Racjonalista - Strona głównaDo treści
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-03-2016 10:39handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.

Nie wiem kto jest winny stanowi jego wiedzy, ale wystarczy się odnieść do źródła którym się podpiera i zobaczyć, że nie jest wyjaśnione jak ale inni ludzie również istnieli i prawdopodobnie nie byli potomkami.

Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.

Jak powstali po Adamie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-03-2016 10:53
 Ocena 10 na 10
romaro (25211 punktów)
>Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.
Ktoś rzucił hasło - Trolla zwalczaj trollingiem.

handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Dajcie łapkę w górę i napiszcie komentarz, bo to motywuje do dalszej "pracy". Aha nie zapomnijcie - subskrybuj kanał.
28-03-2016 19:14 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Jak powstali po Adamie?
Dobrze, spróbuję merytorycznie odnieść się do tego pytania. Problem tylko jest taki, że pytanie jest tak idiotyczne jak cały ten temat. Jednak wracając do pytania - biblijny Adam i Ewa zostali stworzeni, ale niech Ci tam będzie - powstali. (odnoszę się do tego co napisałeś niżej - "Ewa też powstała z Adama")
Zakładając, że Adam zapoczątkował gatunek ludzki (sic!), co lub kto po Adamie jeszcze mógł powstać? Z Biblii dowiadujemy się, że Ewa, Ale czy po niej jeszcze jakaś inna ludzka istota POWSTAŁA? - Nic mi o tym nie wiadomo. Czasami żeby powstać wystarczy wytrzeźwieć. Są święta i to Cię tłumaczy. Wytrzeźwiej miast wypisywać idiotyzmy. I moja rada - Nigdy nie pij z gwinta, jeżeli pod ręką masz pustą puszkę po śledziach.

I jeszcze jedno:
>Dajcie łapkę w górę i napiszcie komentarz
Uważasz, że jesteś os­tatni­m nor­malny­m w nienor­malnym świecie?
28-03-2016 15:04 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
Dla dobra duszy Twojej: wniosek odrzucam!

Twój Proboszcz,
Drobner
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Napiszę coś, co nie da Ci spokoju. Na dnie oceanu w cyklopowym mieście R'lyeh, wśród starożytnych kolumn zapisanych niezbadanym hieroglificznym pismem, śpi Cthulhu. Zważaj na sny !
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.
>Jak powstali po Adamie?
Nie było Adama, to i po Adamie nie powstali.
www.racjon(*).php/z,0/d,21/s,643658#w644721
www.racjonalista.pl/forum.php/s,646001/z,0

@@@
.
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)

zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka"

kto niby miał go zabić czyli spotkać?
28-03-2016 13:58 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)
>zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka"
>kto niby miał go zabić czyli spotkać?
>
A choćby jego bratankowie, ich syniwie, wnukowie, prawnukowie... Jak już chcemy traktować mity poważnie, to przecież wtedy ludzie żyli po kilkaset lat, więc Kain miał okazję spotkać dziesiątki tysięcy ludzi w ciągu swojego życia.

Wzruszają mnie nutrie.
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)

Ewa też powstała z Adama.
28-03-2016 15:45 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Ewa też powstała z Adama.
To nie jest dokładnie tak. "Opowieści dziwnej treści" mówią, iż najpierw Jahwe stworzył Adama i Lilith z mułu ziemi i dopiero gdy Lilith okazała się nieposłuszną to ją wygonił i stworzył ulepszony model - Chawwę, czyli Ewę z jego żebra.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,653228#w653506
www.racjonalista.pl/forum.php/s,645236

@@@
.
28-03-2016 15:26 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka" kto niby miał go zabić czyli spotkać?
A nad czym tu się zastanawiać? Mit jest mitem: 1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». 2 A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata.

Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować».

8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go.
9 Wtedy Bóg zapytał Kaina: «Gdzie jest brat twój, Abel?» On odpowiedział: «Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?» 10 Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!» 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.


To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.

