan też się pisze wielką literą. Jak Bóg. (Należy użyć klawisza z napisem " Shit").

1.

2. Nie mam takiego klawisza!
Będę więc pisał te słowa tak: {Shit}watykan, {Shit}bóg itd.
Generalnie mi się podoba.

{Shit}drobner,
03-01-2015 10:43 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

] twoja sprawa


>
03-01-2015 10:42 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
wszystko bede pisac mala litera oprocz Boga

03-01-2015 10:48 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wszystko bede pisac mala litera oprocz Boga

Słownik jakiś wcześniej opublikuj. Dla lepszej komunikacji

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
02-01-2015 18:09 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Watykan nie jest nadmuchany żadnym Bogiem, ale żądzą kasy, władzy i seksu.
02-01-2015 18:13 
 Ocena 1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

ciebie nadmuchali glupota blyszczysz niczym mente captus
02-01-2015 18:34 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>ciebie nadmuchali glupota blyszczysz niczym mente captus

Zaledwie nikłą poświatę odbijamy - blasku, którym tak gorliwie promieniejesz...

Drobner, zacieniony...
02-01-2015 18:41 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

drobner zaciemniony
.
02-01-2015 18:49 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> drobner zaciemniony
Tak! Żeby mi oczu nie wypaliło to, czym błyszczysz...

Drobner, nowomroczny
02-01-2015 19:21 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>Watykan nie jest nadmuchany żadnym Bogiem, ale żądzą kasy, władzy i seksu.
>

Żądzą kasy, władzy i seksu to ja też jestem nadmuchany... ale nic mi nie wychodzi - i to jest właśnie różnica między mną a Watykanem Brakuje tego boga
Drobner (19539 punktów)
>Żądzą kasy, władzy i seksu to ja też jestem nadmuchany... ale nic mi nie wychodzi - i to jest właśnie różnica między mną a Watykanem Brakuje tego boga

Wstąp do seminarium!
Będzie dużo 'boga'.
Początkowo kasy, władzy, to tam nie będziesz miał...

Drobner, między wierszami, między słowami..
02-01-2015 16:19 
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wykluczasz istnienie wszystkiego czego nie widziales to jest chore

czlowiek ma ograniczona wiedze o swiecie nie potrafi zrozumiec wielu rzeczy ktore sie wokol ni3ego dziaja ale przyjmuje to i sie uczy walka z religia jest bezsensowna przypomina troche przedszkole
>
02-01-2015 19:22 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> wykluczasz istnienie wszystkiego czego nie widziales to jest chore czlowiek ma ograniczona wiedze o swiecie nie potrafi zrozumiec wielu rzeczy ktore sie wokol ni3ego dziaja

Wzrok to tylko jeden ze zmysłów Mamy ogromną wiedzę o świecie, tak ogromną, że nie ma na świecie człowieka który w pełni byłby zdolny ogarnąć chociażby część tych dokonań. Zawsze jednak można mieć przynajmniej ogólne pojęcie, coby nie być ignorantem.

Jak czegoś nie wiemy i nie potrafimy wyjaśnić, to zadajemy pytania, stawiamy hipotezy. Potem szukamy odpowiedzi.

Religia, to zaprzeczenie tego czym zajmuje się nauka. Zamiast pytać i potem szukać odpowiedzi, zaczynacie od dogmatu który jest niepodważalny. To jest przedszkole. Robicie kochani to, za co ja jako dziecko dostawałem od mamy mokrą szmatą przez łeb: mówicie "tak, bo tak".
02-01-2015 19:35 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>...jako dziecko dostawałem od mamy mokrą szmatą przez łeb...

Kto tak nie miał?
To se ne vrati...

rozczulony Drobnerek
02-01-2015 19:54 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

=
mozna wiele czytac i nic nie rozumiec wiesz po co masz dwoje uszu i jezden jezyk ?
02-01-2015 19:56 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>...jako dziecko dostawałem od mamy mokrą szmatą przez łeb...
>Kto tak nie miał?
>To se ne vrati...
>rozczulony Drobnerek

Szybko! Dzwońcie! Telefon całodobowy!
www.przemoc.edu.pl/
02-01-2015 19:57 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

wiesz co cie drazni w religi nie sama religia tylko ludzie religia ma dobre zalozenia czlowiek nie jest w stanie im sprostac bo zawsze bedzie dazyl do dominacji nad drugim, czlowiekiem nie nad soba

02-01-2015 23:01 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
Nie, drażni mnie religia i religijni, bo próbują narzucać swoje chore zasady innym. Cieszę się że Pan przyznał, że religia jest nienaturalna.
03-01-2015 10:45 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
drazni cie twoja natura ktora nie moze znies ze ktos ma inne poglady niz ty
to taka jak liberalowie chca zgody a sami ja probuja burzyc
03-01-2015 15:52 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> drazni cie twoja natura ktora nie moze znies ze ktos ma inne poglady niz ty
> to taka jak liberalowie chca zgody a sami ja probuja burzyc

Zdecydowana większość ludzi ma inne poglądy niż ja, gdyby miało mnie to drażnić, to w ciągu kilku tygodni umarłbym na wylew albo inny zawał. Poglądy mi nie przeszkadzają, przeszkadza mi narzucanie poglądów innym i zwyczajna głupota.

Liberałowie, bez względu na to czy użył Pan tego słowa w odniesieniu do spraw społecznych czy gospodarki, chcą wolności. Panu przeszkadza właśnie ta wolność, bo wg. takich jak Pan, ta wolność burzy tradycje które bez względu na to jak bardzo skostniałe, szkodliwe i odstające od rzeczywistości, są tradycjami, co dla niektórych jest rzeczą świętą. Dla takich jak Pan jedyna zgoda, to narzucenie swoich poglądów innym.
03-01-2015 21:06 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

poczytaj chlopcze schiopenhauera na temat wolnosci potem pogadamy
03-01-2015 21:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>poczytaj chlopcze schiopenhauera na temat wolnosci potem pogadamy

Większość użytkowników tutaj raczej nie będzie miała ochoty z Tobą rozmawiać. Jak tu - vide 'chłopiec'. Lekceważysz ludzi. Ale z Arthura Schopenhauerem jesteś z pewnością obryty(a), brawka
PS ciekawe, czy sam Schopenhauer byłby zachwycony rozmową

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 21:59 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
co chwile do mnie piszecie jest juz 16 stron szkoda ze same bzdury
03-01-2015 22:09 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
1. Nie mamy w Tobie partnera (partnerki)
2. Oszukujesz, albo dajesz wyraz swojej ignorancji
3. Brak Ci kultury, czym sensowną rozmowę ukręcasz w zarodku

Zakładam że jesteście oczytaną parą, ale absolutnie nie chce się z Wami rozmawiać (to co w tej chwili robię, do rozmowy również nie zaliczam).

Tak szczerze: obniżacie swoją anty-kulturą wydatnie poziom tego forum. Mnie osobiście szkoda, że moderatorzy nie zrobią z Wami porządku.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 22:11 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

arzyj sobie cos na uspokojenie chlopczyku i idz spac
03-01-2015 22:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> arzyj sobie cos na uspokojenie chlopczyku i idz spac

1. www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649876
2. Coś mi to przypomina. A jak zastrzegłem prawa autorskie? Oj popłyniesz dziew.. yyy artem (potencjalnie żonko).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
02-01-2015 20:56 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jezusmariamatkoboża!
Po wuj się wdajesz w pseudo dyskusję z idiotą-religiantem?!

02-01-2015 22:58 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
A guilty pleasure
03-01-2015 10:46 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

laksigen w czopkach i ci przejdzie
Selanos (12869 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga

Bo nie ma dowodów na istnienie bogów i sama ta idea jest bezsensowna.

>a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?

Hmmmm, bo są dowody na istnienie powietrza? Możemy je poczuć, zmierzyć, zważyć, a nawet zobaczyć w odpowiednich warunkach. Bez większych problemów możemy sprawdzić skład powietrza. Polecam podpalenie czegokolwiek, tym sposobem dowiemy się, że jednym ze składników powietrza jest tlen

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem

Mit.

>.pewnosc jest znamieniem glupoty.

Dlatego pozwalam sobie na 1% niepewności Jestem otwarty, proszę mi znaleźć ostateczny, nie do obalenia dowód na istnienie boga.

Ja mogę udowodnić istnienie słownika, radzę zapoznać się z tym fenomenem.
02-01-2015 16:23 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

dowodem jest twoje zycie

Selanos (12869 punktów)
> dowodem jest twoje zycie

Moje życie jest dowodem na to, że moi rodzice dobrze się bawili na dziewięć miesięcy przed moimi narodzinami
02-01-2015 15:13
 Ocena 10 na 10
Drobner (19539 punktów)


Drobner
Degre (752 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Ile masz lat? Bo z tego co czytam wątek ... Daję Ci jakieś 12-14 i totalną odporność na argumenty i logikę. Nie masz pojęcia jak wygląda nauka i empiria. Przyjąłeś do wiadomości od kogoś informację "ateiści nie myślo i so gupi hehehe ; no bo jak tu w boga nie wierzyć" i nie przyjmujesz żadnego ze stanowisk forumowiczów.

