Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co Państwo na to????

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-05-2010 23:53prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Co Państwo na to????
Ocena 2 na 2
Dawno już chyba ten wątek nie był poruszany. Znalazłam w sieci coś takiego:
www.remuszko.pl/ks/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi Kowaluk
.
> Na początku odpowiedzi,chcę Cię poinformować,że moje spostrzeżenia oparte są na wieloletniej praktyce.
Wiem, że ludzie pracujący w takich zawodach są w społeczeństwie konieczni, ale serdecznie Panu współczuję. Nie wiem, co by mnie do takiej pracy zmusiło.
Jest w Pańskiej wypowiedzi stara prawda, że punkt siedzenia określa punkt widzenia. A u mnie jakoś dziwnie działa wyobraźnia, że łatwiej się widzę w roli osadzonego, niż pilnującego.
Jest mi smutno, choć wiem, że ktoś musi.
Przypomina mi się film "Zielona mila". Wiem, że to tylko filmowa fabuła, ale wydaje mi się, iż jest w tym filmie dużo prawdy o naszych podstawach.

>Odnośnie torturek, powiem Ci szczerze aż tak dużo, jak się o tym mówi nie było.
Jest tu zasadnicza różnica miedzy nami.
Ja uważam, że w historii ludzkości była ich przerażająca ilość. Że potworni psychopaci - którzy choć działali w imieniu jakiejś tam władzy, to niewiele się różnili się w swych chorych umysłach od seryjnych morderców - wymyślali narzędzia i realizowali swoje fantazje. To się nie skończyło! Dzisiaj też mamy chętnych, aby podjąć się tego dzieła.

@@@

.

Kowaluk (207 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska
Najciekawsze jet to,że badania na temat resocjalizacji prowadzą teoretycy,którzy znają zakłady z wycieczek.O ile wiem Wawrzecki nie był mordercą ani gwałcicielem.Syn Państwa Olewników ,przypuszczam,też był zamieszany w jakieś układy.Chociaż nic nie usprwiedliwia zabójstwa.Również jestem przeciwnikiem dawania pieniędzy na kościoły.Zakłady karne powinny być zakładami karnymi,a nie domami wczasowymi.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi Kowaluk
>>.Warunkowe zwolnienia są udzielane nagminnie
Gdzie do kwy nędzy? Chłopie co Ty gadasz? Może pracowałeś 30 lat temu za komuny. Teraz nikomu prawie się nie udziela warunkowego. Chyba ,że za kasę! Wiem co mówię.

#184
14-05-2010 21:30
 Ocena 1 na 1
Kowaluk (207 punktów)Odp: Co Państwo na to????

.
Przypuszczam,że drugi raz już bym nie rozpoczął pracy w tej branży za żadne pieniądze.Wielu kolegów pracujących ze mną opłaciło to nerwicami,depresjami.Na dzień dzisiejszy funkcjonariusze SW "robią" za służących.Władze wychodzą z założenia,niech na dole robią wszystko ,aby był spokój.Każde wystąpienie skazanych doprowadza do odrywania od ciepłych stołków.Ale to jest już inna kwestia.W dalszym ciągu uważam,że za zabójstwa,gwałty powinna być kara śmierci.

#185
14-05-2010 22:43
 Ocena 2 na 2
plodzien (7378 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska
>
>sznur na szyję ofierze >
> Może to się zdarzyć, ale powtarzam, że to margines. Bandzior przeciętny to jednak nie idiota. Nikt nie chce wracać do puchy, kto tam choć raz był. Woli raczej czarny chleb pożywać lub zupę dla bezdomnych siorbać niż wczasować się w więzieniu. I nie potrzeba tu żadnej resocjalizacji. Wystarczy posiedzieć parę lat, a starcza to za całą resocjalizację. >

Poznawanie przemyśleń Pani profesor prowadzi nieuchronnie do wniosku, jakie wyciągnął Puchatek, który im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było.
Pisząc o powrocie do przestępstwa, nie ma sensu powtarzać, "że to margines" tylko poczytać. Na przykład w Polsce ten margines w przypadku przestępców młodocianych to 50 - 80 procent. A jeszcze musimy pamiętać, że statystyki obejmują tylko tych, którzy zostali złapani.
Wystarczy poczytać trochę i "starczy".

