Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakie książki?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-09-2009 18:40kikakika (190 punktów)Jakie książki?
Ocena 1 na 3
W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i które dobrze się czyta. Chodzi mi o książki opisujące początki religii, historie powstania różnych religii, opisujące skąd się wzięŁa u ludzi moralność, potrzeba wiary w coś, istnienia Boga, o podobieństwach różnych religii, o tym kiedy u czŁowieka pojawia się świadomość ... itd., książki, które zmusiŁy was do myślenia, uświadomiŁy coś itd.

A i o ewolucji, dowodach na nie, kreacjonizmie, wielkim wybuchu i innych teoriach na poczatek świata itd., które są napisane na moim poziomie (patrz mój wiek).

Z góry dziękuję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#1
07-09-2009 19:20
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)Odp: Jakie książki?

Zajrzyj tutaj.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,243264


BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

#2
07-09-2009 20:35
 0 na 2
kikakika (190 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi lontri
>Zajrzyj tutaj.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,243264

widziaŁam, widziaŁam , a coś jeszcze?

#3
07-09-2009 21:20
 Ocena-1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Jakie książki?
Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge

kikakika (190 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi -jad-
>Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?

Niestety nie.;d Mam normalnie wszystkie polskie litery na klawiaturze (alt + litera), a na "l" to nie dziaŁa żeby napisać Ł musze wcisnąć shift i alt i "l". A żeby byŁo o maŁe "ł" TO musze dać caps locka, shifta i alta i "l". Nie wiem od czego to. xd

#5
08-09-2009 06:00
 Ocena 2 na 2
rudyment (3233 punktów)Odp: Jakie książki?
>W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i
>które dobrze się czyta. Chodzi mi o książki opisujące początki religii, historie powstania różnych
>religii, opisujące skąd się wzięŁa u ludzi moralność, potrzeba wiary w coś, istnienia Boga, o
>podobieństwach różnych religii, o tym kiedy u czŁowieka pojawia się świadomość ... itd., książki,
>które zmusiŁy was do myślenia, uświadomiŁy coś itd.
>A i o ewolucji, dowodach na nie, kreacjonizmie, wielkim wybuchu i innych teoriach na poczatek
>świata itd., które są napisane na moim poziomie (patrz mój wiek).
>Z góry dziękuję.

Terry Pratchett "Nauka Świata Dysku". Zdaje się ,że dotychczas wyszły trzy części.


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów

#6
08-09-2009 08:04
 Ocena 2 na 4
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)Odp: Jakie książki?

>świata itd., które są napisane na moim poziomie (patrz mój wiek).>

Wiek to niewystarczające kryterium do oceny czyjegoś poziomu intelektualnego.
Znam kilku wybitnych 12 latków, i zdecydowanie więcej - 30 letnich idiotów.

Fakt, że wykazujesz zainteresowanie taką tematyką,
daje podstawę do uznania Cię za osobę ambitną i łaknącą wiedzy
(skoro nie zadowala Cię poziom informacji zdobywanych w szkole)
i DOBRZE !!!

Polecam Ci szczerze, czytanie wszystkiego co wpadnie Ci w ręce.
(no może z wyjątkiem tych książeczek z nalepką "harakirlekin" czy coś takiego ...)

A jeśli interesują Cię szczególnie religie, ich podobieństwo ...
To korzystaj z tekstów "źródłowych" (cóż za niefortunne określenie)
(Biblia, Bhagavad Gita, Tora, Koran, Gilgamesz ...) ALE NIE TYLKO !!!

Wbrew pozorom masę wiedzy o ludzkich wierzeniach i rytuałach,
można znaleźć w książkach, pozornie z tym tematem nie związanych ...
np. dotyczących sztuki, albo podróżniczych

Ja z mojej wczesnej młodości pamiętam taką książeczkę "Gdy Słońce Było Bogiem"
Spodobałaby Ci się ...


NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO

#7
08-09-2009 08:27
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jakie książki?
>W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i
>które dobrze się czyta.

A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?

#8
08-09-2009 09:38
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi kikakika
>>Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?
>Niestety nie.;d

Ależ tak. To jest sensowny powód.

>Mam normalnie wszystkie polskie litery na klawiaturze (alt + litera), a na "l" to nie dziaŁa żeby napisać Ł musze >wcisnąć shift i alt i "l". A żeby byŁo o maŁe "ł" TO musze dać caps locka, shifta i alta i "l". Nie wiem od czego to. xd

Może to Ci pomoże:

Forum

Inne forum


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge

#9
08-09-2009 09:45
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi big_zyd

>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?

A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge

#10
08-09-2009 11:19
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi -jad-
>>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?
>A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.

Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna. Zresztą biblioteka jest za darmo.

#11
08-09-2009 13:10
 Ocena 1 na 1
Leon Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi big_zyd
>>>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?
>>A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.
>Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna. Zresztą biblioteka jest za darmo.
>
Większość bibliotek oferuje sprowadzenie poszukiwanej książki z innych bibliotek, a niektóre wychodzą naprzeciw czytelnikom i kupują potrzebne książki.

-jad- (18783 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi big_zyd
>>>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?
>>A gdzie tam? Wystarczy, że mieszka w internecie.
>Niby tak, jednak już parę razy zdarzyło mi się, że szukana książka okazywała się i w necie niedostępna.

Ale chyba nawet w wielkomiejskiej bibliotece nie ma tyle książek, co w necie.

>Zresztą biblioteka jest za darmo.

Książki w necie też mogą być, pod warunkiem, że ktoś toleruje e-booki. A jeśli nie to faktycznie raczej będzie trzeba zapłacić.

Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge

#13
08-09-2009 17:07
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Jakie książki?
>Ja z mojej wczesnej młodości pamiętam taką książeczkę "Gdy Słońce Było Bogiem"
>Spodobałaby Ci się ...

Ja pamiętam I podobała się
To niech się i autorce wątku spodoba:
www.filestube.com/fcff67f38cdf53e603e9/go.html

kikakika (190 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi -jad-
>>>Możesz podać jakiś sensowny powód, dla którego każde Twoje "ł" jest za duże?
>>Niestety nie.;d
>Ależ tak. To jest sensowny powód.

Niby tak, ale w sensie, że nie wiem od czego mi się to zrobiŁo.

>Może to Ci pomoże:
> Forum
> Inne forum

Dzięki! Muszę to ogarnąć jutro. ;d

kikakika (190 punktów)Odp: Jakie książki?
W odpowiedzi big_zyd
>>W tym wątku chciaŁabym was prosić o podanie książek, które waszym zdaniem są warte polecenia i
>>które dobrze się czyta.
>A w jak dużej miejscowości mieszkasz, bo to się przekłada na zaopatrzenie bibliotek?

Szczecin.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365