Nie próbujesz nawet nawiązać dialogu. Twoim zdaniem bóg jest i mamy to pojąć - a nie pojmujemy bo jesteśmy jacyś głupi.
02-01-2015 19:52 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

jestes nadwrzliwy do niczego cie nie zmuszam mysle ze sam masz watpliwosci dlatego ze wchodzisz na takie forum szukasz ludzi ktorzy cie upewnia w tym co myslisz ja mam odmienne zdanie dlatego moja wypowiedzi ci nie pasuja
03-01-2015 00:29 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>dlatego ze wchodzisz na takie forum szukasz ludzi ktorzy cie upewnia w tym co myslisz ja mam odmienne zdanie dlatego moja wypowiedzi ci nie pasuja

Serio? Myślisz, że o to chodzi w tym forum? Popatrz jakie są działy. Dyskutujemy tutaj o polityce, gospodarce, nauce, kulturze czy filozofii, a religia to tylko jedna z wielu rzeczy które tutaj się omawia.
03-01-2015 10:49 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ja tu nie widze dyskisji tylko stekanie ze po ziemi chodza wierzacy ale co byscie robili gdyby ich nie bylo
03-01-2015 11:41 
 Ocena 2 na 2
Degre (752 punktów)
> ja tu nie widze dyskisji tylko stekanie ze po ziemi chodza wierzacy ale co byscie robili gdyby ich nie bylo

mocne słowa
Podaj, proszę, wątki w których tak jest. Może zacytuj wypowiedzi użytkowników.
No, dalej. Udowodnij swoją tezę. Jak odpiszesz jednym zdaniem, albo wskażesz jednego użytkownika, który tak robi to mało.

www.racjonalista.pl/forum.php

Tu masz działy forum. Powodzenia w szukaniu.
03-01-2015 11:47 
 Ocena-4 na 6
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie bede kopiowac nic nie warte teksty szkoda mojego cennego czasu

>
03-01-2015 16:46 
 Ocena 3 na 3
Degre (752 punktów)
> nie bede kopiowac nic nie warte teksty szkoda mojego cennego czasu
>>
>
Dokładnie tego się spodziewałem.
Żegnaj troluu
gorcio (93 punktów)
"Dlaczego ateiści negują istnienie Boga." Jestem ateistą i pojęcie bóg nie jest mi do życia potrzebne. To właśnie znaczy być ateistą.
02-01-2015 20:36 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

to po co sie z tym obnosisz skoro ci sie zyje dobrze bez Boga
02-01-2015 20:55 
 Ocena 6 na 6
galvani (1345 punktów)
> to po co sie z tym obnosisz skoro ci sie zyje dobrze bez Boga

Ty też żyjesz bez boga. Z postaciami będącymi wytworem chorej wyobraźni nie da się żyć. Nie wstyd Ci obnosić sie z takimi bzdurami?
03-01-2015 10:50 
 Ocena-5 na 7
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

ja sie odnosze do waszych kretynskich wypowiedzi chlopczyku
03-01-2015 11:01 
 Ocena 4 na 4
galvani (1345 punktów)
> ja sie odnosze do waszych kretynskich wypowiedzi chlopczyku
>

Nieprawda, to my zareagowaliśmy na bezdennie głupi i arogancki wątek założony przez Ciebiena tym forum, dziewczynko/chłopczyku/obojniaczku..
03-01-2015 11:11 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ty z filozofia miales tyle wspolnego co meduza z pasikonikiem
03-01-2015 23:03 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Olejmy gościa i jego żonkę.
Karmiony troll robi się coraz większy, a nawet w swojej 'wielkości' myśli, że kogoś tu ustawia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
04-01-2015 08:31 
 Ocena 2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

tak olewacie ze ciagle piszecie o mnie mysle ze to jakis rodzaj obsesji
04-01-2015 12:28 
 Ocena 5 na 5
galvani (1345 punktów)
>Olejmy gościa i jego żonkę.
>Karmiony troll robi się coraz większy, a nawet w swojej 'wielkości' myśli, że kogoś tu ustawia
>
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać


Masz 100% racji. Ale takiego głąba dawno tu nie było. Prawie wszystkie katolickie trole to kute na cytery łapy szuje. Zawodowi inkwizytorzy. Z tym komikiem mają tylko to wspólne, że są bezczelni i często aroganccy. Ale może się mylę, niewykluczone że poziom absolwentów KUL drastycznie się obniżył. Z tego co pamiętam Monika K też nie potrafiła się zdecydować, do jakiej płci przynależy. Pewnie mają jakiegoś zakonspirowanego gendera w swoim stadku. Ścieżki ich pana są niezbadane...
04-01-2015 13:32 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
chlopie masz obesesje na opunkcie katolikow idz sie leczyc dziecino
04-01-2015 18:12 
 Ocena 1 na 1
galvani (1345 punktów)
> chlopie masz obesesje na opunkcie katolikow idz sie leczyc dziecino

Tu masz niestety rację. Głównie za to, że wzkreowaliście takich skurwieli jak Josef Mengele
04-01-2015 12:38 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>...dziewczynko/chłopczyku/obojniaczku..
Generalnie to bezpłciowe toto jest...

Drobner von Eucaryota...
04-01-2015 13:33 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

idz posapac do kogos innego zanudziles mnie na amen swoim belkotem
04-01-2015 13:35 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
drobner vel streptococus fecalis
..
04-01-2015 14:03 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
Tylko naśladować i małpować umiesz?
Małpujesz religiantów, toś i sam religijny.
Małpujesz sposób riposty, bo nie stać Cię na inwencję.
Do poziomu przeciętnego trolla Ci nawet daleko. Uuu! Bardzo daleko...

Idź do kościoła: wstań, klęknij, usiądź, klęknij, gadaj, wstań, śpiewaj, klęknij, wstań.
Małpuj za obecnymi tam.
W nagrodę dostaniesz wafelka od faceta w kiecce.
A i czas Ci zleci - nienudno.

I do Twojego wymodlonego ujemnego IQ będzie o 1 godzinę bliżej.

Drobner, Twój kibic
04-01-2015 14:09 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

o czym ja mam z toba gadac dziecino jak ty podstwowej wiedzy niemasz?

wykaz sie czyms bo narazie to bredzisz podpisujac sie durnowato szukasz pioklasku to szukaj wsrod plebsu
>
04-01-2015 14:24 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>.. podstwowej wiedzy niemasz?

Drobner, litościwy
04-01-2015 14:11 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
w dziecinstwie pewnie kolysany byles w betoniarce te wstrzasy negatywnie podzialaly na twoj mozg
04-01-2015 14:13 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ciekawe czy ktos tu czytal cos z filozofii z tego co widze to raczej watpie
04-01-2015 14:28 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
Meduzom i Tobie wstrząs mózgu niegroźny...
Drobner, z kołyski..
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pochwal sie w czym jestes taki dobry bo z tego co pisales nic na to niewskazuje
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jechanie na kosciol i religie nie kwalifikuje sie do zadnej wiedzy
>
Drobner (19539 punktów)
>... niewskazuje
nieDrobner
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
drobner z kompleksem
>
Drobner (19539 punktów)
Balaam umarł!
artem2035 - jego gadający rumak jeszcze żyje.

Drobner, z wężem też czasem gadam
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

u -ziew
Drobner (19539 punktów)
> u -ziew
Nie rozumie, to się nudzi.

To z Twoich Świętych Ksiąg, z Twojej Światłej Religii.
Nawet tego nie znasz?, pseudoreligiancie.
Nie wiesz, w co wierzysz?

No tak, Ty "niemasz" obowiązku wiedzieć - tylko wierzyć.
'Ora, ora, ora' - to całokształt aktywności Twojego układu nerwowego i szczyt Twoich możliwości intelektualnych.

Drobner, z książkami, bez modlitewników.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
gdybys ty czytal swiete ksiegi nie byl bys takim zakompleksionym jelopem
Wenancjusz (16441 punktów)
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?

Rzeczywiście nie widać powietrza, jednak widać latające samoloty. Czy to jest wystarczający dowód na istnienie powietrza?

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Może i rzeczywiście tylko 10% mózgu człowiek wykorzystuje, ale nie każdemu i to nawet nie jest dane, Panie "artem 2035". Kieruję do Pana tą uwagę, by Pan dał tak prosty dowód na istnienie Boga, jak ja dałem z powietrzem. A swoją drogą ile procent mózgu Pan wykorzystał by zdobyć się na taki wysiłek intelektu i skąd to Pan wie?? Życzę dalszych sukcesów w misji ewangelizacyjnej.

Ich bin besser als mein Ruf
03-01-2015 11:44 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

dowodem na istnienie Boga jest zycie dlaczego lew nie jest w stanie rzqadzic czlowiekiem oswajac go. czlowiek oprocz rozumu dostal w3ladze przez wlasna glupote wykorzystuje ja przeciwko sobie. pokaz mi inteligetniejsze zqwierze niz czlowiek
dlaczego zwierzeta nie wyznaja zadnej religii? nie chce nikgo ewangelizowac jak pan to nazywa wiara jest indywidualna sprawa kazdego czlowieka>> sokrates napisal wiem ze nic niewiem a wy jestescie pewni ze Boga niema.
03-01-2015 15:11 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
>pokaz mi inteligetniejsze zqwierze niz czlowiek
Meduza jest gigantem inteligencji w porównaniu z Tobą, człowieku(?).

Drobner, przenikliwy..
03-01-2015 21:07 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jestes nudny wiec cie oleje
03-01-2015 21:53 
 Ocena 7 na 7
Mano (1060 punktów)
> ja sie odnosze do waszych kretynskich wypowiedzi chlopczyku

> jestes nudny wiec cie oleje

Bardzo przepraszam!

Czy Pani jest posłanką na Sejm z ramienia PiS i ma na imię Krystyna?


Jacek Głodzik (35558 punktów)
> jestes nudny wiec cie oleje

Najlepiej olej wszystkich nudziarzy tutaj (łącznie ze mną), w ogóle wszystkich i nic już więcej nie pisz

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Drobner (19539 punktów)
> jestes nudny wiec cie oleje
Zerówka też była nudna?
Aha, nic nie rozumiałeś?
Za wysoki poziom?
Więc olałeś?

Jakakolwiek wiedza jest dla Ciebie nudna, bo trudna.
Więc olałeś.
Widać, słychać i czuć - [artem2035: >Tlenu nie widać...]

Dobner, po pachy
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

a gdzie ty sie wykazales wiedza?
03-01-2015 15:22 
 Ocena 4 na 4
Mano (1060 punktów)
> dlaczego zwierzeta nie wyznaja zadnej religii?