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi plodzien
Jak mi podasz jakieś źródła albo statystyki to się poddam i ulegnę. I odszczekam to co mówiłam.

Kowaluk (207 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska

Ja też wiem ,co mówię.

#188
15-05-2010 15:17
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi Kowaluk
Ale ja lepiej wiem co mówię.!

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi Kowaluk
Może ci co trafiają na P2 od razu, czyli drobne pijaczki, "rowerzyści" to są zwalniani po połowie kary. Ale nigdy nie słyszałam, aby jakiś poważniejszy przestępca, a już nie zabójca, byli zwalniani wcześniej. Normalnie jest że zabierają po parę miesięcy. Np. z 7 lat, pół roku.

#190
16-05-2010 17:41
 Ocena 2 na 2
plodzien (7378 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska
> Jak mi podasz jakieś źródła albo statystyki to się poddam i ulegnę. I odszczekam to co mówiłam. >
Tutaj:
Francja
wyborcza.pl/1,86692,4348736.html
" Przy poważnych przestępstwach odsetek recydywistów wynosi 2,8 proc., natomiast przy niewielkich wykroczeniach aż 31 proc., a sprawcami są najczęściej nieletni."
Rosja
wiadomosci(*)iadomosci/1,80708,3957062.html

"Skład (populacji więźniów) ewoluuje, i to w złym znaczeniu. Blisko 46 proc. osadzonych odbywa karę po raz drugi" - podał Kalinin, którego cytuje agencja RIA-Nowosti. Sprecyzował, że odsetek recydywistów wzrósł z 35 proc. w roku 2000 do 40,8 proc. w 2005r".
Myślę, że w Polsce, gdzie poziom życia jest tak pomiędzy Francją a Rosją - odsetek recydywistów też jest pomiędzy tymi wielkościami. W każdym razie nic nie wskazuje, że akurat u nas mógłby to być margines.

Ale nie trzeba linków. Wystarczy rozejrzeć się i pomyśleć, aby teza o marginalności zjawiska recydywy nie dała się obronić. .
1. Osobiście znałem pięciu przestępców - złodziei i bandytów. Tylko jeden z nich po wyjściu z więźnia nie powrócił na drogę przestępczą, a przynajmniej go nie złapano powtórnie. Z tego wnioskuję, że odsetek recydywistów to 80%.
2. Przestępstwa na tle seksualnym.
W tym przypadku statystyki USA mówią o 50 - 60% odsetku recydywistów. Osobiście twierdzę, że faktycznie ten odsetek jest jeszcze wyższy, ale niektórzy gwałciciele i pedofile są zbyt przebiegli i długi czas obracają się w strefie przestępstw niewykrywalnych. Nie wiem z jakich powodów w Polsce miałoby być inaczej.
3. Racjonalna kalkulacja
Przy słabej wykrywalności przestępstw włamania ocena ryzyka zawodowego wypada na poziomie przez niego akceptowalnym. Złodziej góruje nad nami mnóstwem wolnego czasu, który przeznaczyć może na rozwijanie własnych zainteresowań, na wysypianie się niejednokrotnie przez miesiąc po skoku - podczas gdy my wstajemy dzień po dniu - wypoczęci lub nie - by harować w pocie czoła i to nie zawsze za wygórowane wynagrodzenie.
4. Recydywa wymuszona przez okoliczności
Czytałem kiedyś pouczające wyniki badań dyrektorów wiezień. Wszyscy byli zgodni, że większość spośród wypuszczonych na wolność - wróci tam prędzej czy później bo:
- w praktyce nie znajdzie pracy (nikt nie chce ich przyjmować)
- często są bezdomni - nie mają gdzie wracać.

A już od siebie dodam, że podczas długoletniego nieraz pobytu w więzieniu, wielu z nich wypracowało sobie taką pozycję, że są w nim Kimś. Na wolności zaś - nikim.

