 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-05-2010 23:53 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Co Państwo na to????
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#31 2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > No cóż, każdy ma prawo do swojego poglądu. Dopiero wtedy, gdy się okazuje, że wykonano wyrok przez pomyłkę sądową, jest szansa na ucywilizowanie pewnych poglądów.Ostatnio świat obiegła informacja o uniewinnieniu w USA mężczyzny skazanego za gwałt, którego nie popełnił. Odsiedział 30 lat, czyli właściwie całą młodość. Czy istnieje jakaś możliwość rzeczywistego zrekompensowania wyrządzonej mu krzywdy. A może potraktujemy ten przypadek jako argument przeciwko karze więzienia ? Pomyłki nie zdarzają się tylko tam, gdzie nic się nie robi. Zdarza się np. omyłkowe, tragiczne w skutkach użycie broni przez policję ... ale nikt przy zdrowych zmysłach nie postuluje z tego powodu zakazu stosowania broni przez stróżów prawa. |
#32 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Mysle że w naszym kraju jest to temat ,,dyżurny", kiedy nic wielkiego się nie dzieje, mówi się o karze śmierci, zdecydowana większość Polaków deklaruje się jako katolicy, co nie przeszkadza im popierać karę śmierci, co oczywistsze kłóci się z 5 przykazaniem nie zabijaj i taki to ten naród jest.A dla mnie ciekawostką jest, że całe zastępy fanów demokracji nagle nabierają wody w usta, gdy mówimy o karze śmierci. Wtedy zdanie większości nie jest już takie ważne ... |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > To margines. Po 25 latach nie opłaca im się popełniać przestępstw. Przestępstwa popełniają ci, co jeszcze pierdla nie powąchali, tacy urka burka szef podwórka. Jak posiedzą 10, 15 lat to inaczej śpiewają.A jak dostaną dożywocie bez możliwości skrócenia kary ? I to w sytuacji braku kary śmierci ? Stają się bezkarni w majestacie prawa. Za znęcanie się nad współwięźniami albo za zabicie strażnika nie grozi im już NIC. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Co Państwo na to???? | A o "dźwiękach" nie słyszałeś? Albo o celach dla "niebezpiecznych"? Nic się nie bój, o żadnej bezkarności nawet mowy nie ma. Siedzą tam grzeczni jak trusie. To tylko w amerykańskich filmach pokazują jakieś durnoty. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > A o "dźwiękach" nie słyszałeś? Albo o celach dla "niebezpiecznych"? Nic się nie bój, o żadnej bezkarności nawet mowy nie ma. Siedzą tam grzeczni jak trusie. To tylko w amerykańskich filmach pokazują jakieś durnoty.W USA siedzą grzecznie. U nas piszą skargi na słabą jakość sygnału TV i zbyt małe sale gimnastyczne. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Co Państwo na to???? |
> U nas piszą skargi na słabą jakość sygnału TV i zbyt małe sale gimnastyczne.Ale to nie dożywotki ani ćwiarusy. Skargi to piszą ci co mają krótkie wyroki i nie zależy im na zwolnieniu przedterminowym. Jak piszesz skargi to masz u personelu przechlapane i nie możesz liczyć na żadne ulgi. Np. siedzisz w celi gdzie jest ciepła woda, czysto i cicho. Napiszesz skargę i lądujesz w celi z zimną wodą, gdzie siedzi pięciu śmierdzących szambonurków. Więc to się raczej nie opłaca, chyba że ktoś jest wariat, fanatyk albo masochista. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | Nie wiedziałem ... nie mam żadnych doświadczeń stamtąd  |
#38 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Jednak jak wszystkie pomysłu Janusza Korwina Mikke i ten pogląd ma swoją zasadniczą wadę. Aby bowiem bilans plusów i minusów układał się tak jak piszę system prawa musi mieć mandat zaufania społecznego. W chwili obecnej nie ma.System prawa uwzględniający karę śmierci miałby oczywiście większy mandat zaufania (skoro popiera ją większość Polaków) |
#39 1 na 1 | syzyf85 (36 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? |
> A dla mnie ciekawostką jest, że całe zastępy fanów demokracji nagle nabierają wody w usta, gdy mówimy o karze śmierci. Wtedy zdanie większości nie jest już takie ważne ...Zdobądź władzę. Zrób potem referendum w sprawie podatków. Zapytaj czy podatki powinny być: a) podniesione o 50%, b) pozostawione bez zmian, c) obniżone o 50%. Wprowadź wyniki w życie. Powodzenia. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > zdecydowana większość Polaków deklaruje się jako katolicy, co nie przeszkadza im popierać karę śmierci, co oczywistsze kłóci się z 5 przykazaniem nie zabijaj i taki to ten naród jest.Zdecydowana większość ateistów także włącza to przykazanie do swojego kodeksu etycznego, co nie przeszkadza im popierać eutanazji. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | Czyli się zgadzamy. Ja także nie jestem ultrasem demokracji i oczywiście nie pytałbym większości o zdanie. A podatki obniżyłbym bez pytania  |
#42 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Tak to jest dopiero paradoks. Nie cudzołóż, księża mający dzieci, nie kradnij... .Gdzie ten paradoks ? To jest życie. Australijczycy także są przeciwnikami złodziejstwa czy zdrad małżeńskich, a jednak i w Australii się to zdarza. Skoro w Australii mordują, to może należy to zalegalizować ? Wtedy nie byłoby paradoksu. W Brazylii też paradoksy. Podobno ich kodeks karny zabrania kraść, a jednak policja ma ręce pełne roboty. Ale paradoks ! |
| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? |
> A dla mnie ciekawostką jest, że całe zastępy fanów demokracji nagle nabierają wody w usta, gdy mówimy o karze śmierci. Wtedy zdanie większości nie jest już takie ważne ...Kiedyś pewni "fani demokracji" nie wzięli wody w usta we właściwym momencie i skończyło się to Holocaustem. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#44 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > za logiczne i bezwzględne myślenie ma mój głos.Logiczne wnioski można wyciągać z fałszywych a nawet bzdurnych założeń. Logika i bezwzględne myślenie to za mało. Wystarcza psychopatom.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Co Państwo na to???? | > Nie wiedziałem ... nie mam żadnych doświadczeń stamtąd  No właśnie. Nasze społeczeństwo też jest ogłupiane, że w więzieniach jest tak dobrze, że więźniom się we łbach przewraca z tej dobroci. Że każdy wychodzi po połowie kary i od razu ma ochotę na kolejne przestępstwo, bo tak tęskni za kumplami spod celi. Ale praktycznie nie ma żadnej pomocy postpenitencjarnej. Jest bezrobocie, a karany to w ogóle może zapomnieć o jakimkolwiek zatrudnieniu, więc jedynym sposobem zarobienia paru groszy jest kolejny przekręt, albo złodziejstwo. A poza tym jest to pretekst do zaostrzania kodeksu karnego w nieskończoność. Skoro jest im tak dobrze i tylko połowę kary odsiadują (co jest ewidentną nieprawdą) to jeszcze im dowalmy. A politykom w to graj i tak się napędza to błędne koło. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|