Bo mają swoją mądrość!
03-01-2015 22:31 
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>> dlaczego zwierzeta nie wyznaja zadnej religii?
>Bo mają swoją mądrość!
A skąd wiadomo, że nie wyznają? Życie mrówek, pszczół, słoni, ptaków, delfinów... zawiera elementy religijne:
www.bryk.p(*)‚y_owady_społeczne.html
www.polski(*)kawostki/Zaloba-wsrod-zwierzat

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 22:34 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
jaka religie wyznajesz?
03-01-2015 22:39 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
> jaka religie wyznajesz?
( Pisze się: Jaką religię wyznajesz? )
Wyznaję Religię Prawdy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 22:46 
 Ocena 2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

a jak ta religia sie fachowo nazywa?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>a jak ta religia sie fachowo nazywa?
( się )
Religia Prawdy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 22:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> jaka religie wyznajesz?
>( Pisze się: Jaką religię wyznajesz? )
>Wyznaję Religię Prawdy.

Gratuluję. Nie ma to jak być oryginalny w życiu.
Według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii.
03-01-2015 22:49 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
czyli sam sobie stworzyles religie tak ?
farmer (22440 punktów)
> czyli sam sobie stworzyles religie tak ?

Kiedy?
03-01-2015 22:56 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
= niewiem kiedy kazda religia ma swoja nazwe
farmer (22440 punktów)
>= niewiem kiedy kazda religia ma swoja nazwe

To ja coś mam?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czyli sam sobie stworzyles religie tak ?

Odpowiedziałeś nie tej osobie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649884
Gratuluję uwagi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 23:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

Czekałem na typowy pakiet:

że chyba najbardziej naiwną religią jest religia "racjonalistów" czyli wiara (wręcz pewność, łączona z pogardą dla wierzących), że Boga nie ma

i

wierzących, że Go nie ma

www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,645485#w649455
niejaki/a( gubię się w tych nowych nikach) marcel007
Duch Prawdy (14790 punktów)
> czyli sam sobie stworzyles religie tak ?
( stworzyles stworzyłeś ) chodzi o religie? czy o religię?
Pytasz mnie?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Wyznaję Religię Prawdy.
>Gratuluję. Nie ma to jak być oryginalny w życiu.
Dziękuję.
>Według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii.
Wszystkie są zakończone, były drogą prowadzącą do Religii Prawdy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 16:06 
 Ocena 6 na 6
Selanos (12869 punktów)
> dowodem na istnienie Boga jest zycie

Życie, jest dowodem na to, że na tej konkretnej planecie zaistniały konkretne warunki potrzebne do tego, żeby życie powstało w takiej a nie innej formie.

>dlaczego lew nie jest w stanie rzqadzic czlowiekiem oswajac go.

Może dlatego, że nie jest inteligentny? Nie, to zbyt proste, to na pewno dlatego, że bóg istnieje... -,-

czlowiek oprocz rozumu dostal w3ladze

Nie, człowiek został gatunkiem, nazwijmy to panującym, dlatego że ma rozum.

>pokaz mi inteligetniejsze zqwierze niz czlowiek

Ma Pan na myśli cały gatunek ludzki, czy konkretną osobę?

> dlaczego zwierzeta nie wyznaja zadnej religii?

Dlaczego nie tworzą systemów filozoficznych, sztuki, cywilizacji? Bo są za głupie. Człowiek ma rozum, przez co chce dowiedzieć się jak dział świat, szuka odpowiedzi. Kiedy najbardziej skomplikowany narzędziem jakie posiadał człowiek był obrobiony krzemień, a najbardziej wyrafinowaną techniką badawczą uderzenie tym krzemieniem w czaszkę, to żeby znaleźć wyjaśnienie na nurtujące go pytania, człowiek wymyślił sobie różne mity. I tak właśnie powstała religia. Dzisiaj nie potrzebujemy już mitów w stylu Genesis, bo mamy NAUKOWE pojęcie o tym, jak powstał świat.

>wiara jest indywidualna sprawa kazdego czlowieka

Za to finansowanie Krk ze skarbu państwa to sprawa bardzo nieindywidualna.

>sokrates napisal wiem ze nic niewiem a wy jestescie pewni ze Boga niema.

Oczywiście. Sokrates tym jednym zdanie deklarował, że poszukuje wiedzy. Jako miłośnicy wiedzy możemy śmiało stwierdzić że boga nie ma, bo nie ma na to dowodów, a sama postać boga jest zwyczajnie zbędna.
03-01-2015 17:33 
 Ocena 9 na 9
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)

04-01-2015 01:05 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

Widać, niektórzy lubią se z trollem podyskutować. Żyj i daj żyć innym(ich sprawa). O gustach podobno się nie dyskutuje.

Osobiście wolę nad zgrabnym tyłeczkiem się zadumać. Ech.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
03-01-2015 18:26 
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>sokrates napisal wiem ze nic niewiem a wy jestescie pewni ze Boga niema.
>Oczywiście. Sokrates tym jednym zdanie deklarował, że poszukuje wiedzy. Jako miłośnicy wiedzy możemy śmiało stwierdzić że boga nie ma,
Jako miłośnik wiedzy mogę śmiało stwierdzić, że nie wiem, czy Bóg jest, czy Go nie ma.
>bo nie ma na to dowodów,
Dowody dotyczą świata materii, potencjalny świat Ducha to wiara.
>a sama postać boga jest zwyczajnie zbędna.
Jak dla kogo.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 18:34 
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>Jako miłośnik wiedzy mogę śmiało stwierdzić, że nie wiem, czy Bóg jest, czy Go nie ma.

Ale jesli jest to wiesz, ze nie ma syna

>Dowody dotyczą świata materii, potencjalny świat Ducha to wiara.

No chyba, ze chodzi o Jezusa - w tym przypadku wiesz, ze Juzusa nie bylo

Duch Prawdy (14790 punktów)
>Ale jesli jest to wiesz, ze nie ma syna
Jeśli jest to ma miliardy córek i synów.
>No chyba, ze chodzi o Jezusa - w tym przypadku wiesz, ze Juzusa nie bylo
Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był. Tysiące naukowców, historyków, archeologów i zwykłych amatorów szuka dowodu, poczekajmy, może kiedyś ktoś coś znajdzie niepodważalnego i ewangeliczny "Jezus" Chrystus zostanie zapisany w Historii jako rzeczywiście kiedyś żyjący człowiek. Na dzień dzisiejszy jest postacią literacką i należy do panteonu mitycznych bogów mesjaszy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był.

A mozna wierzyc, ze byl???
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był.
>A mozna wierzyc, ze byl???
Poprawnie po polsku pisze się: A można wierzyć, że był?
Wierzyć można nawet w latającego potwora spaghetti, tylko po co?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 19:47 
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>Wierzyć można nawet w latającego potwora spaghetti, tylko po co?

Po co? A czym sie rozni potwor spaghetti od Twojego boga, ze uwierzyles w niego a nie w potwora??????
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Po co? A czym sie rozni potwor spaghetti od Twojego boga, ze uwierzyles w niego a nie w potwora??????
A co robi potwór?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 19:54 
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>A co robi potwór?

Stworzyl swiat, ludzi i w ogole Wszystko.
Ponadto po smierci nagradza dobrych ludzi a karze zlych.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Stworzyl swiat, ludzi i w ogole Wszystko.
>Ponadto po smierci nagradza dobrych ludzi a karze zlych.
Jak karze?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 20:04 
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>>Ponadto po smierci nagradza dobrych ludzi a karze zlych.
>Jak karze?

Nie wiem. WIerze, ze sprawiedliwie karze.
03-01-2015 20:32 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Ponadto po smierci nagradza dobrych ludzi a karze zlych.
>>Jak karze?
>Nie wiem. WIerze, ze sprawiedliwie karze.
Dziwnie wierzysz, bo Latający Potwór Spaghetti nie ustanowił żadnych przykazań, za których łamanie groziłaby kara.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 20:38 
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>Dziwnie wierzysz, bo Latający Potwór Spaghetti nie ustanowił żadnych przykazań, za których łamanie groziłaby kara.

To by byla pseudowiara=wiedza. Ja nie wiem nic o moim Potworze. Ja wierze, ze on istnieje i ze dobrych ludzi nagradza a zlych karze. Jakakolwiek wiedza na Jego temat bylaby pseudowiara.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Dziwnie wierzysz, bo Latający Potwór Spaghetti nie ustanowił żadnych przykazań, za których łamanie groziłaby kara.
>To by byla pseudowiara=wiedza. Ja nie wiem nic o moim Potworze. Ja wierze, ze on istnieje i ze dobrych ludzi nagradza a zlych karze. Jakakolwiek wiedza na Jego temat bylaby pseudowiara.
pl.wikiped(*)ący_Potwór_Spaghetti

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 20:49 
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>pl.wikiped(*)ący_Potwór_Spaghetti

To nie jest moj Potwor. Ludzie wierzacy w potwora z Wiki to pseudowierzacy. Oni wiedza a nie wierza.
Ja wierze, ze jest Potwor, ktory stowrzyl Swiat, Milosc i Wszystko. Wierze, ze karze zlych i nagradza dobrych aby sprawiedliwosci stalo sie zadosc. Ale nie wiem czy ma syna, corke i je makaron. WIerze, ze jest, byl i bedzie i ze Wszystko jest jego dzielem.
03-01-2015 21:11 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>To nie jest moj
moj twoj co za roznica
>Potwor.
potwor otwor
>Ludzie wierzacy
wierzacy zwierzacy
>w potwora z Wiki to pseudowierzacy.
pseudowierzacy a moze pseudozwierzacy
>Oni wiedza a nie wierza.
moze wiedza a nie wierza a moze wieza
>Ja wierze, ze
ze ze zeze
>jest Potwor,
potwor otwor
>ktory
ktory wiory
>stowrzyl
stowrzyl grzdyl
>Swiat,
swiat zwiat
>Milosc
milosc kilosc
>i Wszystko. Wierze, ze karze zlych
zlych strych
>i nagradza dobrych aby sprawiedliwosci stalo sie zadosc.
sprawiedliwosci stalo sie zadosc osci stalo zie sadosc
>Ale nie wiem czy ma syna, corke
corke korke
>i je makaron. WIerze, ze
WIerze, ze SWierze, ze
>jest, byl
byl gzdyl
>i bedzie
bedzie grzedzie
>i ze Wszystko jest jego dzielem.
dzielem dzielem i podzielic nie mozem nozem

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 21:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Uczysz się składać literki, a nawet całe wyrazy. To dobrze.
Lepiej późno, niż wcale.
Ty weź Duchu lepiej przestań na tym Racjonaliście głosić, czytać innych (choć z tym akurat są znaczne problemy). Uwsteczniasz się. To po prostu Ci szkodzi - przeciążenia szarych komórek ewidentnie

Rafal parodiuje Twoje podejście do wiary, a Ty nawet sensownej riposty nie potrafisz sklecić.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:54 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)
Widzę że coś dociera pomału do ciebie.