@@@
.
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości.
28-03-2016 22:50 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.
>Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości.
Nie, z Boskiej małostkowości, jak można było zamienić wspaniałą Lilith na znacznie słabszy model Ewę i jak można było karać Ewę za zainteresowanie Adama naukową wiedzą? To po dziś dzień powoduje ograniczenia intelektualne u wszystkich wierzących, a przecież z głupoty wynika zło wszelakie.

www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,635357#w637823

@@@
.
28-03-2016 23:53 
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
>.
> To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.
>>Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości.
>Nie, z Boskiej małostkowości, jak można było zamienić wspaniałą Lilith na znacznie słabszy model Ewę i jak można było karać Ewę za zainteresowanie Adama naukową wiedzą? To po dziś dzień powoduje ograniczenia intelektualne u wszystkich wierzących, a przecież z głupoty wynika zło wszelakie.
>www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,635357#w637823
>@@@
>.
>
Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji. Ciężko traktować ten opis dosłownie. To tylko chciałem zakomunikować.
29-03-2016 08:38 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)

>Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji. Ciężko traktować ten opis dosłownie. To tylko chciałem zakomunikować.

Aha, no to dobrze, żeś zakomunikował, bo my tu wszystkie myśleli, że trza dosłownie.

Wzruszają mnie nutrie.
29-03-2016 11:38 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)

>Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji.
Nie oznacza. "Gramatyka idzie najpierw. Dbajmy o nią, choć zbytniej dbałości nie wymaga. Daje sobie radę sama. Potem idzie logika. Sąd powinien być dobrze pomyślany. Nie ufajmy efektownej formie - baczmy, by treść była prawdziwa i istotna. Retoryka idzie na końcu: uretorycznijmy to co logiczne". /J. Bralczyk/
www.racjon(*).php/s,546248/z,0/d,37#w554624

> Ciężko traktować ten opis dosłownie.
Który opis i jak go traktować jeżeli nie dosłownie? Na przykład opisy biblijne to opowieści przeróżnej treści i podlegają przeróżnym interpretacjom.
www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,635357#w637116

>To tylko chciałem zakomunikować.
Patrz Pan, a mnie wydawało się, iż Pan pytał: "Jak powstali po Adamie?"
www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,697740#w698228

@@@
.
29-03-2016 12:04 
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
to nie może być alegoria? Adam był pierwszym człowiekiem. inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.

pozdrawiam z tego miejsca wszystkich fanów teorii dwóch miast.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>to nie może być alegoria?
Opowieść może być i alegorią.

>Adam był pierwszym człowiekiem.
Nie było żadnego pierwszego człowieka.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334/z,0#w703346

> inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.
Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu.

@@@
.
29-03-2016 12:29 
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)

>> inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.
>Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu.
>@@@

Masz racje. Z faktami się nie dyskutuje.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Masz racje.
Tak, wiem, ale dziękuję!

>Z faktami się nie dyskutuje.
Tylko wtedy trudno zrozumieć po co Wielce Szanowny Pan bajdy tu wypisuje?

@@@
.
ZaKotem (8733 punktów)

Podobnie jak raper Te De nie wierzę w Boga, i podobnie jak większość wierzących w Boga chrześcijan nie wierzę w to, że mity biblijne są opisem wydarzeń historycznych. Natomiast w przeciwieństwie do rapera Te De nie rozumiem, co ma być NIELOGICZNEGO w kaziroDZtwie i w tym, że z jednej pary może powstać parę miliardów.

Wzruszają mnie nutrie.
28-03-2016 12:59 
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
nielogiczne jest podawanie się na źródło. na źródło, które przeczy temu co mówi.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne...<<
Ale się popi...o. Żeby jakiegoś rapera traktować jak "ałtorytet". Przecież taki nawet śpiewać nie potrafi.
28-03-2016 14:49 
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
>>>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne...<<
>Ale się popi...o. Żeby jakiegoś rapera traktować jak "ałtorytet". Przecież taki nawet śpiewać nie potrafi.

rozmowa jest na poziomie jakby wapdł drobner i zaczął wlkejać linki do forum z taśmami prawdy.
wsx666 (1067 punktów)
>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze
>z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.

Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
30-03-2016 17:54 
 Ocena 2 na 2
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
>>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze
>>z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.
>Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???
>
Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.


Można przyjąć tezę że to pierwszy człowiek. Jeżeli to zrobimy czy to przeczy temu co napisałem?


Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365