Kowaluk (207 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Może ci co trafiają na P2 od razu, czyli drobne pijaczki, "rowerzyści" to są zwalniani po połowie kary. Ale nigdy nie słyszałam, aby jakiś poważniejszy przestępca, a już nie zabójca, byli zwalniani wcześniej. Normalnie jest że zabierają po parę miesięcy. Np. z 7 lat, pół roku.
>
Uważam,że forum nie jest miejscem do pisania szczegółów na ten temat.Ja pozostaję przy tym co napisałem.Zadam jeszcze pytanie: czy słyszała Pani o "wycieczkach" /za pieniądze podatnika/ skazanych do innych zakładów penitencjarnych w celu rzekomego zdobywania wykształcenia,zawodu lub leczenia po to,aby znależć się w zakładzie ,gdzie pan sędzia jest bardziej łaskawy?

Kowaluk (207 punktów)Odp: Co Państwo na to????
>.
>> Na początku odpowiedzi,chcę Cię poinformować,że moje spostrzeżenia oparte są na wieloletniej praktyce.
>Wiem, że ludzie pracujący w takich zawodach są w społeczeństwie konieczni, ale serdecznie Panu współczuję. Nie wiem, co by mnie do takiej pracy zmusiło.
>Jest w Pańskiej wypowiedzi stara prawda, że punkt siedzenia określa punkt widzenia. A u mnie jakoś dziwnie działa wyobraźnia, że łatwiej się widzę w roli osadzonego, niż pilnującego.
>Jest mi smutno, choć wiem, że ktoś musi.
>Przypomina mi się film "Zielona mila". Wiem, że to tylko filmowa fabuła, ale wydaje mi się, iż jest w tym filmie dużo prawdy o naszych podstawach.
>>Odnośnie torturek, powiem Ci szczerze aż tak dużo, jak się o tym mówi nie było.
>Jest tu zasadnicza różnica miedzy nami.
>Ja uważam, że w historii ludzkości była ich przerażająca ilość. Że potworni psychopaci - którzy choć działali w imieniu jakiejś tam władzy, to niewiele się różnili się w swych chorych umysłach od seryjnych morderców - wymyślali narzędzia i realizowali swoje fantazje. To się nie skończyło! Dzisiaj też mamy chętnych, aby podjąć się tego dzieła.
>@@@
>.
Nie ma między nami aż takiej wielkiej różnicy.Zdażali się psychopaci którzy działali w imieniu władzy,i ja ich działań także nie popieram Nie można tego jednak uogólniać.Ciekaw jestem,czy znasz ten temat z życia,czy z opowiadań /chodzi o Twój wiek / Chętnych do działań psychopatycznych było jest i będzie zawsze wielu.

#193
16-05-2010 19:00
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi Kowaluk
>>.
>Nie ma między nami aż takiej wielkiej różnicy.
Nie jestem w stanie i wcale nie chcę wyznaczać tej różnicy. Ot, dzielimy się własnymi poglądami, a te bywają różne.

>Zdażali się psychopaci którzy działali w imieniu władzy, i ja ich działań także nie popieram.
Najgorzej, że zdarzają się nadal i gdzie tylko pojawi się taka możliwość wyłażą jak pluskwy. Co gorzej badania naukowe pokazują, że skłonności do gnębienia innych tkwią w większości z nas.

>Nie można tego jednak uogólniać.
Z przykrością, ale stwierdzam, że można. Odwrotnie każdy wyjątek mnie cieszy.

>Ciekaw jestem, czy znasz ten temat z życia, czy z opowiadań/chodzi o Twój wiek/
Na szczęście znakomitą większość przypadków znam z książek, tyle że poważnych i dobrze udokumentowanych. Ale "maleńkich" sadystów i różnego gatunku pomniejszych psychopatów w życiu spotykałem osobiście. Nawet mogłem słyszeć, jak oburzali się na czyny innych, sami będąc jeszcze gorszymi.

>Chętnych do działań psychopatycznych było jest i będzie zawsze wielu.
I to jest najświętsza prawda! Choćby, jakby trochę częściej ta przypadłość dotykała umundurowanych: kapłanów, żołnierzy, policjantów itd.

@@@

.

#194
16-05-2010 19:32
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Gdzie do kwy nędzy? Chłopie co Ty gadasz? Może pracowałeś 30 lat temu za komuny. Teraz nikomu prawie się nie udziela warunkowego. Chyba ,że za kasę!

   Dane za 2009 rok



>Wiem co mówię.

   Walnij jeszcze ze trzy wykrzykniki na końcu, a wtedy każdy Ci uwierzy.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co Państwo na to????
W odpowiedzi plodzien
Ulegam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365