Bajaj dalej bajarzu od prawd.
03-01-2015 21:53 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Widzę że coś dociera pomału do ciebie.
Ślepym często się wydaje, że widzą, ale może rzeczywiście widzisz, bo jak pomału dociera, to łatwo zauważyć.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 21:59 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ślepym często się wydaje, że widzą

Zgaduję, że to właśnie jest dobry moment dla Głosiciela Jedynej Absolutnej Prawdy
Swoją drogą strasznie małpujesz tych oponentów w swoich wpisach.
Weny brakuje, prawda? Jakby tak prawa autorskie założyć, to chyba musiałbyś siedzieć w skarpetkach

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 22:19 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)

Już chyba lepiej poczytać Przybyłka i jego Gamedeca . Granica rzeczywistości
Marcin Przybyłek (ur. 1968 r. w Pułtusku[1]) - polski pisarz science fiction, z wykształcenia lekarz[1]. Przez 6 lat pracował w koncernie farmaceutycznym, później założył firmę szkoleniową.

Nie wiem do czego aspiruje ten człowiek "DP" ale czytałem już lepsze rzeczy w życiu niż te ciągłe mdławe kawałki o bogu.

Gadka Ducha to taki Badge engineering
Badge engineering to jest taka sytuacja, że jest jakiś model, i producent nakleja na niego inny znaczek, żeby przekonać nas, że to jest inny model

www.zlomni(*)h-przejawow-badge-engineering/

03-01-2015 22:46 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie wiem do czego aspiruje ten człowiek "DP" ale czytałem
> już lepsze rzeczy w życiu niż te ciągłe mdławe kawałki o bogu.

Wydaje mi się, że to raczej choroba misjonarska.
Ano międliw kółko jedno i to samo.
Jedyna zmiana jaką dostrzegam, że coś tam jednak w życiu o chrześcijaństwie przeczytał (z naciskiem na coś) i dostał się w obroty Andrzeja.51 tylko i wyłącznie na pożytek, ale czy doceni - wątpię. Ograniczone umysły mają inaczej.

> Gadka Ducha to taki Badge engineering

Dobre! Przeczytałem link.
Co mi się kojarzy:
1. Toyota GT86 i Subaru BRZ - w Europie sprzedawane są równolegle, kiedyś się naciąłem na ulicy, coś mi nie pasowało - hyc w internet, a tu zdziwko.
Swoją drogą fajny i nie gigantycznie drogi wóz na drugie auto, nie uważasz?

2. Wykładowca od patentów w latach 90tych opowiadał nam swoje doświadczenia z markami piw w Krakowie w latach 70tych. Co rusz jeden i ten sam browar wypuszczał różne etykietki do tego samego piwa kiepskiej jakości. Brać piwna częściowo dawała się naciągnąć, na początku kupowała 'nowy smak' jak niemowlę mleko z cyca.
Będę kończył, jutro wcześnie rano na narty

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
farmer (22440 punktów)

>Swoją drogą fajny i nie gigantycznie drogi wóz na drugie auto, nie uważasz?
Yhm..tak biorę dwa.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Yhm..tak biorę dwa.

Nowe? Farmer-pazerny.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
04-01-2015 17:47 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Ślepym często się wydaje, że widzą...

'Widzący' widzą tak:



Później widzą tak:



A na końcu widzą tak:



I tu, kto chce, może włączyć

Drobner, gdy słowami się nie da.
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

takich ludzi jak ty nam trzeba nobo coz nam po poslusznej trzodce
Duch Prawdy (14790 punktów)
Ostatni w szeregu to Ateiści, jak wskazuje napis na cieniu..., pewnie znajdą kolejnych ślepców, którzy dołączą do łańcucha, a może już tacy są, którzy włażą w d... ateistom?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-01-2015 17:58 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
widze ze tu sie zbiera wzajemny klub adoracji. slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie nic nie znacza w kupie sile hehe
05-01-2015 19:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie
> nic nie znacza w kupie sile hehe

Genialne
www.dakul.(*)lnota-zycia-chrzescijanskiego/


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 19:14 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>> slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie
>> nic nie znacza w kupie sile hehe

I kupa z jednego konta 'artem2035' pisze...

Drobner, "skąta" Drobnera
05-01-2015 19:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A liczba ich 2035.
Mam nadzieję, że oprócz okładki Tatarkiewicza dzieci z konta 'artem' widziały również okładki dzieł polskich wieszczów

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:06 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
poczytaj bajki la fontaine dobrze ci na umysl zrobia
05-01-2015 20:35 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>A liczba ich 2035.
Drobner

PS: Wątpię, czy rozpoznało parafrazę cytatu...
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Jeśli pozwolisz, będę się wzorował i zwracał do nieboraka rodzajem nijakim.
Przyznam, że skołowała mnie co do płci ta 'Wanda i Banda'

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 21:04 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>...'Wanda i Banda'...

'Bida z Nędzo' - światopoglądowo i ortograficznie (o kulturze nie wspomnę).

Drobner, niebogaty, ale nie dziad
05-01-2015 20:04 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
pasujesz do tlumu opinia tlumu to opinie mniej zdolnych blazej pascal
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> pasujesz do tlumu opinia tlumu to opinie mniej zdolnych blazej pascal

Oooo.... czy to się tyczy także wspólnot katolickich, ba - całej ponad miliardowej wspólnoty chrześcijańskiej?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14790 punktów)
> widze ze tu sie zbiera wzajemny klub adoracji. slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie nic nie znacza w kupie sile hehe
Ja to nazywam Klubem Wzajemnej Adoracji.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-01-2015 20:10 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
do nich pasuje glupota wiernym przyjacielem czlowieka
05-01-2015 20:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ja to nazywam Klubem Wzajemnej Adoracji.

Ale plusiki dajesz i małpujesz ile wlezie. Tobie również dają
Oj Duchu Duchu, a kiedyś napisałeś, że "przyszedłeś do swojej własności". Czyli co - do Klubu Wzajemnej Adoracji?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:59 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Oj Duchu Duchu, a kiedyś napisałeś, że "przyszedłeś do swojej własności". Czyli co - do Klubu Wzajemnej Adoracji?
"Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili."


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dobra dobra, bo jeszcze ludzie pomyślą, że tego cytatu nie znam, lub sam znaleźć nie umiem .
To kiedy się zabierzesz za wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi Andrzejowi.51?
Mam nadzieję, że doceniasz - motywuję Cię byś zmazał piętno ignoranta.
Do dzieła, śmiało.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14790 punktów)
>To kiedy się zabierzesz za wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi Andrzejowi.51?
>Mam nadzieję, że doceniasz - motywuję Cię byś zmazał piętno ignoranta.
>Do dzieła, śmiało.
Pilnuj, sprzątaj, kontroluj, porządek w obozie musi być i kup lustro, żebyś sobie znów nie zmazał nie w tym miejscu, bo już masz tylko pół twarzy, jeszcze kilka niewłaściwych maźnięć i nie zobaczysz swojego odbicia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-01-2015 10:42 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pilnuj, sprzątaj, kontroluj, porządek w obozie musi być i kup
> lustro, żebyś sobie znów nie zmazał nie w tym miejscu, bo
> już masz tylko pół twarzy, jeszcze kilka niewłaściwych maźnięć
> i nie zobaczysz swojego odbicia.

Dziękuję za szereg całkowicie bezinteresownych rad i przestróg. Będę uważał / stosował

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Dziękuję za szereg całkowicie bezinteresownych rad i przestróg. Będę uważał / stosował
A pisałeś, że moja nauka nie jest tu nikomu potrzebna. Masz plusa mimo tego puszczonego oczka.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-01-2015 11:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A szkoda, bo mrugnięcie było tu kropką nad "i"
Cytat:
Ironia i sarkazm
Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba.

Z wprowadzenia do Racjonalisty.

Tłumaczyć nie potrzeba.. czyżby?
Warto Duchu poznać bliżej niektóre definicje i niuanse.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 11:39 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>A szkoda, bo mrugnięcie było tu kropką nad "i"
Twój wykład całkowicie zbędny, wiem czym było mrugnięcie, dlatego napisałem, że dostajesz plusa mimo mrugnięcia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-01-2015 12:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dzięki, nie trzeba było. Na marginesie - jesteś wyjątkowo miłościwy

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> mimo mrugnięcia.

Teraz przepraszam, ale zajmę się bardziej wciągającymi mnie sprawami.
Trzymaj się chmur, Duchu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 22:45 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>...slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie nic nie znacza w kupie sile hehe

artem 2035> ...jak widzisz religia sie ma dobrze rosnie w sile
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649810
Samobój nr. 3

artem 2035> ...pascal napisal opinia ogolu to opinia mniej zdolnych
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649931
Samobój nr. 4

artem 2035> ...opinia tlumu to opinie mniej zdolnych blazej pascal
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w650226
Samobój nr. 5

Pięknie artem2035 definiuje swój kościół.
I plecie to samo.
To dopiero jest nudne!

Drobner, dobijak^3^4^5
06-01-2015 08:39 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
nie cpaj tyle
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie cpaj tyle

Zawsze mówisz innym, co mają robić?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 11:53 
 Ocena 1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
>
tylko jak sie o to prosza
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> tylko jak sie o to prosza

Jakoś nie widać, żeby Cię o coś prosił
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w650297
Swoją drogą z tym Tatarkiewiczem i Baruchem od urodzenia do śmierci, to kulejesz.
Uważniej trzeba czytać, a co do nakazów wiary która ogranicza niekiedy zdobyć się na ich odrzucenie. Jak robił to Benedykt Spinoza.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 12:21 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
w jakim celu wklejasz te zdjecia?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w jakim celu wklejasz te zdjecia?

Przeczytaj wpisy z konta, z którego korzystasz - a będziesz wiedział.
To kontynuacja mojego poprzedniego wątku z artem2035.
Z Tobą rozmawiałem o imieniu Spinozy, czy z kimś innym? Jeśli korzystacie z tego samego konta, a kompletnie nie czytacie swoich kolegów / koleżanek również niego korzystających, to nie ma sensu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 18:59 
 Ocena 2 na 2
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Jak robił to Benedykt Spinoza, że jego pomnik stoi dziś tuż przy wejściu na czerwoną ulicę w Hadze? Czyż lokalizacja tych dwóch miejsc nie jest dowodem na to, że rozumność wykracza poza pojęcie racjonalizmu, którym posługuje się humanistyka?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A być może jest właśnie odwrotnie - bywalcy i bywalczynie czerwonej ulicy w Hadze pragną powiewu pierwszego ateistyczno-heretyckiego ducha wolności.
Nie wolno zapominać, że kurtyzany i ich klienci to też ludzie, człek nie samą żądzą żyje.
Rozumność zdecydowanie wykracza poza pojęcie racjonalizmu, humanizmu a nawet instynktów i emocji.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 22:19 
 Ocena 2 na 2
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>A być może jest właśnie odwrotnie - bywalcy i bywalczynie czerwonej ulicy w Hadze pragną powiewu pierwszego ateistyczno-heretyckiego ducha wolności.
Nie wiem czego pragną rozpustnicy, ale dobrze pamiętam, że gdy spaliłem pierwszego dżointa pod pomnikiem Spinozy w mieście słynącym z rezydencji królewskiej oraz Trybunału Sprawiedliwości, to pomyślałem sobie, że moje pragnienia najlepiej wyraża myśl kabalistyczna.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
W takim razie mam dla Ciebie przykrą wiadomość: chyba nie polubicie się z Benedictusem Spinozą..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-01-2015 22:40 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>W takim razie mam dla Ciebie przykrą wiadomość: chyba nie polubicie się z Benedictusem Spinozą..
Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw. Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego...
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw.

Być może. Choć jego pragnienia raczej średnio wyrażała myśl kabalistyczna..

> Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą
> wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego...

Pozwól, że Cię nieco skoryguję. Nie znam twórczości Spinozy dokładnie, ale zdaje się dostrzegł u wszystkich proroków tylko i wyłącznie naturalne cechy ludzkie. Czyli spryt, bogatą wyobraźnię itd.
Wiedzą bym tego nie nazwał. Wot, tworzone słowa i obrazy, które potomni nicowali na siódmą stronę, ale ze zwykłym doswiadczeniem życiowym np. w kwestii rozwoju polityki, ekonomii czy etyki miało to bardzo mało wspólnego.
Sama koncepcja Narodu Wybranego jest już zresztą typowo plemiennym motywem występującym w wielu kulturach.
Prawie każdy się tak sam na jakimś etapie życia czuje, tudzież projektuje to na swoją wspólnotę.

"My, tutaj w ramach naszego bloku (klasy, drużyny) jesteśmy szczególną ekipą"
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 16:59 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>> Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw.
>Być może. Choć jego pragnienia raczej średnio wyrażała myśl kabalistyczna..
Myśl kabalistyczna jest obecna w filozofii Spinozy. Nie wiem czy wyrażała jego pragnienia, ale na pewno inspirowała.
>> Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą
>> wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego...
>Pozwól, że Cię nieco skoryguję. Nie znam twórczości Spinozy dokładnie, ale zdaje się dostrzegł u wszystkich proroków tylko i wyłącznie naturalne cechy ludzkie. Czyli spryt, bogatą wyobraźnię itd.
Nie przypisywał im nadprzyrodzonych zdolności, ale uważał, że byli kabalistami, a kabała znakomicie rozwija spryt i wzbogaca wyobraźnię.
>Wiedzą bym tego nie nazwał. Wot, tworzone słowa i obrazy, które potomni nicowali na siódmą stronę, ale ze zwykłym doswiadczeniem życiowym np. w kwestii rozwoju polityki, ekonomii czy etyki miało to bardzo mało wspólnego.
Spinoza mówiąc o słowach i obrazach miał na myśli symbole, alegorie itp., który miały i mają do dziś ogromny wpływ na politykę, ekonomię i etykę.
>Sama koncepcja Narodu Wybranego jest już zresztą typowo plemiennym motywem występującym w wielu kulturach.
>Prawie każdy się tak sam na jakimś etapie życia czuje, tudzież projektuje to na swoją wspólnotę.
Istotnie. Ale nie ma w historii innego narodu, który istniał więcej niż 2000 lat. Dlatego koncepcja żydowska jest tak wyjątkowa i powinna służyć wszystkim narodowcom za wzór.
07-01-2015 17:23 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> ... nie ma w historii innego narodu, który istniał więcej niż 2000 lat. Dlatego koncepcja żydowska jest tak wyjątkowa i powinna służyć wszystkim narodowcom za wzór.
Ejże?
(Domyślam się, że te "2000" to omyłka, prawdopodobnie chodziło o więcej - bo choćby Rzymianie, Persowie, a jeszcze bardziej Grecy).
Popatrzmy: Chińczycy, Hindusi, Grecy trzymają się całkiem dobrze!
Nie mówiąc już o sąsiadujących z Żydami Egipcjanach - wcześniejszych (narodowo i państwowo) od Żydów i całkiem krzepkich dziś.

Ten 'niezwykły' status Żydów to mit.
Drobner, z machiny czasu.
07-01-2015 20:05 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

ty za milion lat nie osiagnal bys tego co przecietny zyd ma. masz tak zasciankowy umysl
>
Drobner (19539 punktów)


Drobner, z cokołu
07-01-2015 20:32 
 Ocena 1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
juz wiem skad masz ten nick
07-01-2015 20:37 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Gdy mówimy o
> Rzymianach, Persach, starożytnych Grekach, Chińczykach, Hindusach i Egipcjanach
mamy na myśli kultury i cywilizacje które tworzyli Rzymianie, Persowie, Grecy, Chińczycy, Hindusi i Egipcjanie. Podobne cywilizacje i kultury stworzyli np. Celtowie i Aztekowie, ale przecież nie ma czegoś takiego jak naród celtycki ani aztecki.
Nie wiem czy wiesz, ale Grekami nazywali siebie mieszkańcy bizantyjskiego Konstantynopola, a współcześni grecy nie mówią po grecku lecz po nowogrecku. Pytam więc gdzie chcesz widzieć ten naród grecki i kim byli "ostatni Rzymianie"? Czy przodkowie wyznawców Allacha z Kairu zbudowali piramidy?
> 'niezwykły' status Żydów to mit.
Tak. Jest to mit tak stary jak samo pojęcie narodu, które pochodzi z czasów Oświecenia ze społeczeństwa przemysłowego.
Drobner (19539 punktów)
Grecy są potomkami 'starożytnych Greków', bez względu na to, czy nazywali się Hellenami czy inaczej. Jest ciągłość genetyczna, ciągłość miejsca i ciągłość kultury i cywilizacji oraz ciągłość języka (od linearnego B).
(Ty też mówisz po nowopolsku, z Polakiem z XII w. raczej byś się nie dogadał)

Chińczycy sami siebie tak nie nazywają ale oboje wiemy o kim mowa.
Hindusi sami siebie tak nie nazywają ale oboje wiemy o kim mowa.
W obu tych przypadkach masz nawet ciągłość religii (jeśli o to Ci chodzi).

Egipcjanie są najlepszym kontrprzykładem na Twoją tezę.
Tak, przodkowie wyznawców Allacha z Kairu zbudowali piramidy

'Rzymianami' nazwałem przodków Włochów.
Ich cywilizacja oddziałuje do tej pory (prawo).

Chcesz zasłonić swoją pochopnie przyjętą tezę jedynie żonglerkami słowno-znaczeniowymi.

Drobner, treść, nie słowa.
PS. BTW: jakie to zdobycze cywilizacyjne osiągnęli Żydzi?
A jakie zdobycze kulturowe? (Monoteizm? - nie rozśmieszaj mnie...)
07-01-2015 21:25 
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
zobacz na filozofie nieuku na odkrycia na medycyne
07-01-2015 22:38 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Grecy są potomkami 'starożytnych Greków', bez względu na to, czy nazywali się Hellenami czy inaczej. Jest ciągłość genetyczna, ciągłość miejsca i ciągłość kultury i cywilizacji oraz ciągłość języka (od linearnego B).
Aleksander Wielki, który założył miasto w Egipcie sprawił, że spora część Egipcjan zaczęła nazywać siebie Grekami ponieważ wchłonęli grecką kulturę. Ciągłość językowa to bardzo ciekawa sprawa. Domyślam się, że Aleksander uczył się po starogrecku. Ale w jakim języku został wychowany? Domyślam się, że w staromacedońskim i zastanawiam się dlaczego lingwiści radzą nie mylić tego języka ze współczesnym macedońskim, należącymo do języków słowiańskich. I dlaczego Grecy uważają, że liczące trzy tysiąclecia określenie "Macedończyk" nie powinno być zawłaszczane na wyłączność przez grupę Słowian na oznaczenie ich narodowości. Władze Grecji mają interes w tym aby mieć w granicach swego kraju słowiańskojęzycznych obywateli Grecji, którzy są Grekami, zeslawizowanymi w przeszłości lub potomstwem rodzin wielokrotnie mieszanych, dlatego wychodzą z założenia, że na terenie Grecji nie ma już oryginalnych Słowian - Macedończyków, a więc kłopotliwej mniejszości narodowej.
>(Ty też mówisz po nowopolsku, z Polakiem z XII w. raczej byś się nie dogadał)
Ale Polak z Czechem w XII w. raczej dogadałby się bez problemu.

>Tak, przodkowie wyznawców Allacha z Kairu zbudowali piramidy
A co zbudowali przodkowie Palestyńczyków?
>'Rzymianami' nazwałem przodków Włochów.
To wielki błąd.
>Ich cywilizacja oddziałuje do tej pory (prawo).
Np. na nas najbardziej oddziałuje Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
>Chcesz zasłonić swoją pochopnie przyjętą tezę jedynie żonglerkami słowno-znaczeniowymi.
Wręcz przeciwnie. Pochopnie przyjętą tezę chcę odsłonić żonglerkami słowno-znaczeniowymi.
>PS. BTW: jakie to zdobycze cywilizacyjne osiągnęli Żydzi?
Moim zdaniem ich największą zdobyczą cywilizacyjną dobrze wykształcony język.
>A jakie zdobycze kulturowe? (Monoteizm? - nie rozśmieszaj mnie...)
Tych jest bardzo wiele.
Drobner (19539 punktów)

>Aleksander Wielki, który ...
Nie zmienia to faktu, że Grecy są potomkami 'starożytnych Greków'.
>>(Ty też mówisz po nowopolsku, z Polakiem z XII w. raczej byś się nie dogadał)
>Ale Polak z Czechem w XII w. raczej dogadałby się bez problemu.
Więc tym bardziej 'argument' nowogrecki odpada....

>>'Rzymianami' nazwałem przodków Włochów.
>To wielki błąd.
Być może. Spytaj Włochów. (Jeszcze lepiej genetyków - nie interesowałem się, czy są takie badania, czy nie. Chodziło, jak sam mówiłeś o ciągłość cywil.-kult.).
>>Ich cywilizacja oddziałuje do tej pory (prawo).
>Np. na nas najbardziej oddziałuje Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
To nieistotne w rozważanej kwestii. Ponownie 'wycieczka w bok'.
Po Rzymianach zostało nam prawo, jak sama nazwa wskazuje, "rzymskie".
>Wręcz przeciwnie. Pochopnie przyjętą tezę chcę odsłonić żonglerkami słowno-znaczeniowymi.
Co odsłania 'neandertalski Chińczyk' lub 'egipski "Grek" '?

>>PS. BTW: jakie to zdobycze cywilizacyjne osiągnęli Żydzi?
>Moim zdaniem ich największą zdobyczą cywilizacyjną dobrze wykształcony język.
Pochodzący z przełomu XIX / XX w. (jeśli chodzi o argument 'nowogreckości').

>>A jakie zdobycze kulturowe? (Monoteizm? - nie rozśmieszaj mnie...)
>Tych jest bardzo wiele.
Odpowiedź konkretna i precyzyjna. 'Dziękuję'.
"Jakie" <> "ile".

[Edit]: Jakoś nie ustosunkowałeś się do tych Hindusów, 'Chińczyków', Egipcjan...

Drobner, szalom...
08-01-2015 00:14 
 0 na 2
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>>Aleksander Wielki, który ...
>Nie zmienia to faktu, że Grecy są potomkami 'starożytnych Greków'.
Chcesz mi udowodnić, że Grecy są potomkami tesalskiego plemienia zwanego przez Homera Hellenami? Myślałem, że pochodzą od Achajów.
>Być może. Spytaj Włochów. (Jeszcze lepiej genetyków - nie interesowałem się, czy są takie badania, czy nie. Chodziło, jak sam mówiłeś o ciągłość cywil.-kult.).
Podstawę etniczną stanowią dawne plemiona italskie, zamieszkujące Półwysep Apeniński, ale możemy się doszukać genów ludności pochodzenia etruskiego, liguryjskiego, weneckiego, celtyckiego, greckiego, semickiego, germańskiego, frankońskiego, arabskiego, normańskiego etc.
>Co odsłania 'neandertalski Chińczyk' lub 'egipski "Grek" '?
Właśnie się nad tym zastanawiam.
>>Moim zdaniem ich największą zdobyczą cywilizacyjną dobrze wykształcony język.
>Pochodzący z przełomu XIX / XX w.
Z przełomu XIX / XX w pochodzi także język afrykanerski zaliczany do dolnosaksońskiej gałęzi języków zachodniogermańskich. Jeśli porównamy go z językiem Żydów aszkenazyjskich, powstałym ok. X wieku w południowych Niemczech na bazie dialektu średnio-wysoko-niemieckiego (z dodatkiem elementów hebrajskich, słowiańskich i romańskich) to zauważymy ciekawe prawidłowości.
>[Edit]: Jakoś nie ustosunkowałeś się do tych Hindusów, 'Chińczyków', Egipcjan...
No to może w innym wątku?
>Drobner, szalom...
Wa 'alejkum salam.
07-01-2015 18:40 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Istotnie. Ale nie ma w historii innego narodu, który istniał
> więcej niż 2000 lat.

Zapewne chodzi Ci od dzisiaj o około 3500 lat.
Błąd. Chińczycy uczą się w szkole o swojej historii z przed 3 i 4 tys. lat.
Sama cywilizacja Chińska (utrwalona) ma w granicach 5 tys. lat.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 21:03 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
> Chińczycy uczą się w szkole o swojej historii z przed 3 i 4 tys. lat.
>Sama cywilizacja Chińska (utrwalona) ma w granicach 5 tys. lat.
A dlaczego nie możemy mówić o cywilizacji Chińskiej od czasu gdy ok. 35 tys. lat temu ludzie współcześni (Homo sapiens) zajęli tereny wokół jaskiń Zhoukoudian zamieszkiwane przez przedstawicieli gatunku Homo erectus? Dlaczego nie możemy przesunąć granic cywilizacji Chińskiej choćby o 10 tys. lat wstecz do początku tzw. rewolucji neolitycznej?
07-01-2015 21:27 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
Nie do mnie, ale się włączę.
> A dlaczego nie możemy mówić o cywilizacji Chińskiej od czasu gdy ok. 35 tys. lat temu ludzie współcześni (Homo sapiens) zajęli tereny wokół jaskiń Zhoukoudian zamieszkiwane przez przedstawicieli gatunku Homo erectus? Dlaczego nie możemy przesunąć granic cywilizacji Chińskiej choćby o 10 tys. lat wstecz do początku tzw. rewolucji neolitycznej?
A dlaczego nie pytasz o to samo w kwestii Żydów?
Dlaczego mamy szukać odpowiedzi na pytania, które mają na celu wyłącznie przesłonięcie Twojego 'sypnięcia' się w kwestii 'narodu Żydowskiego?

Proste: istnieją ludy i narody o ciągłości cywilizacyjnej kulturowej, religijnej dłuższej niż Żydzi.
To fakt historyczny. Niedyskutowalny.

'Życzeniowość' zaślepia.

Drobner, obiektyw
07-01-2015 21:32 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
czy te cywilizacje przebily narod zydowski w odkryciach ?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czy te cywilizacje przebily narod zydowski w odkryciach ?

1. Co to ma do rzeczy?
2. Tak, istnieją i przebiły

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
08-01-2015 16:18 
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
udownij tak nie wystaczy podaj fakty
np z filozofii i medycyny
08-01-2015 17:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ok, skrótowo:

1. Technika odlewania żelaza około IV wieku p.n.e.
2. Chińska porcelana, szczególnie ta tworzona w czasie panowania dynastii Ming
(lata 1368 - 1644).
3. Jedwab w okolicach trzeciego tysiąclecia przed naszą erą.
4. Architektura: miasta budowane zgodnie z koncepcją feng shui. W projektowaniu rozmieszczenia obiektów stosowano siatkę. Obmurowania i wieże obserwacyjne (np. Wielki Mur Chiński któego łączna długość wszystkich odcinków muru wynosi 6000 kilometrów
5. Proch
6. Odkrycie zasad magnetyzmu i opracowanie igły magnetycznej, która znalazła zastosowanie m.in. w kompasie.
7. Druk i papier - około 105 r. n.e. eksperymenty z korą drzew, jedwabiem i sieciami rybackimi
8. Chińska medycyna. Medycyna zachodnia, w obszarze naukowej biochemii i farmakologii, opiera się obecnie w około 60% na chińskich osiągnięciach dotyczących wiedzy o ziołach
9.Akupunktura licząca sobie ponad pięć tysięcy lat, uznana przez WHO za oficjalną metodę leczenia.
10. Chińskie sztuki walki i dbania o zdrowie - np. taj chi, kung fu etc.
11. Chińska filozofia, refleksja filozoficzno-społeczna, która rozwinęła się wraz z całością cywilizacji i kultury chińskiej. Przewaga wątków praktycznych nad teoretycznymi, skupiona głównie na poszukiwaniu idealnego sposobu życia dla jednostki oraz optymalnych metod zachowania ładu politycznego i społecznego w zbiorowościach ludzkich. W obszarze zagadnienia natury ludzkiej, miejsce człowieka we Wszechświecie, problematyka wielości i zmienności itp.
Narodziny i rozkwit - VI-III w. p.n.e., tj. Najbardziej znany kierunek, zapoczątkowany przez Konfucjusza (551-479 p.n.e.).

Teraz Ty podaj zdobycze kultury żydowskiej z filozofii, medycyny techniki itp.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> podaj fakty
> np z filozofii i medycyny

Podałem.
Ponawiam moje pytanie i naciskam na odpowiedź: Co to ma do rzeczy, czy cywilizacja chińska przebiła, czy nie przebiła naród żydowski w odkryciach?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
08-01-2015 18:04 
 Ocena-2 na 4
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
to bylo pytania do tego niedorozwoja drobnwera
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> to bylo pytania do tego niedorozwoja drobnwera

Czy to oznacza, że moja odpowiedź Ci nie pasuje? A może tak naprawdę nie chodzi Ci o wiedzę, tylko zgdnębienie Drobnera?
*
Trzeci raz ponawiam moje pytanie: co to ma do rzeczy ocena, czy cywilizacja chińska przebiła, czy nie przebiła naród żydowski w odkryciach?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
09-01-2015 18:32 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>Trzeci raz ponawiam moje pytanie: co...
Co znaczy ta wypowiedź skierowana do osoby zablokowanej??
Jaki jest jej cel??
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Robiłem tak częściej już wcześniej.
Trzy rzeczy:
a) nie wiem tego na 100%, ale prawdopodobnie powiadomienia dostaje
b) istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że wyświetli sobie forum bez logowania
c) inni, jemu podobni przeczytają

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Jacek Głodzik (35558 punktów)
PS tu akurat chyba jeszcze nie zobaczyłem, że był zablokowany. Stąd pytania domagające się rzeczywiście od niego odpowiedzi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
10-01-2015 17:34 
 Ocena 3 na 3
Episode_2 (3284 punktów)
>tu akurat chyba jeszcze nie zobaczyłem, że był zablokowany.
A, chyba, że tak. Zdarza się.
Ale jeśli był wniosek o jego zablokowanie, to mogłeś pisząc z nim zerknąć raz na parę godzin, czy on jeszcze jest.

Nie bardzo rozumiem Twoje postępowanie.
Chciałeś z nim pisać czy nie chciałeś?
Jeśli nie chciałeś, to dlaczego pisałeś?
Jeśli chciałeś, to dlaczego poparłeś wniosek o jego zablokowanie?
Ciekawi mnie, jak ta sytuacja wygląda z Twojego punktu widzenia.
10-01-2015 23:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ale jeśli był wniosek o jego zablokowanie, to mogłeś
> pisząc z nim zerknąć raz na parę godzin, czy on jeszcze jest.

Nie no, aż tak mi na tym koncie nie zależy, żebym miał mieć jakąś obsesję i co parę godzin sprawdzać

> Chciałeś z nim pisać czy nie chciałeś?
> Jeśli nie chciałeś, to dlaczego pisałeś?

Moim zdaniem popełniasz błąd przyjmując 'jego' za jedną osobę.
Jeden czy dwóch chamskich ludzi, którzy pisali na tym koncie z definicji odpada.
Nie ma co się zniżać.
Czasami pisała tam również dość prymitywna kobieta, trzymająca swój nos znacznie ponad Burj Khalifa. Z nią również nie warto było rozmawiać.
Była tam jednak jeszcze jedna kobieta, która jakoś trzymała poziom - i jej właśnie odpisywałem.
To oczywiście tylko założenia, wynikające z czytanych odpowiedzi.

>Jeśli chciałeś, to dlaczego poparłeś wniosek o jego zablokowanie?

Z dwóch przyczyn. Przede wszystkim dlatego, że chamstwo co jakiś czas powracało. Po drugie wg mnie jest poza wszelką uczciwością to, co przyjęli owi katoliccy forumowicze tzn. pisanie z jednego konta bez możliwości weryfikacji kto jest kim.
Im również sprawiało to trudność. To po prostu pewien standard uczciwości, który im był obcy. Dla mnie taka ślepota na podstawowe zasady bon-ton rozmów międzyludzkich była już sama w sobie argumentem za blokadą.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
11-01-2015 23:18 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>Nie no, aż tak mi na tym koncie nie zależy,
Rozmawiałeś z kontem?

>Moim zdaniem popełniasz błąd przyjmując 'jego' za jedną osobę.
Ale konto było jedno, więc jeśli rozmawiałeś z kontem...

>Jeden czy dwóch chamskich ludzi, którzy pisali na tym koncie z definicji odpada.
>Nie ma co się zniżać.
>Czasami pisała tam również dość prymitywna kobieta, trzymająca swój nos znacznie ponad Burj Khalifa. Z nią również nie warto było rozmawiać.
>Była tam jednak jeszcze jedna kobieta, która jakoś trzymała poziom - i jej właśnie odpisywałem.

Napisałeś "Trzeci raz ponawiam moje pytanie:"
bezpośrednio pod postem o treści "to bylo pytania do tego niedorozwoja....." (parę postów wyżej)
Trochę mnie to zmyliło, ale nie czepiajmy się, różne rzeczy piszą ludzie, którzy jakoś trzymają poziom.
Tak że ogólnie Twoja odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Dziękuję.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Rozmawiałeś z kontem?

A kolega Episode_2 się czepia, prawda?

>Ale konto było jedno, więc jeśli rozmawiałeś z kontem...

W domu wszyscy zdrowi?

>Napisałeś "Trzeci raz ponawiam moje pytanie:"
>
bezpośrednio pod postem o treści "to bylo pytania do tego niedorozwoja....." (parę postów wyżej)
>Trochę mnie to zmyliło, ale nie czepiajmy się,

No właśnie.
Poza tym skąd pewność, że ona tego właśnie nie przeczyta?

>Tak że ogólnie Twoja odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Dziękuję.

Ja również.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 15:27 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>>Rozmawiałeś z kontem?
>A kolega Episode_2 się czepia, prawda?
Czepiam się. Bo wydaje mi się, że dokonałeś depersonifikacji rozmówcy.

>W domu wszyscy zdrowi?
Bez komentarza.

>Poza tym skąd pewność, że ona tego właśnie nie przeczyta?
Teraz to jest jeszcze bardziej jasne. Kierujesz wypowiedzi do konta i liczysz na to, że odpowie ta osoba, którą masz na myśli. Jak odpowie inna, to nie zniżasz się do dyskusji tylko dalej piszesz do tego samego konta, licząc, że tamta osoba jednak przeczyta i odpowie.

A nie mówiłem, że będzie ciekawie z taką multi osobą?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> (..) tylko dalej piszesz do tego samego konta, licząc,
> że tamta osoba jednak przeczyta i odpowie.

Właśnie.

>A nie mówiłem, że będzie ciekawie z taką multi osobą?

Taka ciekawość kosztem narażania na utratę cierpliwości. Średnio przyjemnie.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
09-01-2015 22:55 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Zwróć uwagę na to, że napisałeś:
> cywilizacja chińska
   i
> naród żydowski
.
10-01-2015 08:42 
 Ocena 2 na 2
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>Zwróć uwagę na to, że napisałeś:
>> cywilizacja chińska
>   i
>> naród żydowski
>.

Definicja samej cywilizacji, czy też określenie liczby cywilizacji, które istniały, bądź istnieją obecnie, jest sporna.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja

pl.m.wikipedia.org/wiki/Chiny

pl.m.wikip(*)czny#Cywilizacja_.C5.BCydowska

Ciekawe kiedy można zacząć mowić o cywilizacji jako formie organizacji społeczeństwa? Jaką skalą, parametrami, musi się wyróżniać?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Powiedz otwarcie, co sugerujesz.
W trakcie formułowania odpowiedzi nie koncentrowałem się nad tych słowach - ogólnie wiadomo o co chodzi a artem2035 tak właśnie napisał. Stąd taka, a nie inna odpowiedź.
Niestety, jemu uwagi zwrócić już nie bardzo możesz..
A co do narodu jeszcze - tu sprawa jest rzeczywiście nieco bardziej skomplikowana.
Chiny obecnie nie stanowią jedności narodowej wg naszej polskiej percepcji.
Jeszcze gorzej jest z Indiami.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
08-01-2015 18:52 
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)
> czy te cywilizacje przebily narod zydowski w odkryciach ?

Naród żydowski niczego nie odkrył.
08-01-2015 18:58 
 Ocena 1 na 1
vipe (5 punktów)
(zablokowany)
zydzi wyprzedzili inne kraje w odkryciach w dzioedzinie medycyny np
08-01-2015 19:00 
 Ocena 1 na 1
vipe (5 punktów)
(zablokowany)
08-01-2015 19:02 
 Ocena 1 na 1
vipe (5 punktów)
(zablokowany)
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> zydzi wyprzedzili inne kraje w odkryciach w dzioedzinie medycyny np

Bzdury opowiadasz. Tego nie można prosto zestawiać.
Poza tym, popatrz na osiągnięcia Chin:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w651036

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
07-01-2015 23:27 
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>A dlaczego nie pytasz o to samo w kwestii Żydów?
No właśnie. Dlaczego?
> istnieją ludy i narody o ciągłości cywilizacyjnej kulturowej, religijnej dłuższej niż Żydzi.
Które to?
07-01-2015 23:35 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>> istnieją ludy i narody o ciągłości cywilizacyjnej kulturowej, religijnej dłuższej niż Żydzi.
>Które to?
Marsjanie.

Drobner, z tej ziemi.

[EOT]
03-01-2015 20:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dziwnie wierzysz, bo Latający Potwór Spaghetti nie ustanowił
> żadnych przykazań, za których łamanie groziłaby kara.

Bo Twój interlokutor zapewne nie jest gorliwym wierzącym, jak Ty, czy niektórzy katolicy.
Zresztą własna wiara, a wiedza (faktycznie nie ustanowił) to nie to samo.
Każdy może i powinien rozwiązać ten problem we własnym sercu.
Potwór daje tylko wskazówki, to bardzo otwarta na ludzi i ich wyobraźnię, pełna kreacji religia.

Jedno jest pewne: w piekle (jeśli istnieje) nie ma wulkanów piwa, szerokopasmowego WiFi, striptizerek tak damskich jak i męskich, rzek whisky, dżinu, lemoniady; bagien likieru, ciepłej czekolady i ajerkoniaku, drzewek z małymi słodkimi kociaczkami itp.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jak karze?

Potwór nie ustanowił żadnych przykazań, za których łamanie szłoby się do piekła czy gdziekolwiek indziej, ale dał osiem wskazówek dotyczących rzeczy, których wolałby, abyśmy nie robili. Punkt 7 dedykuję szczególnie Tobie Duchu:

1. Naprawdę wolałbym, byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli ktoś we mnie nie wierzy, to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie zbaczajmy jednak z tematu, bo nie o to chodzi.

2. Naprawdę wolałbym, byś nie wykorzystywał mojego istnienia do agresji, zniewalania, karania, patroszenia i/lub sam wiesz, bycia niemiłym dla innych. Nie wymagam żadnych ofiar, a czystość jest ważna w przypadku wody pitnej, a nie ludzi.

3. Naprawdę wolałbym, byś nie oceniał ludzi ze względu na ich wygląd, sposób ubierania, mówienia czy też... Wiesz co, bądź po prostu miły, OK? I wbij to sobie do głowy: kobieta = człowiek, mężczyzna = człowiek. Jedno i to samo. Jedno nie jest lepsze od drugiego, no chyba że chodzi o wyczucie mody, gdyż, wybacz mi, ale dałem to kobietom i niektórym facetom, którzy wiedzą, jaka jest różnica między kolorem morskim a fuksją.

4. Naprawdę wolałbym, byś nie odbywał stosunku, który jest niemoralny dla Ciebie lub Twojego chętnego, zgadzającego się partnera, dorosłego tak na ciele, jak i umyśle. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to niech spada, chyba że to też jest dla niego niemoralne, to niech wyłączy wtedy telewizor i pójdzie na spacer dla odmiany.

5. Naprawdę wolałbym, byś nie sprzeciwiał się fanatycznym, mizoginistycznym, nienawistnym pomysłom innych, kiedy jesteś głodny. Zjedz coś, a potem zajmij się tymi gnojkami.

6. Naprawdę wolałbym, byś nie budował kosztujących wiele milionów złotych kościołów/meczetów/kapliczek dla mej Makaronowatej Wspaniałości, gdy te pieniądze można by o wiele lepiej wydać, żeby (wybierz sam): A. zwalczyć ubóstwo, B. znaleźć lekarstwo na choroby, C. żyć w pokoju, namiętnie kochać, no i obniżyć koszty kablówki. Mogę być Nieodgadnioną Węglowodanową Wszechwiedzącą Istotą, jednak nie przeszkadza mi to w czerpaniu przyjemności z prostych rzeczy. Wiem, co mówię - JESTEM przecież Stwórcą.

7. Naprawdę wolałbym, byś nie rozpowiadał ludziom wkoło, że przemawiam do Ciebie. Nie jesteś aż tak interesujący. Zrozum to. Mówiłem Ci przecież, byś kochał swych bliźnich, rozważ to.

8. Naprawdę wolałbym, byś nie robił innym tego, czego byś nie chciał, by oni robili Tobie... No wiesz, chyba że lubisz rzeczy związane z dużą ilością lateksu / skór / lubrykantów / Las Vegas, to tego też raczej nie rób. Jeśli druga osoba też to lubi (pamiętaj jednak o punkcie czwartym), to działajcie, róbcie zdjęcia, ale na miłość Makaronu, użyjcie PREZERWATYWY!!! Naprawdę, to tylko kawałek gumki, jeżeli nie chciałbym, by TO było przyjemne, dodałbym Wam jakieś kolce albo coś.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:34 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>A co robi potwór?

Potwór Duchu. Trochę szacunku.

Latający Potwór Spaghetti stworzył świat zaczynając od gór, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie przez niego podłożone. Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu (piwa). Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową mackę.

Popatrz również na "Kanon" i "Luźny Kanon" (ang. Loose Canon) oraz świętej księgi LPS. Księgi zostały skompletowane w 2010r.

Z Luźnego Kanonu:
"Jam jest Latający Potwór Spaghetti. Nie będziesz miał innych potworów przede Mną. (Potem OK; tylko zabezpiecz się.) Jedynym Potworem, który zasługuje na pisanie jego imienia wielką literą, jestem Ja! Inne potwory są fałszywymi potworami i na to nie zasługują"

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>A co robi potwór?
>Potwór Duchu. Trochę szacunku.
pl.wikipedia.org/wiki/Potwór


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 20:43 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>pl.wikipedia.org/wiki/Potwór

pl.wikipedia.org/wiki/Bóg

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:17 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tysiące naukowców, historyków, archeologów i zwykłych amatorów szuka
> dowodu, poczekajmy, może kiedyś ktoś coś znajdzie niepodważalnego
> i ewangeliczny "Jezus" Chrystus zostanie zapisany w Historii
> jako rzeczywiście kiedyś żyjący człowiek. Na dzień dzisiejszy jest
> postacią literacką i należy do panteonu mitycznych bogów mesjaszy.

Zapomniałeś dopisać "jak dla mnie".
Na dzień dzisiejszy toczy się gorący spór. Każda z wersji
- jest postacią mityczną
- historia spisana w Ewangelii jest częściowo wymyślona, a częściowo oparta o życie jednej lub więcej osób
- jest postacią w pełni historyczną.
.. ma swoich zwolenników i przeciwników.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,4937
www.racjonalista.pl/kk.php/s,470
www.racjonalista.pl/kk.php/s,8505
en.wikiped(*)eories_of_the_historical_Jesus

PS Zanim zaczniesz z kimś polemizować, warto zapytać które ze stanowisk, lub jego mutację reprezentuje.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
03-01-2015 20:27 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był.

Nie można. To samo tyczy się wilka z czerwonego kapturka.

Pytanie czy można napisać bajkę o czerwonym kapturku?

To teraz pytanie czy można "napisać"....Jezusa?
03-01-2015 20:37 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był.
>Nie można. To samo tyczy się wilka z czerwonego kapturka.
>Pytanie czy można napisać bajkę o czerwonym kapturku?
>To teraz pytanie czy można "napisać"....Jezusa?
Co oznacza cudzysłów dla słowa "napisać"?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-01-2015 20:46 
 Ocena 3 na 5
farmer (22440 punktów)
>>>Nie można powiedzieć, że był jakiś człowiek jeśli nie ma dowodów, że był.
>>Nie można. To samo tyczy się wilka z czerwonego kapturka.
>>Pytanie czy można napisać bajkę o czerwonym kapturku?
>>To teraz pytanie czy można "napisać"....Jezusa?
>Co oznacza cudzysłów dla słowa "napisać"?

Oznacza konstrukcję.

Inaczej. To co wyłożył ci Andrzej.51......nieważne ile było ludków zwanych Jezus tak jak nie ważne ile jest wilków w lesie. Bajki na ich podstawie możesz pisać jakie chcesz.

To coś jak Jerzy pogromca smoków.
Potrzebny jeden Jerzy i jeden smok. Po latach mamy św. Jerzego. KAPEWU?

KAPEWU=KAPUJESZ=ROZUMIESZ.
03-01-2015 21:04 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
sokrates napisal wiem ze nic niewiem pomysl nad tym lepiej chlopcze milczec o wszystkim niz mowic o niczym
03-01-2015 21:20 
 Ocena 4 na 4
Selanos (12869 punktów)
> sokrates napisal wiem ze nic niewiem pomysl nad tym lepiej chlopcze milczec o wszystkim niz mowic o niczym

Niech mi Pan tutaj nie szasta zdaniami wyciągniętymi z kontekstu jak nawracający jehowy. Już się do tego odniosłem w innej wypowiedzi która było odpowiedzią na pańską wypowiedź. Czytać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Już się do tego odniosłem w innej wypowiedzi która było odpowiedzią na pańską wypowiedź. Czytać.

Stylistyka zdań tego użytkownika może świadczyć o tym, że wchodzą na to konto nawet więcej, niż dwie osoby.
Chyba nie ma sensu apelować o czytanie. Każdy z nich 'sobie rzepkę skrobie' i wychodzi z tego właśnie pomieszanie z poplątaniem.
Skoda czasu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-01-2015 20:12 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
tak wchodzimy cala rodzina hehe
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Pamiętaj, w ramach rodziny podobieństwa się przyciągają, vel jabłko spada od jabłoni niedaleko

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Mortimer (1359 punktów)
Ta dyskusja będzie się ciągnąć i ciągnąć, do niczego nie doprowadzi.

Nasz nowy użytkownik: artem2035 nie zrozumie większości postów. Ba! Nie będzie chciał zrozumieć. Więc jaki to ma sens?

Swoją drogą, co skusiło nowego użytkownika do wybrania takiego nicku? Glukhovsky jest na pewno zawiedziony. Pytam, ponieważ mam skojarzenia z książką: Metro 2033
Czyżby nasz drogi nowy użytkownik był główną postacią z trzeciej części? Oh, w takim razie na pewno nie przeczytam.

Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
04-01-2015 10:19 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)

t to forum przypomina zjazd jelopow i milosnikow marksa. niema tu ani jednej sensownej osoby to jaki ty masz nick mnie kompletnie nie interesuje bo nie jest istotnie istotne jest to co ktos pisze a nie jaki ma nick
04-01-2015 10:20 
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
tytul nic nie znaczy wazna jest tresc
04-01-2015 12:47 
 Ocena 2 na 2
Mortimer (1359 punktów)
Problem w tym, że treści nie widać, zniknęła gdzieś, albo po prostu nigdy jej nie było.

Życzę tego, by kiedyś powstała, albo w końcu się odnalazła.

Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
04-01-2015 10:32 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
> t to forum przypomina zjazd jelopow i milosnikow marksa. niema tu ani jednej sensownej osoby
Włącznie z Tobą, czy Ty jesteś sensowną osobą?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Klapaucjusz (3379 punktów)
Mam pytanie do administracji/moderatorów.
Dlaczego ten wątek nie został wrzucony do bazgrołów.

Administratorzy i moderatorzy nie mają czasu?

Mam propozycję w takim razie:
1) Wybrać moderatorów którzy będą mieli czas.
2) Zamknąć to forum, bo w takiej postaci to nawet onet zawiera więcej ciekawych informacji.

Pozdrawiam.
06-01-2015 10:55 
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)
Czas mają, bo niepochlebne treści lądują na Oślej Ławce.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365